Hans Kraay torpedeert arbiter Bernd RIA BLIJFT VERBAZEN IN 4H Rode kaant na Els Vader naar Thor door Hein Groothuis T11 MAANDAG 17 OKTOBER 1983 Stemming Niets Omzettingen Scheidsrechter slaat Wageningen speler in het gezicht supporters NAC gearresteerd BREDA - Hans Kraay heeft zichzelf en NAC een slechte dienst bewezen door een on beheerste daad in het tref fen met Wageningen. In de 84ste minuut van het duel, direct nadat scheidsrechter Wil de Vrieze hem een gele kaart had voorgehouden, ging hij volledig 'over de rooie'. Hij duwde de Til- burgse arbiter tegen de grond en hield daar terecht een rode prent aan over. Het ondoordachte optre den van Kraay, die zich zeer slecht in de hand kan hou den als hij meent ten on rechte bestraft te zijn - toch een bedenkelijke zaak voor iemand, die al zo lang in het betaalde voetbal meeloopt - zal resulteren in een forse schorsing, waarbij gedacht moet worden aan een ter mijn van zes a acht weken. Mee speelt namelijk dat de NAC-speler een verre van blanco strafblad heeft. Het vorige seizoen werd hij zelfs tweemaal geschorst. Het was overigens wel be grijpelijk dat Kraay kwaad werd vanwege het feit dat hem zijn derde gele kaart van dit seizoen werd voorge toverd. Als hij al een over treding heeft gemaakt in het duel met Van Vijfeijken, dan was het er een, die nog geen waarschuwing waard was. Hans Kraay: „Ik ging een volkomen normaal duel met Van Vijfeijken aan". Scheidsrechter De Vrieze had een duidelijk andere mening: „Ik zag Kraay een duidelijke beweging van ha ken maken. Voor mij was het een glashelder geval". Hans Kraay betreurde naderhand de onbezonnen reactie, die de gele kaart bij hem teweeg bracht en scheidsrechter De Vrieze een pijnlijke schouder be zorgde. „Ik vind het vooral verschrikkelijk voor de trai ner. Voor het begin van de competitie had ik goede af spraken gemaakt met De Jonge. Hij hield me voor dat ik nu eens een competitie zonder schorsing door moest zien te komen en werkte daar ook met mij aan. Acht wedstrijden gelukte het mij om me goed te gedragen. Nou is het toch weer mis. Ik was zo ondersteboven van die gele kaart - ook al omdat het mijn derde betekende - dat ik me vergat. Daarbij had ik de pech dat ik vlakbij De Vrieze stond. Goed te praten is het natuurlijk niet en het was ook rood. Daar kan ik niet onderuit". Het dubieuze optreden van De Vrieze bij het duel tussen Kraay en Van Vijf eijken stond niet op zich. Ook voor Hans van den Dungen trok De Vrieze geel, terwijl dat even overdreven was als in het geval van Kraay. Bij meerdere situa ties, die wel een strenge aanpak wettigden, hield de Tilburger daarentegen de kaarten op zak. Wagenin gen-trainer Hans Boersma: „De scheidsrechter heeft geel gegeven voor lichte overtredingen, terwijl hij veel zwaardere gevallen ne geerde". De Vrieze zorgde overi gens ook nog voor een niet alledaags incident. Nadat hij Radstaat voor een overtre ding tegen Hans Heeren een gele kaart had gegeven, sloeg hij de Wageningen- speler, die verhaal bij hem wilde komen halen, in het gezicht. De Vrieze: „Ik heb hem geraakt ja, maar niet met de opzet om hem te slaan. Radstaat wilde mij bij mijn arm pakken. Toen ik hem probeerde te ontwijken, heb ik hem per ongeluk ge troffen". Radstaat, wiens rechter oog door de klap nog dichter kwam te zitten dan het al was - een week eerder had Loggie hem met de elleboog op het oog getroffen, waar door het ooglid gehecht moest worden, had een heel andere visie. „Ik liep naar de scheidsrechter toe om een wegwerpgebaar te maken. Voor ik de kans daarvoor kreeg, sloeg hij me in mijn gezicht. Na de wedstrijd ging ik naar hem toe om zijn adres te vragen. Ik kwam niet verder dan de eerste trede van het trapje van de kleedkamer. Hij gebaarde dat ik weg moest gaan en maar bij de KNVB moest in formeren. Een excuus kon er zelfs niet af. Als is het over mijn lijk, maar ik zal een aanklacht bij de politie te gen hem indienen". 