OTHERS Eerste glas 6 Vin de Terneuzen9 voor C. Ockeloen Jubileumfeest tehuis Blauwe Hoeve gestart VOO protesteert tegen begroting onderwijs 1984 herfstfeesten geopend ruim een maand feest in hulst FNV-BESTUURDER: 'AANMELDING MEESTAL AFGEDWONGEN9 TOETSINGSCOMMISSIE MPAG 3 OKTOBER 1983 VAN ZEELAND Problemen met uw voeten? Komt u maar gerust naar ons toe. Wij helpen u wel iets passends te zoeken. 28 - 4561 EJ Hulst 13090 B-bus komt andaag Oostburg EEL DRANK NTVREEMD BERGEN al aan weiken. keuzen politierapport België wint bridge-drive Achterstand in VWO-onderwijs Goese meisjes Rolschaatsen in Zuidzande Chauffeurs onderscheiden Veel publiek op Truckdriversbalf GEMEENTE BESTEEDT TON AAN VERFRAAIING Jachthaven in Breskens uit problemen O-Z-Vlaanderen en Terneuzen I Bestuurlijke Organisatie en Ongelegenheden van de 4e provinciale griffie bestaat een lekking. brband met de aard van ge lie dient men bij voorkeur ae Sikking te hebben over een T6 PAGINA ZEELAND 2 tijden: bkkene dient bereid te 'ijl, afhankelijk van de bijeen! Sten van de toetsingscommis- afwisselend de morgens of de jlagen te werken, in principe preid over 5 dagen per week. tidsvoorwaarden: lanstelling vindt plaats in tijde- 1 dienst voor de periode van Baar. salaris is afhankelijk van oplei- en ervaring en varieert van 7.- (minimum provinciaal amb- ar C) tot 1.461(maximum nct-commies) bruto per nd. egenwoordigers van de 4e af- ig van de provinciale griffie pen bij de selectie betrokken. ere inlichtingen kunnen wor- ingewonnen bij de heer H A Vilgenburg (tel. 01180-31559) ■citaties dienen vóór 10 okto- la.s. in het bezit te zijn van de 1 van de afdeling personeelsza- |van de provinciale griffie, Sint erstraat 42, 4331 EW Middel onder vermelding van vaca- nummer 29/83. fiwde adres sinds 1906 srs-De Silva) Ihopedische maatschoenmaker. por Iche schoenen. Indsleverancier. t voor: Jen i, 4 wijdtematen, |yds naar maat en schoenreparatie, handschoenen CU« |n voor meneer >n heel nieuwe !>aar bereidt hij coach van de n pensioen en is goed te Ivinterde sport- r. Bereidt u zich uw pensioen of jw man? over in het boekje gaat. Even de jgt het gratis in stbus 259,1000 AG Amsterdam tis boekje "Straks met pensioen yan onze correspondent IERNEUZEN - Met het nuttigen van het eerste glas •Vin de Ville Terneuzen' opende burgemeester C. Oc- lieloen zaterdag de Herfst feesten, die door de onderne mersvereniging Axelse- straat worden verzorgd. Dit «beurde bij de Huizinga- bank in de Axelsestraat, waar de eerste burger en diens echtgenote in een 'an tieke' taxi arriveerden. In zijn toespraak stelde Ockeloen blij te zijn dat de tijd van praten in de Axelse straat eindelijk voorbij is om plaats te maken voor een periode van activiteiten. „Ik zie deze Herfstfeesten als het begin van de fesitivitei- ten rond het 400-jarig be staan van de stad Terneu zen", aldus de burgemeester. Voorzitter P. Gerreman van de evenementen-com missie De Vliegende Hollan der haakte hier op in door mee te delen dat er al heel wat plannen klaarliggen om Terneuzen volgend jaar tus sen 27 april en 1 oktober te herscheppen in een feest stad. Dan zal namelijk wor den herdacht dat Terneuzen 400 jaar geleden uit handen van prins Willem van Oran je (precies één jaar voor diens dood) stadsrechten ontving. De speciale Terneuzen- wijn zal ook tijdens de her denkingsfeesten rijkelijk vloeien, meende Gerreman. Na de opening kwamen de Herfstfeesten goed op gang, muzikaal ondersteund door een boerenkapel. Ook was er een optreden van het stunt team The Flying Eagles. Burgemeester Ocke loen neemt de eerste fles Vin de Ville Terneuzen in