V raagtekens bij groei van campings Aardenburg: Nieuwe start of ondergang? maand ''Geld voor cultuur [juist in crisis Ibittere noodzaak' :len Lag' (tortprijs in oegorspolder 'lijft gelijk Schrijf avonden Amnesty in W-Z- Vlaanderen Wuumpje over recreatienota: UNA ZEELAND 3 I 7&TERDAG 17 SEPTEMBER 1983 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 L.. GESPREK \Gedeputeerde Boersma: Afscheid medewerker Werkende Jongeren markten Jan de Ridder: Over drie jaar liggen de verhoudingen totaal anders99 4x4-weekend op Schelde circuit in Rilland-Bath politierapport T27 1 - foto de stem. cor j de boer lactiviteit". Zodoende hij schetsen van zowel ardappelraper als de in de prullenbak gooi n ook de beelden van en exportactiviteiten Van Langevelde voor- voor zichzelf. drie schilderijen lopen kleur en compositie in ir over. Verschillende iteiten zijn op één doek nbineerd. Één combi- is niet terug te vinden t drieluik. De man, van vordt aangenomen dat aardappel in Europa duceerde. Petrus Hon- woonde eens in het huis aan de Moffen- is, maar speelde voor .angevelde geen rol. Van een onzer verslaggevers [MIDDELBURG - „Juist in een slechte economische [tijd zijn gelden voor de cultuur bitter noodzakelijk". ■Dat zei cultuur-gedeputeerde P. Boersma (PvdA) gis- teren tijdens de maandelijkse statenvergadering. Hij [reageerde daarmee op suggesties van de SGP en de RPF/GPV. aggevers Woordvoerder H. Colijn van Ibeide gereformeerde fracties «vroeg zich af of het -gezien het [economisch klimaat- nog wel |verantwoord is om per jaar 2 |ton aan geld (een deel van het [bedrag dat vrijgekomen is [door de opheffing van het |sCZ-Uit-bureau) te gebruiken |voor het subsidiëren van al lerlei vormen van podium kunst. Hij zei dat het geld [slechts naar een handjevol [mensen, voornamelijk op Wal- |cheren, gaat en deed de sug- ■gestie het geld in een pot voor [de magere jaren te steken. De woordvoerders van de |WD en het CDA gingen wel met de aanwending van het [geld voor podiumkunst (eve- lnementen van provinciaal be lang of met een vernieuwend karakter) akkoord, althans Ivoor wat betreft het komend laar. Voor de jaren daarna Trilde men zich niet vastleg den. J. van Zwieten (VVD) lïaarschude de gedeputeerde •ervoor dat zijn fractie de be steding van het geld volgend laar opnieuw ter discussie zai Brengen. Daarbij kan volgens hem ook aan besteding in an dere cultuur-sectoren worden gedacht. Gedeputeerde Boersma noemde de culturele posten van de provincie Zeeland in vergelijking met andere pro vincies bepaald niet hoog. Hij gal toe dat veel geld naar Wal cheren gaat en zei: „Het zou ons verheugen wanneer elders ook nog het een en ander ge beurt". De staten gingen gisteren akkoord met extra subsidies voor De Zeeuwse Inspan, het Zeeuws Tijdschrift, de stich ting Beeldende Kunst Zeeland (verhuizing van Goes naar Middelburg), het Ramschip Schorpioen en het Zeeuws Biologisch'Museum. Verder werd opnieuw af wijzend beslist over een ver zoek van de gemeente Terneu- zen om geld voor het Zuid- land-theaterbureau. De op heffing van het interprovin ciaal waterschap De Prins Hendrikpolder werd bezegeld en de ontwerp-grondwater- verordening Zeeland werd vastesteld. erneuzen zal nog bin- r tijdelijke verkeers- thouder A. Doordu.vn loop van een gesprek Zaamslag. blemen bekommert, de- kgroep Veilig Zaamslagj ft inmiddels een brief ge it aan 73 bedrijven, waar- er met name