&Bij na-rampen' in Sluis T rekker-trek in Waterland -Oudeman (B) MIDDEN ZEEUWS FNV IJzendijke tevreden over regeling eigen huis \Commissie roept wethouder op matje VEEL HULP BIJ BRANDWEEROEFENING Provincie dekt gat in SPZ- begroting VAN ZEELAND Ne stdorpe Bloemen van Zonnebloem ^ogstdankfeest Heerenhoek •fruk bezocht Ontmoeting met Anthroposofie PAPIER' VOOR UW PEN Compliment Bijna 1,5 ton Zeker 2000 bezoekers verwacht Plaatselijk nieuws Aardenburg Eede markten Uitgaan in Zeeland AGINA ZEELAND 3 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 T22 PAGINA ZEELAND 4 indelen - Aan de door wan- sportvereniging Zeldenrust ïouden wandeltocht werd >r 161 personen deelgeno- n. De route voerde door de k Oude Vaart naar de mr, armanweg, waar de splitJ g was voor de 5 kilometer- ndelaars. De 10 en 15 kilo- iter-lopers zijn via Sluiskil de Koegorspolder naar het de kruispunt bij Sint Anna- ider gelopen en via hof Zel- arust weer naar de finish, a ieder die de tocht vol- icht ontving een herinne- igsmedaille. S - Bij voldoende belang- lling gaan binnenkort te neuzen twee talencursus van start. Wie belangstel- l heeft voor de cursus Pa- mento (de taal van de An- en) of de cursus Sranan ago (Surinaamse taal) kan ormatie hierover krijgen de werkgroep TAS, tele- n woensdag en donderdag 50-96451 of 01180-38070. rG - De afdeling Terneuzen het Katholiek Vrouwen de opent donderdag 15 sep- aber het nieuwe seizoen. In parochiezaal van de Trini- tskerk verzorgt die avond, avang 20.00 uur, mevrouw ulusse te Terneuzen een de- nstratie met Delfts-blauw 'dewerk. iffiebar - In de koffiebar n Youth for Christ in ge- uw Pro Rege aan de De Jon- straat wordt zaterdagavond september om acht uur een treden verzorgd door de gi- rist Ben de Bruyne uit aardingen. Hij brengt voor- melijk zelf gecomponeerde I immers ten gehore in zowel Nederlandse als de Engelse al. ingo - Donderdag 15 septem- t wordt in het Praetuus van :t verpleeghuis Ter Schorre Super Lustrum Bingo- iddag gehouden voor bewo- :rs en hun familie. Aanvang uur. Deze spelmiddag is een iderdeel van de reeks lus- umfestiviteiten, die in okto- eindigt. Tevens zal de ekking plaatsvinden van de astrum Loterij. «vonden - Bij de gemeente- olitie van Terneuzen kan len inlichtingen krijgen over e volgende gevonden voor werpen: bordeau-rode porte- ïonnee met inhoud, zwarte ortemonnee met inhoud, kin- erbril, herenzonnebril, he- enbril, herenbril in koker, ril in koker, zwarte poes, ko- ijn, hond, blauwe graspar iet, kinderarmband met a amp! aatje, wit dameshorlo- ;e, dameshorloge, dameshor- ;ige met rood bandje, ketting net horloge als hangertablet- en, pantalon met portefeuille, lonkerblauw jongensjack, ilauw kinderjack, blauw jack, ichtblauw damesvest, wit 'est, speelgoed pandabeer, olmeter, surfzwaard, op- ilaasboot, agenda en boeken, •ode fietstas, steekwagen. 