HHQÏ1I3H x snaar Feyenoord is klap nog niet te boven Veel doelpunten in België Wereld-driebanden-toernooi Oosterhouteen voltreffer Zuid-Afrika niet naar bridge-Olympiade X X X X X rele kaarten De Bruin ver met de discus Doesburg niet mee naar Ferencvaros west_duitsland schotland engeland frankrijk spanje PAGINA SPORT 2 MAANDAG 26 SEPTEMBER 1983 T14 C Utrecht - DS'79 (illem II - Sparta EC Zwolle - Excelsior olendam - Roda JC elmond Sport - PSV ortuna S - AZ'67 aarlem - Ajax en Bosch - Groningen eendam - Telstar itesse - MVV EC - De Graafschap C Twente - NAC b eg: f 312.509,00. Prijzenbedrae >2.715,00. Een juist ingevulde ko- i ziet er als volgt uit: 1 - 2 - 1 -3-3-3-1-2-2-1. ■eg: f28.392,00. Prijzenbedrae- 802,00. Uitslag: 11 - 13 - 23 - 27 - Toegevoegde wedstrijd: 25. Cijfartpal f 2.868.644,00. Prijzenbedrag- 3.663,00. Winnende getallen; 13 |4 - 15 - 16 - 20 - 25. Reservegetal: BELGISCHE LOTTO f innende getallen9 - 22 - 25 - 31 - - 42. Bijkomend nummer: 21. DUITSE LOTTO Iinnende getallen: 7 - 11 - 13-19- - 30. Reservegetal: 35. SUPERTRIO Jdo Quick-prijs, vierde koers in roningen): Uitslag: 1. nr 13 The lack Arden (L. Dooper) 2. nr 5 Ti- is van Echten (W.A.M. van Buy- ne) 3. nr 7 Unsere Madel (J. van ooyeweerd) niet gestart nr 8 viana di Robles. Omzet: f 0.845,00. Supertrio-uitkering: 16,50. SPEL 77 1 18882 EN HAAG - In het betaalde [>etbal lopen op dit moment in de •e- en eerste divisie geen spelers >nd met drie gele kaarten op hun tam. Het aantal spelers met twee tie kaarten groeit gestaag. e stand van de gele kaarten (ieder 2) is: ■edivisie: Ajax: Ophof AZ'67 Arntz, eus FC Den Bosch: Adriaanse DS'79: atena, Van der Steene Excelsior: Rid- >rhof, Struis, Van Tour Feyenoord: ;en Fortuna S.: Maessen, Elenveld, neets G.A.Eagles: Small FC Gronin- >n: Waalderbos, Koeman, Van Tigge- n, Mulder, Hiddink Haarlem: Böckling, erschoor Helmond Sport: geen PEC wolle: Van der Hengst, IJzerman, rost, Kamstra PSV: Lokhof f Roda JC: an der Ven, Hofman,Ehlen Sparta: ;en FC Utrecht: Wouters, Adelaar, ruijs, Van der Lem, Advocaat, Van de kker Volendam: Kramer, Holshuysen Villem II: Van der Ven, Steyaart lerste divisie: Cambuur: Schouwenaar, iults, Kleefman, Groote Eindhoven: «n Graafschap: Pieneman, Trentel- FC Den Haag: De Vroedt. Tempe- ar Heerenveen: Van den Wildenberg, eijne, Nijgh, Hendriks, Bakker, Kist, arna Heracles: Schuman, Prijs, Poell, eine MVV. Van Marwijk, Maas NAC: aslander, Kraay, Smits NEC: Willem- Mulderij, Mommertz RBC: Voets, eijkers SVV: Kiebert, Wotte, Salary elstar: Mulder FC Twente: Vreijsen, irkedal, Bleuming, Van Gestel Veeri- am: Swart, Koops, Metz Vitesse: Does- urg, Quint, Wijnveld FC VVV: Ressel, aihuttu Wageningen: Van der Klift Ceulenans op eenzane hoogte OOSTERHOUT - Het Wereld-driebanden-toer nooi Oosterhout', dat in Raymond Ceulemans een formidabele winnaar kreeg, is in alle opzichten een voltreffer geweest. Vier dagen lang was er bij een geweldige am biance, die op de slotdag in de nagenoeg uitver kochte Oosterheide- sporthal het hoogtepunt bereikte, van topbiljarten te genieten en daar kwam het publiek in groten ge tale op af. door Hein Groothuis Tussen de 2200 en 2300 beta lende toeschouwers, die geza menlijk bijna 5000 gulden in de premiepot stopten, zorgden er voor dat de organisatie, die ro'n 1500 entreebewijzen moest verkopen om quitte te spelen, zelfs geld overhield aan het evenement. Het is zeer waarschijnlijk dat dat zal worden aangewend voor de tweede editie van het toernooi. Want een vervolg, over twee of drie jaar, komt er nagenoeg zeker. Over precies een week zal