1 troeft tul Alex af HERTOGEN- OSCH - Op de kop vier weken na de zege op Feyen- ord, kwam Ajax met nieuwe sensatie p de proppen, die alle sokmakers naar de aren deed grijpen. FC Den Bosch, een „vo uit de marge an het betaalde voet- bezorgde de favo- iet een koude douche loor met 3-0 te win- en, Op de Bossche overwinning iel mets af te dingen. Ajax 'as in een luie bui naar Bra- afgereisd en werd in de ïeede helft vooral op het addenveld overtroefd door et voortreffelijke kwartet 'an Men, De Jong, Lind- ardtenVan der Horst. Voor- J de laatste beleefde de dag mzijnkven. De blonde man was de grote upirator en scoorde boven- en een hattrick, met doel- inten die in de eregalerij luishoren. In zijn spoor volg- de jonge Bob Lindhardt en taan Theo de Jong. Ajax is gisteren zo zwak, dat FC ui Bosch het zich kon ver loven een strafschop te fissen. zeperd in de Brabantse Bfdstad was voor Ajax niet leen de eerste nederlaag in competitie, maar betekende ivendien het vierde verlies- fiit in drie opeenvolgende npetitiewedstrijden. Ster- i nog, sinds die gedenk- lardige 18-de september larop Feyenoord gedeklas- erd werd, wist Ajax slechts bekerwedstrijd tegen de Van ome sportredactie igCELÓNA - Bernd Schus- speelt woensdagavond niet (r ja de Europacupwed- jd tegen NEC, een nieuwe nvaller voor Barcelona na wegvallen van Diego Ma- ona. pc middenvelder van Bar- ma liep gisteren in de com- mewedstrijd tegen Valla- ,d een spierverreking op en i daarom zeker niet in actie „en. Trainer Menotti wil [uster sparen voor het duel van komend weekeinde tegen Real Madrid. Barcelona ver loor de wedstrijd tegen Valla- dolid met 2-1. Het doelpunt van Barcelona kwam van Vic tor. Bij NEC is het meespelen van de aan zijn knie gewonde Dick Mulderij nog steeds twij felachtig. Feyenoords hoopt voor het Van onze atletiekmedewerker ROOSENDAAL - Kreeg de Bredase atletiekvereniging Sprint onlangs versterking in de persoon van Marjan Olijslager, ook het Roosendaalse Thor krijgt aanvulling. Met ingang van het nieuwe atletiekseizoen zal de thans in Roosendaal woonachtige Els Vader deel gaan uitmaken van de Thor-formatie. Uiteraard betekent dit een aanzienlijke versterking voor de Roosendaalse hoofdklasse dames. al bij de rust was bereikt. De ploeg van Hans van Breukelen slaagde er in de tweede helft niet in te scoren, ondanks het feit dat twee spelers van Notts uit het veld werden gestuurd. Carl Zeiss Jena, tegenstan der van Sparta in het UEFA- cuptoernooi,heeft zaterdag op eigen veld een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Oostduitse be ker met 4-1 gewonnen van Sachsenring Zwickau. Sparta- trainer Bert Jacobs woonde het duel bij. amateurs van HOV winnend af te sluiten. Trainer Aad de Mos: „Na afloop van Ajax-Feyenoord heb ik er nog zó op gehamerd: Juist wedstrijden als tegen Haarlem (3-3), Groningen (1-1) en Den Bosch zijn belangrijk. Ook in de rust heb ik er nog op gewezen dat er feller gespeeld moest worden." Die woorden waren aan zijn gezelschap niet besteed. Al in de eerste helft had Ajax aan getoond het karwei niet op juiste waarde te schatten, door in een lome stemming over de winderige piste te sluipen. Ook na de wisseling pakte Ajax het werk verveeld op en werd de oren gewassen door de Bossche ploeg, die met een angstaanjagende inzet en op offeringsgezindheid 'de helden van Dublin' terugbracht in de realiteit. Vanenburg, Olsen, Molby en Koeman, maar ook Gasselich en de na een schorsing terug gekeerde Schoenaker leverden knoeiwerk af.Traditioneel faalde de Oostenrijker weer eens op alle fronten, werd in de 58-ste minuut vervangen door Van 't Schip, maar op