teams Voetbalcompetitie barst los lJ Promotiekansen voor Savok-heren Favoriet AZYV ontvangt WHS Bekeravontuur Sluiskil voorbij hktoren verbieden geforceerde rentree De Waal trekpleister DE endl naar ïalve indstrijd ipillen- Jiupetitie Hetiek Fietscross inZaamslag Veldloop in Heikant PAGINA SPORTi ftlJDAG 9 SEPTEMBER 1983 tappe-zege )laf Ludwig [ffect-Wilno imbinatie lint toernooi in Quick'32 door Rob van Dourson Prestatieloop PSV Terneuzen Tweede plaats John Feynaut T14 PAGINA ZEELAND 2 yan onze sportmedewerker Voor de KNVB- Steurteams barst het ko kende weekeinde de com- petitie los. Op de eerste meidag van de zondag- ^tballers staan interes- ante duels. Met name in de neede klas staan de Pfpuvvseh-Vlaamse verte- e„woordigers voor zware tussen. Breskens bijt de its af tegen Vlissingen en jjuiskil krijgt de gedood- er[de kampioen WVO voor giezen. Beide wedstrij- jen beloven spectaculair te [arden. Het debuut van Breskens pegint in de tweede klas met ■en derby, want zo mag het uel tegen Vlissingen ge roemd worden. De mannen it Walcheren zijn versterkt willen een rol van bete- enis gaan spelen in deze !|as. Breskens dat dit even eens wil, zal ze daarom een warm onthaal aanbieden. Temeer daar het treffen zich op het sportpark Baer- sande afspeelt. Sluiskil, vorig seizoen slecht gestart maar sterk te ruggekomen, gaat een uiterst zware wedstrijd te gemoet. Ondanks het feit dat het op eigen terrein speelt, zal het niets aan het toeval kunnen en mogen overlaten. De mannen uit Oosterhout hebben hun zin nen gezet op de titel en zijn daardoor verplicht met winst van start te gaan. De mannen van trainer Van der Hooft willen de beste Zeeuwse ploeg worden en zijn dus eveneens verplicht met winst te starten. Vol doende voor een goede wed strijd. In de derde klas maakt Clinge het debuut in deze klas tegen SC Gastel. Rob Haak en zijn mannen moe ten in staat worden geacht het grensdorp te laten jui chen. Clinge start als favo riet. Steen reist af naar Roo sendaal waar de ploeg met dezelfde naam als gastheer moet fungeren. Moeizaam kreeg Steen in het beker duel Hoofdplaat op de knieën, via penalty's haalde het de volgemde ronde en weet dat het de tegenstan der niet mag onderschatten. Die les was mogelij k precies op tijd. Trainer Van Duysse en zijn mannen weten waar ze aan toe zijn. De vierde klas is op Le- wedorpse Boys na een Zeeuwsch-Vlaamse aange legenheid. Het gepromo veerde Lewedorp krijgt het uit de derde klas gedegra deerde RIA op visitïe. Een interessant duel derhalve. Hontenisse, vorig seizoen net de degradatie ontlopen, krijgt Hoofdplaat op bezoek. Neefs en zijn mannen zullen alle zeilen bij moeten zetten om een goed resultaat te boeken. De Westzeeuwsch- vlamingen starten als favo rieten. Een favorietenrol is er eveneens weggelegd voor HVV'24. Het moet in IJzen- dijke aantreden tegen de ploeg met dezelfde naam. Ondanks het gemis van Lu cas van de Voorde (ge scheurde enkelbanden) moet het HW'24-team in staat worden geacht IJzen- dijke te kloppen. Aardenburg lijkt weer op de goede weg te zitten. Er wordt weer stevig aange pakt en dat zou wel eens fu nest kunnen worden voor Terneuzen dat op bezoek komt in de kikkerstad. Op „geladen" ploegen teve- nover zich rekenen de Ter- neuzenaren. Van onder schatting is dus geen sprake. Axel dat verrassend Zaam- slag uit de bekerstrijd