DE STEM Reagan maakt t gehoorapparaat zeer populair Elisabeth droomtl ervan ooit de derby te winnen SLECHTS TOPJE VAN USBERG VAN 400 SCHATRUKE AMERIKANEN Willebrands neemt op 8 december afscheid teas1.- Officieren eisen vaak maar wat BE STEM COM Intriest ZATERDAG 1 OKTOBER 1983 :PAGINA TWEE Andere uitleg \sïS-S5h \ïïSSI£®ns,s PAPIER) VOOR UW PEN Indosmos SPECIALIST IN BOEK: Driekwart van kunstgebitten werkt slecht fi£.rLcs,ntl ZATERDAG 1 OKTOBE 4LTERNATIEF Volgens biografe Engelse koningin I DAGBLAD VOOR ZUCWEST NEOERtANP Jaargang 123 Nr. 20.246 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Courtaans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Raborek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573 Abonnementen Betaling 076-236347 20,49 per maand 61,15 per kwartaal 238,00 perjaar Postabonnementen met toeslag Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236538, 236381 236244 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911 Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227 Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 414811 NN. Abonnementen 076- 236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Bezorgklachten 076-236888 ma. t/mvr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Goes Klokstraat 14461 JK Tel. (alle afd.) 01100-28030 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Hulst Steenstraat 14, 4561 AS Tel. (alle afd.) 01140-13751 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN Tel. (alle afd.) 01650-37150 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uür Vlissingen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910 Kantooruren ma t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur In VS zijn minstens vijftien miljardairs YORK - Amerika telt minstens 15 mil jardairs, twee meer dan in 1982, en zij vormen het 'topje van de ijsberg' van 400 schatrijke Ame rikanen met een vermogen van boven de 125 miljoen dol lar. Vorig jaar bevatte de jaarlijkse lijst van het za- kentijdschrift Forbes de na men van de Amerikanen met een kapitaal van meer dan 100 miljoen dollar, maar er kwamen zoveel vermo gens in die categorie bij, dat het minimum tot 125 miljoen werd opgetrokken. Ongeveer 116 namen op de lijst genoten in de afgelopen twaalf maanden een kapi- taalsgroei van minstens 50 procent. Voorbeeld is Sam M. Walton uit Betonville in Arkansas. Hij stond op de lijst van Forbes van vorig jaar op de negentiende plaats, maar is nu de op één na rijkste Amerikaan. Zijn aandelenpakket van 690 miljoen dollar in de keten van 'Wal-Mart'-discount- winkels nam binnen het jaar meer dan drievoudig in waarde toe. „Het is bijna niet te gelo ven", zegt Walton zelf. Hij rijdt nog steeds in een oude Chevrolet of bestelauto van zijn bescheiden huis naar de bank - waar niettemin, bij wijze van spreken, 2,15 mil jard dollar op staat. Walton ging in 1945 in zaken en, zo als met de meeste andere su perrijke Amerikanen het geval is, is zijn fortuin in es sentie uit nieuw geld opge bouwd. Bijna de helft van Ameri- ka's topmiljonairs komt uit New York, Californië en Te xas (Midland in Texas, een stad van 70.000 inwoners on der wie tientallen miljo nairs, heeft het rijkste inko men per hoofd van de Vere nigde Staten). De belang rijkste bronnen van wel stand zijn onroerend goed, olie en de media, hoewel de voortvluchtige financier Ro bert Vesco