;l hechter jen/ WITT rizia ;onella rech h; n hoorn Pfaff fit Rijvers spaart Ajacieden Hanegraaf mag niet mee naar Parij s-Brussel V olleyballer s zakken nog dieper in put 10 Armami 10N Ronde van de Toekomst voor Ludwig Driebanden van wereldtop om geld slaat aan ëérdan'nsfm Adrie van der Poel in opspraak na 'verkochte4 koers iTYLE re herenkollekties o.a.: paris |e dameskollekties o.a.: straat 41 - Axel LEWENSTEIN. ELNA Of F PASSAP BREIMACHINE Organisatie Spelers als arbiters Programma door Hoin Groothuis W ereldrecord voor Mieke Havik door Rob van Doursen Winst Urugay door Jean Nelissen I VERSCHUREN I dan jeans alleen. EXCLUSIEVE XONDER ÉÉN DAK JL %4* lected Dealer: oordstraat 23 Terneuzen IW EIGEN MODE met een IIIIIIUIIIIIIIIIKIIIIIIIIMIIWMIIMIIIIIIIIIIIMWWUHIIIUmWUtltlllllllllllllllWNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlltlllllllllllWtllllWÉMHIIIIIIIIIIIIIIIimitlllllllllWHIIIIIWIMIIItlimitlllllllllllllllia MARTIGUES - De Oost- duitser Olaf Ludwig is maandag winnaar gewor den van de open Ronde van de Toekomst. Zijn leidende positie kwam niet meer in «vaar tijdens de laatste etappe over 73 kilometer tussen Vitrolles en Marti gues. De slotrit werd ge wonnen door de 31-jarige Belg Paul Weilens. Hij ver sloeg in de eindsprint zijn Franse medevluchter Chris tian Levavasseur. De beide beroepsrenners ontsnapten na 52 kilometer. Zij namen een kleine mi nuut voorsprong, waarvan slechts zeven tellen overble ven. De sprint van het pelo ton werd in Martigues ge- wonnen door de Fransman Francis Castaing voor Olaf Ludwig, de gele-truidrager. In de persoon van de Oostduitser Olaf Ludwig kreeg de Ronde van de Toe komst voor het eerst sinds de 'openverklaring' weer een amateur als winnaar. In 1981, toen voor het eerst profs en amateurs samenre- den, zegevierde de Frans man Pascal Simon. Vorig jaar werd de Amerikaan Greg Lemond winnaar van de Tour de l'Avenir. Ludwig is een van de bes te amateurs ter wereld. Hij is een coureur met uitzon derlij ke kwaliteiten als sprinter en tijdrijden Hij kon deze Ronde van de Toe komst op zijn erelijst schrij ven, omdat het hooggeberg te dit jaar was weggelaten. De twee 'bergetappes' stel den weinig voor. De Colum- bianen bleven in de anoni miteit en de zwak begaafde klimmer Ludwig handhaaf de zich moeiteloos aan de kop van het klassement. De Oostduitser bevestigde hiermee zijn triomf in de Vredeskoers van vorig jaar. In Martigues werd Maar ten Ducrot uit Utrecht ge huldigd voor de derde plaats. Ducrot reed de eerste week zeer agressief. Hij schrok niet terug voor zeer lange ontsnappingen. Hij maakte enorme sprongen in het algemeen klassement en stelde zich tevreden met de derde positie. „Tegen die Oostduitsers was toch niets te beginnen en wat Ludwig in de langste tijdrit liet zien, was onge looflijk", zei de ex-wereld kampioen ploegentijdrit die naar de beroepsrenners wil overstappen. Hij is kandi daat voor een plaatsje in de nieuwe ploeg vab Peter Post. De uitslag van de vijftiende en laatste etappe: 1 Paul Wellens (Bei-prof) 73 km in 1.46.30 (Gem. 41.126 km/u) 2. Christian Levavasseur (Fra-prof) z.t. 3. Francis Castaing (Fra-prof) op 7 sec. 4. Olaf Ludwig (Odl-amat) z.t. 5. John Herety (Gbr-prof) z.t. 6. Patrick Stephan (Fra-prof) z.t. 7. Miroslaw Sykora (Tsj-amat) z.t. 8. Bert Weke- ma (Ned-amat) z.t. 9. Godi