Derby-winst Voorwaarts-dames Opening winter seizoen in Middelburg Tennis ter Nell Hendrikse39 jaar: Geen wijziging in strijd om schaaktitels DE RTmjisocrtt AZW-Axel: leuke derby in't bekervoetbal antal strafzaken ij KNVB afdeling eeland neemt toe ieuwvliet ietscross n „01 lOAG 7 OKTOBER 1983 opbiljarters kader 38/2 Afscheidsduel drie spelers Hontenisse T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie terNKUZEN - Voor het komend weekeinde staat de tweede ronde van de strijd om de districtsbeker op het programma voor de amateurvoetbailers. Niet door alle Reeuwse clubs wordt die strijd even serieus genomen, maar toeh meldt het programma enkele interessante duds. In Axel is een leuke derby gepland op zaterdag middag. AZVV ontvangt op eigen terrein Axel en dat be looft een 'klapper' te worden. Normaal gesproken moet dat voor AZVV weinig problemen opleveren. De AZVV-formatie speelt tweede klas in het zaterdag voetbal en van de 'oude glorie' van Axel - eens in de tweede klas van het zondagvoetbal opererend - is weinig ineer over. De oranje-witten spelen nu op vierde klas-ni veau en dat verschil zal waarschijnlijk te groot lijken, al zullen de mannen van trainer Steel graag willen vlam men in deze plaatselij ke derby. Een leuk duel is eveneens de wedstrijd Terneuzense 3oys-Clinge. De Clingenaren zijn pas naar de derde klas gepromoveerd in het zondagvoetbal en doen het daar lang niet gek. Terneuzense Boys is een gedegen tegen stander in de derde klas van het zaterdagvoetbal, zodat dit streekduel tussen twee gelijkwaardige tegenstanders jaat. Moeilijk krijgt STEEN het ongetwijfeld thuis tegen Arnemuiden. Als de STEEN-equipe van Walter van Duysse net zo goed draait als in het competitieduel tegen Goés wordt het echter 'linke soep' voor de Arnemuidena- ren. Sluiskil moet er weinig moeite mee hebben verder te bekeren via een overwinning op Yerseke en het is niet te verwachten, dat Kloetinge er in slaagt Hoek uit de beker wedstrijd te wippen. Voor zondagmiddag staan er twee duels op het pro gramma. Terneuzen, sterk draaiend in de vierde klas H, waar het een regelrechte kampioenskandidaat is, krijgt een lastig duel af te werken in en tegen het Brabantse Steenbergen. Waarschijnlijk een te zware opgave voor de mannen van Maurcie de Windt. Philippine zal het niet kunnen klaren tegen Middelburg. Daar lijkt het verschil in klasse te groot voor, al doen de mannen uit het mossel dorp het voortref felij k in de competitie. PROGRAMMA: 8 oktober: Vlissingen-De Meeuwen, Nieuw- land-Halsteren, Oostkapelle-Veere, AZVV-Axel, Serooskerke- Lewedorpse Boys, STEEN-Arnemuiden, Terneuzense Boys-Clin- ge.Yerseke-Sluiskil en Kloetinge-Hoek, 9 oktober: Steenbergen- Terneuzen en Middelburg-Philippine. Alle wedstrijden beginnen om 14 30 uur XEL - Voor het derde ach- reenvolgende jaar is de 'VB afdeling Zeeland er in eslaagd het boekjaar met een oordelig saldo af te sluiten, et overschot bedraagt deze eer vijfduizend gulden meer n vorig jaar. Minder gunstig ig hel met het aantal straf- I'ISKIL - Naast het jaar- ks terugkerende bekerka- t-kampioenschap zullen nenkort de Zeeuwsch- aamse topbil jarters elkaar 'rijden in het kader 38/2. 'gebeurt tijdens teamwed- 'jden, die voor de eerste al als een districtsaangele- heid van start gaan. Alle toppers hebben inge dreven voor deze wedstrij- ft die onder leiding van [R'llaume Pladdet gehouden (orden. De eerste halve com- Jitie wordt tot 22 december gewerkt en na 31 december ["dt de tweede helft vol- ,3'd Dat betekent dat de ?"s eeu thuis- en een uit strijd spelen. samenstelling van die !s®s.met het aantal door hen laken caramboles, ziet er v°lgt uit: Oost-Zeeuwsch- 'anderen: Theo Plaflouw en Johnny Rottier (230); *'1: Louis Dallinga (359) onnie van Eenennaam van