ENING tf Schaakpromotor Frank van den Neste van De Sluisse Toren: e bergen Kempees is er nog niet uit KMS-cross in Viissingen Overdonderende start van De Bruinvis Jelangrijke duels oor zaterdagteams ïeldenrustcollege log zonder verlies Titelstrijd vierde klas libre beekse berge*1 en betalingen land. elfs wenselijk da ren bij u langs ek voort te zettenEu Morgen hebben di- Dok, u kunt niet jn om alle de Zakelijke Post n kennen. it de Zakelijke in veel meer dan itie-aktie nkalender rk: »n: en: Sterk spel enige voorzichtigheid 1 van Begijn Zwemrecords voor Luctor Knap moyenne van De Bruin Zware blessure van De Jaeger A6 Leeuwarden: 058 -13 4848 Maastricht: 043 - 62 28 55 Middelburg: 01180-3 5058 Rotterdam: 010 -13 06 00 L Utrecht: 030 - 94 80 41 Zwolle: 038-533070 rIJDAG 14 OKTOBER 1983 i i Z KNVB-zaterdagteams T14 PAGINA SPORT 2 programma, dat voor het r-dere verloop van de com- ilif, van grote betekenis ;V Dit geldt t safaripark gratis toegang tot Alléén bezoek aan het recrea- 3.- p.persoon (Abonnementen rk k kan men (naast vele vaste at-1 treekaartje ook vele extra eve-1 sn. en 15.45 uur en Adriaan. rkleed en win opende demonstraties Suzuki- i durft, mag zelf meerijden uur „De Droomdoos". Poppen- 1 van 4 tot 12 jaar. uur (ietscrosswedstrijden voor I jaar. Inschrijven ter plaatse. f straties om 12 00 en 15 00 uur uur pret-parade. Tophit-wed- etitie, of deelnemen aan „het en" Goochelshow en poppen-1 uur optreden Trucking Angels I ipende demonstraties Suzuki-1 kunnen meerijden. orlopende demonstraties rol-1 het publiek o.l.v. prof. instruk- nglaufen. uur voor de kleintjes een pop- et sprookje „De holle boom' laag kunnen de bezoekers een lan Plezier" maken. Demonstra- Bezoekers kunnen weer zen ;r: iedere dag worden er gezelli- rad van avontuur, doeltrappen georganiseerd. Ook bij deze ir leuke prijzen te winnen. reater worden alle dagen afwis- ngen gegeven van de film i de Wereld". Bezoek Imax-tii,r' aan 3.- per attraktie extra ecreatiepark 15 t/m 23 oktober: voor de Hoek en iyV en voor de derdeklas- Terneuzense Boys en Ijmslag- Wie van de Wsch-Vlaamse clubs de iste sleutel weet te pakken, (t jn ieder geval goede za gen blikvanger is het duel jW-0 ostkapelle. In dit ,[fen moeten de Axelaars er kor zorgen de eigen aanhang teleur te stellen. Temeer daar de uitschakeling Br de beker in Axel niet in jde aarde is gevallen. Die schakeling betekende te- ,ns de derde achtereenvol- j'nde nederlaag van de rood- tte AZVV-formatie. Tegen gemakkelijk scorende jtkapelle wordt het voor tuBouman en zijn mannen niet gemakkelijk. Zelf jrntAZVV moeilijk tot doel den maken en dat kan de ag betekenen. Positief tor de AZVV-equipe is dat jls Jaap Klein zijn ouder- ejse vorm weer te pakken [ktte krijgen. ■Hoek, dat na een minder de start bezig is aan een ,mars, reist af naar Sprang- jpeiie, waar het SSC'55 als .prstander ontmoet. Frans i der Pijl speelt weer mee, [athetHoek-middenrif vol- is. Hoe veerkrachtig i is, zal bewezen moeten len. Het tragische verlies m een kameraad werkt in Jer geval niet inspirerend, in de derde klas doet Ter- sizense Boys het boven ver lichting goed. Het bekera- mtuur werd dan wel door onderbroken, maar een nik in het zelfvertrouwen icht dit niet teweeg bij de innen van aanvoerder Wil- !g. Op eigen terrein begin- de Terneuzenaren als fa- iriet tegen het bezoekende lolense Boys. „Een slechte igisnog geen slecht seizoen", ldus optimistische geluiden het Terneuzense Boys- ap. eens een goede dag en dat is misschien zaterdag wel", liet Emans weten. Dat Dinteloord een lastige tegentander is, is bij Zaamslag bekend. Een punt pakken moet evenwel een haalbare zaak zijn. PROGRAMMA: tweede klas A: Arnemuiden-Roda Boys, AZVV- Oostkapelle, Bruse Boys-Oranje Wit, SHO-Good Luck, SSC'55- Hoek, WHS-Rozenburg; derde klas A: Serooskerke-Krabbendijke, Terneuzense Boys-Tholense Boys, Yerseke-Zwaluwe, Kapelle-Kloe- tinge, Dinteloord-Zaamslag, NTVV-Wemeldinge. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Hoe uiteinde lijk de samenstelling van het Zeeuwse zaalvoetbalteam er uit zal zien, is gissen. Voor coach Max Kempees is het na de oefenpartijen, die de nieu we groep, de zogenaamde B- selectie, en de oude A-selectie in Viissingen speelden, niet eenvoudiger geworden om tot de beslissing te komen wie overblijven voor de laatste groep van acht man. Vier ex-A-selectiespelers (Felius, Loppies, Stoutjesdijk en Noorddijk) lieten weten niet meer in aanmerking te willen komen. Arnold Seghers was eveneens niet van de par tij, maar van hem is nog niet bekend of hij definitief af haakt. Een man uit de oude kern die vrijwel zeker is van een plaats in de eindgroep is John Tahapary. Hij maakte in sporthal Baskensburg zijn faam waar door bijzonder goed te spelen en drie treffers achter zijn naam te schrijven. In Viissingen stond in de A-groep Johnny Bish tussen de palen zijn kansen te verde digen. Niet minder dan zeven keer moest hij vissen, waarbij hij enkele malen zelf goed fout zat. Zodoende moest de A- keus met de veldspelers Taha pary, Hans en Peter Picavet, Marcel de Nijs, Taco van de Velde, Benny van de Brande en Schilait de doelman van te genstander Audi Poppe zeven keer verslaan om op gelijke hoogte te komen. Hierin slaag de men, omdat Schilait en Hans Picavet elk twee keer de roos troffen. Met de treffers van Tahapary er bij bleef het scorebord na twee keer 30 mi nuten op 7-7 steken. De B-selectie had eerder Roovers Sport in een goede partij met 4-2 geklopt. Deze groep, bestaande uit Hans Bo- goaert, Walter Mortier, Jan van Nierop, Hans van de Boom, Paul Schipper, Gé Wol- ters, Eric Speckens, Daan de Wolf en Barend Vader, nam een 4-0 voorsprong door doel punten van Paul Schipper (2x), Eric Speckens en Walter Mortier, waarna Blok de eind stand bepaalde op 4-2. De volgende wedstrijd waar Kempees naar verwachting met twaalf man zal verschij nen, is 19 oktober in Zierikzee. Daar wordt gespeeld tegen het keurkorps uit het rayon Zie rikzee, waarna 24 oktober in Hulst wordt gespeeld tegen het topteam uit het rayon Hulst en 16 november is de top-acht uit Terneuzen in Ter- neuzen de gastheer. Daarna zal de definitieve keuze ge maakt moeten zijn. Voor de post van doelman zijn voorlo pig nog drie kandidaten in de race. De Wolf keept in Zierik zee, Snoek in Hulst en Bish in Terneuzen. 'Op de scholen lint de basis' Van onze schaakmedewerker SLUIS - De schaakclub 'De Sluisse Toren' is de jong ste telg in het ZSB- (Zeeuwse Schaak Bond) verband, maar vooral op het gebied van de jeugdbegeleiding kan menige schaakvereniging iets leren van de in 1981 opgerichte club. Het is dan ook niet verwonderlijk dat De Sluisse Toren is ontstaan uit het jeugdschaken op de lagere scholen onder invloed van de twee grote promotors Frank van den Neste en Frank Gijsel. Opvallend is zeker dat de schaakspullen eens mee naar bestuursleden duidelijk stel len, dat De Sluisse Toren een op prestatie gerichte club is. „Maar", zo zegt bestuurslid Frank van Damme, „het re creatieve is net zo