ïng. nt MEDISCH ADVIESCENTRUM VAN START CLUBKAMPIOENSCHAPPEN BESLUITEN BAAN SEIZOEN Kartwedstrij d Westkapelle •urn ering bv. 5tructeur :urs neerïng bv. WIELMUtLASSlMENT Indrukwekkend winterprogramma van St.-Aloy )<yt£> In Vlissingen Naj aars vergadering Zeeuwse Schaak Bond iheden bieden ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1983 Succesvol tennis toernooi I yan Tiola tCtXgevoegd aan het af~ Rayon competitie zaalvoetbal Zeeuwse ruitertjes naar Utrecht JBH krijgt ideale' accommodatie A54 analytisch ver- appen bepalen I principe staan heeft u een aan- u verder pro- jij k van uw ara- binnen uw spe- lleidinggevende ]toor en later bij ever eerst all- fcheerder/ atoor. Icademisch of bmische be- llytisch inzicht (ippeti. leidinggevende [opleiding krijgt 1st heeft u recht ksuitkering, pre- fr) en gunstige /oor nadere |P. van Exel, telefoon privé uur), dan kunt u op de envelop- |van het district postbus 3056, 2458 ;U T14 PAGINA SPORT 2 Bij beschikking van de Kantonrechter te Ze- I venbergen van 15 sep tember 1983 is aan Ivo Teunis Ardon, geboren te Breda op 22 maart 1965, wonende te 4761 DR Zevenbergen, Lan- - genoordstraat 130, handlichting verleend tot de gehe le ontvangst van zijn inkomsten en de beschikking daar over, het deelnemen in een vennootschap onder firma ten doel hebbende het uitoefenen van een slagersbedrijf, de ex ploitatie van een sla gersbedrijf en het ver richten van alle rechts handelingen welke voor de exploitatie van dat bedrijf nodig of ge wenst zijn, een en ander in de ruimste zin van het woord, doch met inachtneming van het bepaalde bij artikel 235 Boek I van het Burger lijk Wetboek. tekenen ïatisering, machinebouw [aalconstructies ouw ïgeltechniek isatie, Automatise- jen en automatiseringsinstal- joor programmeerbare bestu- an gereedschapsconstructies .trekt tot aanbeveling isatie, Automatisering en Ma- egeltechniek, Besturingstecn- pen en automatiseringsinstal- en P.L.C.-besturingen ke constructies 3 besturingstechnieken ng, opleiding en leeftijd- 6°®^ aaronder pensioenfonds, cot- 3n reiskostenvergoeding ial t.a.v. A.A. v. Bakel. Tel. m- 86 n tel. 01650-38350 Van onze sportmedewerker ,vjjx - Voor de Zeeuwse sporters worden de reizen naar Zeist kVV'B), Papendal (KNAU) of naar Belgische sportartsen over- jvlL ais het Medisch Adviescentrum gaat draaien. Speciaal wr hen komt er in Vlissingen in het Scheldekwartier, een bu reau, dat naast blessurebehandeling, ook de individuele sporter aD advies kan dienen. Dit zowel op trainingsgebied als op voe- Lgspakket en, wat nog meer aanspreekt, het bepalen van het vermogen van de sporter. Het SMA, zoals het sportmedisch adviescentrum wordt ge noemd is een bureau dat de Zeeuwse Sportfederatie lange tijd I o het verlanglijstje had staan. Trouwens zij niet alleen. De ver- nigingen, die met sport te maken hebben, hadden al meer dan «ris de wens geuit een instantie in het leven te roepen, waar en advies kon krijgen. Voor een individuele sporter was dit eveneens wenselijk. Want, waar moest hij zich laten keuren en ,m advies vragen? Veel, met name wielrenners, gingen daar voor de grens over. De Gentse sportarts, Van de Caveye, is en was altijd een geliefd adres voor de wielrenners. Voor de voet ballers was een bezoek aan, de eveneens uit België afkomstige arts, Martens