Gent: Peter i* ders (230) en Remy Dumez Terneuzen: Frits Bakker 1 an Koos Zwanink (180); s •Zi'i'uusch-Vlaanderen: Tas (180) en Piet Cornells i. Axel: Cor Verlinde (140) 'heo Verlinde (130). ^VVVLIET - Zaterdag (8 er) wordt in Nieuwvliet '""laatste wedstrijd fiets- verreden. Gastheer e crossende jeugd is het reatlecentrum 'De Pannen- uur. Zoal: «gewoonlijk opent het - bureau de deuren om r, waarna twee uur la- eerste manche van start Epische dag eetand op tv {j^ZEN - De NCRV-te- re Wft <'C atgdopen zo- jf, 'rtaTs gemaakt van den aa" Provincies ge- da» provinc>ale Olympi- )t »en voor jeugd. 'n ^uft'"'01yrnPische dag Wors d werd gehouden, 'das a.f uitgezonden op 2d su december van 19.55 "ur op Nederland 2. zaken. Daar was een toename van 110 bepaald niet sportief te noemen. Opmerkelijk is het dat in het jaarverslag van de KNVB afdeling Zeeland als één van de redenen van de toename het ingevoerde boekingssys teem wordt aangewezen. Hier door komt de stijging van 558 naar 668 strafzaken min of meer op het conto van de arbi ter. Naast de strafzaken wer den er eveneens heel wat boe tes om veschillende redenen opgelegd. Een opmerkelijk be drag is de vierduizend gulden die clubs moesten betalen we gens het niet afvaardigen van een gedelegeerde naar de alge mene vergadering in Kapelle. Het niet op tij d voldoen van de verschuldigde gelden bracht duizend gulden meer op. De zaalvoetbalbeker kostte de KNVB bijna veertienhon derd gulden, hetgeen als een tegenvaller werd ervaren. Eveneens een tegenvaller was de opbrengst van het UEFA- toernooi, dat in Kruiningen werd gehouden. 'Het slechte weer heeft voor een meeval lertje gezorgd', zo staat in het jaarverslag te lezen, want daardoor werd het schoolvoet- bal gedeeltelijk afgelast, zodat dit slechts 350 gulden kostte. Het jeugd-zaalvoetbaltoernooi in de kerstvakantie verandert mogelijk van opzet. Dit toer nooi vergt een enorme organi satie en kost nogal wat. Voor het veldvoetbal had de KNVB afdeling Zeeland 190 senioren-arbiters en 140 jeugdscheidrechters ter be schikking. Daarnaast waren er 50 rapporteurs. Voor het zaalvoetbal waren 122 referees beschikbaar. Zij kregen rap porten van de 26 rapporteurs, die regelmatig de wedstrijden kwamen bekijken. Deson danks is er nog altijd een te kort aan scheidsrechters. Met name in Oostburg zijn nog te weinig arbiters actief in het zaalvoetbal. Eveneens bestaat er in het zaalvoetbal een te kort aan rapporteurs en ont breekt het aan geldmiddelen om voldoende rapporten te kunnen laten uitbrengen. Ook de uitwisseling per rayon van de scheidsrechters laat nog te wensen over. Daar werd slechts een kleine winst ge boekt, omdat verschillende ar biters bereid waren voor een kleine onkostenvergoeding in andere rayons te gaan fluiten In het zaalvoetbal maakt de HuZaVo overigens een gunsti ge uitzondering. Een speciale plaats in de KNBV neemt het uit acht man bestaande afdeling Zeeland- bestuur in. Sinds het aftreden van de Philippinenaar Johan Quaars als penningmeester is er nog geen vervanger voor hem in de plaats gekomen. De ze post werd en wordt momen teel waargenomen door voor zitter Jan Schaalje. Of hij deze 'dubbelrol' nog lang zal moe ten blijven vervullen, zal blij ken tijdens de najaarsverga dering van 5 november in Ka pelle, waar hij het beleid zal moeten 'verdedigen'. huiinininminimummm"111111111 Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - In een span nende en vrij harde wedstrijd versloegen de dames van Voorwaarts Scheldesport. De Sasse en de Axeise heren be haalden de volle winst. Opera tie '71 haalde ditmaal vernieti gend uit en degradeerde Jum ping Crabs 5 op overtuigende wijze. In de derde achtereen volgende goede wedstrijd ver loor BV Hulst 1 opnieuw, dit maal van het sterke