transporton- nemingen. Men vraagt rin om er bij alle werkne- s (chauffeurs) op aan te igen zich in Zaamslag aan' maximumsnelheid van 50 imeter te houden. Dat ver at de verkeersveiligheid, js de brief. ovendien gaat het om een leenschappehjk belang ■t voorkomen van mindei ïpathieke acties als demon- tieve wegversperringen en geli) ke". Van onze correspondent TERNEUZEN - In het gebouw van de Bewe ging voor Werkende Jongeren verbonden met de FNV aan de Blokken te Terneuzen werd gisteravond a'" scheid genomen van districtsmedewerker Rob Nagelkerke. Hij is vier jaar in Tei- neuzen werkzaam weest. Tijdens een feestelijk getint afscheid kwamen velen hem de hand druk ken vergezeld van tal va attenties. Verschillen^ sprekers brachten scheidende man c'an voor zijn vele activiteite in deze jaren ontplooi- Tussendoor zorgde zan ger Ries de Vuyst Breskens voor de gezelli ge noot met onder m(,<( een speciaal voor dit a scheid gecomponee liedje. Van een onzer verslaggevers ERNEUZEN - De zes deelnemende gemeenten aan Ke gemeenschappelijke regeling van de vuilnisstort plaats in de Koegorspolder moeten in 1984 per ton vuil ptzelfde (18,20) betalen als in 1983. Hoewel een verminderd ftiilaanbod wordt verwacht is 1 geen aanleiding iets aan de Brijzen voor de gemeenten te Ken. Wel moeten de particu lieren dieper in de buidel tas- p. De tarieven voor land-en uinbouwafvalstoffen gaan Ito 13 naar 13,50, grond en Pin van 10,50 naar 11, fijn win van 8 naar 8,50 per p Een en ander blijkt uit de Pceptbegroting voor 1984 de stortplaats Koegor- older. Het geraamde tonnage voor J®, 90.000 ton wordt waar- Ipnlijk niet gehaald. Dit uit telling na het eerste ,'ptaal al. Hoewel directeur i Huigh van de dienst open- Re werken Terneuzen toen beweerde geen aanwijzingen te hebben dat van het geraam de tonnage afgeweken zou worden blijkt dat nu wel het geval. Er is nu 50.000 ton vuil ge stort wat ruim 800.000 gulden binnenbracht. Voor 1983 wordt echter uitgegaan van een tota le opbrengst van 1.529.424. Dat wordt nu waarschijnlijk 1,2 miljoen. Een exploitatiete kort van drie ton wat door di verse voordeeltjes wordt te ruggebracht tot amper twee ton. De commissie vuilstort plaats Koegorspolder komt woensdag 28 september bijeen om de concept begroting voor 1984 door te nemen. Plaats van handeling stadhuis Terneu zen: tijdstip 14.00 uur. fan onze correspondenU °°STBURG - De werk- voep West-Zeeuwsch- 'anderen van Amnesty 'tiernational houdt ook maand weer een aan schrijf a vonden, bedoeld P reS«ingen onder druk li ?e"*n zodat ze hun poli- ,.1' gevangenen vrijla- I Jegens de werkgroep is J nut van dergelijke „«jfa vonden aange- ,,.j' omdat als gevolg ven Ve'e Amnesty-brie- A ln diverse landen in- I Vri gevangenen zijn I leni ®e'a'en- Speciale ta- ™ennis is overigens niet omdat voorbeeld- 1 aanwezig zijn. tleven Deze maand is de schrijfactie gericht op vrij lating van een student in Zuid-Korea, een arts in Soedan en een onderteke naar van Charta '77 in Tsjechoslowakije. Men kan maandag 19 september te recht bij mevrouw Van de Ameele, Oostlangeweg 9 te Hoofdplaat (20 tot 22 uur), dinsdag 20 september van 19 tot 21 uur bij mevrouw D. Kramer, Zegveldstraat 5 te Zuidzande en in de be- jaardensoos aan de Roze- marijnstraat 1 te IJzendij- ke. Woensdag 21 september tenslotte wordt van 19 tot 21 uur een schrijfavond ge houden in de wereldwinkel aan de Van Zuyenstraat 17 te Breskens. Van