Schmutz (Zwi-prof) z.t. 10. Yves Godimus (Bel- prof) z.t. 14. Gert-Jan Theunisse (Ned-amat) z.t. vervolgens alle overi ge renners in dezelfde tijd als Cas taing. Het eindklassement: 1. Olaf Ludwig (Odl-amateur) 45.55.36 2. Jean-Fran- cois Chaurin (Fra-prof) op 3.36 3. Maarten Ducrot (Ned-amateur) op 4.37 4 Pascal Guyot (Fra-prof) op 7.30 5. Yvon Madiot (Fra-amateur) op 9.41 6. Charles Mottet (Fra-prof) op 10.29 7. Bernd Drogan (Odl-amateur) op 10.41 8. Fabien de Vooght (Fra-prof) op 11.25 9. Jonathan Boyer (Vst-prof) op 12.15 10. Mario Kummer (Odl-ama teur) op 12.40 11. Siegfried Hekimi (Zwi-prof) op 12.59 12. Libor Matejka (Tsj-amateur) op 13.04 13. Jose Xavier (Por-amateur) op 14.19 14. Denix Roux (Fra-amateur) op 14.52 15. Heinz Imboden (Odl-amateur) z.t. 16. Uwe Raab (Odl-amateur) op 14.58 17. Mi chel Demies (Bel-prof) op 15.34 18. Christian Levavasseur (Fra-prof) op 15.46 19. Patrick Mórlen (Zwi-prof) op 15.56 20. Alfonso Florez (Col-amateur) op 16.01 47. Matthieu Hermans (Ned- amateur) op 32.58 61. Bert Wekema (Ned-amateur) op 47.05 66. Rini An- sems (Ned-amateur) op 52.36 67. Gert- Jan Theunisse (Ned-amateur) op 55.03 82. Jacques van Meer (Ned-prof) op 1.08.24 Algemeen gemiddelde: 41,259 kilome ter per uur Gemiddelde van de winnaar: 40,980 kilometer per uur. ViiiiiiiiijiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihitmiiMiuiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiitimtiawtwtiiiiiiiiiiiiiiuiuiHMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwwM NNMtt? Massale 'run' np 'Oosterhout' Van onze sportredactie OOSTERHOUT - De orga nisatie van het wereld - driebanden-toernooi Oos terhout is in handen van een comité, dat voorname lijk bestaat uit leden van de OBF (Oosterhoutse Bil jartfederatie) en DCB (Driebandenclub Breda). De samenstelling van het comité is: Henk de Laat, Cees van Oosterhout, Ko de Nijs, Jac. Schapers, Ad Martens en Jan Michiel- Van onze sportredactie OOSTERHOUT - Tot het arbiterskorps bij het 'We reld-driebanden-toernooi Oosterhout' behoren twee nog actieve driebanden spelers (Jan Doggen en Tiest Brosens) en twee oud -driebandenspelers (Kees Michielsen en Bert Teegelaar), die het hele toernooi zullen meedraai en. De overige arbiters zijn Jan Duparant, Piet Taylor Parkins (twee gestopte we- reldscheidsrechters), Bob Janse en Maarten Olden burg (beiden wereld- scheidsrechter). Incidenteel zal ook de lelg Raymond Steylaerts, specialist kunststoten, maar ook een zeer kundig driebandenspeler, een par tij leiden. Het is vrijwel ze ker dat hetzelfde het geval zal zijn met zijn landge noot Tonny Schrauwen, bondscoach in Nederland. Van ome sportredactie OOSTERHOUT - Het pro gramma van de eerste ron de van het 'Wereld-drie- oanden-toernooi', dat don derdag in Oosterhout van start gaat, luidt als volgt: Kobayashi - Siebert, Dielis -Van Bracht, Ceulemans - Van der Smissen, Bitalis - Scherz. Er wordt gespeeld "olgens het AVE-systeem. Alle middagseances van "at toernooi in Oosterhout beginnen om 14.00 uur, met nvondseances wordt be wonen om 20.00 uur. OOSTERHOUT - Er blijkt een brede interesse te be staan voor het 'Wereld-driebanden-toernooi Ooster hout', dat van 22 t/m 25 september in sporthal Ooster- heide wordt gehouden. Bij de organisatie zijn zelfs aanvragen voor kaarten binnengekomen uit Zweden en West-Duitsland. Ook