ontvangst. - FOTO WIM KOOYMAN 'm een onzer verslaggevers JSTBURG - De tuberculo- bus, die het gat gaat opvul- dat in Zeeland is ontstaan sluiting van de consulta- bureaus in Oostburg, Goes Zierikzee, zal vandaag stburg aandoen. Wie zich wil laten onder eken kan tussen 14.00 en uur terecht in de bus, die lat bij het wijkgebouw aan Volderstraat 23. In de bus n onder meer een foto wor- n gemaakt, de Mantoux-re- lie verricht, sputum verza- >ld voor onderzoek en even- iel een BCG-vaccinatie irden gegeven. Morgen (dinsdag) staat de b van 11.00 tot 12.00 uur in es bij Ter Valcke en woens- g(van 14.00 tot 15.00 uur) bij wijkgebouw aan de Ta- kstraat 26 te Hulst. Donder- 8 zal van 14.00 tot 15.00 uur inkenszand worden aange- m. Standplaats bij het jkgebouw Warande 2. Het is de bedoeling dat de seen jaar lang op proef elke ■ekop bovengenoemde vaste en tijden de betrokken latsen aan doet. In Terneu- kan men gewoon terecht het consultatiebureau aan Van Steenbergenlaan 70, el- woensdag- en vrijdagoch- idvan 09.00 tot 11.00 uur. ÜGEN OP ZOOM - Met "lig flessen whiskey en 23 'tien bier gingen de inbre- fs aan de haal, die vrijdag- ht een bezoekje brachten aan een bedrijf aan de Van aijnenburgweg in Bergen loom. partij vertegenwoordig- een waarde van 3500 gul- - De bridgeclub speel- 8 de A-groep howell 9 met Br®. 1. heren Biesbroeck- ®nberg, 2. dames Bies- Mt-Goossen, 3. dames Wrink-Beuzenberg, 4. da llast-Kind, 5. heren Snu- 'K-Burggraeve. B-groep «19 met 10 paren: 1. heren •«JS-Van Leeuwen, 2. he- "erman-Van de Dries, 3. «Gerres-De Maat, 4. me- 'Bruijns en de heer Van mevrouw Van de Ward en de heer Melchers. i met 10 paren: 1. me- j „Holle en de heer Nie- l' "levrouw Stallaert en «rDeNijs, 3. Dames Be- ">an Damme, 4. echtpaar mi 5' dames De Booij- »üoveTdede dam0S Hillig6" den door dit blad, in samen- chting Ideéle Reclame (SIRE-) p- 'r - Buurthuis De 1(j ln Terneuzen start 8 (maandag) het nieu- u z,0en Elke dinsdag- en i -^middag is er van J115 uur een peuter- De vrouwengroep P de dinsdagavond bij- "an 19.30 tot 2i.30 uur voor wnarbeid. Op de woens- U "«nd is er van 9.30 tot M,,n Praatgroep, waarna 2® (13-3(J tot 15.30 uur) j L. ten terecht kunnen «denarbeid en spel en Cï Van 19 tot 2L30 uur M J5"De tienersoos is ge- oor de vrijdagavond SVsn° 21-30 uur en 's zon- an 14.00 tot 16.00 uur. HULST - De rijkspolitie heeft vrijdag in een pension te St. Jansteen een beroeps oplichter aangehouden. Het is de 39-jarige Belg E.B., zon der vaste woon of verblijfs plaats. De man heeft, nadat hij een drietal weken geleden Nederland is binnengeko men, een hotelhouder in Hulst, acht horecabedrijven in Hulst en twee in Sluis op gelicht. Indien er nog meer benadeelden zouden zijn, worden deze verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. B. is ook in België geen on bekende voor de politie. Hij gebruikt daar, evenals hij hier deed, verschillende na men. In het Hulster hotel lo geerde hij 14 dagen, waarna hij zonder betalen vertrok. In de reeds genoemde hore- ca-zaken bestelde B. een etentje voor 20 tot 30 perso nen voor een sportclub uit België. Na akkoord vroeg hij dan de eigenaar of deze inte resse had een advertentie te plaatsen in een blaadje dat ten behoeve van de sportclub werd uitgegeven. De bedra gen die voor deze advertentie werden gevraagd varieerden van 500 tot 2500 Belgische francs. MIDDELBURG - Bij een verkeersongeval te Middel burg werd de 19-jarige me juffrouw J.S. uit Diemen dusdanig ernstig gewond dat zij per ambulance naar het Gasthuis ziekenhuis te Mid delburg moest worden ver voerd. Een personenauto reed op de Nieuwlandseweg