'latzak - Eugène Soethaert is rampioen geworden van hen- ;elsportvereniging Platzak. In ie derde en laatste wedstrijd roor clubleden behaalde hij ;en derde plaats, de vorige wedstrijden eindigde hij res pectievelijk als eerste en twee- ie. Uitslag 3e wedstrijd: 1. Th. ran den Abeele, 2. L. Selis, 3. b. 3oethaert, 4. F. Sijnesael, 5. ie Meyer. Einduitslag senio ren 1983 zoetwatervissen: 1. F soethaert, 2. W. de Meyer, 3. r sijnesael, 4. Th. van den Abee- e, 5. F. Mechelinck. Collecte - De MIVA-collecte :en behoeve van de missiona rissen heeft 685,07 oracht. Tijdens diensten m aarcohiekerk werd een bed™ van 6125,07 ingezameld, ter wijl in 't Verlaet ƒ70,- bijeen gebracht werd. Van onze correspondent TERNEUZEN - Daags voor de nationale ziekem De Van onze correspondent I IJZENDIJKE - De afdeling IJzendijke van de Bouw- en Houtbond FNV is zeer tevre den over het resultaat dat be stuurslid Jaap van der Linden heeft weten te behalen in de I actie tegen het 'opeten' van het eigen huis. Zoals bekend was het del J- [zendijkse afdeling die in okto- [her van het vorig jaar op het FNV-congres te Amsterdam de noodklok luidde over het beruchte regeringsvoornemen dat uitkeringstrekkers eerst maar hun eigen huis zouden moeten opsouperen. IJzendij ke kreeg direct steun van de 800 lederf tellende afdeling Oosterhout en het gevolg was een grote actie voor het verza melen van handtekeningen, die later aan minister De Graaf werden aangeboden. Het resultaat was dat het eigen vermogen werd opge trokken tot 30.000 gulden en van het meerdere 50 procent tot een maximum van 75 mille. „Nog niet helemaal wat we wilden, maar toch een hele verbetering", aldus het be stuur van de FNV-IJzendijke. „Wanneer iemand die in de bijstand zit een eigen huis heeft, dat (nagenoeg) geheel is belast met een hypotheek, dan kan een toeslag op de uitke ring worden aangevraagd bij de gemeente", zegt bestuurslid Henk Corijn. „Het verkrijgen van een dergelijke toeslag is echter afhankelijk van diverse factoren, zoals de waarde van de woning, hoogte van de hy potheek, eigen vermogen en het te verwachten inkomen". De FNV is bereid één en ander voor haar leden uit te zoeken. llProblemen rond beheer an dorpshuis in Eede Van een onzer verslaggevers [EEDE - Rond het beheer van het Eedese [dorpshuis, de Hof van Eede, zijn flinke proble- Imen gerezen. De door de Aardenburgse ge- Imeenteraad ingestelde beheerscommissie voelt Izich vrijwel in alles gepasseerd door haar [voorzitter, wethouder R. van de Wijnckel. Om te trachten deze terug te fluiten is door vier le den een spoedvergadering van de beheerscommissie aangevraagd, die vanavond in de Hof van Eede wordt gehouden. te komen", stelt een commis sie-lid. „Die wilde via deze ac tie blijkbaar ongevraagd iets doen voor de horeca, ten koste van het dorpshuis". dag, hebben ongeveer medewerksters van Zonnebloem, afdelmS Groot-Terneuzen, zater dag hun gasten een bloe metje thuis bezorgd. De tiende nationale zie- kendag, een initiatief va De Zonnebloem, had jaar als thema: „Ziek thuis". Mevrouw Gerre- man hierover: „Ondanksj ziek zijn kun je toch Wa fleur in je leven brenge vandaar deze fleurig j Zondag, de eigenlijk® ziekendag, werd er in Opstandingskerk kerkdienst gehouden in s menwerking met de g®r formeerde kerk, de Ne1de lands hervormde kerk de rk kerk. Medewerk»® werd verleend door nist De Visser, het RK 6 mengd koor Sluiskil, Pa Elskamp, ds. Hoogendoon en de heer De Best. De °V brengst van de geh°u» collecte is bestemd v missie en zendingswerk- Volgens een woorvoerder Ivan de commissie gedraagt IVgn de Wijnckel zich met be ltrekking tot het dorpshuis „of paus in Rome is". Zonder |mêt de beheerster, bestuur of Icommissie ruggespraak te houden zou