infc w 2.79 8.95 12.75 1.29 1.29 0.39 0.65 2.29 1.29 0.69 Vrouwen moeten zelf over sport beslissen jBondscoach Eoin Hand: Record vasthouden Opening Interpolis-schaaktoernooi Jelle Nijdam in ziekenhuis Tennisteam meteen in tweede ronde Groningen uitverkocht Maradona al snel uit het gips oldhorn rouwmeester Is 0,3 Itr. oldhorn rouwmeester 5 Itr 0.64 3 Itr. ïardusplein 24 verdamstraat 26 Spuistraat 78 Opstellingen 'Tweespalt in Isectiebestuur [Loting voor KNVB-beker door Gerard Hachmang Nederlanders niet in de slalomfinale Kochli trainer ploeg-Hinault Martin Yenix baancoach in Ahoy' Nederland gelijk tegen Australië r •ets iO ml. d met je, Liur- TILBURG - Oud-premier j]r Dries van Agt heeft na jijn vertrek uit Den Haag zijn gevoel voor humor nog „iet verloren. Als commis saris van de Koningin in Noord-Brabant opende hij dinsdag in Tilburg het ze vende Interpolis-schaak toernooi op zijn eigen wijze. In zijn korte -zijn affiniteit met de schaaksport is wat kleiner dan die met de wie lersport- toespraak wendde hij zich tot de grootmeesters en genodigden in het Engels, Russisch en Nederlands. Het zevende internatio- I nale schaaktoernooi in Til burg wordt net als de voor- afgaande zes edities tot de hoogste FIDE-categorie (vijftien) gerekend. Het do zijn grootmeesters heeft een gemiddelde ELO-rating van 2613. Daartoe behoren wereld kampioen Karpov, die de ranglijst aanvoert met 2710 punten, en debutant John van de Wiel, die de rij sluit met 2515 punten. Karpov, die voor de vijfde keer deelneemt en de vorige vier keer Tilburg als win naar verliet, is opnieuw de favoriet voor de eindzege. De Moskoviet weet zich in Brabant omringd door drie landgenoten: Poloegajevski, de in Parijs wonende Spass ki en Vaganjan. Van de laatste wordt in Tilburg veel verwacht. De 32-jarige debutant schoot in het laatste seizoen als een komeet omhoog op de we reldranglijst. Hij veroverde het indrukwekkende aantal van 70 ELO-punten in een jaar en neemt de met Poloe gajevski gedeelde vijfde plaats in op de wereldrang lijst achter Karpov, Kaspa rov, Andersson en Ljuboje- vic. Voor Nederland nemen Jan Timman en Genna So- sonko, evenals de Westduit ser Hiubner, voor de zeven de keer deel. Van de Wiel staat in Brabant voor een zware opgave bij zijn de buut in dit toernooi. Tim man trok tijdens de loting het fortuinlijke nummer 1, wat inhoudt dat hij de eer ste en tweede ronde met wit speelt. De Amsterdammer opent het toernooi tegen Boris Spasski, Sosonko met zwart tegen Poloegajevski en Van der Wiel met zwart tegen de jongste deelnemer, de Ame rikaan Seirawan. Het prijzengeld in Tilburg is ondanks de recessie met 90.000 gulden op gelijke hoogte gebleven. Voor de winnaar ligt 6000 gulden ge reed. Per gewonnen partij wordt 1000 gulden uitge keerd, remisé wordt geho noreerd met 400 gulden op en verlies levert nog 250 gul den op De eerste ronde: Timman - Spasski Seirawan - Van de Wiel Vaganjan - Hiubner Ljubojevic - Portisch Anderson - Karpov Poloegajevski - Sosonko. Ierland: voor vlag en vaderland DUBLIN - De opstellingen van Nederland en Ierland voor de interland van van avond zien er als volgt uit: Nederland: Doel: Schrijvers; achter: Boeve, Gullit, Ophof en Wijnstekers, midden: Willie van de Kerkhof, Silooy, Van Tiggelen en Ronald Koeman; voor: Vanenburg en Van Bas ten. Ierland: Doel: McDonagh; achter: Devine, Moran, Hugh- ton en Lawrenson; midden: Waddock, Brady en Grealish; voor: Stapleton, Robinson en O'Callaghan. De interland in Dublin wordt geleid door de 45-ja- rige Zwitser Andrè Daina. De Nederlandse televisie zendt de interland recht streeks uit, de Ierse tv geeft slechts een samen vatting. DUBLIN - Oranje hoeft vanavond niet op enige cle mentie te rekenen. Het Ierse nationale voetbalelftal mag dan uitgeschakeld zijn voor