Skata CONFLICT DE MOS* MOLENAAR Cruyff: geen cent verdiend 'RIMEUR (OPERS: f8.995,- kentrée ID KRIJNEN MARADONA SLACHTOFFER VAN GROVE OVERTREDING JAN PETERS IS BETAALD VOETBAL BEU Sluiskil geeft zege in slotfase prijs 67,50 77,50 84,50 99,- 99,50 Hans de Nooijer brengt Middelburg langszij NOOIT TEVEEL WIL WERKEN 134, HEERLEN jen nieuwe Skoda ent extra in 3 ter bij aflevering 1/3 end jaar, 2 januari t de rest.* uilwaarde van uw betaling afgetrok' zelfs kontant geld tieijers ragebedrijf Josiassen rfN^C_Verdediger Ad n de fantastisch lage prijzen huren*. Geen hoge inves- nieuwste van het nieuwste in neteen langs en profiteer 030- 61.18.46. ngen idsbedie- afstands oor 99 kan loader. Stilst, indsbed. iktr. Stilst indsbed. tmer 33,6400 VC Heerlen of bel Door ome verslaggever HAARLEM - Na afloop van het voor Ajax zo des- tastreus verlopen duel met Haarlem (3-3) ontstond er een heuse rel binnen de Amsterdamse gelederen. Trainer Aad de Mos he kelde het optreden van zijn troepen, maar in het bij zonder dat van Keje Mole naar, die in de 58-ste mi nuut de geblesseerde Edo Ophof was komen vervan gen. „Als ik zie hoe Mole naar Balm bestrijdt, dan vind ik dat een lachertje. Dat heeft alles te maken met een professionele in stelling. Molenaar had vanaf'de bank kunnen zien hoe Ophof Balm bespeel de", aldus een boze De Mos. Geconfronteerd met die woorden, reageerde Mole naar furieus. „Net wat ik dacht. Tegenwoordig ligt alles aan mij. Maar ik kon er toch niks aan doen dat Verschoor en Böckling scoorden Ik moest die Balm een beetje opvangen. Maar ach, ik ben de zonde bok tegenwoordig. Na de wedstrijd tegen Olympia- kos ben ik om dubieuze re denen gepasseerd, zonder dat er mij iets is uitge legd." „Ik weet niet wat De Mos tegen mij heeft. Eerst Ophof de zondebok. Edo zou niet agressief genoeg geweest zijn. Tegen Cruijff speelde Edo goed en nu ben ik dus de klos. Nou, ik kan er wel een vier aanwijzen, die er vanavond niets aan deden. Het is echt een fla ter van de trainer om mij de schuld te geven. Ik kan beter eens ergens anders gaan kijken." Het contract van Mole naar loopt overigens na dit seizoen nog twee jaar door. Van onze sportredactie ROTTERDAM - De monster-nederlaag van Feyenoord bij Ajax heeft gisteren nog nage werkt. Slechts 21.600 be talende toeschouwers vonden het de moeite waard om het duel te gen Go Ahead Eagles te bezoeken. Niet alleen voor Feyenoord maar ook voor Johan Cruyff betekent dit een finan ciële tegenvaller. Im mers, slechts de bezoe kers boven het aantal van 22.000 bepalen het salaris van Cruyff. Gis teren moest er dus eigenlijk geld bij. n Haarlem brei patentsteek pullover. Chintz :en op elleboog nkerschouder 'o Acryl ine of groen naai 59.- s. zoterdag steek pullover Chintz 'o°9 Mk 49 grofbrei patentsteek. 59 ui met rits m grofbrei patentsteek. >d van 100% 'l Zwart-wit naai 69 - o.s zaterdag Door Ted van Leeuwen HAARLEM - De vaderlandse topclubs lijken er een gewoonte van te maken zich amateuris tisch op te stellen. PSV verloor thuis van Wil lem II, Feyenoord deed Ajax afgelopen zondag vijf doelpunten cadeau en de landskampioen zelf, leverde zaterdag een bizarre wanpresta tie, die de club het tweede verliespunt in deze lompetitie kostte. Terwijl alles er zaterdag avond in Haarlem op wees, dat Ajax de zege zou grijpen, stond het de zwak opererende thuisclub toe een 0-3 achter band in de slotfase geheel weg tewerken: 3-3. Ajax had zijn tegenstander ie drie doelpunten al voor rust jpgedrongen. Na de pauze ge togen de Amsterdammers nch of de buit al binnen was. iet