Bewoners Kaaiwal Axel willen pleintje in oude staat terug VING... iERHEID Emis 'Wij gaan niet dagelijks met metertje posten Axelse marktkooplui en middenstand dichter tot elkaar fcTN over vrije radio's op kabel: van Troost ROOM ALLE W MODELLEN CCASIONS Koopcentrum Waasland Sint-Niklaas uitgebreid - EN FEESTZAAL OBBETJE" Dpenmaker met dans- en verzorgen, en om café men. .00 uur. ien wij u graag comst moeten )oliet :her BlOTÜM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 UIT HET ZAKENLEVEN Slaapaan- biedingen DESTEÏ FOTO-SERVIC J. Buijze wint kringvlucht vanuit Bourges G. Dusarduijn winnaar van kringvlucht rit Bourges GELUIDSHINDER HULST 11 Axel Clinge Hulst Nieuw-Namen Jansenius Hulst nam afscheid van A. Dumez 7ATERDAG 1 OKTOBER 1983 122 Gehandeld in overleg met Hulst' HEIKANT - Vanaf vandaag is L. Bouchaut bv, Vylainlaan 35 in Heikant gestart met diverse nieuwe aantrekkelijke kwali teitsaanbiedingen rond het 'slaapgebeuren'. Zo zijn er de speciale Aupingmatrassen met spiraal en ombouw, een mooi assortiment dekhoezen, hoeslakens en kussens, dons- dekbedden van Damai en Dra- Icasel matrassen en kussens. Bovendien zijn er diverse aan biedingen op het gebied van iloerbedekkingen gordijnen. Van een onzer verslaggevers HULST - Kabel Televisie Nederland (KTN) „heeft, toen men drie Belgische vrije radio's op de Hulster kabel zette, te goeder trouw gehan deld en in overleg met de gemeente. Met die woorden reageerde beheerder W. Gelinck van de regio Breda van KTN gisteren op de opwin ding die is ontstaan rond de vrije radio's op het Hul ster kabelnet. Deze uitspraak strookt niet met de verklaring die burge meester P. Molthoff donder dag tijdens de raadsvergade ring aflegde: „Wij (het college, red.) weten nergens van. KTN heeft aan ons geen toestem ming gevraagd om het kabel net uit te breiden". Gelinck liet zich gisteren overigens niet verleiden tot de uitspraak dat de woorden van de burge meester niet klopten. „Aan beide kanten is te goeder trouw en in overleg gehan deld. Ik denk dat de hele kwestie is terug voeren op en- --<^7 rv>> rtl 0/6 2365/3 POSIBUS 329<«0Ml» Wilt u een glansafdn (12x17) van een foto uil C Stem gemaakt door Stern-fotograaf Stuur artikel foto onderschrift in. Vermeld plaatsingsdatui uw naam. adres en Iele toonnummer. Stuur uw aanvraag „Fotoservice de Sterr Postbus 3229, 4800 M Breda. Sluit een Eurocheque girobetaalkaart bij W 5.-per afdruk. •Inlichtingen telefonisci 076-236573. idijk 7 - KLOOSTERZANDE 1148-2147. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - De kring Cen trum Zeeuwsch-Vlaanderen hield met 388 jonge duiven een kringvlucht vanuit Bourges, 1346,56 meter per minuut: 1 en 10. J. Buijze, 2. J. Vermor- ken, beiden Terneuzen; 3. D. Diele- man, Axel; 4. D. Dobbelaar, Bosch- kapelle; 5. J. Verplanke, Terneu zen; 6. H. van de Veke, Westdorpe; 1P. Gaossen, Sas van Gent; 8. P. jBaecke, Westdorpe; 9. RA de Galu- fwè, Sluiskil. Inkorfcentrum Hulst: 1 en 10. J. van Spaandonck, St.-Jansteen; 2 .en 6. G. van der Heijden, Nieuw (Namen; 3. A.J. Nijs, Hulst; 4. A. ,van Essen, St.-Jansteen; 5. Ch. Voet, 7. Alf. Nijs, 8. P. d'Hondt, al lien Hulst; 9. G. van Daalen, Uraauw. Inkorfcentrum Koewacht, 147 jon- Ige duiven, 1352,38 mpm: 1. L. van Torsselaar, 2. W. Timmerman, 3 en ,7. gebroeders Thijs, 4,6 en 8. A. Thijs, 5. R. van Essen, allen St.