een onzer verslaggevers ZUIDZANDE - Het in de Oostburgse recrea tienota aangekondig de beleidsvoornemen van de gemeente om campings de moge lijkheid te bieden uit te breiden tot een op pervlakte van mini maal vier hectare roept bij de West- zeeuws-Vlaamse na- tuurbeschermings-ve reniging 't Duumpje nogal wat vraagte kens op. „Hoewel in de nota wordt gesteld dat het om een verant woorde groei gaat, is dit nog maar de vraag", stelde Duumpje-voorzitter Thijs Kramer gisteravond tijdens een speciale bijeenkomst van de werkgroep planologie van de vereniging in Zuidzande. Hij wees er op dat, wanneer alle daarvoor in aanmerking komende campings van de mogelijkheid tot uitbreiding gebruik maken er 40 hectare extra aan kampeerterreinen langs de kust zal komen, een toename met 26,5 procent. „En dat zal ongetwijfeld gevolgen hebben voor de rust, het land schap en het leefmilieu", aldus Kramer. 'Het argument van de ge meente Oostburg dat een cam ping pas bij vier hectare ren dabel wordt wenste hij niet te accepteren. „Nu is het vier hectare, maar wie garandeert dat het volgend jaar geen zes of zeven hectare wordt? En is er dan nog steeds sprake van een verantwoorde groei?" Kramer kon zich vinden in het door de gemeente aange dragen principe dat drukke kustgedeelten moeten worden afgewisseld met rustigere ge bieden, maar zei over de con cretisering hiervan weinig in de nota te hebben teruggevon den. Daarom wierp hij enkele suggesties op om te bewerk stelligen dat bepaalde daar voor uitgezochte strandge- deelten ook inderdaad rustig zullen blijven. „Er valt bij voorbeeld te denken aan het weglaten van dijkovergangen en afsluiten van stukken kust weg". Omdat de camping Na poleonhoeve tussen Groede en Breskens als gevolg van de dijkverzwaringen toch zal moeten worden verplaatst, gaf de Duumpje-voorzitter in overweging om dan maar ge lijk rigoreus te werk te gaan. „De camping ligt nu nog pre cies in een als rustig gebied aangewezen deel van de kust strook", aldus Kramer. „Een aansluiting van de Napoleon hoeve bij het recreatiecentrum Schoneveld is dan ook aan te bevelen". Hoewel in de nota wordt ge steld dat er na de dijkverzwa ring voor de Groedse Duintjes geen problemen te verwachten zijn, betwijfelde Kramer dit. Vanwege de verwachte cam ping-groei en de geplande aanleg van een groot parkeer terrein zei hij een toenemende druk op dit duingebiedje te vrezen. Volgens hem is het daarom noodzakelijk de Groedse Duintjes tot gesloten terrein te verklaren en in be heer te geven bij de stichting Het Zeeuwse Landschap. AMSTERDAM - In bintje 35- 50mm kwamen 4 contracten tot stand voor levering april tegen 43,00-42,30 per 100 kg. De stemming was kalm. Voor bintje 50 mm wer den 10 contracten verhandeld voor leering november bij een prijs van 58,00 tot 57,30 per 100 kg en 585 con tracten voor levering april tegen 75,50 tot 77,10. De stemming was respectievelijk kalm en goed prijs houdend. TERNEUZEN, 16 september - Per stuk: bloemkool A 111-130, A2 87- 90, B 78-98, komkommers 52-54. Per kg: andijvie 31-50, boerenkool 18- 28, prinsessebonen 110, savoyekool 85-92, spitskool 69-80, kassnij bonen klasse I 310, pruimen 90, tomaten (bakje a 6 kg) B2 1100-1110. GOES, 16 sept. - Centrale Tuin bouwveiling. Komkommers kas stuk kl. 1 0.26-0.38, kg. kl. 2 km 0.25, sla natuur kl. 1 0.14-0.37, tomaten kg. kl. 1 C 0.62, A 1.39, andijvie klg. kl. 1 0.42-0.70, bloemkool