UM ÉL GEUMARKTREKENING „In het begin zag men het helemaal niet zo zitten" kw Raad Hulst moet huiswerk overdoen LEDEN THE OLD TIMERS SAMEN BIJNA 350 JAAR IS •CTIE Hontenisse hoeft weg niet op te nemen in bestemmingsplan PLAATSELIJK NIEUWS n is /aaien, VAN ZEELAND f-3453 1 de Staatsloterij.-#< Irteren ïlt een slok In borrel, gemeente KROON ONVERBIDDELLIJK NA PROCEDUREFOUT Hoorzitting riolering Kloosterzande Programma KVO Kloosterzande KROON VERNIETIGT GS-BESLUIT vrij opneembaar met korte opzegtermijn dagelijks opvraagbaar met 2% opnamekosten minimum saldo f 5.000,- Voor informatie: 01140-11488 BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS N\ï Hulst, Overdamstraat 11 Axel Clinge Hulst KOMEND WEEKEIND TIENDE KEER BAMISFEESTEN Kloosterzande Koewacht Lamswaarde Heikant Noordstraat Nieuw Namen. Terhole Walsoorden Zandberg DINSDAG 20 SEPTEMBER 1983 A1j| fckking 19 september 1983. alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers lindigende op lindigende op lindigende op lindigende op lindigende op lindigende op lindigende op 053512 052912 038558 001690 008495 010605 067663 068723 048959 208 155 657 08 46 72 1 Zetfouten voorbehouden. ISfem, 076-236911 de gemeente Terneuzen .raad van deze gemeente in !5 augustus 1983 heeft be- 'le herziening van het be- wordt voorbereid. Ie mogelijkheid tot het bou- d bijgebouw bij de woning sluit met de daarbij beho- het stadhuis, afdeling alge- 04, vanaf heden voor een ber 1983. burgemeester voornoemd, Ockeloen. i a Van onze Haagse redactie ncK HAAG - De gemeente- I "ad van Hulst moet binnen kort een deel van zijn huis- I werk overdoen. pat heeft de Kroon bepaald I na bezwaren van twee belang hebbenden tegen de herzie- l'ing van een onderdeel van I het plan Buitengebied A van Haelst en C. L. van den Berghe hadden alle twee nogal moeite met het onder deel Absdaalseweg, en vooral tegen de aanleg van een paral lelweg in dit onderdeel van het plan. Van Haelst vreest daar door grote omzetverliezen, omdat dan zijn tuincentrum Terra Nova niet meer recht streeks van de grote weg af bereikbaar is. Van den Berghe klaagde over de slechtere be reikbaarheid van zijn agrari sche bedrijfje. Uit de motivering van de Kroonuitspraak blijkt dat bei de heren zonder de hulp van de Hulster raad waarschijn lijk weinig kans hadden gehad te 'winnen'. De raad evenwel stelde eerst de herziening vast met uitzondering van het planon derdeel Absdaalseweg, en la ter alsnog het planonderdeel Absdaalseweg maar zonder dat apart ter visie te leggen. Die nalatigheid was voor de Kroon al aanleiding genoeg het GS-besluit te vernietigen en de Hulster raad zijn be sluitvorming te laten over doen. Hulster bejaardenorkest brengt de stemming erin HULST - „We zitten er nog wel eens een paar nootjes naast, maar overal als we voor bejaarden en gehandi capten spelen krijgen we de nodige waardering. Reden genoeg om ermee door te gaan". Aan het woord zijn de le den van het Hulster bejaar denorkest The Old Timers, die sinds een paar maanden hun instrumenten weer uit de kast hebben gehaald en met veel oefening hun muzi kale talenten weer op ni veau proberen te brengen. Frans Zaman, Piet Wenz- ler, Joos Rottier, Ceasar van Helsland en mevrouw Lau- wereys tellen samen bijna 350 jaren, zodat ze zich met recht Old Timers mogen noemen. Het idee kwam eigenlijk van Van Helsland en Za man, die samen een speel- groepje wilden oprichten voor ouderen en gehandi capten. Al pratend achter een kop koffie in bejaarden dienstencentrum De Lieve bleek dat ook anderen er wel voor de porren waren en dat leverde het huidige vijfmans orkest op. Er moet nog heel wat geoefend worden en vandaar dat het orkest iedere maandagochtend in De Lieve probeert het muzi kale kunnen bij te schaven. Het orkest is echter nog lang niet compleet. „We zijn nog slecht