het comité een definitieve beslissing nemen. De grote man van het toer nooi was zonder meer Ray mond Ceulemans, die weerga loos spel afleverde en op een zame hoogte stond. Ludo Die- is: „Als hij deze vorm vast- I houdt, dan ziet het er dit sei zoen uit voor de spelers, die al leen maar driebanden spelen. I Ik kan gelukkig af en toe nog is een graantje meepikken, I doordat ik ook in andere spei- I soorten uitkom". Ceulemans, die twee neder- lagen leed (tegen Dielis en Bi- is, beide malen na een ver- I lenging), bereikte veruit het hoogste moyenne (1.590) en schreef ook de kortste set (6 I beurten in zijn partij tegen Dielis, na met een poedel te De grote man van het toernooi in actie. Raymond Ceulemans leverde weergaloos spel af en stond op eenzame hoogte in Oosterhout. - foto de stem i jqhan van gurp zijn begonnen) op zijn naam. Het is begrijpelijk dat Ceu lemans ook de grootste graai uit de prijzen- en premiepot deed. De Belg incasseerde bui ten het startgeld (voor iedere deelnemer was dat 500 gulden) 3800 gulden: 2500 gulden voor de bezetting van de eerste plaats in het eindklassement, 1000 gulden voor de korste set van het toernooi en 300 gulden aan andere premies. Ceulemans, die de eerste twee dagen al de beste indruk achter liet, maar toen wat moeizaam de matchpunten bijeen sprokkelde (hij won zo wel van Van der Smissen ais van Van Bracht na verlenging en leed ondanks zijn explosie een nederlaag tegen Dielis), was zaterdagavond na de zes de ronde, toen hij vier punten voorlag op Kobayashi en Van Bracht, al praktisch zeker van de eindzege op basis van de grote voorsprong in moyenne, die hij op zijn naaste concur renten had. De Mechelaar kwam op ro zen te zitten, doordat hijzelf tegen zowel Kobayashi als Scherz de maximale score (4-0) bereikte en doordat Bitalis er niet in slaagde zijn sterke ouverture voort te zetten. De Fransman, die het weekend met een punt voorsprong op Ceulemans en Kobayashi was ingegaan, strandde eerst op Dieiis (2-3) en kreeg vervol gens de volle laag (0-4) van de na zijn verlies tegen Ceule mans op revanche beluste Ko bayashi. Ondanks het feit dat de spanning voor de definitieve inneming van de eerste plaats was verdwenen, werd de fina ledag een echte happening, waarbij de toeschouwers tot het laatst toe aan hun stoelen bleven gekluisterd, geboeid door eminent spel van Ceule mans, die in zijn eerste set te gen Bitalis voor grote kwali teit zorg droeg, Van Bracht en Kobayashi en door de grollen van Bitalis, die gisteren weer ouderwets op dreef was en het genoegen smaakte Ceulemans na twee verlengingen terug te wijzen. De Japanner Kobayashi veroverde de tweede plaats (goed voor 2000 gulden) dank zij een beter gemiddelde (1.310 tegemn 1.223) dan Rini van Bracht, die na een aarzelende start op de laatste twee dagen ijzersterk voor de dag kwam. Van Bracht schaarde zich za terdag door winst op Scherz (3-1) en Van der Smissen (4-0), die totaal niets in te brengen had tegen de Waalwijker, naast Kobayashi op de tweede plaats. Van Bracht hield zijn kansen op die positie volledig intact door Siebert, de enige van de deelnemers, die uit de toon viel, gedecideerd te ver slaan (4-0). Vervolgens moest hij hopen op hulp van Van der Smissen in diens confrontatie met Kobayashi. Het bleek ij- dele hoop, want de Willebror- dgr, die het toernooi zo goed had ingezet, maar in het weekend sterk terugviel, had niets in te brengen tegen de Japanner. Voor Van Bracht restte de troost dat hij op de slotdag veel verdiende: 1750 gulden voor de derde plaats en 725 gulden aan premies, voor onder