Verlies Henneveld en Verhoeven Miguel Munoz blijft mokken Henri Leconte verslaat Lendl Van der Wiel en Timman op dreef [Jundesliga lankzeilen itgesteld Zesdaagse Berlijn De Goffert nog niet uitverkocht araguay gelijk egen Brazilië )ranje leidt In military inales Londe van j°mbardije echtstreeks P televisie WK judo dames naar Nederland Groningen: „André Hazes moet zingen of betalen" 'Pole'-positie voor Tambay ifERPAG 15 OKTOBER 1983 - Voor de Bundesliga in vrijdagavond twee wed- rijden gespeeld. ■Verder Bremen versloeg Dortmund met 2-1, Kickers Offenbach bleef uyer Uerdingen met 3-2 de ,as, poor deze resultaten pas- r(je Werder Bremen het .ngzamerhand afzakkende Ler Uerdingen op de rang- S werder staat vierde met Lalf punten uit tien wed- Itijden, Bayer is vijfde met 11 int. I0A (AFP) - Uruguay heeft in de eerste wed- liijd van de halve finales van cl toernooi om de Ameri- aanse beker, het Zuidameri- aanse voetbalkampioen- thap, in Lima met 1-0 gewon en van Peru. Het enige doel- ant kwam in de 65e minuut pnaam van Aguilera. TILBURG - John van der Wiel en Jan Timman heb ben vrijdag een forse bij drage geleverd in een - naar het zich laat aanzien - posi tieve kentering bij het ze vende interpolis-schaak toernooi. Na het flauwe, ge makzuchtige spel van het grootmeesterlijk gezelschap in Tilburg in de eerste twee ronden trokken beide Ne derlandse vertegenwoordi gers in de derde ronde uit op avontuur. Van der Wiel slaagde erin met zwart de sterke Joego slaaf Ljubojevic het volle punt te ontfutselen en Tim man nam koploper Vaga- nian zo stevig in de houd greep dat de Rus zaterdag in de tweede zitting weinig hoop mag koesteren. In de overige vier partijen werd het vredelievende karakter van de voorafgaande dagen gehandhaafd, waardoor het remisepercentage in deze zevende editie hoger ligt dan in de voorafgaande ja ren. De overwinning van John van der Wiel op Ljubojevic mag gerust opzienbarend genoemd worden. De Joego slaaf, die door twee sterke seizoenen inmiddels opge rukt is naar de derde plaats op de wereldranglijst, ont wikkelde na de opening met tactische manoeuvres een stevige druk op het zwarte centrum. Van der Wiel speelde behoedzaam tegen, bouwde vele complicaties in en beoordeelde de stand na twintig zetten als evenwich tig. Die taxatie bracht hij tot uitdrukking door Ljubojo- vic remise aan te bieden. Zonder enige aarzeling wees de Joegoslaaf het aanbod van de hand. Objectief gezien had hij inderdaad een licht positio neel overwicht. Maar niet van dien aard, dat hij daar mee de daarop volgende spelwijze kon rechtvaardi gen. Argeloos ging hij met de witte koning op de vleu gel op stap. Van der Wiel profiteerde onmiddellijk van deze misrekening en bracht met enkele kracht- zetten een tijdbom onder de witte stelling aan. De ver bouwereerde Joegoslaaf trachtte zich daarop uit de narigheid te bluffen door zelf remise voor te stellen. Te laat echter. Zwart stond volledig op winst, hetgeen door Van der Wiel in luttele zetten werd bekrachtigd. Door zijn over winning nam Van der Wiel tijdelijk de leiding in Til burg. Met anderhalf uit drie en een afgebroken (verloren staande) partij tegen Vaga- nian kan de debutant terug zien op een alleszins ge slaagde opening. Dat kan Jan Timman ook, als hij zijn hangpartij tegen