KINDEREN Onverwachte nederlaag van dames Goes N ichael Grossniet geliefd bij het Westduitse volk: |Volleybaltoernooi YVC Nog geen verrassende resultaten PINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 PAGINA SPORT 2 k/kennismaking Irabant/Zeeland? tentrum Europa Winst Brian van Putten Nieuwelingen Middelkamp tweede A58 VOOR DE iagbare transistorradio Et koptelefoon. Daar kun alle populaire zenders op vangen. Transistor jtelefoon nu ld?5 I Van onze hockeymedewerker |ierNEUZEN - De heren van lolvmpia zijn de hockeycom- luetitie goed begonnen met een Ijiuisoveru inning op Peli- I liaan. In dezelfde klas speel- L, de Rapide-heren gelijk te- Hoekse Waard. Bij de da- iBCS leed Rapide in de derde jlas een tweede nederlaag. De i)|impia-dames konden het in. j[ vierde klas niet bolwerken Hoekse Waard. Goes liep tegen een onver- Echte nederlaag op. Tegen- lander Pelikaan bleek in endaal te sterk. De heren l,„ Goes wonnen in de vierde yas vrij gemakkelijk van het IBrabantse Made. HEREN DERDE KLAS IAPIDE-HOEKSE WAARD ,'j-Oe heren van Rapide wa- en op Joep Fassaert na com- ilcet. De eerste helft ging ge- jp op. Hoekse Waard kwam Goede start van heren Olympia een minuut voor het rustsig- naal op voorsprong door een strafpush te benutten: 0-1. Na de thee kwam Rapide goed uit de startblokken. Vlot werd het door aanwinst Robert Kisten maker 1-1. Deze speler scoorde ook 2-1 na een goede voorzet van Mario Boon. Rapide had het hierna moeilijk, want Hoekse Waard ging op jacht naar de gelijkmaker. Vijf mi nuten voor tijd viel deze tref-. fer (2-2, een terechte uitslag). OLYMPIA-PELIKAAN 2-1 - Ondanks een goed begin van de Terneuzense ploeg nam Pe likaan de leiding na een blun der in de verdediging van Olympia: 0-1. Halverwege de eerste helft kwam Olympia op gelijke hoogte. Jan Boerbooms zette goed door en bracht Cees Delzenne in stelling, die niet faalde: 1-1. Vlak voor rust scoorde Hans Dieleman knap uit een strafcorner 2-1. Na de veldwisseling kwam Pelikaan opzetten, maar Olympia ver dedigde goed en gaf weinig kansen weg. Pelikaan kreeg wel veel strafcorners, maar wist er niet een te benutten. Olympia won via hard wer ken. dames derde klas rapide-tempo 1-4 - Rapi de gaf in de eerste helft goed partij. Het duurde tot de derde minuut voor de thee dat het betere Tempo kon scoren: 0-1. Het betere samenspel van Tempo werd in de tweede helft beloond, maar eerst had Rapide, dat hard werkte, de kans gehad om op gelijke hoogte te komen. Sylvia de Bakker miste evenwel een strafpush. Tempo putte hier moed uit en liep vlot uit naar 0-2. Een minuut later werd het 0-3. Lesley de Bakker scoorde nog 1-3, maar de winst ging toch met de dames van Tempo mee, die vlak voor tijd de eindcijfer op 1-4 vaststelden. dames vierde klas hoekse waard-olym- pia 5-0 - Olympia was ver zwakt en dat was tijdens de wedstrijd te merken. Olympia kon geen moment imponeren en Hoekse Waard had een ge makkelijke middag. Bij rust stond het nog 1-0. In de tweede helft werd de verdediging van Olympia geregeld uitgespeeld en werd de score opgevoerd tot 5-0. Het was aan keepster Sandra de Ruiter te danken dat het bij vijf treffers