A. Arens wint kringvlucht uit Chateauroux Ües van^nmenv KV )RT MIDDEN -ZEEUWS Kim Reijnierse klopt Piet Vonk ERMISBAL Jubilerende leraar Nonneman in Hulst: Kleuterjuf Hengstdijk uitgewuifd DE STEM A121 7&TERPAG 17 SEPTEMBER 1983 AARGETIJDEN" PAGINA ZEELAND 2 papa en mama I Bietenoogst valt nog mee j proficiat proficiat schat ons corina jeanneke konijntje de jager_ tejater taps 5 jaar! FOTO-SERVICE Bestrijdingsplan bacterievuur Kabinet wil beperkt plantverbod Rotaryrit De Vossenrijders KVO kring Hulst opent seizoen Zeeuwse kampioenschappen 10 Engelse mijl: ANTIEKE GRENEN MEUBELEN Plaatselijk nieuws Hulst Kloosterzande Sint Jansteen Lamswaarde Clinge Graauw orkest „Amber", ig 21.00 uur. ier, veel plezier. BIBTIM VAN ZEELAND T22 qe. |ubileum, receptie, irloving, overwinning, ir door, mag best eens tfel op de pagina ili|k is dat niet en duur (b v 6 regels kosten stelt 'n tekst op, belt an onze bijkantoren of aan de balie Darticulieren 40 Een grote regel iet bi|plaatsen van een 10,-toeslag Bi| niet rdt 2,50 adm kosten lyonkantoren Hulst, el 01140-13751, lat 9, tel 01150-17920; tel 01100-28030. Goedemorgen Hartelijk gefeliciteerd met jullie 121/2-jarig hu welijk. Patrick, Remco, Michel Van een onzer verslaggei 1 I BREDA - De bietenoogst in zuidwest-Nederland I I zal beter zijn dan tot voor t I kort werd gedacht. Des- E I kundigen van de Suiker j£ i Unie houden nu rekening S i met een opbrengst van 50 I tot 52 ton bieten per hec- I tare. Op de lichtere gron- den in het noorden is de I I schade door het natte en I koude voorjaar en de te 3 I droge zomer wel groot. 1 I De campagne zal, op j 2 grond van deze resulta- I ten. een week eerder be- I ginnen dan eerst was ge- 1 I dacht, namelijk op 3 ok- 1 I I tober. Er wordt rekening S gehouden met een cam- 3 I I pagne van tien weken. Volgens de heer j a. Luitjens van de Sui- I ker Unie zal de landelijk I gemiddelde opbrengst I per hectare uitkomen op 1 48 a 49 ton. Dat is, geme- 1 I ten over een aantal jaren, 3 I een gemiddeld normale I opbrengst. De omstan- I digheden vorig jaar wa- ren zo buitengewoon E goed, dat toen een op- 1 brengst van 61 ton per |j 1 hectare behaald kon wor- E i den. 1 I De Suiker Unie heeft dit jaar 117.000 hectare E II ingezaaid, tegen 136.000 in 1982. De helft van deze te- E rugval is te wijten aan E het slechte voorjaar, de andere helft was gepland. I tlIllllllllllllllllllllliill Nie gek doeeeen Duide lijk wel dus Adrie met je 25e verjaar- dag. Je eigen schatte bout. Dit is dan voor ons ma be doeld als een geintje met uw verjaardag hier te staan in 't kleintje van heel de vloot (de zwagers) en ook op deze - Veerse dag komen we kij ken of de koffie klaar is. 