de eindronde van het Europees kampioenschap volgend jaar juni in Frank rijk; de ploeg van bondscoach Eoin Hand is er alles aan gelegen de manschappen van Kees Rijvers de loef af te steken. door onze verslaggever ■DUBLIN - Het rommelt aar- l'ig in het sectiebestuur be- Itaald voetbal van de KNVB. |Xadat eerst bestuurslid Karei zijn werkzaamheden ■voorlopig heeft opgeschort, ■nadat hij hoorde dat vice- Ivoorzitter Sjaak Hogewoning ■zichzelf benoemd had tot chef Ifequipe van het Nederlands Itlflal voor de interland tegen ■Mand, hebben de sponsor- ■pcrikelen de interne spannin- I SM nog eens extra verhoogd. I De contacten met Pro-Sport ■Promotion werden van de ene lj>Pde andere dag abrupt ver broken en het sectiebestuur ing in zee met Inter Football at er in slaagde de nationale jroetbalbond via Sony enkele ■ailjoenen toe te schuiven. ■Daarmee zouden alle moei lijkheden misschien tot het ■Weden hebben behoord als |Pro-Sport Promotion plotse- l™8 niet met Philips op de ■Proppen was gekomen. Het ■«ndhovense bedrijf is bereid ■''miljoen beschikbaar te T ellen voor het Nederlands l'iital, met nog eens een optie ■«an twee jaar. I De overeenkomst met Sony a mondeling tot stand geko- en, dankzij de inspanningen an de bestuursleden Hoge- I '°Ping en Harmsen. L ro"sPort trekt zich niets i van dat aanbod en is van IhhllT^ ou<*®te rechten te IJ ^n- De controverse tussen Itiu i ^ansen enerzijds en Ism H°gewonlng en Harm- TLan^erzijds, zal er dezer da- L a'leen nog maar groter p worden. li- n'V"'.'6' afgelopen dagen Ik u|j'm al duidelijk te mer it»» Hogewoning liet J? gelegenheid na om zijn ^bestuurslid Karei Jansen 'Miekelijk te kijk te zetten, II ?aad een vice-voorzitter Lj^KNVB onwaardig. De loting voor de I om ii »n^e van be^ toernooi lavonJ- 5VB:beker- dinsdag- I het v„i ubbn verricht, heeft I °'Sende resultaat gehad: js-'nreyenoor van het toernooi 3-beker, dinsdag- »lin verricht, heeft I Brcsrscnue resultaat gehad: I DWv Caes*r of DESK Wtêjax FC Twente - FC I Dp 55? Feyenoord - Elinkwijk lap - Heracles FC .ujnuh Xerxes Roda JC - I PEc Boys Blerick - lifcAWoUe AZ'67 - Emmen D?7o M?™°Sels of Treffers - I 'una cï Quick Boys For ties Fr rd Go Ahead I TOP li£rGron,ngen - RBC of rSVV - Haarlem of Hel- I Nap o ort of Cambuur - Sparta - FC VVV De n worden in het I vembeï Van 12 en 13 no" r gespeeld. Al elf jaar lang is Ierland ongeslagen op eigen veld waar het gaat om kwalificatiewed strijden in de diverse toer nooien. „Zo'n mooi record wil len we natuurlijk niet graag uit handen geven", zegt de strijdvaardige Eoin Hand. „Wij vechten voor vlag en va derland. En dan weet elke te genstander dat er niet met ons te spotten valt. Onze vedetten Liam Brady en Frank Staple ton staan op scherp. Iedereen kan wel zeggen dat er voor ons geen grote belangen meer op het spel staan, maar dat telt voor ons niet. Wij willen juist tegen Nederland laten zien dat wij over een goede ploeg be schikken. Ik ben dan ook erg blij dat ik vanavond de sterkst mogelijke formatie binnen de lijnen kan brengen. Ik had na tuurlijk kunnen experimente ren door enkele jeugdige spe lers in te zetten tegen Neder land, maar dat heb ik bewust niet gedaan. Ik vind dat ons publiek recht heeft op een vol waardige interland. De men sen verwachten ook een pres tatie van ons." Bondscoach Eoin Hand, wiens contract met de Ierse voetbalbond volgend jaar af loopt maar die vermoedelijk wel zal aanblijven, heeft zich niet verbaasd over het feit dat zijn collega Kees Rijvers de jonge Sonny Silooy vanavond laat debuteren in Daly Mount Park. „Ik mag aannemen dat Rijvers weet wat hij doet", zegt Eoin Hand. „Hij heeft de plaats van Erwin Koeman niet opgevuld door een specifieke aanvallende middenvelder. Misschien had je dat mogen verwachten, omdat Nederland tenslotte moet