Onderzoek in zaak Molthoff is afgerond' EN W VAN HULST ZIJN NADRUKKELIJK: wijfels over )ron Hulster ïockeyvelden 'Wij dulden geen censuur in De Grootste Autogebeuren in Zeeland. waar IN DE VEILINGHAL TE GOES Officiële Volvo-dealer REDACTIE WERKLOZENKRANT AXEL SAS: Nieuwe zaak Axel houdt open dag Donderdag 20-Vri jdag21 en Zaterdag 22 Okt. 200 INRUILAUTO'S met BOVAG GARANTIE VAN ZEELAND a.meérdan'nsfiirt. :aak draaiend, hOCUREUR-GENERAAL: Vogelexpo H.F. VAN OOSTERHOUT IVOLVOI indag 23 oktober UIT HET ZAKENLEVEN Eerste plaat Draften Blues Feest rond 100-jarige Kloosterzande Plaatselijk nieuws Axel Graauw Heikant Hulst Lamswaarde Schoondijke Ai2Ë|SDAG 18 OKTOBER 1983 122 PAGINA ZEELAND 2 Terneuzen jishouden, hobby, i vrije tijd... amilie-Beurs lijk-Nederland :/m 23 oktober n half 2 tot 11 uur; n van 11 tot 18 uur Stem, 076-236911 L, ien onzer verslaggevers IrtST - De Procureur-gene- ijbij het gerechtshof in Den L ziet geen mogelijkheden L opnieuw een strafrech- ffc onderzoek te gelasten in I tussen de Werkgroep Kernenergie Zeeuwsch- Vlaanderen en burgemeester P. Molthoff van Hulst. Met de conclusie van de Middelburgse rechter-com- missiaris, dat er niet genoeg bewijzen zijn om Molthoff we gens smaad te vervolgen, is de kwestie volgens de procureur- generaal afgerond. In een brief aan de werkgroep merkt hij op dat de hele gang van za ken „niet strijdt met het sys teem der wet. Het destijds door het Gerechtshof afgege ven bevel tot vervolging laat de rechten van de verdachte immers onverlet en uiteinde lijk is de uitspraak van de strafrechter beslissend". En daarmee is een definitief einde gekomen aan deze kwes tie, die meer dan een jaar heeft gespeeld. Naar aanlei ding van uitspraken door de burgemeester in een artikel in De Stem, nadat zijn woning door onbekenden was beklad, dienden 21 leden van de werk groep een aanklacht in wegens smaad en eerroof. De officier van justitie in Middelburg veegde de klacht van tafel, maar het gerechtshof besliste later dat de rechter-commis- saris in de Zeeuwse hoofdstad de klacht nog eens moest on derzoeken. itbreiding bibliotheken ag niet meer geld kosten jl'LST Uitbreiding van de bibliotheken in luist en Kloosterzande is prima, maar mag de Imeente geen extra geld kosten. purgemeester en wethouders van Hulst stellen dat Irukkelijk bij de jaarrekening 1982 en de begroting van de Stichting Katholieke Openbare Biblio- teek Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Oost, die ter edkeuring aan de gemeenteraad worden voorge- NIEUW NAMEN - Vogelvere niging De Nachtegael in Nieuw Namen houdt in het weekeinde van 22 en 23 okto ber voor de 29ste maal haar vogeltentoonstelling. De ten toonstelling, waarvoor reeds 320 vogels zijn ingeschreven, wordt gehouden in gemeen schapscentrum De Kauter. Donderdag 20 oktober wordt de zaal ingericht en donder dagavond kunnen de vogels afgeleverd worden. Vrijdag 21 oktober zullen vijf keurmees ters er hun handen aan vol hebben om de prijswinnaars te bepalen. Zaterdag 22 okto ber is de tentoonstelling ge opend van 13.00 tot 21.00 uur, terwijl er zondag voor het pu bliek gelegenheid bestaat van 10.00 tot 19.00 uur, waarna de prijsuitreiking zal volgen. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 irdag 16.00 en 20.00 uur D uur geld ie matinees Prijzen; f 12-18-24-30 013-432708 en 367546 g 16 okt.,van 10.00-17.30 anvang avondvoorstelling, j jrg. 17 Oosterhout, VVV, VV, Grote straat 245 irtpaleis AHOY'. 