6Geen bochten, wel borden in Zaamslag9 Veel behoefte aan pleeggezinnen in Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen contra provincie voor Raad van State Geërgerde wethouder Van Walraven: PTT'ers steeds grimmiger Beroep tegen weigering theatersubsidie VANZEELAND TERNEUZEN - Er zit totaal geen schot in de aangekondigde verhui zing van de kleuterklas De Groene Zwaan naar een lokaal van de Loopplank in Terneuzen. Met lede ogen moet de gemeente toezien hoe de schipperskleuters zijn ondergebracht in het gebouw Pro Rege in de De Jongestraat. Commissie: maatregelen in Zaamslag onvoldoende Terneuzen beperkt snelheid verkeer Tractaatweg Grens Scouting houdt jaarlijk se Jota Plaatselijk nieuws Cadzand Hoofdplaat Oostburg Sluiskil Wandeling en lezing van De Steltkluut politierapport Duidelijk beeld IBen W OOI Dorpsraad in |IJzendijke wil dringend |nieuwe leden VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat via de Raad van State alsnog proberen een provinciale subsidie los te we ken voor haar eigen theater activiteiten. Deze week is een beroepszaak aangespannen tegen de weigering van het provinciaal bestuur om Ter- neuzen daarvoor een subsidie toe te kennen. Zoals bekend klopte Ter- neuzen aan bij de provincie voor geldelijke steun, nadat het intergemeentelijk theater- T16 PAGINA ZEELAND 3 bureau (een bescheiden voort zetting van Uit in Zeeland) drie ton subsidie had gekre gen. „Dan komen wij met ons eigen theaterbeleid ook voor een bijdrage in aanmerking", aldus kort samengevat de re denering van het gemeentebe stuur. Die vond in Middelburg echter geen weerklank. Het beroep van Terneuzen werd door provinciale staten zelfs op formele gronden niet ont vankelijk verklaard. Inhoude lijk gingen de Zeeuwse be stuurders niet eens in op de subsidieaanvraag. Ook om die reden ziet de ge meente, geruggesteund door de Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) wel heil in een beroepszaak. Dat Terneuzen een bijdrage van de provincie goed kan ge bruiken, blijkt uit de begro ting voor 1984 van het Zuid- landtheater. Het culturele ge beuren in en om die schouw burg kost de gemeente vol gend jaar 482.740 gulden. En dat is, vergeleken bij vorig jaar, niet eens een opmerkelij ke stijging. Nadelig (ruim 18 mille) is dat het gezamenlijk gebruik van het theater met de scho lengemeenschap Petrus Hon- dius in 1984 meer gaat kosten omdat het rijk een aanzienlijk kleiner deel van de technische onkosten voor zijn rekening wil nemen. Het algemeen bestuur van de schouwburgcommissie heeft deze week overigens zonder op- of aanmerkingen de begroting voor volgend jaar goedgekeurd. Uit het stuk blijkt dat in Terneuzen in '84 120.000 gulden beschikbaar is voor culturele evenementen. Ook kan per 1 december nog een nieuwe technische man voor het theater worden aan gesteld. Een nieuwe sollicita tieprocedure is pas op gang gebracht, omdat een onlangs aangestelde medewerker het op het laatste moment liet af weten. De Groene Zwaan houdt Terneuzen aan lijntje De Algemene Maatschappij voor Varenden (AMW), die voor De Groene Zwaan ver antwoordelijk is, heeft nog al tijd geen aanvraag gedaan om het lokaal van de Loopplank te mogen verbouwen en gebrui ken. „En dat terwijl zij zelfs twee weken geleden een her inneringsbrief van de ge meente hebben gekregen", verklaarde de wethouder. Hij richtte zijn verwijten voorna melijk aan het adres van AMVV-functionaris A. Barel. Duidelijk geërgerd bracht de heer Van Walraven gister- BREDA - De stemming onder de postbeambten in Zuid- West-Nederland wordt steeds grimmiger. Tijdens bijeenkomsten gis teren in Goes, Middelburg, Terneuzen en Hulst en bleek het overgrote deel van het personeel bereid zich aan te sluiten bij de stiptheidsacties van de loketbeambten, die mo menteel op