hetzelfde als een visite aan Mekka. De verplichte keuring is nodig, zeggen de bonden, maar on zinnig op de manier waarop het nu veelal gebeurt, zeggen de ge- keurden. De keuring kan in een SMA meer op de sport gericht worden gedaan. „Uiteraard kan iedere arts een verantwoorde medische keuring uitvoeren. Een sportkeuring vraagt echter een betrokkenheid en een specifieke kennis, die niet vanzelfspre kend bij iedere art? aanwezig is, maar wel bij artsen werkzaam in een medisch sportkeuringsbureau", aldus de Zeeuwse Sport raad. Een zinsnede, eveneens uit een bijlage van dezelfde raad, stelt: „Wie sport, heeft ook kans blessures op te lopen. Dat is vervelend voor de sporter, maar ook vaak voor de samenleving, want het kost (veel) geld. Blessures komen vaak voor. Toch zijn veel blessures te voorkomen, door betere preventie en veel bles sures zouden sneller herstellen door een goede sportmedische begeleiding". Bovenstaande heeft er mogelijk mede toe bijgedragen dat de sportgezondheidszorg in een stroomversnelling is terecht geko men. Daarbij zullen zeker de toenemende belangstelling voor de- sport, de verlaging en verhoging van de leeftijdsgrens voor deel name aan sport, aan hebben meegewerkt. Een eerder ingesteld onderzoek door de Zeeuwse Sportraad bracht aan het licht, dat de wenselijkheid te komen tot een SMA, sterk leefde. Dat dit overal leefde, had tot gevolg dat de vereniging voor sportgenees kunde en de federatie van bureaus voor medische sportkeuring, overgingen tot de inhoudelijke en organisatorische ideeën voor*' de SMA op een rijtje te zetten. Deze twee organisaties zijn later gezamenlijk overgegaan tot de oprichting van een Nationaal Instituut voor Sportgezond-_. heidszorg. Het zogenaamde NISGZ. Dit instituut stelde een be-i» leidsplan op, dat voorziet in 40 SMA's in Nederland. Zeeland zou' er een van krijgen. Omdat de SMA er nu is, houdt de Zeeuwse Sportraad donderdag 13 oktober een informatiedag met als the-f ma 'sportgezondheidszorg'. Waterpolo: Schelde start met jeugd Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - Ondanks het feit, dat twee Zeeuw se ploegen - de herenformatie van Schelde en Luc- tor - uit de districtspolocompetitie verdwenen zijn, is men in polominnend Zeeland niet pessimistisch gestemd. In Terneuzen immers start men komend seizoen voor het eerst in de annalen van het pro vinciale waterpolo met een jeugdploeg in het dis- 'rj)ok dfc dames van Schelde weer terug kan keren met een spelen weer district, terwijl het Goese Ganze en Vlissingse Stormvogel bij de heren in het district zijn gebleven. De he renformatie van Schelde keer de terug naar de kring Zee land terwijl men bij het eens zo gerenommeerde Luctor de herenformatie helemaal met een zag spatten - de meesten sloten zich bij Stormvogel aan - en men zelfs niet meer in de kring aantreedt. Ook de he renformaties van Onderdak (Zierikzee) en Zeelandia (Ka- pelle) hielden op te bestaan, loeh is er geen mineurstem ming bij de verenigingen die op 1 oktober - district - en 8 oktober - kring - aan het nieu we seizoen beginnen zoals uit onderstaand overzicht blijkt: Schelde: Damescoach Kees Rijnout staat te trappelen om aan het nieuwe seizoen te beginnen. Hij moet het weliswaar doen zonder zijn topschutster Sand ra Dees, die wegens studie vertrekt, maar