wip te, krijgt Biervliet op visite. De haringkakers met op nieuw Lijbaart in de gelede ren en een nieuwe man aan het roer, Piet de Koeyer, hoeven niet op cadeautjes te rekenen. Daarvoor is Axel te vechtlustig bezig. Het de buut van Philippine in de vierde klas is op eigen ter rein. Het moet als gastheer van Vogelwaarde optreden. Dat het uitschakelen van Kapelle in de bekerstrijd geen toeval is geweest, kun nen de mannen uit het mos seldorp bewijzen. Programma: Tweede klas B: Boei- meer-Berkdijk, Breskens-Vlissingen, Internos-NOAD, RKTW-DOSKO, c\uiskil-WVO, Middelburg-Virtus. r,. Cijnge_sc Gastel, De Schutters-Jong Ambon, Goes-BSC, Zundert-Steenbergen, DlVO-Zierik- zee, Roosendaal-Steen. Vierde klas H: Hontenisse-Hoofdplaat, IJzendijke- HW'24, Aardenburg-Terneuzen, Le- wedorpse Boys-RIA, Axel-Biervliet, Philippine-Vogelwaarde. motorenfabriek Sua van volgend jaar ten wegrace en lange-af dochtermaatschappi maakt. De Nederlandse importeui mag, heeft nog geen tg genomen over de spoi tiviteiten in het komend ;n. Het besluit, dat binni kele weken valt, staat vot ns woordvoerder Jo Bi van de fabriekspolitiel mag heeft als belangrijk! ders Boet van Duimen, rd Rond en Gert-Jan vi lom onder contract. eizoen Van de Velde einde UNT-NAZAIRE (AFP) astduitser Olaf Ludwig heel mderdag de derde etappe ronde van de Toekomst jn naam gebracht. De lerde van Lorient na: iint-Nazaire over 193,5 kill eter. Ludwig was de snelste vai :t vrijwel complete pelotoi ;t was de tweede etappezej in de Oostduitser, die eerdi de proloog had gewonni Zwitser Siegfried Hekii ihield de leiderstrui. De amateurs en beroepsrei rs hebben zich in de deri appe rustig gehouden. Na lometer ontsnapten dril nners: de Fransen Chaurii Mentheour en de Oostduit- staatsamateur Kummerj it drietal reed bijna 170 kil eter op kop en bouwde eei aximale voorsprong op vai :ht minuten. Vijf kilometel lor de streep werd het trii gelopen. Beste Nederlander was Ri is Ansems, die als twaalft 'er de streep ging. Met uit ndering van Dirk van Oir- hot bevonden alle Neder ndse renners zich in het gr< peloton. Van Oirscho| vam binnen met een achter and van 24 seconden. Tot di tvallers behoorden d: -ansman Berard en de Zwit- t Grezet. Uitslag derde rit: 1. Olaf Ludwij Dl) 193,5 km in 4.34.56 (gem ,220 km/u.), 2. Vincent Barteal ra), 3. Yvon Bertin (Fra), 4. Fran- 5 Castaing (Fra), 5. Thurlow Ro ts (VSt), 6. John Herety (GBrl, j ■an-Francois Rault (Fra), 8. Rale jjfeditz (WD1), 9. Andrew Hamp- an (VSt), 10. Ludek Styks (Tsj), Rinus Ansems (Ned) en vervol- -ns het overgrote deel van het. ton in dezelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Sieg- ied Hekimi (Zwi) 8.43.13, 2. Mar» ummer (OD1) op 20 sec, 3. Charles ottet (Fra) op 29 sec, 4. Jean- rancois Chaurin (Fra), 5. Miros- w Sykora (Tsj) op 32 sec, 6. Chris- an Levavasseur (Fra) op 34 sec, j; ise Xavier (Por) op 35 sec, 8. Ran ofeditz (WD1) op 38 sec, 9. He® lboden (Zwi) op 39 sec, 10. Plw| Leleu (Fra) op 44 sec. De Belg Frank Hoste heelt donj rdag de eerste etappe van de nde van Catalonië, een rit 4 kilometer van Salou naar Am- sta, gewonnen. Hoste versloeg eindsprint het volledige pek'®' De uitslag: 1. Hoste (Bel) 1941® 5.37.36 (gem. 34.478 km/u), laus (Zwi), 3. De Jonckheer el), 4. Recio (Spa), 5. Fnsso ,el). EW YORK (ANP) - De Tsje-1 loslowaak Ivan Lendl, 8e'| aatst