Atlete Marjan Olijslagers: Meer teams in tafeltennis-afdeling Nu bij Shellanti-roestset voor slechts f 6,50 l sterk e 'komst W inter-seizoen tennis van start Recordwedstrijden in Vlissingen [ndeling tussen iortsjnoj Winstkansen zaterdagteams Shell helpt, ook met lage prijzen asselich selectie Oostenrijk choenaker ier duels ichaak- [lassen an de kant lobbeleirs heersen eugdselecties Titelstrijd tien Engelse mijl Bij Shell bent u niet alleen aan het goede adres vo'or uitstekende benzine, maar ook voor allerlei andere arti kelen tegen lage prijzen. Tijdelijk kunt u er een anti-roestset kopen, voor slechts f 6,50 (vergelijkbare winkelwaarde f 13,-). De deelnemende stations herkent u aan het reklamemateriaal. Haast u want de voorraad is beperkt. 1IJDAG 16 SEPTEMBER 1983 T14 PAGINA SPORT 2 PAGINASPORTl Lemond toonde onlangs men wielrennen. Lemond :aan tot wereldkampioen ,n de Toekomst won Le- etappe. De amateur Ale- ste bergetappe, van zich eo Wellens gaat in irg de Peage als win- ir van de elfde etap- oan de Ronde van de komst over de •ep. - FOTO AFP :NEN - Ajacied Felix Gas- ch is een van de vijf „bui- landers", die de Oosten- ise coach Erich Hof heeft eroepen voor de kwalifica- vedstrijd van Oostenrijk ■n Noord-Ierland, die nsdag in Belfast wordt ge- eld. lof kan voor het belangrij- treffen niet beschikken •r laatste man Erich Ober- yer van Austria Wien, die knie-operatie moet onder- Oostenrijkse selectie voor de inler- tegen Noord-Ierland ziet er als t uit: doel: Konciha (Austria Wien), -er (Rapid), verdediging en midden- Krauss (Borussia Mónchenglad- i), Pezzey (Werder Bremen), Lainer >id), Kienast (Rapid), Weber (Rapid), furth (Rapid), Degeorgi (Austria n), Prohaska (Austria Wien), Gasse- (Ajax) en Gisinger (St Gallen), aan- Schaehner (AC Torino), Krankl (Ra- Drabits (Austria Wien) en Jurtin trm Graz). -RNEl'ZEN - Deze week Eden de eerste duels in de ïuwse schaakcompetitie ge leld. Zowel in de hoofdklas I in de promotieklas zullen 'zeven ronden moeten wor- afgewerkt. fcjet programma, waaruit fcns de klasse-indeling lltt, van hoofd- en promo- j ziet er als volgt uit: OFDKLAS: 17 september: Lan- i-Terneuzen 1, Vlissingen 1- Idelburg 2, HWP 2-HWP 3, ,s i-Zierikzee 1. 8 oktober: P 2-Middelburg 2 Landau 1- smgen 1. Zierikzee 1-HWP 3, 1-Terneuzen 1. 5 november: neuzen 1-Middelburg 2, HWP „es 1, Vlissingen 1-Zierikzee 1, P 2-Landau 1 10 december: [delburg 2-Landau 1, Zierikzee WP2 Goes 1-Vlissingen 1, Ter zen 1-HWP 3. 7 januari: Mid- mru 2-HWP 3. Vlissingen 1- oeuzen 1, HWP 2-Goes 1, Lan- 1-Zierikzee 1. 4 februari: Zie- ee l-Middelburg 1, Goes 1- dau 1, Terneuzen 1-HWP 2, p 3-Vlissingen 1. 10 maart: Heiburg 2-Goes 1, Terneuzen ierikzee 1, HWP 3-Landau 1, singen 1-HWP 2. 1M0TIEKLAS: 17 september: Hau 2-Terneuzen 2, Vlissingen luburg 1. DZD 1-TOG 1, (IZV 1-Kouderkerke 1. 8 okto- Terneuzen 2-SVWZV 1, Kou- srke 1-DZD 1, TOG 1-Vlissin- 2, Souburg 1-Landau 2. 5 no- iber: TOG 1-Terneuzen 2, Sou- e 1-Koudekerke 1, Landau 2- V2V 1. Vlissingen 2-DZD 1. 10 tmber: Terneuzen 2-DZD 1, tfZV 1-Vlissingen 2, Koudeker- -Landau 2, Souburg 1-TOG 1. 7 lari: Terneuzen 2-Souburg 1, dau 2-TOG 1, Vlissingen 2- dekerke 1, DZD 1-SVWZV 1. 4 uari: Terneuzen 2-Koudekerke 0G 1-SVWZV 1, Souburg 1- 1. Landau 2-Vlissingen 2. 