'Wie wil, kan met de lts ver komen' Van een onzer verslaggevers HULST - „Wie de wil en motivatie heeft kan met een opleiding lts een heel eind komen". Die uitspraak kan de Hulster leraar Bouwkunde J. Nonneman (53) rustig doen na 25 jaar trouwe dienst aan het onderwijs. Zelf is hij het levende bewijs van z'n stelling. Hij begon vers van de ambachtsschool als timmerman, maar keerde na tien jaar werken en zelfstudie terug op het oude honk; de lts in Hulst. Nonneman geeft er Bouw kunde, een basisvak voor tim merlieden en metselaars. Voor hij een avondstudie voor do cent begon wilde hij eigenlijk eerst een aannemerscursus gaan volgen. Dat is er nooit van gekomen omdat een oud leraar tegen hem zei: „Je bent een goeie voor het onderwijs". En zo maakte Nonneman z'n rentree in het Houtenkwar tier, de toenmalige Hulster ambachtschool. „Dat was in een tijd dat er nog veel leraren nodig waren. Ik was de enige sollicitant. Dat is nu wel an ders", vertelt Nonneman. Met het veranderen van de schooljeugd zegt hij weinig moeite te hebben: „Ik heb zelf kinderen en dat scheelt. De jeugd van nu is vrijer, maar dat vrij zijn moet ook weer niet uitmonden in brutaliteit. Als leraar heb je dat zelf in de hand. Je moet laten merken wat kan en niet kan". Dat er weinig toekomst op de arbeidsmarkt is, baart hem wel zorgen, maar toch is hij niet pessimistisch. De jubile rende docent: „Een redelijk percentage van de leerlingen Wie had dat gedacht, morgen is de dag dat mijn 21 worden mag Gon, H G. Je schat. Zaterdag 17 sept. hiep hoera wordt 19 jaar. Vandaag nog thuis, volgend jaar in jouw eigen huis. Pa, ma, Teddy. Goedemorgen H.G. met je 21e verjaar dag. Tot vanavond. Ellen en Conny. Ik blijf op jou jagen Spelen maar! Op naar de tien, al ben Ik weg, ik bli| |e zien! Hannie I' Kleuterjuffrouw Tinie kreeg bij haar .afscheid een fraai reliëf aangeboden, dat door 'haar' I taters zelf gemaakt was. - toto de stem/cor j de boer Van onze correspondent |®NGSTDIJK - Juffrouw Ti- I,le Baecke-van Osselaere Ijam gisteravond afscheid als |™ofd kleuterleidster van de 'Herschool in Hengstdijk, I1® functie die zij acht jaar pvulde. I be kleuters hadden onder l eiding van de nieuwe kleuter- eidster, Brigitte Steins een wandbord gemaakt oor de babykamer van het van juffrouw Tinie, ^bastiaan. Na een woord van waarde- I'"g door het hoofd van de la- I. school, Fons Schelfshout, l *t'en kleuters enige I 'Mansjes op en zongen zij I "aantal feestliedjes. I Namens het schoolbestuur l«ak voorzitter Wim Van een dankwoord uit en TEL 016 Z365Z3 POSTBUS 329 4800 MB 8"' Wilt u een glansafdF* j (12x17) van een foto uit u Stem gemaakt door Stem-totograaf? Stuur artikel onderschrift in .m' Vermeld plaatsingsaaiu uw naam, adres en toonnummer. a(1 j Stuur uw aanvraag „Fotoservice d® mB Postbus 3229, 4800 W Breda. 0| Sluit een Eurocheque girobetaalkaart bi) 5 - per afdruk |SCh •Inlichtingen tele'0 076-236573. I^rtiandigde een fruitschaal. 1/ Hengstdijkenaren maak- ltiiiuan c'e gelegenheid ge- Kt °m luffr°uw Tinie de drukken en een ca- I "tje te overhandigen. I Distermiddag vond I Koolstraat vlak voor de l'-Jir- 'g met de Zoutestraat in -.. een kop-staart-aanrij- .8 Plaats tussen twee perso- L aut0's. Hierbij ontstond nële schade. Bestuurder Ij uit Bühlental uit Duits- a f °Pte voor de kruising. Itoh'v r 'lem komende auto- felliln' mevrouw I. P. uit St. s"Waas, bemerkte dit te en reed achterop de auto komt nog aan de slag en er zijn er ook nogal wat die verder le ren als zien dat ze niet aan het werk komen". Het ouderwetse beeld van de lts