bij de media bestaat veel be langstelling voor het evenement, dat voor Nederland een primeur (spelen om geldprijzen) oplevert. Zo zul len het sportprogramma van de NCRV-radio (op za terdag), de NOS-radio-rubriek 'Langs de lijn' (op zon dag) en de BRT-radio aandacht aan het gebeuren be steden. Er is een goede kans dat de NOS-televisie voor het programma 'Studio Sport' eveneens opnamen zal maken. bkl'SSEL - Jean-Marie Pfaff moedigt woensdag in de landschappelijke interland- Mstrijd tegen Nederland het "«gische doel. Pfaff, diebij IR*» München speelt, ken- blessurezorgen, maar bleek aandag tijdens een lichte bmng van de Belgische se- a f't genoeg. Ook Jacky uturcin was vrij van blessu- en zal tegen Oranje op de I ervebank plaats nemen. L rancois Vanderelst heeft Ln verzwikt en kan niet I orden ingezet. de 113e '«matin fjSigie berst, f,. ,an Jean-Marie Pfaff; trie Micv.pi' Yjbter Meeuws, Luc Milleeamps, Indo r>ÏL',ntac<3; Gu-V Vandersmissen, {■WttkS' Jan"k Vercauteren' Eddy NenïïrV I':-..., Wisselspelers: Jacky Mu- ÏSlimïu. de Wolf, Rene Verheyen, I Mommens en Leo Clusters. De 'run' op 'Oosterhout' komt natuurlijk niet alleen voort uit het spelen om geld (er is een prijzenbedrag van minimaal 12.800 gulden, dat nog hoger kan worden, omdat het publiek in staat wordt ge steld premies met een mini mum van 100 gulden beschik baar te stelten). De topbezet- ting - de Belgen Ceulemans (wereldkampioen) en Dielis (ex-wereldkampioen), de Ja panner Kobayashi (ex-we reldkampioen), de Fransman Bitalis, de Oostenrijker Scherz, de Westduitser Siebert en de Nederlanders Van der Smissen en Van Bracht (ex- wereldkampioen), die een sterker deelnemersveld vor men dan bij een wereldkam pioenschap, waarin ook biljar ters uit 'ontwikkelingslanden' uitkomen - heeft er ook alles mee te maken. Van de deelnemers mag zonder meer het meeste spec- takel verwacht worden van Raymond Ceulemans, die alle Europese en wereldrecords bij het driebanden in zijn bezit heeft (Europees record serie: 20; wereldrecord serie 17; Europees record kortste partij 21 beurten; wereldrecord kort ste partij: 24 beurten) en bui ten de internationale kam pioenschappen zelfs nog bete re prestaties heeft neergezet. Zo maakte de voormalige dia mantslijper uit Mechelen eens een partij in een toernooi in Gent in 18 beurten uit. Zijn hoogste serie in een officiële wedstrijd (tegen Steylaerts) bedraagt 23. In de training produceerde hij zelfs eens een reeks van 29. Het zijn cijfers, waar de doorsnee-driebandenspeler slechts kan dromen. Deson danks kan niet bij voorbaat uitgegaan worden van een grote superioriteit van Ceule mans, die op slechts een we reldkampioenschap (uitgere kend in Antwerpen, waar Ko bayashi triomfeerde), waar aan hij deelnam, naast de titel greep. Door het systeem, dat in Oosterhout gehanteerd wordt - elke partij kent twee sets van 25 caramboles; indien beide spelers een set winnen wordt een beslissing bereikt door de hoogste serie van acquit - is hij door elke tegenstander te kloppen. Ceulemans zelf, die in zijn carrière 123 titels vergaarde - 54 Belgische, 40 Europese en 29 wereldtitels - realiseert zich dat ook. Toch heeft hij wel vrede met het in Oosterhout toe te passen setsysteem, dat hij voor kampioenschappen verfoeit. Ceulemans: „Zo'n toernooi-opzet vind ik goed als er alleen