183 Jan Gisbers rekent niet op goi LOTTO EN TOTO VIER VAN DE VIJF IN HALVE FINALES Chinezen verliezen JL INGRES '83 fl. '5 wren krant. WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 EEHE Onrust in motorsport Ansems vervangt Snijders Sanchez Torres weer bij Twente Watford gelijk Verlies Köln Clerc uit toernooi F. Meadows Karpov weer naar Tilburg A66 VI Congres- itionaal Dis- fiouden. DETAIL". ZEBUCO in 01 B369T 7 Jar Postbus 259,1000 AG I ontvang ik het gratis oensioen". ar: I VC Nijmegen. '.Xx*X'N'.Xx%,X:Xx,X*X!X&«X'X£> T26 PAGINA SPORT 1 ZEIST - De voorlopige secties voor de diverse vertegenwoordigende teams zien er als volgt uit: A-team: Marco van Bas ten, Peter Boeve, Ronald Koeman, Edo Ophof en Gerald Vanenburg (allen Ajax), Peter Houtman, Pierre Vermeulen en Ben Wijnstekers (allen Feyenoord), Bud Broeken en Adrie van Tiggelen (beiden FC Groningen), Michel Valke en Willy van de Kerkhof (beiden PSV), Piet Schrijvers (PEC Zwolle) en Edward Metgod (Haarlem). Olympisch team: Sjaak Storm (Ajax), Harry Schellekens (FC Gronin gen), Martin Haar (AZ'67), Wim Koever mans, Wilber Suvrijn, René Maessen Tiny Ruys, John van Well (al len Fortuna S), Jurrie Koolhof (PSV), Wout Holverda (Sparta), Frans Adelaar, Ton de Wit, Jan Wouters, Jacques den MET EEN KNIPOOG NAM GRONINGEN Bakker (DS'79), Eddie Bosman (Go Ahead Eagles) en Theo Keukens (FC Groningen). Jong Oranje: Sonny Si- looy, John van 't Schip, Johan Bosman en Edwin Godee (allen Ajax), Henk Duut en Mario Been (bei den Feyenoord), Barry van Aerle en Erik-Jan van de Boogaard (beiden PSV), Jan-Willem van Ede en Gert Kruys (Bei den FC Utrecht), Fred Rutten en René Roord (beiden FC Twente), Rick Laurs (Eindhoven), Mike Snoei (Excelsior), René Eykelkamp (Go Ahead Eagles) en Peter van de Ven (Roda JC). Kruys en Van de Ven zijn dispen satiespelers omdat ze voor 1 augustus 1962 ge boren zijn. ZEIST - Met een knipoog naar het Groningse pu bliek heeft bondscoach Kees Rijvers de voorlopige selectie voor de EK-kwalificatie-interland tegen Ijsland (volgende week woensdag) bekend ge maakt. Opvallend is het selecteren van Bud Broe ken en Adrie van Tiggelen. Twee spelers uit de noordelijke stad waar sectiebestuurslid Renze de Vries (technische zaken) de scepter zwaait. Eerder selecteerde Kees Rijvers Roda JC-speler René Hof man toen Nederland in het naburige Aken de inter land tegen Malta afwerkte. Momenteel staat die Hofman niet eens in de basis van de club uit Kerk- rade. De selectie bestaat momen teel uit veertien spelérs. Na woensdag zal de bondscoach zijn selectie met twee spelers aanvullen. Erwin Koeman, Michel van de Korput (die vandaag overigens niet speelt en daarom nergens op rekent), Ruud Gullit en Dick Schoena ker, allen licht geblesseerd, komen in aanmerking voor die Het Nederlands viertal. Vlnr. Van Poppel, Schipper, Boeve en Solleveld. Van onze sportredactie SANKTGALLEN - Voor de vijfde en Laatste keer heeft Jan Gisbers vier mannen aan de start bij het wereldkampioenschap ploegen tijdrit over 100 kilometer. Een nummer dat Ne derlanders ligt, en waarin de ploegen onder re gie van de 43-jarige Eindhovenaar de top be reikte. Goud in 1978 en 1982 op de bochtige par koersen van