de wethouder af spraken maken met gebrui kers van het gebouw, toezeg gingen doen en verboden uit vaardigen. „Hij wil zowel op stoel zitten van de beheer ster, de burgemeester als van [de commissie", aldus een zegs- an. Enkele Eedenaren die nauw etrokken zijn bij het dorps huis vinden dat Van de Wijnc- (kel keer op keer buiten zijn ekje is gegaan: „Het is on voorstelbaar wat die man zich (aanmatigt. Hij neemt in zijn atje beslissingen, die in feite door de commissie in overleg |met de beheerster genomen noeten worden. Maar deze jcommissie draagt wel de ver antwoording voor zaken die volledig buiten haar om wor den geregeld. Dat is natuurlijk ;gek om los te lopen". lachten De problemen begonnen in [januari, vlak voordat de be heerscommissie voor de eerste maal met haar nieuwe voor- jatter zou gaan vergaderen. Er |arriveerde een brief van B en van Aardenburg, waarin [kortweg werd meegedeeld dat «paalde activiteiten in de Hof [van Eede niet meer mochten patsvinden, omdat er klach ten waren geuit door de plaat selijke horeca over concurren- pe-vervalsing. Een misser van de eerste or- hzo werd alras duidelijk. De Jevoegdheid om de beheers commissie opdrachten te ge pen berust namelijk bij de ge- Beenteraad en niet bij B en W. pvens zou een in Eede inge- pld onderzoek hebben uitge- fezen, dan van klachten door horeca geen sprake was. pet bleek allemaal uit de ko per van Van de Wijnckel zelf Ruzies Toch was deze affaire het begin van een hele reeks kwesties, problemen en ruzies rond het beheer van de Hof van Eede. Dit leidde eind vori ge maand tot vragen door het D'66-raadslid H. van Rie aan het college van B en W. Van de Wijnckel antwoordde daarop dat er met betrekking tot het beheer van het dorpshuis „structurele wijzigingen" op stapel staan. Volgens een direct betrok kene zou het (je bedoeling van de wethouder zijn om de hui dige beheerster „er uit te wer ken" en het beheer van de Hof van Eede - en ook van de an dere dorpshuizen in de ge meente - onder te brengen in een stichting. „En door al die trammelant van de laatste tijd heeft hij natuurlijk een prach tige voorwendsel bij de hand om zogenaamd aan te tonen dat de huidige beheersvorm niet voldoet", aldus de zegs man. „Het is echter typisch dat er nooit problemen waren toen de vorige wethouder A. van der Bliek voorzitter was". Wethouder Van de Wijnckel was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. 1 een onzer verslaggevers Mierenhoek - Een groot «1 leden van de NCB, '9 en KPJ van de kring «-Beveland kwam afgelo- pondag in de Jeugdhoeve Heerenhoek bijeen om het («ujkse Oogstdankfeest te ,ren. In overleg met geeste- L seur Ph. Pontenagel a als thema gekozen „We an voor elkaar". e eucharistieviering werd «uisterd met zang van het l Ovezande. Toevallig ij®rich ook een aantal H'i h t c'e zaal- Zij brengen ÏL °8enblik een werkbe- r aan Zeeland. Heel spon- L,.en voor iedereen onver- lan h 2,on?en He Poolse gasten ltt t> einH van de viering Tralied. LA regen hiervoor een har- fciPn ?pplaus- Vier kinderen [•lA en Zeeuwse kleder- Lj _®ngen met de collecte ti vjfJe opbrengst is bestemd 1 «mines te kopen waar- ■1 "sultatiebureaus in Po- tlna .ee' gebrek hebben, is 2 sen bet de heer C. aantal dia's zien die - e zomer tijdens een be- m ,.a,n Polen maakte. Tus- 'iksri 