SVH. Eveneens verlies voor de he ren van Scheldesport en de da mes van Operatie '71. Scheldesport en Voorwaarts troffen elkaar in een bijzonder pittige en voor alles verdedi gende wedstrijd. Beide ploe gen waren niet bereid voor el kaar onder te doen, maar ble ken zo bang voor tegenaanval len, dat het na negen minuten nog 0-0 stond. Deze stand was overigens typerend voor het scoreverloop van de wedstrijd. Een bijkomende factor was het nieuwe bord, dat Schelde sport pas had laten installeren en waar beide teams het knap moeilijk mee hadden. Bij rust was een minimumscore van 9-6 in het voordeel van de Ter neuzense dames bereikt, maar in het begin van de tweede helft scoorde Voorwaarts tien punten op rij en besliste hier mee in feite de wedstrijd, die trouwens een steeds agressie ver karakter kreeg. Schelde sport kwam nog wel terug, maar de tijd was te kort: 15-20. De Voorwaarts-heren be gonnen hun wedstrijd met een minuut stilte wegens het over lijden van Henk Hekkelman, het tweede lid van de Axeise vereniging in enkele maanden tijd. De eerste helft werd ge opend vanuit een zöne-verde- diging, waarmee Souburg 4 niet veel raad wist: 18-6. Na rust schakelde de Axeise ploeg in een hogere versnelling en probeerde een man-to-man- verdediging. Niet zonder suc ces: vooral Frank de Splenter (14 punten) kwam opvallend goed uit de bus en etaleerde nogmaals een groeiende vorm. Het werd uiteindelijk een af getekende 52-15 overwinning voor de Axeise ploeg, bij wie Peter Pauwels duidelijk uit zijn gewone doen was. Operatie '71 begon zijn wed strijd tegen Jumping Crabs 5 met een opvallende tactiek: vier man in de verdediging en één man in de aanval: Eddie Eversdij k. De ploeg uit Bergen op Zoom liep zich stuk, maar weigerde een mannetje op de Oustburgse goaltjesdief te zet ten, die naar hartelust kon scoren, ofschoon de Oostburg- se opzet pas in de tweede helft volledig rendeerde. Via een 26- 5 ruststand werd het tenslotte een reusachtige 72-28 over winning, waarin Eddie Evers- dijk een aandeel had van 40 punten. BC Sas versloeg de lengte van Marathon 3 op pure snel heid. Bouwende op de erva ring in het jonge team speelde BCS constant op de break, die uitstekend uitgevoerd werd door Koen Dehulsters (18 pun ten) en Joris Spuessens (12 punten). Ook Rob Kay was goed in vorm, zodat het een duidelijke 23-40 overwinning werd voor de Sassenaren. BV Hulst 1 verloor thuis van het sterke SVH, vorig jaar nog vierde in de eindklassering. Traditioneel liep BVH weg in de eerste minuten (9-3), maar de ploeg liet in deze fase teveel punten liggen. In de tiende mi nuut kwam SVH langszij (15- 15) om een voorsprong te ne men, die niet meer uit handen gegeven zou worden. BVH scoorde in het verdere verloop van deze eerste helft slechts uit vrije worpen: 24-30. In de tweede helft kwamen de Hul stenaren weer even terug (28- 30), maar de ploeg uit Heusden sloeg definitief toe en liep via 28-44 uit tot een 51-71 over winning, ondanks het - op nieuw - goede spel van Hulst. Positief was de verdeling van de score: Ton de Booij 15, Ka- rel Doolaeghe 14 en Grusé de Grave 13 punten. De laatste kwam voor het eerst eens echt in zijn spel en scoorde een ge middelde van 65 procent. De heren van Scheldesport verloren hun wedstrijd van BV Souburg met 30-45. De ploeg kampt nog steeds met aanpassingsmoeilijkheden en scoorde in de tweede helft slechts acht keer. Alleen Jack Fatehmohammed slaagde er in af en toe de basket te vin den: 10 punten. imimii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiii^ ,,lk ben van plan doop te gaan" Nell Hendrikse: „Al die toernooien kan ik niet meespelen. Dat kan ik niet maken tegenover mijn gezin". - FOTO DE STEM COR J DE BOER Van onze schaakmedewerker KRUININGEN - Het ziet er niet naar uit dat