llllllIlllllUUllllllllllfUIIIIIIIIIIIUIlIUUIUIHHIfllllllIlllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIU±' ten het punt al te delen. Poloegajevski en Portisch j vochten een interessant duel j uit, waarin Portisch licht j voordeel had. De Rus verde- j digde zich bekwaam en tuil- i de tijdig teneinde ongeluk- j ken te voorkomen. In het eindspel trachtte Portisch zijn sterkere pionnen uit te i buiten, maar het materiaal i was te uitgedund om de i overwinning te bewerkstel ligen. Vaganian in winst omzet. De Amsterdammer doemde met sterk tegenspel het ope ningsexperiment van zijn Russische leeftijdsgenoot tot mislukken. Na een twintig tal zetten stond Timman glad gewonnen. De Rus weigerde zich over te geven en zette met de moed der wanhoop een verdedigingssysteem op, dat hem zowaar door de eerste zitting loodste. Op meer mag hij evenwel niet reke nen. Timman, die teleurge steld was dat hij het karwei niet in een keer wist te kla ren, heeft in de afgebroken stand een toren voor een paard en bovendien een be tere pionnenstructuur. Sosonko remiseerde met wereldkampioen Karpov, welk voorbeeld gevolgd werd door Hübner en An- dersson. Spasski en Seira- wan namen een extra rust dag op door na vijftien zet- De uitslagen uit de derde ronde van het internationale schaaktoernooi in Tilburg zijn: Seirawan (Vst) - Spasski (Sov) Vt - Vt Vaganian (Sov) - Timman (Ned) afgebroken Ljubojevic (Joe) - Van der Wiel (Ned) 0-1 Andersson (Zwe) - Hübner (Wdl) Vt-Vt Poloega jevski (Sov) - Portisch (Joe) - Mt So sonko (Ned) - Karpov (Sov) Mr - De stand is na drie ronden: 1. Poloe gajevski en Van der Wiel lVt punt plus 1 afgebroken partij 3. Spasski, Seirawan, Andersson en Portisch al len 1% 7. Vaganian 1 plus 2 8. Karpov en Timman 1 plus 1 10. Ljubojevic, Hübner en Sosonko 1. De afgebroken partijen worden vandaag uitgespeeld. uiMiniminitminiiiikinunir ironni uitgeput door sponsor lEKELO - Nooit eerder in 1972 begonnen historie in de internationale military^ ran Boekelo hebben Neder-* indse combinaties er na de ressuur zo goed voorgestaan Is in de huidige dertiende life van het evenement. In het landenklassement (aat Nederland voorlopig aan ng, dankzij uitstekende iroeven van Anchela Rohof ie), Andre van Spaen- hiA (gedeeld achtste) en Ivonne Jurgens (20e). De beste Uerlsnder is echter Eddy S'Me die niet in de nationale |Uipe is opgenomen, maar in Jsitieve zin opviel door met utumn Wanderer na het eer onderdeel met twee andere intonaties (de West-Duitser arl Siemens-Fischer op Kim tde Amerikaanse Caren Sti- j op Silent Partner) de eer plaats te delen. iet leidende trio kreeg van jury 47.60 minuspunten toe- Üeeld en heeft acht-tiende int voorsprong op de voorlo- S als vierde gerangschikte 'erner Piohlking uit West- «itsland. Opvallend is dat in de top an het klassement slechts «Britse combinaties bij de We twintig terug te vinden in. Richard Meade, de Olym- sch kampioen van 1972 in When, is na de eerste disci- ine achtste. Wereldkampioe- tLucinda Green-Prior Pal- Bis achttiende. Zaterdag, wanneer de uit- ludingsproef het klassement 'Mg door elkaar zal schud- in, zullen de Britten onge steld diverse kandidaten in van de tussenstand te- Svinden. ÏÏlVENINGEN De finales wereldbeker plankzei- v°«r de kust van Scheve- in» moesten vrijdag een worden uitgesteld wegens ""doende windkracht. BRESCIA - Het was vier uur gistermiddag. Op de Piazza della Loggia