de lijst haalde An Wang Neison Bunker Hunt David Rockefeller Zes Amerikaanse heren voor wie geld geen rol speelt - FOTO AP door het stelen van 224 mil joen dollar. Volgens Forbes is nog steeds een Getty Amerika's rijkste man. Hij is de 49-ja- rige Gordon Peter Getty, een amateur-componist en -pia nist met een ruggesteunfje van 2,2 miljard dollar. Hij is de vierde zoon van de over leden oliebaron John Paul Getty en hij heeft de scheepsmagnaat Daniel K. Ludwig, die de lijst in 1982 met 2 miljard aanvoerde, in gehaald. De 86-jarige Ludwig heeft overigens geen zorgelijke oude dag, want met 2 mil jard is hij nog altijd de op twee na rijkste man in Ame rika. Wat hem „de das om deed" was zijn mislukte pa- pierpulp-avontuur in het oerwoud van de Amazone. Zulke financiële aderlatin gen leden 74 andere Ameri kanen van de lijst van 1982 die '83 niet hebben gehaald, zoals de speelzaaleigenaar Moe Dalitz in Las Vegas en filmer George Lucas, die een deel van zijn zakenimpe- rium moest afstaan in een echtscheidingsprocedure. Oude geld Het oude geld is van de verschuiving van 's lands activa het 'slachtoffer' ge worden. David Rockefellers grootvader, John D. Rocke feller senior, stond in de Forbeslijst van 1918 met 1,2 miljard dollar op de boven ste plaats. David staat twaalfde met een netto- waarde van ruim 1 miljard. Zijn enige nog in leven zijnde broer Laurance is 22e met 650 miljoen. Achter de namen op de lijst gaan spec taculaire geschiedenissen van het 'van-krantenjon- gen-tot-milj onair'-soort schuil. Geen is zo in drukwekkend als dat van Kyupin Philip Hwang. De 46-jarige Hwang, die met 50 dollar uit Noord-Ko- rea uitweek naar de Vere nigde Staten, waste de vaat in een casino in Californië om zijn studie te kunnen be kostigen. Hij richtte in 1975 in zijn garage 'Televideo Systems Inc.' op. In maart ging hij ter beurze en zijn aandelen stegen tot een waarde van 575 miljoen dol lar. Hij kreeg voor het eerst een plaats op de lijst van Forbes. Bijna even opzienbarend is het verhaal van Leslie H. Wexner, een 46-jarige de tailhandelaar in kleding die nog geen twintig jaar in za ken zit. Hij heeft nu een ke ten van 900 winkels, 'The Li mited, Inc.' ter waarde van 540 miljoen, maar hij is niet tevreden. „Ik vond er meer aan toen ik een gewone vent uit Columbus in O (oio was", zegt hij. Forbes plaatst zijn eige naar, de 64-jarige Malcolm S. Forbes, nummer 400 op de lijst omdat Forbes beweert dat hij het niet precies weet en ook de waarde van zijn tijdschrift niet weet te schatten. Wel zegt hij tevre den te zijn met zijn huidige status. De Wall Street Jour nal begroot zijn vermogen voor hem op 200 miljoen dol lar. Hitlijst De lijst van 15 rijkste Amerikanen in miljarden - dertien mannen en twee vrouwen - ziet er als volgt uit: 1 Gordon P. Getty, 49 jaar, 2,2 miljard, olie. 2 Sam Walton, 65, 2,15, discountwa renhuizen. 3 Daniel Ludwig, 86, 2, kapitaalsinvesteringen en grond. 4 David Packard, 71,1,85, electronica. 5 Kyupin Hwang, 63, 1,6, electronica. 6 Nelson Hunt, 57,1,4, olie (zil ver). 7 Caroline Schoellkopf- Hunt, 60,1,3, olie. 8 Margaret Hill-Hunt, 68, 1, olie. 9 Wil liam Hunt, 54, 1, olie. 10 H. Ross Perot, 53,1, electronica. 11 George Mitchell, 64,1, olie. 12 David Rockefeller, 68, 1, bankwezen en grond. 13 Forrest Mars, 79, 1, bonbons en suikerwerken (grootste bedrijf van deze aard ter wereld). 