3ven Hoor trad de uansgroep van de KVO U'H-Beveland op. Van een onzer verslaggevers CADZAND - Het studiecen trum voor Anthroposofie in Zeeland belegt van 17 tot en met 21 oktober in het vor- mingscenturm Hedenesse te Cadzand een werkbijeen komst, die speciaal bestemd is voor hen die geïnteresseerd zijn in Anthroposofie. Voorkennis wordt niet ver ondersteld. Het programma heeft als titel 'Ontmoeting met Anthroposofie' en vermeldt inleidingen, lezingen en anth- roposofische bewegingskunst (Eurythmie). De deelnemers kunnen daarnaast kiezen uit drie werkgroepen: 'Omgaan met de aarde' (landbouw, milieu, energie), 'Cultuur' (weten schap, kunst religie/morali teit) en 'Het sociale vraagstuk' (inkomen, belasting, werk loosheid). De deelnemingskos- ten bedragen ƒ360,- per per soon inclusief maaltijden en logies. Nadere inlichtingen: Studiecentrum voor Anthro posofie inZeeland, Seisdam 20, 4331 NT Middelburg. tös>s,s Volendam's koor „Bel Can to" zong in Aardenburg op zondag 11 september. Enkele honderden mensen genoten van het meest gecompliceer de instrument door God ge vormd, de menselijke stem. Wat een geweldig compli ment voor de heer Walter Dierick van de Aardenburg se VW, die dit zo perfect georganiseerd heeft, dat het publiek de uitvoerenden een staande ovatie bracht. Aardenburg, S. van Jelgershuis. Van onze correspondent SLUIS - Een spectaculaire oefening van de brandweer bracht in Sluis gisteravond heel wat volk op de been. Rond 19.45 uur werd de Slui- se brandweer gealarmeerd voor een gefingeerd ongeluk tussen een LPG-tankwagen en een personenauto, waar bij de tankwagen lek sloeg en in de personenauto twee slachtoffers bekneld raak ten. Bovendien werd kort daarop melding gemaakt van een brand in bet nabij gelegen motel met een groot aantal slachtoffers. Een klus die de Sluise 'Rampenoefening' in Sluis: de brandweer had de handen vol aan het ongeval tussen een LPG-tankwagen en een auto. FOTo blaakman redden. Aan deze oefening, waar aan ook de rijkspolitie van de groep West-Zeeuws- Vlaanderen medewerking verleende, namen ruim 60 hulpverleners deel. De be reidwillige slachtoffers wer den geleverd door de on langs heropgerichtte EHBO- afdeling Sluis. De regionale commandant van de Zeeuwsvlaamse brandweer, de heer A. J. Vesseur, toonde zich tevre den. De algemene leiding berustte bij de Sluise brand weercommandant de heer C. de Craene. brandweer niet alleen af kon en waarvoor de hulp werd ingeroepen van de re gionale brandweer Zeeuws- Vlaanderen, welke spoedig met drie hulpverleningswa gens aanwezig was. Boven dien werd ook de hulp inge roepen van de Rode Kruis hulpsverleningskolonne uit Oostburg, die met een am bulancewagen verscheen en de geredde slachtoffers naar een tijdelijk ingericht nood hospitaal vervoerde. Tenslotte verscheen ook de brandweer van Knokke/ Heist met groot materieel op het strijdtoneel om de slachtoffers uit de boven verdieping van het motel te Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De provin cie Zeeland is bereid voorlopig de financiële nood te lenigen waarin de stichting Dienst So ciaal Pedagogische Zorg in Zeeland (SPZ) is komen te verkeren. Althans wanneer de staten daar volgende maand mee akkoord gaan. De dienst, die het maat schappelijk werk voor geeste lijk gehandicapten