meer een serie van 11, de hoogste van het toernooi, een Willem II loopt zich kapot op Sparta door Leon Krijnen gesteld team. ATLETIEK - Het Belgi sche team heeft zaterdag de vij f landenwedstrijd snelwandelen in Baren- drecht gewonnen. Zowel bij de senioren (35 km) als de junioren (10 km) was de teamwinst voor de Belgen. Nederland eindigde in de totaalscore als tweede, Zwitserland als derde. Lu xemburg en Denemarken waren de andere deelne mers aan de vijflanden- wedstrijd. In de individue le strijd was bij de heren de overwinning voor de Nederlander Jan Corten- bach. Bij de jeugd won de Belg Jos Martens. BASKETBAL - Twaalf basketbalspelers zijn ge~ slecteerd voor de trip van het Nederlandse heren team, dat van 5 t/m 24 no vember naar de Verenigde Staten zal reizen. Het zijn: Van den Berg, Pla Esveldt, Kuipers, Cramer (al len Den Bosch), Limmen (An sterdam), Van de Laëenlf (Werkendam), (Haaksbergen), Schilp (uan lust), Van Noord (Noordkop). Hagens en Wiel (Leiden). GRIEKS-ROMEINS WOR STELEN - De jeugdig Hanli Lahtinen (23) is zon®* verrassend wereldkampioe Grieks-Romeins worstel 2 worden in de categorie kilogram. Hij versloegm nale in Kiev de 0°st^en Günther Reicheld op pun* De regerend Europees pioen Jivko Vansjelov niet verder dan de rces plaats. Een tweede Fins gj_ kwam op naam van iaP ge, pila, die goud vr°n ir? De wichtsklasse tot 68 Kr(jen Sovjet worstelaars w voor 6000 toeschouwers e wel de grote winnaars fJten. overden vijf eerste De belangrijkste rivaal rije, die bij de Europes jn pioenschappen vorig 3 m|- Katowice (Pol) nog ee" „jet nerende rol speelde, kw verder dan twee gouden dailies. TILBURG - De suppor ters van Willem II kun nen in het vervolg mis schien beter gezellig met zes- of zevenduizend man I de uitwedstrijden gaan bezoeken. Na acht wed strijden in de eredivisie veroverden de Tilburgers tot nu toe nog maar een mager puntje op het eigen veld, terwijl in de uitwedstrijden Go Ahead gles, PSV en Excelsior opgerold werden. Tegen Sparta leek het er za terdagavond lange tijd op dat de ban gebroken zou worden M dat het Tilburgse publiek roor het eerst dit seizoen op T overwinning getracteerd rouworden. Vooral in de tweede helft I v«n de zeer aantrekkelijke wedstrijd lieten de Brabantse discipelen van trainer Jan No- termans de Spartanen alle "«eken van het veld zien, teaar doelpunten leverde al «at geweld niet op. De Rotterdamse Europa cup vertegenwoordiger hield het hoofd koel. Onder leiding van de enige overgebleven routinier, Louis van Gaal, hadden Lengkeek en Van de Berg slechts twee onnozele kansjes nodig om Willem II met de zoveelste kater thuis achter te laten. Met Van Gaal is meteen de beste man van het veld ge noemd. In zijn eentje was het het Tilburgse middenveld, waar Gozems en Nelemans, die de afgelopen week door blessures nauwelij ks hadden kunnen trainen en daardoor onder hun kunnen acteerden, ruimschoots de baas. In de eerste helft waren er wel wat kansen voor Sparta, maar Jan Formannoy liet zich toen nog niet niet in de luren leggen door zijn voormalige ploeggenoten. Hij greep enkele malen krachtig in bij doelpo gingen van Eyer en Olde Rie- kerink. Vlak voor rust eiste scheids rechter Jan Keizer twee maal een hoofdrol op. Uit een scrim mage kopte Wanny van Gils de bal achter de doellijn waar Danny Blind de bal op zijn slof nam en hem weer in het veld bracht. Zowel Keizer als de door de Willem Il'ers fel belaagde grensrechter Hertog weiger den echter om het doelpunt toe te kennen. Nog geen halve minuut later besloot Keizer om een en an der goed te maken. Hij