als tweede, heeft I kwalificeerd voor de hal I nales van het herenenKe I iel. Hij won in de ktvartfi®"j| s in drie sets van de Zw*f I ats Wilander: 6-4 6-4 7-° 'I Wilander was als vijfde i J ngschikt. De Amerikanen Peter ffl ling en John McEnroe Plaa l en zich voor de finale v I ;t herendubbelspel. Het a 1 ;rsloeg in de halve finales I ustraliërs Pat Cash en J® ,1 itzgerald met 6-4 7-6 (7-4) -5). In de eindstrijd staa" telhouders tegenover t" I idere Amerikanen, Fr I uehning en Van Winitsky- De uitslagen: Ivan Lendl fWI ats Wilander (Zwe) 6-4 o- Fleming/ McEnroe (VSt) - Cf 1 tzgerald (Aus) 6-4 7-6 7-6.' 1 ink/Reynolds (ZAf/VSt) BillI n/Russell (VSt) 6-4 2-6 7-?. nf :anlon (VSt) - Mark Dgi. 'St) 3-6 6-4 4-6 6-3 7-6 (7-4),B" ng/Winitsky (VSt) - Andre* idri (VSt) 6-4 6-4 6-4, Potter/u", in (VSt) - Hobbs/Amrltr I Br/Ind) 6-4 6-4. i onze tafeltennismedewer- ker IVERSUM - Het traditio- Quick'32 toernooi waar voorheen steeds afde- fcsteams deelnamen, is dit verspeeld op uitnodiging, de negen deelnemende bleek ditmaal het Ter- tnse Effect-duo Eric en |tr Roeland versterkt met liel Heeren van het Vlis- iWilno de sterkste. 1 Zeeuwsch-Vlaamse i gecoacht door Piet Boone 10) en Ben Roeland (Ef- oioest het op dit evene- ((ipnemen tegen een aan- ferke A- en B-klassers en plaatsingspoule van die werd eerst Nileta met ruim op afstand gehouden 'na het volgende duel te- |Shot Wageningen met on- indere Caspar Mol en Bart (Haaren een 5-1 triomf be lde. i de finalepoule troffen de |iwen de voor de aanstaan- andelijke jeugdcompetitie jerste en tweede geplaatste is van De Veluwe en Tem- leam (Amsterdam). Een |e 5-4-overwinning be fte de Effect-combinatie i Veluwe waarbij Heeren naai won en de beide Roe seik eenmaal scoorden. In laatste beslissende partij Tempo Team bleek Pe peland het meest succes- ka met drie winstpartijen 'hij de basis voor een uit- fjijke verdiende 5-2 over- 6- De wisselbeker ver- F daarbij naar Terneu- flus de wetenschap dat het in de competitie aange zet Ad Verbrugge, hoge kan gaan gooien voor S'"g in de kampioens voor de Nederlandse |n 0,126 sportmedewerker ^-Zaterdag 10 septem- r°rdt op de atletiekac- ~°oatie van het Hulsterse de vijfde en laatste '"Jd gehouden in het ka- 'n de Zeeuwse pupillen- Wie. met als inzet de Ir. J" de Zierikzeebeker espectievelijk kwaliteit antiteit van de deelne- jongenspupillen A, en tweedejaars, staat u '"pgfamma de drie- Itin de uit 60 meter, 'tu>fen en kogelstoten. gonspupillen B doen 40 "oogspringen en bal- l-)'rTe nteisj espupiiien A meter, verspringen en B 4n' en rï.8 nneisjespu- iLi meteL hoogsprin- "alwerpen. "aast is er voor iedere ^n duizend meter, |(tmaIïfete't voor deze Fom m6 Wedstrijden be- T "a 13 uur. RIJSBERGEN - Voor Johan van de Velde is het weg- seizoen '83 'gedaan'. Terwijl hij juist deze dagen de training had willen hervatten, beteugelden de behan delende artsen zijn drang naar actie. „Eerst moeten die drie ijzeren pinnen uit je linkerpols. Dan een tijdje fysio-therapie en daarna mag je weer aan fietsen denken", luidde het niet verwachte oordeel van de doktoren. „Die pinnen worden er vol gende week uitgehaald. En daarna kun je er gerust twee weken bijtellen voor de thera pie. Dan zitten we al eind sep tember, begin oktober. Dus kan ik mijn fietsen wel in de schuur laten. Het heeft geen zin meer om voluit in