belangrijk". De schaakclub uit Sluis speelt met drie teams in de Zeeuwse schaakcompetitie. Van Damme: „Het valt echt niet mee om twee senioren teams in de strijd te houden, ondanks ons redelijk aantal leden. Vorig seizoen speelden nog twee schakers uit Knokke in ons eerste team. Ze waren zeker niet slecht en schaakten aan de eerste borden. Zeer waarschijnlijk kunnen we voor dit seizoen niet meer op dit duo rekenen. Dat betekent een gevoelig verlies, dat door werkt in ons tweede. Maar ik zie het niet zitten om jeugd spelers uit het derde in het tweede te plaatsen, dus wat er nu moet gaan gebeuren is on duidelijk". Naast de ZSB-competitie houdt de actieve schaakvere niging er een clubcompetitie op na. Er wordt ook regelma tig tegen Belgische verenigin- I Zaamslag heeft een vier- junten-duel voor de boeg. Het rertrekt naar Dinteloord, iaat het keurkorps met de- feltde mam wacht. Evenals Iprig seinen kampt trainer mans met een volle zieken- en dat speelt de groen- danig parten. Naast relman Nieuwelink moeten laarten van der Staal en Cor verstek laten gaan. hnkDeij is weer van de par- gen geschaakt. De clubavon- ,Wat we nodig hebben, is ERNEUZEN - Frits Bakker op overtuigende wijze eerste biljartkampioen- iip van dit seizoen van de Jmeuzense BFTS gewonnen. ie hoofdklas bandstoten ■tnie Frits Bakker zich, op i plaatselijke niveau, een «apart. Ongeslagen werd i kampioen en scoorde een Ui gemiddelde van 6.28. den van De Sluisse Toren wor den opvallend goed bezocht „Op onze speelavonden zijn haast alle seniorleden aanwe zig", zegt Frank van den Nes- te. „We zijn zeker ook een ge zelligheidsclub te noemen met voor veel leden de feestavond als hoogtepunt van het sei zoen", aldus Van den Neste. Frank van den Neste stond samen met Frank Gijsel aan de basis van de schaakclub. Van den Neste: „Ik nam mijn het safaripark gratis toegang5 recreatiepark. strijden voor de kinderen van 12.00 uur: leeuwen 14.00 uur: cheetah5 15.00 uur: {|J9er 15.00 uur: hyenahon^' 14.30 uur: herten Tijgers Leeuwtjes safaripark 10.00-16.00 uur Postbus 42 5080 AA Hilvarenbeek Tel. 013-360032 |Van onze sportmedewerker ÏRNEUZEN - Zeldenrust- Jtge 1 is nog steeds ongesla- in de eerste klas van de neuzense bedrijfsvolley- Itompetitie. Het won met U van Dees (15-9 13-15 12-10). overwinning hing deze tf echter aan het bekende jen draadje. ®i een l-l stand in sets NZeldenrustcollege bij het '«signaal achter met 9-10. "spelen tot twee punten M beslist het reglement, door de scheidsrechter "het hoofd geziene, gesto- oal bracht een 10-10 stand net scorebord. Protesten Ko de Ruyter mochten 1 "aten. Dees was echter aangeslagen en Zelden- allege profiteerde hier in maakte de zaak af: 12- fwnienade 1 had geen kind i t Wakke Gemeente 1 en J eenvoudig met 3-0 (15-1 15-10). Dat Promenade pen io tegenpunten moest sseren, was niet te danken 'e'spel van Gemeente 1, I. rneer aan eigen fouten te L?' PSV 1, voor de eerste F 'n zijn sterkste opstelling - maakte er een kat- 1.' uls"sPclletje van tegen l»®enade 2. Er kwamen wat I "tenten boven tafel, om- r.ht!^ Guido de 1 nu 'acteerde' bij Pro- J 2. De winst was voor lts,!! 3-0 <15"10 15"7 15"8)- min" Verbrugge 1 6 mi en in de eerste set L Jan betekenis tegen L„' "at uitkwam zonder L raart- De andere twee Veretraeten Ver- 1 "r niet aan te pas: 0-3 8-15 7-15). 