st. kl. 2 x 0.40, 1.50-1.70, bospeen natur kl. 1 0.32, spinazie kg. kl. 1 2.00, sperzie bonen kg. kl. 2 1.40, pronkbonen kg. kl. 2 2.10, prei kg. kl. 2 0.84, rodekool kg. kl. 1 B 0.55, A 0.67, 0.60, Het 'bestuurlijk drama Aardenburg' -een kreet van ex-wethouder Jan de Ridder in een brief aan de Zeeuwse commissaris van de koningin- beleeft zijn eerste verjaardag. Hoewel alle bouwstenen uiteraard al in voorgaande jaren werden aangedragen brak in september vorig jaar het deksel van de beerput. Er trad een nieuwe gemeenteraad aan, die twee kersverse en dus nog onbesproken wethouders in het zadel tilde. Een duo, door beleidsafspraken met elkaar verbonden, dat de met solo-aspiraties behepte burgemeester W. Lockefeer in bedwang diende te houden. En vanaf dat moment brak de pleuris los. Alsof het om een wereldrijk ging, zo werd en wordt nog steeds in dit 4000 inwoners tellende gemeentetje met alle mogelijke middelen gevochten om de macht. Nadat op 31 mei wethouder Jan de Ridder op uiterst discutabele gronden was ontslagen, leek er even een kentering op til. Commissaris van de koningin C. Boertien riep plotseling alle betrokkenen op het matje en wist een verzoeningspoging af te dwingen. Maar de in Middelburg geplengde krokodille- tranen waren al weer opgedroogd toen het gezelschap in Aardenburg terugkwam. En het spel van insinuaties, regelrechte beschuldigingen en intimidaties begon weer van voren af aan. Nog driejaar duurt het tot de volgende raadsverkiezingen en zolang zal Aardenburg een in feite onbestuurbare gemeente blijven. De puinhoop die deze gemeenteraad uiteindelijk achterlaat is nu al vrijwel niet meer te overzien. Enkele medespelers in deze tragedie geven hun visie: Wie is er schuldig aan dit fiasco en hoe ziet de toekomst er uit? Door Co Meertens Voor de uitgerangeerde wet houder Jan de Ridder zijn de druiven begrijpelijkerwijs erg zuur. Vandaar dat hij zijn tegenstanders, die tij dens de raadsvergadering van 31 mei met een wel zeer botte bijl de poten van onder zijn stoel hakten, nog maar moeilijk objectief tegemoet kan treden. „Toch ben ik er niet gefrustreerd door ge raakt", zegt de VVD'er. „Hun overwinning zal maar van korte duur zijn, want ik weet dat over drie jaar de verhoudingen totaal anders zullen liggen. Wat dat be treft zijn de signalen vanuit de bevolking erg duidelijk: het CDA wordt weggevaagd en de VVD komt terug in het college". Of dat nieuwe college ook in 1986 nog zal worden voor gezeten door burgemeester W. Lockefeer is een vraag die over zo'n anderhalf jaar door de minister van bin nenlandse zaken moet wor den beantwoord, wanneer de gebruikelijke herbenoe- mings-procedure wordt af gewikkeld. Maar volgens De Ridder bestaat er geen twij fel over dat de als 'bourgon- disch' bekend staande eerste burger de hoofdschuldige aan het Aardenburgse dra ma. Gedecideerd: „Een man zonder bestuurlijke capaci teiten, maar wel iemand die zijn macht als burgemeester misbruikt. In grote maar ook in kleine zaken, zoals die keren dat hij in het college bewust een bouwvergun ning ophield van iemand die hem niet aanstond. Een man ook die door zijn overdadige drankgebruik geen ontzag meer heeft, maar er wel voor zorgt dat de mensen bang voor hem zijn. En in een gemeenschap als Aar denburg, waar nog veel mensen tegen een burge meester opkijken, weet hij zijn macht ook uit te spelen". Dick van Heijst, voorzit ter van