Hans Lücken exposeert in Sas van Gent Resl Aarc snel FE£L BELANGSTELLING BIJ VROUWEN I ZIKV Terneuzen gooit roer om GRAFIEKEN EN ETSEN Rabobank Q VVD VAN 2 TOT EN MET 6 SEPTEMBER: Favoriet winnen 1 Con Fora VAN ZEELAND Minder open auto's in Terneuzen Start nieuwe schaak seizoen Vrijblijvend karakter weg uit cursussen Plaatselijk nieuws Terneuzen voor ondernemers uit het agrarische bedrijfsleven en voor ondernemers uit het midden- en klein bedrijf. WOENSDAG Kaaipoor WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 <16 PAGINA ^lILA^i 99 99 Werknemers Dow kunnen vrije dagen (ver)kopen TERNEUEN - Met ingang van 1 oktober kun nen alle werknemers van Dow Chemical (Ne derland) per jaar vijf vrije dagen kopen of verkopen. Voor werknemers in ploegendienst geldt dat zij ook nog de hen toekomende drie compensatiedagen kunnen verkopen. Met deze -door Dow het 'Flexi-plan' genoemde- moge lijkheid wil het bedrijf inspe len op mogelijke behoefte aan meer vrije tijd of meer geld. Het plan is gebaseerd op een in 1981 gehouden enquête onder het personeel waaruit bleek dat het merendeel van de Dow-werknemers salarisver betering op hogere prijs stel den dan werktijdverkorting. „Sinds de enquête in 1981 is voortdurend overleg geweest tussen bedrijfsleiding en me dewerkers, voornamelijk via de ondernemingsraad. Wij hebben het idee dat van de nu geboden mogelijkheden goed lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllUjj Van onze correspondent B TERNEUZEN - Er is in Terneuzen in vergelijking met de eerste politiecon- troles in het kader van de actie 'open auto' een verbe- tering te constateren. Was in juni van dit jaar nog ruim 22 procent van de ge- E parkeerde voertuigen niet of onvoldoende afgesloten, E gisteren was dat nog maar ruim 11 procent. „Altijd nog ruim boven B het landelijk gemiddelde van 7 procent, maar toch een hoopgevend resultaat", 3 aldus een politiewoord- voerder. Op vier parkeer- terreinen in Terneuzen- Zuid, de binnenstad en op het Oostelijk Bolwerk B werden in totaal 628 auto's B gecontroleerd. Van dit aantal bleken er 72 niet 3 volgens de regels afgeslo- 3 ten, stonden er 54 gepar- 3 keerd met een portier dat niet op slot was, werd bij E 13 een open raam gecon- B stateerd en bij 21 een niet- afgesloten kofferdeksel. S Met één auto (portier open, sleutel in het contact) had iedereen weg kunnen rij- B den. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiml gebruik gemaakt gaat worden. Er zijn aanwijzingen dat met name de vrouwelijke werkne mers van de mogelijkheid vrije tijd te kopen goed ge bruik zullen maken", aldus persvoorlichter Willem van Loon, die erop wijst dat het 'Flexi-plan' in feite de wens is van het personeel. Het huidige 'Flexi-plan' is nog geen eindaanbod in het kader van individuele ar beidsovereenkomsten, zoals die bij Dow Chemical bestaan. Kan men in 1983 alleen maar vrije dagen (ver)kopen vol gende jaren zal steeds bezien worden welke uitbreidings mogelijkheden er zijn. „Zo is het denkbaar dat er iets met betrekking tot de pensioenen wordt gedaan: vrije tijd nu in leveren om straks een hogere pensioenuitkering te hebben, ik noem maar wat", zo filoso feert Van Loon. De prijs van een vrije dag bedraagt 5 procent van het maandsalaris. Wil iemand een vrije dag verkopen dan vindt hij de maand daarop de op brengst bij zijn salaris. Koopt hij een dag dan wordt die prijs de maand daarop van zijn sa laris afgetrokken. HULST - Aanstaande vrij dagavond start het nieuwe seizoen van de schaakvereni ging Hulst in gemeenschaps centrum Den Dullaert. De pu pillen spelen van 19 tot 20 uur, de junioren en senioren vanaf 20 uur. Er wordt volgens een nieuw competitiesysteem ge speeld, waarbij het mogelijk is onregelmatig op de