emier heeft oog I )eTe|yd Dienstenbond FNV overhoop met collega's Tumult over afwijzing hoogleraar in Tilburg Hogeschool: bij verdenking fraude tentamen opnieuw Verkoop van kinder boeken daalt flink itkeringstrekkers verdienen meer dan werkenden itterrand toer de stem comment aar Turken bezetten Rode-Kruisgebouw heksenketel BINNENLAND Daling kindertal; bibliotheekwet Straf onderbreking slechte zaak voor zware criminelen reen nader jnderzoek kwaliteit [aaswater BINNENLAND Rechtenstudenten boos Bod van PGGM-PVM op 'W ereldhave bijna kansloos Junkie mag gaan zitten v Uitspraak Hervormde Synode over ANC nietig .verklaard Theologiestudenten twijfelen aan verklaring curatorium T5 PAGINA} L.enAG 20 SEPTEMBER 1983 T28 PAGINA 3 '.oger Simons emier Margaret Thatchw log veel minder gauvv ge. ipten. De netvliesopera!i( slaagd, maar de premie, Margaret Thatcher hei is haar dokters nog vie, zen is. n zwart ooglapje moi een zeerover uitzien, ij uilen achter een donkere en het lid zakt door, wa| i begin september voor het I an vakantie, sprak Do\t. I er resideert, het niet be-1 sten heftig tegen, officiële woordvoerders, l rgaret Thatcher hardnek-1 :en af te zeggen. Op 19 en I arna begeeft ze zich naar het Britse Rijnleger. I nada. zieke oog de komende I Om het de Britse premier I haar toespraken momen-l l normaal. Ze gebruikt na I beter te kunnen aflezen I ergroot de tekst, die vlak-1 doorzichtige glazen pij. ■emier Thatcher haar oog-1 iteert haar, dat ze in haarl éen voordeel verbonden: geven, om ontslag te ne-j cel helemaal misloopt. On- doen zich namelijk gerè- evredenheid voor, omdat| omische opleving niet uit- ISTERDAM - De verkoop idnderboeken is in het «te halfjaar van 1983 fors t uggelopen. Van januari tot met juw werden ,lefst (100 kinderboeken minder Kocht dan in dezelfde perio de van het vorig jaar. neze bevinding van de lichting Speurwerk betref- Inde het Boek werd gisteren L Amsterdam bekendge maakt tijdens een persconfe- tntie ter gelegenheid van de tomende kinderboekenweek. ,jje tendens zich over het Iele jaar doorzet, is er voor het lest sinds 1980 weer sprake |m een daling van de kinder- jekenverkoop. De verkoop van kinderboe ken kreeg met name in de tweede helft van de jaren ze ventig een flinke knauw. Ter wijl er in 1975 6 miljoen wer den verkocht, waren het er in 1979 nog maar 4 miljoen. De oorzaak van die verminderde verkoop was allereerst de da ling van het kindertal. Maar daarbij kwam dat in 1975 de bibliotheekwet in werking trad, zodat kinderen gratis boeken konden lezen. Na 1979 stabiliseerde de af zet van kinderboeken zich echter, onder de invloed van prijsdalingen. En nadat in 1980 4 miljoen exemplaren over de toonbank gingen, was er weer sprake van een stijging. In 1981 werden 4,4 miljoen kin derboeken verkocht en in 1982 4,8 miljoen. Ondanks het feit dat dat laatste getal dit jaar waar schijnlijk niet gehaald zal worden, zien de uitgevers de toekomst optimistisch tege moet. Ze verwachten namelij k dat in 1985 de daling van het kindertal tot staan komt en dus geen invloed meer zal uit oefenen op de verkoop. Boven dien verwachten ze dat de op leving van de economie een positieve uitwerking zal heb ben op de verkoop. ROTTERDAM (ANP) - De of ficier van justitie bij de recht bank in Rotterdam mr R. Ger- ding vindt, dat strafonderbre kingen normaal gesproken goed zijn, maar niet voor cri minelen die al een paar keer veroordeeld zijn. De officier heeft dit donder dag tijdens de rechtszaak te gen de 36-jarige S. S. uit Rot terdam gezegd. De man wordt ervan verdacht samen met zijn broer en een derde ver dachte tijdens een strafonder breking in november 1981 een postkantoor in Rotterdam te hebben overvallen. De officier eiste tegen hem twee jaar cel. De plannen voor de overval len werden volgens de ver dachten veelal gesmeed in de