Brauweiler en Goodwood, zesde in Heerlen '79 en vierde in Praag '81. Een opmerkelijke succesenreeks, slechts on derbroken tijdens de Spelen van Moskou toen Gisbers het werk uit de hand werd genomen door de wegcoach en Nederland even als vijf tiende in de anonimiteit terugviel. Gisbers, volgend jaar ploegleider bij de profs, houdt er mee op. „Het afscheid bij de ploeg van Van Erp kost mij minder moeite dan dit. Jan van Erp en ik hadden ons boek wel uitgelezen, we hebben het er wel eens over gehad dat we zelfs een paar hoofdstukken te ver waren gegaan. Maar mijn werk voor de ploegentijdrit is niet vol tooid. Zou dat waarschijnlijk ook nooit ge weest zijn. In Nederland heb je met het be schikbare materiaal altijd de mogelijkheid een goed viertal op de weg te krijgen. Dat is ook wel gebleken". Twee keer goud in vier jaar staat als bewijs voor de bewering van Gisbers, lie het kampioenschap van Brauweiler de triomf van Bert Oosterbosch noemt en dat van vorig jaar als een tactisch succes beschouwt. ■Wij wisten dat Goodwood moeilijk was, daar om zijn we ettelijke keren gaan trainen op de Posbank en de Raarberg totdat ieder precies wist wat hij kon en wat hij doen moest. De tijd van twee uur en veertien minuten bewijst wel tot er iets bij zonders gedaan is vorig j aar. Hier °P de autobaan tussen Sankt-Gallen en Chur is het anders, alles recht vooruit. Het betekent tot de tijdritmachines, zoals Oost-Duitsland e<i de Sovjet-Unie, betere kansen hebben dan wij. Hun arsenaal is groter, de selectie is ge makkelijker en misschien is de bereidheid bij to renners ook wel groter. Ik heb toch j aren gehad dat het mij moeite kostte de ploeg te krijgen die ik hebben wilde". „Er is ook een duidelijk verschil in aanpak. Ik werk een maand aan en met de ploeg en bij mij staat de zelfstandigheid van het individu voorop. Ook reken ik op de persoonlijke discipline. Zoiets komt gemakkelijker tot uiting als er niet al leen gebeuld, zoals op autowegen, maar ook gekoerst moet worden". Jan Gisbers is in de winter van '79 op zijn hart getrapt toen hem werd meegedeeld dat er voor de Spelen van Moskou geen gebruik zou worden gemaakt van zijn diensten. Maar een jaar later stond hij weer klaar. „Omdat ik van het werk houd en omdat het een schitterend nummer is". Gisbers rekent niet op verlenging van het goud van Goodwood. Een plaats bij de eerste zes is zijn uitgangspunt. Stelt hij zijn normen lager? „Nee, natuurlijk niet, maar je kunt niet om de realiteit heen. Die is dat je eigenlijk ieder jaar opnieuw moet beginnen. Dit keer ben ik be voorrecht met twee man die al voor de derde keer meedoen. Maar het is natuurlijk heel an ders dan in Oost-Duitsland en de Sowjet-Unie, waar werkelijk jaren wordt doorgegaan met de basis van de ploeg. Daar is men feitelijk al in 1982 begonnen met de voorbereiding op de Spelen van 1984". Gisbers wilde ook wel een langere-termij npolitiek, maar is er noodge dwongen van afgestapt. „Ik heb een paar keer gewerkt met een groep van acht tot tien man. Van hen vielen er dan na korte tijd een paar af. Resultaat: teleurstelling en maar een be perkte bereidheid nog eens mee te doen, terwijl de man die je dat ene jaar niet nodig had, de volgende keer