training te gaan. Ik zou misschien nog wel een paar wedstrijdjes kunnen rijden, maar ik voel er niets voor om alleen maar mee te rijden. Als ik koers, wil ik meespreken. Ik heb natuurlijk geen pijl conditie meer en dan duurt het nog langer voordat je weer meekan. Nee, het is ge daan...". Johan van de Velde zegt het met duidelijke berusting in zijn stem. Die valpartij in de Tour de France, waarbij hij in een afdaling een bocht miste („Ik weet nog steeds niet wat er gebeurde. Ik herinner me niets, maar ik moet zijn geval len, omdat ik omkeek of zo. Anders kan ik het gewoon niet verklaren") en zijn linkerpols en rechter sleutelbeen brak, betekende dus uiteindelijk de afsluiting van zijn laatste sei zoen in de ploeg van Peter Post. Als volgende week zijn pols van het ijzer wordt ontdaan, begint voor Johan van de Vel de een nieuwe periode in zijn wielerleven. Een moment waar hij met graagte naar uit kijkt, want ook zonder fiets heeft hij de afgelopen twee maanden enorm moeten af zien. „In het begin, toen het gips er nog om zat, heb ik het verschrikkelijk moeilijk ge had. De dagen duurden zo lang. Op zulke momenten be sef je pas wat je mist. Ik vond het erg om niks te doen. Vaak dacht ik na een Tour de Fran ce: waren die criteriums maar afgelopen, ik ben het zat. Maar nu zou ik bij wijze van spre ken een moord begaan hebben om zo'n koersje te kunnen rij den. Je wordt gewoon een lui mens. Om de dagen niet einde loos te laten duren, ga je uit slapen, want het heeft geen zin om om acht uur naast je bed te gaan staan". Voor Johan van de Velde een nieuwe belevenis. Maar niet één waar hij van genoot. Vandaar die drang om weer op de fiets te kruipen. De dok toren prediken echter nog steeds geduld. „Ik kreeg zelfs op m'n mieter, omdat er een foto van de Acht van Chaam in de krant stond, waar ik zon der mitella liep. Ik kwam in het ziekenhuis en had onmid dellijk strafpunten". Als voor Johan van de Velde echter binnenkort het sein op veilig wordt gezet, zal nie mand, maar ook niemand hem nog tegen kunnen houden. „Ik beperk het voorlopig tot af trainen. En misschien kan ik in het begin van het wintersei zoen een zesdaagse meepik ken. Daarna begint het serieu ze werk", zegt Van de Velde met een vastberaden trek rond zijn mond. Dat werk bestaat dan uit cyclo-crossen, waarin Van de Velde fanatieker dan afgelopen winters zich wil voorbereiden op het nieuwe seizoen in dienst van een Ita liaanse sponsor. De 26-jarige prof uit Rijs- bergen wil zijn nieuwe baas namelijk snel plezieren. „In de voorj aarsklassiekers laat ik mij zien. Meer dan ik bij Post heb gedaan". Dat voornemen spruit voort uit de onzeker heid binnen zijn Italiaanse ploeg of volgend seizoen naast de ronde van Italië die van Frankrijk in de planning wordt opgenomen. „De laatste berichten, die ik van Frits Pi- rard heb gehad, luiden dat on ze ploeg de Tour wel zal doen. Dat zou voor mij natuurlijk erg gunstig zijn. En gelijk be tekenen dat ik mijn program ma in het voorseizoen moet aanpassen. Maar toch jaag ik op een snel succes". Al rekenend kwam Johan van de Velde namelijk tot de conclusie, dat de Tour de France volgend jaar meer kanshebbers op de eindzege zal tellen dan ooit tevoren. „Fignon en Lemond in één ploeg, de nieuwe formatie met Hinault, Post met Winnen, ik met Van Impe, de Spanjaar den Delgado en Gosrospe, Zoe