22 t/m op v.a. 29 oktober. (jaarrekening 1982 blijkt jn 12.000 gulden hoger te zijn (gevallen dan aanvankelijk poot was. Deze lastenstij- j wordt volgens B en W veroorzaakt door een fcvoeging van 19.000 gulden jnhetspaarpotje voor de uit- (lidingsplannen. In datzelfde ftje is nog een ruim 3.700 gul- n rente gestort. Bovendien tft het bibliotheekbestuur fa jaar ook nog wat uit de srves overgeheveld, waar- |or het spaarpotje voor de Sbreidingen begin dit jaar |imSi.OOO gulden bevatte. bibliotheekbestuur Iritmomenteel aan plannen |tdebibliotheken in Hulst en osterzande uit te breiden, eling is om dat, voor fier mogelijk, te bekostigen md spaarpotje. „In jncipe staan wij positief te- jover bedoelde uitbreiding letscheppen van een reser- loorde in Kloosterzande en 1st te treffen voorzieningen pasis van de inwoneraan- van beide gemeenten", [rijven B en W aan de ge- enteraad. „Wij zijn van me- dat die uitbreidingen [nwel niet tot een hogere gemeentelijke bijdrage mogen leiden". Het Hulster college is van plan eens bij de collega's in Hontenisse te luisteren, of die er ook zo over denken. Of aan de voorwaarden van het Hulster college voldaan kan worden, zal blijken als de uitbreidingsplannen verder zijn uitgewerkt. Het college is in ieder geval wel bereid de hoger uitgevallen jaarreke ning 1982 te accepteren, met die bepaling dat de stortingen in het spaarpotje niet worden goedgekeurd, als later blijkt dat de uitbreidingsplannen de gemeente meer geld gaan kos ten. Inmiddels heeft het biblio theekbestuur ook een herziene begroting voor dit jaar over legd. Omdat het rijk dit jaar besloot minder bij te dragen in de exploitatiekosten, moeten de gemeenten Hulst en Honte nisse 9.000 gulden extra bij spijkeren. Ook het biblio theekbestuur zal volgend jaar overigens driftig aan de be groting moeten sleutelen, want volgens welzij nswethou der mr. E. de Rechter geldt de door B en W afgekondigde 5 procent korting op alle subsi dies ook voor de bibliotheek. Van een onzer verslaggevers -ST - Vanuit de Hulster niele commissie viel gis- t#nd enige twijfel te be- "f over de degelijkheid ■tot onderzoek, dat vooraf loan het slaan van een on- ikbare bron bij de Hulster «.Welden. oals gemeld bleek uit die 5 ondanks dat uitgebreide Wnatie werd ingewonnen oe te verwachten samen- n6 van het water, geen Naar tamelijk zout water borrelen. ^Igens mij had de Heide- be opdrachtgever, red.) kunnen weten dat het niet bruikbaar zou meende R. Scheele gisteren, toen het voor in de orde was om 6.500 dit te trekken voor een e Poging. Dat dacht ook ifc K?Wer (gemeenschap- belangen), die opperde Reclaim bij de Heide- n te dienen. jttgemeester P. Molthoff g«n specialist te zijn op van boringen en grond- r*ren' maar ook hij kon ders concluderen dan nnderzoeken blijkbaar com de z'i" geweest". kA^"?lssie g'ng overigens fh met het beschikbaar i*an het geld voor een van d'e a* voor de 'artf Van he commissie- L "ne he burgemeester t it J tot he uitspraak: tttoK kunst van het ge- "tebestuur om nieuwe n aan te boren". De commissie kon zich ook verenigen met het voorstel om 1.760 gulden extra beschikbaar te stellen voor de uitvoering van 'Die Schopfung', op 29 ok tober door het Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland. Eer der stelde de raad al 8.000 gul den beschikbaar, maar dat blijkt nu te weinig. Baanlozen lezen de eerste uitgave van De Krantlijn - FOTO WIM KOOYMAN AXEL/SAS VAN GENT - De redactie van de baanlo- zenkrant De Krantlijn, een gezamenlijke uitgave van het projekt Mensen zonder Werk in de gemeente Axel en Sas van Gent, duldt geen censuur van beide subsidië rende gemeenten. „Ondanks dat wij afhankelijk zijn van de gemeente voor een subsi die en dat alleen daarom de eindverantwoordelijkheid bij die gemeente ligt, hopen we toch als redactiecollectief in de toekomst onze eigen eindverantwoordelijkheid te krijgen en niet in ons recht op vrije meningsuiting te worden aangetast. Zonder dit recht kan een krant nu eenmaal niet werken". Redactielid Jaap Klein maakte, gistermiddag in De Halle in Axel bij de presen tatie van de eérste uitgave van de werklozenkrant dui delijk welke koers de redac tie wil varen. Geen inmen ging van bovenaf. Ook niet als het gemeentelijk beleid wordt gehekeld. De redactie is namelijk van plan het be leid van de verschillende overheden kritisch te volgen en zal niet aarzelen mistoe standen aan de kaak te stel len. Zover is het echter nog niet. Het eerste nummer werd voor de persen gingen draaien gelezen door de ver antwoordelijke wethouders J. van Schaik (Axel) en L. Marquinie (Sas van Gent). Hoewel De Krantlijn in een verhaal over het lot van de woonwagenbewoners B. van der Heijden van de stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen al flink tegen de schenen van het Axelse gemeentebestuur laat schoppen kon de eerste uitgave nog (net) door de beugel. Wethouder Van Schaik ziet echter donkere wolken aan de hemel verschijnen als de redactie op dezelfde leest doorgaat. „Ik zelf heb daar niet zo'n moeite mee maar het gemeentebestuur zal er toch aan moeten wen nen kritiek te lezen in een krant die ze zelf betaalt. Ik vermoed dat het laatste woord hierover nog niet is gesproken. Kritiek, zelf be taald, krijgen we niet ge makkelijk door de raad", al dus de wethouder. Klein haastte zich overi gens te zeggen dat de krant geen bepaalde politieke par tij aanhangt. „Dit om te voorkomen dat we binnen de gemeente gezien of ge bruikt worden als een of an der verlengstuk of aanhang sel van een politieke partij. Dit zou de openheid van de krant maar belemmeren". De keus van de redactie om meteen in het eerste num mer al de woonwagenkwes tie aan te pakken waarin VVD-wethouder P. Apers een zeer dubieuze rol speel de is in dat licht gezien mis schien dan ook wat ongeluk kig te noemen. De redactie vindt echter dat zoiets moet kunnen. De krant wil zich niet al leen bezig houden met kri tiek. Ze wil ook proberen op lossingen te bieden en een 'doorgeefluik te zij n voor al lerlei acties, reacties en hoopvolle berichten'. Na het betoog van Jaap Klein kre gen enkele werklozen het eerste exemplaar aange reikt. Als alles naar wens verloopt verschij nt de Krantlijn tweemaandelijks in een opglage van 8000 ex emplaren. Deze worden huis-aan-huis verspreid in Axel en Sas van Gent. De redactie van de werklozen- krant is gevestigd aan de Rooseveltlaan la in Axel en de Walstraat la in Sas van Gent. Het eerst nummers is naast een interview met B. van der Heijden gevuld met artikelen over baanlozen- projecten, vrijwilligerswerk en deeltijdbanen. AXEL - Woninginrichting Verhulst aan de Buitenweg in Axel houdt vrijdag en zater dag houdt een open dag. Dit in verband met het feit dat vader en zoon Verhulst, na lange tijd bij een soortgelijk bedrijf in loondienst te zijn geweest, nu