als zou deze opleiding al leen maar goed zijn voor leer lingen die nergens anders voor deugen, betitelt hij als 'een witte boordenmentaliteit' die nauwelijks uit te bannen is. Nonneman licht dat als volgt toe: „Het zit er nog altijd in, aan een kant begrijpelijk om dat veel ouders hun kinderen zo ver mogelijk willen laten studeren, maar ze vergeten wel eens dat je met een lts ook een heel eind kan komen. Veel van de jongen die hier begon nen zijn werden leraar, aan nemer, tekenaar en zelfs ge meente-opzichter". Het 25-jarig jubileum van Nonneman wordt vrijdag 23 september gevierd, te begin nen met een eucharistievie ring in de aula van de Hulster lts. Deze begint omhalf elf. 's Middags is er om half vier een bijeenkomst voor de schoolge meenschap en om vijf uur volgt er een receptie voor on dermeer de oud-leerlingen. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Het kabinet heeft gisteren besloten tot een beperkt plantverbod voor gebieden die extra vatbaar zijn voor bacterie- vuur. Dat blijkt uit het ontwerpbesluit 'bestrij- dings bacterievuur', waar aan de ministerraad giste ren haar goedkeuring heeft gehecht. Voor bacterievuurge- voelige gebieden, zoals Midden-Zeeland, bestond al een aantal bestrijdings maatregelen, maar die worden nu aangevuld met nieuwe preventieve maat regelen. De belangrij kste daarvan is de vorming van speciale gebieden waar binnen de bedrijfsmatige teelt van boomkwekerij ge wassen wordt geconcen treerd. Buiten die gebieden wordt teelt tegen gegaan. Binnen de concentratiege bieden wordt voor ama teurkwekers een verbod ingesteld tot het aanplan ten en vervoeren van extra vatbare boomsoorten, zoals de meidoorn. Tevens kan GOES - Herfstfestijn - Van daag (zaterdag) is de laatste dag van een driedaags herfst festijn in Goes. Dit braderie achtig gebeuren vormt de af sluiting van de Toeristische Dagen, die de Goese Midden stands Centrale dit seizoen heeft georganiseerd. De win keliers zijn met hun produk- ten de straat op gekomen en op diverse punten in de stad zijn eet- en drinkkraampjes te vinden. Een extra-attractie vormt de kameel Gerda die door de stad wandelt. GOES - Ter Valcke - Ver pleegtehuis Ter Valcke heeft de vaste bezoektijden op de verpleegafdeling afgeschaft. Met ingang van 1 oktober zijn bezoekers van patiënten op elk tijdstip welkom. Wel zullen de huisregels gerespecteerd die nen te worden en ook de the rapeutische activiteiten zullen voorrang dienen te heben. Ook de openingstijden van De Ark (ontspanningsruimte) zijn uit gebreid. Tussen 10 en 12 uur is De Ark open voor bezoek. Om meer privacy voor patiënten en bezoekers te garanderen, zullen meerdere spreekka mers worden gecreëerd. THOLEN - Intercollege-over- leg - De colleges van burge meester en wethouders van de Bevelandse gemeenten en Tholen zullen op donderdag 24 september in het gemeente /-N huis van Tholen te St. Maar tensdijk bijeenkomen voor een intercollege-overleg. GOES - RPCZ - Het overleg orgaan Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland komt op woensdag 21 septem ber bijeen in het stadhuis te Goes om 14.15 uur. De begro ting 1984 