in de pro vincie uitvoert, kijkt aan tegen een structureel tekort van 142.000 gulden per jaar. Gede puteerde staten hebben voor gesteld het gat in ieder geval dit jaar te dichten met een bij drage uit de provinciekas. Men beraadt zich nog over een ge dragslijn voor volgende jaren. Het tekort is volgens GS vrijwel geheel ontstaan door rijksbezuinigingen. Het tekort zou nog groter geweest zijn als de dienst niet zelf al in de be groting zou hebben geschrapt. Verder schrappen zou ontslag van personeel tot gevolg gehad hebben. Zover willen gedepu teerde staten het niet laten ko men, temeer daar de perso neelsformatie al lager is dan de ministeriële normen aange ven. kOrt GOES - Beiaardconcert - In het kader van de zomeravond- beiaardconcerten op de beiaard van de Grote- of Ma ria Magdalenakerk te Goes, zal donderdag 15 september van 19.00 tot 20.00 uur een beiaardbespeling worden ver zorgd door de heer Ru Stolk, beiaardier te Zaltbommel. VL1SSINGEN - Vogelruil beurs - De Vogelliefhebbers houdt zaterdag 17 september een vogelruil- en verkoop beurs aan de Gerbrandystraat 46 en is geopend van 9.30 tot 12.00 uur. Deze ruilbeurs is voor iedereen toegankelijk, men hoeft geen lid van een vereniging te zijn. Wel moeten de vogels in eigen kooien inge bracht worden. Voor degene, die zijn overtollige vogels niet mee terug naar huis wil ne men, is er een opkoper aanwe zig. Tevens kan men alle ge wenste inlichtingen verkrij - gen over het houden en ver zorgen van de vogels. GOES - NVSH - Tijdens het aanstaande Herfst-Festijn in Goes houdt de NVSH Midden- Zeeland open huis in haar pand Wijngaardstraat 9 in Goes. De openingstijden zijn donderdag 15 en vrijdag 16 september van 10 tot 12, van 13.30 tot 16.30 en van 19 tot 21.30 uur. Zaterdag 17 septem ber van 10 tot 17 uur. 's-HEERENHOEK - Energie actie - Dinsdag 20 september opent burgemeester drs. G.C.G. van den Heuvel om 15 uur in de Jeugdhoeve in 's- Heerenhoek het energiecen trum van de PZEM. Het ener giecentrum, waar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van energiebesparing te zien zijn, zal voor het publiek ge opend zijn van dinsdag 20 tot en met donderdag 22 septem ber van 15 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. HEINKENSZAND - CDA- Vrouwenberaad - Op 22 sep tember houdt wethouder P.Peeters voor de afdeling Borsele van het CDA-Vrou- wenberaad in De Stenge in Heinkenszand een lezing over ruimtelijke ordening. Aan vang 20 uur. In aansluiting op deze avond wordt op 12 okto ber een bezoek gebracht aan het gemeentehuis. Verder be spreekt het CDA-Vrouwenbe- raad dit najaar de zedelijk heidswetgeving en zal aan dacht worden geschonken aan de gemeentepolitiek. "Het sei zoen wordt afgesloten met een excursie naar het Abdij com plex in Middelburg. GOES - WAO-project - De be langengroep voor niet-wer- kende ouderen in Goes en om streken (BNOG) komt woens dag 21 september om 14 uur in het wijkgebouw De Pit in Goes-Zuid en op donderdag 22 september om 14 uur in De Stenge in Heinkenszand bij een. De BNOG is een initia tiefgroep voor WAG AAW- ers, mensen in de VUT en oudere werklozen op de Beve- landen. De bedoeling is de be langen behartigen van en acti viteiten organiseren voor mensen die door langdurige ziekte zijn afgekeurd of an derszins niet meer mogen