krijgt er ver sterking bij van Marjolein van de Neste, eens topzwemster in Zeeland en na studie weer in Terneuzen teruggekeerd en Anja Hertog van de Zuidwes thoek die in Vlissingen fysio therapie gaat studeren en overschrijving aanvroeg en I kreeg naar Schelde. Rijnout: „Het wegvallen I van Sandra Dees is ongetwij feld een fors verlies maar met de twee nieuwe aanwinsten zijn we ongetwijfeld in de breedte sterker geworden." De ambitieuze coach heeft de be- I schikking over 14 dames en t is wel eens anders geweest. >k Leen van Doorn, die de nieuwe jeugdformatie 16 t/m 18-jarigen gaat trainen en I coachen is, dol enthousiast. „Ik I denk dat we met deze aanpak i Schelde in Zeeland op dë ede weg zijn. Gezien het I materiaal dat we hebben, denk ik dat we op dat niveau zeker ons partijtje zullen mee- blazen. Een aantal van hen heeft afgelopen seizoen al in het district bij de senioren meegedraaid waar ze vaak fy siek tekort schoten. Tegen Wtijdgenoten zal dit geen rol meer spelen". Van Doorn krijgt de be schikking over een groep van 4 spelers waarvan er volgens hem minstens tien op dit mo ment het niveau zeker aan kunnen. Hij hoopt dat dit de basis wordt van een Schelde I ™t binnen afzienbare tijd tfan onze tennismedewerker I iJ^NDIJKE - De IJzendijk- jennisclub Tiola organi- I sic deze wee't voor 4e eer- lw. maa' een huisvrouwen- 2no°i. waarvoor binnen de stond VHe't ïelangStelUng bC" L. toernooi, waarvan I Nell ii 'n han4en was van IL «endrikse, was zodanig I de ^Zet' ('a'een verliezersron- I inZ0'8ens de verwachting I schii t?'S w'hnares tevoor- l,i. 111 Ris Spuessens. Zij ver- 6'b de finale Cecile Blon- I t\v»ri tliermee een eervolle a P'aats behaalde (9-2). 'Sd in de voorgaande I «en „n al verrast door te win- I Si v 8n Gerdie Verhaegen (9- I 'fa Ptelaat (9-8) en Ineke I mtt a JCkere O"7)- Samen I Se R?me ®nneman won Ce- I hoor 7 p deel het dubbelspel I >f] I)stei'ken te tonen dan I (9.5) tjtiewel/Fini Vermeulen |overL atstgenoemde was 1 hCorrfr 'ngeva'len voor Nu- I 'otide ens- De verliezers- I u.ï'd een zege voor Ger- I Clara ikegen ten koste van I ara de Putter (9-7). senioren team in het district. Op dat gebied zijn er wel eens betere tijdingen uit Terneuzen gekomen. Mede door de nieu we aanpak - het formeren van een jeugdteam - staat het er bij de senioren die teugkeer den naar de kring maar mager voor. Op papier is nog dertien man beschikbaar maar gezien er verschillende in de ploegen dienst werkzaam zijn en er drie de wapenrok dragen, zit het er in dat men nooit met de sterkste samenstelling aan zal kunnen treden. „Indien com pleet moeten we in de top van de Kring mee kunnen draai en", aldus Van Doorn die Stormvogel 11 tipt als favoriet nummer één voor de kring- titel. Ganze: Het herenteam van de Goese- naren speelde de afgelopen seizoenen een hoofdrol in het district. „Dat kunnen we dit seizoen wel vergeten, maar aan de staart te bengelen, nee dat zit er ook niet in", aldus René Kiel, een van de steunpi laren van Ganze. De Beve- landse formatie raakte top schutter Roel Veenstra kwijt die wegens werkzaamheden - bij de politie - werd overge plaatst naar Woubrugge. Ook Aad de Rouw alhoewel nog bij de kern zal niet alijd van de partij kunnen zijn aangezien hij voor studie in West-Duits- land verblijft terwijl Arco Wagenvoort het