gaf Willem II een strafschop na dat alweer Danny Blind in een botsing met de doorgebroken Soffers wél overeind bleef, maar Soffers niet. Toon Nelemans verzilverde dit seizoen al driemaal fout loos een penalty. Ditmaal knalde hij, terwijl Bas van Noortwijk, overigens een vroegere jeugdkeeper van Willem II, de goede hoek koos, keihard op de rechterpaal. Al le goede bedoelingen van Kei zer ten spijt. Bert Gozems was vlak daar na dicht bij de openingstref fer, maar zijn hoekschop ca ramboleerde via paal en lat uit de kruising. De druiven waren dan ook erg zuur voor Willem II toen Ron van den Berg een halve minuut na rust Formannoy passeerde. De lange en hoog blonde middenvelder gaf het laatste tikje na voorbereidend werk van Lengkeek. Tien minuten later kwam Willem II langszij door John Feskens, die uit een voorzet van Soffers met een kopbal scoorde. Bij die actie ging Sof fers aan de zijlijn door zijn en kele en werd hij vervangen door debutant Joop Oostdam. Willem II rook aan de eerste overwinning in eigen huis. Gozems kwam alleen voor Van Noortwijk en ook Van Gils miste diverse malen het geluk en de benodigde scherp te. Totdat Van den Berg in de 76e minuut met een hakje de vrijstaande Lengkeek bedien de, die de bal maar voor het inschieten had: 1-2. „Het had eigenlijk 6-1 of 7-1 moeten zijn", mopperde trai ner Jan Notermans na afloop, „maar dan moeten we ze er wel intrappen. Het is eigenlijk allemaal een beetje improvise ren zolang we er niet een echte spits bijhebben. Bovendien is Bastiaansen nog steeds ge blesseerd en missen Gozems en Nelemans de scherpte om dat ze weinig hebben kunnen trainen. Allemaal napraten, we hadden vandaag gewoon moeten winnen". Hetgeen volmondig, maar ook breedlachend, beaamd werd door zijn collega Bert Jacobs: „We hebben de laatste weken alleen maar feest lopen vieren met een hele hoop doel punten. Dit is eigenlijk de eer ste keer dat we flink onder druk gestaan hebben. Tot nu toe hebben we de tegenstander ver van de goal kunnen hou den, maar dat ging vandaag helemaal de mist. Ik besef heus wel dat ik met een gelijk spel al in mijn handjes had mogen klappen. De punten hebben we, en de manier waarop is iedereen volgende week weer vergeten. Zo gaat dat nou eenmaal, jammer voor Jan Notermans. Willem II - Sparta 1-2 (0-0). 46 Van dei Berg 0-1, 56. Feskens 1-1, 76. Lengkeek 1-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 7200. Gele kaart: Steyaert (Willeir II) en Van Oosten (Sparta). Willem II: Formannoy; Van de Ven Steyaert, Huybregts en Braam; Feskens (Donders), Soffers (Oostdam) en Cohen Gozems, Van Gils en Nelemans. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van Oos ten, Andriessen en Verbeek; Van dei Berg, Van Gaal, Lengkeek en Olde Rie- kerink; Holverda en Eyer AMSTERDAM (ANP) - Erik de Bruin heeft zaterdag op de baan van Ookmeer in Amster dam zijn beste jaarprestatie met de discus geleverd. De 21- jarige recordhouder slingerde de discus naar de afstand van 56 meter en 70 centimeter. De atleet van Sparta was dit seizoen nog niet boven de 56 meter-grens gekomen. De Bruin accentueerde zijn goede vorm door de kogel naar 18 meter 54 te stoten. Kortgele den bracht hij het nationale record op dit onderdeel op 18 meter 95. De prestaties van Erik de Bruin overschaduwde de offi cieuze interland tussen de Ne derlandse en Belgische kogels lingeraars, die door de Belgen werd gewonnen. De Belg Martin Verhegge won de individuele strijd met 59 meter 84 voor de Neder landse kampioen Peter van Noort met 58.04. ATLETIEK - Chris lioeae (Tion, Enschede) heeft zondag