KT™ Glasgow kijkt uit naar Cruijff Haan blijft optimist TOTO LOTTO Zoetemelk blijft nog steeds aan stoppen denken Ipstelling feyenoord tletico: ok zes ebutanten „The Duke stunt weer Primeur Espanol pstelling PSY C*enet een pijnlljk door Romain van Damme Opstelling Ajax door Theo Vaessen Recio neemt leiding van Peeters over Basketbaldames verliezen weer Nederlaag HSY in deze advertentie winkels kopen, behalve de eine cijfert|es bij staan, i kunt u alleen kopen In één van die cijfertjes zen gelden van woensdag ri zaterdag 17 september a.s.. voorraad strekt. Jn irolp ffraiiïi/P hiiifpn GLASGOW - Paisley, een van de vele grauwe buiten wijken die het bijna éen miljoen inwoners tellende Glasgow telt, kijkt reikhal zend uit naar Johan Cruijff, uitermate populair in Schotland. Nog altijd wordt er in de Schotse hoofdstad met ontzag gesproken over je rentree van Cruijff in het Europacupvoetbal. Dat was een jaar geleden, uitgere kend in Glasgow, waar Ajax met Cruijff tegen Cel tic toen voor een verrukke lijke show zorgde. Gistermiddag zette Cruijff opnieuw voet op Schotse bodem. Nu met Feyenoord, dat vanavond het eerste UEFA-cupduel tegen St. Mirren voor de Rotterdamse kiezen krijgt. Een nietig clubje in Glas gow dat zijn voetballiefheb bers verdeeld heeft over de twee grootmachten Celtic en Rangers. St. Mirren, opge richt in 1877 en een van de oudste Schotse clubs, is in feite het Excelsior van Rot terdam. Spelend in een gammele accomodatie, die vroeger 40.000 toeschouwers kon herbergen, maar om veiligheidsredenen nu bij 25.000 kijklustigen de poor ten sluit. Zoveel toeschouwers zul len er vanavond niet zijn. St. Mirren, dat zijn supporters niet bepaald verwent met successen (het won twee keer de Schotse beker) re kent op 10.000 man. Ver bo ven het gemiddelde dat naar Schotse begrippen te ver waarlozen is. Zaterdag be volkten nog geen 3000 men sen het oude stadion waar St. Mirren de competitie wedstrijd tegen FC Dundee met 0-0 afsloot. „Het is een arme club", trapt manager Ricky McFarlane dan ook een open deur in, „er is nau welijks geld. We hebben wel goede jeugd, maar Celtic en Rangers liggen altijd op de loer. Tegen die clubs is niet op te boksen." Vandaar dat St. Mirren uitermate trots is dat Feyenoord, nog altijd een naam in het buitenland, vanavond in het UEFA-cup tournooi, bereikt omdat Aberdeen de Europacup II en de Schotse beker pakte, de tegenstander is. Nog wel met Cruijff. „Die moeten we laten voetballen", meent McFarlane, „het publiek komt tenslotte voor hem. Hem uit de wedstrijd spelen door een mannetje op te of feren, kost het publiek kijk genot." Toch was McFarlane aan vankelijk van plan een spe ler aan Cruijff te koppelen. Dat had Wilson moeten zijn, maar wegens een blessure kan er op hem geen beroep gedaan worden. Wilson is trouwens niet de enige die in de lappenmand zit. Ook Logan en McDougall moe ten aan de kant blijven, ter wijl Abercombry geschorst is. Veel illusies heeft St. Mirren dan ook niet. „Nor maalgesproken is Feyen oord sterker", berust mana ger McFarlane in de ver wachte uitschakeling, „maar St. Mirren kan meer dan menigeen denkt. Ik weet het, er wordt wat ge ringschattend gesproken over ons voetbal, maar in Schotland wordt niet naïe ver gespeeld dan op het vasteland. Alleen is de snel heid van handelen veel gro ter. En dat werkt meer fou ten in de hand. Dat kan te gen een ploeg als Feyenoord