bleef. pelikaan-goes 3-1 - De eerste helft ging gelijk op. Goes kwam uit een strafpush, benut door Dorothe Lampe, op een 0- 1 voorsprong. Nog voor het rustsignaal kwam Peli kaan op 1- 1. Na de veldwisse ling bleek Pelikaan over een betere conditie te beschikken. Het liep verdiend uit naar 3-1. Een toch wel tegenvallend re sultaat van de Goese dames. heren vierde klas goes-made 5-0 - Een een zijdige wedstrijd. Goes was vanaf het beginsignaal het sterkst. Met goed en vlot lo pende aanvallen verkregen de heren uit Goes een 2-0-voor- sprong bij rust. Na de hervat ting ging Goes door en de score werd regelmatig opgevoerd tot 5-0. Uitslagen: heren: derde klas: Olympia-Cadetten 2-1, Rapide- Hoekse Waard 2-2, Prinsenbeek- Vlissingen 3-0, Middelburg vrij; vierde klas: Goes-Made 5-0, HCGO-Hercules 1-3, HSD- Den Dunc 1-3, Zundert vrij; dames: derde klas: Middelburg- Etten Leur 0-2, Rapide-Tempo 1-4, Voor- ne-De Waele afgelast, Vlissingen- AMHC'65 1-2; vierde klas: Forcial- HCGO 5-0, Hoekse Waard-Olym- pia 5-0, HSD-Zevenbergen 3-1, Pe likaan- Goes 3-1. L|||||iiiillllllHIHIIIlllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllll»lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliailllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIin Ik laat me niet manipuleren" Van onze sportredactie Van onze volleybalmedewerker IOOSTBURG/IJZENDIJKE - De volleybalvereniging I YVC uit IJzendijke houdt zaterdag een groots volleybal- I toernooi in het kader van haar 25-jarig bestaan. Dit eve- I nement wordt gehouden in sporthal De Veerhoek te Oost- I burg. Aan dit toernooi zal ook worden deelgenomen door I recreantenteams. Zij spelen zaterdagmorgen tussen 9.00 n 12.00 uur. ieskundigheid en persoonlijk tekende resultaten. Toezicht). Onze medewerkste' u er graag meer over, of vraffl ure aan. Breda: Jac. Catssing® n: Hoek 47. 04169-1352; G°esn 0-20297; Roosendaal: Parklaan ROME - De Italiaanse kranten hadden meteen al een bijnaam voor hem. Michael Gross, de meer dan twee meter lange Duitse superzwemmer, werd onmiddellijk na lijn verschijnen in het Olympisch zwembad van Rome „De Albatros" genoemd, fiu wordt de albatros door ornithologen omschreven als een vaak domme, eigen- reide, op zichzelf levende vogel met een vleugelspanwijdte van ruim drie meter, bezien de omschrijving, die je in vele vogel-enceclopedieën terugvindt, was de l'ondst van de Italiaanse journalisten nog lang niet zo slecht. Zij waren natuurlijk geïm poneerd door de geweldige armlengte van Michael Gross en baseerden daarop hun ver gelijking, maar zij sloegen in nog twee zaken de spijker pre cies op de kop. Het enige waarin Michael Gross, de let terlijk en figuurlijk grote man van de Europese zwemkam- pioenschappen, afwijkt van een albatros is dat de gymna siumstudent uit Offenbach niet dom is. Maar eigenreid en een individualist is hij des te meer. Michael Gross veroverde in Rome vier titels, verbeterde drie wereldrecords en even aarde een Europees record. Ondanks de vijf titels die de Oostduitse Birgit Meinecke „pakte", ging de meeste aan dacht toch uit naar de student uit Offenbach, die al meteen het predikaat „opvolger van