nachtclub in Bergen op Zoom van meesterkraker Aage M. Volgens de raadsman van één van de verdachten moet Aage M. eigenlijk als hoofd verdachte terecht staan voor deze overval. ■•fair ouwboiid: WAO omlaag óndanks rapport: Van onze Haagse redactie JlEN HAAG - Minister Smit- Iroes (Verkeer en Waterstaat) fniet van zins een nader on- lerzoek te laten verrichten jaar de kwaliteit van het ■aaswater. [Van een strenger lozingsbe- lid komt daarom niets te- i juni hield premier That-| veer spoedig beter zouden I die dit ontkenden, wer-( met veel minder stemmen! van haar bewind heeft nog I :hte verbetering in de eco-1 termiddag kondigde de re-1 het mes zal zetten in de| veer omhoog, en de werk- angs verklaarde dat te, en daarbij de hoop uit-1 oetstappen zou willen tre- door economische proble-l Iwingen. Haar betrekkelijk tot gevolg, dat haar strijd-1 me niet veel te zeggen. Dat] haar maken, liet de Britse ijk merken, toen zij in een en had laten verwijderen, p de been, om met driftige hollen. lüiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim jcht. Dat blijkt uit het schrifte- jk antwoord, dat de bewinds louw gisteren heeft gestuurd lar het D'66-kamerlid Lam- ers-Hacquebard. Smit gaat daarmee lijnrecht tegen een aanbeveling van 'A, de Samenwerkende |ijn- en Maaswaterleidingbe- ïjven, die in mei van dit jaar een onderzoeksrapport een frontrustende verslechtering m de kwaliteit van het laaswater aantoonden. [De RIWA-bedrijven naihen ler de gehele lengte van de lier op in totaal 38 meetpun- watermonsters en troffen stige verontreiniging aan :t organische chloorverbin- ïgen, olie, fluoride, radio- tief tritium, ammonium, ifaat en nitraat. |De bedrijven wijzen erop, jtvijf miljoen Belgen en Ne- rlanders voor hun drinkwa- roorziening op de Maas zijn ïgewezen. ansman het bed van me- >uw Mitterrand- öf de stoel de president kan bestel- Of de Fransen dat ook ai- iaat willen is een tweede, leunsteul van de president voorbeeld rust niet op de ier, maar hangt met lijnen a het plafond. Sen wel zeer vermetel meu- stuk is de plastic stoel van president die zich eerder nt voor knielen dan voor ten. Volgens de ontwerper n de stoel, Philippe Starck, lit een „zeer waardige hou- ïg" die de bloedcirculatie en houding van de rug ton ide komt. Mitterrand en zijn vrouw gen dat ze de appartemen- bestaande uit twee zitka- rs, drie slaapkamers en de uodigde sanitaire facilitei- i, alleen zullen gebruiken or intieme lunches en sou- etjes. Ook 'informele' de provincie en het buiten- id zullen er worden on1s®- oracht. Zelf blijven de Mit- rands wonen in hun fla'J® Rue de Bièvre. (Copyright Stem/The Guardian). ITIE) lell-CAO ■DEN van de Industriebond IV zijn „onder protest" ak- »rd gegaan met het aanbod Shell voor een nieuwe 40 voor de zesduizend per- «eelsleden bij de raffinade- in Pernis en de chemische stiging in Moerdijk. Volgens iCNV-woordvoerder zijn de tol vooral teleurgesteld er het feit dat de Shell-di tto ook in het laatste aan geeft vastgehouden aan de tot de automatische prijs- npensatie uit de CAO moet. ton van Industriebond FNV twee weken geleden is met veel moeite ak- W met het Shell aanbod. Van onze redactie binnenland GARDEREN - De WAO-uitkering moet om laag. WAO-ers in de bouw verdienen dit moment meer dan hun werkende éollefeaV did loonsverlaging op loonsverlaging hebben moeten slikken. niets voor het in FNV-kring geopperde idee om de uitke- Dat zei voorzitter D. van Commenee van de Hout- en Bouwbond CNV gisteren op de bondsvergadering in Garde ren. Van Commenee vindt dat WAO-uitkeringen moeten worden vastgesteld op basis van wat er in de praktijk wordt verdiend. De CNV-er zei geen bezwa ren te hebben tegen snoeien in het stelsel van sociale zeker heid, mits dat niet in het wilde weg gebeurt. „Het lijkt erop alsof de overheid alles tot op de wortels wil