tijdens de atletiekontmoeting tussen de jeugdploegen van het district Oost van de KNAU en Munsterland in Hengelo het Nederlandse jeugdrecord ko gelslingeren verbeterd. Hoede kwam tot een afstand van 56,76 meter. Het oude record stond sedert 26 juni 1982 met 56,06 meter op naam van Erik de Bruin, die deze prestatie in Vught leverde. eer, die hij met Siebert moest delen. Uitslagen vierde ronde: Ceulemans - Dielis 2-3, 24-25 (22 beur ten), 25-13 (6), penalty 1-2. Kobayashi - Van Bracht 2-3; 25-18 (19), 11-25(13), penalty 1-2. Uitslagen vijfde ronde: Dielis - Bitalis 3-2; 25-17 (11 beurten), 22- 25 (22); penalty: 6-2. Ceulemans - Kobayashi 4-0; 25-17 (13), 25-14(12). Van der Smissen - Siebert 4-0; 25-7 (23), 25-16 (26). Van Bracht - Scherz 3-1; 25-20 (20), 25-25 (24). Uitslagen zesde ronde: Van der Smissen - Van Bracht 0-4; 15-25 (17 beurten), 18-25(18). Bitalis - Kobayashi 0-4; 21-25 (29), 18-25 (13). Dieiis - Siebert 4-0; 25-22 (30), 25-24 (23). Ceulemans - Scherz 4-0, 25-9 (12), 25-11 (15). Uitslagen zevende ronde: Van der Smissen - Kobayashi 0-4; 9-25 (14 beurten), 16-25 (17) Bitalis - Ceulemans 3-2; 11-25 (12), 25-20 (20), penalty 2-2,2-1 Van Bracht-Siebert 4-0, 25-12 (11), 25-23 (27). Dielis-Scherz 2-3; 17-25 (17), 25-14 (11), penalty 3-2. Eindstand: 1 Ceulemans22-1.590- 9 2. Kobayashi20-1.310-10 3. Van Bracht20-1.223-11 4. Dielis18-1.180- 8 5. Bitalis18-1.138- 8 6. Van der Smissen13-1.080- 9 7 Scherz9-1.022- 9 8. Siebert4-0.784-11 ROTTERDAM - De knock out die Feyenoord vorige week bij Ajax moest incasseren bleken de Rotterdammers tegen Go Ahead Eagles nog lang niet verwerkt te hebben. Feyen oord speelde onzeker, durfde weinig of niets, leed veel bal verlies en speelde met een laag tempo zijn tegenstander vol ledig in de kaart. De eerste helft in de zon nige Rotterdamse Kuip was dan het aanzien ook nauwe lijks waard. Het publiek gaf met langzaam handgeklap en gefluit voortdurend blijk van zijn ongenoegen. De manier waarop Feyenoord kort voor de rust toch nog aan de leiding kwam, was typerend voor het vertoonde spel. Nadat in nauwelijks een minuut twee maai met een kopbal de lat en de paal was geraakt verspeelde Oude Wesselink de bal aan Gullit, die Jongbloed passeerde: 1-0. Dat doelpunt had rust moeten brengen in de Rot terdamse ploeg. Ook in de tweede helft bleef het aan vankelijk bedroevend hoe wel Boerenbach kort na de hervatting de Eagles op ge lijke hoogte had kunnen brengen wanneer hij met meer overleg te werk was gegaan. Feyenoord kreeg wel wat meer greep op het spel en schiep zich ook kansen. Cruyff kon drie keer alleen op de goed spelende Jong bloed afgaan maar doelpun ten leverde het niet op. Ook niet toen hij Vermeu len in ideale positie bracht. Vermeulen revancheerde zich in de 74 e minuut met een fraaie voorzet die door Feyenoords beste speler, Gullit, werd ingekopt. Na die goal kwam er wel rust bij Feyenoord. Cruyff kwam nog een keer alleen voor Jongbloed maar zag zijn schot toen gestuit door de paai. Feyenoord - Go Ahead Eagles 2-0 1 - 0)42. Gullit 1-0.74 Gullit 2-0 Scheids rechter: Mulder, Toeschouwers: 21 609 Feyenoord: Hielo, Van de Korput. Troost (Jelia/kov), Duut en Wijnste kers. Hoekstra. Gullit, Cruytï on Slu- fleu (Van Til), Houtman, Vermeulen Go Ahead Eagles: Jongbloed, Oos- trom. Veldmate. Oude Wesselink en Witbaurd, Woudstra, Ten Gate en Voskamp, Boerenbach, Basman- en Ey kei kamp. ROTTERDAM - Zuid-Afrika heeft de Wereld Bridge Federatie voor een crisis behoed door zich uit eigen beweging terug te trekken als deelnemer aan de Olympiade volgend jaar in Seatt le. De