zal worden vastge steld en ook zal het financieel beleidsplan stichting RPCZ worden besproken. GOES - Jubileum - Het So ciaal Centrum in Goes houdt dinsdag 20 september in de be nedenzaal van de Westerkerk een bijeenkomst waarop aan dacht wordt besteed aan het koperen dienstjubileum van een aantal gezinshelpsters. De dames S. Beenhouwer, C. Hij- man, P. de Jonge, M. Mol, A. Nieuwenhuijse, J. Rouw en N. Vermaas zullen bij die gele genheid in het zonnetje wor den gezet. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. Vanaf 15.30 uur volgt een receptie waarop men de jubilaressen de hand kan drukken. GOES - Vredesweek - De Vre desbeweging op de Bevelan- den heeft voor volgende week tijdens een de landelijke Vre desweek een uitgebreid pro gramma op stapel gezet. Tij dens de braderie in Goes zal men met een stand aanwezig zijn. Op spandoeken, die op 29 oktober mee naar Den haag gaan, kunnen sympathisanten hun handtekening zetten. Vanaf maandag 19 september staan allerlei activiteiten op het programma. Dat zijn: 19 september: 19.30 uur De Sten- ge, Heinkenszand: Avond over vredesopvoeding, 20 septem ber: 20.00 uur: aula Chr. Ly ceum Goes: Schrijver Hans Feddema over geweldloze weerbaarheid, 21 september: Geref. kerk Kapelle: 20.00 uur: „Kernwapens en Gezondheid", 23 september: Geref. kerk Wolphaartsdijk: 19.30 uur: Be zinningsbijeenkomst, 23 sep tember: Vredeskaravan van uit Goes door diverse Beve landse dorpen. Op 8 oktober trekt deze karavaan in een iets andere opzet door de gemeente Borsele. De jubilerende lts-leraar Nonneman. - fotodestem/cor j de boer Van onze correspondent SINT JANSTEEN - De Hul- sterse Rallyclub De Vossenrij ders houdt vandaag (zaterdag) in de omgeving van Sint Jan steen een kaartleesrit voor automobilisten. Deze 'Rotary rit' telt mee voor het clubkam pioenschap en tevens voor het kampioenschap van de Zeeuwsch Vlaamse Automo- bielsport Club (ZEVAC). De lengte voor de A-klasse is 50 kilometer en voor de B- klasse 40. Gereden wordt vol gens het systeem van Ingete kende Lijn. Verder is er voor beginnende liefhebbers een Toerklasse met een lengte van ongeveer 40 kilometer. Deze wordt verreden op een zeer eenvoudig reglement. In schrijven is mogelijk in café De Snor te Sint Jansteen tus sen 18.30 uur en 19.30 uur. De rit is uitgezet door de heer E. Voerman te Hulst. Van onze correspondent HULST - De Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) kring Hulst opent maandag 19 september om 19.30 uur het nieuwe seizoen met de jaar vergadering in gemeenschaps centrum Den Dullaert te Hulst. Naast de jaarverslagen staat op de agenda een be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is van rayon Clinge, Nieuw-Namen, St. Jansteen mevrouw R. Fer- ket-de Klerk, die niet herkies baar is. Na de pauze worden de bestuursbladen van mei en juni 1983 doorgenomen, terwijl er dia's zullen worden ver toond van de oogstdankfees- ten. MIDDELBURG - Op rijksweg 58 nabij Nieuw- en St. Joost- land raakte de 40-jarige auto bestuurder A. L. S. uit Strijen ten gevolge van een plas water op de weg in een slip. Hij vloog met zijn auto in de berm en kwam vervolgens in een sloot terecht. Bestuurder S. werd hierbij licht gewond, zijn auto werd geheel vernield. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - De Zeeuwse titel op de 10 Engelse mijl ontbreekt nog op het palmares van Piet Vonk. Niet zo verwonderlijk, want gisteren werd in de fraaie Walcherse dreven voor de eerste keer om deze titel gestreden. Wat Vonk betreft, zal hij volgend jaar moeten terugkomen, wil hij ook deze parel aan zijn fraaie erelijst toevoegen. Henk Nieuwdorp, die sneuvel de in eer, was er slechts een tiende plaats weggelegd. De Zeeuwse clubtitel was voor het organiserende Dynamo. Uitslag Uitslag: 1. Kim Reijnierse (Dynamo) 10 Engelse mijl in 52.14.2, 2. Piet Vonk (RKHAV) 52.17.7, 3. Johan Antheunisse (Dynamo) 52.27.1, 4. Henk Sij- 'souw (Sprint Breda) 54.05.5, 5. Sam Polderman (Marathon) 54.50, 6. Adrie Joziasse (Dyna mo) 55.10, 7. (eerste veteraan) Ron Abuijs (Dynamo) 55.20, 8. (tweede veteraan) Kees We- strate (Marathon) 55.21, 9. Tonnie Strijdonck (RKHAV) 55.24, 10. Henk Nieuwdorp (AV'56) 55.39, 11. Giel Boone (Marathon) 56.12, 12. Acronius Kramer (AV'56) 56.44, 13. Ron Dellebeke (Marathon) 567.11, 14. Peter Witkamp (AV'56) 57.21, 15. Cor Lammers (AV'56) 58.05, 16. Henk Hamelink (Scheldesport) -58.07, 17. Louw Dingemanse (derde veteraan) (Zeeland Sport) 58.08,18. Jan v. Drongelen (Dynamo) 58.11, 19- Karl Spanier (Dynamo) 58.16, 20. Rinus Schrijver (AV'56) 58.17. Gisteren immers werd hij na een uiterst boeiende wed strijd in de laatste meter door Kim Reijnierse geklopt. Voor Reijnierse betekende het een schitterende revanche op de man uit Hulst. De wedstrijd zelf lag al vrij vlug in de beslissende fase. Na een tweetal kilometers schud de Vonk voor de eerste keer aan de boom. Alleen Kim Reij nierse, Johan Antheunisse en een verbluffende Henk Nieuwdorp waren mee. Nieuwdorp zou wegens een 'vastzitter' in de kuit vrij vlug moeten afhaken. Het was Vonk die constant de farsing voerde met zijn gekende hang en trek stijl. Daarachter de meer gestyleerde Dynamo tandem waarbij Antheunisse meerder malen in de proble men scheen te geraken. Het was echter schijn. Want tus sen de 8e en 12e km ging hij meerdere malen, zij het voor kort, resoluut naar de leiding. Het groepje achter dit drie tal met Henk Sijsouw constant aan het commando, was on dertussen uitgedund tot een zevental eenheden. Met daar bij de verrassend sterk lopen de Tonnie Strijdonck. Bij het opdraaien van de Veerseweg met nog een zestal kilometers te gaan, nam Antheunisse op nieuw de koppositie over. Nog paar keer zou Vonk op dit tra ject aan de boom schudden. Toen hij zijn vrachtje niet kwijt kon, liet hij wijselijk het tempo zakken. De verrassing bleek te komen van Antheu nisse, die bij het passeren van het bord '15 km' in de aanval ging. Vonk trok Reijnierse bij, zodat men met z'n drieën aan het laatste rechte stuk kon be ginnen. Toen kwam, zag en overwon Reijnierse. Bij de veteranen ging de overwinning naar Rob Abuijs, die tot op de meet moest duel leren met Kees Westrate. Voor Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - De kring Centrum