nieuw hield De Mos de miljoe nen-aankoop van zijn bestuur de hand boven het hoofd: „Fe lix was wat grieperig van daag." In de eerste helft gebeurde er niets, dat in de registers van de geschiedschrijving behoeft te worden opgeslagen. Den Bosch stelde zich op eigen helft op, terwijl de spelers van Ajax erop toe zagen zo min mogelijk zweet te produceren. De met zo'n 20.000 toeschou wers gevulde De Vliert be sprak in de rust het moment waarop Ajax zou gaan toe slaan. Maar voordat de Am sterdammers maar plannen in die richting konden koesteren, lag de bal al achter Galjè. Exact 14 seconden na de aftrap verraste Lindhoudt de Ajax- defensie met een voorzet en Van der Horst liep de eerste Bossche aanval van de wed strijd tegen het net: 1-0. Tegenover die surprise kon Ajax geen wapenfeiten stellen. Via uitvallen was Den Bosch dichter bij de tweede treffer. Die viel in de 56-ste minuut, toen de oude De Jong Molby op kracht voorbij liep en de bal nauwkeurig op de voet van Van der Horst legde, die Galjè met een geraffineerde voetbe weging klopte: 2-0. Met enige omzettingen tracht te De Mos de dreigende neder laag af te wenden, maar de correcties konden zijn ploeg niet uit de sfeer van massale apathie trekken. Ajax lukte niets meer, Den Bosch alles. Behalve een strafschop dan, terecht gegeven nadat Boeve aan de noodrem had moeten trekken toen Lindhoudt dreig de te scoren. Brands' misser demorali seerde zijn ploeg echter niet. Den Bosch bleef moeiteloos op de been en velde in de 24-ste minuut het vonnis over Ajax. Theo de Jong won aan de zij lijn weer eens van Molby en bracht Van der Horst vrij voor Galjè. Met een lob waarop Ajax het patent leek te heb ben, zette de kleine midden velder zijn optreden nog meer luister bij3-0. „Je kunt niet aantonen dat de matheid een reactie op woensdag is," concludeerde De Mos na afloop, „maar dat deze nederlaag met de psyche te maken heeft, is voor mij een uitgemaakte zaak. Een kwes tie van instelling. Erger is, dat wanneer een speler als Olsen niet in vorm is, er niemand bij ons opstaat om die rol over te nemen." UEFAcupduel tegen Totten- ham Hotspur verzekerd te zijn van doelman Brunings, die gisteren tegen PSV met een hoofdwond moest uitvallen. Er bestaat zelfs een kleine kans dat Joop Hiele, enkele weken geleden wegens beschadigde slijmbeursen aan de knie ge opereerd. weer in actie komt. Michel van de Korput ont breekt wegens een schorsing. Zijn plaats zal worden ingeno men door Henk Duut. Feyen- oord-trainer Thijs Libregts zag zijn komende Cuptegen stander zaterdag met 3-2 win nen van Wolverhampton Wanders. De Schotse interna tional Steve Archibald nam Het moment waarop Hans Kraay van het veld wordt 'geleid - toto marcel bekken twee treffers voor zijn reke ning. PSV kan tegen Nottingham Forest in de sterkst mogelijke formatie aantreden. Ook met Thoresen die gisteren enigs zins duizelig voortijdig moést afhaken. Nottingham Forest versloeg in de competitie Notts County met 3-1, een stand die Dolle vreugde bij FC den Bosch na de 3-0 zege op Ajax - fotoanp Van onze sportredactie 8RE0a - De Bredase po- die een meute sup- P°rters, die het voorzien ™adden op scheidsrechter 'f Vrieze, uit het NAC- JMion werkte en de Til- uf&se arbiters via een «nteruitgang weglood- p' heeft zaterdagavond Wee supporters, broers, wresteerd wegens aan en schoppen naar ■""'tiemensen. Van onze sportmedewerker HULST - RIA blijft verbazen in de vierde klas H. Nu werd de moeilijke uitwedstrijd te gen HVV'24 gewonnen: 2-4. Opnieuw verrassend, omdat de Westdorpse formatie nogal wat wijzigingen ten opzichte van vorig seizoen heeft onder gaan en in het treffen tegen HVV'24 ook de geblesseerde Frank Bauwens en Start Mar tens moest missen. Toch ble ken de spelpatronen bij RIA er nauwelijks onder