in het hartje van Brescia, stond de menigte al urenlang te wachten op die ene man. De lucht boven Lombardije ging over van felblauw naar asgrijs. Het kon elk moment beginnen te regenen, maar de menigte stoorde er zich niet aan. Plotseling klonk uit vele kelen een kreet: „Beppe!". fogattaleider besloot het J-riding' en de slalomra- Verschuiven naar zater- im, er windkracht negen lrtit verwacht. teVf®SUM (ANP) - De "-televisie zendt komend [n e,'®?.e twee extra edities m 10 Sport uit. Zaterdag «and12, 14.25-16.00 uur) v.ili s verslag van j] erW»ssieker de Ronde 1isr*ardije en de Grote Kva1 ormule 1-wagens Zuid-Afrika. U ®xtra uitzending zon- IT) ^eriand l, 17.00-18.00 Iflkam cht voor het we iskou P'oenschap judo in een samenvatting ®°ekel Military door Jean Nelissen De man op wie ze zo lang gewacht hadden, Guiseppe 'Beppe' Saronni, was gearri veerd en de menigte stortte zich op zijn auto, waardoor Saronni onmogelijk de deur kon openen. Er moest politie aan te pas komen om Italië's populairste wielrenner vrije doorgang te verlenen. Saronni, het hoofd gebogen, probeerde zonder ook maar iemand te groeten, te ontsnappen. Een van de sup porters, met een telelens op zijn fototoestel, struikelde en de telelens raakte Saronni in het gezicht. Langzaam begon het ver haal dat Saronni's Belgische luitenant Guido van Calster juist verteld had, door de wer kelijkheid kleur te krijgen. „Beppe", had Van Calster gezegd, „zit psychisch volledig aan de grond, hij is kapot. Het enige waarnaar hij nog ver langd is een zeer lange vakan tie zonder tifosi (lees: suppor ters)". De psychische aftakeling van 'Beppe' Saronni begon het vorig jaar al, nadat hij in Goodwood wereldkampioen op de weg was geworden. Zijn sponsor Del Tongo sleepte 'Beppe' door heel Italië, naar alle plaatsen waar de firma belangen heeft. Del Tongo is een van Italië's grootste meubelfabrikanten, het moederbedrijf is gevestigd op zo'n 100 kilometer van Ro me. Maar behalve in meubels doet Del Tongo onder andere ook in tabak, en de eigen wijn gaarden in Toscane zijn ook uitgestrekt, zodat de zakenre laties talrijk zijn en 'Beppe' Saronni ondanks hevig per soonlijk verweer, de afgelopen wintermaanden naar liefst 73 vermoeiende recepties werd gevoerd. De muziek schetter de, er kwamen vele duizenden de hand van de 'campionissi- mo' drukken en zo werd de winter een lange kwelling. In het voorjaar marcheerde 'Beppe' niettemin nog zeer re delijk, hij won de klassieker Milaan-San Remo, en in de lente ging het ook nog wel, want de Giro d'Italia was ook geen probleem. Daarna ging het echter snel bergafwaarts. Zo staat 'Beppe' vanochtend onder dwang van zijn sponsor aan de start van de 77ste Ron de van Lombardije. Hij zelf was het liefst thuis gebleven. Maar de Italiaanse kranten hebben de laatste dagen het tweegevecht om de Super Prestige tussen Greg Lemond (205 punten) en 'Beppe' Saron ni (175 punten) opgevoerd als het klapstuk van het weekein de. En 'Beppe' moet dus wel nog een keer diep in de beugel. Volgens zijn ploegmaats rijdt Saronni op dit moment echter futloos en heeft hij geen schijn van kans tegen de Ame rikaan, die nog goed in vorm is. Of er moet een klein won der gebeuren. De menigte op de Piazza della Loggia liet deze overwe gingen echter koud. Er diende dranghekken aangesleept te worden om de tifosi op afstand te