onmisbaar kan zijn. Ik wilde ook een Jong-Oranjegroep, met ook een inten sieve voorbereiding, 'achter' de echte ploeg. Dat bleek financieel niet haalbaar". De vier die vandaag in Zwitserland mogen proberen de wereldtitel te prolongeren zijn Jean-Paul van Poppel, de bijna 35-jarige Geert Schipper, Henk Boeve en Gerrit Solle veld. "limillllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllillllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII twee plaatsen. Bovendien heeft Kees Rijvers het 'Ita liaanse duo' Wim Kieft en Jan Peters nog in het vizier. Het lijkt echter aannemelijk dat Rijvers geen beroep op het duo zal doen. Opmerkelijk is ook de selec tie van Feyenoorder Peter Houtman. De Rotterdammer die vorig seizoen topscoorder was in het Nederlands voetbal werd wel door Ger Blok (bondscoach Olympisch team) begeerd, maar werd herhaal delijk gewogen en te licht be vonden door Kees Rijvers. Rij vers meent echter dat Hout man in het Feyenoord met Cruyff heel anders speelt. Het was voor hem reden om een begripvolle Kees van Kooten thuis te laten. Voor Peter Houtman was het echter wel een verrassing. „Ik hoorde het tijdens de bespreking van de trainer", toonde de Rotter dammer zich enigszins ver baasd, „ik had nergens opge rekend. Vorig jaar draaide ik behoorlijk en kreeg ik geen uitnodiging. Nou, dan ga je er vanuit dat het voor jou wel af gelopen is. Natuurlijk is er bij Feyenoord wel wat veranderd door de komst van Cruyff. Ik speel nog wel scherp in de spits, maar er zijn meer moge lijkheden. Daarom wijk ik wel eens uit naar de vleugels. Nee, ik heb nog geen contact gehad met Rijvers. Daarom verbaas de de selectie me. Ik heb geen idee of het eenmalig is, of dat ik voor de volgende interlands ook geselecteerd word. Dat hoor ik allemaal wel". In de voorlopige selectie voor de interlanmd in het Groningse Oosterpark heeft bondscoach Kees Rijvers ook weer een plaatsje vrijgemaakt voor PSV'er Willy van de Kerkhof, die zijn laatste inter land vorig jaar september te gen Ierland speelde. Rijvers is van mening dat de helft van de tweeling die in Nederland bleef, weer zich zelf is, speelt naar zijn mogelijkheden en daarom nuttig is voor een team. Het samenstellen van de se lectie heeft Kees Rijvers ove rigens de nodige problemen opgeleverd. In mei van dit jaar publiceerde Rijvers een lijstje met 22 namen van spelers die in zijn visie hoog genoteerd stonden. Door blessures en het niet beschikbaar zijn van de meeste 'buitenlanders' wegens Peter Houtman in actie. De Feyenoord-spits rekende niet op een uitnodiging van bondscoach Kees Rijvers. - foto archief de stem. competitieverplichtingen is er van dat lijstje weinig overge bleven. Voor de interland te gen Ijsland zijn er acht spelers geselecteerd die op het lijstje staan. Nog wat meer vergelij kingen. Slechts zes spelers die een uitnodiging ontvingen wa ren ook aanwezig in Utrecht waar de vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden afge werkt werd. Dat kunnen er acht worden als Rijvers uit het licht geblesseerde viertal Schoenaker, Erwin Koeman of Gullit selecteert. Wat dat be treft is er in Zeist nog niet veel veranderd. Het blijft een dui ventil. Maar wel met de toe