de in deling van het persoonlijk Zeeuwsch schaakkam pioenschap voor senioren wordt gewijzigd. Dat bleek dinsdagavond uit de reac ties die te horen waren op de najaarsvergadering van de Zeeuwse Schaak Bond (ZSB) in Kruiningen. Het ZSB-bestuur adviseerde de vergadering om het voorstel tot het hanteren van een ander systeem, af komstig van de schaakver eniging Middelburg, niet te steunen. Momenteel wordt het persoonlijk kampioen schap in vier klassen, inge deeld naar sterkte, ge speeld. De schaakvereni ging Middelburg diende op de najaarsvergadering een voorstel in om het huidige systeem te veranderen in een toernooi over 7 of 9 avonden in één grote groep. De meeste vertegen woordigers van de schaak verenigingen uit Zeeland hadden enige bedenkingen omtrent dit voorstel. Voor al met het oog op de min- der sterke schakers voelde men meer voor het huidige systeem met een indeling naar sterkte. De woordvoerder van Vlissingen: „De motivatie van de mindere schakers om mee te doen aan een toernooi in een grote groep zal snel verdwenen zijn als ze het op moeten nemen te gen veel sterkere spelers". Adrie Paauwe, voorzitter van de schaakvereniging Terneuzen, opperde de mo gelijkheid om in twee groepen te gaan schaken. Paauwe: „Gezien de moei lijkheid om nieuwe deelne mers goed in te delen in één van de vier klassen zou het eenvoudiger worden als er slechts twee grote groepen zijn". Toch was de algemene tendens in het voordeel van het huidige systeem. Ad van der Weel van de schaakclub Middelburg besefte dat zij n voorstel bij de meeste verenigingen niet aansloeg. Van der Weel: „Ik wil gezien de re acties niet verder meer aandringen. Ik zit hier na mens de schakers uit Mid delburg en die hebben dui delijk onvrede met de in deling zoals die nu wordt toegepast. Daarom wil ik een tussenvoorstel doen. Laten we alle schakers, le den van de ZSB, vragen wat zij prefereren. Dat zou via een soort formulier kunnen in 'Zeeland Schaakt' (bulletin van de ZSB, red.)". Het bestuur van de ZSB neemt dit voorstel in beraad. Er was naar aanleiding van deze vraag van de Middelburg-woordvoerder enige verwondering, om dat hij ongeveer een jaar geleden een enquête heeft gehouden onder de deelne mers van het persoonlijk kampioenschap. De uitslag van de enquête gaf toen aan dat 86 procent van de deelnemers tevreden was met de gang van zaken. Walter Cardon van Het Witte Paard uit Sas van Gent is herkozen ais verte genwoordigend lid van de bondsraad. Hans Cuiper uit Vlissingen neemt de plaats in van aftredend plaatsvervangend bonds raadlid Harrij Lankreijer. Gosse Kamminga uit Ter- neuzen is tot nieuw lid van het bestuur van de ZSB ge kozen. Izaak Luteyn, die zeven jaar secretaris van de Zeeuwse Schaak Bond was, heeft zijn functie neergelegd. J. de Jager gaat de ZSB-bestuurders versterken. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - Zaterdag (8 oktober) wordt het Zeeuwse win- ter-atletiekseizoen geopend met een stratenloop in Middelburg. Jarenlang was Vrouwenpolder de plaats waar het cross-sei zoen werd geopend. Gezien de teruggang, vooral in de recreatie ve sector, heeft men gemeend de atletieksport meer naar de mensen te brengen in plaats van het omgekeerde. Daarom is de afdeling Zeeland, die voor de organisatie tekent, nu te gast in de provinciale hoofdstad, waar om half drie voor het fraaie stad huis zowel wedstrijdatleten als recreanten worden weggescho ten. Dit voor een 9300 meter lange stratenloop met als keerpunt West-Souburg. Wat de recreanten betreft is de belangstelling goed te noemen. „We hebben in deze sector ruim 200 voor-in schrijvingen", aldus Wim Hofman, die naast andere werkzaam heden ook het secretariaat beheert. Behalve 9300 meter kunnen de recreanten ook 2850 meter kiezen. Bij de