houden, waarbij herhaalde lijk mannen het cordon van de politie en ordebewakers door braken, om Saronni aan te ra ken. Zij werden dan door de politie in de kraag gegrepen. Zo groeide het afhalen van zijn rugnummer voor 'Beppe' uit tot een nieuwe beproeving. Een groteske manifestatie van sportverdwazing, zoals die in deze vorm alleen nog in Italië wordt aangetroffen. Niet voor alle tifosi is 'Bep pe' echter de grote favoriet. Tijdens de Ronde van Italië van dit jaar kalkten suppor ters uit andere kampen zeer lelijke woorden over Beppe's vrouw op het wegdek. Guido van Calster: „Dat heeft hij zich erg aangetrokken". De Ronde van Lombardije is dit maal 253 kilometer lang met als zwaarste punt de twee beklimmingen van de Passo d'Intelvi na 194 en na 215 kilo meter. In de schaduw van de uitlopers van de Dolomieten rijden ook twee Nederlandse kanshebbers mee, Hennie Kuiper en Adrie van der Poel. Zo laat op het jaar bruisen de twee, waar vele kampioenen inmiddels leeggereden zijn door het loodzware program ma, nog van ambitie. „Als we er in slagen in de finale met z'n tweeën voorin te blijven, kunnen ze nog wat aan ons be leven", voorspelde Kuiper. Ongehinderd konden Kuiper en Van der Poel weer het Piazza della Loggia verlaten. Want alle aandacht richtte zich nog steeds op de arme 'Beppe' Saronni, die door maar liefst acht agenten weer veilig naar zijn auto werd gevoerd. Daarop verliet de auto zo snel mogelijk het plein, waar Sa ronni zich verre van thuis voelde. „Hij rijdt morgen een kansloze koers", zei Guido van Calster wat overbodig. MOSKOU - Het toernooi om de wereldkampioenschappen judo voor dames 1985 in toege wezen aan Nederland. Dit heeft het congres van de IJF in Moskou besloten. Het is nog niet bekend in welke plaats de derde editie van de wereldti telstrijd zal worden gehouden. Volgens JBN-voorzitter Van Oosten zijn Maastricht, Groningen en Den Haag se rieuze kandidaten. De winst van ruim een ton, die twee jaar geleden in Maastricht werd gemaakt met de heren- kampioenschappen, zou wor den besteed aan de organisatie van een, waarschijnlijk ver liesgevende, damestitelstrijd. Van Oosten: „Van dat geld is wel al wat besteed, aange zien subsidiegevers hebben besloten ons minder te geven". BERLIJN - Na het eerste et maal hadden de Denen Gerd Frank en Hans-Henrik Oer sted de leiding in de Zesdaagse van Berlijn, de eerste van het winterseizoen. Het Nederlandse koppel Re ne Pijnen en Jan Raas nam de tweede plaats in. De stand was vrijdagavond: 1. Frank en Oersted (Den) 84 punten 2. Pijnen en 5?af (Ned) 81 3. Clark en Doyle (Aus en Gbr) 79 4. Braun en Rinklin (Wdl) 68 Op 5. Freuler en Kanel (Zwi) 78 6. De Wilde en Wiggins (Bel en Aus) 37. Beppe Saronni werd het afgelopen jaar doorzijn sponsor van hot naar her gestuurd en is nu de uitputting nabij - foto archief de stem MOSKOU - Het Nederlands* Olympisch comité zal voor Bert Verhoeven en Rob Hen neveld voorlopig geen re tourtje Los Angeles bestellen. De twee judoka's, die vrijdag in Moskou voor de wereldti telstrijd op de mat kwamen, verdwenen uit het toernooi, voor de ereplaatsen werden verdeeld. Zelfs een herkansing zat er voor de beide middenge wichten niet in. Bert Verhoeven had er alles op gezet om in de Loesjinski sporthal kwalificatie voor de Spelen af te dwingen. Dit jaar verkreeg de 24-jarige Uden- houter tijdens het