Hoek heeft supportersclub W edstrij dkalender ruitersport indoorseizoen, Kees Nieuwelink favoriet voor Zeeuwse schaaktitel CLOPPENBURG oncours Hulst Ronald Roelands van Stichting Sportevenementen Zeeuwsch- Vlaanderen: LMDËRDAG 13 OKTOBER 1983 Mare Haulez op eerste plaats Overwinning voor Adwin Cortvriendt Tenniscircuit in Goes slaat aan T14 y„n ome sportmedewerker IllOEK - B'j veel clubs waar Le prestaties goed zijn, I wordt de sfeer dikwijls in elfde mate beter. Zo ook bij de voetbalclub Hoek, Laar men eigenlijk vrij I plotseling te maken kreeg Ijjet het fenomeen suppr- liersclub. Moeizaam, maar lioch onverwacht kondigde Lich daar een groep suppor- I |ers aan die onder de naam I Oe Purperen Hei' de voet- I balclub Hoek zowel op het I morele als materiële vlak I steun gaat geven. I Het idee om een suppor tersclub op te richten leefde Ll een tijd bij enkele trouwe I Hoek-aanhangers. Een man Lie daar steeds mee op de I proppen kwam was Piet I Hamelink. Hij deed dit Ieveneens tijdens de receptie Hoek hield ter ere van Let behaalde kampioen- I schap in de derde klas van Let KNVB-zaterdagvoetbal. Dit initiatief bleef bij enke len hangen en kreeg een vervolg. Nog voor de aan vang van de competitie werden in Hoek 1200 stencils verspreid waarin aanmel dingen werden gevraagd. De response was teleur stellend. Woordvoerder Sjaak van der Lijcke: „Slechts zes man reageerde. Het was alsof er een koude douche werd aangezet. Des ondanks zijn we doorge daan. Die 'we' zijn Piet Die- leman, Ben Kousemaker, Isaac de Meyer, Piet Hame link en mijn persoontje. We hebben enkele reizen geor ganiseerd bij uitwedstrijden van het eerste. Pas toen men. in de gaten kreeg dat er wel degelijk gewerkt werd, kwam de zaak goed op gang. Tot nu toe hebben we zestig 'leden' ingeschreven. Al thans, je zegt gauw leden, maar dat zijn het eigenlijk niet omdat we niet als vere niging te boek staan, maar als een commissie. Commis sie omdat we geen vereni ging binnen een vereniging willen zijn en omdat daar voor trouwens meer om de hoek komt kijken. In plaats van met statuten en regle menten werken wij bijvoor beeld met ongeschreven re gels". Het doel van 'De Purpe ren Hei' is het selectieteam van Hoek niet alleen in eigen huis moreel steunen, maar dit eveneens te doen bij uitwedstrijden. Hiervoor wordt telkens een bus ge charterd of wordt met de spelersbus meegereisd als daar tenminste nog vol doende plaats is. En dat voor de prijs van slechts een rijksdaalder per persoon. Een habbekrats als je weet dat de gemiddelde busreis in de tweede klas omstreeks de zeshonderd gulden kost. Over het waarom zo goedkoop laat men weten: „Door het organiseren van diverse acties die geld ople veren, kunnen wij dat voor die prijs doen. Zo halen we oud papier op en gaan we een kalender uitgeven met daarop de twaalf teams van Hoek. Daarnaast volgen nog een kaarting en een feest avond en mogelijk nog an dere activiteiten". In materieel opzicht wil 'De Purperen Hei' de Hoek- jeugd gaan steunen. „De se lectie krijgt op dat gebied al steun genoeg", zegt men. Daarnaast wil men toch ook kritisch zijn over hetgeen gebeurt in de voetbalclub Hoek, zonder zich direct met het bestuur te gaan be moeien. Hoek-bestuursle- den mogen overigens geen lid worden van de suppor- terssclub. Dit om wederzijd se bemoeienissen uit te slui ten. Een andere beperking die voorlopig geldt is het maximale aantal supporters dat zich aan mag melden. Van der Lijcke: „Het ma ximum hebben wij voorlo pig op 75 gesteld. Dit om te leurstellingen