Van Dijk eist vier ton van Franse TY André Hazes boeiender dan voetbal lerland-Nederland rechtstreeks op TV Ex-voetballer in Nice ten onrechte gearresteerd an Deinsen praat met Feyenoord Kuiper wint in Zele DPPENBURG. TIESCHAP VKMAN kennisgeving aronni niet n Grote erfstprijs Det komt aan wat de stuurinrichting. 5 krijgt. iger vanaf 10.000 km i Nederland. Rij 'N- ij 120 km/h constant tvoorkeuzetoetsen. 600. 1150-96568. °ttenham Mspur wint Tour start in buurt van Parijs Corredor in Spaanse dienst Rotterdam kandidaat tweekampen Rusland verslaat Griekenland A67 d, dat vanaf heden voor een lelegd de ontwerp-begroting Braakman voor het dienst- begroting is tijdens de kan- volgende plaatsen n de gemeente Terneuzen, i Bolwerk 4, Terneuzen; de gemeente Sas van Gent, stdam 37, Sas van Gent egroting tegen betaling der erkrijgbaar en wel bij de fi rn het schap (p/a afd finan- n. Oostelijk Bolwerk 4, Ter- 33 ca Tooijen, voorzitter Marquinie, secretaris ^IDËRPAG 6 OKTOBER 1983 doorJEANNELISSEN ,yr PAUL - ..Ik was net s van een partijtje tennis mijn vrouw en uit ge- nte keken wij op de TV het zeer populaire pro- lina van TF1 om een uur Idags. Even later was ik stomheid geslagen toen in foto in het voetbaltenue Nice in beeld verscheen en r drie minuten lang bleet n ik kon mijn oren niet loven, maar de nieuwslezer dat ik het brein was achter grote drugzaak en dat ik de vlucht was naar Neder- ,d". Dick van Dijk vertelt In Paul, nog duidelijk onder indruk van de enorme [under die de Franse televisie iging. zijn verhaal. Ik greep meteen na de uit- rlding de telefoon en belde TF1. Hier is Dick van zei ik, de boef, de man lezogenaamd op de vlucht is. hls onmiddellijk direkt in II,e uitzending te mogen ,ggen dat er sprake is van [n misverstand, want ik heb iks met drugs te maken, ik liddel in de aan- en ver- ip van huizen. Ze schrok- Op 2 juni 1971 zette Diek van Dijk in het met 90.009 toeschouwers gevulde, zinderende, Wembleystadion in Londen, Ajax op het spoor van zijn eerste zege in de Europacup I, door het eerste doelpunt in de finale tegen Panathinalkos te scoren. Nadien begon de van SVV en FC Twente af komstige goalgetter zijn faam als voetballer in het buitenland te verzilveren. Eerst twee jaar in Nice en vervolgens nog een jaar bij het Spaanse Murcia, In 1976 keerde Dick van Dijk terug" naar de Cote d'Azur, om daar ais makelaar in onroerend goed een ze kere welstand op te houwen. Maandag kwam hij voor het eerst weer groot in het nieuws toen het Franse televisienet TF1 zijn foto in beeld bracht en de nieuwslezer mee deelde dat de Nederlandse ex-voetballer Diek van Dijk de grote man was achter een omvangrijke drugsmokkel. Enkele uren la ter werd Dick van Dijk (9-voudig interna tional) in zijn riante villa in Saint Paul de Vence gearresteerd door de drugpolitie van Nice. ken er wel even van, maar ze vertelden dat het onmogelijk was, mij in de uitzending te brengen. Dan horen j ullie nog wel van mijzei ik en hing op". „Het duurde niet lang of een politie-auto stopte voor onze deur. De mannen van de drug politie van Nice stapten uit en ik werd meegenomen naar het bureau in Nice" „De politiemensen kenden mij goed, want ze vertelden dat ze supporters van de voet balclub Nice waren, waar ik dus gespeeld heb, en dat ze ook maar gestuurd waren om mij te arresteren. Op het bureau werden mijn papieren gecon troleerd en werd ik vergeleken met een foto van ene Dick van Dijk uit Nederland, die