- Jansteen; 9. Joh. de Block, Koe wacht; 10. gebroeders Sturm, Hei kant. Inkorfcentrum Kloosterzande, 127 jonge duiven: 1. R. Heijmans, 2. P. de Caluwé, 3. P. Pieters, 4. C. de kort, 5. R. de Cock, 6. P. de Booij, 7. F van Kruijssen, 8. D. van de Borgt, 9. A. Colpaart, 10. C. Bis schop. Nog Sneller te Breskens, 127 jonge- duiven, 1321,61 mpm: 1. G. Dusar duijn, 2. Sj. van de Velde, 3: B. Ne- Jve, 4 J. van Oostenbrugge, 5. I. den Dekker, 6 en 10. W. Daansen, 7. J. 'Notebaart, 8. A. Vermeulen, 9. ge- i broeders Pijcke. De Getrouwe Duif te Cadzand, 106 jonge duiven, 1244,34 mpm: 1,7 en 8. A. de Putter, 2 en 10. D. van Kerk hoven, 3 en 4. J. de Mey, 5. A. Ma rlis, 6. I. Goossen, 9. W. van Ak ker. De Zeeuw te Goes, 100 jonge dui ven, 1354,10 mpm: 1 en 10. L. Hij- man en zoon, 2. J. Lamain, 3. R. Krijger, 4. D. Brouwer en dochter, 5. F. Voois, 6. J. Verhaagen, 7 en 9. W. de Witte, 8. P. Schrijver. Quievran Nieuw Leven te Koewacht, 173 duiven, 1197,89 mpm: 1. G. Jansen, 2. Alf. Koster, 3. Jos Elegeert, 4 en 9. gebroeders Rombout, 5 en 6. R. van Hij fte, 7. R. Zaman, 8. F. de Maaier, 10. R. Clapdorp. De Postduif te Heikant, 60 jonge duiven, 1157,10 mpm: 1,2 en 3. Ed Verschuren, 4. G. Smet, 5. L. Haze- voet. Met 40 oude duiven, 1133,68 mpm: 1 en 4. P. Vonck, 2. J. de Kind, 3. A. Thijs, 5. Ch. de Beule en zoon. CC Hulst, 53 jonge duiven, 1173,79 mpm: 1. F. Jansens en zpon, 2. L. van Landeghem, 3. Th. Casteels, 4. A. Adriaansen, 5. W. Boddaert. Met 27 oude duiven, 1170,81 mpm: 1. Ed van der Walle, 2. L. van I_.andeg- hem, 3 en 5. J. Antheunis, 4. A.J. Nijs. Herleving te Kloosterzande, 89 duiven: 1. F. van Kruijssen, 2 en 3. A. Hemelaar, 4 en 7. Rudy van Goethem, 5. A. Colpaart, 6. R. Ma- hu, 8. W. Cambeen, 9. P. der Wedu we, 10. R. de Booij. De Eendracht te Terneuzen, 182 duiven, 1223 mpm: 1. C. Oppeneer en zoon, 2. A. van Houdt, 3 en 10. G. van Houdt, 4. J. Risseeuw en zoon, 5. F. van Cleemputte en zoon, 6 en 9. J. Geelhoedt, 7. R. de School meester, 8. C. Dees en zoon. Eerlijk Vreest Niemand te Stop peldijk, 104 duiven, 1121,8 mpm: 1,3,4,5 en 10. G. Serrarens, 2. R. Duerinck, 6. B. Burm, 7. J. Due- rinck, 8. L. van Leuven, 9. G. Peers man. De Reisduif te Philippine, 131 dui ven: 1,3 en 6. E. en L. Breepoel, 2 en 5. T. de Bruijn en zoon, 4. W. den Hamer, 7. H. de Clerck, 8. D. Siben, 9. M. Hendrikse, 10. F. Roegiest. De Zeeuw te Goes, 129 jonge dui ven, 1161,96 mpm: 1. R. Krijger, 2,9 en 10. J. Verhaagen, 3,7 en 8. W. de Witte, 4. A. Mulders, 5. Weststrate- Martens, 6. H. Remijn. Met 107 oude duiven, 1176,93 mpm: 1. r. krijger, 2 en 7. N. van Kleunen, 3,5 en 8. W. Martens, 4 en 6. Wage naar-Toonder, 9. W. de Witte, 10. L. Hij man en zoon. \ening is automatisch tot ongeacht de gekozen belegé"1» /en dit bedrag kunnen m worden gegarandeerd. Een folder ligt bij Femis kantoren chappenvooru klaar. ven anders. kredietinstelling als bedoeld Wet Toezicht Kredietwezen- 01158-2240. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - De kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen/Wal keren hield met 862 jonge ,:uiven een kringvlucht vanuit Bourges. Winnaar hiervan werd G. Du- EuJ]n te Groede wiens winnen- irnïïr tot een snelheid kwam van *1,60 mpm. 2. Sj. van de Velde, Li 7ens' 3. P. de Poorter, Hoofd- R 4 Neve, Breskens, 5. J. !nn?Pu ns"Focke' Sluis, 6. M. Buysse, „ostburg, 7. h. Baute, IJzendijke, Jan Oostenbrugge, Breskens, Mm.' Utter, Cadzand, 10. A. van "oomik oer' 0ost-Souburg- 'j Duif te Cadzand met Plassi 'en 1157.1 mpm. 1. J. van