voor zichzelf beginnen. De of ficiële opening is vrijdag avond 21.00 uur. Bij gelegen heid van deze start gelden en kele leuke aanbiedingen. Slaapvoorlichti ng HULST - Ieder mens brengt eenderde van zijn leven in bed door en het spreekt vanzelf dat die tijd dan ook optimaal besteed wordt. Echter, vaak gebeurt dat niet, omdat veel mensen slecht slapen. Dit van wege rug- hals- nek- en hoofdpijnen. Wie geïnteres seerd is in gezond slapen kan vrijdag 21 oktober terecht bij interieurspecialist Radema kers in de Hulster Steenstraat. Daar wordt een informatiedag gehouden, waarop een specia list op het gebied van goed en gezond slapen aanwezig is om adviezen te geven. KLOOSTERZANDE - Deze week is het eerste plaatje van de populaire Hontenisser pop groep Draften Blues uitgeko men. Op de plaat zijn twee Ne derlandstalige nummers te be luisteren, 'Het valt niet mee' (A-kant) en 'Ik moet' (B-kant). Volgens manager Tinus Sponselee zijn de opnamen vlot verlopen en tot tevreden heid van de muzikanten. De plaat is door de groep zelf be kostigd en geperst in een opla ge van vijfhonderd stuks. Ter gelegenheid van de geboorte van deze 'eersteling' geeft de groep zaterdag 22 oktober een concert in zaal Concordia te Westdorpe en op zaterdag 29 oktober is Draften Blues te zien en te horen in De Vla- schaart te Koewacht. Tijdens de optredens, die om 20.00 uur beginnen, kunnen belangstellenden een singeltje aanschaffen voor vijf gulden. Plaatjes zijn ook verkrijgbaar bij manager Tinus Sponselee, Poolsplein 9, Kloosterzande (01148-1516) en bij Peter de Maat Elsenstraat 26, Vogel waarde (01147-1517). (ADVERTENTIE) OPENINGSTIJDEN Donderdag 10 00-22 00 uur Vrijdag 10.00-22 00 uur dus ook's-avonds Zaterdag 10.00 - 18 00 uur Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Bejaar denhuis St. Antonius te Kloos terzande heeft voor donderdag 3 november een uitbundig feest op touw gezet rond me vrouw Ph. de Maat-Mangnus, die die dag 100 jaar wordt. Familie, bewoners, bestuur," direktie en medewerkers wor den 's ochtends verwacht voor een eucharistieviering, ge volgd door een borrel en diner. Van 15.00 tot 16.30 uur krijgt de jarige een receptie aange boden, waarna broodjes en koffie te wachten staan. Het wordt een druk dagje voor mevrouw De Maat-Mangnus, want ook 's avonds is er ter ge legenheid van de 100-jarige van alles georganiseerd. Om 19 uur barst een gezellige avond los, met medewerking van het duo Barbra en Bas. Tussendoor wordt er bingo ge- speeld. Verkoopdag - Woensdag 2 no vember wordt in De Vurssche een tentoonstelling-verkoop- dag gehouden. De expo in de recreatiezaal van het bejaar dencentrum duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Alle werkstuk ken zijn door de bewoners ge maakt. Prijskaarting - Sportvereni ging St.-Aloy houdt vrijdag 21 oktober een prijskaarting in het clubgebouw. Iedereen kan meedoen en de prijzen bestaan uit paling. Aanvang 20.00 uur. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd een prijs kaarting gehouden, waaraan 24 personen deelnamen. Uit slag: 1. W. Sorber, 2. L. van Huffel, 3. G. Buysrogge, 4. me vrouw Van Huffel, 5. R. Ver- haegen. Pieren - In zaal St.-Aloy werd een pier wedstrijd gehouden, waaraan 25 personen deelna men. Uitslag: heren: 1. R. Mangnus, 2. C. Dumez, 3. J. Buys. Dames: 1. M. Poppe, 2. Van Geertruy-Leeraert, 3. Buys-Thijs. Gaaibollen - In zaal St.