er van verdacht wordt achter een drughandel uit Panama te zit ten. Ik leek gelukkig van geen kant op die man en de drugpo litie begon toen ook in te zien, dat er sprake was van een per soonsverwisseling. Ik kreeg mijn papieren terug, werd nog getrakteerd op koffie en kon - nadat ze hun excuses hadden gemaakt - weer naar huis ver trekken". „In ons dorp was inmiddels alles in rep en roer. Dick van Dij k gearresteerd wegens handel in drugs, ik ben er in de omgeving nogal een bekende figuur, dus het nieuws sloeg in als een bom". „De mensen waren echt op gelucht toen ze mij weer terug zagen keren. Ik kreeg zeer vele telefoontjes van bekenden, realities en vrienden, uit de zaken- en de sportwereld. Ik moest urenlang iedereen uit leggen hoe het in elkaar zat. Dat programma van TF1 wordt naar schatting door 30 a 40 miljoen Fransen bekeken. Eerst 's avonds in het nieuws van acht uur kwam de herroe ping van het bericht. De nieuwslezer maakte zijn excu ses voor de gemaakte vergis sing. Maar om acht uur kijken heel veel Fransen naar Anten ne 2 en kijken maar zo' n 10 miljoen mensen naar TF1. Dat betekent dus van 20 a 30 mil joen mensen de herroeping van het bericht niet hebben gezien. Er blijft trouwens van zo'n bericht altijd iets han gen". Gistermiddag reisde Diek van Dijk af naar Marseille om de advocaat Paul Lombard te bezoeken. „Hij is de beste van Frankrijk en samen hebben we de schadeclaim, die we bij de Franse televisie zullen in dienen, bepaald op I miljoen Franse francs, ongeveer 400.000 gulden. Ik zet die claim door voor mijn eer, mijn drie kinderen en voor mijn zaak. Wat ik doe is vertrouwens werk". „Als iemand mij vraagt om uit te kijken naar een huis of appartement en te bemiddelen bij de huur of koop, is dat een kwestie van vertrouwen. In mijn situatie berokkent een dergelij k bericht op de t.v. veel schade, ook al stond al in Nice Matin een groot verhaal met foto dat ik het slachtoffer ben geworden van een persoons verwisseling. Mij n advocaat zei me: je kunt die zaak nooit verliezen Dick". Inmiddels voelt de Franse televisie nattigheid, want gis teren begon het journaal op nieuw met verontschuldigin gen aan het adres van Dick van Dijk. „Dat kunnen ze wel doen, maar het is te laat. Ze zullen me de schade toch fi nancieel moeten vergoeden", aldus Dick van Dijk. IllilllllllllllllllllliMMIIIIIItlinillllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt 'iiiiiiiiiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MAKKIE' VOOR WEST-DUITSLAND ILAAN (AFP) - Giuseppe laronni neemt op aanraden zijn ploegarts niet deel in de Grote Herfstprijs, de ijaarsklassieker, die zondag het programma staat. Saronni is licht geblesseerd kreeg het advies van deel- sming af te zien. Nu de Ita- aanse ex-wereldkampioen irstek laat gaan heeft ploeg- ider Pietro Algeri besloten een van zijn renners in actie i laten komen. De afzegging Saronni heeft ook te ma- met de rondes van Pie- onte en Lombardije, die een eek later in Italië worden ihouden. In de laatste klas- eker van het seizoen, de ron- van Lombardije, heeft Sa- mm nog een kans zich te engen in de strijd om het Su- -Prestigeklassement, dat ®s wordt aangevoerd door ereldkampioen Greg Le ad. Saronni staat tweede. door Ted van Leeuwen GELSENKIRCHEN - West-Duitsland staat met een been in de eindronden van het Europees voetbalkampioenschap, die volgend jaar juni in Frankrijk gehouden zullen worden. Met de 3-0 zege op Oostenrijk