diverse plaatsen in ons land, waaronder Breda en Middelburg, worden gevoerd. Dat heeft ABVA/KABO en CVO-woordvoerder C. Hom mel gisteravond desgevraagd meegedeeld. Dit kan beteke nen dat vanaf volgende week dinsdag ook de chauffeurs, sorteerders en postbestellers in die plaatsen stiptheidsacties gaan voeren. Volgende week maandag zullen de ambtenarenbonden namelijk op landelijk niveau beslissen op welke postkanto ren dergelijke acties gevoerd gaan worden. De postbeamb ten in Roosendaal, Bergen op Zoom en Oosterhout zullen vandaag uitmaken of zij zich bij die acties zullen aansluiten. Van onze correspondent TERNEUZEN - De leden van de commissie voor Openbare Werken vinden de gisteren door het college van B en W van Terneuzen aangekondigde maatregelen voor verbetering van de verkeersveiligheid in Zaamslag onvoldoende. Maar meer dan dat spitste de kritiek zich toe op de door het college bewandelde weg. Unaniem waren de leden de mening toegedaan, te weinig informatie te hebben gekre gen: „Waarom hebben we geen reportage van de ver- keerscommissie gehad. Dan waren we beter beslagen ten eis gekomen", zo klonk het verwijt van de VVD-er W. de Zeeuw. De SGP-er F. Hamelink sprak van een erg formele op stelling van het college door te stellen, dat de uitgebrachte adviezen enkel voor B en W zijn. Want eerder had tijdens de ze vergadering van de com missie, die gisteravond werd gehouden, voorzitter drs. A. Doorduyn de commissieleden duidelijk gemaakt, dat de nu voorgenomen verkeersmaat regelen in Zaamslag onder verantwoording van het colle ge vallen. Derhalve stelde hij vast, dat hiervan geen voorstel aan de raad volgt. Mogelijk ook met deze we tenschap voor ogen, morden de commissieledenverder. P. Re- mij nsen (PvdA) vroeg zich zelf op een gegeven moment hoe serieus eigenlijk het college de verkeerssituatie in Zaamslag wel neemt. Th. Vanhijste (CDA) sprak ook van een sum miere reportage en voelde zich voor het blok gezet. Bij al die verwijten sloot zich ook J. de Zeeuw (D'66) volledig aan. Voorzitter Doorduyn zei, dat met de uitvoering van de aan- gekondige maatregelen (zie el ders in De Stem) reeds volgen de week kan worden begon nen. Over een half jaar wordt dan bekeken wat het effect hiervan was. Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG - Geen bochten in de weg, maar opvallende borden en andere wegmarke ringen moeten de verkeerssi tuatie in Zaamslag veiliger maken. Volgende week al wordt op vier plaatsen in het dorp met grote letters 50 km op het wegdek gekalkt. Ande re snelheidsbeperkende maat regelen volgen zodra de met spoed bestelde verkeersborden zijn gearriveerd. Met de aankondiging van deze maatregelen lost de ge meente een onlangs door wet houder A. Doorduyn gedane belofte in dat Terneuzen op korte termijn iets zou doen aan de verkeersproblemen. Die belofte kwam er toen be kend werd dat aanleg van de weg Driewegen-Terhole, en daarmee van een rondweg om Zaamslag, op de lange baan moet worden geschoven. Volgens wethouder Door duyn is bewust voorbijgegaan aan de suggestie van de werk groep Veilig Zaamslag om op verschillende plaatsen in de traverse door het dorp 'chica nes' aan te leggen, die de snel heid van het doorgaand ver keer zouden afremmen. „Want dergelijke bochten brengen ook grote gevaren met zich mee. Groter, denken wij, dan de voordelen van zulke drasti sche en dure maatregelen". Om dezelfde reden wijst Terneuzen het plaatsen van verkeerslichten af. Het ge meentebestuur rekent er ver der op dat de aanleg van de tractaatweg (Terneuzen- Axelse Sassing) volgend jaar zal leiden tot een verminde ring van de verkeersstroom door Zaamslag. 