voeging dat de bondscoach uiteraard niet alles in eigen hand heeft. Blessures, ver plichtingen elders nopen Kees Rijvers deze keer zelfs terug te vallen op de Olympische selec tie van Ger Blok. Rijvers vindt dat logisch omdat hij het Olympisch elftal altijd als een versterkt Nederlands B-team gezien heeft. Vandaar dat Kees Rijvers Peter Houtman, Bud Broeken en Adrie van Tiggelen van het Olympische lijstje van Ger Blok haalde. Die Ger Blok moet inmid dels de wanhoop nabij zijn. De ambitieuze bondscoach die in het verleden niet bepaald op één lijn zat met Kees Rijvers wil vijf, zes en zeven septem ber met het oog op de belang rijke OS-kwalificatiewed- strijd tegen Roemenië (vijf ok tober) een trainsbijeenkomst houden in Zeist. In de groep die Blok voor ogen had, werd echter danig geschrapt. Want naast het drietal dat Blok moet afstaan aan Rijvers slorpt Jong Oranje ook nog 'zijn' Kruys, Van Ede en Van Aerle op. Bovendien kunnen er weer wel eens problemen ontstaan als Ger Blok zijn de- fintieve keus voor de interland bekend maakt. Een week later moet Rijvers met het A-team namelijk alweer aan de bak in Dublin tegen Ierland. Wat er dan met bijvoorbeeld Hout man gebeurt, blijft momenteel een vraagteken. Blok gaat er vanuit dat het zestal hem straks tot de beschikking staat, maar in Zeist weet je nooit. De selectie van Blok wijkt overigens danig af van de se lectie in april. Toen samen ge steld om Roemenië in eigen land partij te geven. Zes spe lers die er destijds bij waren zijn nu weer welkom in Zeist. Dat kunnen er zeven worden als Van Tiggelen straks door Rijvers vrijgegeven wordt. Blijft over Jong Oranje dat zes september in Venlo door Bert van Lingen gecoached wordt tegen Jong Ijsland. Dat team heeft een compleet nieuw gezicht gekregen. In de selectie van nu, gebouwd rond het 'Mexico-team' zitten slechts vier spelers die ook uitgenodigd waren voor de in terland tegen Jong Zweden. Het geeft nog maar eens aan dat het Nederlartds voetbal nog steeds zoekende is naar de juiste weg. Kees Rijvers kan voorlopig even blijven staan op het 'Zeister kruispunt'.. EREDIVISIE: Sparta-Excel- sior, DS'79-Roda JC, FC Utrecht-PSV, Willem II- AZ'67, PEC Zwolle'82-Go Ahead Eagles, FC Volendam- Ajax, Helmond Sport-FC Gro ningen, Fortuna S-Haarlem, FC Den Bosch-Feyenoord. EERSTE DIVISIE: FC Den Haag-MVV, Telstar-SC Hera- cles'74, SC Veendam-FC VVV, RBC-SC Cambuur, Vitesse- FC Wageningen, SC Heeren- veen-De Graafschap, Eindho- ven-NAC, FC Twente-SW. NEC is vrij. DUISBURG -(ANP)- Skiffeur Ronald Florijn, de Orca/Nereus- vier met stuurman en de De Hoop/De Zwolsche/RIC-dubbelvier hebben zich dinsdag via de herkansingen geplaatst voor de hal ve finales van de wereldkampioenschappen roeien in Duisburg. Eerder stelde de twee zon der stuurman Hoekstra/Ade- ma, door een derde plaats in de series, deelneming aan de halve eindstrijd voor de 'zwa re' heren van vrijdagmiddag veilig. De Aegir/Orca-vier zonder stuurman, die eerste of tweede moest worden om over te gaan naar de eindstrijd, werd uitgeschakeld. Vier van de vijf ingeschreven boten in de halve finales. Op papier een prachtige score van Neder land. Zeker bij de vier met stuurman en de dubbelvieren moet de