scoren wil men niet uitgeschakeld worden. Maar spelers als Boeve en Wijnstekers zijn in staat via de vleugels veelvuldig op te komen. En dan kunnen we evengoed in de problemen ko- Scheveningen. Robby Naish gaat als favoriet de beslissen de wedstrijd in van de slalom bij de strijd om de wereldbe ker plankzeilen. Dinsdag werd begonnen met het golven- springen. Om daarvoor de boeien uit te leggen heeft de Scheve- ningse reddingboot 'Bernard van Leer' assistentie moeten verlenen. De branding was te zwaar voor de boten van de organisatie. De wind draaide zodanig dat 's middags moest worden overgegaan tot de sla lom. De Nederlanders Johan Driehuizen en Dick van der Spek slaagden er, ondanks hun goede klasseringen van maandag, niet in de finale te bereiken. De acht plankzeilers die in de slaiomfi- nale uitkomen zijn: 1. Robby Naish (VSt) 2. Tim Aagesen (Den) 3. Ken Winner (VSt) 4 Alex Aguera (VSt) 5. Kal Schnellbacher (WD1) 6. Philip Pudenz (WD1) 7 Cort Larned (VSt) 8. Klaus Zim- mer WD1) 9. Charly Messmer (Zwi) men. Maar nogmaals, Neder land zal de overwinning niet cadeau krijgen. Voor een klein land als Ierland is elke over winning van zeer groot be lang. Daar kunnen we dan weer lang op teren. Het zal voor ons wel zaak zijn gedisci plineerd te voetballen, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht. Anders kan het wel eens een grote chaos worden en dat moeten we voor alles zien te voorkomen. Vorig jaar in Rotterdam ke ken we na 34 seconden al tegen een achterstand aan. En dan is het moeilijk voor een ploeg om je daar een-twee-drie over heen te zetten. Daarom moe ten we er nu voor zorgen dat Nederland niet direct kan toe slaan." Heel Ierland vertrouwd op Liam Brady, de absolute ve dette. De 27-jarige middenvel der komt momenteel uit voor het Italiaanse Sampdoria en schijnt daar wekelijks de ster ren van de hemel te spelen. Desondanks neemt Sampdoria maar een bescheiden plaats in op de ranglijst. Liam Brady begon zijn carrière bij Arsenal met welke ploeg hij grote suc cessen behaalde. Hij vertrok vervolgend naar Juventus en droeg er mede toe bij dat deze club twee jaar achter elkaar de Italiaanse titel voor zich wist op te eisen. Desondanks moest Brady plaats maken voor mannen als Platini en Boniek. Hij besloot toen maar te verkassen. Sampdoria werd zijn nieuwe werkgever. Maar zijn hart is nog steeds in Ierland. En wan neer het nationale elftal om de hoek komt kijken, dan is hij altijd bereid even over te wip pen, ook al kan hij niet de vol ledige voorbereiding meema ken, zoals ook deze week het geval was. Omdat Sampdoria maan dagavond nog een wedstrijd moest afwerken, meldde Bra dy zich pas gisteren in Dublin. In Nederland zijn dergelijke toestanden niet meer mogelijk, sinds Kees Rijvers gekozen heeft voor een selectie van bij - na alleen maar spelers die in eigen land actief zijn. Maar in Ierland kan dat eenvoudig niet, omdat het merendeel uit komt in de Engelse of Schotse competitie. Maar dat is voor het Ierse nationale elftal geen beletsel om er niet voluit tegenaan te gaan. Nederland heeft al meermalen ervaren waartoe een ontketend Ierland in staat is. Immers, wie herinnert zich niet het echeque van drie jaar geleden. Toen leek Oranje op rozen te zitten, Nadat Tahamata de score had geopend. Maar het was Liam Brady hoogstper soonlijk die de Nederlandse leeuw liet sneuvelen. Het on ervaren ploegje van bonds coach Jan Zwartkruis verloor uiteindelijk mel-2-1. Het betekende ook vrijwel het vertrek van de nu in Trini dad werkzame voetbalzende ling. Op gezag van hoger hand diende hij destijds de oude rot ten weer van stal te halen. Toen het toernooi om de Copa de Oro in Uruguay ook nog eens op een deceptie uitdraai de, hield Zwartkruis het voor gezien. Kees Rijvers nam zijn taak over en