dodelijk zijn. Zeker als Cruijff zijn goede dag heeft. Dat heb ik vorig seizoen te gen Celtic gezien. Dat was smullen geblazen en dat wil ik het publiek niet onthou den." jASGOW - Een laatste test, [teravond in het verlichte St. Irren Park, was voor Johan uyff voldoende om de al nier bekend gemaakte op- tlling intact te houden. De dirigent van Feyenoord, ids zondagmiddag gekweld' or een fikse bloeduitstorting ast het scheenbeen, onder- i dermate weinig last van blessure dat hij besloot navond aan het karwei te- n St. Mirren te beginnen. fenoord speelt in de volgende opstel- g.Doel: Hiele, achter: Troost, Duut, n der Korput, Wijnstekers; midden: ilsen, Cruyff, Hoekstra; Voor: Gullit, utman, Vermeulen. Mirren: doel: Thompson; achter: rke, McAverty, Fitzpatrick, Fulton; Iden: McGormack, Spiers, Scanion; r: Alexander (of Cameron), McAzer- Scheidsrechter: Thime (Noo). N'DHOVEN - Jan Reker, ach van de Eindhovense ere- risieclub PSV, heeft dins- gmiddag na de training de stelling van het team voor wedstrijd van woensdag- ond in Eindhoven tegen Fe- Kvaros (eerste ronde Uefa- ker) bekendgemaakt. Alleen Rob Landsbergen irsenschudding) is niet be- ïikbaar. Reker kan wel be- likken over doelman Pim esburg, die geen last meer eft van rugpijn, en Piet ildschut, die hersteld is van knieblessure. opstelling is: Doesburg; Van Aerle, wens, Brandts en Wildschut; Lokhoff, nde Kerkhof en Valke; Koolhof, Haan thoresen ADRID - FC Groningen, watje in het Europese be- boetbal, krijgt woensdag- Md te maken met het gere- "wrde Atletico Madrid, dat de eerste ronde van het "A-bekertoernooi '83/'84 Wwel met zes debutanten Intreedt. Doelman Mejias, verdediger *'"'7 aanvaller Pedraza en middenvelder Marina, Lan- 5Mu en Vota va hebben net ™t tiental van FC Gronin- 1 (Erwin Koeman vormt de zondering) nog geen wed- 'jd in het Europese beker- ïtbal achter de naam. In Z kwalificeerde het jeugdi- Atletico zich, bij wijze van wondering, niet r de "P«se competitie, ndraza en Votava hebben andere internationale une opgedaan. Pedraza twee keer voor het A-elftal. Votava, de Wen Westduitser van Tsje- «'owaakse afkomst, fun- "Ozes keer als middenvel - ln net Duitse elftal. ■nner Luis Aragones ziet do bekerwedstrijd tegen -derlandse opponent kii eft twee kleine vraagte- ln djn formatie. Pedraza ler T H'Bblessure. San- de Mexicaanse spits, 'n 1974 voor Atletico [in .orehd in de Europa-Cup ale tegen Bayern Mun- rekent er echter op dat If, Groningen het elftal lijstten, dat zaterdag Se- 1-0 versloeg. De Ma kt ÏT p'C3eS zag er toen als b 'i Mejias; Prieto, Arte- d'n° en Quique; Vota- to. vdnburu en Marina; Pe- "dgo Sanchez en Rubio. Gullit is het geschuif zat GLASGOW - Als een jojo danst Ruud Gullit door het betaald voetbal. Heen en weer geslingerd tussen de verschillende linies heeft de Amsterdammer zijn draai nog niet gevonden. „Ik heb nog geen wedstrijd lekker gespeeld", neemt de donkere Feyenoorder geen blad voor de mond, „en dat vind ik het belangrijkste. Weet je, bij Haarlem had ik vaak het gevoel, hè, lek ker goed gevoetbald. Als dat gevoel er is, komen de re sultaten vanzelf. Oké, de resultaten bij Feyenoord zijn tot nu toe bevredigend, maar ik ben weer bezig aan een voor mij waardeloos seizoen." Ruud Gullit, 21 jaar en bezig aan zijn tweede seizoen bij Feyenoord, meent het uit de grond van zijn hart. Het steeds maar weer moeten opdraven in een andere