Wilander te sterk voor Vilas Veer mogelijk tenig in waterpoloteam Belg verslaat Van der Poel in beslissende sprint Zweden winnaar motorzesdaagse VERDE Bestuur NBB treedt en bloc af Mogelijk WK turnen in Nederland AZC Alphen productief Even Kijken te sterk voor Nivoc Dalebout en Jan van Laarhoven ttt selectie MAANDAG 10 OKTOBER 1983 PAGINA SPORT4 Manchezege Van der Sluis en Van Duimen Duinwijck in halve finale uitgeschakeld sport in 't kort Ikanga wint marathon van Melbourne Dressuurtitel voor Sanders GP Eindhoven voor Smulders Toernooizege De Zijl/LGB Odeon uit Europacup 2 MAANDAG 10 OK T12 OEN HAAG (AMI1) - Met be stuur vu de Nederlandse Badminton Mead (NBB) aal saterdag «p de algeówne Jaar vergadering in Nieuwegrin en biee aftreden. De geaitie van het bestuur was deer de pre caire financiële situatie uitent hachelijk gewerden. Het bestuur zal zaterdag voor de algemene vergadering een reddingsplan op tafel leg gen. Het voorstel houdt de splitsing in van het sportieve deel en het horeca-deel van het badmintoncentrum. Het sportieve deei komt voor reke ning van het NBB, voor het horeca-gedeelte zal naar een andere oplossing (verpachten) gezocht worden. Het is de vraag of de bank met deze oplossing akkoord zal gaan. Daarover zal het be stuur deze week met een bankdelegatie gesprekken voeren. Voorts zal de vergadering een voorstel tot contributie verhoging worden voorgelegd. Gedacht wordt aan ongeveer drie gulden per seniorlid en ruim de helft voor een junior. Als de kiesmannen van de dis tricten op de vergadering de bestuursvoorstellen afwijzen, lijken faillisement van het NBC en opheffing van de NBB (100.000 leden) onafwendbaar. DEN DVNGEN (ANP) Bert van Duimen en Stof van der Sluis hebben candag Ujdena de nwtotcraèa in Den Bungen, tollend veer de natienale titel strijd viertakten, ieder een manche gewennen. Van Dui men hechte het beste totaalre sultaat aiet aak neg een twee-, de positie In de tweede man che. De resultaten waren van weinig of geen belang meer, aangezien Adrie van Beers al zeker was van de titel. De boe renzoon uit Eersel had al een zodanige voorsprong op Simon Schram in het klassement, dat hij niet meer was te achterha len. Hij gaf dan ook de voor keur aan het binnenhalen van de bietenoogst. Uitslagen: eerste maache: 1. Bert van Duimen (Ammerzoden) Yamaha, 2. Henk Pauw (Apel doorn) Yamaha, 3. Stef Van der Sluis (Arnhem) KTM: tweede manche: 1. Van der Sluis, 2. Van Duimen, 3. Erik van LIjssel (Nu land) KTM. Eindstand NK: 1. Adrie van Beers (Eersel) KTM 348 punten, 2. Simon Schram (Wolvega) Honda 328, 3. Van Duimen 292, 4. Van der Stuis 283, 5. Fons Nijhof (Lichtenvoorde) Husqvarna 281,6. Pauw 250. DEN HAAG (ANP) -De kans dat bet Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verband In 1M7 de wr rddkamptoettschnppefi turnen kaa etrgaMaereu, tijci afgelopen weekeinde gestegen. Bij een vergadering van het bestuur van de Duitse Turn Bond (DTB) in Hamburg is de kandidatuur van Stuttgart voor de wereldkampioen schappen teruggenomen. Het bestuur van het KNGV wil Nederland bij het congres van de Internationale Gym nastiek Federatie (F1G), dat over bijna twee weken voor de wereldkampioenschappen in Boedapest wordt gehouden, kandidaat stellen voor de or- gansiatie Van de strijd om de wereldtitels