zwemmen verkoos boven polo en zich aansloot bij Luctor. Gevoelige aderlatingen die moeten wor den gecompenseerd met een tweetal jeugdige talenten Paul Post en Peter Nijssen. Ook Ro nald Strackx - 43 jaar onder tussen - tekende er nog maar een jaartje bij. Scheldestroom: „We gaan er weer fris tegen aan", stelt Frans Verplanke. In Breskens bleef de vaste kern behouden en men aast op een derde kringtitel op rij al hoewel dat volgens Verplanke wel een stuk moeilijker zal worden. „Het ging de afgelo pen j aren steeds tussen Bruin vis en ons maar nu Schelde te ruggekeerd is en Stormvogel met de komst van een aantal Luctor-spelers zich danig heeft versterkt zal het voor ons niet gemakkelijk zijn de titel te prolongeren". Ook in Breskens is men serieus bezig met de toekomst. Vakman Henk Bondewel kneedt een twaalftal jeugdspelers en dat loopt voortreffelijk. Verplan ke: „Hoe die man met dat jon ge spul om kan gaan, is won derbaarlijk. Ik denk dat we in de nabije toekomst, en daarbij denk ik al aan volgend sei zoen, met een tweede uit kun nen pakken en dan denk ik dat het polo in Breskens gered is, want vergeet niet dat onze kern op dit moment gemiddeld 26 jaar is". Frans Verplanke zal komend seizoen de trainin gen overdoen aan Hans Ver gouwe. Bruinvis: Ook bij de Sassenaren opti mistische geluiden. Polo-se cretaris Arno Al: „De groep is geweldig gemotiveerd bezig. We trainen drie keer per week en dat zal er toch uit moeten komen. Mede gezien de resul taten in de zomercompetitie moeten we in de kring weer een hoofdrol kunnen vertol ken al is met de komst van Schelde en de versterking van Stormvogel de concurrentie groter geworden". Trainer Dirk de Braai kan beschikken over een selectie van vijftien man, ruim voldoende voor één team. Slechts één man viel weg. Chris Pielaet Iaat het po lo voor wat het is en gooit ko mend jaar alles op de voetbal lerij. „Jammer maar we leven in een vrij land en iedereen moet voor zichzelf kiezen", al dus Al, die een overstap naar het district nog niet ziet zitten. „Dan moet je in de kring supe rieur zijn. De kloof is dermate groot dat je daar niet aan moet beginnen". 14lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!ë Toon van der Steen (rechts) - op deze archiefplaat in sprintduel met John de Crom - gaat aan de leiding van het Stem Wie lerklassement. - foto archief de stem Amateurs: 1. Toon van der Steen (Bruinisse) 586 punten, 2. Corné Heeren (Sint Wille- brord), 3. Hennie Rovers (Roosendaal) 473, 4. John de Crom (Hoogerheide) 451, 5. Kees de Nooijer (Aagteker- ke) 388, 6. Rob Bijvanck (Sas van Gent) 385, 7. Nico van de Klundert (Hoogerheide) 363, 8. Kees Vleugel (Wemeldin- ge) 355, 9. René Haast (Rijs- bergen) 336, 10. René Boeren (Sint Willebrord) 323, 11. Jos Gevers (Rijsbergen) 300, 12. Frank Pirard (Breda) 288,13. Werner Wieme (IJzendijke) 286, 14. Twan den Braber (Fijnaart) 272, 15. Bart van Est (Dinteloord) 248. junioren: 1. Peter van de Klundert (Hoogerheide) 537 punten, 2. Theo Akkermans i6 (Nieuw Vossemeer) 439, 3. Patrick Bol (Hoeven) 433, 4. Corné van Rijen (Hoeven) 380, 5. Frank van de Leur (Roosendaal) 373, 6. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel) 332, 7. Patrick Tolhoek (Yerseke) 311, 8. Andre van de Linde loof (Etten-Leur) 287, 9/10. Ruud Brouwers (Teterin- gen), Hans de Wijs (Made) 258, 11. Ronnie de Jonge (Ovezande) 228, 12. Jac Nieuwkoop (Roosendaal) 226, 13. Mario Gelten (Steen bergen) 224, 14. Andre de Bruijn (Sint Willebrord) 221, 15. Maurice Rommens (Roo sendaal) 216. nieuwelingen: 1. Jos Bol (Hoeven) 485 punten, 2. Eric Koevoets (Sint Willebrord) 454, 3. Bas de Wit (Zegge) 448, 4. A Goense (Ovezande) 407, 5. Pierre Haast (Rijsber gen) 381, 6. Paul Barten (Ze venbergen) 379, 7. Hans Oomen (Etten-Leur) 287, 8. Jan van Steen (Fijnaart) 281, 9. Johan Buikmans (Hoeven) 255, 10. Peter Mol ('s-Gra- venpolder) 234, 11. Cees Smits (Zundert) 230,12. Mare Siemons (Zundert) 225,13/14. A Polvorosa (Roosendaal), Anton Tak (Oud-Gastel) 206, 15/16. Stephan Rakers (Rij en), Adrie Vermue (Kapelle) 195. TlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllli^ Van onze atletiekmedewerker GOES/TEKNEUZEN/HULST - Komend weekeinde wordt het provinciale atletiekseizoen op de baan traditioneel afge sloten met de diverse club kampioenschappen. Vandaag worden deze afgewerkt in Terneuzen, Hulst, Goes en Zie rikzee terwijl morgen de Vlis singse vereniging Marathon dat doet. AV'56 werkte de interne ti telstrijd af met de formule, die vorig jaar voor de senioren werd opgezet. Men verdeelt de zaak in twee groepen. De pure sprinters en meer technisch getalenteerde atleten doen een 100 meter/1500 meter/kogel- Van onze schaakmedewerker KRUININGEN - De Zeeuwse Schaak Bond houdt 4 oktober in Ons Dorpshuis te Kruiningen een algemene ledenvergadering. Naast de gebruikelijke agendapunten wordt een voorstel van schaakvereniging Middelburg behandeld inzake wijziging van het huidige systeem van het ZSB kampioenschap senioren. Het seniorenkampioenschap staat sinds enige tijd bloot aan discussie. Dit naar aanleiding van een voorstel van de Vlissinger Van Eekhout om het huidige systeem, men speelt nu in drie groepen naar sterkte ingedeeld met een promotie-degradatiere geling, te veranderen. Van Eekhout pleitte indertijd voor een kampioenschap in één grote groep met 9 of 11 ronden volgens Zwiters systeem. Het bestuur van de ZSB heeft in de vorige ledenvergadering het voorstel van Van Eekhout afgewezen, maar de schaakvere niging Middelburg brengt het kampioenschap-systeem toch weer aan de orde. Ook deze keer adviseert het ZSB-bestuur om het voorstel van schaakvereniging Middelburg af te wijzen en het huidige te handhaven. stoten/ verspringen/ hoog springen en naar keuze een 1500 of 5000 meter. De langere 'afstanden' krij gen voorgeschoteld 400 en 1000 meter en een loop vanaf het sportpark 't Schenge naar het Goese Sas en terug met een lengte van 8000 meter. Beide categorieën leveren een kam pioen op. De overige catego rieën werken hun onderdelen op het sportpark af. Hier be ginnen de kampioenschappen om 13.00 uur. In Hulst start men eveneens om 13.00 uur met het program ma hetgeen voor de senioren inhoudt: 100 meter/versprin gen/kogelstoten/1500 meter en discuswerpen. De dames doen 100 meter/verspringen/ kogel stoten/ 800 meter en discus werpen. Het Terneuzense Schelde- sport start zaterdagmorgen al wanneer de categorieën t/m C junioren aan bod komen. Na de middag is het de beurt aan de overige categorieën met voor de heren op de agenda: 100 meter/1500 meter/kogel stoten/verspringen/hoog springen en speerwerpen en bij de dames 100 meter/800 meter/ verspringen/ hoog springen en speerwerpen. AXEL - Maandag 3 oktober gaat de zogenaamde rayon competitie in het zaalvoetbal van start. Hieraan wordt deel genomen door de vijf verschil lende regio's die zaalvoetbal- lend Zeeuwsch- Vlaanderen rijk is. Het programma dat compe titieleider Rob Claerhoudt uit Hulst daarvoor in elkaar heeft gezet, een zogenaamde halve competitie, ziet er als volgt uit: 3 oktober: Hulst-Axel en Ter- neuzen-Oostburg. 