'Vooral min der vrachtverkeer' is de prog nose. Mochten de nu voorgestelde maatregelen binnen een half jaar geen vruchten afwerpen, dan is de gemeente bereid om verdere stappen te overwegen. „Zodra alle borden en marke ringen zijn aangebracht, gaan we periodiek het effect contro leren, vooral door middel van snelheidsmetingen. Over een half jaar moeten we dan meer weten" aldus gisteren de heer Doorduyn. Om alle maatregelen te kunnen nemen is medewer king van de provincie een ver eiste. Dat geldt in ieder geval voor het verleggen van de grens van de bebouwde kom aan de oostzijde van het dorp. Die ingreep moet ertoe leiden dat automobilisten al eerder de voet van het gaspedaal ha len. De gemeente heeft verder de volgende maatregelen in pet to: -Extra grote 50 km-borden aan de grenzen van de be bouwde kom. -Vier opvallende markeringen op het wegdek. -Extra blikvangers, met knip perlichten, voor de voetgan gersoversteekplaatsen. -Informatie op en overleg met scholen over onder meer het aanstellen van verkeersbriga- diertjes. Inmiddels houdt het ge meentebestuur vast aan de aanleg van een rondweg om Zaamslag als de ideale oplos sing van de verkeersproble men. „We blijven dat aan kaarten bij de provincie. Die is verantwoordelijk voor de doorgaande verbindingen" al dus Doorduyn, die de sugges tie van gedeputeerde J. de Voogd dat de gemeente zelf maar een plan voor een rond weg moet maken van de hand wijst. x avond op een commissieverga dering in het Terneuzense stadhuis verslag uit van de gang van zaken rond de affai re De Groene Zwaan. Begin dit schooljaar vond de kleuter leidster Nellie van de Velde het schoolgebouw aan de Schoolweg gesloten. Tevergeefs probeerde de AMW de gemeente en onder wijsinspectie warm te krijgen voor de verbouwing van een kantoorpand aan de Stations weg. Ten einde raad besloot de maatschappij het voorstel van de gemeente, die een lokaal in de Loopplank de beste oplos sing achtte, te aanvaarden. In afwachting van de verbou wing trok de kleuterklas voor lopig in Pro Rege. „Zolang wij geen bericht van de AMW hebben verno men moeten wij noodgedwon gen werkloos toezien hoe er met de belangen van de kleu ters gesold wordt", zo besloot Van Walraven. De commissie nam deze mededeling voor kennisgeving aan. De kleuterklas van de Groene Zwaan zit voorlopig in Pro Rege - foto de stem c0fij. de boer TERNEUZEN - Zaterdag 15 en zondag 16 oktober wordt de 26e Jota (Jambore on the air) gehouden. Door middel van deze inter nationale ledenactiviteit van ie scouting worden vele dui- lenden jongens en meisjes over de hele wereld in staat gesteld om de wereldbroeder- ichap van het spel van ver- iere scoutingsstations in voor- namelijk binnen-, maar ook net buitenland. Met de hulp van zendappa ratuur van Veron kunnen con tacten worden gelegd met an- sennen in de groepen te bele den. Een ideale activiteit om te ondervinden dat scouting een jchte wereldorganisatie is. Het zal 15 oktober onder an dere gehouden worden, even als vorig jaar, in het groepsge- douw van de St.-Hubertus- groep in Terneuzen. Naast de Rowanafdeling van deze groep, zullen ook de Rowans uit Sas van Gent en de Wilde Vaart uit Sluiskil daar deelne men. Fractieberaad D T - Be stuur en raadsfractie van de Oostburgse groepering Dorps belangen Toerisme (D T) houdt dinsdag 18 oktober een openbare vergadering in café Buitenlust te Cadzand. Behan deld worden dan de onderwer pen voor de komende raads vergadering, waarna het pu bliek bepaalde zaken kan aan kaarten. Aanvang 20.00 uur. Viswedstrijd - Aan de zesde clubwedstrijd van de hengel sportvereniging De Schelde werd deelgenomen door 27 vis sers, waaronder acht junioren. De gevangen vis, ongeveer 7,5 kilogram, zorgde er voor dat er veel punten werden gehaald voor het seizoenklassement. Zelfs twee deelnemers wisten de grens van 1 kilogram te overschrijden. Uitslag: I. E. de Waele, 2. Bennie Simpelaar, 3. J. van de Lijke, 4. W. Mornout, 5. M. Verherbrugge. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in Het Wapen van Zeeland. kaartseizoen in café Dalling; met een kaarting bieden zon°. I der roem, waarop iedereen I welkom is. Er zijn diverse vleesprij zen te winnen. ZCS - De Zeehengelclub Sluis. I kil hield zondag voor haar ie. I den een clubwedstrijd in zee. hengelen in de Westerscheld» nabij de Terneuzense waterfó I ren. Er waren 50 deelnemers De vangsten waren bij zonde groot. Winnaar met een totaa van 2435 punten werd F. Pot vlieghe, 2. A. Jackons, 3. K Lierman, 4. A. van Dam, 5. Saelens. Na afloop werden in café Dallinga de prijzen uitge. reikt. Commissie financiën - De Oostburgse raadscommissie voor financiën buigt zich vrij dag over de gemeentebegro ting 1984, de urgentieschema's investeringen 1984 tot en met 1986 en de wensenlijst voor 1987 en volgende jaren. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 14.00 uur. Kaarting - Zaterdagmiddag 15 oktober om half drie opent kaartclub Nooit Gedacht het Van een onzer verslaggevers HULST - Vogelwacht qJ Steltkluut houdt zondag 16 ok-1 tober een wandeling op hel natuurgebied 't Groot Eiland, Onder leiding van L. van Sik-1 keierus. De deelnemers moe- ten zich om 9.30 uur verzame len aan de brug bij Nummer 8, de picknickplaats bij de oprit naar het domein. De excursie eindigt rond 12 uur. Laarzen zijn gewenst. Maandag 17 oktober is de eerste lezing in de clyclus Universiteit Vlakbij, georga niseerd door de ZVU en De Steltkluut. Prof. F. Snack® verbonden aan de universiteit van Gent, zoals alle andere in- leiders, spreekt op een vocir ieder begrijpelijke maniér over het Zeeuwsvlaamse land schap. De lezing wordt ver lucht met dia's. Plaats van handeling is de Halle te Axel- de aanvang is 20 uur en de toe gangsprijs is een rijksdaalder', per persoon. HULST - Op rijksweg 60 ter hoogte van het Hooghuis vond gistermiddag om 14.00 uur een kop-en staarbotsing plaats waarbij een vrachtwagen met oplegger en twee pesonenau- to's waren betrokken. De automobilist A. de M. uit Kallo sorteerde voor naar links. De achter hem komende bestuurder J. van D. uit St. Niklaas stopte, maar de vrachtwagenbestuurder G.V. uit Apeldoorn zag dit te laat en reed achterop de auto van Van D. Door de hevige klap van de aanrijding knalde diens auto achterop de auto van De M. De auto van Van D. was total loss, de auto van De M. werd zwaar beschadigd, terwijl de schade aan de vrachtwagen licht was. HULST - Materiële schade ontstond gistermiddag om 12.00 uur bij een aanrijding tussen twee pesonenauto's op de kruising Grote Kreekweg- Beneluxweg te Hulst. Bestuurder E.K. uit Sint Jansteen stond stil op de rij baan op de Beneluxweg. De automobilist J.L. uit Grobben- donk kwam achteruitrijden en botste tegen de voorzijde van de auto van K. GOES - In de vakschool in de J. P. Coenstraat is ingebroken, Men is via een wc-raampjede school binnengekomen. De ad ministratieruimte werd door zocht en er wordt tien gulden vermist. In de Koningin Wilhelminj l school aan de Lijnbaan wall eveneens ingebroken. Hieuf men binnengekomen door af raam, dat waarschijnlijk ne, goed afgesloten was. Het kar.-1 toor en enkele lokalen werden') doorzocht. Er wordt een video recorder vermist. GOES - Öp de Vogelzangse-I weg is de fietser P. S. uit Ka-! pelle op onverklaarbare wijze in botsing gekomen met eenl personenauto, bestuurd door! M. Z. uit Goes. De jongen isf met vermoedelijk een been breuk overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis. De poli tie verzoekt eventuele gen van dit ongeval zich te I willen melden op het politie-1 bureau of telefonisch 01100-] 13030. Van onze correspondente TERNEUZEN - „Voor Jan- E nie van 14 jaar zoeken we E een pleeggezin. Zij gaat naar de mavo en doet het daar