met een aanhangwagen, ge laden met planken, in de richting Nieuw en St. Joost- land. Ter hoogte van de uit- voegstrook bij de Torenweg vlogen twee plarhken van de aanhangwagen, en beland den via de voorruit in de achter hem rijdende perso nenauto, bestuurd door de 27-jarige P.K. uit Zoutelan- de. Deze verloor daardoor de macht over het stuur. De auto werd geheel vernield. De 19-jarige passagiere uit Diemen moest ter observatie opgenomen worden in het Gasthuis ziekenhuis in Mid delburg. Mejufrouw M. van de W. uit Oostburg kwam met de schrik vrij. De be stuurder van de personenau to die het ongeval veroor zaakte, is doorgereden. TERNEUZEN - Zaterdag nacht is ingebroken in een filiaal van de firma Van der P. aan de Mr. Haarmanweg te Terneuzen. Er worden on geveer tien autoradio's ver mist. Verder werd in een kantoor naar geld gezocht, maar of dat aanwezig was, is niet bekend. Men was bin nengekomen door het ver nielen van een ruit. OOSTBURG - Een Holland- België-bridgeduel tussen twaalf paren, samengesteld uit leden van de Oostburgse bridgeclub ORB en een vere niging uit Mortsel bij Antwer pen, is geëindigd in een zege voor de zuiderburen. Tijdens de drive in hotel Du Commerce te Oostburg scoor den de Belgen 1604 punten, te genover Nederland 1276. Er werd gespeeld in twee groe pen. Na afloop werd een geza menlijke maaltijd genuttigd en volgde de prijsuitreiking. ORB zal volgend jaar septem ber een tegenbezoek brengen aan Mortsel. 'Geen interesse voor projecten werklozen' Een demonstratie kantklossen in de Blauwe Hoeve. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent HULST - Afgelopen week end zijn de feestelijkheden begonnen rondom de viering van het vijftienjarig be staan van de Blauwe Hoeve in Hulst. Ter gelegenheid van dit jubileum van het bejaarden tehuis wordt meer dan een maand feest gevierd. Hier aan kunnen naast de bewo ners, personeel en medewer kers alle belangstellenden uit heel de gemeente mee doen. Onder zeer grote belang stelling van zowel bewoners als buitenstaanders begon zaterdagmiddag het jubi leumfeest. In de kapel van de Blauwe Hoeve was er als eerste een eucharistievie ring die werd voorgegaan door rector P. van de Vee ken. Het Blauwe Hoeve koor onder leiding van A. Pollet verzorgde de gezan gen, terwijl W. Lockefeer het orgel bespeelde. Daarna werden op het voorterrein van het tehuis vijf vlaggen gehesen, name lijk de Nederlandse driekleur, de Vlaamse vlag, de Zeeuwse vlag, de Hulster vlag en de Blauwe Hoeve- vlag. Ook werd de feestver lichting ontstoken. Tussen door verzorgde het Hulster majorettenpeloton De Vos sen een show, en luisterde de Koninklijke Stedelijke Har monie de feestelijkheden muzikaal op. In de hal werd het programma onthuld dat gedragen werd door poppen in Zeeuwse klederdracht. De grote 'Art-tist-show' in de verschillende afdelingen en ruimten in de Blauwe Hoe ve, waaraan een 40-tal 'kun stenaars en hobbyisten' uit groot Hulst deelnamen met onder andere kantklossen, schilderen, muzikaal instru ment, manden vlechten en Zeeuwse poppen, trok veel publiek. Ook gisteren was het druk, en kwamen veel men sen van buiten de Blauwe Hoeve een kijkje nemen. Veel belangstelling trok de foto-tentoonstelling over het verleden en heden van de Blauwe Hoeve. De foto's blijven de hele maand han gen. Van een onzer verslaggevers GOES - Uit diverse onderzoekjes is de FNV gebleken dat er onder de werklozen in Zeeland geen of nauwelijks interesse bestaat om deel te nemen aan door gemeenten opgestarte werk- lozenprojecten. Veelal zou het zelfs voorkomen dat werklozen min of meer worden gedwongen zich als