6 'weede klas won De ltd t°°r eerste keer. Het *gen De Meijer, dat daarmee zijn derde achtereen volgende nederlaag kreeg te incasseren, 2-1 (15-9 15-2 13- 15). Sterbanden doet het prima in de tweede klas. Tegen PSV 3 werd het opnieuw een over winning: 3-0 (15-6 15-8 15-7). Juliana speelde een prima partij. Tegen het geroutineer de Roelofs 2 won het met 2-1 (15-13 15-8 9-12). Bravenboer Scheers speelde Dees 2 hele maal weg: 3-0 (15-4 15-6 15-3). Uitslagen: derde klas: Belastin- gen-Verstraeten Verbrugge 2 3-0 (15-11 15-9 14-11), Dow 2-Rabo 2-1 (15-8 16-18 13-4), Gemeente 2 Wiekslag 0-3 (2-15 11-15 6-15), PZEM 2-Verstraeten Verbrugge 3 0-3 (reglementair, PZEM kwam niet opdagen); vierde klas: Ge meente 4-Dees 3 3-0 (15-3 15-10 15- 3), Elopak-Philips 3-0 (15-4 15-8 17- 15), Promenade 3-Gemeente 3 2-1 (14-16 15-13 12-9), Eagles-MTS/ MEAO 2 1-2 (11-15 10-15 15-5). school en het fanatisme van de leerlingen kwam al snel naar boven. Via een uitgebreid stel sel van lessen en cursussen op school werd er meer en meer geschaakt. De behoefte aan een eigen schaakclub in Sluis werd hierdoor groter. Dus via het schaken op school is De Sluisse Toren tot stand geko men. Je kunt wel stellen dat schoolschaken het hart van een vereniging is". Frank van den Neste legt uit wat er zoal gedaan wordt aan de schaakbegeleiding van de jeugd. „We leiden de kinderen op voor het pion-, toren- of koningsdimploma van de ZSB. De beste schakers van de school worden nog eens apart getraind voor de school- schaak-kampioenschappen. Dan is er nog een onderlinge competitie in twee groepen. En voor de eerste- en tweedeklas sers is er op de vrijdagmiddag de mogelijkheid om spelen derwijs vertrouwd te raken met de schaaksport. Dit ge beurt uitsluitend in de vorm van schaakspelletjes". Op het schoolplein van de openbare lagere school is een openluchtschaakspel. De schaakstukken worden be schikbaar gesteld door de ge meente. Van den Neste: „Die schaakstukken zijn er al jaren en dus had Sluis eigenlijk de primeur van een openlucht schaakspel en niet een naburi ge gemeente". De enthousiaste onderwij zer, die zeker vier dagen in de week druk bezig is met het schaken, heeft een diploma voor schaakleraar. In 1986 viert De Sluisse Toren het eer ste lustrum. Het bestuur wil - net zoals bij de oprichting van de schaakclub - een of twee bekende schakers aantrekken voor een simultaanseance. Tot slot noemt Van den Nes- te de schaakclubs een echt mannenwereldje, hetgeen hij betreurt. Van den Neste: „Als het aantal vrouwelije leden van schaakverenigingen graadmeter zou zijn voor de emancipatie in ons land, dan zou het er maar mager voor staan. Ik weet niet hoe het komt dat zo weinig vrouwen actief schaken. Bij ons zijn ze in ieder geval welkom". De clubavond van Der Sluisse To ren is elke dinsdagavond in café Centraal en begint om 20.00 uur. Frank van Damme (rechts) en Frank van den Neste, bestuurslid en promotor van de schaakvereniging De Sluisse Toren. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK/MIDDEL- BURG - Van zaterdag 15 tot en met zondag 23 oktober wordt het kampioenschap vierde klas libre van het dis trict Walcheren/De Bevelan- den gehouden. Zoals gebruikelijk wordt dit kampioenschap weer in twee groepen afgewerkt. Groep A speelt in café De Schuur te Middelburg onder leiding van de biljartvereniging DOS en groep B komt in actie in café De Kroon te 's-Heerenhoek, waar de biljartvereniging De Toekomst de organisatie in handen heeft. glIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIE Van onze sportmedewerker WALSOORDEN/GROE NENDIJK - Georges Be gijn van de biljartvereni ging KOT uit Sas van Gent maakt een goede kans zich