toernooi om de Europese kampioenschap pen uitsluiting bij de top, na dat hij bij ontmoetingen van minder belang reeds verdien stelijk werk- had afgeleverd. Als gevolg van zijn sportieve werkzaamheden verwacht Verhoeven pas vlak voor het begin van de Spelen het theo retische gedeelte van zijn stu die medicijnen te kunnen vol tooien. Rob Henneveld ziet zich door de voortijdige eliminatie genoodzaakt een voorgenomen trainingsstage in Japan te be korten, omdat in maart een nieuwe selectieronde in Ne derland wacht. Van het twee tal kwam Henneveld als enige tot een winstpartij. Het 20-ja- rige judotalent zegevierde over de Pool Sadej, die hem vijf maanden geleden in Parijs van de vijfde plaats had afge houden. Henneveld strandde vervolgens op de Europese kampioen van 1982, de Roe meen Fratica. Hij ontnam de judoka uit Maassluis zijn tweede kans door van titelver dediger Adams te verliezen. Verhoeven verloor zijn ope ningspartij van de Europese titelhouder Pesniak. Hij had deze Sovjet kennelijk zo afge mat, dat hij de Tsjechoslo- waak Purkart een overwin ning met een vol punt moest toestaan. Met deze surprise is het ver haal van de tweede wedstrijd dag nog niet verteld. In de fi nale bij de halfmiddengewich- ten moest Adams, de koning van de armklem, zijn wereld titel afstaan aan de Japanner Hikage. Zo gunstig als de zilveren zwaargewicht Wilhelm had geloot, zo beroerd waren de kaartjes voor de vertegen woordigers in de klassen tot 78 en tot 71 kilo uit de champag- nekoeler gekomen. Het tijdens de wereldkampioenschappen gehanteerde medogenloze sys teem met de enkelvoudige herkansing werd vrijdag alom gekritiseerd. Bij de Europese titelstrijd komen twee keer zoveel judo ka's in aanmerking voor een kans op revanche. Ook deze soepeler organisatievorm had beide pupillen van bondstrai- ner Snijders evenwel niet ge holpen. De weg naar Los Angeles, het NOC acht een plaats bij de eerste acht een voorwaarde, bleek minstens een ronde te ver. Verhoeven zag het be langrijkste evenement in het beste jaar van zijn judoloop baan niet bekroond met een ereplaats. Pesniak scoorde vlot een ko- ka en pakte de Brabander ver volgens met een waza arl. „Twee keer achter elkaar versloeg dit seizoen de Oost duitser Ultsch mij met klein verschil. Hij wint nu goud. Dat geeft toch aan dat de verschil len gering zijn". De tegenvaller in Moskou heeft de vijfde-j aarsstudent doen besluiten tot februari het wedstrijdpak (zijn enige) niet meer aan te trekken. Onge stoord wil hij zijn studie-ach terstand inhalen. De rijks dienst voor de studietoelagen heeft zich ontevreden getoond over Verhoevens vorderingen en hem slechts een gedeeltelij ke beurs toegekend. „Na de Spelen", verwacht Verhoeven, „kan ik aan de co- schappen beginnen en dan rest er geen tijd meer voor inten sieve training. Alleen voor de Europa Cupwedstrijden wil ik voorlopig een uitzondering maken" Verhoeven weet zich in eigen land op de hielen gezeten door Eddie Kaspers en Ben Spijkers. Hij zal bij de begin maart startende wedstrijden- reeks zijn plaats voor de Spe len veilig moeten stellen. Van onze correspondent BARCELONA - Miguel Munoz, de trainer van de Spaanse nationale voetbalploeg, kan het maar moeilijk verkroppen dat het Nederlands elftal Spanje op het laatste nippertje de weg dreigt af te snijden naar het Europese kampioenschap. Voor