temelk toch ook en misschien de Columbianen. En waar schijnlijk de ploeg van Raas". Voor Johan van de Velde is dat alleen maar gunstig. Zeker na die maanden van verplich te rust lust hij de concurrentie rauw.... Van ome sportmedewerker TERNEUZEN De poiitie- sportvereniging PSV uit Ter neuzen houdt vrijdag 16 sep tember voor de vijfde maai de zogenaamde PSV-prestatie- loop. De af te leggen afstanden zijn naar keuze 2, 4 of 10 kilo meter met als start de Griete- zeedij k. Het vertrek is bepaald om 19.00 uur. Voor de deelne mers is er een blijvende herin nering. KOEWACHT - Zondag zal Wim de Waal voor de eerste keer deelnemen aan een trimwedstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen. Tot nu toe zocht de ex-amateur zijn heil in koersen van de WAOD in België. Het wielercomité Koewacht, in samenwerking met de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfederatie hebben echter De Waal we ten te strikken voor de klassieker over 100 kilometer. In Koewacht krijgen de Hamelink, De Rooy en Brooij- trimmers zondag een klassie ker voorgeschoteld met als in zet de Grote Prijs Walhout-de Visser. De C-trimmers bijten de spits af om 13.30 uur voor hun klassieke wegrit. De af stand bedraagt 55 kilometer. Start en finish zijn aan café Zeelandia waar ook de in schrijving plaats vindt. Bij de C-trimmers komen bekende kleppers aan het ver trek zoals Wilfried van Poec- ke, al twee keer eerste dit sei zoen, de gebroeders De Cock uit België, Trevisan, Harms, mans. Om 15.00 uur vertrekken de A-trimmers. André Geers, eerste in het De Stern-klasse ment, Maas, Hoondert, Frans, Joop en Jan Dubbeldam, Ber- tus Wieles, Patrick Lelliaert, Niek de Thaeye, René Hey- boer, Tonnie Hermans, Jan Moes, Frank Gommers en Ce- riel Hoefnagels maken de meeste kans om de overwin ning te grijpen in deze 100 ki lometer lange wedstrijd. Het parkoers heeft een lengte van 4 kilometer. Johan van de Velde thuis met de grasmaaier: „Het is gedaan dit seizoen" - FOTO DE STEM BEN STEFFEN illllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||l|||||||||||||||i||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||l Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Op papier heeft het eerste herenteam van Savok uit Sas van Gent het komende seizoen de beste kansen om promotie naar de promotieklas te bewerkstelli gen. Natuurlijk is Morres 2 een geduchte concurrent, maar toch kan Savok als kanshebber voor de toppositie worden aangedragen. Bij de dames eerste klas lijken YVC, De Sterre en Savok 2 de dienst uit te gaan maken. Ondanks het feit dat het tweede team van De Sterre nog zal worden aangevuld met spelers uit de eerste selectie, ziet voorzitter Gerard Bonte geen titelkansen. „Er is een bepaalde kern overgebleven en die wil voor het plezier vol leyballen. Ik heb geen hoge verwachtingen, misschien een plaats in de subtop", zegt hij. Zijn collega-voorzitter Her man van Dorst van Savok is vrij concreet over zijn eerste herenteam. „Vorig jaar misten we de promotie. Nu kunnen we zeker in de top meedraai en", weet de Sassenaar te ver tellen. Gilbert Verhaeghe blijft trainer, coach Herman van Ooteghem is ermee ge stopt. Twee kandidaten voor de middenmoot in deze eerste klas zijn CVC en Attack. Bij de laatstgenoemde vereniging is het echter allemaal niet zo rooskleurig. „Er zijn wat fi nanciële