de PvdA in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en tijdens de laatste raadsver kiezingen tweede op de so- cialistischekandidatenlij st in Aardenburg, stelt het de ze week in het afdelingsblad van zijn partij nog veel har der: „De laatste tien jaar is deze man (Lockefeer) er in geslaagd om bij voortduring mensen tegen elkaar uit te spelen en kapot te maken. Dit alles in een nooit afla tende ijver om zijn eigen voordeel na te streven. Hier bij heeft hij mensen uit de huidige raadsmeerderheid zodanig betrokken en aan zich verbonden, dat dit de hoofdzaak is van het slechte functioneren van de ge meenteraad. Een deel kan hem gewoon niet afvallen, omdat men medebetrokken en medeschuldig is". Voor Van Heijst is er dan ook maar één oplossing om te voorkomen dat Aarden burg aan de perikelen ten onder gaat: „In het belang van de gemeente moet Loc kefeer niet meer voor een nieuwe ambtsperiode in aanmerking komen. Ik durf zelfs te stellen dat zijn aan blijven tot maart 1985 niet aan te bevelen is". Volgens Van Heijst heerst er angst in Aardenburg, zelfs onder en kele raadsleden van de op positie. Aan den lijve „Zij hebben de chantage- praktijken van de heren aan den lijve ondervonden en zijn tijdens de verkiezings periode van 1982 geconfron teerd met een meneer Bonte, die op pad was gestuurd om in hun privé- en werksfeer schade aan te richten". En dit soort acties zijn nog steeds aan de orde van de dag, schrijft de PvdA-voor man. „Men schuwt geen en kel middel om de huidige oppositie-leden en hun ach- Jan de Ridder (links) en René van de Wijnckel in september vorig jaar op de dag dat ze tot wethouder werden benoemd. Toen konden beiden nog lachen.... - fotowimkooyman terban onder druk te zetten en op welke manier dan ook onderuit te halen. Maar al tijd is het weer overduide lijk dat het brein achter al deze druk de heer Lockefeer was en is". Mag dan naar het oordeel van De Ridder en Van Heijst de burgemeester de schur kenrol spelen in het stuk, minstens net zo schuldig is volgens hen de raadsmeer derheid (CDA, Gemeentebe langen en Lijst De Clerck), die er alleen maar zou zitten om Lockefeer en 'machts wellusteling' René van de Wijnckel de hand boven het hoofd te houden. Na zijn ontslag als bestuurder geselt De Ridder in een open brief aan de raad zijn opponen ten: „In de periode dat ik als wethouder heb gefunctio neerd, heb ik moeten vast stellen dat u, meerderheid van de raad, op geen enkele positieve wijze getracht heeft Aardenburg te bestu ren". „Ik memoreer het niet toelaten van het raadslid A. Scheppers (hier werden alle begrippen van democratie en behoorlijkheid met voe ten getreden), het inbrengen van een drietal moties van wantrouwen tegen mijn persoon, het niet zitting ne men in de commissies, om over uw houding inzake het carillon maar te zwijgen. Door uw toedoen is Aarden burg onsterfelijk belachelijk gemaakt, niet alleen in Zee land, maar in heel Neder land. U bent verantwoorde lijk voor de bestuurlij kse chaos die hier is ontstaan". „Een vreemd groepje, die raadsmeerderheid", zegt De Ridder er enkele maanden na zijn ontslag over. „Je vraagt je toch echt af wat die mensen samen bindt, als je bedenkt dat Louis de Clerck (eigen lijst) en Willy van Helden (Gemeentebe langen) vroeger geen goed woord voor Lockefeer over hadden, terwijl ze nu pal achter hem staan. Neem nu Van der Bliek (CDA) en Bonte (Gemeentebelangen), twee