Duizenden op Herfstfeesten in Terneuzen Hoekse winhond Zeeuws kampioen m Rquariumclub Terneuzen Rijgt onderscheiding Interessante postzegelexpo in Hulst ferneuzen fOO jaar Van de Bunder wint IJzendijkse "dikke" bandenkoers 3 Concept jaarprogramma woensdag in commissie man nacht \jnet hek op stap Officiële -dealer Drukte bij handwerk-tentoonstelling Hulst BIBTIM VAN ZEELAND verheid, LxeL - In de gemeente Axel wordt er voorlo- j nog niet gesneden in de uitgaven voor het lociaal-cultureel werk. Voor 1984 worden de lelfde subsidies verstrekt als in 1982 en 1983. Ook in de komende jaren willen B en W niet tornen aan het sociaal-cultureel werk. Een en kncier blijkt uit het concept jaarprogramma dat de welzij nscommissie woensdag 12 tktober gaat bespreken. (ADVERTENTIE) H.F. VAN OOSTERHOUT IVCMLVÖI ^■ergadering meenteraad eimerswaal NersWAAL De ge- pteraad van Reimerswaal °P dinsdag 18 oktober f'4 uur bijeen in het ge- ptehuis te Kruiningen. W de agenda staat onder F e en voorstel tot het in tron van een gemeentelijke [uiomeetdienst en het be- fttaar stellen van een kre- f' to\ behoeve van de aan- P| van een nieuwe huis- r'uto, twee kleine vracht- I10sen een tractor. Neuzen - b en w van L fzen willen hoogstens IFttrekken voor de F nS van 'Terneuzen 400 1 Geslaagde open dag scouting in Terneuzen Hulst Terneuzense politie pakt Belgische joy-rider uiAA^PAG 10 OKTOBER 1983 T6 PAGINA ZEELAND 2 Buradeu;^ 076*23691.1 W 'rrY& U' a te maken; video; etc.etc. tjjdschrif- voor een leus a f 39,50 per 'C Nijmegen. Jftaart sturen. xel kort niet p welzijnswerk Ol'D-GASTEL - De brandweer van Oud- Gastel moest zaterdag nacht uitrukken om I dorpsgenoot M. uit een I hek te bevrijden. Hij was die nacht met zijn vrouw en enkele [vrienden wezen stappen. I Rond half drie gingen ze I op pad naar huis en na- lmen een weggetje bin- Inendoor. Maar M. kwam I ten val en raakte met zijn I knie bekneld tussen een I hek. M's echtgenote I waarschuwde de politie, Idie hem met een ijzer- I zaagje van het 76 kik, I zware hek wilde ontdoen. Dat lukte niet en M. werd vervolgens met een I politiebusje naar het bu- I reau getransporteerd, I waar de brandweer werd I gewaarschuwd. Die igde er in om met een aangeschafte knip- g, M. uit zijn benarde I positie te bevrijden. Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 J*"1 onzer verslaggevers 7 stad'. het bericht van donder- wd de indruk gewekt Sskti êelc* wordt vrijge- fi °°f een verhoging van Lidgelden en tal van an- Wastingen. Dit is niet „Het totale aantal aanvra gen is weliswaar iets minder dan vorig jaar maar dat is niet de reden waarom we elke in stelling minimaal hetzelfde bedrag willen garanderen als vorig jaar. Vooral in deze tijd is het noodzaak dat mensen een goede vrije tijd besteding hebben. Zolang het mogelijk blijft willen we het sociaal- cultureel werk in de gemeente op hetzelfde peil handhaven", zo licht een woordvoerder van de gemeente het plan toe. Het college is wel anders te werk gegaan in de verdeling van de gelden. Voorheen werd voor elke instelling een apart bedrag gereserveerd. Nu is er een indeling per werksoort ge maakt. Deze onderverdeling ziet er als volgt uit: club-en buurthuiswerk, open jeugd en jongerenwerk, peuterwerk, vormings-en ontwikkelings werk voor volwassenen, emancipatiewerk, amateuris tische kunstbeoefening en kunstzinnige