echte selectie evenwel nog komen. Immers, in voor wedstrijden en herkansingen werden slechts twee van de veertien aangemelde boten TAFELTENNIS BRIDGETOWN -(ANP)- Op de openingsdag van de strijd om de Wereldbeker hebben vooraanstaande Chinese tafeltennissers "wassende nederlagen geleden. In Bridgetown (Barbados) ver loor Cai Zhenhua, de nummer twee op de wereldranglijst, van to Joegoslaaf Zoran Kalinic. Diens oudere landgenoot Dragutin Surbek versloeg Jian Jialing, derde op dezelfde lijst. Het duel tussen Cai Zhen- ™a en Zoran Kalinic stond W van incidenten. Beide spe lers werden gewaarschuwd wegens incorrect serveren. De J-ninees, die algemeen wordt toschouwd als de sterkste spe- ,r ter wereld nu wereldkam pioen Guo Yue-Hua zich te ruggetrokken heeft, nam de Waarschuwing van de Britse arbiter Shipley ter harte, Ka- anic sprak opeens geen Engels en zette zijn dubieuze Praktijken voort. He slimme veteraan Surbek had tegen zijn veel jongere "genstander Jiang Jialing «een ongeoorloofde middelen nodig. In een aantrekkelijk duel demonstreerde Surbek nog steeds tot de wereldtop te behoren: 21-18,19-21,21-12. De uitslagen op de eerste dag zijn: Appelgren (Zwe) - Lee Hee (Zko) 21-23, 22-20, 21-16. Prean. (Eng) - Waldner (Zwe) 14-21, 29-27, 21-10. Surbek (Joe) - Jiang Jialing (Chi) 21-18, 19-21, 21-12. Kalinic (Joe) - Zhenhua (Chi) 21-15, 22-20. Lindh (Zwe) - Pinkewich (Aus) 21-10, 21- 10. Ti Taek (Zko) - Earl (Bar) 23-21, 16-21, 21-11. Boggan (Vst) - Eboh (Nig) 21-8,21-18. Jonyer (Hon) - Al varez (Dom) 21-18,21-8. IMOLA -(ANP)- Motorcou reur Carlos Lavado uit Ve- nezula is door Yamaha inge huurd om bij de laatste race van het seizoen in de 500cc- klasse, zondag in Imola, Kenny Roberts te helpen de vijf punten achterstand op Freddy Spencer goed te ma ken. Op eigen kracht kan Ro berts dat normaal gesproken niet redden. Al zou hij zijn pas 22-jarige landgenoot in Imola verslaan, dan nog wordt Spencer met twee punten voorsprong de nieu we wereldkampioen in de koningsklasse. Het GP-sei- zoen 1983 leert immers dat de twee Amerikanen boven de rest uitsteken en nauwe lijks voor elkaar onderdoen. Lavado, al een maand we reldkampioen 250cc, zal met stalgenoot Eddie Lawson moeten proberen een wig te drijven tussen de grote riva len. Behalve de ontknoping in het wereldkampioen- schap van de halve liters, is de wedstrijd in Imola om meer redenen interessant. Een aantal topcoureurs zal waarschijnlijk moeten uit zien naar een andere werk gever, omdat de grote mo torfabrikanten aarzelen met investeringen voor het nieu we seizoen. Met name voor de fabrieksrijders van Suzu ki lijkt de toekomst onzeker. De Japanse gigant zal waar schijnlijk de motorcross he lemaal de rug toekeren, hoe wel het team met de Belgen Eric Geboers (125cc) en Georges Jobe (250cc) wereld kampioenen in huis heeft. Bij de wegrace, nog steeds de populairste tak van mo torsport, bezet Randy Ma- mola de derde plaats op de ranglijst van het wereld kampioenschap 500cc achter zijn landgenoten Spencer en Roberts. De Japanners hou den er echter rekening mee dat de belangrijkste co- sponsor, een tabaksconcern, aan het eind van het seizoen afzwaait. De ruim twee mil joen gulden van die geld