ex-wethouders die sa men in het college hebben gezeten en elkaar toen wel konden afschieten. Nu zijn het plotseling twee handen op één buik. Wat is daar toch allemaal de oorzaak van geweest? Welke kracht heeft deze lieden in eikaars armen gedreven?" Redden Ook Van Heijst gaat in zijn artikel in op de handels wijze van de raadsmeerder heid en schuift de zwarte piet door naar het CDA, die er alles aan gelegen zou zijn om partijgenoot Lockefeer te redden. Het bestuur van de Aardenburgse CDA-af- deling, zo schrijft de PvdA'er, heeft elke controle over de eigen raadsleden verloren. Van een al enkele keren aangekondigde roye- ments-procedure tegen Adrie van der Bliek en Eugène Ferket is nog steeds niets terecht gekomen, hoe wel het CDA-bestuur wel duidelijk heeft gemaakt to taal niet achter de handel wijze van de fractieleden te staan. „Tot nu toe hebben de CDA-bestuursleden geen gebruik gemaakt van hun macht", aldus Van Heijst. „Terwijl zij goed moeten be seffen dat ze één van de in strumenten in handen heb ben om Aardenburg weer wat bestuurbaarder te ma ken". Evenals De Ridder is de PvdA-voorzitter er dan ook van overtuigd dat, wan neer het CDA-bestuur blijft aarzelen, de rekening over drie jaar zal worden gepre senteerd: „Bij de verkiezin gen in 1986 zullen we dan zien of Van der Bliek en Ferket nog op het politieke toneel weerkeren". Macht vergaren Ook voor René van de Wijnckel ziet Van Heijst nauwelijks nog toekomst: „Het is een pure machtswel lusteling, die ten koste van alles macht wil vergaren. In zijn drang naar meer en meer macht weet hij het on derscheid tussen waarheid en leugen niet meer te ma ken. Met mij hebben reeds velen ervaren dat, zelfs al benader je hem in gezel schap van een heel leger personen met medenemen van een studio vol opname apparatuur, hij nog glas hard eerdere uitspraken en beloftes als nooit gedaan be titelt". En Jan de Ridder over zijn voormalige colle ga-bestuurder: „De grootste opportunist die ik ooit ben tegengekomen en die nie mand ontziet om zijn positie veilig te stellen. Politiek en bestuurlijk volledig onbe trouwbaar". Keiharde taal allemaal, waaruit valt af te leiden dat men in Aardenburg het sta dium van de totale oorlog heeft bereikt. In plaats van een verzoening is de strijd alleen maar geëscaleerd, terwijl de regels die in een normaal verkeer tussen mensen gebruikelijk zijn volledig overboord zijn ge gooid. Een jungle, waar zachtaardige naturen nau welijks overlevingskansen hebben. Boeven t Maar hoe denkt 'de andere kant' er over, de raadsmeer derheid van CDA, Gemeen tebelangen en Lijst De Clerck? En zijn deze toch eerzame echtgenoten en huisvaders inderdaad het stelletje boeven, zoals De Ridder en Van Heijst schij nen te menen? Adrie van der Bliek, fractievoorzitter van het CDA, moet er maar eens om lachen. „Wat er in Aar denburg het laatste jaar is gebeurd is verschrikkelijk, maar wel verklaarbaar", zegt hij. „De processen om tot een opener bestuur te ko men hadden geleidelij ker moeten verlopen, nu moest het van bepaalde mensen al lemaal gelijk gebeuren". Dat met het verdwijnen van burgemeester Lockefeer ook de problemen zouden zijn opgelost gelooft hij niet. „Het is een misvatting om alles maar terug te voeren tot deze man. Ik heb negen jaar samen met hem in het college gezeten en ik kan dan ook verklaren: Locke feer is geen schurk en wat er nu allemaal over hem wordt