10 rt: Vlissingen 2-Terneuzen 2- I l-Landau 2, SVWZV 1-Sou- 11, Koudekerke 1-TOG 1. (Von onze sportmedewerker iDELBURG - Tijdens de ltste wedstrijden in Sittard uit de jeugdplanselecties en C-jeugd) van Brabant, iburg en Zeeland in beide tpen 27 spelers geselec- rd, die maandag 19 septem- in Waalwijk (RKC-ter- een wedstrijd spelen, om rt van Lingen (de bonds- |ch) de gelegenheid te geven [deze groepen spelers te kie- ivoor de nationale selecties. )e C-spelers beginnen om zeven maandagavond en -groep om 20.00 uur. fan de Zeeuwen zijn gese- [eerd in de C-groep (jong- Arjan Jebbink van Mid- fcurg, Kenny van Waes van ftenisse, Serge Polderman Middelburg, Jan Gijsels Breskens, Mare Cornelis- van Terneuzense Boys, fcin Bakker van Terneuzen Roy Hendriksen van Vlis- ;cn. De Zeeuwse geselec- de B-spelers zijn: Erik de ijer, Onno Ribbens en Joop Kt van Terneuzen, Ron lelie van Vlissingen, Peter nbeen van Hontenisse en ly van Hanegem van VCK. 1ST - Landskampioen Ajax ti zondag in het belangrijke npetitieduel tegen Feyen- •d niet beschikken over nvoerder Dick Schoenaker. middenvelder werd don- rdag door de tuchtcommis- van de KNVB wegens zijn rde gele kaart voor vier els geschorst. Schoenaker kreeg boven- n een boete opgelegd van gulden. lijst met straften ziet er als volgt uit: loenaker (Ajax): vier wedstrijden on- irwaardelijk en 600 gulden boete, art (FC Den Haag), twee wedstrijden voorwaardelijk en 200 gulden boete, ssen (FC VVV) twee wedstrijden on- Twaardelijk en 125 gulden boete. Van Vlag (Veendam): twee wedstrijden 'oorwaardelijk en 75 gulden boete lder (FC Groningen): een wedstrijd >rwaardelijk omgezet in een onvoor- ardelijk Ducaneaux (ExcelsioiT htcommissie overweegt een wedstrijd Drwaardelijk om te zetten in een on- >rwaardelijk. Speler mag verweer 0 tgeweken Russische groot eester heeft daar volgens jn bericht van het Joegosla- sche persbureau Tanjug P°' tief op gereageerd. Hij z°u ;reid zijn de tweekamp tegen asparov alsnog te spelen op jorwaarde dat de Sovjet nie ophoudt hem te boycot- n. De overeenkomst zou begin :ze week in de Joegoslavi- ;he plaats Hercegnovi tot and zijn gekomen tijdens een srsoonlijk gesprek tussen ortsjnoj en Kasparov. Van onze sportmedewerker AXEL - De start van de Zeeuwsch-Vlaamse vertegen woordigers in de tweede klas van het KNVB-zaterdagvoet- bal was bepaald niet succesvol te noemen. AZVV liet in eigen huis een fikse steek vallen. Tegen WHS werd met 0-0 gelijk gespeeld. Tegen SSC'55 uit Sprang-Ca- pelle zullen de Axelaars uit een ander vaatje moeten tap pen om de zege mee huis waarts te kunnen nemen. De Capellenaren bewezen in de eerste competitiewedstrijd de weg naar het doel goed te vin den. De mannen van aanvoer- der Nico Bouman zullen der halve goed op moeten passen om niet tegen een nederlaag aan te lopen. Spelen vanuit een defensieve opstelling, een speelwijze die de rood-witte equipe goed ligt, zal mogelijk noodzakelijk blijken. Hoek kan - ondanks het feit dat het in en van Arnemuiden met 3-2 klop kreeg - terugzien op een goed debuut in de twee de klas. Tegen het bezoekende Oranje Wit uit Dordrecht lig gen er zonder meer winstkan sen voor de mannen van trai ner Jan Dooms. Dat daarvoor veel energie nodig is, is een ge geven. Temeer daar Oranje Wit op eigen terrein met 2-0 slaag kreeg van het bezoeken de Oostkapelle. In de derde klas ging het even moeizaam als in de twee de klas. Terneuzense Boys hield op eigen terrein NTVV op 1-1 en reist nu af naar Din- teloord, waar het de ploeg met dezelfde naam partij moet ge ven. De Brabantse club, die vaak even grillig opereert als het elftal van trainer Arie Dekker, is een tegenstander die voor de Terneuzenaren te pakken moet zijn. Het