van gisteravond doen de Duitsers een goede gooi naar de hoofdprijs in groep 6. Weliswaar behoort Ulster ook nog tot de potentiële kans hebbers, maar de Noord-Ieren hebben een loodzwaar pro gramma voor de boeg, terwijl de Duitsers nog louter thuis wedstrijden, waaronder die tegen Noord-Ierland, hoeven af te werken. Gezien de zwak te in uitduels bij de Noord- Ieren kan er niet anders ge concludeerd worden, dat de Duitse bondscoach Jupp Der- wall in juni zijn gezelschap het land van Marianne zal binnenleiden. Gisteren had Duitsland geen kind aan het moreel zwakke Oostenrijk. De Oos tenrijkers geloofden zelf al nauwelijks meer in een posi tief resultaat en maakten het Duitsland niet echt moeilijk. Het door twisten verscheurde gezelschap van Jupp Derwall had de Oostenrijkers al bin nen 20 minuten op de rug lig gen, zonder ook maar een mo- Van ome sportredactie MTERDAM/WAMEL - Een Wek, morgenmiddag, met «stuur van Feyenoord is voor de voetbaltoe- ®s' van Jan van Deinsen. zojuist 30 jaar geworden "-international uit Wamel hersteld van een slepende Ksure aan zijn buikspieren, Hem een jaar uit De Kuip [SShoiiden. Van Deinsen 'j eyenoord gevraagd om dagelijkse trainingen met spelersgroep te mogen her- -Naast die groepstrai- Sen blijf jr 00ij individueel 8- Het is net alsof je van antie terugkomt, je moet je m weer geleidelijk opbou- denk een week of vijf, maar zeker een maand, 8 te hebben om weer Maarte zijn". "verhouding Van Dein- y,eyen°°rd lijkt nogal be- te zijn. Van Deinsen w alle rust de tijd geno- ,°m va" zijn blessures te "Ken ',en zich het afgelopen wijwei niet zien. bij Feyen- A Li""** ""eraf wordt hem dat dp6? Zowe' het bestuur r huidige trainer Thijs J, 'aakten de geringe fin Lentleici van de spe- I "at huidige, op Cruijff Hhf (Reuter) - Totten- ps,)ur' tegenstander "ie 'ord in de tweede tfi ,arj ™et toernooi om de .„j "fter. heeft gister- ■ir j "e eerste wedstrijd *'P(K,i ede ronde van het Sien°m de Leaeue"Cup Dg a «ie n ,versloeêen in Lon- 1#C%meu!fie"ClubLin- afgestemde, concept zou Van Deinsen bovendien niet meer passen. Van Deinsen: „Ik heb die uitspraken ook gelezen. Vooraf heb ik met het Feyen- oord-bestuur afgesproken, dat ik zelf het tijdstip van mijn herstel zou bepalen. Bewust heb ik daarom afstand van Feyenoord genomen. Ik ken m'n eigen lijf het beste en ik heb rustig toegewerkt naar het moment waarop ik weer fit zou zijn. Een beetje vreemd dus die uitspraken. Vrijdag middag wil ik wel eens weten of het allemaal klopt. En als ze vinden, dat ik niet meer in het concept pas, dan houdt het op bij Feyenoord en zoek ik een nieuwe vereniging. Ik trek me verder van die uitspraken weinig aan. Alleen moeten ze me geen slechte prof noemen. Ik heb zeven jaar bij Feyen oord gespeeld en iedereen kent m'n mentaliteit". Jan van Deinsen maakt zich, als het gesprek met Feyenoord negatief uitvalt, geen zorgen over zijn toe komst. „Er zijn contacten met verschillende verenigingen. Tot nu toe heb ik de boot afge houden, omdat ik beslist eerst fit wilde zijn". Van Deinsen lijkt voor NEC, de vereniging waarbij hij zijn profcarrière begon, de man om het middenveldprobleem op te lossen. „Er zijn ook enkele ge sprekken geweest met Pim v.d. Meent. Ik ben een brood voetballer en als NEC de ver goedingssom - die schijnt twee ton te zijn, maar voor een spe ler die een jaar uit de roulatie is geweest, moet daar toch wat vanaf kunnen - wil betalen en aan mijn financiële eisen kan