te plaatsen voor het Neder landse kampioenschap driebanden eerste klas klein biljart. Dit kam pioenschap wordt van 11 tot en met 13 november ge houden bij de St. Jansteen- se biljartclub Den Ouden Arend. Georges Begijn beëin digde de voorwedstrijden in café De Scheldegalm te Walsoorden, waar de plaatselijke vereniging WBC zich met de organisa tie belastte, met twaalf matchpunten en een alge meen moyenne van 0.734. Normaal gesproken een resultaat dat goed is voor plaatsing, maar vanwege het grote aantal inschrij vingen voor deze klas dient enige voorzichtigheid tracht te worden. Eddy Nachtegaal van Den Ouden Arend uit St. Jan steen zal tijdens de eerder vernoemde data niet in zijn eigen clublokaal in ac tie komen. Eddy Nachte gaal werd wel winnaar in de poule Groenendijk, waar de wedstrijden in ca fé De Hoogaars werden ge houden, maar de twee ver- liespartijen die hij moest incasseren, reduceren zijn kans op plaatsing tot nul. Toch scoorde Nachtegaal een knap gemiddelde van 0.737 en promoveert daar mee, evenals Georges Be gijn, naar de hoofdklas. De resultaten van de voor- wedstrijden in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn (respectieve lijk aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): poule WBC Walsoor den: 1. Georges Begijn 12- 0.734-5, 2. Jan Baart 8-0.553-7, 3. Frans van Waes 6-0.597-6, 4. Ro Baart 4-0.529-5, 5. Paul Baart 0-0.396-4; poule GBC Groenendijk: 1. Eddy Nachte gaal 8-0.737-7, 2. Jo d'Hooghe 7-0.649-9, 3. Louis van der Hooft 6-0.626-5, 4. Frank de Rijk 3-0.646-7. iiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VLISSINGEN - In het Vlis- singse Nollebos wordt morgen een begin gemaakt met de Zeeuwse crosscompetitie. Tra ditiegetrouw opent de KMS- cross de serie van zeven wed strijden, die voor deze provin ciale titel in aanmerking ko men. Het belooft meteen al een boeiende aangelegenheid te worden met regerend kam pioen John Vermeule en zijn clubmakker Kim Reynierse in de favorietenrollen. Bij beiden is de conditie aanwezig, dat bewezen ze afgelopen zondag in Utrecht, waar ze samen met Johan Antheunisse en Frank Kooman voor Dynamo de na tionale titel op de 4x15 kilo meter in de wacht sleepten in een nieuwe Zeeuwse record tijd van 3.12.40. Vorig jaar pakte Reynierse de winst in de KMS-cross. Vermeule was toen echter niet van de partij Iemand die een wig kan drijven in de Dynamo-hege monie is Huib Dalebout, die afgelopen zaterdag nog op een fraaie manier de Middelburg se Stratenloop op zijn naam schreef. De afstand van 7020 meter en de vaak korte wen dingen in het Nollebos werken echter niet in het voordeel van de lange AV'56-atleet. Naast eerder genoemd trio kunnen mede vooraan worden ver wacht Frank Kooman, bezig aan het sterkste jaar uit zijn loopbaan, Peter Hameeteman van het organiserende Zee land Sport, Johan de Vlieger - eindelijk weer eens in de frontlijn afgelopen zaterdag - en misschien Gerard Bras. In totaal hebben ruim tach tig senioren voor-ingeschre ven, waaronder de Zeeuwsch- Vlamingen Tonnie Strijdonck, Piet Westerweele, Henk Ha melink en Jo van Waesberghe. Bij de veteranen staat Frans Krijnsen nog steeds op eenza me hoogte. Ron Abuijs en Kees Westrate zijn ook zaterdag weer zijn grootste belagers. Wat de dames betreft is de deelname uiterst mager. Ma rathon-atlete Jopie Daane moet in staat worden geacht met het AV'56-duo Suus Ver- stelle en Elly Zandman strijd te leveren in het voorste gelid. Vorig jaar leek het damescros sen in Zeeland aan populari teit