vorming, spor tieve recreatie, algemense ac comodates en overige instel lingen. „Ook hiervoor is een bedrag vastgesteld dat niet over schreden mag worden maar onderling kunnen er wel ver schillen komen. De ene vereni ging kan daardoor iets meer of minder krijgen dan in voor gaande jaren". Overigens levert deze nieu we aanpak geen drastische wijzigingen op. „De meeste in stellingen kunnen rekenen op het bedrag waarom ze ge vraagd hebben. We hebben vantevoren gezegd dat ze de begroting van het voorgaande jaar niet mogen overschrijden. Iedereen heeft zich daar aan gehouden". De commissies voor ge meen tefinanciën en ruimtelij ke ordening komen deze week ook bijeen. Op de agenda van de laatsgenoemde prijken di verse voorbereidingsbesluiten. Alle vergaderingen op woens dag 12 oktober beginnen om 20.00 uur. |lllllUllllllllllllilllllllillllllllllllllllllllllll||llll|||||||l|lllll|tllllllltltt|||ill|l|llllllllllll|l|||||||||ll||||||||l||||||||||lllll||||l||l||||l|||llllll|||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll|' HULST - In het bejaarden centrum 'De Lieve' was er tijdens het weekeinde een geweldige drukte op de jaarlijkse handwerkten- toonstelling, waar 297 grote en kleine werken waren uit gestald in diverse kraampjes en op verschil lende tafels. In een andere ruimte wa ren vlijtige handen bezig met het bakken van heerlij ke wafels, die zeer vlot van de hand gingen. In de grote zaal van 'De Lieve' waren o.a. te zien: ge breide sokken en truien, kussens, gehaakte bed spreien en verschillende kleedjes, evenals fijn gebor duurde tafelkleden. De ge ëxposeerde werkstukken vonden gretig aftrek. Zon dagavond was er slechts een klein gedeelte over. Alles was verkocht of via het rad van avontuur aan de man gebracht. De tentoonstelling was in gericht door de handwerk- club van de RK Ouderen bond in samenwerking met het gecoördineerd bejaar- denwerk. De beide leidsters van deze handwerkclub, mevrouw C. Steins en me vrouw J. Scheele, vierden met deze tentoonstelling hun eerste lustrum als leidster. Aangezien er geen subsi die meer verstrekt wordt aan de handwerkclub, komt de gehele opbrengst ten goe de aan deze club, want al dit geld zal besteed moeten worden aan aankoop van nieuw materiaal. De Terneuzense winkeliers overhandigen mevrouw Mullaert een fiks bedrag als schadevergoeding - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - De door de vereniging 'Ondernemers Axelsestraat' gehouden herfstfeesten in Terneuzen zijn een doorslaand succes geworden. Ondanks het re genachtige staartje van de feesten, die in totaal een week duurden, bezochten enkele duizenden mensen de Axelsestraat. Vrijwel alle winkeliers kwamen ook afgelopen za terdag, de slotdag, met een stand naar buiten. Voor het publiek waren er verschil lende attracties. Zo had koetsier Rob de Vliegere uit Absdale een drukke dag. Zijn koets, waarmee hij ritjes door de Axelsestraat maakte, zat steevast vol. j Muziekgroepjes zorgden daarbij voor de vrolijke noot. Voorzitter J. den Toon der van de winkeliersvere niging keek na afloop terug op een geslaagd feest. „Het weer is uitstekend geweest. Er zijn veel meer mensen gekomen dan we verwacht hadden. Op som mige momenten was het overvol op de trottoirs maar er ontstonden geen moeilijk heden", vertelde hij enthou siast. Te spreken was hij ook over het verkeer. De Axelse