Shla OPERS: 8.995,- Smit-Kroes leidt top internationale zakenwereld rond op Neeltje Jans De Schelde uit Vlissingen wint brandweerwedstrijden ysiotherapie op school wordt niet meer betaald Burgemeester Sas opent disco Westdorpe rts VRM 995.- 1995.. OOIT TEVEEL jers Inbreker komt huis niet in Controle: chauffeur rijdt 102 km te snel MAANDAG 10 OKTOBER 1983 jken ijken! Stationcars H. Peemen B.V. sloop of schade Auto's te koop gevraagd. 878535. i nieuwe Skoda t extra in 3 ter- j aflevering 1/3 d jaar, 2 januari 3 rest.* waarde van uw staling afgetrok- ;lfs kontant geld ebedrijf Josiassen Vandalen houden huis in scholen Middelburg Koster uit IJzendijke te gast bij Herman Emmink Tkstdorpe - Voor de kugd van Westdorpe valt er net weekend weer wat te politierapport VAN ZEELAND er 8- 79 BMW 320i4 wkri. oud BMW 318s„ BMW 320 LPG BMW 323I BMW 31678-80 VW Passat Diesel79.0-1 VW Golf78-80 VW Golf dieselBï Fiat 1277q 2CV6gj Mercedes 300D Ford Capri 1.6GI78-80 Opel Kadett77-80-81 Horida Civic automaat. 81 Datsun Cherryg0 Mazda 323 nw. model.. 80 Rekord dieselgn Ford 1 6 L, 4-drsg-| Simca Ranchog-| Simca Horizon73 Toyota Corolla77 Honda Civic7g' VW Passat79 Volvo 343 GLgo Ford Granada81 Rekord D 5-deurs79 Opel Kadett81 VW 2.0 L klein bus80 Taunus5-drs82 3 mnd. Bovag-garantie, in ruil en financiering. Groenstraat 20, Prinsen beek, tel. 076-412204. De hoogste prijs voor Uw auto met geld. vrijw. 076- 874455 Hazepad 15 Breda BTW, af importeur. t, Voorschoten. Tel. 01717 - 6951^ Tel. 01620-53434 èweg 1. Tel. 0U40140ia___^- [EELTJE JANS - Omgeven luof een legertje rechercheurs ebben 170 topfunctionarissen ,t de internationale zaken- ,ereld, vergezeld van de be aamde Britse tv-presentator lavid Frost, zaterdagmorgen bliksembezoek gebracht de bouw van de storm- ioedkering in de Oosterschel- monding. 2jj werden vanuit Rotter dam, waar zij aan een sympo- jurn ter gelegenheid van het iO-jarig bestaan van de beleg- .mgscombinatie Robeco had- jen deelgenomen met acht he- jcopters naar het werkeiland Keeltje Jans overgevlogen, „Stormvloedkering symbool van know-how in Nederland waar zij door minister Smit- Kroes van Verkeer en Water staat en door de top van ge noemd ministerie en van Rijkswaterstaat werden ont vangen. In haar toespraak wees Smit-Kroes op de enorme ken nis, die bij de uitvoering van de Oosterscheldewerken ver worven is, kennis die Neder land graag wil exploiteren. „Wij laten u dit werk zien, omdat de stormvloedkering het symbool is van de know how die Nederland op het ge bied van de waterbouw in huis heeft", aldus de bewinds vrouw. Nadat projectleider Tjebbe Visser een uiteenzetting had gegeven over de bouw van de doorlaatbare pijlerdam be zichtigde het internationale gezelschap de mattenfabriek en het hefschip Ostrea, terwijl er ook een boottocht naar het sluitgat Hammen, waar zeven pijlers op de bodem van de Oosterschelde zijn neergezet, op het programma prijkte. „Men was zeer onder de in druk", aldus een woordvoer der. Vervolgens ging het naar Veere, waar burgemeester Van Montfrans-Hartman in de grote kerk de topmensen uit de internationale zaken wereld toesprak. Om vier uur vloog het gezelschap met de acht helicopters, die vanaf een kletsnat grasland naast het voetbalveld van Veere onder grote publieke belangstelling opstegen, naar Schiphol. Besluit ziekenfonds treft BLO-kinderen MIDDELBURG - In de Prinses Irene school aan de Piet Heinstraat en in de Drie Stromenschool in de Greve- lingenstraat, is dit weekend ingebroken. Er wordt veel elektronische apparatuur vermist, te weten alleen al in de Drie Stromenschool voor 6500 gulden. Verder zijn de beide schoolgebouwen van binnen totaal vernield door Ecoline- verf en inkt die over alles heen is gegooid, over muren, vloerbedeking en meubilair. De aangerichte schade be loopt in de duizenden gul dens, terwijl vrijwel alle ap paratuur, zoals stencilma chines en typemachines, on