schieter zal het team van Suzuki, waarvoor ook de Nederlander Boet van Dui men kandidaat was, node missen. Yamaha ondervindt van de economische terugloop momenteel de gevolgen. Woordvoerder Paul Butler vertelde nog geen garanties te kunnen geven over het voortbestaan van zijn team. Zelfs Honda, de grootste producent van motoren en met de potentiële wereld kampioen Spencer op de loonlijst, twijfelt nog. De Ja panse stal kan wel bogen op een kapitaalkrachtige basis. Tot nu toe heeft men het zonder andere sponsor kun-, nen stellen. uitgeschakeld. Ronald Florijn had het wat moeilijker. In de ze fase van de titel wedstrijden op de Wedau-baan kwam voor zeven skiffeurs het einde. Ro nald Florijn en de dubbelvier leverden van de Nederlandse deelnemers de beste presta ties. Zij wonnen niet alleen hun herkansing, maar contro leerden de race ook van de eerste tot de laatste meter. Florijn, die ten minste tweede moest worden om de halve eindstrijden te bereiken, was eigenlijk reeds halverwege de race er zeker van vrijdag weer te mogen roeien. Ook de De Hoop-De Zwolsche/RIC-dub- bel-vier leidde van start tot fi nish en was geen moment in gevaar. De coalitie kwam tot een voor een herkansing goede tijd van 5.59,69. Uitslagen: Vier zonder stuurman (eerste twee van elke serie naar fi nale): le serie: 1. Oost-Duitsland 6.11.48; 2. Tsjechoslowakije 6.11.84. Tweede serie: 1. West-Duitsland 6.10.67; 2. Zweden 6.14.38; 3. Groot- Britannië 6.18.64; 4. Nederland 6.19.14; 5. Polen 6.29.94. Dubbel vier (eerste drie naar halve finales): 1. Nederland 5.59.69, 2. Frankrijk 6.00.54, 3. Noorwegen 6.01.31. Twee zonder stuurman (eerste drie naar halve finales): 1. Verenigde Staten 7.01.93, 2. Frankrijk 7.08.18, 3. Finland 7.10.68. Skiff (eerste twee van elke serie naar halve finales): le serie: 1. Wood (Vst) 7.07.97; 2. Broniewski (Pol) 7.22.37. Tweede serie: 1. McLaren (Aus) 7.20.57; 2. Jordanov (Bul) 7.23.35. Derde serie: 1. Florijn (Ned) 7.17.62; 2. Chos (Bel) 7.19.07. Vierde serie: 1. Lindroos (Fin) 7.11.87; 2. Horan (Nzl) 7.17.64. Vier met stuurman (eerste drie naar halve finales): 1. West-Duits- land 6.26.62, 2. Hongarije 6.34.29, 3. Nederland 6.36.12. Dubbeltwee (eerste drie naar halve finales): 1. Canada 6.29.22, 2. Italië 6.31.51,3. Oostenrijk 6.33.19. DEN HAAG - Lotto 34 heeft éên winnaar opgeleverd van de hoofdprijs van bijna 306.00D gulden. In totaal vielen meer dan 100.000 inzenders in de prijzen. De midlotto 33a kende geen winnaar van de eerste prijs. De enige deelnemer, die zich meldde voor de tweede prijs, ontvangt bruto 300.000 gulden. Op het totoformulier 34 hadden twaalf personen alle kruisjes op de juiste plaats gezet. Zij krijgen elk bruto f. 2.726,90. Midlotto 33a: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000 ontvangt. 3e prijs: 78 winnaars, die elk bruto f. 1.737,80 ontvangen. 4e prijs: 2.527 winnaars, die elk f. 53,60 ontvangen. 5e prijs: 43.086 win naars, die elk f.5,00 ontvangen. Lotto 34: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 305.889,40 ontvangt. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto f. 37.500 ontvangen. 3e prijs: 152 winnaars, die elk bruto f. 1.006,20 ontvangen. 