secure en doelgerichte spel tad plaats gemaakt voor een terregaande nonchalance, zo- rel in de dekking als in de af- rerking. Via twee treffers van Böckling en één van Ver- rhoor vonden de Haarlem- ners de weg zelfs vrij gemak- telijk terug. De slappe instelling van de Ajacieden was ontstaan door ontwikkelingen van het srste uur. Daarin was Ajax nveel sterker dan haar flauw egenspel biedende tegenstan- ier, dat het in slaap sukkelde, totend had Ajax een ogen schijnlijk onoverbrugbare iof geslagen. De verdedigers Ophof, Rijkaard en Koeman iverrompelden de Haarlemse surcht, waar de van Aj ax ge- fflide reserve-keeper Stanley Henzo (Metgod is tot de win- cstop uitgeschakeld) een wak optreden verzorgde. Hij jng bij geen der Amsterdam se treffers vrijuit. llodel [pullover m grofbrei potentsteek Acryl leaux, raf, -oker of -zwart maal 59.- o.s. zaterdag 49- incl. BTW, af importeur. art bv, Voorschoten. Tel. 01717jj9^ 1741. Tel. 01620-53434 t, Azieweg 1. Tel. 01140-14010-.. die treffer, geen enkele over tuiging in de Haarlemse bewe gingen. Nonchalant speelde Ajax verder en deed geen moeite een vierde treffer te produceren. Het duel viel stil en stilaan verloren met name de balaanbidders Rijkaard, Gasselich en Vanenburg alle contact met hun collega's, van wie alleen Boeve, Silooy en Koeman een voldoende haal den. Trainer De Mos begon het ook steeds minder als een ze gen te beschouwen dat hij bij 0-3 Molby had laten plaatsne men om Van 't Schip wat wed strijdritme te gunnen. Eerder had de geblesseerde Ophof plaats gemaakt voor Mole naar. Niemand hield Ajax wak ker, maar ondanks het gemis aan een krachtige persoonlijk heid op het middenveld, leek Böckling's treffer slechts een zaak voor de statistiek, want Haarlem geloofde nauwelijks in een gunstige ontknoping. Pas toen John Verschoor zes minuten voor het einde alle ruimte tot aanleggen kreeg (2- 3) bemerkte Haarlem de ver zadiging in de Amsterdamse gelederen en ging bliksemsnel op jacht naar eerherstel. Eén minuut na de aansluiting stond het warempel gelijk. Van Leen en Van der Waart trokken er op links van tussen en de voorzet van de laatste werd door Böckling ineens op de schoen genomen: 3-3. Menzo stond met zijn optreden sigzins model voor het elftal oarin hij speelde. Haarlem nste de macht en het vermo- |en om enige zinnige acties te »4ernemen en Galjè in het ta-doel beleefde een werke- eerste helft. Daardoor Miauwde de Amsterdamse indacht in de pot ziendero gen. Verveeld sleepten de ®este spelers zich over het 'Al en de slaap wenkte in het stadion, waar 13.500 toeschou- ,ers hadden postgevat. War in de 73-ste minuut wrokken zich twee gebeur- oissen die het spelverloop andere wending gaven. °en namelijk, bood een fan- astische dieptepass van Van «en, Olsen uitzicht op 0-4. P net fatale moment echter, »eed Verschoor het Deentje wen de bal weg. Een over ling die merkwaardig ge ogde goedkeuring van spel- 'ner Van Swieten verwierf. Terwijl Ajax nog stond te Mesteren, verstuurde Van J "'aart een pass waarmee ""Aling uit de voeten kon: »Het was geen straf- hield Van Swieten ook afloop vol, „die jongen le bal correct terug," ■oiitact nam de tegenslag niet al Jagisch op. Er zat, ook na Compleet Daarmee was de sensatie com pleet. Hoewel Haarlem de re mise amper toekwam, had Ajax het puntverlies geheel aan zichzelf te danken. Daar mee was ook trainer De Mos het eens, die er niet aan herin nerd wenste te worden dat op Galjè en Silooy na, als zijn spelers woensdag interland voetbal gespeeld hadden. „Dit heeft niets te maken met de benen, maar met het koppie," sprak hij misnoegd. „Het is te makkelijk gegaan, op Boeve en Koeman na heb ben de spelers zich niet als profs gedragen. Die niet gege ven strafschop wens ik niet mee te tellen, de nederlaag mag geheel in de schoenen van de spelers geschoven worden." Haarlem - Ajax 3-3 (0-3). 