14 Philip Anschutz, 44, 1, olie en aardgas. 15 Marvin Davis, 57, 1, olie en aardgas. Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslagge vers UTRECHT - Kardinaal Willebrands zal op donder dag 8 december officieel afscheid nemen als aarts bisschop van Utrecht. In een liturgische dienst in de kathedrale kerk in Utrecht zal hij zijn ambt overdragen aan zijn opvol ger aartsbisschop A. Si- monis. Daarna volgt een afscheidsreceptie in de Utrechtse Stadsschouw burg. Bekend was al dat de kardinaal dit najaar zijn zetel zou vrijmaken voor zijn opvolger. Drukkende zorg Rond de cijfers dienen in de richting van de wijzers van de klok woorden van vier letters te worden ingevuld. De eerste letter van ieder woord komt in het vakje bo ven het cijfer te staan. hemellichaam, 2. druk- tende zorg, 3. schaapkameel, omroepvereniging, 5. delf- of, 6. knevel, 7. planeet, 8. erkelijke rechtbank, 9. aginstrument, 10. rivier in uitstand, 11. natuur, 12. mbtskleed, 13. windrich- ing, 14. dus (Latijn), 15. deel van een schip, 16. betalings systeem. oxiö gi 'xaox gi 'oBxa 'pl "jsoo 'aOoj Zl 'paw u 'aapo '01 'utoj.% g ox g 'ummi 'L 'aous 9 'sjua S 'VUVA 'p 'muvi 'jsoj z 'ia)s i 'DNISSOJdO WASHINGTON (UPI) - Nu president Ronald Reagan een hoorapparaatje in zijn oor draagt, is dat na een periode waarin men er niet aan wilde, plotseling populair geworden. De „American Speech-Lan- guage-Hearing Association" heeft woensdag verklaard dat een rondvraag onder een twaalftal audiologische zie kenhuizen in de Verenigde Staten aantoonde dat infor matieverzoeken uit het pu bliek met wel 500 toenamen. „De mensen zeggen, als Rea gan het kan, kan ik het ook", aldus Margaret Holtzclaw, di recteur van de Hearing and Speech Society in Washington. De 72-jarige president Rea gan begon in het Labor-Day- weekend een vleeskleurig hoorapparaatje te gebruiken. Dr. Jane Madell, bestuurslid van de Association en direc teur van een audiologisch zie kenhuis in New York City, zegt: „Het lijdt geen twijfel dat Reagans besluit voorbeeld tot navolging is". Wanneer koningin Beatrix in de Troonrede gewag maakt van saamhorigheid en solidariteit verbaast het mij dat zij verder in haar re de aankondigt dat de sociale uitkeringen sterk omlaag moeten; in de loop van '84 zelfs 10% van de WAO-uit- kering. Ik ben me ervan be wust dat er iets gedaan moet worden om het huidige so ciale bestel enigszins te handhaven. Maar om hier voor de uitkeringsgerechtig de te laten opdraaien getuigt niet van enige solidariteit. Wat betekent zo'n drastische korting voor hen die toch al een minimale uitkering ont vangen; Dat zij onder de bij standsnormen komen te zit ten, terwijl elementaire le vensbehoeften punten wor den waardoor een extra koopkrachtdaling optreedt. Er is hier gewoon sprake van verpaupering. Velen zitten al op zo'n laag sociaal minimum dat er niets meer te bezuinigen valt. Hopelijk komt de regering tot beter inzicht nu zij de bede dat Gods zegen op het werk van de kamer moge rusten weer heeft ingevoerd. Maar zij moeten dan wel een andere uitleg geven aan de beteke nis van saamhorigheid en solidariteit. Dongen C.j. Krol Verstrekking van bijsluiters in de Wet verboden wreek! zich nog steeds. Zeven we- ken geleden was deze ramp bij de hulpverleners reeds bekend. Voorshands schijnt het euvel minder ernstig dan met dihydro-strepto- mycine, softenon en halcion Als een arts