moeilijkheden", aldus bestuurslid Ronny Verbrae- ken. Toch moet Attack als out sider worden gezien, want on der de deskundige leiding van Gerard Puylaert kan het toch nog voor verrassingen gaan zorgen. Ook CVC heeft geen aspira ties voor een toppositie, maar dient toch in de gaten te wor den gehouden. -Speler Walter Dobbelaer: „Ik denk aan een plaats in de middenmoot". Een van de grootste concurrenten van Savok is Morres 2. Dit team is verjongd met aspiran ten. Guido de Beule mag hen de nodige bagage bijbrengen. In de eerste klas dames is er een drietal teams dat op pa pier tot grote daden in staat zou moeten zijn. Een daarvan is De Sterre uit Zuiddorpe. Vo- Van onze sportmedewerker ZAAMSLAG Zaterdag 10 september houdt de fietscross- vereniging EZFVA uit Axel een cross in Zaamslag. De inschrijvingen beginnen om 11 uur waarna om 13 uur het eerste startsein wordt ge geven. rig seizoen ging het goed in de race met Kikkers maar moest uiteindelijk toch afhaken. „Ik tip YVC en Savok 2 als sterk ste teams", beweert Matty de Clerck, speelster en bestuurs lid van De Sterre. „Voor ons moet een plaats bij de top vier haalbaar zijn", is haar prog nose. Voor YVC lijkt een top- plaats realiseerbaar. Voorzit ter Theo Tazelaar: „Paul van de Calseyde zal het trainer schap op zich nemen. We heb ben een kleine, dus kwetsbare groep. Desondanks moeten we bovenin kunnen meedraaien". Savok 2 denkt niet aan een toppositie. „Er zijn twee meis jes overgegaan naar het eerste team. Ons doel is echter een plaats in de middenmoot", zegt voorzitter Herman van Dorst. Bij Sluvoc trekt de nieuwe trainer Rudy Notschaele be hoorlijk aan de bel. Er zijn harde trainingen afgewerkt en Sluvoc slaat een nieuwe weg in. „Toch staat voor dit sei zoen", aldus De Waal, be stuurslid van Sluvoc, "een middenmootpositie als doel genoteerd. Problemen zijn er bij Sluvoc ten aanzien van het eerste herenteam. Theo Sar- neel is er mee gestopt en zo doende zit de Sluiskilse ploeg zonder trainer. In deze klas is De Klomp een out-sider. Deze debutant in de eerste klas traint fanatiek en is mogelijk toch tot grote da den in staat. Van onze sportmedewerker AXEL - Na de bekerduels die de KNVB-zaterdagteams redelijk zijn doorgekomen, staat zaterdag de competitie voor de deur. Dan zal blijken hoe sterk de clubs voor de dag komen en of de juiste samenstelling is gevonden. AZVV, in de breedte wat versterkt, is gastheer van WHS uit St.-Annaland. Op eigen terrein starten de Axe laars als favoriet. Zeker nu aanvoerder Bouman zijn bles sure weer een hele eind te bo ven is en van de partij zal zijn. In het bekerduel tegen Oost burg wees hij zijn ploeg de juiste weg en dat zal hij tegen WHS eveneens weer doen. De butant Hoek gaat een uiterst moeilijke dag tegemoet. Het reist af naar Arnemuiden waar de mannen uit het vis serdorp het met open armen zal ontvangen. Arnemuiden start als een van de clubs die aanspraak maken op de titel. Een somber vooruizicht voor Hoek derhalve dat pas kans op winst maakt als het als een ge heel optreedt. Naast voornoemde twee deklassers zal in de derde klas Zaamslag zich moeten gaan bewijzen. In de oefenperiode draaide het goed, in het beker- treffen met Axel liet het het afweten, maar zal in Seroos- kerke zich weinig kunstjes kunnen permitteren. De gast heren misten vorig seizoen via een beslisingsduel