positie, begint hem danig de keel uit te han gen. Dan weer op de rechter vleugel, dan weer op het mid denveld, en dan weer als laat ste man. „Je komt niet in je ritme", verafschuwt Ruud Gullit die omzettingen. „Neem bijvoorbeeld dat Nederlands elftal. Dat komt er dan ook nog bij. Stond ik weer laatste man. Nee, ik was niet eens verbaasd. Ik ben het langza merhand gewend. Maar je moet constant omschakelen. Bij Feyenoord speel je op die rechtervleugel vooraan. Daar ben je mee bezig, maar dat wordt dan ineens afgekapt. Moet je ais het ware opnieuw beginnen. Dat is fnuikend. Want op deze manier blijf ik opnieuw beginnen." Ruud Gullit begon als 9-ja- rige bij het Amsterdamse Meerboys als libero („omdat ik de grootste was") en speelde dat ook bij DWS. De eerste in greep volgde na een selectie voor het Nederlands scholie renteam. Ron Groenewoud zag in Gullit een middenvel der, waarna het geschuif pas goed begon. Als 16-jarige de buteerde hij onder Huges bij Haarlem op de libero-plaats. Na een strafexpeditie in het tweede team, haalde Huges hem echter later terug als middenvelder. Maar de grab belton was nog niet leeg. „Van Doorneveld, de opvolger van Huges", kwam Gullit later weer voor een verrassing te staan, „zag in mij een spits. Ik maakte, toen in de eerste divi sie trouwens, 14 goals. Vond ik trouwens wel een leuke plaats. Maar toen we promoveerden, begon het weer. Spits, rechts buiten, middenveld, het was steeds iets anders. Slecht voor je ontwikkeling. Je blijft zoe ken." Daar is Ruud Gullit nog al tijd mee bezig. Met de belofte dat hij als aanvallende mid denvelder was gehaald, ver trok hij vol goede moed naar DEN RAAG - Lotto 36 heeft geen winnaar van de eerste prijs opge leverd. Voor de tweede prijs van 300.000 gulden bruto meldde zich een win naar. Veertig deelnemers aan Toto 36 zetten alle kruisjes op de juiste plaats. Zij ontvangen ieder bruto bijna 1500 gulden. Resultaat lotto 36: le prijs: geen winnaar 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000,00 ontvangt 3e prijs: 35 winnaars, die elk bruto 9.234,60 ontvangen 4e prijs: 3.294 winnaars, die elk 98,10 ontvangen 5e prijs: 62.434 winnaars, die elk 5,00 ont vangen Resultaat toto 36: le prijs: 40 win naars, die elk bruto 1.447,80 ont vangen 2e prijs: 814 winnaars, die elk 33,00 ontvangen 3e prijs: 6.140 winnaars, die elk 10,90 ontvan- gen. De uitslag van Toto-gelijk 36 is: le prijs: geen winnaar 2e prijs: geen winnaar 3e prijs: 19 winnaars, die eik 280,20 ontvangen 4e prijs: 479 winnaars, die elk 15,10 ontvan gen. Feyenoord, waar hij onder het bewind Kraay echter op de rechtervleugel terecht kwam. „Dat was een slecht seizoen voor mij", wil Ruud Gullit lie ver niet meer achteromkijken, „niks voor mij. Ik ben geen rechtsbuiten. Want dan moet je klein, handig zijn, en een snelle start hebben. Zo zit ik dus niet in elkaar. Nou, dit sei zoen begon ik weer als laatste man in de voorbereiding. Daarna kwam ik op het mid denveld terecht, raakte ge blesseerd en kwam weer terug op de rechtervleugel. Ik be grijp het wel. Feyenoord heeft geen echte rechtsbuiten. De vleugel moet echter bezet zijn. Maar het is niets voor mij. Het liefst speel ik aanvallend op het middenveld. Ik moet van uit de diepte kunnen komen, het spel voor me hebben. Dat ligt mij het beste." „Ik kijk met jaloezie naar Ajax", bekent hij dan, „lekker tikken op dat middenveld. Dat is heerlijk. Dat