149 >mens. ovem- foor. IMTE^IS/IAËLf^DAG Vijfde hobby-expo Terneuzen geopend fERKGROEP INGENOMEN MET BENOEMING ge mum- angt, u de het s, bel ieder rsmet geling. w Officiële 'Olvo-dealer n h.f. van OOSTERHOUT TAPIJT! 1 Kunstenaars presenteren zich op manifestatie in Middelburg Hernieuwd Eenentwintig ontslagen bij Zeeuwse kraamzorg Wandelaars trotseerden harde wind Drukke ruilbeurs Terneuzen de Footer dnt biertap- cdstrijd kneuzen I lerfstweekend Terneuzen drukbezocht evenement politierapport hAAJDAG 17 OKTOBER 1983 B1BTEM VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 2 één van de vier onderstaande kwaliteiten. Mirage Speciaal voorde slaapkamer: synthetisch velours tapijt. Zacht, warm. verrukkelijk! Kies uw kleur uit: blauw, grijs, naturel, beige of camel. 400 cm breed. Foam rug. Per strekkende meter slechts f 99.- Cotton special 100% Katoen. Heel modernin sprekende kleuren: rood. geel. blauw, grijs en beige. Speels karakter voor woon- of slaap kamer. Met legklare toamrug. 400 cm breed. Per strekkende meter slechts Karera 100% Zuiver scheerwol. Topklasse. Mooie dikke kwaliteit. Gul in warmte en komfort. In beige, mais of lichtbruin. Met naar keuze foam rug of jute rug. 400 cm breed. Per strekkende meter slechts Kunstzinnige V orming Hulst heeft stafdocente Van onze correspondente lULST - Per 1 oktober is mevrouw José artsch-Heirbaut benoemd als stafdocente bij !et Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vor- öjng afdeling Hulst. [evrouw Annelies Soet, directrice van het ZIKV be dezelfde functie in de afdelingen Oostburg en erneuzen en mevrouw Jacqueline Bongers is docent tworden in de afdeling Middelburg. 'id. De functies omvatten elk :M uur per week, terwijl dit orheen een functie was die J persoon uitoefende. Die jd in totaal maar acht uur week om deze functie uit oefenen in alle vier de iatselijke afdelingen. Het is ■bedoeling dat de stafdocen- ■nzoveel mogelijk de diverse isciplines binnen het ZIKV ■rtegenwoordigen. Om dit loment gebeurt dat respectie- dijli vanuit de vakken teke- tn/schilderen, textiele werk- orming en keramiek. 'aak ,De taak van de stafdocent out zowel op organisatorisch s vakinhoudelijk gebied te aldus de directrice. Dat gaat wat betreft het eer- ,egedeelte gebeuren door sa- aenwerking met de dagelijkse van de plaatselijke Bkgroep, het leggen van intacten met gemeentes, wel- ijnsverenigingen, enz. De taldocente legt de koppeling lissen deze contacten en afde- ing Middelburg, zodat snel in is op lopende en toe- omstige ontwikkelingen". De taldocente houdt verder con- act met de docenten en de 'inger aan de pols bij het op- stellen van leerprogramma's. Als alles goed loopt dan zou de vierde stafdocente uitein delijk allerlei draadjes moeten knopen: wensen en ideeën van cursisten, docenten en werk groepen en beleidslijnen, die tesamen met gemeentes zijn opgesteld. De benoeming van de staf docent is een van de gevolgen van een hernieuwd beleid bin nen het ZIKV. Daarbij zullen door de directrice landelijke ontwikkelingen nauwlettend in het oog worden gehouden en met de stafdocente grondig worden doorgesproken. De werkgroep van de afde ling Hulst is met de benoe ming van de stafdocente bij zonder in haar nopjes. De werkgroep bestaat op het mo ment uit vijf mensen, maar zou in de nabije toekomst, en naar men hoopt nog voor kerstmis, met enkele cursisten moeten worden uitgebreid. Mevrouw Bartsch-Heibout neemt haar taak bijzonder se rieus en beschouwt zichzelf als bezig met een inwerkperiode. „Pas aan het eind van het sei zoen zullen de resultaten merkbaar zijn", zegt zij. GOES (ANP) - Bij de Zeeuwse kraamzorg gaan 21 van de 160 vaste arbeidsplaatsen verlo ren. Het gaat om elf leerlin gen, aan wie na het behalen van hun diploma in december geen nieuwe arbeidsovereen komst wordt aangeboden, en om tien vaste kraamverzorg sters voor wie bij het Arbeids bureau ontslag wordt aange vraagd. Dit heeft de directeur alge mene zaken van het Zeeuwse kruiswerk, P. den Boer, vrij dag op een persconferentie in Goes meegedeeld. De Zeeuwse kraamzorg verwacht dit jaar een