de 2 A. de Putter, 3. A. Dui- A MaSr00"' 4' W' V3n Akker' 5' Sneller te Breskens met 280 fobs^iX18 mpm' 1 en 2 J' Ja~ 3,4.5,6,9 en 10. J. Notebaart, 7. StHM ko°?e' 8.1. de Kruyter. ra in Vrede te Groede met 162 «ven 1175,96 mpm. 1. M. Elfrink, 2 Scha van be Wege, 3 en 4. A. saw P' 6 J van Hoeve, 7. G. Du- 1 mUlJn en zoon. 8. A. Wille en Co., ffin,,. uw Buijze, 10. A. Ekkebus it)nm8,es' 49 j°nge duiven 1312,61 1 et> 5. G. Dusarduijn, 2 en 3. Buijze, 4. Ch. Ras. duiSr lesers te Oostburg met 88 ben!, 147,85 mPm- Combinatie laar a t Srstraten2- J- Simpe- a J de Smet, 4. T. de Poorter, jon,. Boekhout (Bourges) met 81 CL ï'Ven 1276,58 mpm. 1. M. Verst. en 4- Combinatie Prenen- Hierkvr,en' 3 Combinatie Hee rendonck, 5. R. van '9?h'no!iervkef met 74-oude dui- J"1I08.02 mpm. 1. Chr. de Graaf. 2. H. de Ruijsscher, 3. M. de Dobbe- laere, 4. J. Lecluijze, 5. Herman de Dobbelaere met 112 jonge duiven 1139,18 mpm. 1 en 7. Van de Linde- De Regt, 2,3 en 5. J. Moens, 4 en 6. J. Lecluijze, 8 en 9. C. Brevet, 10. H. de Dobbelaere. Eerste de Beste te Schoondijke met 117 duiven 1174,57 mpm. 1. H. van Kouwenberg, 2 en 10. A. Hame- linck, 3 en 6. J. Buijze, 4 en 5. J. Temmerman, 7. J. Dhont, 8. C. Boogaard, 9. J. Huigh, (Bourges) 51 jonge duiven 1212,89 mpm. 1,2 en 3. A. de Wever en zoon, 4. W. van de Velde, 5. J. de Poorter. VZV te Hoofdplaat met 199 duiven 1161,56 mpm. 1. B. Thomaes, 2,4 en 7. H. Calon, 3. gebr. Van Grol, 5. A. de Poorter en zoon, 6 en 10. P. de Poorter, 8. J. Martens, 9. B. de Poorter, (Bourges) met 76 jonge duiven 1311,49 mpm. 1. P. de Poor ter, 2,3 en 5. H. Calon, 4. A. Ger- naert. Steeds Sneller te IJzendijke met 231 duiven 1173 mpm. 1 en 2. J. De- prez, 3. R. Thomaes, 4. H. Dellaert, 5. A. Dusarduijn, 6 en 7. P. Neve, 8. P. de Smet, 9. A. Dupon, 10. Joh. Claeys, (Bourges) 80 jonge duiven 1264 mpm. 1. H. Baute, 2 en 5. R. Thomaes, 3. P. Dellaert, 4. P. Ze- gers. Recht voor Allen te Sluis (Doornik) met 70 duiven 1198 mpm. 1,4 en 10. M. van de Bussche, 2,3 en 9. J. Cop- pens-Focke, 5 en 6. J. Moens. Blauwe Doffer te Hansweert. Quievrain, met 80 duiven 1062 mpm. 1 en 3. J. Blom, 2. C. Zuidweg, 4. P. Ocké jr., 5. A. Eijke, vanuit Bourges met 37 jonge duiven 1132 mpm. 1 en 4. De Keijzer en zoon, 2. J. Blom, 3 en 5. A. de Leeuw. Volharding te Westdorpe, Quie vrain met 40 oude duiven 1121,85 mpm. 1 en 3. gebr. Audenaerd, 2. Jac. d'Hert, 4. G. Gijsel, 5. P. Baec- ke, met 34 jonge duiven 1120,9 mpm. 1. A. van Mol, 2. A. Regeling, 3 en 5. Roger van Kwikkelberghe, 4. P. Baecke. CC Zuidbeveland vanuit Bourges met 430 jonge duiven 1318,88 n)pm. 1. L. Hijman en zoon, Goes, 2. M. Boudens, Kwadendamme, 3 en 4. F. Glerum, Kruiningen, 5. C. Aerts, Kruimngen, 6. E. Vermast, Yerse- ke, 7. C. Hermes, Lewedorp, 8. J. Lamain, Kloetinge, 9. P. Willeboer, Kruiningen, 10. P. Butler, Kapelle. kele misverstanden". Welke misverstanden dat zijn wilde hij niet kwijt. „Voordat we commentaar op de zaak geven willen we eerst wachten tot de gemeente con tact met ons heeft opgenomen. Wij zijn in ieder geval van mening dat we de bevolking een plezier hebben gedaan door die vrije radio's op de ka bel te zetten en dat we dat hebben kunnen realiseren zonder tariefsverhoging". Op de geruchten die donder dagavond in de wandelgangen van het stadhuis werden geop perd, als zou KTN op eigen houtje de zenders op de kabel hebben gezet om meer abon- nee's binnen te halen, wilde Gelinck niet