Mark Spitz" kreeg opgeplakt. De chauvinistische Duitse verslaggevers zagen het met een ook zitten. Michael Gross zal tijdens de Olympische Spe len in Los Angeles de zeven voudige Amerikaanse win naar van de Olympiade in München volgend jaar in L.A. naar de kroon gaan steken. Maar Michael Gross zelf blijft de nuchterheid zelve. Hij toon de meteen na zijn races in Ro me enige emotie, maar relati veerde zijn prestaties nog geen uur later tijdens de persconfe renties. Hij: „Natuurlijk heeft mijn optreden in Rome opzien ge baard. Maar wie zegt dat ik de supervorm, waarin ik nu ver keer, een heel jaar kan vast houden. Je hoeft maar een griepje te krijgen, een ver koudheid, die maar niet wil overgaan, en je kansen wor den meteen tot een minimum gereduceerd. Daarom wil ik ook niet op de zaken vooruitlo pen. Natuurlijk ben ik een van de favorieten voor de Olympi sche Spelen, maar pas als ik daar in Los Angeles in het wa ter spring, kan ik zeggen: ik sta er goed of ik sta er slecht voor. De sportpers in de we reld en in Duitsland in het bij - zonder hebben plotseling weer een vedette, over wie ze kun nen schrijven. Maar volgende maand zijn er weer andere sportgebeurtenissen, die de aandacht opeisen, die veel meer aantrekkingskracht hebben bij het publiek en de journalisten dan zwemmen en dan is Michael Gross weer heel erg snel vergeten". In totaal twintig I teams zullen aan het I toernooi deelnemen. In Ide heren promotieklas I zal het zeker spannend I zijn. Naast YVC zijn er Inog twee andere West- I zeeuwsch'vlaamse ver tegenwoordigers, na- Imelijk Verdegem en I Kikkers. Uit Dinteloord [komt Voverdi naar Oostburg. Als outsider [zullen CVC en Savok |van de partij zijn. Bij de dames is er wellicht voor Kikkers |een favorietenrol weg- 1 gelegd. In de heren tweede klas is er geen zinnige voorspelling te doen. De deelnemende teams: heren promo tieklas: YVC, Voverdi, Savok, Kikkers en Ver degem; heren tweede klas: YVC 2, YVC 3, Verdegem 2, Savok 3, Sluvoc en Voorwaarts; dames eerste klas: YVC, YVC-aspiranten, Slu voc, Kikkers; recrean ten (dames): YVC, KPJ Philippine, VCG en Verdegem. De eerste wedstrijden worden vanaf 9.00 uur afgewerkt. Rond 17.00 uur wordt de prijsuit reiking verwacht. arel van goethem pd zich in koersen in België N in de kijker. In Berlaere |erd de amateur uit Klooster- fnde achtste en in Moerbeke Ijfde. In Berlaere moesten de T r®nners 120 kilometer in de N De Axelaar adrie Khaai..je wer(j Lier twin- feste. Winnaar werd Ronald fel Avermaete. In Moerbeke frtrokken 27 kleppers voor i® rit over 107 kilometer. De |0ndt was hier de snelste. JANS MOENS uit Terneuzen frtrok in Klein Sinaai, waar P amateurrit 109 kilometer Pg was. Van de 41 vertrek tere bolde Moens als tiende Pr de meet. De zege ging Pr naar Noudts. TERNER wieme kwam aan f s'arf in Izegem. De 40 ama- |drs moesten hier 70 kilome- ■r onder de wielen door laten f?n-De IJzendij kenaar werd fitste. Winnaar was Van like. ARLES DE caluwê ver jon in St. Gillis Waes en in [Witebeke. In St. Gillis werd P logende van de 33 vertrek kers, die 92 kilometer koers moesten afleveren. Twintig junioren kwamen hier aan de start. jos