gegeven dat Terneuzense Boys in uit wedstrijden vaak beter voor de dag komt dan op eigen ter rein steunt het optimisme. Zaamslag had in de derde klas waarschijnlijk de moei- lij kste wedstrij d van de eerste speeldag. Lang hield het stand tegen kampioenskandidaat nummer één Serooskerke, maar het moest uiteindelijk toch het hoofd buigen. In eigen huis moet het tegen het bezoe kende Zwaluwe in staat wor den geacht het bewijs te leve ren, dat het inderdaad sterker dan in het vorige seizoen voor de dag kan komen. Programma: tweede klas A: Oostkapelle - Good Luck, Roda Boys - SHO, Rozenburg - Bruse Boys, SCC'55 - AZVV, WHS - Ar nemuiden, Hoek - Oranje Wit; der de klas A: Tholense Boys - Kloe- tinge, Krabbendijke - Kapelle, Wemeldinge - Yerseke, Dinteloord - Terneuzense Boys, NTVV - Se rooskerke, Zaamslag - Zwaluwe, Spelenderwijs naar de top Van onze sportredactie BREDA - Ofschoon het nog niet zeker is of ze naar de Olympische Spelen in Los Angeles gaat, richt Marjan Olijslagers zich al helemaal op de Spelen. De Neder landse recordhoudster 100 meter horden is nuchter genoeg om te constateren dat ze daar geen gouden plak wegsleept. „Ik heb in Helsinki in augustus 13,26 (het Nederlands record) gelopen op de 100 me ter horden, maar anderen lie pen onder de 13 seconden". Toch is de in Breda wonen de Terneuzense niet pessimis tisch over haar kwaliteiten. Ze weet zeker dat ze in de Finse hoofdstad hoger zou zijn geëindigd als ze geen last had gehad van haar knie. „De dok ters hadden wel gezorgd dat de pijn wegging, maar je loopt langzamer. De angst om die knie weer te stoten maakt dat je voorzichtig loopt". Vanaf haar vijftiende is de naam van Marjan Olijslagers bekend in de atletiekwereld. Toen won ze voor het eerst een Nederlands kampioenschap, bij de junioren. Ook de vol gende drie jaar was die titel voor haar. Nu is ze al weer drie j aar op een rij de beste op de 100 meter horden van de se nioren. Daarnaast loopt ze re gelmatig tijdens wedstrijden op de 100 en 200 meter en ook bij het verspringen kun je haar regelmatig vinden. „Af en toe doe ik zelfs mee aan stootonderdelen. Niet dat ik daar goed in ben, maar ik vind dat gewoon leuk om te doen", zegt ze. Dat is een vereiste voor haar. „Zolang ik het leuk blijf vinden, ga ik ermee door. Ik schat dat mijn top ligt tussen de 25 en 30 jaar. Als ik het niet leuk meer vind, stop ik er ge woon mee, al is het volgend jaar. Als het een dag regent, on onze tennismedewerker 5 VAN GENT - De door nisclub Drive te Sas van m gehouden clubkam- jnschappen leverden voor wen Annemarie Dobbeleir tlubtitels op. Eerstgenoem- toonde zich in de finale fker dan Ronnie van Re- del (7-6 6-2), terwijl zus nemarie in de finale Agnes Acker versloeg met 6-4 Eddie Dobbeleir won de ii om de derde plaats van 'ny langeraert (6-3 5-7 6-2) ■Wil van Remortel werd f kaar zege op Femke de ster (4-6 6-2 6-0) bij de da- 1 derde. [°or Annemarie Dobbeleir er bij de jeugd nog een weggelegd. Bij de meisjes F met 16 jaar won zij met 6-0 van Veronique Leeu- Iburg. Werner Tak greep "el bij de 16-jarige jongens r z'jn rivaal Onno van «elberghe verrassend te aan met 6-1 6-3. Bernd ijfil oto 36a heelt geen winnaar va» e eerste prijs opgeleverd. Vijf"?" eelnemers moeten de tweede pw elen en ontvangen ieder een t>e' rag van 854 gulden. In het cijferspel wonnen tu*. eelnemers eik de eerste prijs v» 10.000 gulden. Uitslag toto 3°»- rijzenbedrag: 42.722,93. Eert* rijs: geen winnaar. Tweede pr'L' winnaars, uitkering 