gespannen. Eigenlijk hebben we nog dringend een slagwerker nodig, maar die hebben we nog steeds niet kunnen vin den". Frans Zaman is de lei- Het bejaardenorkest tijdens de wekelijkse repetitie. der van het gezelschap. Hij speelt accordeon, evenals Caesar van Helsland. Piet Wenzler blaast saxofoon en Joos Rottier de bariton. Me vrouw Lauwereys zit aan de luit, maar treedt in veel ge vallen op als zangeres van het orkest. Alle vijf hebben ze in het verleden hun sporen in de muziek verdiend. Mevrouw Lauwereys speelde al mu ziek toen ze in de schoolban ken zat, Joos Rottier speelde meer dan vijftig jaar in de fanfare te Lamswaarde, Frans Zaman was voor de oorlog al bij het orkest de Ritmakers en Piet Wenzler heeft na de oorlog ook een jaar of acht in een orkest ge peeld. Hij herinnert het zich nog goed, want op een avond kwam hij na een optreden op zijn brommertje naar huis, toen zijn jas, die tegen de knalpij p hing, in brand vloog. „Als een fakkel reed ik door de straten", zegt Piet. Nu het Gecoördineerd Be- jaardenwerk het 12% jarig jubileum viert moet het be jaardenorkest voor heel wat - FOTO DE STEM/COR J DE BOER optredens opdraven. „Dat vinden we hardstikke ple zierig. We doen alles gratis, want we beschouwen het al lemaal als liefdewerk. Daar om zijn we er ook van over tuigd dat we er bij de be jaarden en de gehandicap ten veel goeds mee doen". KLOOSTERZANDE - Het ge meentebestuur van Hontenis- ie houdt op donderdag 29 sep tember een hoorzitting over de verbetering van de riolering in Kloosterzande. Het gaat om de I rioolvoorzieningen in de I Cloosterstraat. De riolering in dit deel van Kloosterzande is aan verbete ring toe en het gemeentebe stuur verwacht van het minis terie van Volkshuisvesting een subsidie te krijgen om verbe- teringswerken uit te voeren. De hoorzitting vindt plaats in Hotel Van Leuven en begint om 19.30 uur. KLOOSTERZANDE - Het be stuur van de Katholieke Vrou wen Organisatie afdeling Kloosterzande heeft voor haar le»en een aantrekkelijk en ge varieerd winterprogramma samengesteld. Het wintersei- "fn begint met een jaarver- ng °P 21 seoptember om uur in zaal Van Leuven. Behalve de gebruikelijke •erslagen over het afgelopen aar staan er ook bestuursver- lezingeri op de agenda. De ames Bun en Hiel zijn aftre- W<1 en beiden herkiesbaar. a het officiële gedeelte van vergadering zal de avond °rden voortgezet met wijn Priieven in samenwerking met e firma Van Buyten en met /"importeur Wagemakers. J za' ook een diaserie ver fond worden over de berei- ®n8 van wijn. Voor het komende seizoen 11 verder al gepland: een /-avond over het Kaysers- °P 11 oktober; een lezing W hart- en vaatziekten op 8 vember; een drietal hand- fKavonden op 14, 21 en 28 ,fcVember; een bezoek aan De- h in Terneuzen in novem- Lan kinderkerstmiddag 'iL dec®mber; kerstviering r de leden op 20 december 91 een °P3jan, nieuwj aarsbij eenkomst 'uari. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De gemeenteraad van Hontenisse hoeft het tracé voor de nieuwe weg Driewegen/Terhole niet op te nemen in zijn bestemmingsplan Buitengebied, zoals het Zeeuwse provinciebe stuur had gevraagd. Dat zegt de Kroon, die een desbetreffend GS-besluit heeft vernietigd. De Hontenisser gemeente raad deed in eigen gemeente wat het Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Milieu- en Landschapsbescherming in Axel deed: in beroep gaan te gen de planherzieningen voor het buitengebied. Ook in het geval van Axel, waar de raad zich wat coöperatiever opstel de, leidde dat tot vernietiging van het GS-besluit. In beide gemeenten blijft dus het tracé voor de weg Driewegen/Ter hole in elk geval voorlopig buiten het plan Buitengebied. Uit de Kroonuitspraak blijkt dat de provincie haar zaak een heel eind had kunnen redden als zij in het verleden aannemelijker had gemaakt dat bij