E prima. Wat zij nodig heeft is E een niet al te jong, sportief E gezin met kinderen vanaf een jaar of tien". Regelmatig verschijnen E dit soort advertenties in de E kant. Zij worden gepubli- E ceerd door het gast- en E pleeggezinnenproject Zee- E land, een samenwerkings- vorm tussen Stichting Jeugd 1 en Gezin en Stichting Jeugd E Onder Dak, Centrale voor E Pleeggezinnen. E In Terneuzen heeft het E project een afdeling in het E pand van het maatschappe- E lijk werk in de Beethoven- E hof. „Gezocht worden men- E sen, die ruimte hebben in E hun huis en in hun hart voor E jongeren die in moeilijke si- S tuaties verkeren", zegt de informatiefolder. Anneke Haak, medewerkster van het project in Zeeuwsch- Vlaanderen, legt graag het E een en ander uit. „De mening heerst dat E zulke dingen hier niet voor- E komen", vertelt ze. „Maar E we krijgen per jaar zo'n 100 E gevallen binnen van kinde- E ren waarvoor wij onderdak E moeten zoeken". Volgens haar is de mentaliteit van de Zeeuwsch-Vlaming zo, dat men met huiselijke proble- men niet zo snel naar buiten S treedt. 'Jongeren in probleemsi- tuaties' zoals de folder ver meldt, is een ruim begrip. Hieronder vallen zowel de kleuters van uit de ouderlij ke macht ontzette ouders, als de tiener die van huis wegloopt. Ook het kind van een moeder die in het zie kenhuis opgenomen moet worden en nergens terecht kan, valt onder dat begrip. De duur van plaatsing va rieert dan ook van een nacht tot enkele jaren. Opvangge- zinnen kunnen hun voor keur omtrent de duur en de leeftijd en geslacht van het kind kenbaar maken. Bij een pleeggezin wordt een kind voor langere tijd geheel in het gezin opnomen. Een gastgezin is een oplossing voor acute gevallen, waarbij de jongere slechts vor korte tijd opgevangen moet wor den. Zo bestaat er ook het va kantie- en weekendgezin, dat functioneert als terug- valadres wanneer de jonge re in een internaat woont of wanneer het voor de moeder noodzakelijk is om een tijdje met vakantie te gaan. Et is veel gebrek aan pleegadres- sen voor het oudere kind vanaf 13 jaar. Wanneer een maatschap pelijk werker van een in stelling (Jeugd en Gezin, Al gemeen Maatschappelijk Werk, MOB, Kinderzorg etc.) aanklopt voor opgang, proberen de projectmede werkers eerst een zo duide lijk mogelijk beeld te krij gen van het kind. Welk type, welke oplei ding, in welk soort gezin zou dit kind zich het beste thuis- voelen. Daarna kiezen zij dat gezin, dat het beste pas bij dat kind. Is het geen acu te zaak, dan wordt met het kind en het gezin kennis ge maakt en kan de plaatsing geleidelijk gerealiseerd worden. Pleeg- en gastouder zijn is een moeilijke maar dankba re taak. „De enige garantie die ik pleegouders kan ge ven, is dat ze problemen zul len krijgen", aldus Flip Wol tering, eveneens medewer ker aan het project. „We spreken met aspirant-pleeg ouders alle mogelijk proble men door. We wijzen ze op alle conflicten die kunnen ontstaan. Soms vinden ze het overdreven maar bijna altijd blijkt dat we gelijk hadden". Pleegouders staan niet al leen met de moeilijkheden. De begeleidend medewerker houdt geregeld contact met het gezin en de eigen ouders van het kind. Alles wordt met hem of haar besproken. Woltering: „Wanneer je van pleegouders alleen maar halleluja-verhalen hoort, dan is er gegaranderd iets mis. Op een geven moment barst dan toch de bom". Ook voor de reacties van de om geving wordt gewaar schuwd. „Of men vind het hartstikke goed of men denkt dat je een beetje gek bent". Echte normen waaraan je moet voldoen om pleegou- Anneke Haak: „We krijgen per jaar zo'n 100 gevallen binnen van kinderen waarvoor wij onderdak moeten zoeken- foto de stem cor j. de boer ders te worden, zijn niet te geven. Je moet over doorzet- tings- en incasseringsver mogen beschikken