in 1967. Het KNGV wil het een week du rende evenement in het Sport paleis Ahoy' in Rotterdam houden. PARIJS (ANP) - De Nader- pleeg Duinwijck is in da strijd am da Eu repeat beker in Pa rijs niet verder gekomen dan de halve finale, waarin het met J-4 verteer van het Zweedse Aurae. Duinwijck, dat in de kwart finales tegen Reykjavik de maximale score (7-0) bereikte, haalde vorig jaar de eind strijd, waarin het verloor van het Deense Gentofte. HOCKEY - Het Australische dames hockeyelftal, dat de ko mende week in Nederland komt spelen, heeft zaterdag opnieuw van West-Duitsland verloren. Het werd in Ham burg 1-0 door een doelpunt van Christina Moser in de 51e minuut. Het Was geen officiële interland, omdat West-Duits land de kwalificatie voor de Olympische Spelen in Los An geles niet in gevaar wilde brengen door mogelijke slech te resultaten tegen Australië, dat bij het laatste wereldkam pioenschapderde werd. OSLO (ANP) - De Neder landse damesturnploeg heeft zondag de derde en laatste voorbereiding*wed strijd op de wereldkam pioenschappen turnen, die van 24 tot en met 30 oktober in Boedapest worden ge houden, afgesloten met een ruime overwinning op Noorwegen: 360,95 -334,80 punten. In Oslo, waar de belang stelling van het publiek uitermate gering was, bleek dat Noorwegen internatio naal volledig heeft afge haakt. Bij de wereldkam pioenschappen zal Noorwe gen dan ook niet met een complete ploeg vertegen woordigd zijn. Nederland miste in de Noorse hoofdstad Miriam Eigenhuysen, die daags voor het vertrek naar Noorwegen wegens een lichte enkelbles sure moest thuis blijven, In Oslo raakte Carola Eenk- hoorn bij de afsprong van de brug in de keuzestof gebles seerd, zodat Nederland de wedstrijd met vijf turnsters afmaakte. Miriam Eigen huysen en Carola Eenk- hoorn zullen in elk geval-in Boedapest weer in actie kunnen komen. Hans van Zetten was na de derde wedstrijd - eerder turnde Nederland uitwed strijden tegen Roemenië en Zwitserland - bepaald niet ontevreden. In vergelijking met de wedstrijd met de wedstrijd tegen Zwitser land, veertien dagen gele den in Graftal, boekten de Nederlandse turnsters winst in de verplichte oefenstof (181,70 - 180,825), maar ver loren iets in de keuzestof (179,25 - 179,40). Therese Wilmink was evenals tegen de Zwitserse dames de beste Nederland se. De turnster uit Kampen, die in Graftal met een totaal van 74,25 'punten tweede werd achter Romy Kessler, kwam in Oslo tot een per soonlijk recordtotaal van 75,65 punten. Vooral in de verplichte oefenstof deed Wilmink het goed met vier waarderingen van 9,50 pun ten of hoger (totaal 38,45). Ten opzichte van Graftal boekte Therese Wilmink ook winst. Dat was ook ver klaarbaar, want tegen Zwitserland was de natio nale kampioene twee maal van de balk gegaan (8,60). In Oslo was de keuze-oefening op de balk haar zwakste on derdeel (9,00). De keuze-oefening balk gaf Nederland traditiege trouw weer de nodige pro blemen. Carianne Berre- voets, die als tweede eindig de (71,40), moest twee maal van de balk en Marja Huy- ting had een 'afstapper'. Marja Huyting, die in de verplichte brugoefening drie maal door een hand stand 'ging', revancheerde zich in de vrije oefening door door voor de eerste maal een dubbele salto tot stand te springen. Miriam van