bruikbaar zijn gemaakt. De politie verzoekt even tuele getuigen van deze smeerboel, de daders moeten zelf ook onder de inkt en verf zitten, zich te melden op het politiebureau te Middel burg, of telefonisch 01180- 27251. fl/ZENDIJKE - Bij de familie D. aan het Tivoli is zater- lagavond omstreeks 20.00 uur tn poging tot inbraak ge- laan. De inbreker was via net iukenraam binnen gekomen stuitte op een op slot ge aaide keukendeur, zodat hij iet verder de woning binnen in. Uit een ingesteld onderzoek tok dat alle binnendeuren op slot waren. De inbreker is toen teer naar buiten gegaan en heeft getracht via een regen pijp op het platdak te komen, waar de ruit van een balkon deur werd geforceerd. Hij be landde toen in de doucheruim te, die ook op slot bleek te zijn. Via de regenpijp is hij toen weer naar beneden gegaan en tijdens het afdalen is de re genpijp gebroken, waardoor het raam van de huiskamer ook nog aan diggelen ging. Er wordt niets vermist, maar niettemin stelt de rijkspolitie een onderzoek in. Van onze correspondent SLUIS - De IJzehdijkse koster Jac van Voorenberghe, die in ter- en nationale bekendheid verwierf met zijn brillenactie, zal vandaag te gast zijn bij Herman Emmink. Emmink zal tussen 12.00 en 13.00 uur zijn radioprogramma „te gast bij Herman Emmink" uitzenden vanuit gemeenschapscentrum Het Zoute vestje te Sluis. Van een onzer verslaggevers BREDA - Leerlingen van het buitengewoon onderwijs in westelijk Brabant en Zeeuwsch- Vlaanderen zijn getroffen door een besluit van het Algemeen Ziekenfonds in Breda om fysio- therapeutische behandeling op scholen niet meer te vergoeden. Leerlingen met motorische storingen die fysiotherapie nodig hebben, moeten daar door nu, vaak na schooltijd, naar particuliere praktijken. Volgens verschillende hoofden van buitengewone scholen be tekent dit een zeer zware be lasting voor hun leerlingen en worden de kinderen in hun ontwikkeling geremd. De op de scholen werkende fysiotherapeuten kunnen nu nog slechts de particulier ver zekerde kinderen behandelen. De particuliere verzekeraars vergoeden de behandeling wèl, in tegenstelling tot het zieken fonds. Alleen al in Breda zijn vol gens hoofd J. Beesems van de Openluchtschool tenminste drie scholen en een aantal van hun leerlingen de dupe van de regeling van het Ziekenfonds. Daarbij gaat het om de St, Jo- risschool (kinderen met leer- ■IIIHIIIIIIIIUUIIIUUIIIIMHUilUUUIUiUUUUIU iiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiHMiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii'Hii'i"i''ii''"il ■fgemeester Dusarduijn speelt voor disc-jockey in de splinternieuwe discotheek Crazy Horse FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent bele' "US! te Vl'n. Burgemeester W. •arduijn van de gemeen- van Gent opende af slepen zaterdagmiddag de ehiieuwde discotheek van p SKYV Westdorpe in zaal uMicordia. Hij deed dat door eerst het naambord van disco 'Crazy Horse' zoals het danspaleis nu heet, te onthullen en ver volgens plaats te nemen achter de draaitafel waar hij als een volleerd disc-joc- ky het eerste plaatje aan kondigde. „We spreken wel eens van afbraak maar hier zien we een fraai staaltje van op bouw van de jeugd. Het is. een zeer positieve daad. Houdt het positief", zo advi seerde hij de jonge mede werkers van SKW Westdor pe, Paul en Rosa Verstraeten, Eric Maenhout, Johny Berg- akker en Wilfried de Krijger zijn de afgelopen drie maan den druk in de weer geweest om de discotheek een grote opknapbeurt te geven. „Het zijnlange avonden geweest maar het resultaat kunt u nu zien", zo zei Johny Berg- akkers namens de groep. Disco Crazy Horse, voor heen de Bruine Rabbelaer en daarvoor bekend als Poly Pam, is elke zaterdagavond open. In de toekomst worden muziek- en filmavonden, uitstapjes en barbecues ge organiseerd. Afgelopen za terdag ging Crazy Horse van start met een drive-in show warvoor