van baal uit Schoon- dijke reed in Bellem naar een zevende plaats in een junio- renrit over 82 kilometer met 24 deelnemers. In Damme ein digde hij als vijfde na 82 kilo meter, met slechts 11 renners aan de start. conno van de sande uit IJzendijke, die eveneens vertrok in Bellem, werd daar elfde. ronny hamelink uit Schoondijke werd tiende in Damme. eric vereecken (St. Jan steen) bolde in Desteldonk als derde door de finish in een ju- niorenrit over 84 kilometer met 29 deelnemers. mark de smit, de nieuwe ling uit Sluiskil, pakte in St. Gillis Waes een vierde plaats in een koers over 55 kilometer met 27 vertrekkers. Michael Gross: Wie zegt dat ik de supervorm, waarin ik nu verkeer, een jaar kan vasthouden Michael Gross verkoopt zichzelf heel slecht. Hij is wars van alle publiciteit die er rond zijn prestaties geweven wor den. Hij komt bij de meeste mensen over als een moeilijk te benaderen mens. Vorig jaar werd hij door de Duitse pers uitverkozen tot sportman van het jaar. In Ber lijn stond iedereen gereed om Michael Gross te „feieren", maar de kampioen schitterde door afwezigheid en liet via een simpel telegram weten dat hij meer zag in een zwemwed strijd in Aken dan in de met veel glans en luister omgeven prijsuitreiking in Berlijn. Een klap in het gezicht van onze punktuele oosterburen, die erg veel waarde hechten aan der gelijke bijeenkomsten en die een dergelijke weigering zien als een belediging van het hele Duitse volk. Maar Michael Gross deert het niet hoe over hem gedacht wordt. Hij vindt dat hij on danks de successen zijn eigen weg moet blijven gaan. Dat hij voor alles zwemmer moet blij ven, dat hij zich voor alles moet voorbereiden op wed strijden en daarin passen geen feestelijkheden zoals in Ber lijn, geen handtekeninge nuurtjes en zeker geen optre dens in reclame-spots voor ra dio en televisie. En ook daarin verschilt hij van Mark Spitz, de man die hij in Los Angeles moet gaan opvolgen. Spitz maakte zijn zeven gouden me dailles meteen na de Olympi sche Spelen van Munchen fors te gelde. Hij trad op in recla me-spots en werd zelfs acteur in een speelfilm. Michael Gross: „Voor Mark Spitz lagen de mogelijkheden heel anders. Hij zette meteen na München een punt achter zijn zwemcarrière. Hij had al le tijd om zich op zijn nieuwe taak als showman, als recla me-man te concentreren. Mijn carrière is nog niet voltooid. Het hoogtepunt moet inder daad komen in Los Angeles en daarom ben ik niet van plan mijn vorm op te offeren voor een paar honderd mark, want, en dat is ook weer een verschil met Amerika, meer krijg je daar toch niet voor". En Michael Gross heeft het geld ook niet nodig. Voorlopig tasten pa en ma Gross diep in de geldbuidel, zodat hun zoon zich kan uitleven in het water. Pa en ma Gross hebben ook de eerste aanzet gegeven dat de tengere Michael op tienjarige leeftijd kennis maakte met de zwemsport. Het was pa en ma Gross een doorn in het oog dat hun zo'n een vrij sprietig li chaam had. Het joch moest zich lichamelijk ontwikkelen en aangezien bij de familie Gross een typische kracht sport uit den boze was, werd gekozen voor de zwemsport. Michael zelf was meteen