te lijden te hebben, want vooral voor rust gesteund door de wind, was de ploeg veel gevaarlijker dan een zonder zelfvertrouwen voetballend HW'24. Toen ook werd de basis gelegd voor de zege door de Westdorpse for matie, want bij de pauze stond RIA reeds met 0-3 voor. Waar het bij HW'24 duide lijk aan zelfvertrouwen ont breekt, is bij RIA dat vertrou wen, vooral als het even lukt, volop aanwezig. Al na zeven minuten kreeg RIA een aardi ge opsteker. Nadat Egbert Audenaerd gesteund door de stormwind al eens rakelings naast het domein van Jos van de Kinderen geschten had, was het in die minuut wel raak. Uit een vrije trap werd de bal met een tikje vor de ij zeren wreef van Audenaerd gelegd, die van ruim twintig meter afstand de bal loeihard langs een verbaasde Jos van de Kinderen joeg. HVV'24 pro beerde daarna wel tegenwicht te bieden, maar belet door het windnadeel en gebrek aan rust binnen zijn gelederen, kon HW'24 nauwelijks ge vaarlijk worden. Wist die ploeg zich vooral vorig sei zoen, toen de strijd om de titel taat kunnen gaan rusten toen, kort voor de pauze, Jos van de Walle vanaf elf meter mocht aanleggen. Die zag zijn inzet via de paal gekeerd worden. Nu gaf zelfs de trouwste HVV'24-supporter er geen stuiver meer voor. Toch leefde het Hulsterse enthousiasme nog op toen al na acht minten in de twee helft Hub Bun de eerste HVV'24-treffer scoorde. HW'24 speelde nu alles of niets en omdat RIA zich te dicht bij de eigen goal liet te rugdrukken, kwam die ploeg regelmatig in moeilijkheden. Het werd pompen of verzui pen en in de 29e minuut van de tweede helft leek RIA alsnog ten onder te gaan. Toen scoor de na een scrimmage Luc Cleyman en had HVV'24 aan sluiting gekregen. Net op het moment dat iedereen HVV'24 op gelijke hoogte verwachtte, vond RIA de rust om het spel weer meer naar zich toe te trekken. Wel kwam RIA een kleine vijf mi nuten voor tijd goed weg toen Peter MacTaggert van vijfen- Spelmoment uit de Zeeuwsch-Vlaamse derby HW'24-RIA. Een RIA'Speler k,an hief uitver- twintig meter via de RIA- dedigen voordat de Hulsterse aanval (lichte shirts) gevaarlijk kan worden. doelman Henny de Guchtenei- - fotowimkooyman re en de paal leek te scoren. Een grabbelende De Guchte- neire haalde het leer van de doelman Van de Kinderen doellijn. Al wat HW'24 heette verraste. De bal viel net over riep om de gelijkmaker, maar de Hulsterse goalie onder de scheidsrechter Bargmann lat: 0-2. De derde goal kwam wuifde dat weg. In de laatste na aangeven van Egbert minuut werd het zelfs 2-4 toen Audenaerd, toch een onmisba- een van de gevaarlijke RIA- re speler in de RIA-elf, tot counters met hands binnen de stand. Hij kopte een vrije trap zestiemeterlijnen onderbroken van Frank Lammens naar de werd. Frank Lammens faalde inkomende Paul Hemelsoet, niet van de penaltystip: 2-4. die niet aarzelde en nummer Een terechte zege, want voor drie liet noteren. rust had RIA via Egbert Wille Toch had'HVV'24 met een ook al eens het houtwerk ge- meer perspectiefvoller resul- raakt. lang volgehouden werd, moei lijke situaties voetballend op te lossen, nu werd te vlug ge grepen naar de lange trap. De ploeg zit momenteel in een dal en dan wil de bereid heid om voor elkaar te werken ook nogal eens te wensen overlaten. Dat was nu ook het geval. De scherpte, die vorige competitie wel aanwezig was, ontbrak en dan ontbreekt ook vaak het geluk dat een wed strijd in je voordeel kan doen belsissen. Bij RIA waren dat geluk en die overtuiging wel aanwezig. Precies vijf kansneekreeg die ploeg vor de pauze en drie keer was het raak. In feite wa ren het nog geen kansen, want twee van de drie treffers wer den van grote afstand ge scoord. De tweede treffer kwam op naam van Jos Hen driks, die met een verre trap

de Stem | 1983 | | pagina 9