president van de WBF, een opgeluchte Ortiz Patino, maakte dit bekend tijdens het congres afgelopen zaterdag in Stockholm voorafgaand aan de officiële opening van het toernooi om het wereldkam pioenschap. Nadat bijna 50 van de 82 lid staten, Waaronder Nederland. Patino's voorstel om Zuid- Afrika te weren hadden ge steund, leek een conflict met de machtige Amerikaanse bond onafwendbaar. Het Amerikaanse congres had zich met overweldigende meerderheid uitgesproken voor Zuidafrikaanse deelna me, waarop het bestuur ken baar maakte uit de WBF te willen treden indien anders zou worden beslist. Dat dilemma nu is de WBF bespaard gebleven. Het twee weken durende wereldkam- pioenschapstoernooi, waaraan deelnemen Nieuw-Zeeland, Pakistan, Jamaica, Indonesië, Frankrijk, Italië, Zweden en EINDHOVEN - PSV zal het in de tweede wedstrijd in de eer ste ronde van het UEFA-be- kertoernooi tegen Ferencvaros zonder doelverdediger Pim Doesburg moeten stellen. Doesburg heeft al enige tijd last van een rugblessure en is voorlopig niet in staat te spe len. De bijna veertigjarige Doesburg heeft maandag een onderzoek in het ziekenhuis. Reserve-keeper Hans Se- gers zal Doesburgs plaats in het UEFA-cup-treffen in Hongarije met Ferencvaros innemen. De jeugdspeler Hen- ny van Santen reist mee als reserve-doelman. PSV won het eerste duel met 4-2. Ferencvaros heeft zondag overigens slecht gerepeteerd voor die wedstrijd. In de derby tegen Honved verloor Ferencvaros in Boeda pest met 0-3. twee Amerikaanse teams, is ongehinderd van start gegaan. In de eerste ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap namen Indonesië en Zweden de leiding. Van de acht landen, die aan de 'halve finale' zijn begonnen, gaan er twee over naar de eindstrijd, waarvoor de Verenigde Staten A en Frankrijk al zijn ge plaatst. Uitslagen eerste ronde: Indo nesië- Jamaica 24-4, VS B- Italië 25-3, Zweden- Brazilië 18-12, Pakistan- Nieuw-Zee land 22-8. Jeugdhockeyteam naar eindronde DUBLIN - Nederland heeft zich dit weekeinde in Dublin geplaatst voor het eindtoer- nooi van het Europees kam pioenschap jeugdhockey, dat volgend jaar in Rome wordt gehouden. De kwalificatie was zater dag reeds een feit door de zege met 8-0 op Denemarken. In de finale van zondag te gen Ierland ging het uitluitend om de eer, want ook Ierland was al zeker van een plaats in Rome. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel: 3-3, nadat Ierland een voorsprong had genomen van 3-0 door het be nutten van strafballen. BRIDGE - Team Rotterdam heeft zondag het eigen, eerste internationale havenstad- bridgetoernooi gewonnen. Het viertal Vergoed, Kreijns, Pol- lee en De Frij behaalde uit twaalf wedstrijden 167 punten. Twee meer dan het Maas trichtse Vrijthof, bestaande uit de spelers Wagenvoort, Bak ker, Deliege en Flik. Derde werd Genua uit Italië met 161 punten. Een stedenontmoeting tus sen Rotterdam, Hamburg, Antwerpen en Genua werd een dag eerder door Antwerpen gewonnen. De Belgen eindig den in wedstrijdpunten gelijk met Rotterdam (31), maar be slisten de onderlinge ontmoe ting in hun voordeel (17-3). uitslagen plus standen .SSEL De achtste speel- in de Belgische eerste di- r^te werd niet a"een geken- r*t door een hoge produkti- swu '31 doe,P""ten in 9 wed- l '"en)> maar ook door de re iki .e,.wÜze waarop Beveren - 'nS behield. In het eigen toeschouwers vol- I pe°a.te stadion won de koplo- j, |'n een soms spectaculair 5 2-1 van Anderlecht. ik 2?ge staan alle grote I ha./.0'' vier Punten. Seraing '7'"tussen in. I «ienoAA Gent vrijdagavond I ferm 'e Verslaan, neemt de