mis ik bij Feyenoord. Ik mis om me heen goed voetbal. Bij Feyenoord zie je toch geen combinaties? Nee, tot nu toe heb ik weinig plezier beleefd aan het seizoen. Dat steeds maar op een andere plaats moeten spelen, is niet goed. Ik kan niet in mijn spel komen. Ik speel ontzettend slecht. Ja, tegen IJsland ging het als laatste man goed. Maar dat ik geen maatstaf. Het mid denveld van IJsland was ver schrikkelijk zwak. Ik kon tel kens zo doorlopen. Bovendien, ik ben nog veel te jong voor laatste man. Als je tegen de 30 loopt, is dat een mooie positie. Nu nog niet. Ik heb het bij Feyenoord al vaker aange kaart. Maar we zitten nu een maal met die onbezette rech tervleugel." Ruud Gullit gaat er dan ook van uit dat er voorlopig geen einde komt aan het pendelen tussen de drie linies. Wetend dat er bij Feyenoord met Cruijff voor hem geen plaats is op het middenveld, zal de donkere Amsterdammer dit seizoen veelvuldig aan de rechterflank geplakt zijn. „Jammer genoeg wel", maakt hij van zijn hart geen moord kuil, „maar het ligt met totaal niet. Tot nu toe heb ik een goal gemaakt. Dat zegt toch ge noeg. Ach, en iedereen heeft het over Feyenoord als kam pioenskandidaat. Nou, dat zie ik niet. Dat meen ik oprecht. Ja, zondag tegen Ajax, een topper. Dan moeten wij het weer hebben van fysieke kracht. Doodzonde." WtH-V» Met Feyenoord gaat het goed, maar ik ben weer aan waardeloos seizoen bezig - FOTO ARCHIEF DE STEM WASSENAAR - De medische staf van Ajax zal pas in de loop van woensdag beslissen of Jesper Olsen zodanig van zijn enkelblessure genezen is dat hij 's avonds in de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landskam pioenen tegen Olympiakos Py- raeus ingezet zal kunnen wor den. Als Olsen niet speelklaar is staat Van 't Schip in de basis opstelling. Frank Rijkaard be gint in ieder geval op de bank. Pc opstelling van Ajax is: Galje; Mole- "oot. Koeman, Silooy en Boeve, Moelby, Schoenaker en Gasselich; Vanenburg, Van Basten en Van 't Schip of Olsen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimit EINDHOVEN - Arie Haan blijft optimistisch. „Als PSV snel zijn ritme vindt, dan zou ik niet weten voor wie we nog bang moeten zijn in de compe titie", zegt hij resoluut. Een optimisme dat Jan Reker, de trainer van PSV, moeiteloos deelt. De gelouterde vedette en de jonge trainer van de Eind hovense club kunnen het goed met elkaar vinden. Hoewel Arie Haan zich persé niet be moeit met de formatie die Re ker wekelijks op papier zet, wordt zijn inbreng in het an dere voetbal dat PSV deze competitie wil spelen, met de week duidelijker zichtbaar. Twee keer (tegen Utrecht en Willem II) mislukten de ideëen van Haan. Ging PSV simpel op zijn achterste in zijn stre ven nieuwe injecties te geven aan het vaderlandse voetbal. Voortrekker Haan, bij Ander- lecht en Standard Luik ook de man rond wie alles draaide op het veld, heeft dan ook zijn nek in een strop gestoken om dat hij zijn zienswijze over het voetbal ook bij PSV wil waar maken. De kritiek, die inmid dels in Eindhoven de kop heeft opgestoken, neemt hij voor lief. Hij gaat er vanuit dat die over enkele weken vanzelf verstomt. Omdat hij gelooft dat PSV met zijn talrijke er varen en talentvolle spelers in staat moet zijn dat voetbal te spelen dat straks zelfs Ajax en Feyenoord op de knieën moet krijgen. Haans zienswijze houdt on der meer in: Eerst winnen, dan pas