te winnen, toen er meerde re malen een twintigtal deel nemers werd weggeschoten. Afgaande op de voor-inschrij vingen wordt het zaterdag in Viissingen in deze categorie een matige bedoening. Bij de jeugd daarentegen is de belangstelling voor deze tak van atletiek nog steeds groeiende. Ruim 400 inschrij vingen rolden bij Dinie Goe- degebuure in de bus en dat is aan het begin van de herfstva kantie uitstekend. Om 12.50 uur openen de jon gens pupillen B de Zeeuwse crosscompetitie. Om 15.15 uur komen de senioren en vetera nen aan de start. De dames worden om 14.24 uur wergge- schoten met als opdracht 1840 meter. Na de wedstrijdatleten is het de beurt aan de presta tielopers. Om 15.45 uur begin nen zij aan hun keuze-afstan den van respectievelijk drie, vijf of 6,5 kilometer. SAS VAN GENT - De nieuwe zwemploeg van De Bruinvis uit Sas van Gent heeft in de eerste wedstrijd van de landelijke F- zwemcompetitie aan de tegenstanders een geweldige klap uitge deeld. In Moerbeke werden de teams van ZC Koewacht, De Scheldestroom, De Braakman en De Otters op grote achterstand gezwommen. Zoals werd verwacht, hadden de Bruinvis-meisjes het groot ste aandeel in de overwinning. Alleen Gracita Tjin-Shan-Sjin, Heieen Ramselaar (beiden van De Braakman) en Liesbeth Dek ker van De Otters waren bestand tegen het geweld van de Bruinvis-meisj es. Opvallend was dat Liesbeth Dekker de Bruinvis-elite niet al leen versloeg op de 100 meter vrije slag, maar ook haar tijd op de 50 meter vlinderslag was aanmerkelijk beter dan de tijd van speculante Els van Haelst. Bij de jongens verraste Silvio Martens uit Koewacht zijn ster ke clubgenoot Anton Thoen op de 50 meter vrije slag. De officieuze einduitslag: 1. Bruinvis 1855.3 seconden, 2. ZC Koewacht 1972.1,3. Scheldestroom 2129.3,4. Braakman 2166.6,5. De Otters 2222.1. Uitslagen: 100 meter wisselslag dames: 1. Sandra Verdonck, Bruinvis 1.14.2; 2. Jannine Goethals, Bruinvis 1.15.6: 3. Linda Thoen, ZCK 1.21.3.100 meter schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1. Heieen Ramselaar, Braakman 1.40.6; 2. Muriel Maas, ZVS 153.9; 3. Kirscha de Kerf, ZCK 1.59.7. 50 meter rugslag meisjes tot 16 jaar: 1. Els van Haelst, Bruinvis 35.0; 2. Ingeborg Schauwvliege, Bruinvis 35.8; 3. Esther Haak, Otters 36.1. 100 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. Miranda de Zeeuw, Bruinvis 1.08.2; 2. Nicole van Haelst, Bruinvis 1.08.5; 3. Ingeborg Schauwvliege, Bruinvis 1.09.9.100 meter schoolslag jongens tot 10 jaar: 1. Auk de Maat, ZCK 1.41.0; 2. Jeroen de Zeeuw, Bruinvis 1.44.8; 3. Mare de Bock, Braakman l.,48.2. 100 meter schoolslag jongens tot 16 jaar: 1. Anton Thoen, ZCK 1.18.7; 2. Wies van de Berghe, Bruinvis 1.21.9; 3. Tonny Vinke, ZVS 1.24.3. 100 rugslag jongens tot 14 jaar: 1. Luc Claes, Bruinvis 1.13.4; 2. Anton Thoen, ZCK 1.17.5; 3. Sil vio Martens, ZCK 1.19.5. 100 meter schoolslag heren: 1. Henk Bondewel, ZVS 1.19.6; 2. Freddy Simpelaar, ZVS 1.23.4; 3. Wies van de Berghe, Bruin vis 1.23.9. 100 meter vrije slag jongens tot 10 jaar: 1. Jeroen de Zeeuw, Bruinvis 1.25.4; 2. Auk de Maat, ZCK 1.29.7; 3. Bas Westdorp Braakman 1.49.0. 50 meter vlinderslag dames: 1. Liesbeth Dekker, Otters 32.1; 2. Sandra Verdonck, Bruinvis 34.5; 3. Jannine Goethals, Bruinvis 35.1. 100 meter vrije slag meisjes tot 10 jaar: 1. Heieen Ramselaar, Braakman 1.29.2; 2. Nathalie Toesseint, ZVS 1.48.8; 3. Natascha Buys, Otters 1.52.3. 50 meter vlinderslag meisjes tot 16 jaar: 1. Els van Haelst, Bruinvis 32.9; 2. Miranda de Zeeuw, Bruinvis 35.3; 3. Nicole van Haelst, Bruinvis 37.3. 