te voorkomen bij het meereizen. Nu heb ben wij als iedereen mee gaat nog voldoende aan één bus, omdat er 25 supporters mee kunnen reizen in de spelersbus. Gaan we meer leden toelaten, dan kan de situatie ontstaan dat je 'nee' moet verkopen. Pas na enige tijd weten we wie er con stant mee gaan en wie al leen de club geldelijk steunt door zijn aansluiting bij on ze groep. Als dat uitge kristalliseerd is kunnen we verder kijken. Voorlopig kunnen we nog supporters gebruiken, omdat we mo menteel op een zestigtal zit ten". ilfbaan kan Biervliet niet missen Van onze sportmedewerker IRVLIET - Na een seizoen geen deel meer uitgemaakt te hebben van de eerste ïalselectie heeft Sjaak Lyjbaart dit seizoen weer een stek in de standaardelf van Liet veroverd. Als voorstopper probeert deze 41-jarige voetballer in hart en len wekelijks de spits van de tegenpartij een lastig middagje te bezorgen. Daar bgt hij regelmatig in, daarmee het bewijs leverend dat hij nog best mee kan op [niveau van de vierde klas. leest het goed, 41 jaar. emoestbaar. Een unicum de Zeeuwsch-Vlaamse /■vi /"snnrK ini ir^/> balvelden. Al ruim vijfen- Iftal van Biervliet betrok - enal ruim dertig jaar ver gt hij de kleuren van deze Vorig seizoen leek hij de stille trom afgevoerd te den, maar de huidige trai- Piet de Koeyer kent de gelijkheden en onmogelijk- en van Sjaak Lyjbaart en stelde hem in ere. Daarmee tdereeks van 750 competi- redstrijden waarvoor hij jaar geleden gehuldigd rd. een vervolg. Waar ein- tdatl ijaakLijbaart: „Ik weet het i niet. Ik doe het graag en I het niet willen missen. De til - De ruitersportvere- ng Hulst houdt zaterdag 15 her op het ruitersportter- aan de Waterstraat in it een kringconcours hip- t voor paarden en pony's, betekent tevens de afsiui- van het zogenaamde ine seizoen'. anvankelijk lag het in de «ling alleen B-combina- van start te laten gaan, ntoen het kringconcours e worden afgelast we- e geringe belangstelling, ijde men ook - na toestem- ïvan het kringbestuur - L-combinaties uit. Dat 'een goede greep te zijn, 11 er komen zaterdagmid- niet minder dan 118 com- 'üesin actie in Hulst. Van- legen uur 's morgens ko- 1 de dressuurruiters en ®nes in actie trainingen volg ik nog met evenveel plezier als twintig jaar geleden. Natuurlijk gaat het je wel eens minder goed af, maar dat was twintig jaar te rug ook wel eens zo. Je merkt pas hoe je voetbal mist als je er niet meer bij betrokken bent. Vorig seizoen was dat zo. Ineens valt er dan een leegte. De wekelijkse trainingen val len weg, de wedstrijd van zon dag waar je toch naar toeleeft, is er niet meer, kortom er ont staat verveling. De rest van het vorige seizoen heb ik opge vuld door in het zaterdagteam van Biervliet te spelen. Had ik gelukkig nog wat om handen". Sjaak Lybaart heeft het al lemaal beleefd. Degradatie, successen, een beenbreuk de hem twee jaar aan de zijlijn gekluisterd hield en de moge lijkheid om Biervliet, in zijn beste jaren, de rug toe te ke ren. Lybaart: „Ach, vroeger heb ik wel eens de kans gehad om naar een andere vereniging te gaan. Toen heb ik wel eens ge twijfeld. Maar het kwam er toch op neer dat ik teveel club man was om die stap te ne men. Dit is een kleine gemeen schap hier in Biervliet en voetbal is daar nauw mee ver bonden. Ik wilde daarbij be trokken blijven en niet overlo pen, zoals dat heet. Nu gaat dat allemaal veel gemakkelij ker. Zonder de minste twijfel wordt de stap naar een andere vereniging gemaakt". Als linksbuiten begonnen, daarna linksbinnen in het be kende 