maar om geldprijzen gespeeld wordt. Voor het pu bliek is het aantrekkelijk. Voor kampioenschappen vind ik het echter niks. Ik wil mijn reputatie niet op het spel zet ten in partijen met sets. Daar uit hoeft de sterkste niet te voorschijn komen". De deelnemers, die allen een startgeld van 1500 gulden ont vangen en voor wie de reis- en verblijfkosten (de buitenlan ders, uitgezonderd de twee Belgen, zullen in Motel Gilze bivakkeren) worden betaald, zullen overigens niet alleen met driebanden in actie ko men. Indien een seance (zeven in totaal) snel is afgelopen, zullen zij ter opvulling van het programma kunststoten laten zien. Een demonstratie kunst stoten vindt in ieder geijal plaats op zondagmiddag tus sen het einde van de finale en de prijsuitreiking. Met die spectaculaire optre dens wil de organisatie het toernooi extra interessant ma ken. Er is overigens voor veel meer gezorgd om het de toe schouwers, wier entreebewij zen tevens loten zij n (er wordt elke seance een biljartkoker of een professional keu verloot), zo goed mogelijk naar de zin te maken. In tegenstelling tot na tionale kampioenschappen zullen de biljartliefhebbers plaats kunnen nemen in ge makkelijke kuipstoelen (dich ter bij de biljarts dan gebrui kelijk) en is het hen toegestaan in de 'arena' een drankje te nuttigen. Ook de aankleding van de zaal (de Oosterhoutse vereniging Floralia brengt bloemen aan) en de spelers, die niet in het anders altijd ver plichte zwart zullen verschij nen (elke deelnemer krijgt twee gekleurde pullovers - met zijn naam op de rugzijde - en stropdassen), heeft de nodi ge aandacht gekregen. Tevens is er een expositie van de Am sterdamse kunstverzamelaar Hans de Wilde, die een 300-tal oude prenten, die betrekking hebben op de biljartsport, ten toonstelt. Het spreekt vanzelf dat het evenement in Oosterhout een forse som geld vergt. Een klei ne 50.000 gulden bedragen de kosten. Toen de organisatie in maart 1982 werd opgestart, vormden de financiën geen enkel probleem, doordat twee zakenmensen zich garant had den gesteld. In oktober van het vorige jaar overleed evenwel een van hen, waardoor een stuk zekerheid wegviel. De si tuatie is nu zo dat er tussen de 15.000 en 20.000 gulden aan en treegelden moet binnenkomen om quitte te spelen. Daarover maken de organisatoren zich echter niet al te veel zor gen. ROTTERDAM - Mieke Havik heeft maandag in Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam een grote prestatie geleverd voor een klein publiek. De 26-jarige Volendamse maatschappelijk werkster vestigde voor welge teld 75 toeschouwers een nieuw wereldrecord honderd kilometer indoor in 2.31.30,43: Het oude record van Olga Siderenko uit de Sowjet-Unie van 2 november 1982 in Mos kou, stond op 2.40.42,20, ruim negen minuten minder scherp. nu ii nam De Zeeuwse verdediger Eugene Fagg tracht Ruud Gullit af te stoppen. - foto willem mieras MIDDELBURG - Als het aan bondscoach Kees Rijvers ligt zal morgenavond (woens dag) tijdens de tweede helft van de vriendsch appelijke interland te gen België in Brussel het 'ware' gezicht van het Nederlands elftal zichtbaar zijn. Met het oog op de belang rijke ontmoeting met Ier land op 12 oktober (kwalifi catie Europees kampioen schap) stuurt Rijvers in het tweede bedrijf de Ajacieden Marco van Basten en Ge rald Vanenburg het veld