100 meter schoolslag meisjes tot 12 jaar: 1. Gracita Tjin-Shan-Sjin, Braak man 1.29.3; 2. Ilse Schramm, Bruinvis 1.31.4; 3. Ilse Passemiers, Bruinvis 1.33.8. 50 meter vrije slag jongens tot 16 jaar: 1. Silvio Martens, ZCK 29.1; 2. Anton Thoen, ZCK 30,0; 3. Luc Fermont, Braakman 30.0. 50 meter vlin derslag jongens tot 12 jaar: 1. Arno van de Berghe, ZCK 40.3; 2. Bram van de Heuvel, ZVS 42.13. Jean-Paul Reunis, ZCK 45.2. 50 meter rugslag he ren: 1. Peter Claes, Bruinvis 33.1; 2. Willy de Dauw, ZCK 34.1; 3. Jean- Pierre Nolet, Otters 35.0. 100 meter vrije slag dames: 1. Liesbeth Dekker, Otters 1.03.8; 2. Jannine Goethals, Bruinvis 1.05.8; 3. Sandra Verdonck, Bruinvis 1.05.8. MIDDELBURG - De zwem ploeg van Luctor uit Middel burg is de landelijke B-com- petitie uitstekend begonnen. In Breda werd met duidelijk verschil gewonnen van Z&PC Breda, De Devel en ZPB-Uni- co. Tijdens deze wedstrijden werden verschillende Zeeuwse records gebroken. Zo zwom Rob Geervliet de 200 meter vrije slag net boven de 2 minuten-grens: 2.00.7. Ca- rolien Pekaar zwom op de 200 meter rugslag een Zeeuws as pirantenrecord in de tijd van 2.34. Bovendien zwom zij als startzwemster bij de 4x100 meter wisselslag-estafette een nieuw Zeeuws aspirantenre cord op de 100 meter rugslag (1.12). De gehele dames-wis- selslagploeg zwom de record tijd van 4.55.1. Patrick Braam zwom een nieuw record op de 200 meter wisselslag (2.22). UITSLAGEN A-JUNIOREN Hoofdklas A: Kloetinge Al - Yer- seke Al 6-1, Arnemuiden Al - Viis singen Al 1-0, HW Al - RCS Al 2-3, Goes Al - Terneuzen Al 7-0; groep A2: Bruse Boys Al - SKNWK Al 2-0, Mevo Al - Colpl. Boys Al 0-0, Robur Al - Duiveland Al 4-2, Wolf aartsdijk Al - DES Al 1-0; groep A3: Waarde Al - Vol harding Al 2-5, Kapelle Al - Pa trijzen Al 2-1, Kruiningen Al - Wemeldinge Al 3-1, Heinkenszand Al - Krabbendijke Al 6-2; groep A4: Viissingen A2 - Zld. Sport A2 2-1, GPC A2 - Dauwendaele A2 8-1, Middelburg A4 - Kapelle A2 1-3, RCS A3 - Robur A2 1-2; groep A5: Meeuwen Al - GPC Al 2-0, Zld. Sport Al - Middelburg A2 4-2, Dauwendaele Al - Noormannen Al 1-4, RCS A2 - Zeelandia Al 0-1; groep A6: Oostburg Al - Breskens Al 0-2, IJzendijke Al - Sluiskil Al 3-2, Aardenburg Al - Sluis Al 2-3, Terneuzen A2 - Hoek Al 4-3; groep A7: Tem. Boys Al - Koewacht Al 3-2, Steen Al - Hontenisse Al 2-0, Clinge Al - Zaamslag Al 4-1, Ria Al - Axel Al 1-3. B-JUNIOREN Regio BI: Viissingen BI - Kloetin ge BI 2-4, 's-H. Arendskerke BI - Heinkenszand BI 1-3, RCS BI - Arnemuiden BI 12-1, Zierikzee BI - Robur BI 10-0; regio B2: Clinge BI - Tem. Boys BI 0-5, Middelburg BI - VCK BI 3-3, Zeelandia BI - Aardenburg BI 1-3, Hoek BI - Ter neuzen BI 1-8; groep B3: Colpl. Boys BI - Ouwerkerk BI 1-4, Zie rikzee B2 - WIK BI 0-11; groep B4: Wolf aartsdijk BI - Hansw. Boys BI 0-4, Yerseke BI - Krabbendijke BI 11-0, Rillandia BI - Apollo BI 5-0, Wemeldinge BI - SSV BI 2-2, Kapelle BI - Kruiningen BI 2-3; groep B5: Hoedekenskerke BI - Kwadendamme BI 12-2, RCS B4 - Patrijzen BI 0-7, Borssele BI - Vol harding BI 4-1, Lewed. Boys BI - Goes B2 1-1; groep B6: GPC B2 - Walcheren B2 1-10, RCS B5 - Mid delburg B3 6-3, VCK B2 - Seroos- kerke B2 1-0, Dauwendaele B2 - Middelburg B4 9-1; groep B7: SSV B2 - Kapelle B2 1-1, Wemeldinge B2 - Cortgene BI 3-5, Waarde BI - Goes B3 0-5; groep B8: Serooskerke BI - Nieuwland BI 1-2, Dauwen daele BI - RCS B2 5-2, Middelburg B2 - GPC BI 2-3, Walcheren BI - Schoondijke BI 8-0; groep B9: Zld. Sport