voldoen, dan vind ik het best. Anderzijds, ik weet dat ik nog gemakkelijk op het hoogste niveau meekan als ik topfit ben en dus gaat mijn voorkeur uit naar een zo sterk mogelij ke club". ment tot briljant spel te zijn gekomen. Want persoonlijke fouten beginnen het handelsmerk te worden van het Oostenrijkse elftal, dat zonder de gebles seerde libero-veteraan Ober- maier geen knip voor de neus waard blijkt te zijn. Was in Noord-Ierland een misser van verdediger Kienast de oorzaak van een 3-1 nederlaag, giste ren sprongen Pezzey en doel man Koncilia voor de ogen van 69.000 betalende toe schouwers in de fout. Pezzey maaide al in 4e minuut finaal langs de bal, waarna Rumme- nigge vrij uitzicht op de Oos tenrijkse veste kreeg: 1-0, een kwartier later liet Koncilia van ver een schot van Maier los, waarna sluipschutter Vol ler simpel kon toeslaan: 2-0. De missers van beide routi niers sloegen het Oostenrijkse team volledig uit het lood en twee minuten na de 2-0 stond het 3-0, toen Voller een vloeiende combinatie tussen Augenthaler en Dremmle ver zilverde. Die stand was in weerwil van het gebodene van dat moment. Ingegeven door de snelle achterstand speelde Oosten rijk - zonder zijn uit vorm zijnde topscorer Krankl, die op de bank zat - aanvallender dan gedacht. De ploeg kwam met een zönedekking en een aantal listige positiewisselin gen op de proppen, waar de Duitsers aanvankelijk geen raad mee wisten. Het Oosten- rij kse spel was echter te door zichtig om tot kansen te ko men. Op dat gebied deden de Duitsers het beter. Nadat het na een blunder van doelman Koncilia tegen de verhouding in 2-0 geworden was, speelde er nog maar een ploeg: West- Duitsland. Zeker na de derde Duitse treffer begroeven de Oostenrijkers alle hoop op een positieve wending en deden niet meer dan het hoogst noodzakelijke. Ook Gasselich en Prohaska konden de vastgelopen kar niet uit het zand trekken. In de tweede helft kwam Gasselich niet meer terug. Aanvaller Jurtin mocht in zijn plaats op draven. Het veranderde het beeld van de wedstrijd niet. Oostenrijk liep als een aange slagen bokser over de piste en Duitsland, met een volstrekt falende Schuster in het mid den, kon niet voor spectaku- laire momenten zorgen. Het gevolg was dat de gelopen koers zich voltrok in de snel heid van een begrafenisstoet en het publiek begon te mor ren. Een handjevol doelkansen aan beide zijden en een bal op lat konden daarin geen veran dering brengen. West-Duitsland - Oostenrijk 3-0 (3-0). 4 Rummenigge 1-0, 19. Voller 2-0, 21. Voller 3-0. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 69.000. Gele kaarten voor Schuster (WD1) en Baumeister (Oos). West-Duitsland: Schumacher; Augenthaler, Strack, Karl-Heinz Förster; Dremmler, Briegel, Rolff, Schuster, Meier (Matthaus); Rum menigge en Vóller (Waas). Oostenrijk: Koncilia; Lainer, Pez zey, Degeorgl, Krauss (Preges- bauer); Weber, Prohaska, Gasse lich (Jurtin), Baumeister; Schach- ner en Willfurth. De stand in groep zes is: 1. Noord-Ierland 6 4 1 1 9 7-4 2. Oostenrijk 7 4 1 2 9 14- 7 3. West-Duitsland 5,3 1 1 7 8-2 4. Turkije 5 1 1 3 3 3-10 5. Albanië 7 0 2 5 2 3-12 Peter Houtman (9) in duel met de Roemeense doelman Lung. door John van Dinter UTRECHT - Je hoeft er geen overdreven fantasie voor te hebben; André Hazes zou de voetbalsupporters gisteravond in Utrecht in het schitterende Nieuw Galgenwaard een uitermate plezierige en gezel lige avond hebben bezorgd, hetgeen de