voetballen. Met ande re woorden: je moet eerst zor gen dat je op voorsprong komt, dan pas kun je mooi gaan voetballen, oogstrelende acties maken of naar hartelust com bineren. „Die aanpak heb ik in België geleerd. In Nederland leeft nog bij veel clubs de idee dat je eerst mooi en attractief voet bal moet spelen en dat je dan vanzelf bereikt wat je beoogt. Dat getuigt van een bepaald soort naiviteit, die ik zelfs proef uit de commentaren van spelers die ze na een wedstrijd geven aan de pers. Alsof voet bal een spel is als kaarten of monopolie. Leuk, gezellig, naar hartelust aanvallen, en misschien scoren. Natuurlijk, het Nederlandse voetbal is technisch beter verzorgd dan het Belgische, maar in België is er een betere winnersmen taliteit." Acht jaar speelde Haan in Belgie. In die acht jaar is er, volgens hem, in het Neder landse voetbal veel veranderd. Haan moest eenvoudig wen nen aan het andere voetbal in zijn vaderland, een gewen ningsproces dat nog niet ten einde is. „Toen ik in 1975 Ajax ruilde voor Anderlecht, speelde vrij wel alle Nederlandse topclubs positievoetbal", weet hij nog. „Nu speelt vrijwel iedere ploeg in de mandekking. Dus, volg je tegenstander waar ook hij is of loopt. Terugkeren naar het geen acht jaar geleden de kracht was van het Neder landse voetbal, dat heeft tijd nodig. Positievoetbal is ook een stuk moeilijker. En datge ne wat al een jaar of vijf ver keerd is gegaan, dat verander je niet in enkele weken." Arie Haan miste PSV's voorbereidingsduels door een enkelblessure. Daarom moest de ploeg wachten tot in de competitie om precies te be grijpen wat hij bedoelt met het andere voetbal. Afgelopen za terdag tegen PEC Zwolle kon hij zijn ideeën eigenlijk voor de eerste keer goed tot uit drukking brengen. PSV plukte er de vruchten van en won in Zwolle met 3-1. „Ik kan nu de spitsen berei ken", licht Haan toe. „Omdat ze minder dicht bij elkaar spe len dan in de voorbije duels. Maar het heeft tijd nodig voordat iedereen begrijpt het geen ik bedoel. Bovendien proef ik nog angst in de defen sie als we onder druk komen. Ik zeg: je moet gewoon, onder alle omstandigheden, je eigen spel blijven spelen, daarin schuilt je kracht. Die goal komt wel. Denk maar aan Fortuna-Ajax. Ajax kon ook veel geduld opbrengen, het geen uiteindelijk werd be loond. Een kwestie van zelf vertrouwen. Haan, gelouterd in het Europacupvoetbal, hij won ze ven Europabekers, maakt zich niet al te veel zorgen over het treffen met Ferencvaros. Want 'mister Europacup' voelt zich het beste op zijn gemak als de uitdaging groot is. Ferencvaros is zo'n uitda ging en als hij zich dan ook nog kwaad kan maken, bij voorbeeld als het spelletje niet loopt zoals hij verwacht, dan is hij op zijn sterkst. Hij zal, hoe dan ook, PSV het komende seizoen wakker houden. Bij voorbeeld met gedurfde uit spraken, waaraan zelfs PSV nog moet wennen. „Je merkt zijn invloed ook al buiten het veld", geeft manager Ploegs- ma de inbreng van Haan toe. „Maar dat is niet erg. „De jon gens leren er van en zullen als een prof leren denken en han delen." door Jean Nelissen MAASTRICHT. Joop Zoetemelk twijfelt nog steeds of hij in 1984 nog in het peloton zal verschijnen. De dopingkwestie in de Tour de France, waarvan op 29 september a.s. in Parijs een nieuwe ronde (Zoetemelk: „Ik iaat ze niet meer met rust...") voor de rechtbank volgt, heeft hem harder geraakt dan aanvankelijk