financieringstekort van 875.000 gulden. In 1984 zal de Zeeuwse kraamzorg nog maar maximaal acht dagen interne hulp verlenen per geval. Nu is dat nog tien dagen. In Zeeland vinden ongeveer 4500 bevallingen per jaar plaats, waarvan er 3250 thuis of poliklinisch, waarvoor dus de hulp van een kraamver pleegster nodig is. Het tarief per verzorgingsdag bedraagt momenteel 302,65 gulden per dag. Negentig procent van dit bedrag is nodig voor perso neelskosten. Volgens Den Boer mogen de dagtarieven voor kraamzorg niet zo hard stijgen als in de afgelopen jaren het geval is geweest om niet de concurrentieslag met de zie kenhuizen te verliezen. José Bartsch-Heirbaut is benoemd als stafdocente bij het Zeeuwsch Instituut voor Kunstzin nige Vorming afdeling Hulst. fotodestem/corj. deboér Van onze correspondent IJZENDIJKE - Afgelo pen zaterdag trotseerden 278 wandelaars de harde wind om deel te nemen aan de dertiende editie van de Herfst wandel tocht te IJzendijke. De organisatie van dit evenement was in han den van wandelsportver eniging Jeugdbelang uit IJzendijke. Het aantal deelnemers was nage noeg gelijk aan dat van vorig jaar. Aan de tocht kon wor den deelgenomen door groepen en individuelen. De afstanden waren vijf, tien, vijftien en veertig kilometer. Voor de laat ste afstand werden de deelnemers, 34 in totaal, door de Belgische grens plaatsen gevoerd. Naast Watervliet werd ook de Valieskreek en St. Kruis aangedaan. Rond 16.15 uur arriveerde de laatste wandelaar in IJzendijke. Alle wandelaars ontvin gen een herinnering. Jeugdbelang had zelf zorg gedragen voor de medische verzorging. (ADVERTENTIE) Er zijn mensen die zitten maar te tobben. Er zijn ook mensen die gaan naar „TOBBETJE" Voor gezelligheid, muziek, en prima consumptie. Tevens uw adres voor: vergade ringen, feestjes e.d CAFÉ WILLEM BEUKELSZ en zaal „TOBBETJE" Weststraat 1. Biervliet, tel. 01152-1474 Van onze correspondente TERNEUZEN - Dc afgelopen zaterdag in het Zuidlandthea- ter gehouden ruilbeurs voor postzegels, munten, ansicht kaarten e.d. heeft weer grote belangstelling getrokken. Zo'n zevenhonderd verza melaars, niet alleen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook uit België, Walcheren en Noord-Brabant kwamen de ruilbeurs bezoeken. De vol gende ruildagen, die gehouden worden in het Terneuzens Zuidlandtheater, zijn op 7 ja nuari 1984 en op 31 maart 1984. (ADVERTENTIES) 19 OKTOBER 10-22 UUR MIDDELBURG STADSSCHOUWBURG - gratis toegang Meer dan acht organisaties staan in gezellige kraampjes met vele artikelen, kinderspelletjes en trekking loterij (20.00 u.) en gratis hapjes org.: Isr. Com. Ned. IZENDIJKE - Tonny de "ter is zaterdagavond win- a»r geworden van de inter zonale biertapwedstrijd die 1 café Hofzicht te IJzendijke 'trd gehouden. fr verschenen 23 deelne- frsana de start. Zij moesten zien hoe goed ze konden "tappen en serveren. De ^'rijd, die in een gezellige e" werd afgewerkt, kreeg 6 internationaal tintje door wiame van enkele Belgen 'Duitsers. Tonny de Pooter J™ uiteindelijk als winnaar bus te komen. Hij ont- Seen Delfts blauwe bierpul ^n bos bloemen. Als twee- eindigde Piet de Pooter en "ly Cocke werd derde. 'JA- De afdeling Terneuzen lin Pani3 van de Arbeid r woensdag 19 oktober in ledenzaal van hotel Rot- oam een algemene leden- an a aanvan8 20 uyr. «de orde komen gemeente- ma?'ten en stellen van mdaten voor verschillende Muigen, organisaties en de ,*legatie. Verder komt de orde het verkiezings- Panama voor de komende T^onpse verkiezingen. g^VERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Volvo i TERNEUZEN - De organisa toren van het Herfstweekend in winkelcentrum Serlippens te Terneuzen kunnen tevreden terugblikken. Zaterdag was het evenals vrijdag doorlo pend druk bij de ongeveer twintig stands, waarbij het publiek edelstenen, schilderij en en andere creatieve bezig heden kon aanschouwen. De Terneuzense Boerenka- pel Eigen Kweek zorgde zater dagmiddag voor de muzikale omlijsting. „We hebben, en ik spreek namens iedereen die meedeed, er allemaal veel aan gehad", zo sprak een tevreden deelnemer. Van onze correspondent