uitgestort, dat heeft hij echt niet verdiend. Mijn ervaring is dat er met hem prima valt samen te werken, mits er wederzijds vertrouwen is". En dat was er tussen Loc kefeer en De Ridder niet, be nadrukt Van der Bliek. „Die man was als wethouder veel te eigengereid. Die besefte niet dat je in een kleine ge meente als Aardenburg op een collegiale manier moet besturen. Daarom was hij uiteindelijk ook niet te handhaven en daar heeft hij het echt zelf naar gemaakt". Grootste zorg Van der Bliek zegt terdege te beseffen dat, wanneer de twee blokken in de raad niet tot elkaar weten te komen, Aardenburg onbestuurbaar blijft. „Dat is mijn grootste zorg, dat we nog drie jaar zo door zullen moeten sukke len. En daarom zijn wij best bereid wat water in de wijn te doen, om tot een toenade ring te komen. Van ons hoef je geen scheldpartijen te verwachten of regelrechte beschadigingen van mensen, wij willen echt proberen de zaak weer terug in het spoor te krijgen, maar dan moet de oppositie zich ook eens con structief opstellen". En dat kan alleen maar, zo stelt de CDA'er, wanneer De Ridder c.s. een streep onder het verleden willen zetten en zich opnieuw gaan inspan nen voor het wel en wee van Aardenburg. „Goed, De Rid der zal niet op z'n wethou- derspost kunnen terugke ren, maar dat moet-ie dan maar slikken. Van de Wijnckel is tenslotte ook op een weinig elegante manier in mijn plaats wethouder geworden en dat gooi ik hem nu ook niet meer voor de voeten. Op een gegeven mo ment moet je kunnen zeg gen: zand er over en nu weer samen verder". Vort een onzer verslaggevers RILLAND-BATH - De club van Daihatsu-rijders houdt het komend weekeind een 4x4- meeting op het Scheldecircuit in Rilland-Bath. 4x4 wil zeg gen: auto's die op alle vier de wielen worden aangedreven op basis van het beproefde Jeep-concept. Zaterdag rijden de deelne mers een puzzelrit door de Zeeuwse polders, voor zondag staan terreinproeven op het programma op het Scheldecir- cuit zelf. Er hebben ongeveer tweehonderd terreinwagenbe- zitters ingeschreven. De Daihatsu Taftclub heeft zich bij de organisatie van haar 4x4-weekend verzekerd van de steun van de ANVT (Algemene Nederlandse Vere niging voor Terreinvoertui gen). Dat houdt in dat het deelnemersveld niet louter uit Taftrijders zal bestaan. Vrij wel alle gangbare typen, van de kleine Suzuki tot zware jongens als Mercedes en Land rover toe, zullen van de partij zijn. Voor wie belangstelling heeft de 'modderproeven' van zondag bij te wonen, het spek takel begint om 12.00 uur. RETRANCHEMENT - In de nacht van donderdag op vrij dag is bij de benzinepomp van de heer Van C. in de Zwin straat een benzinediefstal ge pleegd. Het hangslot van de benzinepomp, waarin zich bromfietsbenzine bevond, was geforceerd. Om hoeveel benzi ne het gaat is niet bekend. OOSTBURG In de Nieuw- straat bij de afslag Baljuw Velterweg kwamen twee per sonenauto's, bestuurd dooor I. de M. uit Aardenburg en E. H. uit Sluis, met elkaar in bot sing. Dit gebeurde doordat De M. de bocht te ruim nam bij het indraaien en de achterop komende H. tegen de auto van De M. reed. SLUIS - Op de kruising Smee- straat - Brugstraat en Blau- wetorenpad kwam mevrouw E. uit Sluis met haar perso nenauto teveel links in de bocht. Zij reed hierbij tegen een auto van de heer Van de M. uit het Belgische Malle. Beide voertuigen liepen mate riële schade op.

de Stem | 1983 | | pagina 37