de titel en willen dit nu goed gaan ma ken. Een gewaarschuwd Zaamslag, dat eveneens bo venin mee wil gaan draaien, mag en kan niets aan het toe val overlaten. Terneuzense Boys ontvangst NTVV uit Oude Tonge. De Terneuzena- ren maakten ondanks sombere voorspellingen een goede oefenperiode door. Het zal zich de start van NTVV in het vori-y. ge seizoen nog herinneren, 4-0-zege in Hoek en zal dat in ieder geval willen voorkomen. Vechtlust kan hiervoor zor gen. Programma: Tweede klas A: Arnemui- den-Hoek, AZVV-WHS, Bruse Boys- SSC'55, SHO-Rozenburg, Good Luck- Roda Boys, Oranje Wit-Oostkapelle. Derde klas A: Serooskerke-Zaamslag, Terneuzense Boys-NTVV, Yerseke-Din- teloord, Kapelle-Wemeldinge, Kloetin- ge-Krabbendijke, Zwaluwe-Tholense Boys. gemaakt door Nicole Boussen (driemaal) en Marianne Bous sen (eenmaal). Bij De Treffers werd het grootste gedeelte van de produktie verzorgd door Marian Verwey, Monique Vaal en Jeanette Schellen. Van onze sportmedewerker HEIKANT - In het verlengde van de Hellestraat te Heikant wordt zondag II september een veldloop gehouden. Het is voor de elfde maal dat het sportcomité Hellestraat dit evenement op poten heeft ge zet. Aan dit evenement kan iedereen meedoen. Gestart wordt in 128 categoriën. De jongste groep, die aan de start verschijnt zijn de A-pupillen, gevolgd door B-pupillen, mi niemen en kadetten, scholie ren, junioren, senioren, vete ranen en een volkscross voor alle leeftijden. In alle groepen starten jongens/heren en meisjes/dames apart. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het bekeravontuur voor het eerste damesteam van handbalvereniging Sluiskil is teneinde. Een te verwachten feit. „Het was al enigszins verrassend dat we vorige week tegen EMM-II uit Middelburg de beker van Zeeland wonnen, nu we ten we dat we uitgeschakeld worden", was het commentaar vooraf van Sluiskil-voorzitter Tonny de Brouwer. Woorden die de verwachtin gen in het Sluiskilse kamp on derstreepten. Immers, tegen stander van Van den Hoven De Treffers uit Krimpen a/d IJssel speelt in de eerste divi sie landelijk en dat is verschil lende klassen hoger dan de eerste klas Zeeland waarin Sluiskil jaarlijks acteert. Het wekte dan ook geen verbazing dat Van den Hoven De Treffers met forse 26-4-cij - fers won. Met een beelje maz zel had er een meer acceptabe le eindstand op het bord kun nen staan want vooral in de eerste helft, hoewel Sluiskil in de tweede beter partij gaf, werd diverse malen het hout werk geraakt. Sluiskil opende goed, maar naarmate de eerste helft vor derde zakte de uitzonderlijk jonge formatie, vijf junioren in de ploeg, ver weg. Vooral aanvallend werd het toen te statisch en werd met te weinig variatie gespeeld. Sluiskil-coach John Roelofs had daar wel een verklaring voor: „Er is ons verkeerde in formatie doorgespeeld over de speelwijze van De Treffers. Ons werd ingeseind dat die ploeg niet of nauwelijks be kwaam op break-out kon spe len. Nu, dat bleek wel het ge val te zijn en daardoor waren de meisjes verrast. Dat heeft er zonder meer toe bijgedragen dat we in de eer ste helft minder goed uit de verf kwamen." Overigens was Sluiskil in de tweede helft be ter en het gevarieerder aan- valsspel dat voor de dag kwam bleek aan het scoreverloop niets af te doen. Zowel voor als na rust kreeg de ploeg dertien doelpunten tegen en scoorde