heeft nu inmiddels een eigen koers uitgestippeld. De jeugd krijgt alle kans zich te ontplooien. Voor de bonds coach is er geen weg meer te rug. Eoin Hand: „Iedereen kan wel zeggen dat er voor ons geen grote belangen meer op het spel staan, maar dat telt voor ons niet". - fotoanp NEURENBERG (ANP) - De keuze van de vrouw voor een bepaalde vorm van sport dient niet door de man, maar door de vrouw zelf te worden ge maakt. Wil de man ernst ma ken met het openstellen van functies voor vrouwen binnen de organisatie, begeleiding en opleiding, dan zal geduld no dig zijn aangezien de vrouw net als In vele andere facetten van het maatschappelijk leven ook in de sport een achter stand heeft in te halen. Dit zijn de voornaamste conclusies van het congres „De vrouw in de sportwereld", dat dinsdag in het Sporthotel te Herzogenaurach bij Neuren berg werd gehouden. Neder land werd in het forum van elf bekende topsporters uit het nabije verleden vertegen woordigd door Sjoukje Dijk stra, drievoudig wereldkam pioene kunstrijden in de jaren zestig, die als enige kon vertel len, in haar tak van sport des tijds meer geijverd te hebben voor de man dan voor zichzelf als vrouw, „want in die perio de werd het kunstrijden als iets specifieks vrouwelijks ge zien". De 32-jarige ex-wereld kampioene schaatsen en wiel rennen Sheila Young (Ameri ka) vond dat vooral bij de be geleiding meer vrouwen die nen te worden ingeschakeld. Een team van twaalf meisjes heeft meer vertrouwen in een capabele begeleidster dan in een begeleider, aldus Sheila Young. De Duitse vijfkamp- ster Ingrid Mickler-Becker plaatste vraagtekens achter het verschil in beloning bij mannen en vrouwen in de sport en vroeg geduld bij het inwerken van vrouwen in al lerlei bestuurlijke functies. „De vrouw heeft vergeleken met de man, die bestuurlijk en training-technisch nu een maal meer ervaring heeft, een achterstand te overbruggen". Drievoudig Olympisch kampioene (100-, 200-meter es tafette in Rome 1960) Wilma Rudolph (Verenigde Staten) vond dat de vrouw het recht heeft die sport te kiezen, die bij haar aard en lichaams bouw past. „De mannen die kogelstoten, zijn ook niet de mooiste exemplaren", vond ze. Of mannen iets mooi of niet mooi vinden mag geen rol spe len. Over de rol van de vrouw binnen de sportwereld, zowel actief als in het organisatori sche vlak, wordt momenteel in verschillende Europese landen gediscussieerd. Het gaat erom, de vrouw zelf meer bewust te maken van de rol die ze in de sport kan spelen, aldus Annie Schmitz, die de Nederlandse Sport Federatie in Herzoge naurach vertegenwoordigde. Van onze sportredactie BREDA - Het ongeluk blijft de Zundertse amateur Jelle Nijdam achtervolgen. Bij een val in het Belgische Stekene raakte hij afgelopen weekein de zodanig geblesseerd, dat hij in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. Jelle Nijdam ontdekte bloedsporen in zijn urine na zijn tuimeling. Foto's hebben de exacte aard van de blessure nog niet uitgewezen. Vrijdag zullen er daarom opnieuw fo to's worden gemaakt. Tot die tijd moet hij in ieder geval voor onderzoek in het zieken huis blijven. Jelle Nijdam, na een lange periode vol blessureleed de laatste weken weer in top vorm - hij won vorige week nog een wedstrijd in het Belgi sche Bornem door zijn concur rent Nico Verhoeven te ver slaan na een vlucht van 100 ki lometer - zou vandaag voor een week naar Italië vertrek ken om er drie koersen te rij den. CEES SMITS, de nieuweling uit Zundert, klasseerde zich in Geffen als zevende. Bert-Jan Vermunt uit Etten-Leur werd er zestiende en Anton Tak uit Oud-Gastel achttiende. LONDEN - Het lot is het Nederlandse tennisteam gunstig ge zind geweest. De ploeg kreeg dinsdag bij de loting voor het Da- viscuptoernooi 1984 een bye in de eerste ronde van