vrijwilliger aan te melden onder bedreiging dat anders hun uitkering wel eens in gevaar zou kunnen komen. Dit stelde districtsbestuur der H. Lenting zaterdag in Goes tijdens de 'startdag' van het winterseizoen van de bouw- en houtbond FNV. „Wij 'wijzen dit volstrekt van de hand en zullen ons daartegen met alle ons ten dienste staan de middelen verzetten", ver klaarde hij. Volgens Lenting moet het „misbruiken van de toch al fi nancieel zwaar getroffen werklozen voor allerlei vrij- willigersprojecten - die dat in feite niet zijn - Verworpen en bestreden worden". Het wordt dan ook tijd, zo stelde hij, dat de gemeenten eens een echt werkgelegenheidsbeleid gaan voeren. Als voorbeeld verwees hij naar Friesland, waar plannen zijn gemaakt om met aange vulde uitkeringsgelden pro jecten van de grond te krijgen. Lenting: „Deze projecten wor den dan door bedrijven uitge voerd, waarbij werklozen in dienst treden onder de nor maal geldende arbeidsvoor waarden. Zoiets zal een stimu lerende werking hebben op de toeleveringssector" GOES - De Emancipatie Nota Goes, samengesteld door de Werkgroep Emancipatie Goes, is verschenen en aan diverse organisaties toegezonden voor commentaar. Volgens de nota verioont de deelname van meisjes aan het VWO voor Goes een grote ach terstand. De cijfers voor deel name aan het VWO/Havo/ Mavo in Zeeland verschillen maar weinig met de landelij ke. Hoewel aan de scholenge meenschappen in Goes in to taal meer meisjes dan jongens aan het onderwijs deelnemen (2073 meisjes tegenover 1904 jongens), blijkt het aantal jon gens dat VWO volgt véél gro ter te zijn. Tegenover een deelnemers aantal van 483 jongens staat een aantal meisjes van 369. Te genover een landelijke achter stand van 0.2% staat een pro vinciale achterstand van 1% en staat in Goes een achterstand van 13.3%. De nota is tegen betaling van f 2,50 verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de gemeente Goes. ZUIDZANDE De Zuidzande schaatsvereniging startte af gelopen zaterdag het seizoen met wedstrijden rolschaatsen voor de jeugd. De belangstelling voor dit evenement bleek erg groot, want vrijwel de gehele plaat selijke schooljeugd gaf acte de présence op het plein van de Europaschool. De uitslagen in de diverse categorieën: Klas 1 en 2: 1. Ni cole Verplanke, 2. Angela Bre vet, 3. Erik Vergouwe. Klas 3 en 4: 1. Theo Rabaut, 2. Ricky Nelisse, 3. Melanie de Lijzer. Klas 5 en 6: 1. Jeroen Steyaert, 2. Tony de Zwart, 3. André Voogd. Grijs De districtsbestuurder ver weet de Zeeuwse gemeenten de werklozenprojecten te ge bruiken ten eigen nutte. „Werkloze bouwvakkers kun nen projecten uitvoeren, die door gebrek aan geld niet door de gemeenten kunnen worden aangepakt". Volgens Lenting is vrijwilli gerswerk in feite gewoon werk en is er een 'grijswerker' aan het ontstaan, die arbeid verricht zoals ieder ander, maar die minder rechten heeft en wordt betaald door de so ciale verzekering. „Deze 'grijs werker' is daarmee voor de gemeente de goedkoopste ar beidskracht", oordeelde hij. „Het is zelfs mogelijk dat in fi nanciële nood verkerende ge meenten personeel ontslaan om dat dan vervolgens weer 'grijs' in dienst te nemen". SAS VAN GENT - Het truck- driversbal dat afgelopen za terdag in de Sasse Vlaande- renhal gehouden werd, is we derom een groot succes gewor den. Ruim vijfhonderd be roepschauffeurs, wegonderne- mers en hun echtgenoten, kon den tijdens het bal genieten van optredens van Lee Towers en Bonnie St. Clair. Ook was er een optreden van een vuurvreetster. Voor aanvang van deze optredens reikte burgemeester Dusar- duijn van Sas van Gent een aantal