de tweede achtereenvolgende dag was de serieuze Ma- drileense kwaliteitskrant El Pais vrijdag de spreekbuis voor wrevels, wrok en frustraties van de Spaanse voetbaltrainer die de klap van de Nederlandse overwinning op Ierland maar niet kan verwerken. Dit maal haalde Munoz de oude koe van de wedstrijd Mal ta-Nederland (0-6) weer uit de sloot. Munoz verzekert aan El Pais dat de clubleiding van Malta hem in hoogst eigen per soon heeft verteld dat ze de partij hebben „verkocht" aan Nederland. Zoals bekend werd wedstrijd Malta-Nederland in het Duitse Aken gespeeld omdat Malta van de UEFA als straf maatregel niet op eigen terrein mocht spelen. „Het was een onsportief spektakel", aldus Munoz, „dat ge organiseerd was door de Nederlandse voetbalbond. Het sta dion stroomde natuurlijk vol met Nederlandse supporters en Nederland speelde alsof het een thuiswedstrijd was. Boven dien barstten de Maltezers van de kou omdat ze gewend zijn aan hogere temperaturen. De 0-6 uitslag was dan ook meer dan verdiend: de Maltezers waren totaal de kluts kwijt", al dus Munoz. Hij voegde er in zijn verklaringen aan El Pais aan toe dat hij dan ook vindt dat de partij een „onsportief akkoord" was dat door de UEFA gestraft moet worden met „minstens het bevel om de partij over te spelen in het thuisstadion van Malta". SYDNEY - De Fransman Henri Leconte heeft vrijdag in Sydney voor een grote verrassing gezorgd. Leconte, Frankrijks nummer twee na Yannick Noah, versperde de Tsjechoslowaak Ivan Lendl de weg naar de halve finales. In een spannende partij ze gevierde Leconte met 6-3,3-6, 7-5. De Amerikaan John McEn- voor de halve finales van hel roe ontdeed zich van John Grand Prix toernooi van Tel Fitzgerald. De Australiër, die Aviv. onlangs furore maakte tijdens de halve finale-partij in het Daviscup-toernooi tegen Frankrijk, kreeg slechts vier games. McEnroe won met 6-2, 6-2. De Amerikaan Chip Hooper plaatste zich als eerste voor de halve finales. Hooper had ein delijk weer eens succes na een lange periode, waarin hij in de versukkeling zat. De hard serverende Ameri kaan zegevierde in de kwart finales met 6-4, 6-3 over de Australiër John Alexander, Diens landgenoot Paul McNa- mee sloeg zich bij de laatste vier via een duidelijke over winning op de Amerikaan Pe ter Rennert. De setstanden waren 6-16-2. Sydney, Grand Prix, Australian Indoor, herenenkelspel, kwartfinales: John McEnroe (Vst) - John Fitzgerald (Aus) 6-2,6-2, Henri Leconte (Fra) - Ivan Lendl (Tsj) 6-3, 3-6, 7-5, Chip Hooper (Vst) - John Alexander (Aus) 6-4 6-3; Paul McNamee (Aus) - Peter Rennert (Vst) 6-1 6-2. TARPON SPRINGS - Mar tina Navratilova blijft win nen. De tot Amerikaanse ge naturaliseerde Tsjechoslo- waakse speelster versloeg in de tweede ronde van het toer nooi in Tarpon Springs (Vst) Wendy White met 6-3 6-2. Het betekende de 69e over winning in de zeventig wed strijden, die Navratilova dit jaar afwerkte. Alleen de Ame rikaanse Kathy Horvath was tijdens het toernooi om de open Franse kampioenschap pen in Parijs te sterk voor haar. De zestienjarige Amerikaan Aaron Krickstein heeft zich donderdagnacht geplaatst Hij versloeg Shahar Perkis uit Isarael met 6-4,4-6,7-6. De andere uitslagen: Colin Dowdeswell (Zwi) - Jarmo Becka (Wdl) 6-3, 6-1 Rolf Gehring (Wdl) - Rick Meyer (Vst) 6-3,6-2 Christoph Zipf (Wdl) - Gilles Moreton (Fra) 7-6, Moretton