14 novem ber: Sas van Gent-Terneuzen en Oostburg-Hulst. 19 decem ber: Hulst-Sas van Gent en Oostburg-Axel. 6 februari: Axel-Terneuzen en Sas van Gent-Oostburg. 12 maart: Terneuzen-Hulst en Axel-Sas van Gent. De wedstrijden in sporthal Den Dullaert te Hulst begin nen steeds om 20.30 uur. In de overige rayons wordt steeds om 20.00 uur begonnen. BREDA - Op zaterdag 24 en zondag 25 september wordt de kartwedstrijd 'De Zeebra Tro fee' voor de vijfde maal verre den op het recreatiecentrum 't Vroon te Westkapelle. Buiten een prijzenpot van ƒ8.000.- wordt er ook gestreden om een clubprijs (de Vroonbokaal) met ƒ1.000.- contant,voor die club die de beste resultaten boekt. Karting Club Brabant komt zeker hiervoor in aanmerking, met de drie Nederlandse kam pioenen Ad van Haandel, Pe ter Kox en Mike Hezemans, de zoon van autocoureur Toine Hezemans. Ook niet te verge ten Gudy van Poppel uit Oos terhout, die meerdere malen een eerste prijs wegsleepte en Brabants kampioen Ton van Dorst uit Gilze. Omdat K.C. Brabant sametjj met K.C. Zeeland deze Zeebra,, organiseert, kan de penning-1 meester Gerry Raaij makers*; uit Oosterhout niet startert,- Deze wedstrijd, die veel pu-~' bliek trekt (entree voor beide dagen ƒ5.-), is qua organisatie»' vooral financieel, gezien het? wedstrijdbudget van ƒ18.000.-,.',, niet mis. ■- Twee dagen karten op een recreatiegebied, waar ook speelgelegenheid voor de kin- - deren is. Een sport formule in het klein, met tal van pro-»/ minenten o.a. de Italiaan Mi-; chel Vacirca; de wereldkam pioen junioren Frank Eglem- op zaterdag training en tijd- ronden en de eerste manches op zondag de tweede en derde*' manches maal zeven, er zijn T,f klassen. 4 GRAAUW - De Graauwse sportvereniging St.-Aloy pakt het komende winterseizoen uit met een indrukwekkend pro gramma. In het kader van het 25-jarig jubileum van Remy Magnus doet men het komen de seizoen er nog een schepje bovenop. De kalender van de trimlo- pen omvat: 1 oktober: Boule vardloop in IJzendijke met af standen van 2,4,6,8 en 10 kilo meter. 22 oktober/17 maart: 1 AXEL - Robert Teunissen en Jacqueline Wiemes moeten zaterdag tijdens de Neder landse kampioenschappen bestgaande rijpony, de Zeeuwse eer hoog gaan hou den. Een titelstrijd die wordt gehouden in de Utrechtse vee hallen. Robert Teunissen heeft zijn uitzending te danken aan zijn behaalde Zeeuwse titel op dit onderdeel. De 13-jarige Grae- ve Jan-ruiter uit Philippine klopte in het Zeeuwse kam pioenschap met Quick Silver de Axelse Jacqueline Wiemes. Deze 15-jarige Luctor et Emergo-amazone verdiende met haar New Forest-pony Hemelrijks-Annabel eveneens de afvaardiging naar de natio nale titelstrijd. Evenals Teu nissen maakt zij haar debuut op de Nederlandse kampioen schappen. HULST - De jeugdbiljartvere- niging JBH uit Hulst kan bin nenkort bogen op een ideale