werd verondersteld. Zoetemelk: „Als ik in de koers zelf zit, denk ik er niet aan, maar als ik een paar dagen thuis ben, dan over valt me die kwestie weer. Op zulke momenten denk ik: Het is het beste, dat je ermee stopt. Die gedachte komt telkens weer boven. Ik voel dat mij onrecht is aangedaan". De verdediging wil via des kundigen onderzoeken of het lichaam van Zoetemelk mis schien niet in staat is om res tanten van produkten, die bij voorbeeld een jaar eerder zijn ingenomen, geheel op te rui men. Dat zou een verklaring kunnen zijn, waarom Zoete melk -die nog altijd volhoudt dat hij zich van geen kwaad bewust is- positief reageerde op de dopingcontrole na afloop van de ploegentijdrit in Fon taine au Piré in de Tour. Zoe temelk: „Het moet zoiets zijn, want je denkt toch zeker niet dat ik mij twee keer voor een zelfde produkt laat pakken?". Bernard Hinault heeft aan Philippe Crepel en Luis Ocana opdracht gegeven dertien ren ners aan te werven om in 1984 met hem voor de nieuw te for meren ploeg te rijden. Twee van de helpers zijn al zeker, Alain Vigneron en Maurice Le Guilloux. Crepel heeft de vori ge week ook de Belg René Martens gepolst, om voor Hi nault uit te komen. Martens heeft het aanbod in overwe ging genomen. Crepel: „Ons grootste probleem is om ge schikte renners te vinden in deze tijd van het jaar, de meesten hebben zich immers al voor 1984 verbonden aan een sponsor". Greg Lemond en Guiseppe Saronni zijn de belangrijkste deelnemers aan de 63e Parijs- Brussel, die op woensdag 21 september a.s. verreden wordt. De afstand is liefst 301.8 kilo meter van de startplaats Sen- lis bij Parijs naar Sint-Gene- sius-Rode bij Brussel. De Ra- leighploeg start met Jan Raas, Ludo Peeters, Gerard Veld- scholten, Henk Lubberding, Adrie van Houwelingen, Theo de Rooy, Johan Lammerts, Ludo de Keulenaere en Bert Oosterbosch. Bij Renault wordt op twee kopmannen ge gokt, want naast wereldkam pioen Lemond start ook Tour winnaar Laurent Fignon. MANRESA - De Spanjaard Jose Recio heeft dinsdag tij dens de zesde etappe de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Catalonie overgenomen van de Belg Lu do Peeters uit de ploeg van Pe ter Post. In de bergetappe tussen Ge- rona en Manresa over 204 kilo meter bekroonde de 25-jarige Spanjaard een lange solo met de etappezege. De Belg Rudy Pevenage won de sprint van een groepje achtervolgers, dat bijna vijf minuten achterstand had op de eindstreep in Manresa. In die groep werd Gerard Veld- scholten achtste. Hij steeg naar de derde plaats in het klassement. Peeters werd met een achterstand van ruim ze ven minuten twaalfde. De uitslag van de zesde etappe is: 1. Jose Recio (Spa) 204 km in 5.41.27 (gem. 35. 847 km/u); 2. Rudy Pevenage (Bel) op 4.48; 3. Henk Lubberding (Ned) z.t 4. Faustino Ruperez (Spa) z.t. 5. Josef Thalmann (Zwi) z.t. 8. Gerard Veldscholten (Ned) z.t. 12. Ludo Peeters (Bel) op 7.15; 15. Lu do de Keulenaer (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Recio 28.25.44; 2. Ruperez op 4.56; 3. Veldscholten op 4.58; 4. Thalmann op 5.04; 5. Lubberding op 5.30; 8. Peeters op 5.50. MISKOLC - Het Nederlands dames basketbalteam heeft dinsdag in het Hongaarse Mis kolc ook de derde wedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap verloren. Tegen Hongarije werd de eindstand 55-72. Bij rust was de stand 26-34. Anita Blange maakte 14 punten, Herma van de Lage- maat 