wegkappen,,, aldus van Commenee. Rigou reus omlaag brengen van de uitkeringen tot het bijstands niveau is voor hem onaan vaardbaar. De CNV-bond voelt ook ringen op peil te houden via premieverhogingen. Van Commenee zei dat er in de bouw al genoeg aanslagen zijn gepleegd op de koopkracht. In het overheidsapparaat mag volgens Van Commenee best gesnoeid worden. Hij con stateerde dat de overheids macht in de praktijk in han den is van de ambtenaren en zei dat de bouw daar slechte ervaringen mee heeft. Daar allerlei wetten en regeltjes is het bijna onmogelijk gewor den nog iets van de overheid gedaan te krijgen. Van Com-' menee vond dat die regelzucht niet in stand kan worden ge houden, zeker niet uitsluitend omwille van de werkgelegen heid van de ambtenaren. Van onze correspondent TILBURG - Rechtenstudenten aan de Katholieke Ho geschool Tilburg zijn boos op de vakgroep privaat recht omdat bij de laatste tentamens zeer intensief is gecontroleerd op fraude. Veertig studenten werden op verdenking van fraude tij dens het tentamen wegge stuurd en ook werden wetboe ken in beslag genomen. Weg gestuurd worden tijdens een tentamen betekent dat dat tentamen opnieuw moet wor den gemaakt, ook als later blijkt dat van tentamefraude geen sprake was. Twee leden van de studen tenfractie 'Recht Vooruti' heb ben de zaak tot op de bodem onderzocht en zijn onlangs tot de conclusie gekomen dat. de maatregelen 'in strijd zijn met de fundamentele beginselen van het strafrecht'. Met deze beginselen, die de studenten in het eerste jaar worden geleerd, wordt volgens hen door de surveillerende do centen nu zelf de hand gelicht. 4 OE VERENIGDE STATEN zit nu ook Frankrijk volop te roeren kokende heksenketel van het Midden-Oosten. Kan Amerika er nog op beroepen alleen maar te proberen de burgeroor- 9'" Libanon niet volledig uit de hand te laten lopen, de Fransen ®6n zich - uit commerciële overwegingen - in een avontuur iiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiidiiiiii'"""111 £?,dat ,met een boemerang-effect hoogst onaangename ge- illiliilliillllllllllllliilliiii'i" J-wjen kan hebben voor de gehele westerse wereld. Jkt is het geval? Al drie jaar lang zijn Irak en Iran, overwegend "t'sche staten, in een soort godsdienstoorlog verwikkeld zo- 4"! die een paar eeuwen geleden ook in Europa hebben ge- - In bokstermen vertaald staat Iran op het ogenblik weliswaar kPunten voor, maar nog Iran noch Irak zijn in staat de beslis- "tok.o.-slag uit de deien. Ze lopen beiden groggy, zwaar aan- ;ia9en, dus half verdwaasd in de boksring rond, overeind ge- *>en door de hoop op een bepaald moment de allesbeslissen- 'waPte kunnen uitdelen. Dankzij de levering van vijf supersnelle afstandbommenwer- itot een lange actieradius met raketten die de Engelsen in Tlkland-oorlog met Argentinië onverwacht grote verliezen in berokkend, zal Irak nu in staat zijn Iran de beslissende 'oa te brengen. Iran weet dat. De hele wereld weet dat. Daar- 4 allerwegen geprobeerd de Fransen ervan te overtuigen dat ün levensgevaarlijk oorlogstuig niet aan de Irakezen zouden j overdragen. Want wat doet Iran in dat geval? Dat is dui- de olie-export uit de Perzische Golf, de levensader van de custrialiseerde wereld afsnijden. Voor Khomeiny is dat een •tarwe. z® de Fransen blijkbaar een zorg zijn. Zij betrekken veel 1 'rak en hebben ook anderszins sterke economische ban- "W dit land.' to westerse wereld onderling niet kan komen tot een af- ?ln9 van wezenlijke belangen, hoe kunnen we dan ver- tj.en bat de supermachten in Genève elkaar vinden? Wat de - "J "c gaan doen, zou wel eens voor de wereldvrede grote- '9en kunnen hebben dan het neerschieten van de Zuidko- Selumbo door de Sovjet-Unie. In het faculteitsblad 'Nonde- jure' schrijven ze dat spieken de studenten niet bij een ten tamen mogen worden wegge stuurd) Dat