854,*^ erde prijs: 163 winnaars, uitKe" ng f 157.20. van Quekelberghe greep twee jeugdtitels en tweemaal werd Kim Langeraert de verliezen de finalist. Bij de 13-jarige fi nale werd de uitslag 7-5 7-5, doch in de jongste leeftijdsca tegorie stond Van Quekelber- ge slechts één game toe (6-1 6-0). Marie-Christine Poppe werd de winnares bij de jong ste meisjes via Sophie Bodaert (6-2 6-1). Noëlle van Hecke versloeg in de finale Erika de Meester met de cijfers 6-3 7-5 en werd hiermee de clubkam pioene bij de meisjes tot en met 13 jaar. Uitslagen om de derde plaats: Jongens tot en met 10 jaar: Niek van Remortel - Sacha Apechecea 6-0 6-0. Meisjes tot en met 10 jaar: Birgit van Remortel werd derde. Jongens tot met 13 jaar: Menno van Leeuwenburg - Timothy Pop pe 6-1 6-2. Meisjes tot en met 13 jaar: Anick de Waal - Danielle van Dongen 6-0 6-1 Jongens tot en met 16 jaar: Harold Verhelst - Jens Pe ter Verhelst 6-3 0-6 7-5. Meisjes tot en met 16 jaar: Femke de Meester - Suzanne Rademakers 6-3 3-6 6-2. terwijl ik wil gaan trainen, blijf ik lekker thuis. Sommige mensen vinden dat je dan niet fanatiek genoeg bent, Maar een keer niet gaan is geen ramp voor mij". Marjan Olijslagers is ervan overtuigd dat het voor talen ten in de 'provincie' gemakke lijker is aan de top te blijven dan voor atleten uit de rand stad. „In Zeeland heb je kleine atletiekverenigingen, waar het er speels aan toe gaat. Zo werk je ongemerkt aan je kwaliteiten. Bij grotere vere nigingen word je, volgens mij, veel sneller tot een steratleet gebombardeerd. Kinderen van 12, die dan al tot de besten be horen. Het gevolg is vaak dat ze na vijl jaar opgebrand zijn. Ik heb mijn kwaliteiten lang zaam uit kunnen bouwen". De carrière van de horden loopster is ongemerkt gegroeit. „Het is je hobby en als je wint, is dat alleen maar leuk. Je gaat door en wint steeds va ker. Dan kom je tot de ontdek king dat je de beste in Zeeland bent op je onderdeel en ga je verder op nationaal niveau, waar het ook allemaal prima gaat". Vorig jaar is Marjan Olij slagers begonnen aan enkele Europese wedstrijden en dit jaar is ze helemaal in het wed strijdcircuit van Europa te recht gekomen. In Parijs be haalde ze voor de eerste maal het Nederlands record op de 100 meter horden en in Helsin ki verbeterde ze het ander maal. De hordenloopster, die sinds februari in Breda woont, ver deelt haar trainingstij d over drie plaatsen: Breda, Terneu zen en Antwerpen. In haar ge boorteplaats Terneuzen bege leidt Ad Hendriks, de trainer van Scheldesport, haar. In Antwerpen krijgt zij specifie ke hordentraining van de voormalige Belgische topat leet Wilfried Geeroms. Sinds ik in Breda woon, train ik ook bij Sprint. Samen met mijn trainer heb ik een schema op- gestelt, zodat ik hier in mijn eentje kan trainen. Het was een gok of het zou lukken, an ders had ik een nieuwe trainer moeten zoeken. Maar het werkt prima en daar ben ik blij om". In het komende jaar wordt de Terneuzense lid van de at letiekvereniging in Breda, waar ze nu al traint. Dit jaar kwam ze nog voor Schelde sport uit om de Terneuzense club te helpen promoveren naar de derde klasse. Ad Hendriks blijft echter haar trainer. In de winter be gint ze weer met een intensief trainingsprogramma. Marjan Olijslagers: „Atletiek is je hobby, en als je wint, is dat alleen maar leuk - FOTO DE STEM. SEN STEFFEN Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Nog deze maand staan de poorten weer wijd open van de vier tennis hallen