erg enthousiast, maar de geest drift verdween op veertienja rige leeftijd en Michael Gross stopte. Tot groot verdriet uiteraard van zijn ouders, maar toen al toonde Michael reeds zijn eigen wil. Zoals "hij, ook deed een paar maanden later, toen hij toch weer be sloot het water in te duiken. „Ik moet zelf kunnen beslis sen wat ik doe, dat schijn ik op jeugdige leeftijd gehad te heb ben, dat heb ik ook nu nog. Ik zie het voorlopig niet gebeu- renjmaar als ik plotseling tot het besef kom dat ik in het zwembassin niets meer te zoe ken heb, dan kap ik er mee, ook al staan er Olympische Spelen op het programma. Ik weet dat ik dan regelrecht in druis tegen het plichtsbesef van ons volk, maar ik doe het gewoon. Dat komt vaak niet leuk over, maar ik laat me niet manipuleren, omdat ik nu toe vallig hard kan zwemmen. Ik geniet van succes, maar ik kan evengoed een nederlaag ac cepteren. Win ik, dan is dat mooi, verlies ik, dan is er nog geen ramp gebeurd". Dat Michael Gross zijn suc cessen relativeert, bewees hij tijdens de Europese kam pioenschappen, toen hij uit voerig geïnterviewd werd voor de Duitse televisie. Met bijna een seconde had hij en kele uren eerder het wereldre cord op de 200 meter vrije slag verpulverd. Op de vraag van de tv-verslaggever wat er door hem heen was gegaan, toen hij zijn supertijd op het electronische scorebord gepro jecteerd zag, antwoordde Gross: „Och, ik vond het wel aardig, maar ik dacht meteen ze zullen zich wel vergist heb ben. Daarom toonde ik ook geen enkele emotie. Pas toen die tijd bleef staan, besefte ik dat ik inderdaad een grandio ze tijd had neergezet en stak ik mij n hand in de lucht". Het antwoord van „de Alba tros" deed de verslaggever de wenkbrauwen fronsen. Het was duidelijk dat de man met de reactie van de zwemmer in de maag zat en probeerde Gross op een andere manier uit de tent te lokken. „Als je dan in het ongewisse was of die tijd wel echt was, waarom toonde je je dan niet verheugd over het feit dat je Europees kampioen geworden was. Want dat was toch wel een vaststaand feit". Gross: „Natuurlijk ben je blij met die titel, maar het was eigenlijk zo vanzelfsprekend. In de series was gebleken dat ik de te man kloppen was. Dan hou je ge woon rekening met een over winning". De te kloppen man is Mi chael Gross ook volgend jaar in Los Angeles. De hele Duitse natie rekent op hem. Hij wordt nu al betiteld als de man, die de Duitse zwemsport uit het slop zal weten te halen. Maar voor Gross zelf is inmiddels het leven van alle dag weer begonnen. Heeft hij de school banken al weer opgezocht en denkt hij nog lang niet aan Los Angeles, aan het goud, dat daar op hem ligt te wachten. Los Angeles is nog een heel jaar weg en in dat jaar kan veel gebeuren. Een griepje, of een verkoudheid, die maar niet wil overgaan Van onze atletiekmedewerker HULST - Afgelopen zaterdag werd op de Hulsterse atletiek- accommodatie de vijfde en laatste wedstrijd afgewerkt in het kader van de Zeeuwse pu- pillencompetitie. Dit om de ir. Knaap-trofee (kwantiteit) en de Zierikzee beker (kwaliteit). De beide bokalen gingen op nieuw naar Dynamo'70. De individuele klassementen: Jongens pupillen A tweedejaars (respectievelijk 60 meter/ ver springen/ kogelstoten/punten): 1. Brian van Putten, AV'56 9.0, 3.68, 9.22, 1342; 2. Arjan de Feyter, AV'56 9.0, 4.00, 7.80, 1332; 3. Marcel Dinge- manse, Marathon 9.2, 4.29, 7.02, 1312. Jongens pupillen A eerste jaars: (60 meter/verspringen/ko gelstoten/punten): 1. Elmar Sturm, Zeeland Sport 9.1, 3.87, 6.54, 1216; 2. Ralf Koper, Delta Sport 9.8, 3.85, 7.71, 1165; 3. Michel Houkamp, Zee land Sport 9.6, 3.77, 6.59, 1117. Jon gens pupillen B: (40 meter/hoog springen/balwerpen/punten): 1. Emiel Roodenburg, Marathon 7.2, 1.00, 49.00, 1138; 2. Manno Buysrog- ge, RKHAV 7.0, 1.00, 33.50, 1025; 3. Dennis Coppieters, Scheldesport 7.5,1.10, 34.50,1014. Meisjes pupillen A: (60 meter, verspringen, kogel stoten, punten): 1. Christel Dinge- manse, Marathon 9.4, 3.74, 4.59, 1014; 2. Miriam Antheunisse, AV'56 9.8, 3.55, 5.23, 957; 3. Chierry Abuijs, Dynamo 9.4, 3.60, 3.93, 937. Meisjes pupillen B: (40 meter, hoogsprin gen, balwerpen, punten): 1. Patri cia Kort, Delta sport 7.5, 1.10, 17.5, 801; 2. Daniëlle Elve, Dynamo 7.5, 0.90, 26.00, 769; 3. Annemieke Klom- pe, Delta Sport 7.3,1.05,11.50,701. De uitslagen van de 1000 meter waren: (telden niet mee voor de competitie): Jongens pupillen A tweedejaars: 1. Kars Naeye, Schel desport 3.28.2; 2. Joska van Waes- berghe, RKHAV 3.28.5; 3. Niels van Hove, Zeeland Sport 3.39.9. Jongens pupillen A eerstejaars: 1. Elmar Sturm, Zeeland Sport 3.32.1; 2. Jimmy Juffermans, Scheldesport 3.36.7; 3. Sander Lefevre, Zeeland sport 3.43.8 Jongens pupillen B: 1. Manno Buysrogge, RKHAV 3.40.1; 2. Martij n LockefeeiRKHAV 3.45.2; 3. Stefan de Block, RKHAV 3.55.9. Meisjes pupillen A: 1. Cindy van Driessche, RKHAV 3.49.1; 2. Chierry Abuijs, Dynamo 3.52.1; 3. Miriam Antheunisse, AV'56 3.53.6. Meisjes pupillen B: 1. Lidewij Pot, Dynamo 3.48.9; 2. Daniëlle van Cadsand, Marathon 4.03.7; 3. Mu- riëlle Reunis, RKHAV 4.08.9. Van een sportmedewerker GOES - Drie teams van de ZRTC Theo Middelkamp heb ben zondag deelgenomen aan het Zilveren Molen Toernooi in Zaandam, als voorbereiding op de nationale clubkam pioenschappen in Dronten, die zaterdag worden gehouden. In Zaandam waren de nieu welingen van Theo Middel kamp het meest succesvol. Zij reikten naar de tweede plaats. De ploeg bestond uit Antoine Goense, Peter Mol, Adrie Ver- mue en Robert Boudens. De liefhebbersformatie Sjaak de Kok, Bert Steenbakker, Frans van Osta en Joop Smet legde beslag op de derde plaats en vierde werd de amateurploeg, bestaande uit Jacky van der Horst, Robbie Meijer, Daan Smits, Peter Hoondert, Wim van Kooten en Pierre Raas. leine reparaties, stemmingen. 9 bemiddeling bij piano's en :ht bij de meester in zijn vak, Vmbachtencentrum In Mkwej- 5, Middelburg. Into.: 0118"* kennismedewerker (llin In te ge n 8 tot de minder goede •i'Somstandigheden is het le »ïan gel'ikt'jdige deelna- p an meerdere toernooien li'Waartegen men maatre- kan nemen. Het door ir!rireniging SJEF te likt rg georganiseerde Drno°i voor de c" -categorie werd het afge- Weekeinde met beide ijMtronteerd. tole??nval stuurde niets in |to zij de medewer- ,L„an. S1uis en Ludo et