wedstrijdatleten is de voor-inschrijving aanzienlijk minder. Hofman: „Halverwege deze week waren dat er 75 en dat valt me toch een beetje tegen. Er zal er zaterdag ongetwijfeld nog wel een aantal bijkomen, maar de verwachtingen waren ze ker hoger gespannen. Vooral van buiten de provincie is de be langstelling mager. Dit weekeinde wordt in Utrecht de 4x15 ki- lometer voor clubs gelopen en ik denk dat daardoor heel wat at leten, die naar ons zouden komen, wegblijven". Topfavoriet bij de senioren is ongetwijfeld Huib Dalebout. Afstand en parkoers zijn op het lijf geschreven van de lange AV'56-atleet. Zijn voornaamste concurrenten - afgaande op de voor-inschrijvingen - zijn Peter Hameeteman, Johan de Vlieger illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllillllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Huib Dalebout, favoriet in Middelburg. - FOTOTANNIE DE JONGE en Jan de Bart. Van Zeeuwsch-Vlaamse zijde komen Tonnie Strijdonck en Piet Westerweele, beiden van RKHAV, en Henk Hamelink aan de start. Ook Piet Vonck had toegezegd, maar de Hulstenaar liep tijdens de laatste clubkampioenschappen een zweepslag op en schijnt nog niet voldoende hersteld te zijn. Bij de veteranen is Kees Westrate favoriet met Wim Kaljouw en Wim van Nij natten van THOR als grootste concurrenten. Trijnie Smeenge zal zonder problemen op de hoogste trede plaatsnemen bij de dames, in welke categorie er slechts acht voor-inschrijvingen binnenkwamen. Voor de eerstaankomende ligt er een vierdaagse reis voor twee personen naar Londen te wachten. Vrijgezel Dalebout weet dus wat hem te wachten staat. door Kees Hamelink IJZENDIJKE - In schril contrast met de huidige ten dens staat de opmerking van Nell Hendrikse, dat zij op 11-jarige leeftijd met tennissen begon zonder enige vorm van tennisles. „Iets wat tegenwoordig niet meer speelt, want het aantal mensen dat de tennissport kan beoefenen, is zodanig gegroeid, dat met recht gesteld kan worden dat het een volkssport is geworden". „Over tennisles werd toen helemaal niet gesproken. Groepsgewijs gingen we dage lijks bij de plaatselijke vereni ging tennissen en leerden el kaar maar alles aan". Door voornamelijk tegen sterkere tegenstanders te spelen, be reikte zij uiteindelijk een zo danig niveau, dat er voorzich tig aan competitie werd ge dacht. Iets wat zij later, een maal woonachtig in IJzendij- ke, voortzette bij de plaatselij ke vereniging Tiola. Momenteel neemt zij volop aan het competitie-gebeuren deel bij de Terneuzense vere niging Animo, waar zij zo'n 6 jaar geleden 'inrolde' en waar zij zich een plaats wist te vero veren in het eerste team, af wisselend spelend in de twee de en derde klas. Een team waarmee zij het afgelopen sei zoen het kampioenschap be haalde in de derde klas, het geen automatisch promotie in hield. mm KORFBAL District Zuidwest eerste klas B: GKV-Tjoba. Afdeling Zee land: eerste klasTOGO- Olympia, aanvang 15.30 uur; tweede klas: Volharding - Zaamslag, aanvang 15.30 uur; Stormvogels 2-Luctor, aan vang 13.30 uur; derde klas: BKC-Animo 4, aanvang 15.00 uur. VOETBAL Eerste klas zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland: Sluis-Robur, Koewacht-Oost - burg, Hulsterloo-Zeeland Sport, Graauw-Domburg, Noormannen-Corn Boys en Volharding-Patrijzen. VOLLEYBAL Sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur: Savok-Udenhout (derde divi sie dames). Sportzaal Uzen- dijke, aanvang 18.00 uur: YVC-EVVC (promotieklas heren), aanvang 16.00 uur: YVC-Bok (eerste klas dames). Sportzaal Aardenburg, aan vang 14.00 uur: Kikkers- Athanatos (promotieklas da mes). Sportzaal Clinge, aan vang 16.00 uur: CVC-Savok (heren eerste klas). Sportzaal Zuiddorpe, aanvang 17.00 uur: De Sterre 2-Morres 2 (he ren eerste klas). Sportzaal