die Zeeuwsch-Vlaande- ren rijk is. Iedere hal voor zich heeft zich alle moeite getroost de binding met het publiek zo breed mogelijk te houden. Niettegenstaande dat is er toch duidelijk sprake van een betere coördinatie en een bete re planning. Overigens was dit ook wel noodzakelijk, gezien de ervaringen van vorig sei zoen. Ook de brief van het dis- trictsbestuur inzake een win- tertoenooikalender is daar de bet aan. Jammer is het wel, dat aan de vooravond van dit winter seizoen de toernooikalender nog altijd niet officieel werd gepubliceerd. „We hebben al les wel aangemeld, doch weten momenteel niet officieel of het inderdaad ook doorgang zal vinden", aldus Piet Adriaan- sens van Den Dullaert te Hulst. Eén ding staat echter wel vast, dat door deze betere coördinatie en een vooraf op gesteld winterprogramma, het Zeeuwsch-Vlaamse tennispu- bliek volop aan zijn trekken kan komen, zowel prestatiege richt als recreatief. Dit laatste is immers een belangrijk onderdeel: „Het re creatieve karakter moet zeker niet worden onderschat, de ge- zelligheidstoernooien zullen ook deze winter weer een be langrijke plaats innemen", zegt John Bourgonje van de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Iets wat Kees Walraven van de Terneuzense Jarinohal zonder meer beaamt: „Maar men dient ook terdege reke ning te houden met het wed strij dtennis". Aan de opening van het winterseizoen wordt in de Ja rinohal een extra tintje gege ven. Op 8 oktober vindt er een tennisdemonstratie plaats tus sen Loek Sanders en Martin Koek, die tevens op deze dag lessen zullen verzorgen. Ook zullen zij een dubbel spelen met enkele spelers uit de regio. Uiteraard staat deze winter het 4-Sterrentoernooi weer centraal. Dit toernooi, vorig seizoen wat overhaast opgezet, is een onderlinge krachtme ting tussen de hallen en wordt ditmaal gespeeld op vier volle weekeinden, zodat het geheel kon worden uitgebreid met enkelspelen en gemengddub- belspelen. De eerste ontmoe ting is in Den Dullaert te Hulst op 22 en 23 oktober, terwijl in de Ador-sporthal op 24 en 25 maart het toernooi wordt be sloten. Wat zich in een grote be langstelling mag verheugen, is de bedrijfscompetitie, die wat het aantal deelnemers betreft zijn weerga niet kent. Alleen al in Den Dulalert te Hulst kan men rekenen op maar liefst 36 teams. Wedstrijdlei der Alfred Koen hierover: „Reeds vorig jaar konden we rekenen op een grote belang stelling, maar dit seizoen spant het duidelijk de kroon. Er zijn zeker 200 deelnemers bij betrokken". Iedere zater dag van 10.00 tot 17.00 uur zal er worden gespeeld om de titel. Ook de Vlaanderenhal start met een bedrijfscompetitie, hetgeen wekelijks op de zater dagen en zondagen zal worden gespeeld. Aanmelding van teams is overigens nog moge lijk. Zowel in de Jarinohal als de Ador-sporthal gaat men oo dezelfde wijze te werk met een bedrijfscompetitie op de zater dagavonden. Ook de jeugd wordt dit win terseizoen niet vergeten. In de week van 27 tot en met 30 de cember is in Den Dullaert het tweede indoor-jeugdtennis- toernooi voor de leeftijdscate gorieën tot met 11, 13, 15 en 17 jaar, terwijl in maart zowel de Jarinohal als de Vlaandaerhal een jeugdtoernooi zal organi seren. De wedstrijdtennissers kunnen alleen inschrijven voor de diverse toernooien voor de C/D- en E-categorie. Van 16 tot en met 19 november wordt dit gespeeld in Den Dul laert en in januari is de Jari nohal aan de beurt. De Ador- sporthal doet'hetzelfde onder de naam van