de Europese zone B. Dat betekent dat Nederland zich meteen heeft geplaatst voor de tweede ronde, waarin vermoedelijk Spanje de tegen stander wordt. Daarvoor moeten de Spanjaarden nog afrekenen met Alge rije. Mocht Nederland van Spanje winnen dan is hoogstwaar schijnlijk Ierland in de halve finales de tegenstander. In de eerste divisie, met alle sterke landen, hebben de finalis ten van dit jaar, Australië en Zweden, geen lastige tegenstander geloot. Australië, dat als eerste is geplaatst, moet het in eigen land opnemen tegen Joegoslavië. Zweden speelt thuis tegen Ecuador. Zweden en Australië staan deze editie in de eindstrijd tegen over elkaar. Beide landen hebben nog geen overeenstemming bereikt over de data waarop de wedstrijd plaatsheeft. Het duel wordt ergens in december gespeeld. De Verenigde Staten ontmoet Roemenië en Argentinië speelt tegen en in West-Duitsland. Tsjechoslowakije krijgt in de eerste ronde van de eerste divisie Denemarken op bezoek. Bondscoach Fred Hemmes was enigszins beduusd van het re sultaat van de loting. Nederland speelde onder zijn leiding vier jaar geleden tegen de Spanjaarden en verloor toen op het Iberi sche schiereiland met 1-4. Alleen het dubbelspel van Huub van Boeckel met Tom Okker werd destijds gewonnen. „Normaal gesproken hebben wij weinig kans tegen Spanje. Het is een geduchte tegenstander. Naast topper Higueras heeft Spanje een aantal jeugdige spelers, die dit seizoen zijn doorge broken. Ik denk dan aan Jaite, Avendano en Aguiiera. Boven dien kunnen zij ook nog terugvallen op de routine van Luna, Ji menez en eventueel Orantes. Het wordt een uiterst lastig kar wei", verklaarde Hemmes. De coach van de KNLTB verwacht, dat de wedstrijd tegen de Spanjaarden in Nederland plaats heeft. Hij baseert die ver wachting op de reglementen. Daarin staat dat een land een thuiswedstrijd krijgt als minder dan vijf jaar geleden als eens tegen dezelfde tegenstander op vreemde bodem is gespeeld. Tom Okker zal vermoedelijk, evenals vier jaar geleden, aan wezig zijn bij de ontmoeting met de Spanjaarden. Destijds trad Okker nog als speler op. Volgend jaar is hij vermoedelijk non- playing captain en zorgt hij daardoor ook voor de selectie van de Daviscup-spelers. De loting van de eerste ronde van de intercontinentale zone (eerste divisie) is: Austra lië - Joegoslavië, Groot-Brittannie - Italië, West-Duitsland - Argentinië, Tsjechoslo wakije - Denemarken, Roemenie - Verenigde Staten, India - Frankrijk. Nieuw-Zee- land - Paraguay, Zweden - Ecuador De eerste ronde moet worden gespeeld van 24 tot 26 februari 1984. Europese zone B, eerste ronde: Hongarije, bye Egypte - Luxemburg, Bulgarije, bye, Turkije - Belgie, Spanje - Algerije, Nederland: bye, Marokko - Finland, Ierland, bye. De eerste ronde wordt gespeeld van 4 tot 6 mei 1984, de tweede ronde heeft plaats van 15 tot 17 juni. GRONINGEN (ANP) - Op de eerste dag van de voorverkoop voor de Europacupwedstrijd op 19 oktober van FC Gronin gen tegen Inter Milan in de tweede ronde van het UEFA- bekertoernooi is het Ooster- park-stadion al uitverkocht. Dit heeft tot gevolg dat de Noordelijke eredivisieclub heeft besloten het geslaagde experiment uit de eerste ronde met het thuisduel tegen Atleti- co Madrid, dat via het Gro ningse kabelnet op een groot beeldscherm in de Evenemen tenhal werd vertoond, voort te zetten. Ruim 2400 supporters extra zijn hierdoor in staat de wedstrijd tegen de Italiaanse club rechtstreeks te volgen. Bij de vorige uitzending was de hal in twee dagen uitver kocht. Als de 2400 kaarten op nieuw zo vlot aan de man wor den gebracht, zal FC Gronin gen trachten de hal-capaciteit uit te breiden tot 6000 plaatsen. BARCELONA (EFE) - De Ar gentijnse stervoetballer Diego Maradona mag vrijdag al uit het gips, nadat hij drie