Kloosterzande, aanvang 16.00 uur: Athanatos-Scheldesport (promotieklas heren), aan vang 14.30 uur: Athanatos 2- Sluvoc (eerste klas dames). BASKETBAL Vrijdag 7 oktober: Sporthal De Vlaanderen Sas van Gent: BC Sas-Jumping Crabs 4 (he ren). Sporthal De Veerhoek te Oostburg: Operatie'71-Mara- thon 4 (heren). Zaterdag 8 ok tober: Sporthal 't Sportuus te Axel: Voorwaarts-Opera- tie'71 (dames). BADMINTON Zondag 9 oktober: Sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 10.00 uur: Terneuzen 2- Drop Shot 5, Terneuzen 3- Poona OB 1, Terneuzen 5-The Wings 4. Zaterdag 8 oktober: Sporthal De Veerhoek te Oostburg, aanvang 13.00 uur: Sjuttul 1-Astroïden 2. HOCKEY Heren derde klas D: Olym- pia-Teteringen, aanvang 14.45 uur op sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Rapide- Prinsenbeek, aanvang 14.45 uur op de sportvelden aan de Grote Kreekweg te Hulst. Da mes vierde klas: Olympia- Zevenbergen, aanvang 13.00 uur op sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Goes-HCGO, aanvang 13.00 uur op sport pak te Goes. Zij heeft gespeeld met 'pro minenten' als Hans Schuur en Marja Wondergem, die gedu rende één seizoen bij Animo waren ingelijfd. Later speelde zij aan de zijde van de toen voor Animo spelende Conny Baarends. „Ik heb nooit het gevoel gehad, dat ik het nvieau niet aan kon", reali seert zij zich. Het feit dat zij met haar 39 jaren het team vormde met de jeugd (Martine Nijsten, Coen Dobbeleir en Tim van Dijk) heeft zij nooit als een probleem gezien. „In tegendeel zelfs, de jeugd heeft begeleiding nodig en neemt dat van een oudere eerder aan". Opvallend is het feit, dat de naam Nell Hendrikse nooit op de voorgrond treedt, want haar naam prijkt zelden op de wedstrijdschema's van de vele zomertoernooien. „Enerzijds ben ik altijd blij dat de compe titie achter de rug is, ander zijds kan ik het niet maken te genover mijn gezin in de va kantie volop te gaan tennissen. Het moet niet te overheersend worden", aldus Nell Hendrik se. Overigens is zij nauw be trokken bij de organisatie van enkele clubtoernooien, met name huisvrouwen-toernooi en. „Tennis is een individuele sport, wat voor een beginne ling binnen elke vereniging problemen oplevert. Zo kwam het voor dat veel huisvrouwen elkaar zelfs nog nooit hadden gezien. Met deze achtergrond werd het idee van een huis vrouwen-toernooi geboren, met als gevolg dat er vanzelf contacten werden gelegd". Nell Hendrikse is reëel, maar is vastbesloten om door te gaan met het spelen van competitie, ook al zou er spra ke van zijn, dat zij haar plaats zou moeten afstaan aan de jeugd, die nu eenmaal aan het doorbreken is. „De technische commissie stelt de teams sa men, zij beslist over de uitein delijke samenstelling. We wachten dat maar allemaal rustig af", aldus Nell Hendrik se. KLOOSTERZANDE - Op het sportpark in Kloosterzande wordt zaterdag (8 oktober) een afscheidswedstrijd gespeeld voor een drietal oud-spelers van de voetbalvereniging Hontenisse. Jo d'Hooghe en Pièrre Pieters kwamen allebei 12 'f2 jaar uit in het eerste team van Hontenisse en Ruud van Kerckhoven zelfs ruim twintig jaar. Momenteel zijn zowel Jo d'Hooghe als Ruud van Kerck hoven nog actief binnen de voetbalvereniging Hontenisse, respectievelijk als penning meester en secretaris. De af scheidswedstrijd begint zater dag om 17.00 uur en gaat tus sen het huidige eerste elftal van Hontenisse en een oud- eerste elftal van Hontenisse, bestaande uit: C. de Frel, P. van Waterschoot, G. van Damme, J. van Kerckhoven, J. de Rijk, J. Sponseiee, P. Kou ijzer, F. van Kruijssen, F. van Meelen, P. van Waterschoot en B. Pauwels. Als coach fun geert Ronny Bochaute. Scheidsrechter is G. van Dijk en als grensrechters ope reren W. de Rooze en A. van Kerckhoven.

de Stem | 1983 | | pagina 9