-Aloy werd een gaaibolling gehou den, waaraan 21 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: E. Rietjes, Heikant; lin kerzijvogel: Dumez-Van de Bunder; rechter zijvogel: C. Dumez; grootste aantal (6): mevrouw Van de Bunder, al len Graauw. Bejaardenschieting - Morgen (woensdag) wordt zaal 't Hel leken in de Hellestraat een schieting voor bejaarden en gepensioneerden gehouden. Inschrijven vanaf 13 .OOuur, aanvang schieting 13.30 uur. Kermis - In Heikant wordt vanaf zaterdag 22 tot en met 25 oktober kermis gevierd. Tra ditiegetrouw komen vele at tracties naar deze in 1983 als laatste te boek staande kermis. Muziekvereniging Heikant houdt in 't Heike ten bate van het uniformenfonds een hele boel activiteiten om de kas te spekken. Schuttersvereniging Heikant geeft de schutters ge legenheid om gedurende vier dagen hun favoriete sport te beoefenen in de zaal van het café van Th. de Block. Gestoorde prijskaarting - In de kantine van de Stadsschuur hield de vrijwillige brandweer een prijskaarting, waaraan 24 kaarters meededen. Het kaartavondje werd echter ruw verstoord, toen de pompiers moesten uitrukken voor een brand in de Zoutestraat. Des ondanks werd de prijskaar ting met minder deelnemers afgewerkt. Uitslag: 1. G. Her- rewegh, Hulst, 2. G. de Waele, Nieuw-Namen, 3. G. van Hec- ke, Nieuw-Namen, 4. R. Rob- berecht, Nieuw-Namen. Dropping - De personeelsver eniging van de gemeente Hulst hield een dropping met 34 deelnemers. Via een gesloten auto werd het gezelschap af gevoerd naar het Belgische Hoboken. Van daaruit moest in de late avonduren getracht worden Temse te bereiken. Na uren zoeken slaagden hierin verschillende deelnemers, maar ook anderen kwamen op een verkeerde route in Beve- ren terecht. Met hulp van der den kwamen alle deelnemers uiteindelijk toch op de be stemde plaats in Temse aan. Bingo - In zaal Palermo werd een bingo-avond gehoduen, waaraan 33 personen deelna men. Uitslag: 1. A. Mahu, 2. J. Verschuren, beiden Lams- waarde; 3. N. van Delft, Wal soorden; 4. R. Tinner, Terneu zen; 5. J. Braat, Philippine. Kaarting - In zaal W. Blom- maert werd een prijskaarting gehouden, waaraan 48 perso nen deelnamen.'Uitslag: 1. A. van Ietegem, Hulst; 2. J. Os wald, Ossenisse; 3. A. de Nijs, 4. mevrouw Roelands, 5. me vrouw Haulez, allen Hulst. Bingo - In zaal De Bruijn werd een bingo-avond gehou den, waaraan 35 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw De Loos-Smet, Nieuw Namen; 2. J. Duvivier, Hengstdijk; 3. mevrouw De Belie, Hulst; 4. mevrouw Smet-Haulez, Hulst; 5. me vrouw Overkleeft, Philippine. Gaaibolling - In zaal De Sport werd een gaaibolling gehou den, waaraan 19 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: R. de Cock; linker zij vo gel: E. Tieleman; rechter zij- vogel: W. van Waterschoot; grootste aantal (8): J. Schelle- man, allen Lamswaarde. Eerste de Beste - Bij de post duivenvereniging Eerste de Beste te Schoondijke is dit jaar het generaal kampioenschap gewonnen door J. de Poorter. 2. J. Temmerman, 3. C. Jansen, 4. P. de Hullu, 5. A. de Wever en zoon. Vitesse oude duiven 1. H. van Kouwenberg, idem jon ge duiven P. de Hullu. Fond oude duiven: 1. J. Temmer man, idem jonge duiven. 1. J. de Poorter. Asduif oude dui ven: 1. C. Jansen, idem jonge duiven. 1. J. de Poorter. Ploe- genprijs 1. J. Temmerman. Kampioen eerste afgegeven duif: 1. J. de Poorter. Midfond oude duiven: 1. A. de Wever en zoon. Navluchten 1. C. Jansen.

de Stem | 1983 | | pagina 13