I Plaat Luik de tweede I hetri !n' Beveren startte in I satiJ! ,tegen Anderlecht sen- I Piiut A' 'n de tweede mi- I 'I,. Was Anderlecht-doelman 1 aron kansloos bij een I "Saar"r|Van Ronny Martens, Viw 'at voorkwam een Ana V00rsProng. rtecht werd in de ver" |v|ifin® teruggedrongen en "bnuien voor de rust nam de thuisclub de logische voor sprong. Jaspers' schot van twintig meter gleed op het regen en onweer spekgladde veld via de binnenkant van de paal achter Munaron: 1-0. Met Czerniatinksy voor De Greef zette Anderlecht in het eerste kwartier na rust Beve ren onder druk. Vandenbergh maakte gelijk, nadat de bal uit een schot van de Deen Fri- mann via de lat voor zijn voe ten belandde. Linkerspits Creve bezorgde Beveren tenslotte de zege met een afstandsschot, dat houd baar leek, maar Munaron te machtig was: 2-1. De uitslagen van de dit weekeinde in de Belgische eerste divisie gespeelde wed strijden zijn: RWDM - Cercle Brugge 1-0 Waregem - Lokeren 3-0 Seraing - AA Gent 3-0 Club Brugge - Kortrijk 2-2 Be veren - Anderlecht 2-1 Beringen - Beer schot 3-2 KV Mechelen - Lierse 4-1 Ant werp - FC Luik 4-0 Standard - Water schei 3-0 Stand na acht speeldagen: 1. Beveren 14 2. Seraing 12 3. Anderlecht 10 4. Antwerp 10 5. Standard 10 6. Waregem 10 7. Loke ren 10 8 KV Mechelen 10 9 cercle Brug ge 9 10. Club Brugge 9 11. Waterschei 7 12. Beerschot 7 13. Kortrijk 6 14. Gent 5 15. RWDM 5 16. Lierse 4 17. Beringen 4 18. FC Luik 2. HSV en Bayern München staan na een kwart van het seizoen in de Bundesliga weer samen aan de kop. Bayern verspeelde door zijn eerste ne derlaag, 1-3 bij het jonge elftal van Bochum, de mogelijkheid de enige topploeg te worden. HSV had vrijdag al een punt laten liggen in Bremen. Bayer Ürdingen, dat het meeste profijt had kunnen trekken van de misstappen van de top-twee, werd gecon fronteerd met de sterkte van Arminia in Bielefeld. De ne derlaag met 1-3 betekende dat de nieuweling in de Bundesli ga derde bleef met een punt achterstand op Bayern en HSV, die niet alleen evenveel punten, maar ook hetzelfde doelsaldo (18-9) bezitten. Bochum, hoog genoteerd op de lijst van clubs die de boek houding met rode cijfers schrijven, heeft de dure club uit München anderhalf uur in zijn greep gehad. De Beiers, hoogmoedig begonnen, kregen al in de achtste minuut een waarschuwing door een tref fer van Schulz. Bayern slaagde er niet in de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Door Oswald en weer Schulz, steeds na voorberei dend werk van Schreier, liep Bochum weg tot 3-0. In de laatste minuut, toen Bayern al een kwartier met tien man speelde, trainer Udo Lattek had zijn wissels ge bruikt en Grobe raakte daar na geblesseerd, sloot Karl- Heinz Rummenigge een te leurstellende wedstrijd van zijn ploeg af met een doelpunt, dat geen gewicht meer in de Schaal legde. Uitslagen: Eintracht Braunschweig - Eintracht Frankfurt 4-3, Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 1-1, VfL Bochum - Bayern München 3-1, Waldhof Mannheim - FC Nürnberg 1-0, Arminia Bielefeld - Bayer Ürdingen 3-1, Borussia Mónchengladbach - FC Köin 4-2, Kickers Offenbach - FC Kaiserslau- tern 3-2, Werder Bremen - Hamburger SV 0-0, Fortuna Düsseldorf - Borussia Dortmund 7-0. Stand: 1. Hamburger SV 12 punten, 2. Bayern München 12, 3. Bayer Ürdingen 11, 4 Borussia Mónchengladbach 10, 5 VfB Stuttgart 10, 6. Werder Bremen 9, 7. Fortuna Düsseldorf 8, 8. Bayer Leverku sen 8, 9. Arminia Bielefeld 8, 10. FC Köln 7. buitenlands voetbal Uitslagen. Arsenal - Norwich City 3-0, Aston Villa - Southampton 1-0, Everton - Birmingham City 1-1, Ipswich Town - West Bromwich Albion 3-4, Leicester - Stoke City 2-2, Manchester United - Li verpool 1-0, Nottingham Forest - Luton Town 1-0, Sunderland - Coventry City 1-0, Watford - Tottenham Hotspur 2-3, West Ham United - Notts County 3-0, Wolverhampton Wanderers - Queen's Park Rangers 0-4 Stand: 1. West Ham United 18 punten, 2. Manchester United 15, 3. Southampton 14. 