uitblijven van rijksgeld voor de nieuwe weg, zij zelf in de buidel had getast. Middel burg evenwel heeft dat nooit zo duidelijk gemaakt, en om dat ook het rijk de komende zeven jaar geen geld heeft was de urgentie om de nieuwe ver binding in bestemmingsplan nen op te nemen niet zo groot. Overigens vinden het Coör dinatie-orgaan en de gemeen teraad van Hontenisse, dat tot 1995 de nieuwe weg absoluut onnodig is. De bestaande ver binding, gecombineerd met de weg Axel/Hulst en de weg Antwerpen/Moerbeke, heeft volgens hen voorlopig vol doende capaciteit. De kans blijft dus bestaan dat in de jaren negentig de provincie weer tegenover het coördinatie-orgaan en de Hontenisser raad komt te staan, want GS hebben zich niet laten overtuigen door de argumenten van beide groe pen dat verbetering van de be staande weg een betere (uit agrarisch oogpunt) en minder milieuschadelijke oplossing is voor de verkeersproblemen. (ADVERTENTIE) (slechts twee maanden) 6% KLOOSTERZANDE - Komend week eind worden in Kloosterzande voor de tiende maai de Bamisfeesten gehouden. Een evenement waar niet alleen de in woners van Hontenisse op afkomen, maar dat belangstellenden trekt uit de wijde omgeving. Wat aarzelend begon als een poging de clubkas van de carna valsstichting De Kloorianen wat bij te spijkeren, is de afgelopen tien jaar uit gegroeid tot een waar dorpsfeest. „Eigenlijk", zegt Will Duerinck, die indertijd met het idee op de proppen kwam, „zag men het in het begin hele maal niet zo zitten". Duerinck, Zeeuws vlaming van geboorte, maar hij heeft een groot gedeelte van zijn leven 'boven de rivieren' doorgebracht, keerde een jaar of twaalf geleden terug naar zijn geboortegrond vanuit Uithoorn. Daar had Will al vaker met het feestbijltje ge hakt. „Ik was daar jarenlang hopman van de verkenners, en de opbrengst van de feesten was voor de sportverenigingen. Toen ik hier in Kloosterzande kwam wo nen, kwam ik al gauw terecht bij de raad van elf van de „Kloorianen" en het leek me wel een idee, om hetzelfde te doen voor de carnavalsvereniging. Tn eerste instantie zag men dat hele maal niet zo zitten, maar ik kreeg Max Hoefijzers, destijds champetter, dan toch zo ver, om een programma in elkaar te zetten en een vergadering met de plaat selijke middenstand bijeen te roepen. Er kwamen twaalf vertegenwoordigers op die vergadering en vier schreven er on middellijk in. En op die manier kregen we de gemeenteraad dan toch ook uit eindelijk mee". De feesten bleken meteen bij het begin al een schot in de roos. Met een voorzich tige schatting denkt Wil Duerinck, dat er Bridge - De leden van de brid geclub Axel speelden in het cultureel centrum De Halle de openingsdrive in het nieuwe winterseizoen met 22 paren. De uitslag was als volgt: 1. J. Scheel-Andriessen, 2. Kock- Pel, 3. Maris-Scheele, 4. Van Himschoot-Van de Heiden, 5. Botter- Bode. Eindstand zo mercompetitie: 1. mevrouw Koek, 2. A. van Bambost, 3. L. Scheele, 4. D. Pel, 5. C. Bode. Film - In samenwerking met het vrouwencontact en de vi- deogroep brengt „Praat-in" in Axel woensdag 28 september om 20.00 uur in De Halle de film 'Dochters' van Michelle Citron. De film duurt vijftig minuten en is het resultaat van de ervaringen van vrou wen met hun moeders, in hoofdzaak vanuit het verle den. Na de voorstelling is er gelegenheid om de produktie met zijn allen te bespreken. De entree is 2,50. Bioemschikmiddag - Morgen wordt in het bejaardendien stencentrum Trefpunt een bloemschikmiddag gehouden. Wie thuis nog vaasjes of iets dergelijks heeft, en die toch niet gebruikt, kan ze afgeven bij het dienstencentrum. De bloemschikmiddag begint om i 14 uur. 