mag alleen in ge val van ordeverstoring en dan nog slechts na vaststelling door een tuchtcollege. De studenten beroepen zich hierbij op de wet op de univer sitaire bestuurshervorming (WUB) en het Structuurregle ment van de hogeschool. Wet boeken mogen alleen in uit zonderlijke gevallen in beslag werden genomen en dan 'nog slechts op basis van een rech terlijk vonnis'. Tijdens de intensieve con troles werden vele studenten ernstig gestoord in hun con centratie. Volgens de studen tenvertegenwoordiger mogen studenten die denken dat ze zonder alle overlast een hoger punt hadden kunnen scoren in beroep gaan. Een woordvoer der van de vakgroep deelde desgevraagd mee, geen com mentaar te kunnen geven. Van onzer redactie binnenland DEN HAAG - Het bod dat de pensioenfondsen PGGM en PVM op Beleggingsmaat schappij Wereidhave hebben uitgebracht lijkt kansloos. Door bij bevriende relaties nieuwe aandelen te plaatsen is de deelneming van de beide pensioenfondsen in Wereidha ve gezakt van 33 tot rond 30 pet. „Aangezien bezitters van ruim 50 pet van het aandelen kapitaal weigeren hun stuk ken aan te melden kan het bod niet meer slagen", zei presi dent-directeur prof. dr. J. H. Christiaanse maandag op een informatieve aandeelhouders vergadering. Namens de pensioenfondsen deelde mr. G.Mosler mee dat het bod op Wereidhave toch nog wordt gehandhaafd tot en met de vastgestelde aanmel dingsdatum van 26 september. VIJFTIG Turkse Koerden hebben maandagochtend het gebouw van de Amsterdamse afdeling van het Rode Kruis in de Rapenburgerstraat bezet. De actie was bedoeld als een uiting van soli dariteit met de meer dan tweeduizend hongerstakers in de stad Diyarbakir in Turks Koerdistan. De actie werd na een gesprek met de directie beëindigd. Er de den zich geen gewelddadigheden voor. Geding tegen Staat gewonnen Den Haag (ANP) - De 24-jari- ge Haagse heroïneverslaafde Martin B. heeft maandag het door hem aangespannen kort geding tegen de staat gewon nen. Waarschijnlijk nog deze week zal hij een plaats in een huis van bewaring aangebo den krijgen, aldus mr. S.M. van Beek, advocaat van B. Hij kan daar dan twaalf dagen blijven, de termijn die voor zijn inbewaringstelling was bevolen. President mr. A.H. Lyckla- ma heeft in zijn uitspraak in dit kort geding de staat gelast maatregelen te nemen. De aan heroïne verslaafde B. wilde via een kort geding bewerkstelligen dat hij iiyeen huis van bewaring zou worden opgesloten. De rechter-com- missaris had zijn opsluiting al bevolen maar er bleek geen plaats voor B. te zijn. Wegens dat plaatsgebrek had de offi cier van justitie B. de straat weer opgestuurd. (ADVERTENTIE) wn éAalst é.u. eizisc/ie afujtea ANNO 1859 HOFLEVERANCIER CATH AR IN ASTRAAT 10-14 4811 XH BREDA NEDERLAND TELEFOON 076-13 88 40 DEN HAAG (ANP) - Het be sluit van de Hervormde Syno de uit november 1982 „om te blijven streven naar contacten met bevrijdingsbewegingen, in het bijzonder het ANC (Af rican National Congress)", is door de generale commissie voor de behandeling van be zwaren en geschillen van de Nederlandse Hervormde Kerk nietig verklaard. Het besluit kan uitgelegd worden „als een erkenning dat het gebruik van geweld legi tiem is". Een synodeuitspraak die geen duidelijke grenzen stelt aan het uit te oefenen ge weld, is volgens de commissie in strijd met de artikelen III („orde der kerk") en VIII („apostolaat der kerk") van de kerkorde. De uitspraak van de commissie, waartegen geen beroep mogelijk is, kwam na een bezwaarschrift van drie leden van de Hervormde Kerk. Tijdens de Algemene Ver gadering van de Wereldraad van Kerken te Vancouver hebben leden van de Neder landse delegatie, onder wie se cretaris-generaal dr R.J. Mooi van de Hervormde Kerk, op 4 augustus een gesprek gehad met een ANC-delegatie. Steun BSI DE gemeenteraad van Den Bosch heeft maandagavond