straat is nu eenmaal een van de drukste straten. „Er werd duidelijk min der hard gereden. Het win kelend publiek had geen en kele hinder van het ver keer", aldus Den Toonder. Ook de ondernemers hebben goede zaken gedaan. Een vervolg zit er dan ook zeker in. Een surprise hadden de winkeliers zaterdagmiddag voor de familie Mullaert uit Biervliet. Voorafgaand aan de feesten reed de vereni ging met een grote reclame karavaan door Terneuzen en de vier buitenkernen. Biervliet kwam als laatste plaats aan de beurt. Inmid dels was het al aardig don ker geworden. Toen de ia- waaistoet langs het weiland van de familie Mullaert kwam raakten de koeien in paniek en sloegen op hol. De veestapel ging zo tekeer dat er behoorlijk wat schade aan de omheining werd aan gebracht. De winkeliers legden de afgelopen week hutje bij mutje en konden een geluk kige mevrouw Mullaert za terdagmiddag dan ook een fiks bedrag als schadever goeding in de hand stoppen. Van onze correspondent GOES - Gwendolyn de Af ghaanse windhond van R. Dietrich uit Hoek is zaterdag clubkampioen geworden van de Zeeuwse Windhonden Ren- vereniging in de A-kam pioensklasse. Bij de Whippets behaalde Dark Shadow de titel, eigenaar C. Blaauwka- mer uit Waarde. Een eredek, beker en bloemen waren er ook voor Anter van de familie Gorsse, die zijn 100-ste wed strijd liep. De wedstrijden werden ge houden in het recreatiegebied Oude Zeedijk (Goes-noord). De 37 deelnemers waren ver deeld over de A-kam- pioenskiasse voor Whippets en Afghaanse windhonden, B-, C- en open klasse. Clubkam pioen in de open klasse werd Don Juan van de Oudeweg van F. van 't Hof uit Goes. Eerste bij de Whippets B- en C-kiasse Variomatic Goldrush van J. Overbeeke uit Veere. Kampioen B-klasse Afghaan se windhonden Amara, eige naar J. Beeke uit Middelburg. Uitslagen Whippets A- kampioensklasse: 1. Dark Shadow, eigenaar C. Blaauw- kamer, Waarde; 2. Lizzy van 't Loechtje, eigenaar J.S. Ho- man, 's Gravenpolder; 3. Dia mond van Roliodie, eigenaar G. Gorsse, Kloetinge; 4. Gold star of the Quick Dogs, eige naar G. Gorsse, Kloetinge. Af ghaanse windhonden A-kam- pioensklasse: 1. Gwendolyn, eigenaar R. Dietrich, Hoek; 2. Bikandra Bahar, eigenaar E. Schletterer, Middelburg; 3. Astor, eigenaar R. Dietrich, Hoek; 4. Black Jack, eigenaar J. Beeke, Middelburg. IJZENDIJKE - Roger van de Bunder was zaterdag middag een van de winnaars van de 'dikke' banden- koers, die in de straten van IJzendijke werd gehou den. Ongeveer 75 deelnemers bolden over het par koers. De organisatie van dit evenement was in han den van het wielercomité Het Snelle Wiel. De deelne mers waren in 5 groepenverdeeld, en in iedere catego rie was er zeker spektakel te beleven. In de groep van 6 en 7 jaar was Roger van de Bunder dui delijk de sterkste. Vanessa Verbeke, de dochter van oud wielrenner Johnny Verbeke, kon verdiend beslag leggen op de tweede plaats. Cindy de Muynck wist in de leeftijds groep 8 en 9 jaar de koppositie in te nemen. Jean-Paul van de Bunder zette alle zeilen bij, maar Cindy was gewoon te sterk. Ricardo de Smit en Steven Corijn beheersten de strijd in de leeftijdscategorie 10 tot en met 12 jaar. De Smit bleek over de beste conditie te be schikken. Nadat Manfred Co- rijn bij de 13 tot 15 jarigen als overwinnaar over de streep ^IIIUIIlllllUIUIIIIIUliUllUHIlUIU Van een onzer verslaggevers I