van het Heizel-stadion op. Een tweetal, dat nu al weet, behoudens bijzondere om standigheden, dat het op 12 oktober in Dublin aan de 'bak' zal moeten. Toch zal Rijvers uiter aard in Brussel morgen avond met 11 man moeten starten. Gisteren na afloop van de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen dat van Zeeland in Middel burg (9-0 winst voor Oran je), gaf hij dan ook de vol gende basis-opstelling prijs: Doel: Schrijvers; achter: Wijnstekers, Gullit, Ophof, Boeve; midden: Ronald Koeman, Willy van de Kerkhof, Valke, Rijkaard; Broeken en Houtman. Re serves: Vanenburg, Van Basten, Van Tiggelen, Ver meulen en Van Breukelen. Wie op 12 oktober plaats zal moeten maken voor Van Basten en Vanenburg wilde Rijvers gisteravond niet zeggen. „Dat hangt van al lerlei factoren af. Ik moet eerst afwachten hoe die eer ste helft in Brussel verloopt, maar ik streef ernaar om in de tweede periode het team dat tegen Ierland zal uitko men, te laten spelen", aldus Rijvers, die de twee Ajacie den pas later zal inzetten om overbelasting te voorkomen. „Het zijn jonge knapen, waar je voorzichtig mee moet zijn." De KNVB-keu- zeheer ontkende dat hij ge zwicht zou zijn voor druk van Ajax-zijde. „Niemand heeft zich bij mij gemeld met een verzoek bepaalde spelers te sparen. Ik heb dit gewoon uit mezelf gedaan", klonk het resoluut. Rijvers zet met het elftal dat tegen de Belgen de tweede helft zal spelen de tegen IJsland op 7 septem ber ingezette lijn naar zijn zeggen voort. Dat betekent dat hij voorlopig niet wil denken aan het oproepen van in het buitenland spe lende Nederlanders. „Ik heb alleen aan Wim Kieft ge dacht, maar diens ontwik keling in Italië wil ik nog nader volgen", aldus de bondscoach. Toch verschilt het team van morgenavond tweede helft op een plaats met dat wat tegen IJsland de broze draad van kwalifi catie voor de eindronde van het Europees kampioen schap vasthield. Erwin Koe man ontbreekt namelijk, maar Rijvers verwacht dat de dubbele, dagelijkse be handeling van de blessure van de Groninger voor 12 oktober soelaas zal bieden. Of Erwin Koeman echter na zijn genezing de trip naar Ierland zal meemaken, valt te betwijfelen. Kees Rijvers was gisteren name lijk overduidelijk toen hij stelde: „Ik ga met deze groep door." Met in dat 'doorgaan' paste het door het Nederlands elftal wel heel vrijblijvend gespeelde oefenpotje tegen het Zeeuw se team. De Zeeuwen boden in de eerste helft nog aardig verzet, maar werden in de tweede speelperiode op het moment dat Rijvers meer voetbal inzette, totaal opge rold. Toen verving Rijvers Van Tiggelen door Ronald Koeman, Van Breukelen door Schrijvers, Ophof door Willy van de Kerkhof, Broe ken door Vanenburg en Vermeulen door Van Bas ten. Die omzettingen beteken den de 'doodsteek' voor de moedige Zeeuwen, die tot de rust de schade beperkt wis ten te houden tot een 2-0 achterstand. Het Neder lands elftal, dat slechts op sporadisch momenten voluit draaide, sloeg in de tweede helft genadeloos toe. Vooral Marco van Basten (drie treffers) leefde zich de dag na de grootse triomf van zijn club Ajax op Feyenoord ongecompliceerd uit. Het scoreverloop: 19. Gullit: 1-0, 30. Valke: 2-0,47. Vanenburg: 3-0,60. Van Basten: 4-0, 73. Van Basten: 5-0, 77. Van Basten: 6-0, 78. Vanenburg: 7-0, 79. Valke: 8-0, 81. Ronald Koeman: 9-0. Scheidsrechter: Van Swieten, Toeschouwers: 4000. ■unan CARACAS - Uruguay heeft zijn laatste wedstrijd uit de voorronde van het toernooi om I het Zuidamerikaanse voetbal kampioenschap gewonnen. In Caracas werd Venezuela met 2-1 verslagen. Aguilera maak te het winnende doelpunt twee minuten voor tijd. Uruguay heeft zes punten uit vier wedstrijden en is voor plaatsing in de halve finales afhankelijk van het resultaat van het duel tussen Chili, dat ook nog op zes punten kan ko men en Venezuela. Bij een gelijk stand beslis sen de doelcijfers. Brazilië, Pe ru en Paraguay zijn al zeker van een plaats in de halve fi nales van het Zuidamerikaan se kampioenschap voor lan denploegen. DEN HAAG - Peter Post heeft negen van zijn zestien renners geselecteerd voor Parijs-Brussel, de eerste najaarsklassieker die woensdag wordt verreden: Jan Raas, Henk Lubberding, Lu- do Peeters (Bel), Ludo de Keulenaer (Bel), Bert Oosterbosch, Adri van Houwelingen, Johan Lammerts, Theo de Rooy en Ge rard Veldscholten. Elke ploeg mag overigens met tien renners van start gaan. Uit het bestand van Post zijn Gerrie Knetemann, Peter Winnen en Johan van der Vel de geblesseerd en is Ad Wij- nands herstellende van een operatie. Op de overige drie doet Post geen beroep. Dat zijn Cees Priem, Leo van Vliet en Jac ques Hanegraaf. De laatste werd vorig jaar winnaar van Parijs-Brussel na een vlucht van 260 kilome ter en een tumultueuze eind sprint met de Belg Rudy Peve- nage. Op de vraag waarom hij de winnaar van vorig jaar thuis liet, antwoordde Post: „Het maakt toch niet uit of een ren ner de vorige keer heeft ge wonnen? We rijden met deze negen Parijs-Brussel. Hane graaf moet deze week een an dere wedstrijd in Bel'gie rij den. Daarin kan hij een selec tie afdwingen voor de Grote Herfstprijs". Het passeren van Van Vliet en Hanegraaf voor de 300 kilo meter lange wegwedstrijd tus sen de hoofdsteden moet ge zien worden ais een discipli naire maatregel van de veel geplaagde ploegleider. On langs werden beiden door de sponsor ontslagen na een wan prestatie in een Engels crite rium. Post wist dat ingetrok ken te krijgen. Ook Priem heeft in de loop van het jubi leum-seizoen, waarin de su performatie plotseling in twee kampen uiteenviel, laten blij ken niet veel meer met Post op te hebben. KOOLSKAMP - Het 68-ste 'kampioenschap van Vlaanderen' voor beroepswielrenners, dat de vorige week donderdag in Koolskamp verreden werd, heeft veel stof doen opwaaien. De winnaar, de Belg Patrick de Vos van de ploeg Euro-shop-Splen- dor, zou al 24 uur tevoren bekend zijn geweest. De Vos reed te gen het einde van de 150 km. lange wedstrijd met Adrie van der Poel voorop en loste de vice-wereidkampioen in de slotfase. Boze lezers, die de koers in Koolskamp gezien hadden, voelden zich bedrogen en schreven of telefoneerden naar hun dagbladen, omdat er bedrog in het spel zou zijn. De renners zouden, zo heette het, een accoord hebben gesloten met een West-Viaamse book maker. Bijna honderd profs hadden zich gemeld voor de 75 jaar oude wedstrijd, waarin liefst 12.000,- aan prijzen en pre mies te verdienen viel, een klassieker waardig. Maar na 12 kilometer viel reecis de beslissing. Patrick de Vos, waarvan vele toeschou wers al wisten dat hij zou gaan winnen, ging met zijn ploegmakkers Meersman en Wampers er vandoor. Adrie van der