of kunnen werken. Nadere infor matie bij De Pit, telefoon 01100-13378. MIDDELBURG Uitkerings gerechtigden - De werkgroep uitkeringsgerechtigden van de FNV houdt maandag 26 sep tember een openbare vergade ring in het FNV- districtskan toor, Walplein 6 in Middel burg. Aanvang 14 uur. GOES - Kinderboekenweek - Ook dit jaar wordt aandacht besteed aan de Kinderboeken week die van 5 tot en met 15 oktober wordt gehouden. Dit jaar is het thema Taal. De of ficiële opening van de Kinder boekenweek in Goes is op woensdag 5 oktober in de jeugdafdeling van de Goese bibliotheek. Vrijwilligers die de diverse activiteiten willen begeleiden kunnen zich mel den op de jeugdafdeling van de bibliotheek, tel. 13620. HEINKENSZAND - Midden- en kleinbedrijf - De commissie midden- en kleinbedrijf van de gemeente Borsele vergadert donderdag 22 september om 14.00 uur in het gemeentehuis te Heinkenszand. Op de agen da staat onder meer een be spreking van het beleidsplan recreatie en toerisme van de provincie Zeeland. Van onze correspondent WATERLAND-OUDEMAN - Waterland-Oudeman op de grens tussen West-Zeeuwsch-Vlaanderen en België staat komende zondag in het teken van een trekker-trek-spektakel. Die dag zullen 20 speciale en evenveel standaard-traktoren trek-wedstrijden ver rijden op het weiland naast de studio van Radio West aan de Appelstraat. Er worden zeker 2000 bezoe kers verwacht voor het evene ment, dat is 'uitgevonden' op Tholen, maar inmiddels ook West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft veroverd. In Waterland kerkje staat een dergelijk spektakel al enkele jaren op de kalender en nu voor het eerst ook in Waterland-Oudeman. De organisatie berust bij Lucien Haertjens, Frans en Antoine van de Bossche en Marnix van Acker. De laatste twee zijn pure trekker-trek- fanaten, die maanden al aan diverse wedstrijden op Tholen en in Brabant hebben deelge nomen. De jaarlijkse kermis dit weekeinde in Waterland- Oudeman leek het viertal een goede aanleiding om zelf een wedstrijd op te zetten. Zaterdagavond wordt in het plaatselijke café De Drie Klakken de verkiezing van Miss Trekker-Trek 1983 ge houden, waarna rond tien uur de kandidaten de vereiste proeven dienen af te leggen. Zondagochtend starten om 9 uur de trainingen. In totaal 20 'specials' uit Nederland en België, maar ook 20 stan daard-traktoren zullen hun pk's in de strijd werpen om de sleepwagen zover mogelijk te krijgen. Daarnaast wordt ook nog een wedstrijd voor mini-pul- lers verreden met als hoofdat tractie de 1600 pk sterke Dom- St. Sebastiaan - Uitslag tro- feeschieting, staande wip: Wip 1: ereprijs 's Lands Welvaren: G. Desmaele, Eeklo, dit na kampen met Norbert van Dae- le uit Aardenburg en J. Van der leen uti Oostende. Wip 2: ereprijs Heijboer: Pierre Blondeel na kampen met D. de Vrieze uit Westdorpe. Uitslag hanenschieting: Wip 1: hoge vogel: W. Bruggeman, Everse- le; eerste zijvogel: W. Note- boom, Kaprijke; tweede zijvo gel: D. de Vrieze, Westdorpe; derde zij vogel: A. Bauwens, Kaprijke. Hanen: 1. D. van Hermon, Aardenburg; 2. M. de Cruijenaere, Antwerpen; 3. M. Vermeulen, Heinkenszand; 4. H. Mooizon, 's-Heerenhoek; 5. P. Versyck, Knokke. Wip 2: hoge vogel: G. van de Bossche, Knokke; eerste zijvogel: J. Platschorre, Ellewoutsdijk; tweede zij vogel: Ph. Versyck, Knokke; derde zij vogel: H. van Iwaarden, Aardenburg; vierde zij vogel: W. Brugge man, Eversele; Hanen: 1. S. Goovaert, Knokke; 2. P. Blon deel sr. Aardenburg; 3. G. van de Vijver, Kaprijke. Kaartclub - Zaterdag 17 sep tember houdt kaartclub HIL een ledenvergadering in het dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat het verslag van de penningmeester en ook het periodiek aftreden van de H. Rijk, die overigens herkies baar is. Burgerlijke stand - Geboren: Evy, dv G. van Parijs en C. Welvaert; Kent, zv P. Verduin en Ch. Verdonck. Ondertrouw: Johannes de Koning, 24 en Pa- ola Buitenhuis 18; Jan Beirens, 37 en Beatrijs Vandendries- sche, 35. Getrouwd: Theo Buijsse en Marie-Paule De- paemelaere. Overleden; Elisa beth Zandvliet 84, wed v J. van Hinte; Cornelis Roes, 73, ev Hermina van Hal. Museumcommissie - Burge meester en wethouders van Aardenburg hebben een ad viescommissie voor het beheer van het gemeentemuseum be noemd. Daarin hebben zitting W. van Helden, H. Bakker, W. Westphaal, H. Tromp, J. Pari- daen en W. Dierick. Collecte - De collecte ten bate van het koningin Wilhelmina- fonds heeft 433,20 opge bracht. Beheerscommissie - De be heerscommissie Hof van Eede komt in openbare vergadering bijeen woensdag 14 september om 20.00 uur in De Hof van Eede. De vergadering wordt bijeen geroepen op verzoek van een viertal leden van de commissie, dat bepaalde zaken rond het beheer van het multi functioneel centrum aan de orde wenst te stellen. bo. Deze beschikt over een straalmotor en heeft een om- treksnelheid op de banden van 20 kilometer. De Dombo alleen heeft al meer kracht dan de van Waterlandkerkje bekende monsters Tricky Power en Spirit of Extase samen. De wedstrijden beginnen zondag om 13 uur en de entree bedraag 100 frank. Radio West zal het evenement muzikaal omlijsten en de prijsuitreiking wordt rond half zes verwacht. AMSTERDAM - Voor Bintje 50 mm werden 15 contracten verhan deld voor levering november bij een prijs van 59,50 tot 58,20 per 100 kg en 362 contracten voor leve ring april tegen ƒ76,00 tot ƒ73,90. De stemming was kalm en prijs houdend. cgl09GOES, 13 sept. - Centrale tuinbouwveiling. Glastomaten kg kl. 1 C 0.54, A 0.73, glastomaten krat kl. 1 C 3.20, B 6.70, A 5.70. Appelen diversen kl. 1 80-90 0.55-0.86, 70-80 0.58-0.91, 60-70 0.55, Alkmene kl. 1 91 0.94, 80-90 0.92-1.48, 70-80 1.08- 1.67, 65-70 0.55-0.84, 60-65 0.52, kl. 2 91 0.95, 8-90 1.06-1.20, 70-80 1.01-1.31, 65-70 0.66. Cox Orange Pippin kl. 1 91 0.69, 80-90 1.17-1.18, 80-85 1.27, 75- 80 1.42-1.55, 70-80 1.44-2.06, 70-75 1.39-1.55, 65-70 0.69-1.59, kl. 2 91 0.54, 80-90 0.64-0.77, 75-80 0.69-0.97, 70-80 0.78-0.93, 70-75 0.57-1.00, 65-70 0.54- 0.94, 60-65 0.33. Benoni kl. 1 65-70 1.01-1.05, Summerred kl. 1 90 0.49, 80-90 0.66-0.83, 70-80 0.71-1.05, 65-70 0.63-0.70, 60-65 0.43. Odin kl. 1 80-90 0.78-0.79, 70-80 0.80-0.97, 65-70 0.61- 0.74, 60-65 0.20-0.30, kl. 2 80-90 0.59, 70-80 0.51-0.67, 65-70 0.36-0.58, 60-65 0.27-0.34. Zoete appelen kl. 1 91 0.45, 80-90 0.42. Elstar kl. 1 80-90 2.10, 70- 80 2.04-2.09, 65-70 1.26, kl. 2 80-90 1.46, 70-80 1.51. Dijkmans zoet kl. 1 91 0.38, 80-90 0.81, 70-80 0.91, 60-70 0.57. Lirow Delicious kl. 1 70-80 0.72, 65-70 0.62, Goudreinette kl. 1 96 0.62-0.67, 85-95 0.71-0.93, 75-85 0.80- 1.22, 70-75 