26. Ophof 0-1, 37. Rijkaard 0-2, 41. Koeman 0-3, 74. Bo:ckling 1-3, 83. Verschoor 2-3, 84. Böckling 3-3. Scheidsrechter: Van Swie ten, Toeschouwers: 12.500 Haarlem: Menzo; Masefield, Verschoor, Huyg en Leysner; Nijholt, Kleton (Van Leen) en Balm; Tol (Van der Veldt), Böckling en Van der Waart. Ajax: Galje; Silooy, Rijkaard, Koeman en Boeve; Mölby (Van 't Schip), Ophof (Mole naar) en Gasselich; Vanen burg, Van Basten en Olsen. Vanj weken steeds duiduidelijker J WesP°rtredacne toen bleek dat Ad Krijnen de trainingsarbeid zonder pro blemen kon volgen. Aanvan kelijk bestond de vrees dat de Oosterhouter met voetballen zou moeten stoppen maar een operatieve ingreep plus een behoorlijke dosis wilskracht brachten de Oosterhouter weer binnen de lijnen. ttijju,Qle door een ernstige Hu de.SS?re biina een jaar tel,. ant moest blijven 4"'" moest blijven itht'-'1"Hsdagavond om half J et NAC-stadion zijn "v tonrvri J1-1-1 ^trép ANA*~-staaion zijn IjL tegen derdeklasser 'He o Breda- De terugkeer -®'asmat werd de laatste BARCELONA (EFE) - Diego Maradona, de Argentijnse sterspeler van FC Barcelona, is zaterdagavond in de con frontatie met de Spaanse kampioen Atletico Bilbao ge blesseerd uitgevallen. De behandelende arts, Rafael Gon zalez Adrio constateerde in het ziekenhuis een breuk van de buitenenkel en gescheurde enkelbanden. Zondagmorgen ging Maradona onder het mes. De ope ratie verliep voorspoedig. De gekwetste enkel zal echter een maand in het gips moeten blijven, waarna het volle dige herstel nog twee tot drie maanden zal vergen. De wedstrijd leverde zijn ploeg overigens een schitte rende overwinning op: 4-0. Maradona werd na een uur spelen - Barcelona leidde toen al met 2-0 - het slachtoffer van een grove overtre ding van verdediger Goicoechea, de Spaanse internatio nal van Bilbao. Goicoechea heeft tegenover de supporters van Barcelo na toch al een reputatie op te houden. Hij was het ook, die twee seizoenen geleden de Westduitser Bernd Schuster een zware knieblessure bezorgde. Het kostte de blonde middenvelder van Barcelona bijna een jaar om terug te komen. De spelers van Haarlem juichen na liet gelijke spet tegen njax Door onze verslaggever GENUA - Het is vrijwel zeker dat Jan Peters na dit seizoen terugkeert naar Germania, de Groesbeekse eerste klas amateurclub waar hij zijn carrière ooit begonnen is. De middenvelder van Genua: „Ik heb altijd ge zegd dat het mijn bedoe ling is om na dit seizoen te stoppen met topvoetbal. Na zoveel jaren vind ik het welletjes. Het is daarom voor 95 procent zeker dat ik terugga naar mijn oude club Germania. Daar kan ik rustig gaan afbouwen. De beslisising valt alleen nog anders uit als er iets heel bijzonders gebeurt. Maar zoals ik het nu alle maal kan overzien wordt het Germania." In zijn vakantie, die Jan Peters doorbracht in Groesbeek, heeft hij bij Germania een trainings dag voor de jeugd georga niseerd. En ook daar meende Germania-voor- zitter Silissen het opzien barende voornemen van Jan Peters te hebben ge constateerd. „Inderdaad, ook tijdens die periode heeit Jan zijn standpunt herhaald. En waarom zou ik aan zijn woorden twijfelen? Nee, ik heb werkelijk goede hoop dat Jan Peters volgend sei zoen weer bij Germania speelt", aldus de voorzitter van