ingaan. Evenmin als op het feit dat de omroep- specialisten in politiek Den Haag en minister Brinkman het vermoeden hebben dat wat in Hulst is gebeurd niet door de beugel kan. Daar gaat men er van uit dat de vrije radio zenders vallen onder het kopje 'piraten' en dat Hulst, door ze op de kabel te zetten, illegale activiteiten stimuleert. Echter, het verschijnsel vrije radio is in België niet zo vrijblijvend als men wellicht in Den Haag meent. Via een tweetal Koninklijke Besluiten zijn zowel de inhoudelijke als technische aspecten van de vrije radio's al lang geregeld. Dat er nog steeds geen zend machtigingen zijn afgegeven (en de stations dus naar de let ter der wet nog illegaal opere ren) heeft vooral te maken met het feit dat de door de regering ingestelde Hoge Raad voor Niet-Openbare Radio's er een enorme kluif aan heeft alle aanvragen door te worstelen. De drie op het Hulster ka belnet actieve zenders (Rey- naert, Tiger en '77) zijn in ieder geval door de eerste ron de van de legalisatieprocedure heengekomen. Dat betekent dat ze allen officiel Verenigin gen Zonder Winstoogmerk (VZW's) zijn, te vergelijken met een 'stichting' in Neder land. Bovendien betekent dat dat hun programma-aanbod voldoet aan wat gesteld is in het Koninklijk Besluit: behal ve muziek ook een fikse dosis streekinformatie en cultuur en geen politieke, religieuze of commerciële boodschappen. Met het oog op de Europese conferentie volgend jaar in Geneve, waarbij de verschil lende landen hun behoeften aan radiofrekwenties moeten opgeven, verklaarde de Belgi sche minister De Croo nog de ze week dat „kan worden aan genomen dat de lokale radio's eerlang een definitieve plaats in onze frekwentie-band zul len verworven hebben". Van een onzer verslaggevers HULST - „Wij zijn er niet op uit om dagelijks overal met een geluidsmetertje te gaan posten". Met deze woorden stelde wethouder G. van de Voorde donderdagavond de Hulster raadsleden gerust, die zo hun twijfels hadden over de toepassing van de gemeente lijke verordening geluidshin der, die donderdag werd aan genomen. „Maar", zo voegde hij eraan toe, „je moet wel zo'n verorde ning hebben om in voorko mende gevallen te kunnen op treden". De wethouder consta-> teerde bij de raadsleden een „enigszins ludieke benadering van een toch serieus voorstel". Zo sprak CDA-er R. Scheele de vrees uit dat het ophangen van een schilderij wel eens on vermoede gevolgen zou kun nen hebben. „Als ik nou niet goed met mijn buurman kan opschieten", filosofeerde hij „en ik ga de muur met een klopboortje te lijf, dan zou die buurman zo de politie kunnen bellen wegens lawaaiover last". Dit met een proces verbaal als gevolg. W. de Brouwer (Gemeenschappelij ke Belan gen) vroeg zich af wie kan be palen of een hond te hard blaft, „of wanneer een haan te vroeg, of wellicht te laat, kraait en", onder enige hilari teit, „of een marktkoopman zijn ochtendlied te vroeg in zet". Wethouder Van de Voorde hoorde het allemaal geamu seerd aan, maar stelde dat er in feite niets nieuws onder de zon is. Voorheen werdgeluids- hinder geregeld in de politie verordening en „waren dit soort zaken een eenzame be slissing van de burgemeester. Nu is het een zaak van het hele college, een soort taakverlich ting van de burgemeester dus". „Wel", besloot Scheele het onderwerp, „dan wenst onze fractie het college sterkte toe, want als ik het goed begrijp worden er voortaan niet één, maar