b.v. rovamycine voorschrijft, heeft de fabri kant in de tabletten duide lijk de letters ROVA gegrift Slechts in zo'n geval weet de patiënt zeker - afgezien van de grootte - dat de apothe ker het juiste geneesmiddel heeft geleverd. Konsumen- tenrapport 1974. Voor de re formatie der geneeskunde in ons land - ook: bijsluiters volstrekt verplicht - is het dus thans te laat. K.R. Oosterhuis Den Haag LONDEN (DPA) - Volgens de schrijfster van een nieu we biografie over koningin Elizabeth van Engeland droomt de vorstin ervan dat een van haar paarden nog eens de Derby van Epsom wint en is haar schrikbeeld dat ze vandaag of morgen als een „onwillige boer die niet eet wat hij niet kent" betrokken wordt bij het schaakspel van politieke partijen. Niettemin is haar meest in het oogspringende kwaliteit „uitzonderlijke moed", aldus gravin Elizabeth Longford, schrijfster van biografieën en echtgenote van de La- bourpeer en auteur Lord Longford en moeder van Lady Antonia Fraser, bio grafe van o.a. Maria Stuart van Schotland en Oliver Cromwell. Het boek van Lady Long ford heeft een bijna officieel stempel, aangezien zij heeft kunnen putten uit gesprek ken met de zuster van de ko ningin, prinses Margaret, andere familieleden, hofdig- nitarissen en hooggeplaatste politici. Volgens de schrijfster is Elizabeth als mens niet zo gereserveerd en beheerst als zij het lijkt als koningin. Zo kon de indruk ontstaan dat er behalve haar huwelijk, haar kroning en haar reizen eigenlijk maar twee hoogte punten in haar leven waren die haar „uitzonderlijke moed" bewezen: de ochtend waarop de werkloze Michael Fagan paleis en slaapkamer binnendrong en, gezeten op de rand van harer majes- teits ledikant, met Elizabeth keuvelde, en de dag van haar officiële verjaardag, de „Trooping the Colour", waarop een man in de me nigte losse flodders op haar afschoot.Bij beide gelegen heden behield Elizabeth haar kalmte. Ze alarmeerde de paleiswacht onder het mom van het halen van si garetten voor Fagan, en ze bleef het paard de baas dat van de schoten op de parade was geschrokken. DEN HAAG - Steeds meer mensen hebben in de toekomst be hoefte aan implantaten: tanden en kiezen die met 'lichaams- vreemde' materialen worden verankerd in de kaken. J.A. Tol- meijer (specialist mondziekten en kaakchirurgie) voorspelt dit in 'De toekomst van de Tandheelkunde', een boek dat is versche nen ter gelegenheid van het congres Mondjesmaat. De kaken slinken naarmate men langer tandeloos is. Daar door wordt het houvast voor een gewoon kunstgebit slechter Driekwart van de oudere mensen is tandeloos en driekwart van de volledige protheses functioneert volgens Tolmeijer onvol doende. Bij de implantologie doen zich nog verschillende proble men voor en ook de kosten zijn (nog) erg hoog. Over de ontwikkelingen in de restauratieve tandheelkunde schrijft prof. dr. A. F. Kayser onder meer, dat foutieve tandheel kunde hierbij nog een belangrijke rol speelt: „Vijftig procent van ons werk is overmaakwerk". Maar de consument wordt mondiger en hij zal er steeds minder genoegen mee nemen als zijn vullingen er weer snel uitvallen of als hij langs de rand van een nieuwe kroon tandvleesontsteking krijgt. In onze tijd van nostalgie naar Om a's dagen moeten we ons interesse ren voor wat Oma leuk vond. Daar om deze schets voor één heer voor bruiloften en partijen uit 1887. 