ERS: 8595, ?erdy" tfohan Molenaar terug naar RBC Vries wil duidelijkheid 24 DAGE VOOR HALF GELD IT TEVEEL eist studie. Meespelen Cruyff en Koeman in Europa cupduels onzeker ierenkapsalon 2GARANTIES: UW REMMEN Skoda koopt, ien betalen, anschafprijs. 84 pas de rest.* in uw huidige Dus misschien ie. iien een kom- liddenconsole, iarvoorfl75. i Dode op circuit-Zeltweg Negenjarig meisje verongelukt i Ti y 11 24 DAGEN COMPUTER SCHOO KDIPLOMA COBOL n, tel. 01670-63595 jement de uitlaat met UJFSTRAININGEN gratis computertest voor l remcenters DE STEM „de 4in1 krant TW STEM SOQVt >1 DT\A/ if imnnrfüi ir MANDAG 12 SEPTEMBER 1983 TH PAGINA SPORT 1 :l. BTW, af importeur. bv, Voorschoten. Tel. 01717 6951 70-63291 ipleidlng voor het Rijks-erkend Tilburg, Eindhoven, Heerlen ijk op eigen computers. ammeur: een beroep met goe- n vooruitzichten. Jis: diploma MAVO 4 (MULO)of s 4e klas HAVO (HBS-VWO). C Groningen is nog geen topploeg n deze coupon ongefrankeerd ir antwoordnummer 142; n. E.C.S. Passage 4-6, n. Tel. 045-710446. Goaltjesdief Bram van de Broecke schiet net naast het Vlissingen-doel Breskens klasse beter dan Vlissingen Van ome sportmedewefker RESKENS - Op niet is te verstane wijze eeft Breskens gisteren iedebuteerd in de twee tje klasse. Het bezoe kende Vlissingen dat zich de afgelopen maanden gretig op de transfermarkt heeft ge- itort, werd met 4-0 te ug naar de veerboot ;estuurd. Cijfers die geenszins ge- 'latteerd zijn, want met wat leer fortuin had het 6-0 urmen staan. „Ik had niet gedacht dat het zo gemakke lijk zou gaan", verklaarde Ireskens-trainer Piet de Winde na afloop, er echter 'lug aan toevoegend dat ten nog niet te hard moet :chreeuwen. „Kijk maar eens naar RBC, die pakten gelijk NAC in, maar toen was het ook gedaan". Af gaande op wat de Bres- siaanders gisteren lieten zien, mag men echter met een gerust hart de komende wedstrijden afwachten. Een absolute hoofdrol was weggelegd voor Bram van de Broecke. Hij produceerde niet alleen 2 treffers, maar bracht de als los zand aan elkaar hangende Vlissingse defensie meerdere malen tot wanhoop. Zijn bewaker Rob van Dam heeft waarschijn lijk wel eens meer plezier aan het voetbal beleefd. Met Rudy Snouwaert -werd nog te weinig in het spel betrok ken- en Johan van Leeuwen op het middenveld, heeft men het verlies van Jimmy Pietersz meer dan behoor lijk bij Breskens weten op te vangen. En dan te bedenken dat Van Leeuwen in Vlissin gen waar hij een paar jaar voetbalde, te licht werd be vonden voor de hoofdmacht.1 Berouw komt echter na de zonde. Wie had gedacht dat de thuisploeg gisteren tegen het toch gerenomeerde Vlis singen de kat uit de boom zou kijken, kwam bedrogen uit. Gelijk na het eerste fluitsignaal van arbiter Wim van der Meyden, werd de hoogste versnelling inge schakeld. Vlissingen schrok zich rot, en doelman Hans de Roover mocht gelij kaan het werk op inzetten van Bram van de Broecke, Rudy Snou waert en Robby de Muynck. Toch zou het tot de twintig ste minuut duren eer de sco re geopend werd. Johan van Leeuwen bracht de bal van uit een vrije trap hoog voor het doel, waar Bram van de Broecke boven iedereen uit kwam, en de eerste binnen- krikte, 1-0. Vlissingen kon niets an ders doen dan achter de Bressiaanders aanhollen en de schade zoveel mogelijk beperken. Slechts een keer in de eerste helft kwam er van hun kant reëel gevaar, toen Rob Baljeu na de com binatie met ex-SVV'er Frans Schaap -praatte beter dan hij voetbalde- over schoot. De eerste 10 minuten na rust leek Vlissingen wat terug te gaan doen. Het duurde echter allemaal te lang om werkelijk gevaar op te leveren. Toen Bram van de Broecke vijf minuten na de hervatting nog maar eens afdrukte en de bal naast bleek te gaan, was Milco van der Hooft present om in te schieten, 2-0. De Groedenaar bewees daarmee nog maar eens zijn waarde voor de ploeg. Vanaf dat moment is Breskens niet meer in ge vaar geweest, en deed met name Bram van de Broecke wat hij wilde. Goed