5-2-3-systeem, afgezakt naar de linksbackplaats en de positie als laatste man, is hij nu op de voorstoppersplaats terecht gekomen. Een positie die hij ambineert. „Het maakt me niet zoveel uit waar ik speel. Waar de trainer me neerzet, daar speel ik. Het is een teamsport en de persoon lijke voorkeur moet daar on dergeschikt aan zijn". Biervliet wist vorig seizoen op de valreep (in de na-com- petitie, red.) degradatie af te wenden. Ook nu is de start al lerminst bevredigend. Sjaak Lybaart: „Vorig seizoen was het kantje boord. Nu is het ook nog niet overtuigend. We sco ren gewoon moeilijk. We heb ben nog maar weinig goals te gen, maar nog minder voor. Als je moeilijk tot scoren komt, voetbalt dat moeilijk. Je staat onder een permanente druk, want een tegendoelpunt kan fataal zijn. Ik denk dat het een kwestie is van zelfver trouwen. Als de weg naar dat net eenmaal gevonden is zal het beter gaan want we zijn echt niet minder dan nog een aantal ploegen in deze klas. Dus we hoeven niet in degra- datiezorgen te komen". Uiteraard ontkom je niet aan de vraag hoe lang Sjaak Lybaart nog doorgaat. Hij zegt: „Je weet het niet. Ieder jaar kan het laatste zijn, bij voorbeeld door een blessure. Sommige mensen, vooral zij die niet zo nauw betrokken zijn bij het voetbal, tonen vaak onbegrip. Die komen met ar gumenten op de proppen van: waarom doe je dat nog op jouw leeftijd? Of, je staat een jonge seler in de weg. Nu, als dat laatste het geval is, dan moet die jonge speler me maar uit het eerste elftal spelen. Is die jongen beter, dan moet hij erin. Maar ik geef me zomaar niet gewonnen, ik zal voor die plaats knokken. Mijn leeftijd zegt me niet zoveel. Ik voetbal nog met veel ambitie. Ik kan het moeilijk missen, het is een groot deel van mijn leven weet je". fes Sjaal L,ybaart, de routinier van Biervliet, die zijn plaats in het elftal pas wil afstaan als een jongere speler bewezen heeft beter te zijn. - foto de stem corj de boer Grootse plannen met de Omloop tatie. Dankzij z'n handige gr°'f irt en z'n stationcar uitvoering 5TERSEWEG 318 "VILLA iUTOBEDRIJF OOSTVOGEU». DRIJF GEBR.V.D. ELSHOUL EN KEIJENBERG B.V., M N J.P. HAMERS B.V., TUIN- R°nalci Roelands, voorzitter van de stichting sport talenten Zeeuwsch- Vlaanderen - foto de stem cor j de boer Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - „De stich ting sportevenementen Zeeuwsch-Vlaanderen wil zich niet alleen met wiel rennen bezighouden, maar eveneens met andere takken van sport. Voorlopig richten we ons op de recreatieve ontmoetingen. Voor de toe komst zijn er plannen die een stuk verder reiken", zijn opmerkingen van Ronald Roelands, voorzitter van voornoemde stichting. Velen zullen deze stich ting nog niet kennen. Des ondanks is men ai sinds juli werkzaam en is de stichting min of meer uit nood ont staan. Het gezegde: De een zijn dood is de andere zijn brood, is min of meer van toepassing op de 'geboorte' van de stichting sportevene menten Zeeuwsch-Vlaande ren. Als verklaring hiervoor geeft Roelands: „De wieler vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zag het niet meer zitten om de Jeugdtoer te organiseren.Voor ons was dat een sein om die taak over te nemen, ondanks of juist omdat het houden van zo'n gebeurtenis heel wat geld kost. Volgend jaar ko men daar nog eens twee da gen extra bij, omdat we van een driedaagse overschake len naar een vijfdaagse wedstrijd. Een ontmoeting die in Hulst plaats gaat vin den en niet zoals afgelopen seizoen in Axel. In Axel houden we volgend seizoen een