(Dnderwiis voor Volwassenen Oplichterspaar wilde gratis in hotels slapen de 4in1 krant GENTSE HAVEN DRAAIDE DOOR -HULST DE STEM IG Bezettingsactie Belgisch loodswezen in Vlissingen beëindigd Nieuw seizoen buurt- leU clubhuiswerk Weekend voordeel in de Strandstad! MAANDAG 19 SEPTEMBER 1983 u Laser. Met het yke Escort. extra's. En dat ffTUMSR. per liter door fn fraaie bekle- )o wieldeksels. >or't hoogpolig geluidsisolatie, r. MGTUUIT. rd Dealer en puto die u meer staat startklaar IEILINGSBAK gvoordeel derhoud 'De Polyfoon' Vredes manifestatie in Middelburg Twee zwaar gewonden bij ongeval Tegen de lamp in Bergen op Zoom Kortingseoncertbij kamerlid thuis Gelove gai nog in sprookskes Zeeuwse zieken op reis A78 DAGBLAD 'VQÖR ZUIDWEST NEDERLAND II VAN ZEELAND T15 PAGINA ZEELAND 1 'Ah 95/ Ier ivlg. ece-normi |]20 km/h stadsverkeer l 14.5 1:14.7 1:13.3 1:10.8 Staking brengt stilte op de Westerschelde bn Ford Leasing. evoerd mjF 1-12496-14298 rkaaistraat 2, Hulst Muziekhandel F. Waesberghestr. 56 Hulst-Tel. 01140-15846 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het scheepvaartverkeer op de Westerschelde heeft het hele weekeinde zo goed als stil gelegen. Alleen schepen voor Gent en de Nederlandse havens konden hun bestemming bereiken. De Belgische loodsen in Vlissingen -%;f Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - (ANP) De ac tievoerende leden van de Bel gische bonden voor overheids personeel (ACOD en CVC) hebben zaterdagmiddag rond 15.00 uur op advies van hun achterban besloten de bezet ting van het Belgische loods wezen in Vlissingen op te hef fen. Rond die tijd werden de on derhandelingen in Brussel tussen regering en vakbon den over de bezuinigingen bij de salarissen van het overheidspersoneel hervat. HULST - De lessen aan de Eavondscholengemeen- ajp „Zeeuwsch-Vlaande- |wi" in Hulst zijn inmiddels I «angevangen, in gemeen- schajascentrum „Den Dul- llaert". i°p dinsdag-; donderdag- en vrijdagochtend worden de les- én de dagmavo voor vol- lenen gegeven in de Le vensschool van half negen tot hen uur en van kwart over I hen tot kwart voor twaalf. Op I dinsdagochtend wordt Frans I handelskennis gedoceerd, ljj1 Vlij dagochtend Engels en Interlands, Nieuw in het vak- |Npakket zijn aardrijkskun de en wiskunde. Deze worden 'P {donderdagochtend gedo- De daghavo is eveneens ge start met nieuwe vakken. In Hulst wordt nu in het eerste jaar begonnen met-geschiede nis en aardrijkskunde op maandagochtend en met En gels en Nederlands op woens dagochtend dat gebeurt in „Den Dullaert". Verder zijn er op dinsdag- en donderdag avond talencursussen Engels, Frans en Duits en nieuwe cur sussen voor beginners voor Engels en Frans. Opgave is nog mogelijk. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de Dag- Avondscholengemeenschap „Zeeuwsch-Vlaanderen", Zuidlandstraat 113, Terneu- zen. - Het Buurt- en Clubhuiswerk in Axel is in de kelder Ih-i'tureel Centrum „De Halle" aan een nieuw seizoen be- 'innen, ;''pn kan zich nog opgeven voor de activiteiten of voor het X'llig begeleiden ervan. Ook de volksdansgroep kan nog en- e enthousiaste mensen gebruiken. Men kan zich hiervoor "inden tot Marijke van der Velde, tel. 01155-2626. Het volledige Pjiramma luidt als volgt: naandag: vanaf 14.00 uur ontmoetingssoos voor haanlozen. 40-21.00 uur cursus zelf kleding maken. Jnsdag: 9.30-11.00 uur: cursus zelf kleding maken. Vanaf 41 Uur ontmoetingssoos voor haanlozen. 