gelan ceerd door zijn middenvel ders hield hij doorlopend 4 a 5 Vlissingers aan de praat. Zelfs meer dan dat, want een kwartier voor tijd liet hij nog maar eens zijn sprongkracht bewonderen, toen hij een corner van Jo han van Leeuwen achter De Rover kopte, 3-0. Het mooiste moment was ongetwijfeld de lob die hij 10 minuten voor tijd verzond vanaf zeker 30 meter. In een flits zag hij De Rover te ver voor zijn hok staan. De bal ketste echter via de lat over. In de slotminuut wist Rudy Snouwaert heeft feest com pleet te maken, toen hij op aangeven van Bram van de Broecke nummer 4 liet aan tekenen. ,3*i£5 door Romain van Damme ROTTERDAM - Enigs zins verbaasd zag trai ner Han Berger in het naar voetbalsuccessen hunkerende Groningen het optimisme tot boven de toch niet geringe Martinitoren uitgroeien. De opvolger van de naar SC Cambuur vertrokken Theo Verlangen begreep het niet zo best. Stelde meerdere malen dat hij een aardige ploeg tot zijn be schikking heeft, maar hield de dolenthousiaste aanhang constant voor dat FC Groningen nog lang geen echte topploeg is. Han Berger heeft niet lang op zijn gelijk moeten wachten. De noordelijke ploeg gleed gis teren in het kletsnatte Feyen- oord-stadion namelijk on barmhartig hard onderuit. Met 2-0 moest FC Groningen reeds in de eerste serieuze krachtmeting van het seizoen afhaken. Het moet een pijnlij ke ervaring geweest zijn voor de Groningers die woensdag in Madrid tegen het ervaren Atietico opnieuw met de billen bloot moeten. FC Groningen wees na af loop in koor naar de eerste helft. „Toen hadden we met een paar doelpunten verschil voor moeten staan", meende Erwin Koeman die bijval kreeg van zijn trainer. „Voor rust hebben we goed gespeeld, was er overuiging en waren er ook kansen". Met die uit spraak deed Han Berger de waarheid toch wat geweld aan. Weliswaar was FC Gro ningen in de eerste periode niet de mindere van Feyen- oord, maar aanspraken op een ruime voorsprong kon de ploeg uit het noorden niet ma ken. Er waren inderdaad wat kansjes (McDonald en Erwin Koeman), maar ook Feyenoord dook diverse malen dicht in de buurt van doelman Harry Schellekens op. „Dat we een topploeg zijn is ons aange praat,,, klonk het later echter heel wat realistischer uit de mond van Erwin Koeman, „maar dat zijn we natuurlijk nog niet. Als we wel een top ploeg waren, hadden we deze wedstrijd naar onze hand moeten zetten. Maar daar zijn we nog niet toe in staat. Dat moet groeien". Feyenoord-FC Groningen, op papier de eerste topper van (t een avondopleiding ien van onderwijs en -ollenspel, de technieken :n behandeld. De onder- het leiden van vergade- elings- en promotie- n klachtenbehandeling, hrijvingen, personeels- ïdernemingsraad. liders van afdelingen en lijke functie willen en. itarten de colleges in september' studieprogramma 83/84 in huis' de studie Middle Management Van onze sportredactie _0OSENDAAL - Het avontuur van Johan Molenaar bij Feyen- ■Jtfd is van zeer kortstondige duur geweest. be Roosendaler traint van- weer bij RBC en het is niet onmogelijk dat de wrstopper in het komende ®1 bij RBC weer van de par- 1 zal zijn. br zijn diverse redenen aan Seven voor het vroegtijdige •ftrek van Molenaar uit Rot- 'dam. De jeugdige Molenaar °n maar moeilijk acclimati- :ren in het keiharde profmé- er bij Feyenoord. Bovendien aren de kansen om in de ba- electie tot het minimum ■daaW door de komst van wel van der Korput. Die erwegingen plus het gege- n dat RBC toch nog op vrij "'Wvvachte wijze in het be ad voetbal geraakte, deed ajenaar besluiten op het 0e nest terug te keren. We-voorzitter Jan Landa: zaken waren binnen zeer e tijd afgehandeld. Een punt van voordeel voor ons is dat wij naar alle waarschijn lijkheid een betrekking heb ben gevonden voor Molenaar. Wanneer wij hem aan die baan kunnen helpen, zal Mole naar bij ons als amateur aan treden. Wanneer we er onver hoopt niet in slagen om hem werk te bezorgen dan zal hem alsnog een contract