vier man uit bed ge beld". Van een onzer verslaggevers AXEL - Bewoners van en rond de Kaaiwal in Axel zouden graag zien dat het gezellige pleintje aan de Zeestraat wordt terugge bracht in zijn oude staat. Afgelopen zomer werden de laatste tastbare herinne ringen aan die 'mooie tijd van vroeger', een paar gas lantaarns, weggehaald. Rond 1960 al werd de oude vismijn afgebroken en ver dween de grote blauw-grijze arduinsteen waarover in de loop der tijden tonnen vis. zijn verhandeld meters diep de grond in. Op de oorspron kelijke 'kinderkopjes' ligt nu een tapijt van doodgewone straatstenen. „Het zou mooi zijn als de Kaaiwal weer het gezicht van vroeger krijgt", ver woord D. Schutz, een van de voorstanders, de hartewens van de Kaaiwalbewoners. „Het was vroeger een heel mooi en rustig pleintje". De jeugd kent de Kaaiwal voornamelijk als parkeer plaats. Het pleintje stond in de woelige jaren zestig, toen de met cafés bezaaide Zee straat het uitgaanscentrum van de Kanaalzone yormde, elk weekend vol met brom mers. In die periode, maar ook later nog, waren de fraaie gaslampen vaak doel wit van baldadige tieners". „Het terugbrengen van de Kaaiwal in zijn oorspronke lijke staat zou in die tijd dan ook gekkenwerk zijn ge weest. Nu ligt de zaak heel anders. De kop van de Zee straat, waar vroeger El Sombrero en later Studio 54 veel publiek trokken, is door het sluiten van genoemde kroeg in rustiger vaarwater gekomen. De vernielingen namen af. De tijd lijkt vol gens diverse bewoners rijp het plein op te knappen. De plaatselijke VVV denkt er al net zo over. „We zullen dit initiatief zeker steunen", al dus een bestuurslid. Schutz kan zich de oude situatie op de Kaaiwal nog goed herinneren. Hij vertelt: „In het midden stond de vis mijn, onmgeven door acht bomen. Aan elke kant van het plein vier. In de oorlog hebben wij er nog een opge stookt". Later zijn die bo men geleidelijk aan verdwe nen. Nu houden er nog twee de wacht. Oud-raadslid en stadshis- toricus D. Oggel kan nog verder terugkijken. Hij kan nog heel goed voor de geest halen dat de vismijn voor de winkel van Antheunis op de Markt werd gehouden. „La ter verhuisde de vismijn naar de Kaaiwal. Om rond 1960 helemaal te worden op geheven. De raad heeft daar nog een besluit over geno men", weet Oggel. Daarna werd nog een hele tijd de jaarlijkse veemarkt op de Kaaiwal gehouden ROND 1960 werd de oude vismijn afgebroken en verdween de grote blauw-grijze ar duinsteen waarover in de loop der tijden tonnen vis zijn verhandeld meters diep de grond in. maar toen die markt zich uitbreidde werd de Kaaiwal te klein en verhuisde de vee stapel saar de Markt. Ook Oggel vindt het een goed idee de Kaaiwal, waar nu af en toe een kunst- en antiek markt wordt gehouden, in oude stijl aan te kleden. Of de renovatie van de Kaaiwal haalbaar is blijft voorlopig nog onduidelijk. De plannen verkeren nog in een pril stadium. Vast staat wel dat de oude gaslan taarns van de Kaaiwal straks een plaatsje voor het verbouwde stadhuis krijgen. Kinderkopjes zijn er echter nog genoeg te vinden en er is maar heel weinig spier kracht voor nodig om de ar duinsteen weer uit zijn som bere verblijfplaats te tillen. Van een onzer verslaggevers SINT-NIKLAAS - Er zijn plannen om het Koopcentrum Waasland in Sint-Niklaas, dat ook heel wat bezoekers uit Zeeuwsch-Vlaande ren te verwerken krijgt, flink uit te breiden. extra werk voor een hon derdtal mensen zal