en een zekere tolerantie en accep tatie zijn eigenlijk onmis baar. De projectleiders trachten een kind zoveel mogelijk direct in zijn eigen omgeving onder te brengen. „Je kunt een kind uit Lamswaarde beter niet in Vlissingen plaatsen. Dat kind ondergaat al zoveel veranderingen dat we hem niet uit zijn omgeving (school, vrienden, streek taal) willen weghalen", ver telt Anneke Haak. „Daarom is er gebrek aan doodgewone doorsnee Zeeuwsch-Vlaamse gezin nen. De meeste pleegkinde ren willen omringd worden door de alledaagse aandacht die voor ons zo gewoon is. Samen aan tafel eten, som mige kinderen hebben zo'n gezinsleven nooit gekend". Voor iedere vorm van pleegzorg is een financiële regeling, die over het alge meen kostendekkend is. Wat trekt iemand aan om zich vrijwillig allerlei moeilijk- hedne op de hals te halen? Wanneer dat aan ervaren pleegouders gevraagd wordt, blijkt men daar moeilijk antwoord op te kunnen geven. Men heeft plaats over, een stukje warmte dat men kwijt wil aan een kind dat niet zo veel geluk kende. Aan de ene kant zijn er problemen, aan de andere kant ziet men een kind op bloeien. Je doet in ieder ge val goed werk. Inlichtingen zijn de verkrijgen op boven genoemd adres of telefo nisch onder het nummer 01150-95656. Bij afwezigheid Project Gast- en Pleegge zinnen Middelbrug, 01180- 28555. It/RlJPAG 14 OKT( Van een onzer verslaggen aABDENBURG - Het is wel zeker dat de gemi Aardenburg niet verder zal nemen aan het regie/ werklozenproject in Zeeuwsch-Vlaanderen, plaats daarvan zal hetl Jneentebestuur geid bescl baar stellen voor het opsta van een 'eigen' project. Deze conclusie kan wol getrokken na de gisteravl gehouden vergadering vaiL Aardenburgse welzij nscl missie, waarin het al dan 1 verder meedoen aan het rel I project aan de orde kwam. een overweldigende meerei I heid (10-1) besloot de comrl sie het college van B en W negatief advies te geven. 1 Min de 1 Wethouder Thomaes: 1 ...contract. - fotoarchief de stefl Van onze correspondent llJZENDIJKE De dorpsraad Ivan IJzendijke heeft dringend luieuwe leden nodig. Dit blijkt luit een oproep in het pas ver- schenen dorpsblad. Daarin worden alle inwo- prs van IJzendijke dringend ferzocht zich aan te melden, lundat van de huidige zeven ■eden er drie niet meer herko men kunnen worden. De wens van de dorpsraad is |m tot een kader van zeven tot ljegen leden te komen, gere puteerd uit een zo breed mo- ■elijke samenstelling van de |«endijkse bevolking. De |eanijkse algemene vergade- Vjgvan de raad wordt in no- gehouden en het is wel f. bedoeling dat nieuwe leden r voor die tijd hebben aan- femeld. n? °Pening De Veste - -b vnjdag 28 oktober om 15 rR?pent burgemeester mr. Itrn ken het vormingscen- Bv'V001- werkende jongeren Bilm' te' daarna volgt een Clmpressie „Vormingswerk lerl Jonëeren in Goes", en is j tegenheid het gebouw te lin 'gen. Tijdens de ope- onn \S iin ^et gebouw een ten- Bntiv 6 ng bezichtigen van uuos van Maikel Szcula feerri an0Wski- De foto's zijn |fllt,iler gepubliceerd in twee L boeken: 'Neem nou Henny' T "enny een vrouw'. iebn? Burgerlijke stand - lerk-pf" Marco zv S. Oud- lieren o,ard> Mikko zv J. van Poelrn g' Suzanne dv J. |e riv an~van Engelen, Maai- |v l i barvsen-Torbijn, Kees >r n Wjegmans-Jongenbur- roiswbie dv L. Raeven- SindBri? ne, Chantal dv M. ElBnKUt~Blom' Marinus zv B baas-Polderman, Wido Snikkers-Michielsen, leier Tv H' de Jong-Stein- Pr-va'n ™oy zv F- Wehmul- Ji! Tongeren, Jannet dv Ihus oom-Martens, J°se~ zv W. Withagen-van ÊlllllillllillllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllinilllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiilllllllllllIllillllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllllllllllillilllillllllllllllilllllKK"1111

de Stem | 1983 | | pagina 14