de Groesbeekse eer steklasser. ■■HHH Door Paul de Schrijver SLUISKIL Sluiskil en Middelburg die el kaar op een zonovergoten sportpark in Sluiskil de punten afhandig probeerden te maken, hebben er een leuke voetbalhappe ning van gemaakt. Het duel liep voor de Van der Hoöft-brigade niet zo goed af. Met de volle winst binnen bereik moesten de gastheren toezien hoe de Zeeuwse hoofdstedelingen erin slaagden om alsnog een punt te pakken. De eind stand werd door een krach tige uithaal van Middel burg-middenvelder Hans de Nooijer in de laatste minu ten op 2-2 bepaald. „Teleurstellend, als je toch bekijkt dat we gedu rende de tweede helft de beste kansen gehad hebben. Zo'n schot zoals van die Middelburg-speler treft haast nooit doel, maar nu was het raak". Zo verwoord de Sluiskil-trainer Hanne van der Hooft na afloop zijn mening over dit enerveren de duel. Sluiskil en Middelburg verschenen in de sterkste opstelling op de mat. Na een wat slordige start met enke le gevaarlijke acties voor zo wel het doel van Patrick Wauters als dat van Middel burg, werd de score geopend door Paul van Kouteren. Sluiskil was stevig druk aan het uitoefenen op de bezoe kers. Dat resulteerde in drie corners op rij. Het gezegde „driemaal is scheepsrecht" was van toepassing op de treffer van Van Kouteren die de bal achter doelman Johan Dijkhuizen kopte. Na deze treffer kwamen de bezoekers beter in het spel en legde vooral het duo Johan le Conté-Henry Wijs fraaie acties op de groene mat. Sluiskil leed in deze fa se van de wedstrijd veel bal verlies door het verdienste lijk storen van de Middel burgers. Jan de Rijke die al enkele malen gevaarlijk ge weest was, liep samen met Karei Wullems op een voor zet van Hans de Nooijer. De lange Middelburger won het kopduel en projecteerde het leer met kinderlijke een voud achter Patrick Wau ters: 1-1. Uitblinkers Middelburg had de stand gelijk getrokken en nu was het weer de beurt aan Sluis kil. Tegen het eind van de eerste helft waren het inder daad weer de Sluiskillena- ren die de initiatieven naar zich toetrokken. Paul van Kouteren, aan Sluiskil-zijde een van de uitblinkers, vond veelal zijn vaste man Rinus Davidse op zijn weg en kon ondanks dat hij vele malen op maat bediend werd, niet scoren. Het was hef duo Van der Hooft dat Sluiskil weer winstkansen gaf. Een loep zuivere vrije trap van Paul van der Hooft werd slechts licht aangeraakt door broer Eddy. Johan Dijkhuizen was geheel kansloos: 2-1. De rust bracht Sluiskil, dat voor de thee meer wilde, tot bedaren. Na de pauze werd er tempoloos gespeeld zodat Middelburg weer de meeste kansen kreeg. De 'zwarte panter' van Sluiskil Patrick Wauters, behoedde zijn team voor de gelijkma ker met een knappe actie op het schot van Koos Kempe die uit de rebound van een vrije trap uithaalde. Na deze waarschuwing voor Sluiskil kregen de gastheren nieuwe impulsen met als doel de voorsprong uit te bouwen. Dit lukte niet ondanks de vele kansen die de Sluiskil- spitsen kregen. Maar ook Middelburg was nog niet op de knieën. Kan sen van Johan Tahapary en Jan de Rijke liepen op niets uit. Nadat een schitterende Sluiskil-aanval, Paul van daer Hooft bediende broer Eddy op maat, op niets was uitgelopen, kwam de bal in het bezit van de Middel burg-spitsen. De opgezette aanval werd afgeslagen. De bal belandde bij Hans de Nooijer die het vonnis over Sluiskil velde: 2-2. Sluiskil-doelman Pa trick Wauters wordt be laagd door een kopbal van Middelburg-aan valler Takapa - FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1983 | | pagina 9