Ador-indoor- kampioenschap. De Vlaande renhal organiseert in maart weer het Groot-Vlaanderen- toernooi. Al met al kan men stellen dat de tennishallen hun beste beentje voorzetten. Een vraag die wellicht rijst is of er uit eindelijk geen sprake van een bepaalde verzadiging is. Door de betere programmering is er echter sprake van een betere spreiding dan in de voorgaan de seizoenen. MIDDELBURG - Vanavond ■wordt in Middelburg het Zeeuwse kampioenschap over 10 Engelse mijl gehouden, zo wel individueel als voor vere nigingen. Start en aankomst zijn gelegen aan de Nadorst- weg in Middelburg. Bij de voorinschrijvingen zitten namen als Ad Courtin, Henk Nieuwdorp (beide van het Goese AV'56) en Stan Pol derman van Marathon. Bij de veteranen moeten Louw Din- gemanse en Ad Fransen tot de kanshebbers in de individuele wedstrijd worden gerekend. Zowel wedstrijdatleten al prestatielopers kunnen nog na-inschrijven tot vrijdag kwart ovei' zes in de kantine van het sportpark aan de Na- dorstweg. Van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - Bij het af sluiten van de inschrijvin gen voor de komende afde- lingscomeptitie tafeltennis mocht de Zeeuwse compe titieleider weer een toena me constateren van het aantal teams, dat na een stilstand, die vorig jaar ontstond, nu van 180 ver meerderde tot 201. Niet in de laatste plaats bleek daarbij een toename te be speuren in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar het aan tal seniorenteams van 31 toenam tot 36. Daardoor was het noodzakelijk om naast de aparte derde klas- groep, die op voorstel van de meeste Zeeuwsch- Vlaamse verenigingen weer tot stand kwam, drie groepen vierdeklassers en twee volledige vijfde klas- groepen te formeren. Terwijl op Walcheren Marathon (Vlissingen) stopte met de competitie activiteiten, zagen inmid dels twee nieuwe vereni gingen het levenslicht. Te weten IJzendijke, dat voorzichtig start met een team in de seniorenrijen, en het Hulsterse Reynaert, dat, als afsplitsing van het Graauwse St.AIoysius, in sporthal Den Dullaert start met drie senioren teams en twee jeugdteams. In de hoogste klas bij de senioren ontbreekt ditmaal voor de komende competi tie een Zeeuwsch-Vlaamse vertegenwoordiger, door dat St.AIoysius 1, dat zich vorig jaar nog net van de gradatie wist te redden, op vrijwillige basis afstand deed van een plaats in de eerste klas. In de tweede kias menen Eddie Tieleman, Jo Bo- gaert en Bas Kindt beter partij te kunnen geven. De Graauwenaren zijn naast vier Walcherse teams in gedeeld bij SAR 2, dat met Joop Maas, Johan 't Hooft en Rino Jonkheijm hoge ogen zal gaan gooien naar titel en promotie naar de hoogste klas. In de andere tweede klas bevindt zich het gepromo veerde Effect 1 uit Terneu zen, dat met Joop Roeland, Frits Bracke, Arnold de Maat en de uit de jeugd af komstige A-speler Jan Roeland goede papieren heeft voor de bezetting van de eerste plaats en promo tie naar de hoogste Zeeuw se klas. Omdat voor diverse Zeeuwsch-Vlaamse teams het promoveren vanuit de vierde klas naar de derde klas nogal eens op bezwa ren stuitte - door reizen naar Walcheren en Mid den-Zeeland, werd onlangs besloten de aparte derde klas Zeeuwsch-Vlaande ren in ere te herstellen, waardoor het huidige der de klas-bestand bijeen werd gegroepeerd. Hierin bevinden zich naast twee Effect-teams ook RWS, St.AIoysius 2, SAR 3 en het Oostburgse ON A 1. Vijftien teams bleken beschikbaar voor de vierde klas. Er zijn drie groepen gevormd, die in januari