Nederlandse en Roemeense Olympische elftal len (0-0) slechts bij vlagen luk ten in 90 minuten voetbal. Het Amsterdamse idool amuseerde de mensen, van wie zeker een vierde deel lou ter voor de zanger was komen opdagen, een half uur lang met zijn tophits, de voetballers verveelden de kijkers bijna anderhalf uur lang met saai en oninteressant voetbal. Het publiek liet zijn ongenoegen na afloop dan ook duidelijk merken toen het de spelers op weg naar de kleedkamers be geleidde met striemend ge fluit. De puntendeling heeft de mogelijkheid voor Oranje om volgend jaar naar Los Ange les, waar de Olympische Spe len worden gehouden, te kun nen afreizen sterk geredu ceerd. Na twee wedstrijden heeft Nederland slechts een schamel puntje vergaard en het staat nog steeds troosteloos op de laatste plaats in groep C. „Om dat te denken vind ik voorbarig, want we hebben slechts twee punten achter stand op koploper Joegosla vië", praatte een teleurgestel de bondscoach Ger Blok zich moed in. Het enthousiasme dat An dré Hazes voor de wedstrijd had losgeweekt bij de onge veer 8000 toeschouwers was snel weggeëbd na het begin- signaal van de Spaanse arbi ter Lamo Castillo. De Olympi sche ploeg slaagde er amper in om het publiek in het eerste deel een hartverwarmende partij te presenteren. De Roe menen waren ook geenszins van plan om de mensen in Utrecht te vermaken. Zij lie ten de Nederlanders razen en loerden als sluipmoordenaars op een mogelijkheid om via een slinkse supersnelle uit braak Oranje te verrassen. De Oosteuropeanen, die in april in Rimnica Vilcea Nederland met 3-0 genadeloos had afge straft, hoefden zich niet onge rust te maken om de offensie ve daden van opponent. De individuele acties van De Wit, die in de tweede helft te recht vervangen werd door Holverda, strandden telkens op een van de Roemenen, die in de 23e minuut toch nog bij na succes hadden. Verdediger Barbalescu speelde twee Ne derlanders kinderlijk eenvou dig uit. Een tegendoelpunt bleef de Nederlandse Olympi sche ploeg bespaard, omdat twee Roemenen elkaar in het strafschopgebied in de weg liepen. Er leek echter na de hervat ting een positieve kentering in te zetten. Maar eerst ontkwam Nederland aan een achter stand, toen opnieuw verdedi ger Barbalescu op de paal schoot. De wel hard werkende, maar niet overtuigend acte rende Theo Keukens nam de doelman onder vuur, Bosman zag een kopbal op de lijn ge keerd en Wim Koevermans schoot twee keer, zonder re sultaat echter. Merkwaardig was dat de sporadische keren in de tweede helft wanneer de Fortunees in het front van de aanval verscheen, de Roeme nen, bij wie tien A-internatio- nals speelden die twee weken geleden nog tegen Polen 2-2 speelden, benauwde ogenblik ken doormaakten. Werkelijk een unieke moge lijkheid om de Olympische ploeg vooralsnog vooruitzich ten op Los Angeles te bieden, liet Peter Houtman 9 minuten voor tijd liggen. Met een leeg doel voor zijn neus kopte hij van de zijkant de bal uit een pass van Wout Hoverda langs het doel. Nederland: Van Ede (FC Utrecht); Maessen (Fortuna S), Haar (AZ'67), Koevermans (Fortuna S) en Silooy (Ajax); Kruys (FC Utrecht), Bos man (Go Ahead Eagles) en Keu kens (FC Groningen); Broeken (FC Groningen), Houtman (Feyenoord) en De Wit (FC Utrecht)(vervangen door Holverda, Sparta). De stand: 1. Joegoslavië 2 1 1 0 3 6-3 2. Roemenië 3 1113 4-4 3. Italië 10 10 12-2 4. Nederland 2 0 111 0-3 Van onze sportredactie DUBLIN - Zoals het er