vakantiekamp voor j eugdwielrenners". Naast deze ambitieuze plannen voor de jeugdwiel- renners, staan er voor de toekomst nog meer pijlen op de boog van Roelands en zijn medebestuursleden Bart de Haas en Piet Roe lands. Ronald: „Grootse plannen hebben wij even eens met de amateurklas- sieker 'De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen'. Die wielerwedstrijd willen wij in de toekomst organiseren. Al moet ik er dan wel bij opmerken dat dit dan nog minstens een jaar of vijf gaat duren, want als alles verloopt zoals wij wensen dan moet er een goede in- werkperiode plaatsvinden. En dat kan niet zonder me dewerking van de huidige organisatie". Naast het wielrennen wil de stichting evenementen Zeeuwsch-Vlaanderen zich eveneens bezig gaan houden met andere takken van sport. Daarbij wil men een voortrekkersrol gaan spelen in diverse plaatsen. Ronald Roelands hierover: „In eer ste instantie willen wij sporten brengen in plaatsen waar de betreffende sport weinig of niet beoefend wordt. Dit als poging om mensen actief te krijgen, waardoor ze zelf met een eigen clubje kunnen star ten". „Zo houden wij 10 decem ber een volleybaltoernooi in Axel voor mensen die lekker recreatief willen spelen zon der bij een bond aangesloten te zijn. Mogelijk kan dit lei den tot het van de vloer ko men van een bedrijfsvolley- balbond in Axel, tenslotte zijn die er in Terneuzen en Hulst ook. Clubs die recrea tief spelen of groepjes die mee willen doen, kunnen zich hiervoor opgeven bij Henk en Diana Pladdet in Koewacht. Dit dan wel het liefst voor 5 november. Naast voornoemde evene menten wil het stichtings bestuur, dat kan rekenen op een twintigtal medewer kers, volgend jaar eveneens een groots voetbaltoernooi organiseren. Daarnaast blijft het rondneuzen om het terrein dat nog braak ligt van sportgebeurtenissen te voorzien. Of zoals Ronald Roelands zegt: „Mede eve nementen te steunen en de risico's financieel te dekken. Dit is mogelijk omdat we al wat geld hebben bijeen ge sprokkeld. Een sponsor voor onze organistie zou overi gens van harte welkom zijn". Voorlopig bestaat het programma van de stichting nog met name uit plannen. Voor Roelands betekent dit echter geen enkel bezwaar. „Hard van stapel lopen om vervolgens ergens flink het hoofd te stoten en dan weer stil te vallen, lijkt ons niets. Daarom hebben wij gekozen voor een voorzichtige weg waardoor we de tijd krijgen onze blik te verruimen", laat hij weten. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - Het bestuur van de kring Zeeuwsch-Vlaande ren van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigin- gen heeft de voorlopige kalender vastgesteld voor het komende indoor-seizoen. Hiervoor kunnen alle combinaties uit Zeeuwsch-Vlaanderen inschrijven. De wedstrijdkalender ziet er als volgt uit: 5 november: dressuurwedstrijden voor pony's in de klassen B,L,M en Z; 12 november: nationaal ponyspringcon cours hippique in manege Braanjenhoek in Kapelle voor de klassen B,L,M en Z; 26 november: dressuurwedstrijd voor paar den in manege Magrette voor de klassen B,L,M en Z; 10 december: springwed- strijden voor paarden en pony's in de klassen B,L,M en Z in manege Magrette (Indoor-Vlaanderen); 17 december: dres suurwedstrijden voor paarden in de klassen L,M en Z in manege Nieuwvliet; 7 januari: springwedstrijden voor paar den en pony's in de klassen L,M en Z in manege Kapelle, 14 januari: springwed strijden voor paarden en pony's in de klassen L,M en Z in manege Magrette (Indoor-Vlaanderen), 21 januari: dres