weken geleden een zware enkelbles sure opliep in de wedstrijd van Barcelona tegen Atletico Bilbao. Maradona, die de operatie goed heeft doorstaan, heeft geen pijn meer en de enkel breuk herstelt voorspoedig. De Argentijnse international knapte zienderogen op toen hem werd verteld, dat hij al snel kan beginnen met de re validatie-oefeningen als voor bereiding op zijn terugkeer. Barcelona, volgende week woensdag in Nijmegen te gast voor het Europacupduel tegen NEC, ging er aanvankelijk van uit dat Maradona min stens vier maanden zou zijn uitgeschakeld. PARIJS (AFP) - Paul Kochli, de Zwitserse ex-beroepsren ner, heeft de functie ais trai ner in de nieuwe ploeg van de Fransman Bernard Hinault geaccepteerd. De Breton zelf had Kochli met dit verzoek benaderd. Hi nauit had in de afgelopen da gen in gezelschap van zijn nieuwe ploegleider Philippe ■Crepel diverse gesprekken met Kochli. Daaruit bleek dat het drietal het op een groot aantal punten over het func tioneren in de ploeg eens was. Op die basis heeft de Zwit serse trainer positief gerea geerd op Hinaults verzoek. ROTTERDAM - Martin Ve- nix, de oud-wereldkampioen bij de profstayers, wordt de nieuwe baancoach in het sportpaleis Ahoy'. Venix is de opvolger van Gerard Koel, die zijn functie heeft neergelegd. In het winterseizoen zal Venix zich onder meer bezighouden met de serie Ahoy'-op-zon- dag-wedstrijden. In het Rotterdamse sportpa leis bestaan verder plannen in de komende maanden vier wedstrijden op donderdag avond te houden. In die a vond wedstrijden, die geënt zijn op de zogenaamde me- daillekoersen van het sportpa leis van Antwerpen, zal voor namelijk aandacht worden besteed aan de Olympische baannummers. Venix vertelde dinsdag tij dens een bijeenkomst in Rot terdam bij de Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie gesolli- i citeerd te hebben naar de functie van baancoach, die na het opstappen van Rene Pij nen vacant is. Volgens KNWU-vertegen woordiger Groen zouden ook Lijn Loevesijn en Roy Schui ten belangstelling voor de functie van baancoach van de KNWU hebben: „Er is .nog geen beslissing genomen. De sollicitatieprocedure is nog op gang. Uiteraard is Martin Ve nix ook een goede kandidaat". Venix verklaarde dinsdag, dat als de KNWU hem aan stelt als nationaal baancoach, hij als beroepsrenner zal stop pen. „De werkzaamheden van baancoach en beroepsrenner zijn niet te combineren. Dat is bij Rene Pijnen wel gebleken". BILTHOVEN - Het Neder lands dames hockeyteam heeft dinsdag op het kunstgrasveld van SCHC in Bilthoven in de tweede van de vijf interland wedstrijden tegen Australië gelijkgespeeld: 2-2. De karakteristiek is: Nederland Australië 2-2 (2-0). 24 Le Poole 1-0. 28 Van Doorn (s b 2-0,38 Buchanan 2-1,49 Ormsby 2-2 Toeschouwers: 1000 Opstelling Nederland: De Beus; Boek horst; Benninga, Zegers en Hendriks; Van Doorn, Hillen (Eysvogel), Willemse (Kuik) en Sevens; Le Poole en Von Wei- Ier. In lotto 40 van het afgelopen weekeinde heeft niemand de zes winnende getallen goed geraden. De negen gelukkigen die de tweede prijs delen, houden daar ruim 33.000 gulden aan over. De uitslagen zijn: Lotto 40: le prijs: geen winnaar 2e prijs: 9 winnaars, die elk bruto ƒ33.333,30 ont vangen 3e prijs: 148 winnaars, die elk bruto ƒ2041,20 ontvangen 4e prijs: 5662 winnaars, die elk 53,30 ontvangen 5e prijs: 79.443 winnaars, die elk ƒ5,00 ont vangen Toto 40: le prijs: 35 winnaars, die elk bruto 1087,70 ontvangen 2e prijs: 726 winnaars, die elk ƒ34,90 ontvangen 3e prijs: 6087 winnaars, die elk 10,40 ont vangen Toto-gelijk 40: le prijs: 3 winnaars, die elk bruto 1700,10 ontvangen 2e prijs: 3 winnaars, die elk 206,50 ontvangen 3e prijs: 88 winnaars, die elk 35,20 ontvan gen 4e prijs: 1283 winnaars, die elk ƒ3,80 ontvangen

de Stem | 1983 | | pagina 7