Cleef, die als invalster voor Miriam Eigenhuysen fungeerde, sprong die dub bele salto tot stand ook, maar ging in de tweede acrobatische serie van de vrije oefening bij een dub bele schroef onderuit. De gedetailleerde uitslag, voor wat de Nederlandse turnsters betreft, is (eerst verplichte oefenstof, resp. sprong, brug, balk, vrije oefening en totaal; daarna keuzestof, zelfde volgor de): Thérèse Wilmink 9,70-9,55- 9,50-9,70-38,45; 9,35-9,35-9,00- 9,50-75,65 (1), Carianne Berre- voets 8,60-9,25-8,80-9,40-36,05; 9,05-9,05-8,25-9,00-71,40 (2), Mar ja Huyting 9,45-7,00-7,95-9,35- 33,75; 9,45-8,80-8,75-9,25-70,00 (3), Miriam v.Cleef 8,90-8,25-8,85- 8,90-34,90 8,95-8,00-8,90-8,45- 69,20 (4), Alja Nieman x -7,65- 9,20-9,25-26,10; 9,00-8,35-9,30- 8,70-61,45 (9), Carola Eenkhoorn 8,90-8,95-9,00-9,45-36,30; 8,60- 8,80-x-x-53,10(11). Jan Raas beloont Ludo Penters CHAVILLE (ANP) - Peter Post kreeg bij de scheiding van meer dan de helft van lijn wielerploeg de overwinning in de Grote Herfstprijs toegestopt. Niet van zijn rebellerende kopman Jan Raas, wel van diens Belgische meesterknecht Ludo Pee ten. Tegelijk kreeg Post de hint mee hoe het 'klassieker-seizoen' volgend jaar zal verlopen. Van de zes renners in de kopgroep van de Grote Herfstprijs rijden er volgend jaar drie in de vorige week officieel voorgestelde nieuwe Nederlandse ploeg: Peeters, Raas en de verliezende sprinter Adrie van der Poel. Van de nieuwe •vedetten' van Post was niemand vooraan vertegenwoordigd in de finale van een van de levendigste klassiekers van dit jaar. Mats Wilander: gemakkelijke zege op Vilas - fotoanp BARCELONA (AFP) - De jonge Zweedse tennisser Mats Wilander heeft gistermiddag het toernooi om de Grote Prijs van Barcelona gewonnen. ïn de finale had de als eerste geplaatste Wilander weinig moeite met de Ar gentijn Guillermo Vilas, die slechts vier games won. De setstanden waren 6-0, 6-3 en 6-1. De jeugdige Australiër Pat 'Cash heeft het met 420.000 gulden gedoteerde tennistoernooi van Brisbane op zijn naam geschreven. In de finale versloeg hij zijn landgenoot Paul McNamee in drie sets: 4-6,6-4 en 6-3. D De Amerikaanse tennis sers Jimmy Connors en Bill Scanion zullen in de finale van het invitatietoernooi in Vancouver uitmaken wie de hpofdprijs van bijna 300.000 I gulden opstrijkt. Connors versloeg zaterdagavond in de voorlaatste ronde zijn landgenoot Tim Mayotte in twee sets: 6-3 en 6-1. Scan- ion elimineerde Roscoe Tan ner (VSt) met dezelfde cij fers. De finale van het interna tionale tennistoernooi voor dames in Detroit zal gaan tussen de Roemeense Virgi nia Ruzici en de Ameri kaanse Ka thy Jordan. Ruzi ci rekende in de halve finale af met de ongeplaatste Sha ron Walsh; 6-4, 7-6. Jordan bereikte de eindstrijd door een gemakkelijke overwin ning op haar landgenote Zi- na Garrison: 6-2, 6-1. ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Oud-waterpolo-internatio- tial Jan Evert Veer is onder bepaalde voorwaarden bereid terug te keren in het nationale zevental. „Via de media heb ik verno men dat er plannen bestaan enkele routiniers terug te halen. Het (Mi gaan om Hoepelman, Van Zeeland en mijn persoon. Mocht de bondscoach een beroep op mij doen, dan zal ik me positief op stellen. maar ik zal wel bepaalde voorwaarden stellen". De roep om ervaren krachten als Veer, Hoepelman en Van Zeeland terug te halen in de" selectie voor de Olympische Spelen volgde direct na de teleurstellende resultaten tijdens de jongste Europese kampioenschappen in Rome, waar Nederland zich op rt nippertje wist te vrijwaren van degradatie en met de zesde plaats in de achterhoede eindigde. Toch vindt AZC- en Oranje-aanvoerder Ton Buunk dat er na dit toernooi geen paniek-waterpolo gespeeld moet worden. „We hebben in Rome slecht gespeeld. De voorbereiding en de disci pline in de ploeg leken nergens op. Dat werd tijdens het toernooi afgestraft. Maar om nu meteen te roepen om Veer, Hoepelman en Van Zeeland vind ik overdreven. We moeten niet vergeten dat we met dezelfde ploeg een jaar eerder op het wereldkam pioenschap als vierde eindigden en de Tungsram-beker in Boe dapest wonnen". Buunk heeft geen problemen met de uitbreiding van de selec tie met Veer en Hoepelman. „Die mogen van mij terugkeren, in dien dat niet ten koste van de huidige selectie gaat. Iedereen moet een eerlijke kans krijgen. Er mogen niet zomaar twee spe lers ernaast gezet worden, omdat Veer en Hoepelman naar Los Angeles meegaan". Over de mogelijke rentree van Van Zeeland is Buunk kort: „Als die terugkeert in het nationale zevental, ben ik subiet ver trokken". Bondscoach Pocsik hield zich in het weekeinde op de vlakte. Over twee weken volgt met de EK-selectie een evaluerend ge sprek over het afgelopen seizoen. Daarop worden ook de lijnen voor het komende seizoen uitgezet. Vanaf de start in Blois blies een harde wind de renners in de rug. Na honderd kilometer kwam de wind van opzij en viel het peloton in verschillen de stukken uiteen. De eerste 'waaier' bestond uit zestien coureurs. De besten van het moment plus het gros uit de formatie van Post, voorname lijk de renners, die volgend jaar Lomme Driessens en Jan Gisbers als ploegleiders heb ben: Raas, Peeters, Van Vliet en Priem. Voorts waren er we reldkampioen Greg Lemond, de Ier Stephen Roche, Tour winnaar Laurent Fignon en de Italiaan Silvano Contini. Bij het binnenrijden van de Chevreuse-valei bij Parijs viel de kopgroep in stukken na een demarrage van Peeters. Van der Poel, Raas, Lemond, Con tini en de Belg Wampers slo ten aan, de rest was uitgescha keld. In de kopgroep dreven Le mond, Peeters en Van der Poel het tempo hoog op. Raas kon een afwachtende houding aannemen, omdat hij Peeters het werk kon laten doen. Van der Poel moest werken om zijn baas van het volgend seizoen (Raas) niet boos te stemmen. Lemond wilde wel rijden, om dat hij met een hoge klasse ring zijn leidende positie voor de Super Prestige-trofee ver beterde. Wampers wisselde met Con tini voortdurend van laatste positie. Wampers was al blij mee te zijn, Contini dacht aan Luik-Bastenaken-Luik van vorig jaar, toen hij geheel in catenaccio-stijl de Belg Fons de Wolf de overwinning af snoepte. Contini faalde dit jaar ho peloos als ronderenner in de Ronde van Italië. Hij zag zelfs af van de Ronde van Frank rijk. In Blois-Chaville kon hij zijn blazoen schoonpoetsen, net als zijn Zweedse ploegge noot Tommi Prim onlangs in Parijs-Brussel deed. De ieder een overheersende figuur in de kopgroep was natuurlijk Jan Raas. In wezen had hij het met een hele (Peeters) en een halve (Van der