veel belangstelling bestond. en opvoedingsmoeilijkheden), De Linde (moeilijk lerende kinderen) en de Pius XII- school (kinderen met gehoor- en spraakstoornissen). Op elk van deze scholen be vindt zich een aantal leerlin gen die tevens motorisch zijn gestoord en daarvoor behan deling behoeven. De speciale scholen voor langdurig zieke of ernstig gehandicapte kinde ren (zoals de Openluchtschool) blijven buiten schot: zij be schikken over vaste, door het Rijk via de AWBZ betaalde fysiotherapeuten. Kan niet anders Directeur C. Wellhuner van het Algemeen Ziekenfonds West-Brabant en Zeewsch- Vlaanderen (AZWZ) stelt dat hij niet anders kan omdat hij zich heeft te houden aan de eisen die de overkoepelende organisatie van ziekenfondsen en de beroepsorganisaties van fysiotherapeuten in onderling overleg hebben opgesteld. Wijkt het AZWZ daarvan af, dan krijgen wij de uitbetaalde bedragen niet vergoed, aldus Wellhuner. Tot dusverre had het AZWZ die eisen, zo zegt de directeur, soepel opgevat. Het zieken fonds vormde hierin een uit zondering en is hiervoor vol gens de directeur van hoger hand op de vingers getikt. De nationaal vastgestelde normen worden tegenwoordig zo scherp gehanteerd dat daar aan niet te ontkomen is, zegt hij. Bij die normen gaat het om twee zaken, aldus Wellhuner. In de eerste plaats voldoen de ruimten op de scholen die voor fysio-therapie worden ge bruikt niet aan de strenge eisen die zijn overeengeko men. In de tweede plaats dient een fysiotherapie-praktijk voor iedereen toegankelijk te zijn, en dat zijn de school ruimten niet. Absurd „Absurd", zegt de heer J. Huijnen, hoofd van de Pius Xlj-school in Breda. „Onze ruimte zou moeten zijn inge richt voor iedere therapie die maar denkbaar is, terwijl onze kinderen die aparatuur in het geheel niet nodig hebben en wij over een volledig bevoegde therapeut beschikken". Op zijn school gaat het om dertien leerlingen. „Het zie kenfonds stelt normen zonder te bedenken wat die voor de kinderen betekenen. Leerlin gen die drie maal per week be handeld moeten worden, moe ten steeds de lessen onderbre ken en verliezen veel lestijd. De eenheid die bestond tussen schoolgebeuren en behande ling is doorbroken", aldus Huijnen. Degenen die hulp het het hardst nodig hebben wor den volgens het schoolhoofd de dupe, waarbij hij wijst op de ontstane ongelijkheid tussen particulier- en ziekenfonds verzekerden. T15 PAGINA ZEELAND 1 IHHIlllllllllllllllllllllllllllllilllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Spuitgasten halen een 'slachtoffer' uit een 'brandend' pand - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Bij de afge- lopen zaterdag gehouden j provinciale brandweerwed- li strijden heeft het derde 5 korps van De Schelde te 3 Vlissingen het hoogste aan- I tal punten (5997) weten te 3 behalen. Het korps kwam in 5 baan A als laatste in actie. Ook in baan B ging de beste prestatie naar een korps van boven de Schelde. Hier was het Zierikzee dat met 556 S punten de hoogste score H boekte. S De wedstrijden TASHD S (Tank Auto Spuit Hoge j Druk), volgens het systeem a aflegsysteem kleine bezet- 5 ting en met vijf perslucht toestellen, werden gehouden op het terrein van een voor malige houthandel en een kantoorpand van De Hoop. Over het algemeen verlie pen de wedstrijden naar wens, al kleefden er hier en daar uiteraard enige schoonheidsfoutjes bij som mige korpsen. Na afloop vond tijdens een gezamenlijke koffiemaaltijd in de brandweerkazerne de prijsuitreiking plaats. Daar voor had commandant J. Bruggeman van de Terneu- zense brandweer zijn waar dering uitgesproken aan de deelnemers voor hun mede werking waardoor de wed strijden konden slagen. Ze ker ook door de inzet van de eigen korpsleden. Na een technische uiteenzetting door de beide juryvoorzit ters, de heren J. Beenhakker en A. de Kok, werden door burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen de prijzen aan de commandanten uit gereikt. Uitslagen: baan A: 1 De Schelde 3 te Vlissingen 599 punten, 2 Heinkenszand 583, 3 De Schelde 1 te Vlissingen 576, 4 Wemeldinge 551, 5 Westdorpe 551 punten; baan B: 1 Zierikzee 556 punten, 2 Kamperland 522, 3 Yerseke 511, 4 De Schelde 2 te Vlis singen 509, 5 Ovezande 500 punten. In totaal namen er 22 korpsen aan deel. nilllllllllllllllllllllimilBIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Van onze correspondent BRESKENS - De rijks politie heeft dit weekein de een grote snelheids controle gehouden. Nabij het gehucht Nummer Een werden 118 voertuigen aan een snelheidscontrole onderworpen, veertien auto's bleken ter plaatse te snel te rijden en een zelfs zo hard dat men 102 km over de schreef ging. In de Dorpsstraat in Breskens werd tweemaal een snelheidscontrole ge houden; de eerste maal werden 162 auto's gecon troleerd, waarvan er 12 teveel snelheid hadden (hoogste snelheid 83 km), en de tweede keer ging het om 35 auto's met 3 auto's boven de snelheid (tot 80 km per uur). Op de Scheldekade werden nog 16 auto's ge controleerd, doch hiervan bleek geen enkele boven de toegestane snelheid van 50 km per uur te rij den. AXEL - Gistermorgen om streeks half elf stopte bij een pompstation te Koewacht een blauwe personenauto. De be stuurder hiervan liet voor een bedrag van honderd gulden benzine bijtanken. Zonder te betalen stapte hij in zijn auto en gaf gas. De pompbediende kon alleen nog het Belgische ketteken 103-KG noteren. AXEL - De Terneuzense auto mobilist J. H. verleende zater dagmiddag toen hij de Sport- laan wilde inrijden geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door D. V. uit Axel. Bij de botsing die hiervan het gevolg was werden beide voertuigen aanzienlijk be schadigd. BRESKENS - In de nacht van zaterdag op zondag tussen 03.30 en 08.30 uur zijn onderde len van 13 auto's door vanda len vernield. Het betrof hoofd- zakelijk autospiegels, anten nes en ruitenwissers, die van de auto's zijn afgebroken. De auto's stonden geparkeerd in de Van Zuijenstraat, het Mo lenwater en de Emmastraat. Door de rijkspolitie wordt ge tuigen verzocht dit op het bu reau Oostburg (tel. 01170-3156) te melden. GROEDE - Bij een aanrijding op de Provincialeweg is de auto van P. M. T. uit Cadzand beschadigd. De veroorzaker, een tegenligger, kwam te ver over de linker weghelft en kwam in aanraking met de auto van T. De dader is echter doorgereden. GOES - De Goese politie hield in de nacht van zaterdag op zondag op de Patijnweg de 24- jarige P.M.P. uit Yerseke aan, die de verkeerslichten aan het stukgooien was. De man ver klaarde dit te doen omdat hij onderdak zocht. Dit is dan ook gelukt, want hij is meegeno men naar het politiebureau, TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft onder verdenking van een eer der deze week gepleegde in braak in een woning aan de Bilderdijkstraat de Terneuze- naar N. S. aangehouden. Uit de woning van A, T, werd een draagbare radio meegenomen. S. bekende daaraan schuldig te zijn. TERNEUZEN - De 16-jarige E. van L. uit Hoek deed bij de gemeentepolitie van Terneu zen aangifte van vernieling aan zijn bromfiets. Hij had de bromfiets zaterdag gepar keerd in de binnenstad. Bij zijn terugkomst ontdekte hij dat de koplamp er af was, een schadepost van 130 gulden. TERNEUZEN - Onbekenden hebben in het afgelopen week end nogal wat vernielingen aangebracht aan een telefoon cel op de hoek Bachlaan/Ros- sinilaan. Behalve enkele tele foonboeken moest ook de toe gangsdeur het ontgelden. WATERLANDKERKJE - Op de Goudenpolderdijk en de Turkijedijk is een personen auto, bestuurd door H. R. C. uit Aardenburg, toen hij uit de richting IJzendijke kwam en een trekker met aanhanger ging inhalen, frontaal in bot sing gekomen met een andere auto, bestuurd door R. de R. uit Biervliet. Er was alleen zware materiële schade.

de Stem | 1983 | | pagina 5