BI - Viissingen B2 3-4, Dom burg BI - Oostkapelle BI 5-0; groep B10: Biervliet BI - Groede BI 4-3, Tern. Boys B2 - IJzendijke BI 2-3, Terneuzen B2 - Hoofdplaat BI 2-1, Sluiskil BI - Corn Boys BI 2-1, Oostburg BI - Ria BI 3-0; groep Bil: Clinge B2 - Philippine B2 1-6, Aardenburg B2 - Tem. Boys B3 4-3; groep B12: Philippine BI - Zaamslag BI 6-0, Vogelwaar de BI - Steen BI 4-5, Graauw BI - AZW BI 1-9, Hontenisse BI - Koewacht BI 5-1, Axel BI - Hul- sterloo BI 2-2. C-JUNIOREN Groep Cl: Bruse Boys C2 - ZSC Cl 1-8, Dreischor Cl - Duiveland Cl 2-6, Ouwerkerk Cl - DFS C2 1-14; groep C2: Mevo Cl - Wolf aartsdijk Cl 1-0, DFS Cl - WIK Cl 3-0, Cort gene Cl - Bevelanders Cl 0-3, Wis- senkerke Cl - Bruse Boys Cl 4-0; groep C3: Hansw. Boys Cl - Hein kenszand C2 0-3, Apollo Cl - 's-H. Arendskerke Cl 4-4, Kapelle C2 - Rillandia Cl 2-0; groep C4: Yerse ke C2 - Kapelle C3 9-1, Robur C3 - Colpl. Boys C2 5-2, Heinkenszand C3 - SSV C2 1-1, Robur C2 - Krui ningen C2 4-2; groep C5: Volhar ding Cl - Jong Ambon Cl 0-6, Le wed. Boys Cl - Dauwendaele C2 1-0; groep C6: SKNWK Cl - Kloe tinge Cl 1-4, Zierikzee Cl - Robur Cl 3-2, Kruiningen Cl - Wemeldin ge Cl 2-3, Heinkenszand Cl - SSV Cl 6-4, Kapelle Cl - Goes Cl 7-2; groep C7: Serooskerke Cl - Rit- them Cl 0-10, Veere Cl - Walche ren Cl 0-9, RCS C2 - Domburg Cl 6-0, Oostkapelle Cl - Zld. Sport Cl 1-3, Meeuwen Cl - Noormannen Cl 9-0; groep C8: Arnemuiden C2 - Serooskerke C2 0-9, Meeuwen C2 - RCS C5 0-6, RCS C3 - Lewed. Boys C2 4-0, Oostkapelle C2 - Middel burg C4 9-1, VCK C2 - Zeelandia C2 1-1, groep C9: GPC Cl - Arne muiden Cl 6-0, Viissingen Cl - VCK Cl 5-3; Middelburg Cl - RCS Cl 0-0, Zeelandia Cl - Viissingen Cl 14-1, Dauwendaele Cl - Middel burg C2 6-2; groep C10: Viissingen C3 - Breskens C2 0-6, Jong Ambon C2 - Viissingen C4 15-0, Walcheren C2 - RCS C4 2-4; groep Cll: Cad- zand Cl - IJzendijke Cl 3-1, Schoondijke Cl - Terneuzen C2 2-3, Oostburg Cl - Sluis Cl 0-1, Bres kens Cl - Aardenburg Cl 4-1; groep C12: Zaamslag Cl - Clinge Cl 0-1, Hulsterloo Cl - SDO Cl 3-0, Koewacht Cl - Vogelwaarde Cl 2- 10; groep C13: Tern. Boys Cl - Hoek Cl 8-0, Steen Cl - Hontenisse Cl 0-10, Terneuzen Cl - Corn Boys Cl 5-1, Philippine Cl - Axel Cl 0-7; groep C14: Axel C2 - Hontenisse C2 5-0, Hontenisse C3 - AZVV C2 0-6, Terhole Cl - Steen C2 15-0; groep C15: Tern. Boys C3 - Tern. Boys C2 0-6, Hoek C2 - Philippine C2 5-4, Aardenburg C2 - Oostburg C2 3-1, IJzendijke C2 - Terneuzen C3 0-4. HULST - De Hulsterse jeugd- biljarter Jean-Paul de Bruin kan met een gerust hart het komend voorjaar inschrijven voor de eerste klas anker ka der 47/2 groot biljart. Dat kwam onlangs duidelijk naar voren in een invitatie- toernooi in die spelsoort te Drunen. Daar totaliseerde de beloftevolle 18-jarige biljarter een algemeen gemiddelde van 22.89 en dat is ruim boven de minimumgrens van de eerste klas groot. Het toernooi werd gewonnen door Dick Jaspers. De eindstand: 1. Dick Jaspers 10/31.17, 2. Roland Lemmens 7/ 24.87, 3. Kees Wittens 5/16.77, 4. Johnny van der Stappen 4/23.57, 5. Jean-Paul de Bruin 4/22.89, 6. Pe ter Claessen 0/11.89. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Trainer Piet de Winde van Breskens zal het de komende maanden zonder zijn voorstopper Willy de Jaeger moeten doen. Tijdens de wed strijd van het Zeeuwse elftal in en tegen Kapelle kwam hij dusdanig ongelukkig terecht, dat zijn binnenmeniscus scheurde. Dat betekent operatief in grijpen en maanden van non activiteit.

de Stem | 1983 | | pagina 9