't Echtpaar Rieuwerd Lamstra vond een leven als een kat en hond geen vorm van huwelijksleven. Er ging dan ook geen dag voorbij zonder scheld- of vechtpartij, dag of nacht - om 't even. Rieuwerd was geen kwaad soort vent maar Miet, z'n vrouw, was een ser pent en Rieuw kwelt het mysterie: Hoe heb ik daarmee kunnen trou wen? Kon ik dat dan niet doorschouwen, zo'n daag lij kse miserie? Toch wist hij goed dat zij royaal als bruidschat heel haar kapitaal in Pa z'n zaken had gestoken, op een moment dat Pa niet meer de veebaron was van weleer, maar commercieel gebroken. De zaken gingen lang niet goed en toen 'ie stierf was Pa bankroet. Haar geld verdween te vlug! De krediteuren - welgeteld zagen van hun goede geld, één twintigste terug! Slechts vijf percent, wijl d'erfgena- men er helemaal bekaaid afkwamen. Die waren te beklagen! En klagen deed ze, Rieuwerds Miet: „Wat een ellende! Wat een verdriet! De schand'is niet te dragen Omdat ze 'r geen genoeg van kreeg ging Rieuw haar zien als helleveeg die leefde om te jennen. Hij bad dat ze bedaren zou want aan zo'n helse jammervrouw is 't zoel heel moeilijk wennen. Want schelden dat het mouwtje kon, veel harder dan een scheidkanon; geen viswijf kon haar aan. Al wie haar kend'uit vroeger dagen liep zich dan ook af te vragen: Waar haalt ze het vandaan?" 8 Ze sprak van 'lui' en Stuk Verdriet, Jan Ongeluk, Flopjan Failliet, al wat maar krenken kon. Jij, nazaat van een kale krent, zakenflop van vijf percent. Ze kon nog meer bedenken: 9 Meneer Baron van Sjofelenstein! Wat fijn uw barones te zijn. Barones van vijf percent, zoonlief van een veebaron, die vijf percent betalen kon. Wat wordt uw vrouw verwend! 10 Vooral dat 5% gemekker stak Rieuw als 'n dubbelstekker in zijn geestelijk contact. Daarmee werd 'ie met een schok die brandend door zijn denken trok bij een zielelurf gepakt. 11 Gelijk een kruik te water gaat totdat het ding op barsten staat, zo is het Rieuw vergaan. Hij bruld'opeens: „Hou op, serpent met die verdomde 5%, of kreng, je gaat eraan!" 12 Ik laat je in de turfvaart zakken, langzaam aan, vanaf je hakken tot je kopje onder bent. Ja, daar ga ik stug mee door zolang ik uit jouw scheldbek hoor: „Niet meer dan 5%!" 13 Hij voegt gelijk de daad bij 't woord en sleept het schoppend scheidbeest voort naar d'oever van de vaart. Zij krijst expres van: Vijf Percent! van Kakbaron, van Kale Krent, „geen rotcent ben je waard!" 14 Hij laat haar kalm in 't water neer en waarschuwt nog de laatste keer: „Straks ga je kopje onder!" „Je doet maar", roept ze pestilent, „maar vijf percent blijft vijf percent, schandaal voor nu en later!" 15 Al staat nu 't water aan haar lippen ze laat zich niet de kans ontglippen vooreen laatste: „Vijf percent!" 't Was toen dat Rieuws beheersing brak. Hij duwt haar onder 't oppervlak. „Vaarwel, mijn gifserpent!" 16 Zijn rust is terug door 'n verdrin kingsdood, zijn schuldgevoel is echter groot. En dan opeens Vermaledijd! Een halve meter van de kant rijst uit de vaart een vrouwenhand: Vijf vingers wijd gespreid! Naar het Fries origineel opgenomen'n „Fryske Foardrachten", C. Noeëlzn, I-1 bewerkt door John O'Miil. P.S. De voordrachtkunstenaar vergete niet bij het uitspreken van de laatste reg de hand te heffen met uitgespreide vin gers. Het staat er bij in het origineel: HJ> stiek er de han yn 'e hichte, mei de f inBer ütspraet. D'6( werl verp Vervolg van