clubavond aanwezig te zijn. Hiermee heeft het bestuur ingespeeld op de aard van haar ledenbestand, dat welke hoofdzakelijk bestaat uit re creatieschakers. Voor de fana tieke schakers staan ook dit seizoen verscheidene wedstrij - den tegen andere schaakvere nigingen uit Zeeuws-Vlaande ren en België op het program ma. aJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (ADVERTENTIE) Van onze correspondent WESTDORPE - Op uitnodi ging van de Culturele Com missie van de gemeente Sas van Gent worden van zater dag 3 tot en met woensdag 7 september in de burgerzaal van het stadhuis aan de Westkade te Sas van Gent, werken tentoongesteld van de Westdorpse graficus/et ser Hans Lücken. De expositie, die voor iedereen toegankelijk is, wordt zaterdag 3 september om 10.00 uur officieel ge opend. Er zullen ongeveer 16 werken van Lücken te zien zijn. „Ik heb het eigenlijk gedaan om eens te zien hoe het loopt en wat de reacties in Sas van Gent en Westdor pe zullen zijn. Mochten de belangstelling en de reacties tegenvallen, dan zal mij dat niet weerhouden gewoon verder te ghan", zegt Hans Lücken, die eraan toevoegt zeker niet negatief over de streek te zullen gaan denken wanneer maar weinig men sen de tentoonstelling bezoe ken. Hans Lücken (42) werkt opvallend veel met lijnen. Van zijn hand zijn inmid dels talloze werken versche nen, al vanaf zijn studietijd. „Je probeert eigenlijk van- alles-en-nog-wat", zegt de Westdorpse kunstenaar. Hij studeerde van 1976 tot 1981 grafiek aan de Koninklijke Akademie voor Kunst en Vormgeving" in Den Bosch. „Als je geslaagd bent, ben je er nog niet; je moet zelfdis cipline hebben om door te gaan. Als je een rijbewijs hebt, ben je immers nog geen chauffeur", beweert Hans Lücken. Het is overigens niet de eerste keer dat zijn werken aan het publiek worden ge toond. Eerder oogstte hij successen op exposities in Kunsthandel „Troutzaerte" te Westdorpe, in de V.P.R.O.-studio te Hilver sum en in Galery Bellemans te Axel. Ook in het Zeeuws kunstenaarscentrum te Middelburg waren werken van hem te bezichtigen en in februari volgend jaar expo seert hij in het bekende Speelhuis te Helmond. Zijn vrouw, Hedy Lüc- ken-Bomelijn, is wat je noemt een „zuster-in-de- kunst". Zij vervaardigt heel fraaie pentekeningen, die al Graficus Hans Lücken aan het werk in Westdorpe meerdere keren tentoonge steld zijn. Mevrouw Lücken heeft ook meegewerkt aan enkele kunstmarkten. Hans Lücken zegt zijn werken niet te zullen tonen op - FOTO DE STEM/COR J DE BOER kunstmarkten. Niet dat hij dat minderwaardig vindt, maar iemand die interesse heeft in zijn werk, kan altijd komen kijken. „En ik wil de mensen graag te woord staan wanneer ze vragen of suggesties hebben", zegt hij. Hij zal gedurende de ope ningstijden van de tentoon stelling in Sas van Gent steeds persoonlijk aanwezig zijn. De tentoonstelling is voor het publiek geopend: zaterdag 3 september van 10 tot 12 uur, zondag 4 septem ber van 14 tot 18 uur en maandag 5 tot en met woensdag 7 september tel kens van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Van een onzer verslaggevers 1 TERNEUZEN - Eerste- B jaars cursisten van het Zeeuws Instituut voor E Kunstzinnige Vorming E (ZIKV) in Terneuzen gaan B beslist geen gemakkelijk jaar tegemoet. De docenten van het instituut gaan de E beginners wat meer achter 3 de broek te zitten. B „We hebben het vrij blij- vende uit de cursussen E weggenomen. Dat is een 3 duidelijke keus. De begin- 3 ners krijgen een jaarpro- gramma aangeboden E waarin van te voren be- B kend is wat ze gaan doen. Het jaar daarop krijgen ze E dan wat meer vrijheid. We willen naar een open ate- E lier. De cursisten bepalen E zelf wat ze doen met on- 3 dersteuning van de docen- 3 ten", zo zette