Poel) ploegge noot in de overzichtelijke kop groep zelden eerder zo gemak kelijk in de finale van een klassieker. Toch won Raas niet, al nam hij in stijl afscheid van zijn sponsor en ploegleider. De Amerikaan Greg Lemond, de wereldkampioen, werkte Raas zo op de zenuwen, dat de Zeeuw moest overgaan tot de beproefde ploegentactiek. Na dat Lemond op vijf kilometer van de eindstreep de demarra ge van Raas had gecounterd, demarreerde Van der Poel. Peeters, de laatste weken in excellente vorm met overwin ningen in twee etappes in de Ronde van Catalonië en een kermiskoers in St.Niklaas, gleed soepel achter de vice- wereldkampioen aan, bleef tot de eindsprint in tweede positie en won, zelfs als theoretisch de minst snelle, gemakkelijk de sprint. Raas zag het met genoegen gebeuren, liet de achtervol gingsinspanning over aan Le mond en won zelf de sprint voor de derde plaats. Het liefst had hij zelf gewonnen, maar dit was ook goed. Raas: „Pee ters heeft de laatste jaren ver schrikkelijk veel voor mij ge daan. Wie herinnert zich niet de inspanningen voor mijn overwinning in Parijs-Rou- baix. Nu kon ik hem eens voorrang geven". Adrie van der Poel moest zich weer eens tevreden stel len met de tweede plaats. Op nieuw was de aanstaande schoonzoon van Jan Janssen "^nkeïêlêngtenvoorAdrie van der Poel gaat Ludo Peeters als winnaar van de Grote Herfstprijs door de finish - foto ap de beste in de kopgroep. Toch greep hij weer naast de over winning, omdat hij op tactisch vlak nog veel te leren heeft. Het is daarom misschien wel goed dat hij volgend jaar tot de clan van Raas behoort. Overigens geeft Van der Poel zijn hoop op een overwin ning in een klassieker dit jaar niet op. Hij start volgende week zaterdag in de Ronde van Lombardije. De ploeg van Post blijft daar weg. Uitslag: 1. Ludo Peeters (Bel) 237 km in 5.27.25 (gem. 43.431 km/u), 2. Adrie van der Poel (Ned) z.t., 3. Jan Raas (Ned) op 28 sec., 4. Greg Le mond (VSt) z.t., 5. Silvano Contini (Ita) z.t., 6. Jean-Marie Wampers (Bel) z.t., 7. Stephen Roche (Ier) op 3.54, 8. Ferdi van den Haute (Bel) op 4.01, 9. Sean Kelly (Ier) z.t., 10. Luc Colijn (Bel) z.t., 11. Leo van Vliet (Ned) z.t., 12. Eric McKenzie (NZ1) z.t., 13. Frank Hoste (Bel) z.t., 14. Dag-Erik Pedersen (Noo) z.t., 15 Yvon Bertin (Fra) z.t., 16. Hennie Kuiper (Ncd) z.t., 17. Gilbert Glaus (Zwi) z.t., 18. Martial Gayant (Fra) z.t., 19. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) z.t., 20. Ludo de Keulenaer (Bel) z.t., 24. Joop Zoetemelk (Ned) z.t., 31. Cees Priem (Ned) op 4.51, 37. Henri Manders (Ned) op 16.51. 41. Theo de Rooy (Ned) z.t. AUTOSPORT - De Brit Mar tin Brundle heeft zondag op het circuit van Donington Park een race voor het Euro pees kampioenschap formule 3 gewonnen. De Italiaan Pier- luigi Martini eindigde als tweede, de Brit James Weaver werd derde. De Deen John Nielsen, op Donington Park vierde, voert het klassement met 59 punten aan. Martini is op twee punten tweede. VOETBAL - In Sandermoem hebben de jeugdelftallen van Noorwegen en Oost-Duits- land, voor spelers tot 16 jaar, gelijkgespeeld: 2-2. Deze stand was al bij de rust bereikt. Het duel telde voor de kwalifica tieronde voor het Europees kampioenschap. BADMINTON - De Deens club Gentofte won zondag avond in Parijs het