geeft op met been- blessure. Het tweede toernooi van het satelliet circuit is vrijdag in Assen het beslissend stadium ingegaan zonder dat er nog een Nederlander bij is. Huub van Boeckel, winnaar van het eerste toernooi, verloor vrijdag in de kwartfinales met 5-7, 5-7 van de Ameri kaan Robert Green, die blijkens zijn laag ranglijstnummer (570ste) de punten wel kan gebruiken. Jeugdspeler Tom Nijssen die eerst had gewonnen van de Joegoslaaf Bulje- vic en daarna Eric Wilborts uitschakel de, forceerde een derde set tegen de Ca nadees Stefane Bonneau, maar verloor uiteindelijk: 3-6,7-5,4-6. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de kwartfinales: Miroslav Lacek (Tsj) - Karl Meiier (Wdl) 6-7, 6-4, 6-4 Ro bert Green (Vst) -Huub van Boeckel (Ned) 7-5, 7-5 Mike Gandolfo (Vst) - An dy Kohl berg (Vst) 6-2, 6-1 Stefane Bon neau (Can) - Tom Nijssen (Ned) 6- 3, 5-7 6-4 GRONINGEN - FC Groningen overweegt een procedure aan te spannen tegen Andre Hazes. Nederlands volkszanger num mer 1 is niet van plan een toe zegging na te komen om op te treden in een show rond de UEFA-cupwedstrijd FC-Gro- ningen-Inter Milaan op 19 ok tober. Renze de Vries, de voorzit ter van FC Groningen: „In Dublin heeft Andre Hazes mij persoonlijk aangeboden naar Groningen te komen. Wij von den dat oké. Het management van Andre Hazes zegt echter dat de zanger elders bezet is en meent dat Hazes zelf geen overeenkomsten kan afslui ten". FC Groningen daarentegen vindt dat er wel degelijk spra ke is van een bindende af spraak en heeft het optreden dan ook in de publiciteit ge bracht. FC Groningen is van oor deel dat Hazes de toezegging moet nakomen. Zoniet dan is dat negatieve publiciteit. Gro ningen wil zich daarvoor schadeloos gesteld zien. KYALAMI (AFP) De Frans man Patrick Tambay staat za terdag in de Grote Prijs van Zuid-Afrika voor Formuie-I wagens op de eerste startposi tie. Tambay behield de beste trainingstijd, die hij met de Ferrari donderdag reeds had verwezenlijkt. Van de drie kanshebbers op de wereldtitel, die op het Kya- lami-circuit wordt beslist, heeft de Braziliaan Nelson Pi quet de beste uitgangspositie. Piquet was slechts een fractie van een seconde langzamer dan Tambay en neemt de tweede startpositie in. Zijn naaste belager, de Fransman Alain Prost die de leiding heeft in het klassement met 57 punten, kwam niet ver der dan de vijfde plaats. Rene Arnoux, de derde kanshebber, kwam tot de vier de trainingstijd. Arnoux, rij dend in een Ferrari, onder vond weinig hinder meer van een voetblessure, die hij bij de eerste training had opgelopen. De startopstelling voor de Grand Prix van Zuid-Afrika is: 1. Patrick Tambay (Fra) Ferrari 1 min 6,554 sec 2. Nelson Pi quet (Bra) Brabham 1.06,792 3. Riccardo Patrese (Ita) Brabham 1.07,001 4. Rene Arnoux (Fra) Ferrari 1.07,105 5. Alain Prost (Fra) Renault 1.07,186 6. Keke Ros berg (Fin) Williams 1.07,256 7. Nigel Mansell (GBr) Lotus 1.07,643 8. Manfred Winkelhock (Wdl) ATS 1.07,726 9. Andrea de Cesaris (Ita) Alfa Romeo 1.07,759 10. Jacques Laffite (Fra) Williams 1.07,931 NIJMEGEN - Het Goffert- stadion in Nijmegen is voor de Europacupwedstrijd tussen NEC en Barcelona, komende woensdag, nog niet geheel uit verkocht. Er zijn nog 3000 staanplaat sen in voorraad. Om die reden is ook afgezien van de bouw van extra tribunes.

de Stem | 1983 | | pagina 7