worden aangeboden. Maar dat laatste liever niet, want we hebben de centen hard genoeg nodig." Van ome sportredactie ROTTERDAM - Renze de Vries, in het sectiebestuur be taald voetbal belast met technische zaken, zal deze week intern de bekendmaking van de Olympische selectie in Zeist ter tafel brengen^, Met name de manier waarop Olympisch bondscoach Ger Blok, zonder enig overleg met Kees Rijvers, de selec tie in de publiciteit gooide, zal ter discussie gesteld wor den. Zoals bekend heeft Ger Blok de spelers die Kees Rij vers eerder uit de Olympische selectie haalde voor het A-team en Jong Oranje weer in zijn groep gehaald. Het gaat met name om Feyenoorder Peter Houtman die zich bereid verklaarde voor het Olympisch team te spelen als Rijvers hem niet meer nodig heeft. Renze de Vries: „Ik ben nog niet helemaal geïnfor meerd. Maar dat ik dit voorval ter sprake breng, zal dui delijk zijn. Iedereen weet dat we, alle secties, in Zeist be zig zijn om de structuur zodanig te veranderen dat er geen, laat ik zeggen, misverstanden meer mogelijk zijn. Verder wil ik daar nog niet op ingaan. Maar voorvallen als deze moeten straks niet meer kunnen. Daar is het Ne derlands voetbal niet mee gebaat". ZELTWEG (Reuter) - De Oostenrijker Bernhard Schuier is za terdag tijdens een training voor een motorrace op de Oostenrij- kring bij Zeltweg om het leven gekomen. De 26-jarige coureur verloor, volgens verklaringen van oog getuigen, in een bocht de controle over zijn machine. Schuier vloog dwars door de afzetting. Hij overleed, nadat hij met een vliegtuig naar een ziekenhuis was vervoerd. BST 030 zegel sturen naar: XP 's-GRAVENHAGE. ipen s-GRAVENHAGE is: als u een nóg lager ^adverteerde prijs kunt tonen, betalen wij u het verschil terug. Kwaliteit: Fastfit levert alleen de originele merk-uitlaten, maar met 1W jaar garantie (ADVERTENTIE Binnen 5 minuten meet onze testbank de remkracht per wiel. U bent welkom zonder afspraak, ook voor prijs opgave en reparaties. ïilburgseweg 139, Breda tel. 87 7510 zaterdags tot 1 uur geopend Oude Vest 27, Breda tel. 14 31 73 Montage terwijl u wacht - zonder afspraak - ook voor schokdempers Auto in het publiek NEUFFEN - Bij de negentien de ADAC-bergklim in Neut- ten (West-Duitsland) is zon dag een auto in het publiek be land. Een negenjarig meisje kwam om het leven, zes toe schouwers werden gewond. De toeschouwers zaten op een bankje naast de baan. Twee reddingshelikopters werden bij de berging ingezet. Volgens een woordvoerder van de poli tie is de bergklim onmiddellijk na het ongeval afgelast. Het 4,2 kilometer lange traject voor de bergklim op de Alb- trauf-berg tussen Neuffen en Hu:lben geldt als een van snelste in Europa. Van ome sportredactie ROTTERDAM - Johan Cruyff kwam gistermiddag slechts één helft in actie. De 45 minuten in de verregende 'Kuip' leverden de Amsterdammer ongeveer 16.000 gulden extra op (3889 meer toe schouwers dan de ingebouwde grens van 22.000) en een verve lende blessure aan het rechterscheenbeen. Geen beste zaak voor Feyenoord dat aan een be langrijke wéék bezig. Gisteren FC Groningen, woensdag St. Mirren en zondag Ajax in Amsterdam. Reeds vroeg in de wedstrijd kwam Cruyff in botsing met Groninger Walter Waalder- bos. Het duurde geruime tijd eer de Feyenoord-dirigent tot normaal lopen in staat was. „Een vervelende botsing", wreef Cruyff later over de pijnlijke plek, „er is een zenuw geraakt. Nee, naar het zieken huis ga ik niet. Het is een bloeduitstorting. Maandag zal pas blijken hoe ernstig het is". De kans is dan ook niet uit gesloten dat Feyenoord in zijn eerste UEFA-cuptreffen met het Schotse St. Mirren niet kan beschikken over de routi nier. „De eerst komende wed strijd is altijd de belangrijk ste", wilde Johan Cruyff ech ter nog geen conclusies trek ken, „en dat is in Schotland. Daar wil ik spelen. Als ik nor maal kan lopen, speel ik ook. Maar je moet afwachten wat de reacties zijn. Wordt het been dik, blijft het gevoelig. Op