er zelf twee. Toch kan Sluiskil de toe komst hoopvol tegemoet blik ken. De ploeg is nog erg jong, ontbeert nog fysieke kracht en lijkt nog niet helemaal op el kaar ingespeeld. Met ook nu uitblinkend keepster Carina Vonk in de goal kon Sluiskil, ondanks de fikse nederlaag, met opgeheven hoofd het strijdperk verlaten. De reactie na afloop van John Roelofs was dan ook ty perend voor de wedstrijd: „We hebben eens aan het bekera vontuur mogen proeven en dat is toch al mooi genoeg". Voor Sluiskil werden de doelpunten TERNEUZEN - In het Belgi sche Waasmunster reed de Oostburgse motorcrosser John Feynauyt een geweldige B.L.B.-race. Na al enige we ken in de top vijf gescoord te hebben, pakte hij nu goed uit met een tweede plaats in de eindstand. Vooral de eerste reeks hield hij overtuigend kampioen Luc Goffin achter zich om winnend over de fi nish te rollen. De tweede reeks verliep minder voorspoedig. Het werd uiteindelij k toch nog een derde 'plaats achter Goffin en Mar- tien Jansen uit Sluiskil. Jan sen moest deze keer met een derde plaats in de eindstand genoegen nemen. In de tweede reeks ging het wat minder. Een vijfde plaats in de eindstand mag deson danks verdienstelij k heten. Adwin Cortvriendtuit Axel werd eveneens vijfde. Dit bij de Nationalen 125 cc. Met een tijdsverschil van tweetiende van een seconde werd hij door de Belg Raes in de totaaltijd geklopt. Eduard van de Kloos ter maakte na enkele weken uitgeschakeld te zijn geweest door een enkelblessure zijn rentree en reed in de eerst reeks naar een vierde plaats. In de tweede reeks werd hij door pech geveld en werd twintigste. Uitslagen: debutanten 125 cc: 1 Rik Claus (België), 5. Ronnie Walhout (Sluis kil), 14. Frank van Kruyssen (Klooster- zande), 23. Mare Tieleman (Kloosterzan- de), 30. Patrick Sponselee (Kloosterzan- de). Debutanten 250: 1. Marnix Dekeuke- leire (België), 10. Sam Jansen (Sluiskil), 12. Herman van de Bos (Koewacht), 17. Jean Pierre de Bleyser (Heikant), 25. Jan de Feyter (Terneuzen). Junioren 250: 1. Goffin (België), 2. John Feynaut 3. Martien Jansen (Sluiskil), Martin Luc (Oostburg), 3. Martien Jansen (Sluiskil), 8. Erwin Adam (Westdorpe), 16. Martin van Genderen (Axel). Junioren 500: 1 Peter Hoender vangers (Nederland), 14. Chris de Pooter (Axel). Nationalen 125:1. Dieudonné Stouvenaeckers (België), 5. Adwin Cortvriendt (Axel), 12. Ko Wala- hout (Sluiskil) Nationalen 250: 1. Gino Perreman (België), 9. Niek Weemaes (Absdale). Nationalen 500: 1. Peter Dha- nis (België), 7 Peter van de Ree (Zaam slag), 16. Jan Verhage (Cadzand). Inter nationalen 250: 1. Leo Combee (Woudri- chem). Internationalen 500: 1 Erwin Ga- briël (België), 9 Eduard van de Klooster (Kapellebrug), 13. Frans Lensen (Axel), 14. Jack Lensen (Philippine). De amateurs ROB BIJ- VANCK en HANS MOENS re den in het Belgische Evergem- Doornzele. Zij eindigden res pectievelijk als zevende en elf de. De Belg Rudi de Vxjlder nam de zegebloemen mee naar huis. Er verschenen 34 renners aan Hp qfarf WERNER WIEME uit Ijzen- dij ke reed met vijftig concur renten in Wakken. Hij kwam er als twaalfde over de meet. Frank Verleijen pakte de bloemen. AD VERPLANKE uit IJzendijke reed in Basse- velde. Hij klasseerde zich hier als veertiende, op 54 deelne mers, waarvan Danny Lip pens als eerste het spandoek passeerde.

de Stem | 1983 | | pagina 7