onderscheidingen uit. De heer Heleir Neyt uit Phi lippine, chauffeur bij Van Op- dorp ontving het Gouden Schoentje. Deze onderschei ding wordt uitgereikt aan die DAF-chauffeur die de afgelo pen twee jaar het zuinigst heeft gereden. In het kader van de actie Veilig Rijden van Veilig Ver keer Nederland ontvingen de heren W. Kattouw en A. de Wolf uit Terneuzen een VVN- speldje als blijk van waarde ring voor hun schadevrij rij den. Peter de Koning uit Hoek won de hoofdprijs van de lote rij een weekend Londen. Aan alle aanwezige chauf feurs werd met klem een op roep gedaan om in de bebouw de kom van Zaamslag een vei lige snelheid van dertig kilo meter per uur in acht te ne men. Het evenement werd aan eikaar gepraat door Pierre Eijsackers. De organisatie van dit vierde truckdriversbal was in handen van garage Ver- brugge BV uit Terneuzen. BRESKENS - De jachthaven te Breskens is voorlopig uit de problemen. Mede als gevolg van een reclame-campagne is de leegloop een halt toegeroe pen en trekt de bezetting weer aan. Ook het aantal passanten neemt weer toe en is het afge lopen seizoen zelfs groter ge weest dan vorig jaar. Dit deelde wethouder J. Thomaes zaterdag mee tijdens het bezoek dat de Oostburgse gemeenteraad, in het kader van een excursie door de ge meente, aan de jachthaven bracht. „Tevens komen veel Belgen terug, die enkele jaren geleden als gevolg van de dure gulden Breskens de rug toe keerden", aldus de wethouder. Om de concurrentie-slag tussen de jachthavens te kun nen volhouden is de gemeente van plan een ton uit te trekken om in Breskens allerlei ver fraaiingen aan te brengen. Er zal veel groen worden aange plant, er komen bankjes en een barbecue, terwijl de mid denstand wordt gestimuleerd een filiaal te openen aan de jachthaven. Dat laatste blijkt enorm aan te slaan, meldde Thomaes za terdag. „Er liggen op dit mo ment al meer aanvragen dan we ooit in kunnen willigen". Het is de bedoeling dat vol gend jaar in totaal zo'n dertien boetiekjes (dit jaar waren er vier) aan de haven zullen ver rijzen, alsmede een bruin café. Proeftijd Hoewel vorig jaar met de uitbaters was afgesproken dat ze na afloop van het huidige seizoen moesten beslissen of ze over wilden gaan tot bouw van een permanente vestiging aan de haven, heeft het Oost burgse gemeentebestuur in- middels besloten de proeftijd, met een jaar verlengen. TERNEUZEN - De afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen en Groot-Terneuzen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) heeft zaterdag tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in het Terneuzense Zuidlandtheater een duidelijk protest laten ho ren tegen de onderwijsbegroting voor 1984. In een stencil dat onder de aanwezigen werd verspreid wordt gesteld dat in de begroting duidelijk naar voren komt dat onder wijs niet langer de hoeksteen is van het regeringsbeleid, maar slechts de sluitpost. De VOO-afdeling verwerpt het invoeren van schoolgeld voor 12- tot 16-jarigen, kant zich tegen het afschaffen van alle niet- examenvakken in het voortgezet onderwijs, vindt dat er een ge degen onderzoek moet komen naar de onderwijs-verzuiling en de kosten hiervan en stelt zich op het standpunt dat de laatste school in een dorp een openbare moet zijn, omdat die voor ieder een toegankelijk is. Deze punten van kritiek zullen binnenkort met andere VOO- afdelingen worden besproken om te proberen tot een gezamen lijke stellingname te komen. De voorlichtingsmiddag trok vrij veel publiek, terwijl zo'n 300 kinderen genoten van een voorstelling van het Axelse poppen theater Opgepast.

de Stem | 1983 | | pagina 7