Details maken de jas interessant Stand tussen costuum en combinatie onveranderd mmmsbsank tot superwijd V oor de 'modisch klassieke' vrouw is de trend elegant en slank, ook in de breimode. Zelfs de kleuren zijn super decent: grijs/winterwit. Ideale combinatie voor diverse accessoires, zoals sjaals en sieraden. Getipt... prachtige leren )io schachtlaars op mo ke leerlook opbouwhak. Styled by Anita smal toelopende mouwen, de royale opge stikte zakken, en de vaak a-symmetrische sluiting. Wat ook opvalt is het stofgebruik. Het is veel zachter en wolliger in aanzien. Verder zijn er jassen, die meer de naam 'mantel' verdienen. De wijde, lange mantels met de strak omsloten bindceintuur, de grote oversized wikkeljassen die op het eerste ge zicht doen denken aan een herenjas uit de jaren vijftig en de jassen met wijd klokkende rugpanden, plooien en blousende mouwen. Ze zijn er in de meest uiteenlopende materia len: van een koele visgraat-tweed tot een pluizige flausch, van een luxe wollen cashmir tot sexy lakplastic. Van femme fatale tot sjie- ke dame. Op het gebied van jassen is de keus voor komend seizoen ontzettend groot: van su perslank tot superwijd, van kort tot 7/8 of lang. Er is een duidelijke navolging van wat de Parijse en Milanese ontwerpers vo rig jaar al aangaven. De silhouetten ma ken zo'n beetje het modebeeld. Kortere jassen, die dan overigens toch nog ruimschoots over de heup vallen, zijn bijvoor beeld breder van boven dan aan de onder kant. Er is meestal iets bijzonder aan de hand met de kraag, die is geplooid of dub belgevouwen, als een brede sjaal door een lus gehaald of als uitklapbare capuchon op gerold. En het zijn vooral die details die een jas interessant maken. De wijd aangeknipte, 1 let lijkt wel of de mode-ontwerpers zich helemaal 'uitgeleefd' hebben op de jassen. Veel verrassende vondsten zijn daarvan het resultaat. Links een wolwitte jas met vleermuismouwen, rond verlopende zoom en dubbele, asymetrische sluiting met daaronder een tweed kokerrok. Recht een wollig jasje met leerafwerking en druksiuiting. Door de epauletten gaat zwierig een flap. Geklede modepump op onweerstaanbaar hakje in de modekleur grijs. Styled by Pour Elle Alsof het niet op kan, zo rijk heeft de mode de nieuwste mantels en coats bedeeld met verrassende en ingenieuze details. Het doet allemaal wat 'nomadisch' aan. Links een wollig jasje met asymetrische sluiting en een zwierige pellerine met drukkers op de schouder. Rechts een zwierige cape van wol/polyester en garneringen van ribcord met op de schouders rimpelingen naar eigen keuze. Even aan de touwtjes trekken. Onder de jassen strakke, rechte rokken, al dan niet met split. Opvallend zijn ook de enrome grote handschoenen, die komend seizoen gedragen zullen worden. penhandel ersprille □ostburg 01170-2726 Ue klassieke Prince de Galles ruit is weer van stal gehaald en stijlvol verwerkt tot pantalons, rokken, blouses en tunieken. Links een zwart/wit geruit jasje met uni mouwomslag in een rechte, ietwat mannelijke belijning op een pantalon in originele Prince de Galles. Rechts een zuiver wollen zwarte flaush mantel met daaronder een rechte rok met gepaspoileerde klepzakken. De bijpassende tuniekblouse heeft zeer wijde vleermuismouwen en de enorme col biedt verschillende draagmogelijkheden. De tuniekblouse kan zowel in als over de rok gedragen worden. Links gebreid pak, bestaande uit een trui met vleermuismouwen op een soepel, enigszins losvallende rok. Midden een gebreide japon, waarvan het slanke silhouet wordt onderstreept door de ver dqgjk|3gnde mouwflappen. Door tfaraadfoze taille is het 'pasbereik' «êtpse# De 'slankerds' kunnen de HjgÉMPIe accentueren door een brede ceintuur, die weer helemaal terug zijn in het modebeeld. Rü- hts een vest met sjaalkraag en royaal ingezette mouwen met mousvomslag. De bijpassende spencer wordt gedragen over een W0MW8, Versierd met een stropdas, jpépar&alon is van tweed en heeft e^fthoge tailleboord en De mode voor mannen die niet meer tot de jongere leeftijdsgroep behoren verandert niet of nauwelijks. Vergeleken met afgelopen zomer is ook de 'stand' tussen costuum en combinatie nog steeds onveranderd. Het costuum wint volgens insiders nog steeds aan populariteit. En diezelfde insiders hebben het dan ■heel eerlijk- niet over die 20 procent van de mannen die een costuum -al dan niet met met vest- dragen omdat hun status dat verrijst. Andere deskundigen op dit gebied be weren bij hoog en laag, dat de combinatie aan terrein wint. De laatsten konden toch weieens gelijk hebben, want in de 'field' komen meer combinaties dan costuums voor. Deskundigen spreken trouwens helemaal niet niet over mode voor mannen, die ge bruiken termen als workstyle, lifestyle en se cond life. Dat zijn volgens hen de zaken, die de kleding bepalen. Er zijn mannen, die gedwongen wor den om een costuum te dragen, ook al haten ze het als de pest. Voor die mannen is het allemaal wat 'prettiger' ge worden in die zin, dat de costuums zitten alsof het vrije- tijdskleding is. Ze dan dan ook dun, soepel en slankma kend. Deze veranderingen zorgen er wel voor dat een toe nemend aantal een soepel wollen pak aan schaft. Onuitroeibaar, dat blijkt ieder seizoen weer, is de blazer met daaronder de grijze panta- lon. r/,,i De kleuren voor de blazer I zijn komend seizoen blauw of zwart. Verder is die blazer twee-rijig en heeft opgestikte zakken, zodat het geheel wat sportiever aan doet, maar stijl blijft houden. Even onuitroeibaar als de blazer is de ribbroek. Ze zijn er ook nu weer met bandplooi en in gladde snit. Ze worden gecombineerd met V-halstruinen en spencers, veelal in lambswool. Het jasje dat erop gedragen wordt moet voor komend seizoen bij voor keur van tweed zijn. In de mode voor mannen zijn ook diverse trends te bespeuren. Voor komend Sefaoen de onuitroeibare combinaties, die er besf mocfech uit kunnen zien. Links «en tweed blazer op een lange broek ift fijne rib. Deze Combinatie zal voor een bepaakk doelgroep een groot artikel worden. Rechts een i&ruite wollen blazer op een liigtaton van ritvelours. Alle afgebeelde modellen zijn in Nederland te koop Medewerking aan deze bijlage leverden: Bayer Nederland cTa Claire Mode Centrum voor schoen en lederwarenindustrie Enny Mac Maggie Peek Cloppenburg v&"ö Clarins Pier Augé Orlane Biotherm Clinique E. Arden Lancöme Sans Soucis H Rubinstein

de Stem | 1983 | | pagina 11