TERNEUZEN - In de be drijfskantine van de Ter neuzense Philipsvestiging werd zaterdag de vijfde hobby-tentoonstelling ge opend door de heer Van der Tas, directeur van de Ter neuzense Philipsvestiging. In zijn toespraak blikte de heer Van der Tas terug tot 1963, -het jaar waarin Philips zich vestigde in Terneuzen. Na tien jaar van geweldige opbloei keerde het tij in 1973 en kwam er een tijd van be zuinigingen en inkrimping van personeel. De heer Van der Tas be dankte organisator Theo Verdegem voor zijn gewel dige inzet. De heer Verde gem ontving als blijk van waardering een fles drank en een boek over Zeeuwsch- Vlaanderen. Hierna opende de heer Van der Tas de hobby-ten toonstelling door een gordijn te openen waarachter een portret, gemaakt door de uit Breskens afkomstige kun stenaar Gerard van Grie ken, hing. Het portret laat de heer Van der Tas zien met in zijn hand een gloeilamp. De tentoonstelling, die Aandacht voor de modelvliegtuigen. FOTO WIM KOOYMAN voor het grote publiek alleen in het weekeinde is geopend, duurt tot en met zondag 23 oktober en is open van 14.00 tot 17.00 uur. Het tentoongestelde be staat in hoofdzaak uit met de hand vervaardigde voor werpen zoals schilderijen, borduurwerk, breiwerk, modelvliegtuigbouw, pop pen, foto's, miniatuur draai orgeltje, diverse soorten draaiwerk en fuchsia's. Ook is er een kraam van de Phi lips tuindersvereniging. IIIIIMHHIIIimNIMIIIIIIIIillllllllIHMIIIHIIMIHIIIIMIIHIIIIIHIIMIIIIIIIUIIIIIIIlIHNIIIIIimillllllMMIMIIIIIimHIIIIIMHIIIIIIIHIIMIIIIimilMMUUMMIMIIIIHINmilllHIIIMMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillllttHIIIIMIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Forum Skulptuur 1983, een vijfdaagse kunstmanifestatie, is zaterdag in de Koorkerk te Middelburg geopend door Jan Hoet, con servator van het Museum van Hedendaagse Kunst te Gent. „Het is lovenswaardig dat Forum, ook nu het steeds moeilijker wordt en de subsi dies inkrimpen, toch weer het initiatief heeft genomen om een manifestatie op te zetten", prees de heer Hoet. „De vier kunstenaars die reeds over de hele wereld hun sporen heb ben verdiend, presenteren niet alleen het verleden, maar heb ben vertrouwen in de wereld van het onbekende, ze kiezen voor wat er nog niet is". In het Abdij complex pre senteren zich vier kunste naars die verschillende rich tingen vertegenwoordigen. Gilberto Zorio uit Turijn heeft het Muntplein gevuld met zijn sculptuur. Een gerichte, punti ge constructie, trekkabels, speren en hun verankering benutten deze ruimte in al naar dimensies. De Nederlan der Carel Visser heeft zijn kunstwerk op het kleine Ab dijplein geschapen met behulp van vier zwaar opgeblazen binnenbanden van vrachtau to's, daarop wat afbraakhout, vier roestige blikken bussen, glasplaat, een opgeblazen binnenband, afgebonden met een touw, stelt een paard voor en dat geheel is afgeladen met paardetuig. Op het grote Abdij plein oeeft de Fransman Frangois Morellet het ronde grasveld door gebruik te maken van groen tapijt en gravel veran derd in een vierkant. Alice Aaycock uit Engeland heeft in de wandelkerk geprobeerd zichtbaar te maken hoe stuk jes informatie door het den kende brein heen bewegen. Onder leiding van de vier kunstenaars worden dagelijks workshops gehouden, naast lezingen discussies en diapre sentaties in het Kultureel Cen trum Kuiperspoort. In de Vleeshal is van 15 tot en met 29 oktober dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur een installatie te zien die werd gemaakt door de jon ge kunstenaars Fortuijn/ O'Brien en die de titel kreeg 'On her Majesty's secret servi ce'. Het Abdij complex is tot en met 20 november geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Een beeld van Carel Visser, dat zich op het kleine Abdijplein bevindt. - foto willem mieras tllllllMIIIIUMIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIMIIIItllltllll'tllllllllllllllinillllilllllHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIHIIIIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIMIIMMIItllllllKIIUMIIIIIIIIIMIIMIIIIIIIIIIMIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AARDENBURG - In de Mark straat is de auto van J. H. uit Aardenburg, die geparkeerd stond, door een andere perso nenauto aangereden. Om streeks 01.00 uur in de nacht hoorde de heer H. een klap en ging kijken: het bleek dat zijn auto in elkaar gereden was. De veroorzaker is doorgereden. BRESKENS - Zaterdagavond is in de Langeweg een hoe veelheid stro in brand gevlo gen. Vermoed wordt dat het aangestoken is. De brandweer van Breskens, die vrij spoedig ter plaatse was, had het vuur na een kwartier "onder contro le. C ADZ AND - In de Vijver straat is bij de familie De K. brand in de schoorsteen uitge-" broken. De vlammen sloegen door de schoorsteen naar bui ten en de brandweer van Cad- zand werd gealarmeerd. GOES - Zaterdagavond hield de politie twee jongens aan, te weten R. W. V. en M. de H., beiden 12 jaar oud en woon achtig te Vlissingen. Zij reden op een bromfiets die ze bleken te hebben gestolen bij het zie kenhuis te Vlissingen. GOES - Bij het tankstation Baarsdorp langs de A-58 werd uit een geldkistje een bedrag van 500 gulden gestolen. Bij het tegenoverliggende tank station Selnisse werd een po ging tot inbraak gedaan. Daar werd niets vermist. In beide gevallen werd een gat in de muur geslagen. GROEDE - Zaterdag zijn twee personenauto's zwaar bescha digd bij een aanrijding. Dit gebeurde in de Brauwstraat. De oorzaak was dat de perso nenauto, bestuurd door M. van de L. uit Koudekerke, te veel links reed en tegen de gepar keerde auto van W. B. uit Groede reed. HOOFDPLAAT - In de oost Langeweg bij de heer H. is bij ploegwerkzaamheden een granaat van 40 bij 8 centime ter te voorschijn gekomen. HULST - Vermoedelijk ten gevolge van overmatig drank gebruik knalde de automobi list P. van S. uit Beveren za terdagavond om 20.20 uur met zijn personenauto tegen een gedeelte van de Graauwse Poort in Hulst. De auto werd zwaar beschadigd. Niemand liep verwondingen op. HULST - Toen P. de B. uit Clinge bij zijn op de Absdaal- seweg in Hulst geparkeerde auto terugkeerde zag hij dat zijn voertuig was aangereden door een andere auto. De da der was na het gebeurde ge woon doorgereden. KNOKKE - In Knokke-Heist zijn zaterdag vier valse dol larbiljetten uitgegeven. Dit is gebeurd door twee mannen en vrouwen die tweemaal in een boetiek aan de Lippenslaan en tweemaal in een fotozaak de truc probeerden. Nadat bij de Belgische rijkswacht alarm werd geslagen, is ook de rijks politie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen gewaarschuwd om het viertal op te sporen. Tot nu toe is echter nog nie mand aangehouden. TERNEUZEN - Zaterdag is op de Westerschelde de Neder landse binnenvaarttanker Cardan door de storm om hooggevaren. De Cardan die leeg was, is zondag vlotgetrok- ken door de sleepboot Waas land van de fa. W. Muller sleepdienst uit Terneuzen. Het schip had geen schade opgelo pen. TERNEUZEN - Bij een kin derruzie liep het 8-jarig meisje M. van de V. te Terneuzen een beenbreuk op. Ze moest wor den overgebracht naar het Ju liana ziekenhuis in haar woonplaats. Het meisje was met enkele ander kinderen aan het rolschaatsen, toen er onenigheid ontstond. Er werd wat geschopt en geslagen, waarbij het meisje op een ge geven ogenblik kwam te val len en haar been brak. WATERLANDKERKJE - In de wijk Klein-Brabant is bij de 86-jarige heer M. ingebro ken. Men heeft een aantal zil veren rijksdaalders, gulden en kwartjes meegenomen. Ook wordt een bankbiljet van dui zend gulden vermist en een gouden ring. Van de inbre kers) ontbreekt ieder spoor.De inbraak is waar schijnlijk gepleegd op 11 okto ber om 10 uur in de morgen. De inbreker(s) re(e)d(en) ver moedelijk in een rode perso nenauto. Eenieder, die inlich tingen kan verschaffen wordt verzocht de rijkspolitie te Oostburg te bellen, tel. 01170- 3156. WATERLANDKERKJE - Op de Katelijneschans kwamen een personenauto, bestuurd door W. M. uit Aardenburg en een landbouwtrekker be stuurd door K. de P. uit Schoondijke met elkaar in botsing. Dit gebeurde in een onoverzichtelijke bocht. Beide voertuigen liepen schade op.

de Stem | 1983 | | pagina 7