voor de voorj aartcompeti tie dienen te worden terug gebracht tot twee groepen van zes om een normale promotie-degradatierege ling te kunnen krijgen. In de laagste klas van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er twaalf teams, die nu een volledige competitie kun nen spelen. In de hoogste klas van de Zeeuwse jeugd bevinden zich twee Zeeuwsch- Vlaamse vertegenwoordi gers, waarvan SAR 2 iets betere kansen mogen wor den toebedacht dan Effect 2. In alle teams hebben overigens flinke spelers wisselingen plaats gehad. De overige teams zij nSt.Laurens 1, Zand 1, en MZ 3 en 4. (ADVERTENTIE) Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - De twee Belgische topspringers Guy Moreau en Mark Borra zijn ongetwijfeld de grote trekpleisters op de re cordwedstrijden, die zaterdag (17 september) in Vlissingen op het programma staan. Moreau, die in 1980 het Belgisch record op zijn naam bracht met 2.23 meter - hij is inmiddels onttroond door Eddy Annys - won afgelopen zaterdag de open Zeeuwse titel met 2.10 meter. Zijn landgenoot Mark Borra, de derde Belg in deze discipline, strandde in dezelfde meeting op 2.05 meter. „Wij komen volgende week terug", stelde het tweetal toen en af gaand op de inschrijvingen hielden zij zich aan hun woord. De Zeeuwse inbreng op dit nummer komt van de provinciaal recordhouder Luc van Laere en Martin Boucherie. Een interes sant nummer kan in Vlissingen de 800 meter bij de heren wor den met John Vermeule en André Stroo in de hoofdrollen. Dit tweetal moet in staat worden geacht het Zeeuws record - 1.50.7 op naam van het duo De Waard/Flipse - naar de archieven te verwijzen. Ook Brabander Corné Haast (Spado) kan goed uit de voeten op deze afstand. De 3000 meter heren is wat minder bezet met Simon Blom en Johan de Vlieger als de belangrijkste man nen. Op de 200 meter heren kan des te boeiender worden met de A-junior Alfons Frankevijle van Scheldesport tegenover Aart de Witte, Daan van Oosten en Jacky Vader. Laatstgenoemde is na lange tijd vertoefd te hebben in het buitenland weer op het Marathon-nest teruggekeerd. Topfavoriet is echter Frankevijle, die afgelopen zaterdag moeiteloos de Zeeuwse titel op de 100 me ter pakte en onlangs nog een nieuw Zeeuws record op de 200 me ter liet noteren met een tijd van 22.17. Met de polsstok valt A-junior Perry de Paauw van V en LTC (Den Haag) het nationaal juniorenrecord aan. De Paauw heeft een voor Zeeuwse begrippen oneindige hoogte van 4.80 meter achter zijn naam staan. Bert de Jonge, Sidny van Hoek en Piet Versluys, het illustere Marathon-trio, vormen samen met AV'56-er Peter Catsman de hoofdrolspelers bij het kogelstoten. „Bert moet het Zeeuws record binnen afzienbare tijd kunnen pakken", stelde nestor Piet Versluys afgelopen zaterdag nog. Dit record is nog steeds in handen van Sidney van Hoek, die ruim driejaar geleden in Valkenswaard tot 14.45 meter kwam. Bij de dames gaat de aandacht uit naar Sonja de Schacht van het Belgische Vlierzele, die onlangs nog de open Zeeuwse meer- kamptitel pakte. Zij komt in actie met de speer en bij het ver springen met als grootste concurrenten haar landgenote Rita Laureyssen en het Marathon-duo Sylvia Rodts en Joyce van Quekelberghe. Op de 800 meter komt Regina Berg van Hermes Oostende in actie met Irene Pos en Inge den Boer als Zeeuws te genwicht. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur, terwijl het laatste nummer rond de klok van 18.30 uur is gepland.

de Stem | 1983 | | pagina 7