Zeeuwsch-Vlaan deren hield met een deelname van 428 jonge duiven een kringconcours vanuit Chateauroux. Winnaar werd een duif van A. Arens te Spui met een snelheid van 1849,67 mpm. 2. A. Rombout te Westdorpe, 3. Combinatie Wiskerke-De Putter te Philippine, 4. Jos Koch, 5. A. Baart, beiden te Terneuzen, 6. P. Baecke te Westdorpe, 7. A. Peersman, Axel, 8. M. de Smet, Sluiskil, 9. T. de Bruijn en zoon, Philippine, 10. Combinatie De Puy-Biezen, Sluis kil. Inkorfcentrum Hulst met 123 jonge duiven 1846,61 mpm. 1 en 3. M. Rlaassen, Absdale, 2. Ch. de Beule en zoon, Sint Jansteen, 4. J. van Spaandonck, St. Jansteen, 5. Ed. de Cock, Hulst, 6 en 7. G. van de Heij den, Nieuw-Namen, 8. L. van de Gucht, Hulst, 9. C. Thuij, Heikant, 10. A. Adriaansen, Hulst. Nieuw Leven te Koewacht met 127 jonge duiven 1868,11 mpm. 1 en 6. Th. de Block, Heikant, 2. Jac. Ele- geert, Koewacht, 3. Ch. de Bruijn en zoon, Heikant, 4. R. Kegels, Koe wacht, 5. D. Nice, Heikant, 7. W. Timmerman, Sint Jansteen, 8. Ch. Suij, Koewacht, 9. gebr. Thijs, Hei kant, 10. R. van Essen, Sint Jan steen. Herleving te Kloosterzande met 130 jonge duiven 1810 mpm. 1. René van Goethem, 2 en 3. F. Roctus, 4. L. de Waal en zoon, 5. R. Heijens, 6. C. Bisschop, 7. A. Hulshout, 8. Ver- schuren-Andriessen, 9. W. Boog aard, 10. L. Kerckhaert. VZV te Hoofdplaat met 79 jonge duiven 1838,13 mpm. 1. J. Scher- beijn, 2. A. Martens, 3. A. de Poor ter en zoon, 4. H. Calon, 5. J. Mar tens. De Getrouwe Duif te Cadzand met 108 jonge duiven 1643 mpm. 1. D. van Kerkhoven, 2 en 6. A. de Put ter, 3. J. de Mey, 4 en 8. A. Duininck en zoon, 5. S. de Putter, 7. Aart Vasseur, 9. A. van Houte, 10. J. van de Plasse. De Snelvliegers te Oostburg met 100 jonge duiven 1690,87 mpm. 1 en 8. G. Tas, 2,6 en 9. W. van Unen, 3. J. Simpelaar, 4. B. van Veenendaal, 5. G. van Steenberge, 7. R. van Hee, 10. M. Buysse. Concoursbond Zuidbeveland met 551 jonge duiven 1897,5 lmpm. 1. A. Dommanchet te Hansweert, 2. P. Butler, Kapelle, 3,7 en 10. F. van Hijfte en zoon, Yerseke, 4. L. Hij- man en zoon, Goes, 5. Jac. Bauer, Kruiningen, 6. W. Muller, Wilhel- minadorp, 8. E. Vermast, Yerseke, 9. J. Wouterse, Kwadendamme. Concours Combinatie West Zuid beveland met 107 jonge duiven 1698,24 mpm. 1 en 6. C. Hermes, Le- wedorp, 2 en 4. P. Oele, Oudelande, 3. A. van de Dries, 's-Heerenhoek, 5. C. Steenhard, Goes, 7 en 8. L. Goedegebure, 's-Heer Arendsker- ke, 9. D. Rijk, Heinkenszand, 10. P. van de Waart, 's-Heerenhoek. Nog Sneller te Breskens met 130 jonge duiven 1864 mpm. 1. gebr. Pijcke, 2 en 3. J. Reinvout, 4 en 5.1. de Kruyter, 6. W. D^ansen, 7.1. den Dekker, 8. B. Neve, 9. G. Dusar- duijn, 10. C. van Opdurp en zoon. Eendracht Maakt Macht te Ter- neuzen met 135 jonge duiven 1663 mpm. 1,2,4,7 en 10. gebr. Scheele, 3 en 9. De Bruijne-Zegers, 5 en 8. G. Neels en zoon, 6. W. van Hoeve. Doornik: C C Zuid-Beveland met 1367 dui- iven 1672,60 mpm. 1. F. van Hijfte en zoon, 2. K. Tjarks, beiden Yerseke, 3. A. Mulders, Goes, 4 en 7. me vrouw Jeremiasse te Yerseke, 5. J. de Ritter, Hansweert, 6,8 en 9. G. Verbart, 10. A. van de Dries, beiden te 's-Heerenhoek. Blauwe Doffer te Hansweert met 104 duiven 1657 mpm. 1 en 5. J. de Ritter, 2. D. Ocké, 3. L. van Ertvel- de, 4 en 10. A. de Leeuw, 6. C. Zuid- weg, 7. F. Vette, 8. Combinatie Op 't Hof, 9. De Keijzer en zoon. Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 96 duiven 1639 mpm. 1,2,3,7,8,9 en 10. G. Verbart, 4. A. van de Dries, 5. A. Moison, 6. P. de Vos,. De Uiver te 's-Heer Arendskerke met 241 duiven 1618 mpm. 1 en 5. C. Steenhard, 2. J. van de Velde, 3. D. Rijk, 4 en 9. A. van de Swaluw, 6 en 7. M. Beenhakker, 8. J. Polderman, 10. M. Koens. De Zwaluw te Kwadendamme met 70 duiven 1598 mpm. 1. F. Franse, 2. D. Franse, 3,6 en 10. Steenbakker- Goud, 4 en 9. M. van Beveren, 5. J. Raas, 7 en 8. J. Wouterse. EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 2 TERNEUZEN 01150-12237 Collecte - De collecte die het Koningin Wilhelminafonds de afgelopen veertien dagen in Hulst hield, heeft een bedrag van f 6767,05 opgebracht. ABVA/KABO - De afdeling Hontenisse van ABVA/KABO houdt op 30 september de eer ste van een nieuwe serie kaart-avonden. De openings avond voor het nieuwe seizoen vindt plaats in het gemeen schapshuis te Groenendeijk. Schieting - Aan de schieting in café De Kroon namen 41 schutters deel. De uitslag was: Hoge vogel en tweede zij vogel J. van Kerkhoven te St. Jan steen, eerste zij vogel F. Reu nis, St. Jansteen. De meeste kleine vogels (5 stuks) P. van Remoorter te St. Jansteen. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting voor ouderen in ge meenschapscentrum De Wa rande namen 16 kaarters deel. De eerste prijs was voor P. Polspoel te St. Jansteen en de tweede prijs voor Th. de Vet, Hulst. De eerstvolgende prijs kaarting voor ouderen in De Warande is op woensdag 5 ok tober. Bridge - In gemeenschapshuis De Luifel speelden de leden van de bridgeclub hun vierde wedstrijd in de najaarscompe titie. Het was een Howell 10 met 11 paren. De uitslag was: 1. Dames Van Puyvelde en Bo- gaert, 2. heren van der W iel en de Waal, 3. mevrouw Bies- broeck en de heer Radema kers, 5. mevrouw Joossen en de heer de Booy. Clubkampioenschap - Tennis vereniging Game '78 houdt het komende weekeinde de club kampioenschappen voor de jeugd. Hierbij zijn de jeugdle den verdeeld in drie klassen: de klas van de kleinsten; als tweede klas in de leeftijd van 13 jaar en daarboven de klas tot 17 jaar. Op beide dagen be ginnen de wedstrijden om 9 uur 's morgens. EHBO - In het bijzijn van de ouders had gisteravond in het gemeenschapshuis de uitrei king plaats van getuigschrif ten en speldjes aan de 21 ge slaagde jeugd-EHBO'ers. In de afgelopen vijf jaar zijn er nu in totaal 97 jeugd-EHBO'ers opgeleid Afdelingsvoorzitter George Weemaes toonde zich ver heugd met deze nieuwe jeugd- EHBO'ers. Hij sprak de hoop uit dat velen van hen straks kunnen fungeren als volwaar dige EHBO'er. Hij dankte de docenten Ria Mahu-Ferket en Albert Thuy. Als blijk van waardering bood hij hen res pectievelijk een bloemetje en een cadeaubon aan. Nadat pastoor A. Ruyloft de getuig schriften en speldjes aan de geslaagden had uitgereikt, werden er enkele films ver toond.

de Stem | 1983 | | pagina 35