in een speciale vergadering inge stemd met een door het college van b en w voorgestelde steunverlening aan de schrijf - machinefabriek BSI. De raad stelt een krediet beschikbaar van 381.000 gulden, exclusief btw, voor de aankoop van 450 schrijfmachines. Volgens een woordvoerder van de gemeen te heeft het college de toezeg ging van GS van Brabant dat het raadsbesluit dinsdagmor gen al zou worden goedge keurd. V V W De derde dinsdag in september. Vroeger was het als een ver jaardag. De nacht ervoor kon je niet slapen. Zo benieuwd was je naar wat er in het Kof fertje zou zitten. De inhoud is een verrassing gebleven, maar iedereen weet nu bij voorbaat dat er niks leuks geopenbaard zal wor den. Nu slapen we juist de nacht na de Derde Dinsdag niet. Toch blijf je in stilte hopen op een wonder. Dat de koningin zit te jubelen op haar troon en dat de Miljardennota een mee valler van vele, vele nullen toont. Dat er opeens honderd duizenden banen uit het Kof fertje rollen. Het zal er wel niet van komen. Er is in ons hele land maar één man die voor een volle schat kist zou kunnen zorgen. Dat is - en begint u nu niet te lachen - Johan Cruyff te Vinkeveen. Ik meen het serieus. Hebt u wel begrepen hoe hij het spel tus sen Feijenoord en Ajax heeft geregeld? Nee, natuurlijk niet. Ik zal het u uitleggen. Cruyff werd voor veel geld door Feijenoord gekocht. Hij krijgt zelfs elke zondag een deel van de recette. Maar- hij is een infiltrant, een eenpersoons Vijfde Colonne, in dienst van zijn oude club Ajax. Het was zijn taak afgelopen zondag om Feijenoord te ont regelen, de bal te verspelen op belangrijke momenten en ver der wat doelloos heen en weer te lopen, zodat Ajax ruim schoots kon winnen. Zo ontvangt Cruyff geld van Feijenoord én Ajax. Iemand die dat klaar kan spelen, zon der dat het opvalt, is de Sterke Man die ons Vaderland nodig heeft. MERIJN UTRECHT - De Dienstenbond CNV, de Unie BLHP en de journalistenbond NVJ zijn woedend op de Dien stenbond FNV. De Dienstenbond CNV vindt dat de Dienstenbond FNV "de korting op en de aftopping van de vakantietoeslag 1984 voor werknemers van bedrijfsvere nigingen en ziekenfondsen op voorhand heeft weggegeven. De Unie vindt dat de FNV een taktische blunder heeft ge maakt. De NVJ heeft zich bij de kritiek aangesloten. Voorzitter F. Thomasson van de Dienstenbond FNV zei zaterdag voor de VARA-radio dat zijn bond bereid is op nieuw te onderhandelen over verlaging van de vakantietoe slag van 8 naar 7,5 procent en over een maximum van 5.600 gulden. Voorwaarde daarbij is dat minister De Koning (So ciale Zaken) terugkomt op zijn besluit, het personeel in de be trokken sectoren aan te wijzen als trendvolgers. In strijd De CNV-bond noemt het aanbod van Thomasson volle dig in strijd met de afspraak tussen bonden en werkgevers, dat ze op 4 oktober samen met De Koning zouden gaan pra ten. Verder vindt hij het aan bod op dit moment totaal overbodig, omdat de Tweede Kamer zich tegen de aanwij zing van ziekenfondsen en be drijfsverenigingen tot trend volger heeft gekeerd. Schijnheilig De Dienstenbond FNV noemt de houding van het CNV schijnheilig. Volgens die bond het plan vorige week vrijdag besproken in een over leg tussen de bonden en de Kring van Directeuren (socia le verzekering) en stond de aanwezige bestuurder van de Dienstenbond CNV er hele maal achter. Vrijdag is afge sproken, aldus de woordvoer der, dat alle CAO-partners de ze lijn zullen kiezen voor het gesprek met minister De Ko ning (sociale zaken en werk gelegenheid) op 4 oktober. Be stuurder C. Michielse van de Unie BLHP ontkent niet dat er een bepaalde taktiek is afge sproken, maar vindt dat de FNV de belangen van de leden heeft geschonden door de hele zaak op straat te brengen. Van onze redactie geestelijk leven TILBURG - Aan de Theologi sche Faculteit Tilburg is tu mult