4. Liverpool 14. 5. Ipswich Town 13, 6. Aston Villa 13, 7 Nottingham Forest 13, 8. Arsenal 12, 9. Queens Park Rangers 11, 10. West Bromwich Albion 11. Stand aan de kop: 1. Atletico Madrid 4-8 2. Valencia 4-7 3. Barcelona 4-6 Murcia 4-6 Uitslagen: Aberdeen - Dundee United 1-2, FC Dundee - Celtic 2-6, Hibernian - Motherwell 2-1, Rangers - St. Johnstone 6-3, St. Mirren - Hearts 0-1 Stand: 1 Dundee United 10 punten, 2. Celtic 10, 3. Hearts 10, 4. Aberdeen 7, 5. Hibernian 4, 6. Rangers 3, 7. St. Mirren 3, 8. Motherwell 2, 9 Dundee 1, 10. St. John stone 0. De kopgroep in de eerste divi sie van de Engelse league heeft zaterdag in de zevende ronde een ander gezicht ge kregen. West Ham United bleef door zijn overwinning op Notts County koploper, maar de verliezers Southampton, Liverpool en Ipswich Town werden gepasseerd door Man chester United. De Mancunians wonnen op Old Trafford met 1-0 van Li verpool, de eerste nederlaag van de landskampioen, die in de laatste acht jaar zes titels veroverde. Gordon Stapleton maakte het enige doelpunt. De grote man van de wedstrijd was de Schotse oud-interna tional Arthur Graham. De vleugelspeler, die voor een koopje van 180.000 gulden van Leeds United naar Manches ter ging, was zaterdag on- grij pbaar voor Liverpools ver dediger Phil Neal. Stapleton gebruikte kort na rust ook een van zijn voorzetten voor de kopbal, die de wedstrijd be sliste. Southampton, dat ook nog niet had verloren, werd ver slagen (1-0) bij Aston Villa en raakte bovendien Frank Wor- thington kwijt, die uit het veld werd gestuurd. italië De uitslagen van de derde speeldag in de Italiaanse eerste divisie: Avellino - Udi- nese 2-1 Catania - Sampdoria 1-1 Fio- rentina - Ascoli 2-1 Genua - Lazio Roma 0-0 Inter Milan - Torino 0-0 Juventus - Napoli 2-0 AS Roma - AC Milan 3-1 Ver ona - Pisa 2-0 De stand aan de kop: 1 AS Roma 3-6 (7- 2) 2. Juventus 3-5 (9-0) 3. Udinese 3-4 (9- 3) 4 Fiorentina 3-4 (7-2) 5. Avellino 3-4 (7-5) 6. Verona 3-4 (8-6). Uitslagen: Toulon - Auxerre 1-0, Laval - Bordeaux' 0-1, Monaca - Nancy 1-1, Nan tes - Strasbourg 1-1, Toulouse - Rouen 2-0, Paris SG - Bastia 1-0, Lens - Nimes 0-0, Brest - Lille 1-1, Saint-Etienne - So- chaux 1-0, Metz - Rennes 6-0. Stand: 1 Bordeaux 11-18, 2. Auxerre 11- 16, 3. Monaco 11-16, 4. Paris SG 11-14, 5. Nantes 11-14, 6. Rouen 11-12, 7. Laval 11- 12, 8 Lens 11-11, 9. Lille 11-11, 10. Stras bourg 11-11, 11. Toulouse 11-10, 12. Brest 11-10, 13. Bastia 11-9, 14. Nancy 11-9, 15 Nimes 11-9, 16. Sochaux 11-8, 17. Metz 11- 8, 18. Toulon 11-8, 19 Saint-Etienne 11-8, 20. Rennes 11-6 Portugal De uitslagen op de vierde speeldag zijn: Valencia - Betis 3-1 Real San Sebastian - Real Madrid 1-3 Barcelona - Atletico Bilbao 4-0 Sevilla - Osasuna 3-0 Sala manca - Murcia 2-1 Malaga - Espanol 2-1 Cadiz - Valladolid 5-1 Real Zaragoza - Gijon 4-1 Atletico Madrid - Mallorca 3-0 De uitslagen op de vierde speeiaag ziju. Benfica - Agueda 2-0 Salgueiros - Spor ting 1-1 Braga - Porto 0-1 Espinho - Gui- maraes 0-1 Farense - Estoril 3-1 Boa vis ta - Portimonense 2-3 Varzim - Setubal 1-1 Penafiel - Rio Ave 0-1 Stand aan de kop: 1. Benfica en Porto 4-8 3. Guimaraes en Soortine 4-7

de Stem | 1983 | | pagina 11