nu naar uitziet zal de NOS volgen de week woensdagavond (12 oktober) op de televisie een rechtstreekse uitzending verzorgen van de interland Ier- land-Nederland in Dublin. De NOS heeft de onderhandelingen met de Ierse voet balbond positief afgesloten. Het Nederlands elftal zal in Dublin moeten winnen, wil het mog een kans hebben zich te plaatsen voor de eindronden van de strijd om het Euro pees kampioenschap volgend jaar in Frankrijk. ZELE (BELGA) - Hennie Kui per is kennelijk geïnspireerd door het feit, dat hij volgend seizoen een ploeg vormt met onder anderen Jan Raas en Joop Zoetemelk. De 34-jarige 'oude meester' won gisteren een profkoers over 150 kilome ter in Zele (België). De beroepswielrenner uit Putte versloeg in de eindsprint zijn Belgische medevluchter Ronny Onghena, die tweede werd De Ier Sean Kelly bezet te op dertig seconden achter stand de derde plaats. Frits van Bindsbergen eindigde als zestiende en Adrie van der Poel werd 23e. De uitslag is: 1. Hennie Kuiper (Ned) 150 km in 3 uur 29 min; 2. Ronny Onghena (Bel) z.t.; 3 Sean Kelly (Ier) op 30 sec; 4. Eddy van Haerens (Bel) z.t.; 5. Mare Dierickx (Bel) z.t.; 16. Frits van Bindsbergen (Ned) z.t.; 23. Adrie van der Poel (Ned) z.t.; 29. Vester Aarts (Ned) z.t. PARIJS (AFP) - De start van de ronde van Frankrijk heeft volgend jaar plaats in het de partement Seine Saint Denis, dat grenst aan Noord-Oost Parijs. Jacques Goddet en Felix Levitan, de bazen van de grootste wielerwedstrijd ter wereld, hebben nog niet beslo ten in welke plaats hun evene ment in het komende jaar be gint. BOGOTA (AFP) - Edgar Cor redor treedt volgend seizoen in Spaanse wielerdienst. De 23- jarige Columbiaanse amateur tekende een contract bij de formatie Teka, die volgend jaar wordt geleid door oud- Tourwinnaar Luis Ocana. Corredor baarde dit seizoen opzien in de ronde van Frank rijk, die voor het eerst ook toe gankelijk was voor amateur wielrenners. Hij eindigde als zestiende en was met name in het hooggebergte steeds bij de besten te vinden. Hij kreeg van de Columbiaanse wielren- federatie gisteren het groene licht voor de overgang naar de profs. In het recente verleden stelde de Columbiaanse bond zich steeds negatief op in der gelijke gevallen. MANILA (ANP) - Het congres van de wereldschaakbond (FI DE) is gisteren in een onrustig Manila officieel geopend. De gedelegeerden werden ont vangen door de vrouw van de Philippijnse president, Imelda Marcos, terwijl voor het paleis urenlange demonstraties wer den gehouden. De eerste vergadering duur de twee uur. Tijdens die bij eenkomst stelden Nederland (Rotterdam) en Oostenrijk (Graz) zich officieel kandidaat voor de tweekampen in de halve finales van het kandida tentoernooi. Na de offerte van Oostenrijk werd de vergade ring gesloten. Vandaag zullen de overige geïnteresseerde landen hun kandidatuur inbrengen, waar na vermoedelijk morgen de beslissing zal vallen. ATHENE (AFP) - In een wed strijd voor groep A van het kwalificatietoernooi voetbal voor de Olympische Spelen heeft Rusland gisteren in Athene met 3-1 gewonnen van Griekenland. Bij de rust leid de de Sovjet-Unie reeds met 1-0 door een treffer van Koes- netsjov in de 29e minuut. Na de hervatting zojgde Tsjerenkov in respectievelijk de 83e en 90e minuut voor de twee andere Russische goals. De treffer van Griekenland kwam in de 73e minuut van Mitsibonas. De wedstrijd werd bijgewoond door 8.000 toe schouwers.

de Stem | 1983 | | pagina 7