0.53-0.94, kl. 2 96 0.55, 85- 95 0.68-0.73, 75-85 0.95. James Grie ve kl. 1 91 0.42, 80-90 0.47-0.66, 70-80 0.52-0.78, 65-70 0.49-0.62, kl. 2 91 0.32-0.35, 80-90 0.33-0.59, 70-80 0.32- 0.67, 65-70 0.43-0.57, 60-70 0.50, 60-65 0.28. James Grieve Lired kl. 1 80-90 0.49, 70-80 0.55, 65-70 0.41. Tyde- man's Early Worcester kl. 1 91 0.52- 0.63, 80-90 0.61-0.84, 70-80 0.61-0.99, 65-70 0.36-0.46. Karmijn de Sonna- ville kl. 1 91 0.60, 80-90 0.83, kl. 2 99 0.42-0.47, 91 0.28-0.49, 85-95 0.61, 80- 90 0.34-0.57, 75-85 0.88, 70-80 0.53- 0.67. Appelen industrie 28-70. Bon ne Louise kl. 1 60-70 0.82, 55-60 0.65. Saint Remy kl. 1 70-80 0.66-0.70, 60- 70 0.69, kl. 2 70-80 0.69-0.72, 60-70 0.67-0.70, 50-60 0.35-0.44. Doyenne du Cornice kl. 1 80-90 1.14, 70-80 1.30, 65-70 1.04, kl. 2 60-65 0.59, 55-60 0.40. Triomphe de Vienne kl. 1 70-80 1.24-1.26, 65-70 1.28-1.35, 60-65 1.17- 1.35, kl. 2 80-90 0.86-0.99, 70-80 1.06- 1.19, 65-70 1.08-1.29, 60-65 1.22-1.27, 55-60 0.92-1.01, 50-55 0.33-0.37. Beurre Hardy kl. 1 80-90 0.61, 70-80 0.72-0.75, 65-70 0.60-0.64, 60-65 0.45- 0.53, kl. 2 80-90 0.52, 75-80 0.48, 70-80 0.40-0.66, 70-75 0.45, 65-70 0.40-0.53, 60-70 0.40, 60-65 0.40-0.41, 55-60 0.30- 0.33, 50-55 0.30. Peren industrie 15- 10. Reine Claude d'Althan gr. 0.40, kl. 1 1.60. Reine Victoria rp. 0.55- 0.90, gr. 0.25-1.30, gs. 0.35-0.55, fa. 0.25-0.55, kl. 1 A 1.20, 0.95-1.60, kl. 2 gr. 0.55, 0.30-1.10. Bramen doorn loos ds. x 200 gr. kl. 1 A 1.17-1.27, kl. 2 0.98. KRABBENDIJKE, 13 sept. - Cen trale tuinbouwveiling Zeeland. Cox's Or. Pippin kl. I 90 76, 80 101- 111, 75-80 141-142, 70-80 153-156, 70- 75 155-157, I 65-70 138-154, kl. II 90 66-68, 80 82-92, 75-80 99-120, 70-80 127-133, 70-75 121-124, 65-70 113-121. Odin kl. I 80 69-86, 70 78-100, 65 56- 67, 60 38-42, kl. II 70 56-81, 65 27-59, 650 21-35. James Grieve kl. I 80 59, 70 71-76, 65 57, kl. II 90 33, 80 33-52, 70 34-66, 65 29-53, 60 29, Elstar kl. I 80 118-182, 70 153-213. Tydeman's E.W. kl. I 80 51, 70 69, 65 31. Alkme ne kl. I 90 100, 80 134, 70 154-160, 65 104-107, 60 68, 55 29, kl. II 70 85-86, Br. Hardy kl. I 80 59, 70 69-75, 65 56- 61, 60 49-52, kl. II 70 43-65, 65 50-53, 60 41, 55 31-35, 50 31, Bonne Louise kl. I 60-70 79, 55-60 57-63, 50-55 29- 33, kl. II 45-50 25. Bramen doorn loos kl. I per doos 116, industrieap pels blank 28-70, rood 20-80. Prui men Reine Victoria I kl. I 140-150 per kg. AXEL Streekmuseum „Het Land van Axel" - Expositie van beeldhou wen uit hout door M. Verhoeven. Geop.: woe. t.m. zat. 13.30-17.00 uur. Vrijd. ook van 19-21 uur (t/m 8 okt.) GOES Grandtheater - 20 u. Octopussy, a.l. HULST Koning van Engeland- 20 u. Blue thunder, a.l. 20 u. Octopussy, a.l. TERNEUZEN Luxor- 20 u. Octopussy, a.l. VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Flying high 2, a.l. Alhambra 2 - 20 u. Identifiza- tione una donna. Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Expositie van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Toon Teeken. Geop. woe. t/m za. 13.30-17.30 u. zo. 14-17 u.(t/m 9 okt.) IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- J. Plat- teeuw exposeert oude radio's en hun onderdelen, alsmede moderne zendapparatuur. Geop.: ma. t/m vrij. 10-12 en 13.30-17.00 u. Zat. en zond. 14-17 u. (t.m. 18 dec.).

de Stem | 1983 | | pagina 17