badmin- tontoernooi om de Europacup voor landskampioenen. In de finale won Gentofte met ma ximale cijfers (7-0) van Aura uit Zweden. LLANDRINDOD WELLS (ANP) - Zweden heeft met een straat lengte voorsprong op Tsjechoslowakije en Frankrijk de interna tionale motorzesdaagse in Wales gewonnen. De Scandinaviërs eisten voor het eerst in zestig jaar de hoogste eer op in deze zwa re uithoudingsproef, waarbij bijna de helft van de 360 gestarte motorrijders uitviel. Nederland schoof in het lan- denklassement nog op naar de achtste plaats. De Nederlandse afvaardiging kwam met vijf deelnemers over de eindstreep. Door het uitvallen van een ploeglid op de eerste dag was de Oranje-equipe al kansloos voor een ereplaats. Individueel viel Gerrit Wol- sink op bij het enduro-werk. De crossende tandarts werd op een vier-takt Honda vierde in de categorie boven 500-cc. In de halve-literklasse eindigde Henk Poorte eveneens op de vierde plaats. De strijd om de Zilveren Vaas leverde ook al een duide lijke overwinning op voor een Zweeds ploeg, die er naast Ca nada als enige in slaagde met vier rijders de zesdaagse uit te rijden. Het Nederlandse 'Vaasteam', met onder ande ren Henk Seppenwoolde, werd zesde. Eindklassement om de Trophy: 1. Zweden 4.876 strafpunten (6 rijders over de finish), 2. Tsjechoslowakije 13.402 (6), 3. Frankrijk 15.830 (6), 4. Polen 18.391 (6), 5. Groot-Brittannië 59.573 (5), 8. Nederland 94.343 (5) Eindklassement om de Zilveren Vaas: 1. Zweden 5.951 (4), 2. Canada 43.220 (4), 3. Tsjechoslowakije 36.946 (3), 4. Finland 38.899 (3), 5. Groot- Brittannië 54.780 (3), 6. Nederland 59.701 (3) MELBOURNE (SID) - Junta Ikangaa heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De Tanzaniaan, die bij de wereld kampioenschappen in Helsin ki als vijftiende eindigde (2.13.11), liep in Melbourne de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 13 minuten en 50 seconden. De Afrikaan had een ruime voorsprong op de Australiër Grenville Wood, die in 2.19.57 tweede werd. Een andere Australiër, John Duck, eindig de in 2.21.53 als derde. ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Landskampioen AZC heeft de eerste ronde van het Europese waterpolo-toernooi benut om de schotvaardigheid te testen. Met 71 doelpunten in drie bekerwedstrijden en 25 treffers in de zaterdagavond gespeelde competitiewedstrijd tegen Zian/Vitesse lijken de Aiphenaren momenteel wei nig problemen op dit essentië le spelonderdeel te hebben. Yuzme uit Turkije (22-7), Royal Gent (29-1) en Neptun uit Zweden (20-7) vormden bij voorbaat geen serieuze tegen standers. Uitslagen: AZC Alphen - Royal Gent 29-1, Yuzme Ihtizas - Neptun 8-5, Yuzme Ihtsias - Royal Gent 14-5, AZC Alphen - Neptun 20-7. Eindstand: t. AZC Alphen3 3 0 0 6 71-15 2. Yuzme Ihtsias3 2 0 1 4 29-32 3. Neptun3 1 0 2 2 28-34 4. Royal Gent3 0 0 3 0 12-59 Indeling kwartfinales (21-23 okto ber): Dubrovnik: Jug Dubrovnik (Joe), AZC Alphen (Ned), Barcelo na (Spa), Ethnikos (Gri); West- Berlijn: Spandau (WD1), Recco (Ita), Vasas Boedapest (Hon), Yuz me (Tur). EINDHOVEN (ANP) - Anil( marie Sanders heeft zaten), in Eindhoven haar Nederland se titel dressuur geprt geerd. Evenals vorig jaar ei» digde Bert Rutten als tweej. De derde plaats ging naar verrassende Tineke Bartels. De zege van Sanders, E. serieuze