TERNEUZEN - De scou- E tinggroep St. Hubertus uit E Terneuzen hield afgelopen zaterdag in het clubge- bouw nabij het Zuider- sportpark een geslaagde open dag. Ondanks de re- gen kwamen velen een kijkje nemen bij het werk E van de groep. Vooraf was onder de ka li tholieke schooljeugd een stencil met kleurplaat en informatie over de diverse activiteiten uitgereikt. I Hieraan was een kleur- wedstrijd verbonden. Er was zaterdagmiddag van alles te beleven. Er was een spelcircuit uitge- zet met ondermeer een ho- ge kabelbaan en een hin- dernisbaan. De deelnemers konden zich ook meten op het onderdeel ringwerpen. Binnen waren er ook ac- tivteiten gepland. Zo kon men de verfilming van het grote jungleboek bekijken, alsmede enige films over gehouden kampen, Voorts was er een tent ingericht waar informatie te halen viel over de welpen (7 t/m 10), de verkenners (11 t/m H 14) en de Rowans (15 t/m 18 jaar). Volgende week heeft de scoutinggroep het opnieuw druk. De rowans houden dan de jaarlijkse JOTA. i Een en ander gebeurt in samenwerking met de jE zendamateurvereniging Veron. Men zal dan probe- 5 ren contact te leggen met andere scoutinggroepen over heel de wereld. onze correspondent 2EN - De Aqua- V'rcniging 'De Albino 'fddrager' te Terneu- |i],'irUt>t een verenigings- fe tC' Deze zal door de lloiia •ant'se Bond voor l*»M m. en Terrarium ■L.® u'tgereikt tijdens IlLi.,'? vonfL die zaterdag |vtth'? r 'u restaurant Vij- I wordt gehouden. L/, P'aquette wordt aan- ■te hnaar aanleiding behaalde resultaat ■Tclubactie '83 voor le denwinst geboekt in het tweede kwartaal van dit jaar. Verder zullen op deze avond enkele leden worden bekroond met waarderings speldjes voor hun inzet bin nen het verenigingsleven. De avond die ook in het te ken staat van het 35-jarig bestaan van de vereniging zal verder worden doorge bracht met sfeervolle dans en iuistermuziek en er wordt bingo gespeeld. Op donderdag 13 oktober houdt de vereniging haar maandelijkse ledenbijeen komst, eveneens in restau rant Vijverhof, aanvang 19.30 uur. Thema van deze avond is een algeheel verge lijk tussen de beginjaren van de club en de heden daagse activiteiten. Ver schillende oud-leden zxullen aanwezig zijn om hun erva ringen uit het verleden in geuren en kleuren uit de doeken te doen. Er zullen uit die tijd filmpjes worden vertoond, maar verder ook beelden over de fauna en flore in het Oosterscheldee- bied. Van onze correspondent HULST - Met het kopen van een postzegel, die op een spe ciale enveloppe van de Dag van de Postzegel werd geplakt en in een opgestelde postbus van de PTT werd geworpen, opende burgemeester P. Molt- hoff op officiële wijze de twee daagse en zeer interessante postzegeltentoonstelling, die in Den Dullaert gehouden werd. De toegang was geheel gratis en er was vooral op zondag een zeer grote belangstelling. Burgemeester Molthoff sprak in zijn openingswoord over de belangrijkheid van de postzegels, die een grote rol spelen in het dagelijks leven van ieder mens en zeker in het leven van een groot aantal verzamelaars. De pas benoemde voorzitter van de Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen, J. Cuppens uit Breda, schaamde zich niet te spreken over de moeilijkheden, die er bij de bond geweest waren. De heer Cuppens: „Er moet een ander beleid komen, waarbij meer aandacht zal worden geschon ken aan