8 en Macky Steenmetz 6 punten. Voor Hongarije maakte Lenke Kiss 26 punten en Agnes Nemeth 16. Uitslagen: Groep A: Roemenie - Spanje 83-64 (43-36) Joegoslavië - Polen 68-60 (33-24) Groep B: Bulgarije - West-Duits- land 88-62 (47-31) Italië - Zweden 72-58 (32-31). Van de ploeg Aernoudt rij den Hennie Kuiper, Adrie van der Poel, Reneé Martens, Hen ri Manders en Frits van Bindsbergen met onder andere Eric Vanderaerden Parijs- Brussel. Kuiper en Van der Poel trainden gisteren meer dan 200 kilometer, 's morgens om 9 uur zaten ze al op de fiets en tegen vier uur 's middags kwamen ze pas terug. „Het vo rig jaar reed ik bij de drie na- jaarsklassiekers bij de tien eersten en daarvoor moet je je inspanningen getroosten" ver telde Hennie Kuiper. Kuiper en Van der Poel starten samen ook in de grote Italiaanse tijd rit voor koppels de Trofeo Barracchi, die op zaterdag 22 oktober a.s. gehouden wordt. 99 DALLAS - Bij het 200.000 dol- lartoernooi van Dallas, waar Jimmy Connors eerste is ge plaatst, heeft Nduka Odizor voor de eerste verrassing ge zorgd. De in Amerika stude rende Nigeriaan, die op Wim bledon Guillermo Vilas in de eerste ronde verraste, versloeg de Australiër Paul Mcnamee met 1-6, 6-3, 7-6 (7-4). McNa- mee staat 40ste op de wereld ranglijst, Odizor 85ste. Bij 5-4 in de derde set, toen hij voor de match serveerde, kreeg de Nigeriaan last van misselijkheid. De tweefron- tenoorlog tegen zijn tegen stander en zijn opspelende maag brachten hem op het randje van de uitschakeling. Hij weerstond echter een matchpoint en trok de partij in de tiebreak alsnog naar zich toe. De tweede editie van het toernooi van de Europese kampioenen, dat van 13 tot en met 20 november a.s. in Ant werpen plaatsvindt, krijgt een topbezetting. Maandag annonceerde de toernooi-organisatie de komst van onder meer Jimmy Con nors, John Mcenroe, Yannick Noah en Ivan Lendl. Jimmy Connors won onlangs Flus hing Meadow voor de vijfde maal, John Mcenroe is de re gerende Wimbledonkampioen, Yannick Noah de Open Franse kampioen, terwijl Ivan Lendl winnaar was in Rome en fina list in New York. De Tsjech is in Antwerpen titelhouder. Tot de 24 deelnemers behoren naast het genoemde viertal onder meer Tomas Smid, Jo han Kriek, Jimmy Arias, Gene Mayer, Jose Higueras en Hen- rik Sundström. BARCELONA - Espanol heeft dit seizoen de primeur. De club uit Barcelona werd dinsdag de eerste Spaanse vereniging, die zijn trainer de laan uitstuur de. De Joegoslaaf Milorad Pa- vic werd verantwoordelijk ge steld voor de twee nederlagen in de prille competitie. Espanol verloor twee maal met 1-4, van Atletico Madrid, woensdag tegenstander van FC Groningen in het UEFA- bekertoernooi, en Betis Sevil- la. Dat was voor het bestuur van Espanol aanleiding Pavic op staande voet te ontslaan. Zijn functie wordt tijdelijk waargenomen door Xavier Azkargorta, die voorheen als zijn assistent werkzaam was. LEVERKUSEN - Hamburger SV heeft dinsdagavond in een inhaalwedstrijd de eerste ne derlaag in de Bundesliga gele den. De titelverdediger verloor de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen met 2-0. Jeugd-international Waas maakte voor 20.000 toeschou wers beide doelpunten. Het was overigens een matige wedstrijd. De Europese beker houder, die vrij is in de eerste ronde van de Europese toer- nooieri, stond de gehele wed strijd onder druk en was kansloos.

de Stem | 1983 | | pagina 9