suurwedstrijden voor pony's in de klas sen L.M en Z in manege Absdale; 28 ja nuari: springwedstirjden voor paarden en pony's in de klassen B,L,M en Z in ma nege Magrette (Indoor-Vlaanderen); 4 februari: dressuur- en springwedstrij den voor paarden en pony's in de B-klas se in manege Nieuwvliet; 11 februari: springwedstrijden voor paarden en po ny's in de klassen B,L,M en Z in manege Magrette; 18 februari: springwedstrijden voor paarden en pony's in de klassen B,L,M en Z in manege Magrette (Indoor- Vlaanderen); 25 februari: dressuurwed strijden voor pony's (tevens provinciaal indoorkampioenschap) klasse L (kring), M en Z, 3 maart: dressuurwedstrijden voor paarden en pony's in de B-klas in manege Absdale; 10 maart: dresuurwed- strijden voor paarden in de klassen M en Z in manege Nieuwvliet (tevens provin ciaal indoorkampioenschap). Van onze schaakmedewerker MIDDELBURG - Zaterdag 15 oktober wordt in De Schakel in Middelburg de tweede ronde van het Zeeuws persoonlijke schaakkampioenschap voor senioren gespeeld. Regerend Zeeuws kampioen en kanshebber voor prolongatie van de titel Kees Nieuwelink zal een clubduel moeten gaan uitvechten met Frans Snijders. Henk de Ridder en Adrie den Hamer, ook allebei HWP- spelers, gaan elkaar bekam pen. Ad de Feijter van Lan dau, die in de eerste ronde knap van Paul van Rooijen won, krijgt nu de Vlissinger Rudie de Smit tegenover zich. De indeling van de tweede ronde ziet er als volgt uit: Iloofdklas: R de Smit- De Feijter, De Lange-Wise, Snijders- Nieuwelink, De Ridder-Den Hamer, Galle-Dubbeldam, De Woll'-Massink. Van Rooijen-Van Waterschoot, Van Wijnen-Westerweele, De Bock-M. de Smit. Promotieklas: R. van Oorschot- Provoost, Vleeskens-Van Klaveren, Van onze sportredactie HULST - De Hulsterse motor crosser Mare Haulez toonde zich bijzonder succesvol in een motorcross van de VAC (Vere niging Amateur Crossers) in het Belgische Waasmunster. In de eerste manche van de strijd in de 250 cc-klas werd Haulez derde, evenals in de tweede reeks. De derde man che leverde een tweede plaats op voor de Zeeuwsch-Vlaamse coureur, die in de eindstand als eerste finishte. Mare de Gaever werd in de zelfde categorie in de eerste en tweede manche negende. De Koewachtenaar klasseerde zich via een vijfde plaats in de derde reeks als zevende in de eindklassering. Mark Ottjes uit St.-Jansteen werd in de drie manches respectievelijk vijftiende en twee keer twaalfde. In de eindstand klasseerde hij zich als dertien de. Edy Janssens uit St.-Jan- steen tenslotte werd in de manches achtereenvolgens zestiende, vijftiende en der tiende. In het eindklassement reikte hij naar de vijftiende plaats. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Het Axelse motor crosstalent Adwin Cortvriendt steekt de laatste weken weer in een geweldige vorm. Nadat hij zich vorige week in Kwa- remont ai in de kijker reed, ontglipte de eindoverwinning hem in Lendelende op het laatste nippertje toen het te rugvallen van Debeuckelaere in het voordeel werkte van Patrick Verraes. In Lendelede promoveerden alle bij de eerste tien geklas seerde rijders naar een hogere categorie. Zo komen Martien Jansen en John Feynaut nu uit bij de nationalen in de 250 cc-klas. Debutanten: 125 cc: 1. Goethals, Bel gië; 6 Jacky de Paepe, Schoondijke, 7 Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 8. Ronald Doens, Biervliet; 11. Marlon He- melsoet, Westdorpe; 17. Patrick Sponse- lee, Kloosterzande. 