and? ket merendeel bfSraktePartiienWOr" /if/' dat diverse clubs Pft kampioenschap- ■1 Drnhl' WaS °P Z'Ch °°k ti Zt Immers ieder- Sm zo langzamerhand let twee toernooien I )ktl)dig mag inschrij- Afzeggingen voor Kikkertoernooi ven. Voor het sportieve ver loop van het Kikkertoernooi waren de clubkampioen schappen echter wel degelijk van invloed, door de terug trekking van enkele spelers. Van verrassingen was het afgelopen weekeinde nog geen sprake. In de C-categorie bij de heren kwamen Teun van Heelsbergen en Jan Willem Buijsrogge, respectievelijk tweede en vierde geplaatst, het eerste weekeinde reeds in actie. Van Heelsbergen had zijn handen vol aan een sterk spelende Bennie Lampaert (6- 4 6-2). John Leenhouwers deed er alles aan deed om het Jan Willem Buijsrogge zo moeilijk mogelijk te maken. Buijsrogge won niettemin met 6-2 6-4. De eerst geplaatste Ronald Baar- ends komt deze week (donder dag) voor het eerst in actie, te gen Pierre Lampaert. De dames-C behoefden nog niet in actie te komen. In de D-categorie vonden reeds en kele pittige duels plaats. Vafi de geplaatsten kwam alleen Marijke Robesin binnen de lijnen. Robesin, onlangs win nares van het Ador-toernooi en Vier Dorpentoernooi, ken de geen pardon met haar te genstandster Tiny Adriaan- sens uit Hulst (6-2 6-1). Anjo den Decker speelde een ver dienstelijke partij tegen Lia van Dongen (6-2 3-6 6-4). Pierre Lampaert voldeed volledig aan de verwachting bij de D-heren. Na winst op Willy Lippens (6-1 6-0) en Bert den Decker (6-2 6-2) hand haaft hij zich bovenaan de lijst. De plaats van.nummer twee, Ronald van Remortel (teruggetrokken), wordt nu ingenomen door Cor Baas uit Groede, die weinig problemen kende met Meivin van Amers- foorth uit Hoek (6-1 6-3). De derde geplaatste Jan Willem Bartz uit Hulst had zijn han den vol aan William Asselman van Hontenisse. Met 6-3 7-5 zegevierde Bartz, die de vol gende ronde Frans van Don gen tegenover zich weet. Van Dongen versloeg Jan van Daele met ruim verschil (6-1 6-1). Paul Boeijkens (Honte nisse) neemt de plaats in van de als vierde getipte Eddie Dobbeleir. Boeijkens won van Paul Lippens (3-6 6-4 6-0) en komt in de volgende ronde uit tegen Bennie Lampaert. Uitslagen: herenenkel D: Paul van Waterschoot-Ad van de Sande 6-1 6-3, George Dhont-Bleijenberg 6-4 6-2, Peter Bpijsrogge-Baas 6-4 3-6 6-4, Floor Vriends-Rinus Pladdet 1-6 6-4 6-1, John Leenhouwers- Willy de Bruijn 6-1 6-1; dames-en kel D: Janny Dieleman-Marie- Louise Laanen 5-7, 6-0 6-1, Suzan Trapman-Ris Siewert 6-3 6-1, Ti ny Adriaansens-Karin Commelin 6-1 6-2; gemengd dubbel: Trap man/ Buij srogge-Deij Van Amersfoorth 6-2 6-2, Sandaert/ Wijffels-Pieiaet/Pielaet 6-4 4-6 6-1, Trapman/Trapman-Den Dec ker/Den Decker 6-3 6-3, Comme lin/ Risseeuw-Huisman/ Huisman 6-1 7-5, Asselman/Boeijkens- Adriaansens/Apers 6-3 6-1, Laa nen/Asselman-Vermeire/Scher- beijn 5-6 6-4 6-3, Van Dongen/De Putter-De Bruijn/De Rijcke 3-6 6-1 7-5, Grosfeld/Van Heelsber- gen-Siewert/Deij 6-4 6-0, Den Decker/Bun-Maenhout/ Maenhout 6-1 6-4, Baarends/Laanen/Wijf- fels/Van Kampen 6-2 6-2, Saal- mink/Batselaar-Trapman/Lip pens 7-5 7-6.

de Stem | 1983 | | pagina 9