mee brengen. Vorig jaar nog zag het er naar uit dat aan uitbrei ding niet gedacht hoefde te worden. Het inmiddels vernieuwde schepencollege van Sint-Niklaas blijkt daar nu een andere kijk op te hebben. Het in 1972 ge opende Koopcentrum Waasland huisvest mo menteel een aantal groot winkelbedrijven en een dertigtal kleinere winkels. Het bestrijkt een verzor gingsgebied van zo'n 380.000 inwoners, dat zich uitstrekt tot Lokeren, Den- dermonde, Klein-Brabant, Boom en Zeeuwsch- Vlaanderen. De gemeente krijgt bin nenkort een uitbreidings plan voorgelegd van 3 hec tare. Deze verruiming zou de mogelijkheid bieden om de parking te vergroten, die nu vooral in het week eind te klein is geworden. Voorts zouden er enkele nieuwe middenstandswin kels kunnen bij komen. Dit laatste is overigens voor het Sint-Niklase schepencollege een nood zakelijke voorwaarde om aan dit projekt zijn fiat te verlenen. Bij de geplande uitbreiding zouden de groot-winkelbedrij ven Delhaize en C A met een groot deel van de koek gaan lopen. Verwacht wordt dat de uitbreiding Door Frank Deij DE AXELSE middenstand en de marktkooplui zijn een stap dichter tot elkaar gekomen. De verplaatsing van de week markt van het Szydlowski- plein naar de Gentsevaart- straat en de Markt gaat niet door. Wel zal de gemeente het plan van de ondernemers van de Markt als leidraad nemen om de weekmarkt in Axel aantrekkelijker te maken. Dit bestand werd donder dagavond tijdens een verga dering van de marktcommis- sie laat en zeer moeizaam be reikt. De oorzaak daarvan moet worden gezocht in de vergadertechniek van wet houder P. Apers (economische aangelegenheden). Hij liet bei de partijen eerst nog eens uit voerig de bij iedereen bekende voor en tegens herkauwen voordat hij zelf klare wijn schonk. In heel de discussie ontbrak namelijk het standpunt van het college. „Axel is niet ge baat met een verplaatsing van de weekmarkt. Dat is zelf moord", zo hield C. van Krim pen van de vereniging voor Ambulante Handel zijn ge hoor voor. Aan de andere kant verde- digde T. Marteijn de opvatting van de middenstand dat het plan op zich helemaal zo slecht niet is. Met een aantal aanpas singen, zo vond hij, zou er best wat van te maken zijn. Hij stelde dan ook voor de haal baarheid van diverse punten eerst te onderzoeken. „Discus sie over verplaatsing op deze manier is zinloos", zo stelde hij. Over aanpassingen viel er op dat moment echter nog niet te praten. Apers wilde een uit spraak over het plan zoals het er lag. Dat leverde uiteraard van de kant van de marktlui een keihard neen op. Een en quête onder 73 marktkooplui waarvan de houder van het onderzoek zich overigens de details niet meer kon herinne ren, wees uit dat kooplui en masse tegen waren. De mid denstand zei ja onder voorbe houd van enkele aanpassin gen. Vervolgens gooide Apers het over een andere boeg en vroeg beide partijen te willen mee werken aan een alternatief plan. Daar zei niemand nee te gen. Van Krimpen had het al eerder gezegd: „Wij willen met liefde praten", maar stel de daarbij meteen de vraag of een en ander technisch haal baar is. Dat had Apers echter nog niet laten onderzoeken. „Als blijkt dat jullie standpunt zo hard is dat toenadering niet mogelijk is dan is het onder zoek niet nodig", zei de wet houder tegen de vertegen woordigers van de marktlui. Als de wethouder dat wel had gedaan zou hij zich een hoop trammelant hebben bespaard. Het antwoord