250 cc: 1. Lenaert, België; 4. Jean-Pièrre de Bleyser, Hei kant; 13. Herman van de Bos, koewacht; 15. Jan de Feyter, Terneuzen. Junioren: 250 cc: 1 Rick Claus, Belgie; 7 Henk Buys, Vlissingen; 13. Sam Jansen, Sluis kil. 500 cc: 1. Deckers, Belgie; 8. Evert Leeraert, Ossenisse; 9. Chris de Pooter, Axel. nationalen: 125 cc: 1. Patrick Ver raes, Belgie; 2. Adwin Cortvriendt, Axel; 7 Kees Sep, Vlissingen; 16. Johan Schel- leman, Axel. 250 cc: 1 Marco Hopmans, Ossendrecht; 6. Martien Jansen, Sluiskil; 12. John Feynaut, Oostburg; 13. Niek Weemaes, Absdale. 500 cc: 1 Herman de Mezel, Belgie, 6. Jos overbeke, Terneu zen; 15. Jan Verhage, Cadzand. Interna tionalen: 250 cc: 1. Leo Combee, Woudri- chem. 500 cc: 1. Erwin Gabriël, België Dees-Ton, De Jager-Dubbeldam. Holle man-De Putter, Janse-Koeman, Sun- ders-Van Kesteren Eerste klas: Koster van Groos-Marquinie, De Kraker-De Waal, Vermue-Blom, Murtens-Destom- bes, Drooger-Van de graal', Van Dorsse- laer-Andriessen, M. Dubbeldam-Noor- lander. Tweede klas: Dhondt-De Vrieze, Van Stel-Van Boven, Pulladu-J Boone, De Poorte-Bosch, Poort-Van der Sloot, Bommeljó-Sies, Joziasse-Van de Velden, Kesteloo-Boogaard, De Ridder-Hooge- steder, Meinderts-P. Boone. Michel Dub beldam-De Jong, De Jonge-Schoot. De tweede ronde begint om 13.00 uur Van onze tennismedewerker GOES - Afgelopen zaterdag werd in tennishal Schelde In ternational te Goes de derde ronde gespeeld in het zoge naamde interelub-circuit, een indoorcompetitie die het voor de deelnemende Zeeuwse teams extra aantrekkelijk maakt door de deelname van enkele samengestelde Bra- bamtse teams. Verdeeld over acht poules speelt men per poule een com petitie, waarin per wedstrijd vier enkelspelen en twee dub- belpartijen worden gespeeld. Eén poule werd samengesteld met vier herenteams. Poule A wordt gevormd door teams die uitkomen in de overgansklas B, terwijl de tweede klas teams zijn verdeeld over poule B en C. De vierde en vijfde klas worden vertegenwoor digd in de overigen poules. Een Terneuzense team, be staande uit Karin van Maarle- veld, Martine Nijsten, Tim van Dijk en Coen Dobbeleir, kwam in het veld tegen het gelegen heidsteam, genaamd JMBP en bestaande uit Jeanet Engelse, Martine van Ligten, Bart van der Feen en Peter Willemse. Een puntendeling (6-6) leverde deze confrontatie op, waarbij Tim van Dijk met 11-6 Bart van der Feen aftroefde, maar waarbij Coen Dobbeleir tegen Peter Willemse het onderspit moest delven, 8-12. Zowel Ka rin van Maarleveld als Marti ne Nijsten zorgde voor een po sitieve uitslag tegen respectie velijk Jeanet Engelse met 8-7 en Martine van Ligten met 12- 4. Zowel het herendubbel als het damesdubbel werd een overwinning voor JMBP. Uitslagen: Poule B: Breda 2-Vlissingen 1 9-3, Terneuzen-JMBP 9-6. Poule E: Hun- brengen 2-Breda 4 9-9. Souburg 1-Goes 3 9-3 Poule C: Vlissingen 2-Steenbergen 12-0. Poule H: Goes 5-Breda 5 3-9 WERNER WIEME was bij zonder succesvol in een ama- teurkoers te Maldegem. Van de 23 renners die van start gingen, finishte de IJzendijke- naar na 60 kilometer als eer- stc. HANS MOENS uit Terneuzen die hier eveneens vertrok, werd twaalfde en KAREL VAN GOETHEM uit Klooster zande veertiende. Een tiende plaats pakte Van Goethem in Kieldrecht waar 70 amateurs aan de start verschenen voor een rit over 104 kilometer. Van de 49 kleppers die in Stekene vertrokken voor een amateur- rit over 105 kilometer, bolde Hans Moens als elfde over de finish. CHARLES DE CALUWE was deelnemer aan een juniorenrit in Erembodegem. Na 85 kilo meter kwam hij als vijfde over de meet van de 42 vertrekkers.

de Stem | 1983 | | pagina 11