4e prijs: 6.611 winnaars, die elk f. 23,10 ontvan gen. 5e prijs: 95.646 winnaars, die eik f. 5,00 ontvangen. Toto 34: le prijs: 12 winnaars, die elk bruto f. 2.726,90 ontvangen. 2e prijs: 414 winnaars, die elk f. 52,60 ontvangen. 3e prijs: 4.451 winnaars, die elk f. 12,20 ontvangen. Van onze sportredactie CHAAM - Rinus Ansems zal volgende week toch aan het vertrek staan van de eerste etappe van de Tour de l'Avenir, die dinsdag in Lorient begint. De ama teur zal voor deze etappe koers Ron Snijders, die zich vrijwillig heeft terug getrokken, vervangen. De ploeg, die deelneemt aan de ronde van de Toe komst ziet er nu als volgt uit: Gert-Jan Theunisse, Bert Wekema, Nico Ver hoeven, Maarten Ducrot, Dirk van Oorschot, Ma- thieu Hermans en Rinus Ansems. Van onze sportredactie ENSCHEDE - Woensdag te kent Manuel Sanchez Torres een contract, dat hem voor één jaar bindt aan de eerste-divi- sieclub FC Twente. De Spaanse aanvaller en FC Twente, die door een mislukte transfer van Sanchez Torres naar Real Madrid in onmin leefden, kwamen dinsdag tot een principe-akkoord. LONDEN -(ANP)- In de eerste divisie van de Engelse voet balcompetitie zijn dinsdag twee wedstrijden gespeeld. Notts County, de buurman van Nottingham Forest, klopte op eigen terrein Birmingham Ci ty met 2-1. In Londen moest Watford, de club van de Roosendaler Jan Lohman, de punten delen met Ipswich Town. Het werd 2-2. Van onze sportredactie BREMEN - FC Köln heeft dinsdagavond in Bremen zijn derde competitienederlaag van dit seizoen moeten slik ken. Werder, de nummer twee van het vorig seizoen, versloeg in eigen huis de Keulse beker winnaar met 1-0. De uitslagen.: Werder Bremen - FC Köln 1-0, Bayer Urdingen - FC Kaiserslautern 3-1. NEW YORK -(ANP)- De Ar gentijn Jose-Luis Clerc, als achtste geplaatst bij de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen in Flushing Meadow, is in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij verloor van de 23-jarige: Amerikaan Tim Wilkison, die de 71e plaats innneemt op de wereldranglijst, in drie sets: 2-6, 3-6,6-7 (tie-break 4-7). De uitslagen: herenenkelspel, eer ste ronde: Jimmy Arias (Vst) - Jo nathan Canter (Vst) 6-2, 6-3, 0-6, 6-2; Eric Korita (Vst) - Brian Tea cher (vst) 6-3, 4-6, 6-0, 6-4; Peter Feigel (Oos) - Loic Courteau (Fra) 6-1, 6-2, 6-2; John Lloyd (Gbr) - Bernie Mitton (Zaf) 6-2, 3-6, 6-2, 6-3; Danie Visser (ZAf) - Matt Mit chell (VSt) 6-2, 7-6 (7-2), 6-1. Damesenkelspel, eerste ronde: Mi- ma Jausovec (Joe) - Paula Smith (Vst) 6-7, 6-0, 6-2; Louise Allen (VSt) - Caroline Kuhlman (VSt) 6-2,6-2. Van onze sportredactie TILBURG - Wereldkampioen Anatoli Karpov zal opnieuw deelnemen aan het jaarlijkse Interpolis schaaktoernooi, dat dinsdag 11 oktober in Tilburg wordt geopend en tot en met woensdag 26 oktober zal du ren. Vorig jaar bracht Karpov het toernooi op zijn naam. Hoewel het deelnemersveld nog niet helemaal rond is staat het vast dat de sterkte van het evenement volgens de traditie imponerend is. Naast Karpov komen in ieder geval Ljubo- mir Ljubojevic (Jsl), Ulf An- dersson (Zwe), Robert Hübner (Wdl), Yasser Seirawan (Vst), Lajos Portisch (Hon) en de Ne derlanders Jan Timman, Gen nadi Sosonko en John van der Wiel.

de Stem | 1983 | | pagina 7