pagina 1 Ook de hoeveelheid beschik bare informatie bleek weinig invloed op de besluitvorming te hebben. Want in de gevallen waarin een officier er proble men mee had om tot een eis kon komen hakten zijn colle ga's moeiteloos de knoop door. Van Duyne wil intussen geen misverstand laten ont staan. Hij licht toe: „De rede nen die bij de officieren een rol spelen bij de vaststelling van een eis zijn volstrekt toe laatbaar. Wie bepaalt ook de zwaarte ervan?" Waar het Van Duyne vooral om gaat is het doorzichtiger maken van de manier waarop een eis tot stand komt en van de argumenten die daarbij worden gebruikt. Hij doet daartoe drie voorstellen. De door hem beschreven rechtsongelijkheid komt voor al doordat de officieren van elkaar niet weten wat ze doen. Ze moeten hun zaken daarom uitvoerig met elkaar bespre ken. Nu spaart men elkaar nog te veel. Ze denken: jouw onge lijk van nu dekt mijn ongelijk van straks. De officieren moeten hun uitgesproken eisen in een schema vastleggen, zodat de verschillen in gelijksoortige zaken duidelijk aan het licht komen en onderling beproken kunnen worden. Zo kan een beleid worden uitgestippeld, eerst plaatselijk, later lande lijk. Per parket en ressort moeten straftoemetingsstatistieken worden bijgehouden. Dan kan het beleid per rechtbank en per officier herkenbaar wor den gemaakt. P Euthanasie HET Openbaar Ministerie in Haarlem ziet af van juridische stappen tegen de Aerdenhout- se huisarts E. Kenter. De arts schreef vorige week in het me disch vakblad Medisch Con tact .dat hij elf maal actief euthanasie heeft toegepast. MET een In vitriool gedoopte pen h pov een van Moskou's meest pissei een Amerikaans blijk van goede wil antwoord op de nieuwe voorsteller de klemvast zittende Amerikaans-Rt Genève over wederzijdse kernontw Proberen te brengen. Andropov twijfelt ten zeerste aan Hoe nu Heeft de Amerikaanse pre testen van zijn conservatieve ach neerst gereageerd op het neersch Passagiersvliegtuig KL 997 Heeft men van geestelijk gestoorden in zij ren dat de Verenigde Staten een kei nen S? 's a"ernaal waar. Maar het i: /elfder tyd toenadering zoekt tot Pe ®eri miljard inwoners in de achtertu sPr°blemen oproept dan Russis een-Amerika, de voortuin van de Vei p ®a9ans beleid wordt bepaald d «AL )aar (november) in Amerika ni orden gehouden het heeft er alle hnn0Vw kand|daat zal laten stellen trn Program. De ene dag strijk ouwste aanhangers, onder de kir naouclerk|opjes uit aan de oppositii l< ®r eens dat hij zijn beleid In de h H]aken va de verkiezingsstrijd v van h bezuinigingen heeft hij Am t'ngstek c^fensie"ui,9aven opgeschi D.MRaar wat maakt hij dan wel tot in epn vrezen met grote vreze, kwaa!r UWe kruistocht tegen het cor loon atot een verdere opvoering cl beroiH r?roP°v heeft het Russische toph," De andere Navo-landen wille weten; vooraanstaande Ameril M niet ln' kernrf» 'ntussen is het wel een feit wemiH g een zaak van le Arneru- oncler invloed van folkloi spoor Prasidentsverkiezinge oiv]pri9eran9eercl 'ijkt te zijn. Dat is bew,'ln9.e wantrouwen tussen de si dSrrt Tfningsindustrie en verkomme zonde mi'j°enerb Vroeger heette z S|e~st»aHWordt hetdan voor vele lan tiouric moeilijker om hun bewap uuen n\/or r4r,u_i^I_I telt Kqu °Ver de gehele wereld blijft sommin0^60' Want de gmotheidsw, zich au anden k®nt geen grenzen een met wapengeweld staand

de Stem | 1983 | | pagina 2