kandidate voor 4 Olympische Spelen, is tijdf het driedaagse evenement de hal van de kunstijsbaéj geen moment in gevaaar k weest. Toch had de amazon uit Koog aan de Zaan met hei paard Amon meer tegensta#] dan vorig jaar. Op de slotda, schoof Tineke Bartels, die 1982 nog uitkwam bij de latl delijke ruiters, via een goedé prestatie tijdens de Granj Prix van de vierde naar 4 derde plaats. Uitslag: 1. Annemarie Sandt» (Koog aan de Zaan), Amon, 2. ij™ Rutten (Hunsel), Parsifal, 3. Tinek» Bartels (Hooge-Mierde), Duco Grand-Prix de Dressage: 1. 'sa. ders 1583 punten; 2. Rutten jg»,' Bartels 1474; 4. Erny de Roo (Zii Beemster), Le Due To 14212; 5. van de Hoorn (Barneveld) i Bien 1370. EINDHOVEN (ANP) - \m Smulders heeft zondag tijdens het nationale concours que van Eindhoven het hoofd nummer om de Grote Prijs van de agglomeratie Eindho ven gewonnen. Met PiUCOl waar Henk Nooren in het vet leden talrijke successen mee boekte, bleef de Hilversumse amazone in de barrage fout- loos in 51,94 seconden. Piet Raymakers uit werd tweede. Hij liep met Sal vador G II vier strafpunten op, Irma Smulders, die na hem ii de ring kwam, behoefde g onnodige risico's te nemen. Gert Jan Mooy won het jachtspringconcours, Cees van Opstal en Dion van deelden de eerste plaats in puissancespringen. De voornaamste resultaten: Grote Prijs van de agglomeratie Eindhoven (over twee manches): 1 Irma Smulders (Hilversum) mei Pluco 0 strafpunten, 51,94 sec (inde barrage), 2. Piet Raymakers (Ai- ten) Salvador G II 4-39,97 (inde barrage), 3. Albert Voorn (Born, Nimmerdor 3-129,12, 4. Hank Mel? (Overdinkel) Segves 4-108,45,5. van Tuyl (Gameren) Red RiverJ 4-119,63; puissancespringen: Cees van Opstal (Oisterwijk) i car, en Dion van Groesen (Mierc Ni Souci, 4 strafpunten in de vierde barrage (met de muur op 2,10 me ter), 3. Sylvia van Staalduinen ('s- Gravenzande) Oscar, en Hans Boer (Zwolle) Trust Me, 3 strafpunten in de derde barrage; jachtspringen. 1. Gert-Jan Mooy (Delft) Klacsou 54,28 seconden, 2. Emiel Hendrix (Baarlo) Dreamkeeper 55,18, Henk van den Broek (Sevenum Norton 57,25; springconcours Tabel A: 1. Willy van der Ham (Lana- ken), Lotus Z 3 fouten - 75,60secon den, 2. Emiel Hendrix (Baarlo) Dreamkeeper 4 - 62,23, 3. Cees var Opstal (Oisterwijk), Oscar 4 LEIDEN (ANP) - De Zijl/LGB heeft zaterdagavond het Euro pacup-debuut bij de beker winnaars afgesloten met een verrassende en met het oog of de indeling in de kwartfinales zeer belangrijke toernooizege, In eigen zwembad versloeg de Leidse ploeg in een zeer tu multueuze slotfase het aangeslagen BVSC met 15-14. Uitslagen: DVSC Boedapest - Poli- tecnic Londen 13-5, De Zijl-LGB DVSC Boedapest 15-14. Eindstand: 1. De Zijl-LGB2 2 0 0 4 26-i 2. DVSC Boedapest. 2 1 9 1 2 27-i 3. Polytechnics2 0 0 2 0 12-1' GAANDEREN (ANP) - Odeon heeft de eerste ronde in Europacup 2 tafeltennis niet overleefd. In eigen hal verloor de uit Gaanderen met 1-5 Spartak Subotica uit Jc slavië, dat onder meer wereld kampioen dubbel Zoran Ka® nic in de gelederen had. He- enige winstpunt kwam V. naam van Hans den Doel. Matkovic versloeg. TAFELTENNIS - Drie van e vier Nederlandse tafeltennis' clubs moeten voor de twee® ronde van het toernooi om Europacup 2 voor of op 30 n® vember een uitwedstrijd spe len. Dat heeft de