Poel, Frits van Binds- bergen en Roger de Knijf slo ten aan. De zes koplopers lie pen steeds verder weg van het peloton, waarin de ploegmak kers van De Vos het afstop- pingswerk verrichtten. De organisatoren, die vrees den dat het een 'dode' koers zou gaan worden, stelden een extra premie van 300 - in het vooruitzicht voor de renner die erin zou slagen de kop groep te achterhalen, hetgeen door hoongelach van het aan wezige publiek werd begroet, want er kwam geen enkele re actie. Toen daarna in de slotfase De Vos en Van der Poel alleen overbleven en de Belg de in supervorm rijdende Van der Poel ook nog loste, geloofde niemand meer in een regulair wedstrijdverloop. „En toch heb ik eerlijk verloren", rea geerde Adrie van der Poel gis teravond. „Als ik kan winnen, heb ik dat nog steeds gedaan." Van der Poel legde uit waarom hij zijn Belgische concurrent, die toch een be scheiden figuur in het peloton is, niet meer had kunnen vol gen. „Ik had al 140'kilometer vooraan gereden, op 60 kilo meter voor het einde heb ik geprobeerd alleen weg te ge raken, die poging heb ik nog eens 30 km. voo rde finish her haald. Het lukte niet, want ik had vier dagen eerder in Hoe velaken een zware val ge maakt door een klapband in een bocht met als gevolg een zware bloeduitstoring. De Vos demareerde drie, vier keer. Ik pakte hem terug, maar de vijf de keer moest ik hem laten gaan omdat ik geplaagd werd door krampen." Of de BWB, de Belgische Wieier Bond, de kwestie zal onderzoeken, staat nog 'niet vast. De voorzitter van de sportcommissie, Jos Fabri, zei gisteravond: „Wat ik over dit voorval weet heb ik ook uit de kranten vernomen. Als er een onderzoek wordt ingesteld, moet de kwestie eerst door de regio West-Vlaanderen wor den aangebracht bij ons bu reau in Brussel, daarna zullen wij pas reageren. Ik kan er dus op dit moment nog niets over zeggen." ERFURT - Na de dramatische nederlaag zondag tegen Tsjecho- slowakije is het Nederlands heren volleybalteam nog dieper in de put geraakt door een beschamende nederlaag tegen Finland: 0-3 (13-15,10-15 en 16-15). Meer nog dan tegen de Sov jet-Unie en Tsjechoslowakije werd in deze derde wedstrijd om het Europees volleybal kampioenschap duidelijk, dat Nederland nog ver achterloopt bij de internationale ontwik kelingen. De eerste set gaf nog enige hoop toen Nederland de Fin nen op 13-13 hield. Twee zwakke passes braken het Ne derlands verzet en na 13-15 was men nergens meer. Hach- mang wisselde in de volgende sets al zijn spelers, maar zijn ploeg was niet meer vooruit te branden en liet zich onmiddel lijk naar de slachtbank voe ren: 10-15 en 6-15. Nederland begint nu don derdag in Suhl de troostronde. Daarin zal men onder meer Frankrijk ontmoeten. De Fransen zagen hun nederlaag van 2-3 tegen Polen veranderd in een nederlaag van 0-3, om dat de Franse speler Alain Crevenon op doping werd be trapt. In de laatste voorrondewed strijd van groep 2 van het toernooi om het Europees vol leybalkampioenschap voor dames heeft het Nederlandse team in Cottbus met 1-3 verlo ren van Roemenie. De wed strijd duurde 92 minuten. De Nederlandse dames ko men nu uit in de groep, waarin gestreden wordt om de bezet ting van de zevende tot en met de twaalfde plaats?" «a ep. alle merken maci naai- brei- e1) j industrie' machines hin®5

de Stem | 1983 | | pagina 17