's Avonds is er een ten- I toonstelling van de gemaakte bloemstukken. Tevens zijn er 'Trepuntbollen' te koop en de avond wordt besloten met een bingospel. Vrouwen over werkloosheid - Vrouwen in de gemeente Axel kunnen op dinsdag 4 oktober over werkloosheid praten. Op initiatief van de Axelse Vrou wenraad wordt die dag in De Halle een bijeenkomst over werkloosheid gehouden. Over het thema 'Hoe raakt mij vrouw/meisje de werkloos heid?' geven drie sprekers een inleiding: de heer Van Dongen van de stichting Maatschappe lijke Dienstverlening voor Midden en Oost- Zeeuwsch- Vlaanderen, Frits Vervaet van het project Mensen zonder Werk en een vertegenwoordi ger van de Zeeuws Vrouwen raad. De middag wordt om 14.00 uur geopend door wet houder J. van Schaik. Na de pauze volgt een forumdiscus sie over het onderwerp. Jeugdtennis - Afgelopen weekeinde werd in Clinge ge streden om het jeugdkam pioenschap van de tennisclub Game'78. Alle deelnemers kre gen een prijsje en de kampioe nen gingen met een beker naar huis. Kampioene bij de meisjes tot en met 10 jaar werd Natas- ja Haak en bij de meisjes tot 13 jaar Judith Willaert. Bij de jongens tot en met 13 jaar ze gevierde Luc Claessens, ter wijl de titel bij de jongens tot en met 17 jaar ging naar Pa trick Valent. Bridge - Uitslag bridgewed- strijden gespeeld in het ge meenschapscentrum Den Dul- laert. A-lijn met 10 paren (Ho well 10): 1. Snuverink-Burg- graeve, 2. Mast-Kint, 3. Teu- lings-Heijndriks, 4. Arenson- Vroone, 5. Biesbroeck-Beuzen- berg. B-lijn: 1. Melchers-Van de Boogaert, 2. Herman-Van de Driesch, 3. Bruijns-Van Geel, 4. De Kort-Atkins, 5. Gijs-Van Laere. C-lijn met 9 paren, Howell 8 met rusttafel: 1. Neve-Van Damme, 2. Van de Kasteele, 3. Voet-Van Hooteg- hem, 4. Holle-Nieland, 5. Baart-Van de Linde. Bingo - In zaal Palermo werd een bingo-avond gehouden waaraan 68 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Kort, Hengstdijk; 2. mevrouw Ottjes-de Smet, 3. mevrouw Haulez-de Smet, beiden Hulst; 4. J. van Delft, St.-Jansteen; 5. mevrouw De Loos-Smet, toch jaarlijks zo n tien- a vijftienduizend bezoekers aanwezig zijn. Vanaf 23 tot 28 september staan er twee grote tenten op het Marijkeplein dit jaar, en er is een groots programma voor deze dagen sa mengesteld. De opening vindt op vrijdag precies om 19.00 uur plaats, en dan worden de hechte banden tussen de carnavalsvere niging en de middenstand bekrachtigd in de vorm van een bruidspaar. Wie het paar zal zijn, is nog diep geheim. Burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse verricht daarna de opening. Dat zal dan de start zijn van het tiende Bamisfeesten, waarvan destijds de naam bedacht werd door de toenmalige voor zitter van de standhouders: Camiel Roc- tus. „En hopelijk gaan we er nog veel ja ren mee door", aldus Wil Duerinck, „op dezelfde wijze. We houden het plaatse lijk, we gaan het niet verder in de omge ving uitbreiden". Zeehengelen - Aan de zevende clubwedstrijd van de zeehen- gelclub De Vogel deden 52 vis sers mee. De lijnen werden uitgegooid in de Westerschel- de bij Kruispolder. De vang sten waren matig. In café De Kastanje mochten de volgende hengelaars uit handen van voorzitter Van Deurssen hun prijs in ontvangst nemen: 1. K. van Kerckhoven, Kloosterzan de, 2. J. Boeding, Kloosterzan de, 3. R. Serie, Hulst, 4. R. Her mans, Terneuzen, 5. M. van Duyse, Clinge. De troostprijs, een pijp, ging naar H. van Vooren uit Ossenisse. Video-avond - De reddings brigade Kloosterzande houdt donderdag 22 september een video-avond in hotel Van Leu ven. Aanvang 19 uur. De opna men die getoond worden wer den gemaakt tijdens de de monstratiedag van 18 juni. Ondanks de grootse opzet bleef het publiek weg, naar men meent vanwege de con currentie van de harmonie feesten. Belangstellenden krij gen nu alsnog de gelegenheid te bekijken wat er bij de red dingsbrigade allemaal ge beurt. Na de pauze mogen be langstellenden nog blijven zit ten om de najaarsvergadering van de reddingsbrigade bij te wonen. Daarin wordt het win terprogramma besproken. Hengelen - Door de zeehengel- club De Vogel werd een vis wedstrijd gehouden bij Baai- hoek aan de Westerschelde. Hieraan namen 52 personen deel. In clubhuis De Kastanje werden de uitslagen bekend gemaakt. 