biljartaccommodatie. Zater dag 8 oktober wordt deze bil jartruimte, in een lokaal van de voormalige ambachtsschool te Holst, in gebruik genomen. Ter gelegenheid daarvan houdt JBH een receptie van 14.00 tot 17.00 uur. Deze actieve biljartvereni ging kan in haar nieuwe loka liteit gebruik maken van twee kleine biljarts en een grote wedstrijdtafel. Die wedstrijd tafel is vooral met het oog op de bijzonder sterke vooruit gang van de jeugdbiljarter Jean Paul de Bruin geplaatst. Die speler is inmiddels al doorgedrongen tot groot bil jart en weet zich nu in de idea le omstandigheden om dicht bij huis te kunnen trainen. AXEL - Zondag valt op het Eurocircuit te Valkenswaard de beslissing in de strijd om het Nederlandse kampioen schap autorallycross. In deze laatste cross start in de cate gorie 0-1600 cc, de zogenaamde formule 2-klas, Fons Picavet uit Zaamslag. Momenteel staat Picavet op de eerste plaats met zes pun ten voorsprong. Een tweetal trimlopen in Vo gelwaarde met als afstanden 3, 7 en 12 kilometer. 29 oktober: Ronde van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in estafetteploe gen van vier. Afstand 130 kilo meter. 5 november: Grote prijs MTS in Terneuzen met als af standen 3, 5, 8 en 12 kilometer. 12 november: Atlanta-trim- loop te Sluiskil. Afstanden 3, 6 en 9 kilometer. 26 november: Trimloop Terneuzen-Graauw. Afstand 27 kilometer. 3 de cember/7 januari: Trimloop in Heikant. Afstanden 3, 6 en 10 kilometer. 21 januari: Omloop van De Valcke te Sas van Gent. Afstanden 2,5, 5,5 en 10 kilometer. 28 januari: Trim loop Beveren-Graauw. Af stand 30 kilometer. 25 februa ri: Trimloop Hoek. Afstanden 4 en 8 kilometer. 10 maart: In ternationale marathon van j Graauw met daarnaast halve marathon en trimlopen over 3, 7 en 10 kilometer. 30 april: Trimloop in IJzendijke. Af standen 2,5, 5, 7,5 en 10 Engelse j mijl. 6 mei: Trimloop Philippi ne. Afstanden 3, 5 en 10 kilo- - meter. Daarnaast staan er in Graauw de gebruikelijke Aloy-trimlopen op het pro- gramma met: 8 oktober: Fruitloop, 3, 5, 7 en 10 kilome- ter. 19 november: Sinterklaas- - loop, 3, 5, 7 en 12 kilometer. 10 december: Kerstloop, 3, 5, 7 en 14 kilometer. 14 januari: s Nieuwjaarsloop, 3, 5, 7 en 14 kilometer. 18 februari: Carna valsloop, 3, 5, 7 en 10 Engelse mijl. Onder voorbehoud zijn de lopen in Graauw van 1 juni met als afstanden 3, 5, 10 en 15 k kilometer en de loop in Water landkerkje van 15 juni over 3, 5, 10 en 15 kilometer. Zondag 23 oktober houdt men voor de eerste maal een mini-triathlon die de volgende onderdelen omhelst: 1 kilometer zwem"* men, 50 kilometer fietsen en 7 kilometer lopen. KORFBAL District le klas: Albatros - Tjoba. Afdeling le klas: Atlas - TOGO, aanvang 16.00 uur. 2e klas: Luctor - Volharding, aanvang 15.00 uur. Tjoba 4 - Zaamslag, aanvang 13.30 uur. 3e klas: BKC - Zuidwesters 2, aanvang 15.00 uur. HOCKEY Heren derde klas D: Olympia- Vlissingen, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 14.45 uur en Rapide-Cadetten, hockeyvelden Grote Kreek- weg Hulst, aanvang 14.45 uur. Heren vierde klas E: Goes- Gilze Rijen, hockeyvelden Goes, aanvang 14.45 uur. VOETBAL Eerste klas afdeling zondag 25 september: Sluis-Noorman- nen, Koewacht-Patrijzen, Hulsterloo-Robur, Graauw- Oostburg, Domburg-Zeeland Sport, Volharding-Corn Boys.

de Stem | 1983 | | pagina 9