19.30-21.00 uur cur- n zoals: batikken, wolverven, spinnen, poppen maken, spe- "BW kinderen. i.j^usdag: 9.30-12.00 uur ontmoetingssoos voor haanlozen. tl/™00 uur kindercreativiteitenclub 6-12 jaar. 19.30-21.00 uur zelf kleding maken. 'bderdag: 9.30-11.00 uur cursus textiele werkvormen (we- ■ji °peri, wandkleden maken, breien, borduren. Vanaf 14.00 °btmoetingssoos voor haanlozen. 20.30-21.45 uur: volksdan- j[ t10.00-12.00 uur ontmoetingssoos voor haanlozen. Van- „jr® uur ontmoetingssoos voor haanlozen. 19.00-21.00 uur: JFwactiviteiten. Jkrdag: 9.30-11.00 uur kindertoneelclub. dag: 14.00-18.00 uur jongerensoos vanaf 16 jaar. - foto willem mieras De bezetting begon zater dagmorgen om half zes. De betreffende minister ging v o o r de aanvang van de vergadering akkoord met het ongedaan maken van de invorderingsactie van het sluispersoneel in Antwer pen, die er zaterdagmorgen voor zorgde dat de staking onder het sluispersoneel on der politiedwang werd ge broken. Als tegenactie op dit gebaar had een groep vak bondsbestuurders uit Oos tende van de gezamenlijke Belgische bonden voor over heidspersoneel de bezetting van het Belgisch loodswezen in Vlissingen georganiseerd, omdat Vlissingen een sleu telpositie inneemt voor de vaart op Antwerpen. Aan vankelijk leek het erop dat de Belgische overheid de Nederlandse politie zou ver zoeken de gebouwen in Vlis singen te ontruimen, maar na overleg met de officier van justitie in Middelburg is daartoe niet besloten. Vanaf vanmorgen vroeg is de brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen bij Zei- zate voor alle zeescheepvaart gesloten omdat het brugperso- neel ook in staking is gegaan. Dat betekent dat nu ook Gent onbereikbaar is geworden. Zaterdagmorgen verrichtte het stakende sluispersoneel te Antwerpen een paar schuttin gen, daartoe gevorderd door de Belgische regering. Een tiental schepen kon daardoor de Antwerpse dokken verla ten. 's Middags lag de zaak echter weer helemaal plat. Op de rede van Vlissingen en buitengaats liggen zeker vijftig schepen te wachten op doorvaart naar de grootste Belgische haven. Ze kunnen niet weg omdat de Belgische rededienst zich bij de staking van het Belgische overheids personeel heeft aangesloten. De Belgische rededienst ver zorgt voor ruim 72 procent het brengen en afhalen van lood sen in de monding van de Westerschelde. Dienstleider Claeijsen van het Loodswezen te Vlissingen omschreef de situatie op de re de van Vlissingen gisteren als 'rommelig'. Door de langduri ge staking in Antwerpen func tioneert de rede min of meer als parkeerplaats. Het loods wezen heeft voor schepen bo ven de 125.000 brt een opvaar- verbod afgekondigd. Deze schepen liggen nu voor anker voor de Belgische kust ter hoogte van Oostende en Zee- brugge. Andere 'supers' wor den ter hoogte van Westkapel- le tegengehouden. Lag de Antwerpse haven helemaal plat, voor Gent was de situatie enigszins anders. Omdat de toegang tot Gent, de Terneuzense sluizen, door Ne derlanders wordt bediend kon de scheepvaart hier gewoon doorgaan, althans voor de kleinere schepen. Een aantal ervan arriveerde gisteren zon der loods in de Terneuzense Buitenhaven, andere kwamen met een Nederlandse loods binnen. Nu ook de toegang tot Gent is afgesloten, zal de si tuatie heden anders zijn dan in het voorbije weekend. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Op de Vis markt te Middelburg vond het afgelopen weekeinde een grote vredesmanifestatie plaats, vooral gericht tegen de plaat sing van kruisraketten op Ne derlands grondgebied. De manifestatie werd opge luisterd door een viertal gezel schappen: de fanfare Sint Jut- temis, het poppentheater Wil lem Parcival, Flup en Juut en het koor van het Links Collec tief Walcheren. Verder namen een groot aantal organisaties en groe pen, die zich met thema 'Vre de' bezig houden, deel aan het gebeuren. Volgend week zaterdag wordt in Middelburg een zoge heten 'stille kring' gehouden, eveneens een protest tegen de kernbewapening. De wagen wordt opgetakeld Van onze correspondent OOSTBURG - Op de Phi- lipsweg is een auto, be stuurd door de 29-jarige J.M. uit Sas van Gent, door te hoge snelheid uit de bocht gevlogen. Hij is 50 meter door een sloot gereden om vervolgens over de kop te slaan. De chauffeur J.M. raakte hierbij bekneld en een medepassagier A.B. uit - foto gerard blaakman Sas van Gent raakte ge wond. Beiden werden zelfs zwaar gewond naar het zie kenhuis in Oostburg overge bracht. De autohulp en ta kelwagen van de Oostburgse brandweer moest er nog aan te pas komen om de heer M. uit zijn beknelde positie te halen. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Wat in Goes wel lukte ging het afge lopen weekeinde de 32-jarige Belg W.A. en zijn 22-jarige vrouw M.C. -allebei zonder vaste woon- of verblijfplaats in Bergen op Zoom niet goed af. In Goes had het paar na vijf dagen in hotel Terminus te hebben gelogeerd, de biezen gepakt zonder de rekening te betalen. Het aanbieden van de petitie. Van links naar rechts kamerlid Beinema, de heer Meijs, mevr. Soet-de Moor en kamerlid Te Veldhuis - fotowillem mieras MIDDELBURG - Leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool hebben zaterdag een 'huisconcert - 20°/o' aangeboden aan het Tweede-Kamerlid voor het CDA, drs. Beinema. Ook het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming was verte genwoordigd. De beide instellingen bo den de heer Beinema en Gedeputeerde Jaap Ventevogel een petitie aan. Doel van het bezoek was een protest tegen de voornemens van minister Brinkman van WVC om in 1984 de rijksbijdrage sociaal-cultureel werk aan de gemeenten en provincies met 20% te korten. Aangezien subsidies van de gemeenten aan muziekscholen en crea tiviteitscentra uit de pot worden ver strekt, wordt verwacht dat gemeenten en provincie deze kortingen doorbere kenen. Volgens Mathieu Meijs, direc teur van de Zeeuwse Muziekschool en Annelies Soet-de Moor, directrice van het ZIKV, is dit funest voor de ongeveer 8000 leerlingen en cursisten aan de ZMS en ZIKV en voor de werkgelegenheid van de 135 docenten. „Juist nu deeltijd arbeid en werkeloosheid meer vrije tijd opleveren, is kunstzinnige vorming een zinvolle vrijetijdsbesteding en een re medie tegen de problemen van deze tijd", zo stelde ze. Leerlingen, docenten, personeel en ouders van leerlingen deden een drin gend beroep op de heer Beinema de klanken van deze ochtend in de Tweede Kamer te laten doordringen. Het huis concert dat ongeveer een uur in beslag nam, werd geopend met Concerto Gros- so in F gr. van A. Corelli, uitgevoerd door een strijkesrensemble o.l.v. Rinus Hillebrand. Het concert werd geaccen tueerd door de maten rust die waren in gelast en dit was even wennen voor de musici. Volgens drs. Beinema moest men er wel voor oppassen het niet aan trekkelijker te maken. Bloemen waren er voor mevrouw Beinema, die na de overhandiging echter wel 20% van het