die zaken kun je moeilijk vooruit lopen". Groninger Erwin Koeman had toen al verteld dat hij voor het vertrek naar Madrid eerst nog eens foto's zou laten ne men van zijn rechtervoet. „Ik heb nog geen enkele wedstrijd honderd procent kunnen spe len", verklaarde de midden velder, „in dat toernooi in Den Helder heb ik een trap gehad. Buitenkant voet. En dat blijf ik voelen. Daarom wil ik nu zekerheid. Overigens ver wacht ik wel woensdag te kunnen spelen. Het is niet zo dat ik sterf van de pijn, maar het blijft irritant. Daarom wil ik wel eens horen wat er pre cies aan die voet mankeert". FEYENOORD - FC GRONINGEN 2-0 (1-0) 44. Duut 1-0, 55. Hoekstra 2-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 25.889. Gele kaart: Hiddink (FC Groningen). FEYENOORD: Hiele; Troost, Van de Korput, Duut en Wijnste kers; Hoekstra, Cruyff (46. Jeliazkov) en Stafleu; Gullit, Hout man en Vermeulen. FC GRONINGEN: Schellekens; Steenge, Waalderbos, Hiddink en Van Tiggelen; Van Dijk (De Jonge), Koeman (Mulder) en Keukens; Broeken, McDonald en Jans. André Stafleu maakt het Walter Waalderbos bijzonder las tig. - FOTO ANP dit seizoen, kon de 25.889 toe schouwers in de 'Kuip' maar matig boeien. Dat was deels te wijten aan de abominabele weersomstandigheden. Hevige slagregens maakten de gras mat meer geschikt voor een ski-wedstrijd dan voor voet bal. Het was logisch dat beide partijen de nodige hinder on dervonden van de wat al te gulle Pluvius, maar het onder de maat blijven kon toch niet geheel aan die kapstok opge hangen worden. Feyenoord en FC Groningen bewezen name lijk dat het Nederlands voet bal nog altijd in de steigers staat. Dat Feyenoord al iets verder is dan de noorderlingen heeft het vooral te danken aan de inbreng van Johan Cruyff. Gistermiddag was die inbreng echter niet geweldig groot. Cruyff raakte namelijk na een niet opzettelijke botsing met Walter Waalderbos reeds in een vroeg stadium dermate geblesseerd, dat hij zich moest beperken tot het dirigeren van zijn in oude fouten vervallen de ploegmaats. „De omschake ling van verdediging naar aanval", heeft trainer Thijs Libregts daarom zijn repertoi re nog niet hoeven te wijzigen, „dat loopt niet lekker. Maar daar moeten we maar aan blijven werken. Blijven trai nen en wachten op het mo ment dat het klikt". Daar zat Thijs Libregts gis termiddag tevergeefs op fë wachten. Feyenoord kon geen greep op het duel krijgen, moest FC Groningen in aan vallend opzicht naast zich dul den maar kwam toch nog voor rust op voorsprong. Een hoek schop van de uitermate actie ve Pierre Vermeulen (Li bregts: „Ik heb hem een com pliment gemaakt".) werd door Hoekstra ingekopt. Keukens redde op de doellijn maar was kansloos toen Duut in de re bound ongenadig hard uit haalde; 1-0. „Die treffer kwam wel erg ongelegen", gaf Han Berger in zijn ogen de omme keer aan, „de ploeg was aan geslagen. Dan kun je gaan vergelijken met andere wed strijden. Is precies hetzelfde gebeurd. De ploeg raakt zelf vertrouwen kwijt en gaat stuntelen". Vandaar dat Feyenoord na de hervatting (met Jeliazkov voor Cruyff) vrijwel geen kind meer had aan de Groningers die in de 55e minuut definitief geklopt werden. André Hoek stra, keihard werkend maar niet bepaald een tactisch brein, zette een succesvol een tweetje op met de verdienste lijk spelende Gullit en scoorde fraai 2-0. FC Groningen gaf meteen de moed op, spartelde nog wel wat tegen maar miste alle overtuiging om Feyenoord werkelijk in moeilijkheden te brengen. Daarmee inderdaad aangevend dat het noorden dit seizoen nog niet op een top ploeg hoeft te rekenen. Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- of-vATl» som abonnement op die >or KOï"iit allemensehjk gevarieerde 4-in-l-krant, i Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. Adres; Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 9.40 (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA Bellen kan ook; 076-236911

de Stem | 1983 | | pagina 9