alle verzamelaars, zo wel aan de basis als aan de top". Voorzitter R. Herman bracht dank aan de beide he ren en overhandigde hen een speciaal voor de Dag van de Postzegel vervaardigde tegel, die door mejuffrouw L. Nele mans was ontworpen. Hierna werd een tocht langs de ka mers gemaakt, waarna het of ficiële gedeelte werd afgeslo ten. Op zaterdagmiddag was er een bekerlezing, waarvan ge bruik werd gemaakt door C. van Nugteren uit Vlissingen. Hij kreeg van de samengestel de jury ruim voldoende, zodat bij in het bezit kwam van de beker, alsmede van de wissel- Burgemeester Molthoff opent de expositie door een brief te posten FOTO WIM KOOYMAN beker, die voorheen in het be zit was van J. Houtekamer uit Goes. Zondagmorgen was er de gebruikelijke clubbijeen komst, waar ongeveer 300 le den aanwezig waren. Er werd een pormaal programma afge werkt, waarbij de hoofdprijs van de kwartjesloterij -een traliezegel van vijf gulden uit 1940 met een cataloguswaarde van 110 gulden- werd gewon nen door P. Schauwaert uit St. Jansteen. Als attractie was er tijdens de tentoonstelling voor de jeugd een wedstrijd met mooie filatelistische prijzen. Voor de verzamelaars waren de des kundigen C. van Nugteren uit Vlissingen en P. Joosse uit Oost-Souburg aanwezig om alle inzenders voorlichting te geven bij het opzetten en ver beteren van hun collectie. was gekomen, schoot speeker Willem Verplanke de „oudere" deelnemers weg. Naast deelnemers op opoe- fietsen, was er ook een team van 6 personen op een 'uitge rekte tandem'. Als strijdlus- tigste dame kwam Conny van de Broeke uit de bus. De Oost- burgse wethouder J. Vergou we reikte na afloop de prijzen uit. Hij kon tevens de volgende uitslag bekend maken: 6-7 jaar, 1. Roger van de Bunder, 2. Vanessa Verbeke, 3. Pasja Grosman. 8-9 jaar: 1. Cindy de Muynck, 2. Jean-Paul van de Bunder, 3. Randal de Jaeger. 10-11-12 jaar: 1. Ricardo de Smit, 2. Steven Corijn, 3, Koen Ha verbeke. 13-14-15 jaar: 1. Manfred Corijn, 2. Steven Marteyn, 3. Edwin Corijn. 16 jaar en ouder: 1. Pol van de Vijver, 2. Johan de Jong, 3. Paul van Leiden. Katholiek Vrouwengilde - Het Katholiek Vrouwengilde afde ling Hulst houdt vanmidda- gom 14.00 uur een bijeenkomst in de kleine zaal van. gemeen schapscentrum Den Dullaert. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer De Bruyn het Hinde- loopen schilderwerk demon streren en er verder aan de dames de nodige informatie over verstrekken. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft gisteravond de 43-jarige V. J. P. uit het Belgische Bornem gearresteerd. De Belg bleek tevens in het bezit van een vuurwapen. Dit kon overigens pas gebeuren na een achter volging met een politieauto. Het was de politie bekend dat iemand met een in St. Niklaas gestolen blauwe per sonenauto, kenteken 102 KG door Zeeuwsch-Vlaanderen reed. De bestuurder daarvan had eerder op de dag reeds en kele onbetaalde rekeningen achtergelaten. Zo tankte hij in Koewacht voor honderd gul den aan benzine en dineerde hij in een restaurant te IJzen dijke om daarna in beide ge vallen spoorslags te verdwij nen. In de loop van de avond werd de auto in de Terneuzen se binnenstad gesignaleerd. Toen de man de politie zag na deren reed hij met hoge snel heid weg. Bij de rotonde te Driewegen wist de politie hem tot stoppen te dwingen en te arresteren.

de Stem | 1983 | | pagina 7