boeket moest teruggeven. Bij hotel De Draak te Ber gen op Zoom wilde het duo na een paar dagen eten, drinken en slapen, hetzelfde kunstje uithalen. De hotelhouder hier kreeg echter argwaan toen de man vertelde dat hij ergens anders geld moest gaan halen om de rekening te betalen. Zijn vrouw bleef achter. Toen zij even later vertelde wat te willen gaan wandelen in af wachting van de terugkomst van haar man, belde de hotel houder de politie. Die vond de man bij het Bergse NS-station waar hij op zijn vrouw zat te wachten. Tij dens het verhoor bleek dat de man door de Nederlandse poli tie werd gezocht. Hij had nog een half jaar gevangenisstraf te goed die de rechter in Mid delburg hem had opgelegd voor doorrijden na een onge val. (ADVERTENTIE) DEN HAAG SCHEVENINGEN KUKDUIN Een weekendje Strandstad? Goed idee. Lekker niets doen, of juist heel veel doen. Het kan allemaal in Den Haag, Scheveningen, Kijkduin of Wassenaar. Met overnachting en ontbijt in een fijn hotel. En met reduc ties en vrijkaartjes voor leuke attracties in en rond Den Haag. Profiteer van het weekend-voordeel: Al vanaf f49,- p.p. (in een eenvoudig hotel) of f 73,- p.p. (in een eerste klas hotel). Vtaag de brochure 'Mini- vakanties in de Strandstad' met nog 16 andere tips. Inlichtingen en boekingen: 9WV Den Haag/ Scheveningen/ Kijkduin, Groot Hertoginnelaan 41, 2517 EC Den Haag, tel.070-54 62 00. Of ga naar uw VW-i kantoor, in elke grote plaats is er wel één. Publikatie i.s.m het Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag Van onze correspondent HULST - Op een onlangs gehouden vergadering van de stichting Algemeen Hulster Carnaval is het thema voor het carnavals seizoen 1983-1984 gekozen. Na het succesvolle thema van vorig jaar 'Bekaik ut maor' is na lang beraad 'Gelove gai nog in sprook skes' uit de carnavalssteek gekomen. Een thema dat voor de wagenbouwers, groepen en individuëlen een bron van inspiratie en inventiviteit inhoudt, zo dat zij zich in de jaarlijkse optocht door de Hulsterse binnenstad met hun pronkstukken van weken noeste arbeid kunnen to nen. Een thema dat tevens voor tweeërlei uitleg mo gelijk is en iedereen ook met de neus op de harde realiteit drukt. De stichting AHC De Vossen bruist van de acti viteiten voor het komende carnavalsjaar. Op zater dag 8 oktober wordt in sa menwerking met het se niorenconvent, de Ere- Vossen, het jaarlijkse bal voor de club van 111 geor ganiseerd in zaal Tiffany, wat een groots gebeuren belooft te worden. Vrijdag 11 november wordt de Hul sterse prins met zijn ge volg gepresenteerd, waar bij de Vossen op zeer origi nele wijze op het thema zullen inhaken. Tevens be staan op dit moment ver gevorderde plannen om het Vossenbal, dat tradi tioneel in de maand fe bruari werd gehouden, te rug in ere te herstellen, zij het wel volgens een getieel andere opzet. Van onze correspondent GOES - Ruim zeventig Zeeuwse langdurig zieken en gehandicapten zijn vanmor gen in Wolphaartsdijk aan boord gegaan van het ms J. Henry Dunant voor een boot tocht van vijf dagen. De passagiers krijgen heel wat te zien onderweg. De eer ste dag vaart men naar Helle- voetsluis. Dinsdag gaat het via Rotterdam over de Maas en de Lek naar Vianen en vervol gens via Amsterdam naar Zaandam. Donderdag vaart de Henry Dunant via een stukje Noordzeekanaal en het IJ naar het Amsterdam-Rijnkanaal en via de Lek naar Werken dam, vanwaar de thuisreis wordt aanvaard.

de Stem | 1983 | | pagina 5