op de vraag aan iemand of hij wil mee werken aan een plan waar hijzelf beter van kan worden, was vóór de vergadering al bekend. - Bridge - De bridgeclub Axel speelde in het cultureel cen trum de eerste wedstrijd in de najaarscompetitie. In de a lijn werd gespeeld met acht paren. De uitslag was als volgt: 1. he ren L. Scheele-Van Bambost, 2. heren Maris-Lindenberg, 3. heren Arnoldi-Bode, 4. dames Maris-Scheele, 5. heren Schee- le-Esselbrugge. B-lijn: 1. echt paar Herrebout, 2. heren J. Scheele-Andriessen, 3. dames Feijen-Den Doelder, 4. dames Naeije-Naeije, 5. mevrouw Geilliet en de heer Geilliet jr. CDA - De CDA-afdeling Axel houdt maandag 3 oktober 's avonds om acht uur in cultu reel centrum De Halle te Axel een ledenvergadering. Spreker op deze avond is de heer H. Eversdijk, vice,-voorzitter van de Tweede Kamer fractie van het CDA. Het thema van deze avond is „Landelijke en pro vinciale politieke verhou ding". Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Verder worden een tweetal films ver toond omtrent de provinciale situatie. Ook leden vanuit de regio zijn welkom. Alleenstaanden - Vanavond houdt de soos voor alleen staanden in zaal De Trouba dour de maandelijkse bijeen komst. Op deze avond zijn ook oudere paren welkom. Na het openingswoord van voorzitter Th. Goossens is er gelegenheid om te dansen. Aan het eind van de bijeenkomst staat nog een snelloterij op het pro gramma. Aanvang 20 uur. KPJ - De KPJ-kring Hulst houdt vandaag in het kader van het gouden jubileum een reünie in de feesttent op het Marijkeplein in Kloosterzan de. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 eucharistievie ring in de tent, waarna om 20.00 uur koffie met broodjes aan alle aanwezigen zullen worden geserveerd. Hierna wordt de avond voortgezet met dans en muziek met me dewerking van het orkest van Johnny Contra. Ook mensen die zich niet hebben opgege ven voor deze reünie zijn van harte welkom. Reis bejaarden - De bejaarden van Nieuw-Namen hebben een dagreis aangeboden ge kregen van de Firma Muys, dit ter gelegenheid van het 15-ja- rig jubileum van artiest Jim my Holiday. Het vertrek, 4 ok tober, om 8.30 uur vanaf de kerk. Allereerst wordt naar Brugge gereden, waar een be zoek gebracht wordt aan de Firma Duryal. Na het middag maal wordt de reis voortgezet naar het Kleine Strand te Jab- beke, waar een optreden van Jimmy Holiday wordt bijge woond. Om 19.00 uur wordt de terugreis aanvaard. Van een onzer verslaggevers HULST - Leerlingen, personeel en bestuur van de Jansenius Scholenge meenschap in Hulst heb ben gistermiddag af scheid genomen van A. Dumez, die per 1 oktober gebruik maakt van de VUT. De heer Dumez was sinds 1965 in dienst van de school als algemeen onderhoudsmedewerker. Nadat de leerlingen na afloop van de lessen de heer Dumez hadden uit gezwaaid, gingen ver scheidene sprekers in op zijn vele verdiensten voor de school. Waarderende woorden werden gespro ken over zijn inzet, posi tieve werkinstelling en over het feit dat hij steeds bereid was alle mogelijke werkzaamhe den op zich te nemen. Namens alle geledin gen van de school over handigde de vice-voor- zitter van het bestuur de heer Dumez een fiets. In zijn dankwoord moreer- de de scheidende mede werker vooral de prettige samenwerking die hij in al die jaren heeft erva ren. Onder het genot van een hapje, drankje en muziek werd het feest 's avonds voortgezet. I

de Stem | 1983 | | pagina 17