loting uitF wezen. De heren van Valken-1' waard moeten naar Hohen- horst in Hamburg, Torens» speelt thuis tegen Vojyodjj® Novisad uit Joegoslavië, v dames van TT Amster® spelen uit tegen Hrast (Joegoslavië) en Avanti tl naar FTG Frankfort. VOETBAL - Voor het Oly®j pische kwalificatietoern heeft het voetbalelftal Zambia zondag in met 1-0 gewonnen van De treffer kwam op naam Kaumba. In Dakar sp» Senegal en Marokko 1-1- Va n onze sportmedewe- HULST - De Hulsterse l mis speelde de bedrijfs jeybalcompetitie in danig parten. Door die feestvre verscheen Old Tuffy's niet vier man en zag zod de de zege op reglemen wijze naar tegensta Wemolin gaan. De tw topclub, eveneens in de ste klas heren, Neckerm overkwam hetzelfde t CVC Alberdo, waardoo mannen uit Clinge De Van onze v IJZENDIJKE - In petitie behaalde De dames een ruime 3-0 promotieklas heren tegen Dynamo: 3-1. Scheldesport had ge moeite met Athanat 3-0. In de eerste klas h- ren blijft Savok winn Nu was CVC het slachto fer met 3-1. Promotieklas dames: Kif KERS-ATHANATOS 3-2 (7- 15-9 15-5 11-15 15-8) - Het Aa denburgse team debuteert de promotieklas en doet d zeker niet onverdienstelijk, de eerste set speelde Athan tos goed, terwijl de thuisplo de benen niet in bewegi kreeg. Nadat Matty de Mey Marina van de Broecke Ki kers op voorsprong hadd gebracht, moest Athanatos a le zeilen bijzetten. Toch pak Kikkers de verdiende 3-2-z Promotieklas heren: YV EVVC 0-3 (10-15 11-15 14-16) Ondanks dat de settanden a ders zouden doen vermoede speelde YVC een sterke part EVVC beleefde een zwa middag in de IJzendijk gymzaal. Telkens kon thuisploeg de zaak goed bijb nen, tot verrassing van de ga ten In de derde set nam YV een voorsprong tot 10-5, raak. in paniek en liet EVVC zelf uitlopen tot 14-11. Daarrü sloop de angst in de IJzendijk se benen en zodoende koi EVVC toch nog de volle bui mee naar huis nemen. VERDEGEM-DYNAMO 3- (15-13 15-11 2-15 15-8) - In ee aantrekkelij ke partij volley bal wist Verdegem, via Cee Kosten en Wim van de Broek vrij eenvoudig de volle buit 1 pakken. Dynamo trof een ft Oostburgs team tegenovt zich. De aanval van de thuis ploeg was beter en hiertege Van onze volley ba Imedewerker SLUis - In Sluis werd de eer wedstrijddag afgewerk van de recreatieve volleybal competitie West-Zeeuwsch laanderen. Het was wat on wennig, omdat deze keer de Symzaal in Sluis als plaats an handeling is gekozen. °ch deed dit weinig af aan doel van deze competitie: ecreatief volleyballen. Even ijken behaalde een ruime a-u-zege op Nivoc. Het Vrije Yvr-gjen Pr°blemen met de o n 'dames. Het behaalde een w;° verwinning. KWL, vorig zoen ook een van de betere eams, speelde sterk. DSV ging V met 3-0 de boot in. ui'gesfe8ld."KaaiSPUgerS W6rd HmEK8/"ULST - AV'56-atleet Laai-h ebout en Jan van ben n van RKHAV heb- B-SBifn..plaats gekregen in de lam?» van de nationale P'n w.a',Sta"dsP|oeg' Afgelo- •"riJedpf- g bij hen deze «edehng m de bus. c°ach 'ii:3'6 lange afstands- Seriii^/lrn Verhoorn hield al het hé?6 beide Zeeuwen in naie u °°g'. Tijdens het natio- ftieter amPioensohap 25 kilo- UitlekkT Hulst bet hij dit nog dezp P- Afgelopen zondag is gehele 14 man tellende selectie 'n Zeist bijeen geweest gesp<?erTla's' Programma, sta- spreken tieprocedure te be~

de Stem | 1983 | | pagina 12