1. K. van Kerkhoven, 2. J. Boeding, beiden Klooster zande; 3. R. Serie, Hulst; 4. R. Hermans, Terneuzen; 5. M. van Duyse, Clinge. De tradito- nelepij p was voor H. van Voo- ren, Ossenisse. Collecte - De opbrengst van de collecte ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds be droeg 1883,80. Schieting - Vrijdg 23 septem ber houdt de schuttersmaat- schappij Safari een schieting in zaal R. van der Steen. Hier voor is 100 gulden gratis en er zijn surprises. De schieting be gint om 19.30 uur. Dansavond - Zaterdag 24 sep tember houdt de Bond van Ouderen eee dansavond in ge meenschapscentrum De Vla- schard voor alle bejaarden vanaf 50 jaar. De muziek wordt verzorgd door het or kest The Williams. De toe gangsprijs bedraagt vijf gul den per persoon. De avond be gint om acht uur. Gaaibolling - In zaal De sport werd een gaaibolling gehou den waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: R. Herwegh; linker zijvo gel: J. Tieleman; rechter zijvo- gel: Th. Verschuren; grootste aantal (10): R. de Cock, allen Lamswaarde. Muziekvereniging - De mu ziekvereniging Heikant heeft afgelopen zondag twee keer opgetreden. s'Middags werd de kermis in Stekene met een rondgang opgeluisterd en te gen de avond paradeerden de Heikantse muzikanten door het Belgische Eksaarde, om daar met veel succes de feeste lijkheden op te luisteren. Gaaibolling - In zaal A. Men- heere werd een gaaibolling ge houden waaraan 49 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo- l gel: J. Pieters, St.-Jansteen; linker zij vogel: R. de Bakker, Klevershille; rechter zij vogel: M. de Rijk, Walsoorden; groot ste aantal (7): Annelies van Heese, Kloosterzande. Kaarting - In zaal W. Blom- maert werd een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. R. Ver schuren, Kloosterzande; 2. G. de Bruyn, Hulst; 3. mevrouw Jonkers, Kloosterzande; 4. me vrouw Haulez, Hulst; 5. F. Piessens, Clinge. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Vermeer sen-A. Crombeen, 2. J. de Win- kel-R. de Roos, 3. R. Tilleman- A. Tieleman, 4. P. Praet-F. Se- gers, 5. R. Robrecht-H. de Bruyn. Contactavond - Vrijdag 23 september houdt voetbalvere niging Terhole de eerste con tactavond van het seizoen. De ze vindt plaats in de kantine en begint om 20.30 uur. Er zijn weer een paar rondjes bingo met waardevolle prijzen. Kermisactiviteiten - Café De Kroon organiseert ter gele genheid van de kermis ver schillende activiteiten. Zater dagavond 24 september om 20.30 uur is er een kermisbal. De muziek wordt wordt ver zorgd door de dj 's van de Loet- zers drive-in, met als gast een promotie-optreden van Jaques Herb. De toegang is gratis. Maandag 26 september is er een vleesprijskaarting. Aan vang 9 uur. Inleg vijf gulden per persoon. Ook is er op 24, 25 en 26 september een gaaibol ling. Aanvang telkens 14.30 uur, inleg drie gulden. Hoofdprijs - De familie P. Kint uit Walsoorden werd de gelukkige winnaar van de hoofdprijs in de prijsvraag van „De Gulle Hand" in de tweede uitgave die dit jaar •verscheen bij de aangesloten winkeliers. Deze was in dit ge val de Hulsterse winkelier Willy Bogaert aan de Over damstraat. Het was de eerste maal dat er via zijn zaak een prijs viel, en dan ook nog wel een hoofdprijs. De gelukkige prijswinnaar ontving een set video 2000 met een winkel waarde van bijna twee-en- halfduizend gulden. Feestcomité - Door het feest comité werd vanwege de ope ning van de nieuwe weg Graauw-Hulst een prijsvraag gehouden. Uitslag: 1. A. Olie hoek, Hulst; 2. J. van Hooye, Zandberg; 3. A. Oliehoek, Hulst.

de Stem | 1983 | | pagina 25