ontstaan over de afwij zing van een kandidaat-hoog leraar Nieuw Testament door het curatorium. De kandidaat stond eerste op de voordracht van een benoemingsadvies commissie van de vakgroep exegese welke voordracht door de faculteitsraad met 5 tegen 3 stemmen ter instem ming werd voorgelegd aan het curatorium. Studenten verklaarden gis teren op een persconferentie, waarop de zaak publiekelijk werd gemaakt, de grootst mo gelijke twijfel te koesteren aan een mededeling van het curatorium op een besloten vergadering dat de levensstaat van de betrokkene bij de af wijzing geen rol had gespeeld. Curatoren voegden daaraan toe te begrijpen dit de studen ten hieraan zouden twijfelen. Aan de onderhavige besloten vergadering werd deelgeno men door curatoren, de bis schoppen Ernst van Breda en Bluyssen van Den Bosch als leden van het College van Toe- zicht(dat een recht van veto heeft) en de Faculteitsraad. De betrokkene, drs. Piet Farla uit Breda en momenteel docent aan het Moller-insti- tuut in Tilburg, is een leke- theoloog die een homofiele re latie heeft. De studenten had den zijn instemming om de zaak publiek te maken. Volgens de studenten is Farla om zijn homofiele le vensstaat afgewezen. „Dat mag niet in de doofpot ver dwijnen. Wij klagen dit aan, want het is zo in tegenspraak met wat wij hier elke dag le ren en waar we mee bezig zijn. Dit kunnen we niet accepte ren", aldus student Jan Fran ken gisteren op de persbijeen komst. Ontkenning De studenten baseren hun twijfel aan de ontkenning van het curatorium aan het door hen als feit gepresenteerde ge geven dat de voorzitter van het curatorium, vicaris-gene raal Van Laarhoven van het bisdom Den Bosch, drs Farla half juni in een gesprek zou hebben gezegd dat hij nooit benoemd zou kunnen worden omdat het College van Toe zicht zijn benoeming nooit zouden goedkeuren op grond van zijn persoonlijke levens omstandigheden. Zij wezen er gisteren bovendien op dat het curatorium bij de onderhavige benoeming is afgeweken van zijn normale taak kandidaat wetenschappers alleen te be oordelen op bestuurlijke gron den en kerkpolitieke conse quenties. In dit geval hebben ze Farla op didactische gron den - onvoldoende ervaring - afgewezen, hetgeen tot de competentie van de faculteit zelf behoort. Het curatorium staat overigens formeel in zijn recht. Curatorium voorzitter Van Laarhoven liet gisteren via een woordvoerder weten dat wetenschappelijke en be stuurlijke kwaliteiten de be noeming hebben bepaald en dat hij niets wil meedelen over wat in een privégesprek met de betrokken kandidaat is ge zegd. Principieel De dekaan van de theologi sche faculteit, prof. dr. W. Lo- gister, zou volgens de student leden van de faculteitsraad Leon Theunisse en Frans van Geyt op 11 augustus aan de raad hebben meegedeeld dat met name het bisdom Breda onoverkomelijke principiële bezwaren had tegen een be noeming van Farla tot hoogle raar. Desgevraagd ontkent prof. Logister dat, maar op de suggestie dat benoemingen aan theologische faculteiten in relatie tot Rome tot de meest gevoelige zaken behoren en dat de bisschoppen van Den Bosch en Breda geen verwik kelingen wensen omwille van deze benoeming, reageert hij prompt met de kryptische nuancering dat troubles niet hetzelfde is als principieel be zwaar. Verder zegt hij niet de vrijheid te hebben uit besloten bijeenkomsten mededelingen te doen. Een woordvoerder van het bisdom Breda kan noch beves tigen noch ontkennen dat dit bisdom onoverkomelijke be zwaren heeft geuit tegen de kandidatuur Farla. De studenten beleggen don derdag een vergadering voor de hele faculteit waarop men zich zal beraden over eventue le acties. Ruim twee jaar gele den werd een aanstelling van dr. Jan Ernst aan de Tilburgse theologische faculteit door een bisschoppelijk veto getroffen.

de Stem | 1983 | | pagina 3