Annelies Soet gistermorgen bij de pre- E sentatie van het cursus- E aanbod het nieuwe par- E koers uit. E Het ZIKV wil ook naar B buiten toe duidelijk maken E waar men mee bezig is. Het 5 moet volgens directrice E Annelies Soet maar eens 3 duidelijk gesteld worden. E „Het is geen clubwerk bij ons. We doen geen sociaal cultureel werk". Ook naar de subsidieverleners toe vindt ze het erg belangrijk 3 dat er onderscheid ge- 3 maakt wordt tussen het 3 werk van het instituut en het sociaal culturele werk. De veranderingen die s het docententeam op het H oog hebben worden gelei jl delijk doorgevoerd. „We E gooien het roer niet meteen 180 graden om. Daar jaag je de cursisten mee weg. E Maar het is wel de bedoe- E ling dat de cursisten in het eerste jaar een aantal disc- plines leren. Door die ver worvenheden is het in een later stadium mogelijk wat op een verantwoorde ma nier wat vrijer te gaan werken", aldus docent Er- nest Joachim aan. Een van die geleidelijke aanpassingen is ook de manier waarop in het kin deratelier wordt gewerkt. Daar wordt door verschil lende docenten een brede basis gelegd. „Ze krijgen te maken met alle facetten van de kunstzinnige vor ming", aldus Soet. Het vult volgens haar ook leegtes op in de scholen. Datums De cursussen starten al lemaal op 12 september. Vrijdag 3 september staan docenten van het ZIKV met een stand in de Noord straat in Terneuzen met foldermateriaal. Het cur suspakket bestaat in het algemeen uit cursussen voor volwassenen, voor kinderen, kortlopende cur sussen en werkdagen. Het bevat kinderatelier, textie le werkvormen, tekenen, schilderen en grafische werken, beeldhouwen, ke ramiek, spinnen en verven, spelen met toneel. Op de werkdagen die later in overleg met de cursisten worden vastgelegd komt etsen, plantaardig verven, het werken met gips, land schaptekenen, portret en figuurtekenen, pottenbak ken, synthetisch verven, kunstgeschiedenis en ikat- ten aan bod. Nadere infor matie kan worden inge wonnen bij de gemeente Terneuzen. Vragen naar Lea Mechielsen. SnillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllilllllllKT: Vrouwenbond - De afdeling Terneuzen van de Vrouwen bond van de FNV houdt woensdag 31 augustus (van daag) haar eerste bijeenkomst na het zomerseizoen, in hotel De Post, aanvang 20 uur te Terneuzen. Deze avond staat in het teken van medische hulp die is gebaseerd op de principes van de natuurge neeswijze en homeopathie. Dokter J.M. Dekken te Ter neuzen, verbonden aan de Stichting Centrum natuurge neeskunde, zal een inleiding houden aan de hand van een diaserie. Na zijn lezing is er gelegenheid tot disussie. Huisvrouwen - De Nederland se Vereniging van Huisvrou wen afdeling Terneuzen be gint dinsdag 6 september het seizoen met een dia avond in de Goede Herderkerk over „Mens en Dier" door de heer de Knegt om acht uur. De rest van het programma ziet er als volgt uit: 13 september excur sie Den Haag; 20 september koffieochtend voorlichting Dow Chemical in Vijverhof; 4 oktober de heer Borm over vleeskeuring 8 uur Goede Her derkerk; 18 oktober koffieoch tend 10 uur Vijverhof; 25 okto ber Fa. Jurry 8 uur Goede Herderkerk; 8 november de heer Faber vertelt over Jetses „Ot en Sien" 8 uur Goede Her derkerk; 15 november excursie Elopak 9.45 uur; 29 november Sint Nicolaas avond 8 uur Goede Herderkerk; 20 decem ber kerstavond 7 uur Goede Herderkerk. ^)e KObObOITk Volop activiteiten IS een brede bank dep Sasse kermis U weet dat de Rabobank bekend staat als de bank voor het agrarische bedrijfsleven. Van veehouder tot zuivelfabrikant. Maar is het u ook bekend dat één op de vier ondernemers uit het midden- en klein bedrijf werkt met de Rabobank? En steeds meer ondernemers kunnen zich uitstekend vinden in de aanpak van de Rabobank. Geen wonder. Want 3.100 vestigingen met een sterke plaatselijke betrokkenheid en een brede deskundigheid in tal van diensten maken de Rabobank tot meer dan een goede buur van het midden- en kleinbedrijf. Thuis in elke bedrijfstak. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De jaarlijkse kermis die ko mend weekend in Sas van Gent van start gaat en duurt tot en met dinsdag 6 september zal samen gaan met een aantal an dere activiteiten. Voor de Sassenaren betekent dit een lang weekend vol vertier. De kermisactivi- teiten starten al op vrij dag 2 september met een uitvoering van het Sasse circus. Deze voorstelling die gehouden wordt op het voormalige school plein achter de Roselaer begint om 20.00 uur en de entree voor dit spectakel is slechts 1,-. Op zaterdag 3 september, de eerste dag van de kermis, kun nen liefhebbers van volleybal terecht in sporthal De Vlaan deren waar volleybalvereni- ging Savok uit Sas van Gent het Schepentrekkerstoernooi houdt. Het toernooi begint om 9.20 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. 's Avonds komen de jazzliefhebbers volop aan hun trekken. In vier Sasse gelegen heden spelen een aantal jazz- groepen. Dit gebeuren „Jazz at Beetcity" is georganiseerd door de Stichting Sas Promo tion. De festiviteiten vervol gen op zondag 4 september met een muziekfestival op de Grote Markt in Sas. Vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur worden er concerten en shows gegeven door diverse gezelschappen op de Grote Markt en zijn er rondgangen door het centrum van de gemeente. De organisa tie is in handen van Harmonie „De Vereenigde Vrienden". Deelnemende verenigingen zijn de fanfare „Eikels worden Bomen" uit Westdorpe, mu ziekvereniging „St. Cecilia" uit Philippine, Majoretten en drumband „De Arno's" uit Sas van Gent, muziekvereniging „Heikant", harmonie „de Vlie gende Hollander" uit Terneu zen en vanzelfsprekend de or ganiserende vereniging. De toegang is geheel gratis. Fietscrossvereniging „The Jumping Bikes" houdt zondag 4 september een vrije cross wedstrijd op het crossterrein aan de Kennedystraat. Deel nemers kunnen zich inschrij ven van 11.00 tot 12.00 uur. Het startschot is om 13.00 uur. Op maandag 5 september houdt kaartclub Klavertje Vier een grote kermis-vlees- kaarting in de Rijnvaart. Deelnemers kunnen zich in schrijven vanaf 18.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- en de kaarting begint om 19.30 uur. In café Schippershuis is er diezelfde dag om 14.00 uur een kermis-gaaibolling. Men kan zich hiervoor inschrijven vanaf 13.30 uur in het Schip pershuis en de inleg is ƒ2,50. Per gaai ontvangt men ƒ0,50 terug. De kermisactiviteiten worden op dinsdag 6 septem ber besloten met een grote kermisschieting op de staande wip en met een grote surprise- schieting op de liggende wip. De schietingen die gehouden worden op het terrein van de Suiker Unie te Sas van Gent (ingang Oranjestraat-portier) beginnen om 15.00 uur. De or ganisatie is in handen van de gekende wipschutters Walter De Vrieze en Emiel van Eet- veldt. De inleg is 11,50 of B.frs. 21Ö. Vizieren en deltabo- gen zijn verboden. De schie ting komt ten goede van Car navalsstichting „De Betekop pen" in samenwerking met de personeelsvereniging van de Suiker Unie. Tijdens alle da gen kan men genieten van de kermisattracties op het Keizer Karelplein. AARDENBUF de Aardenbui een motie aan wordt uitgespi raadslid H. vai noeming van 1985. De motie, ingec gesteund door di meentebelangen, Van Rie gedane Binnenlandse Zi leer. Zoals gemeld zo; het raadslid de dooi saris van de koningi tien op gang gebrach ningspoging geen er hebben gehad. „Int zo heeft hij Rietkerk ten. „Burgemeester en zijn volgelingen k ze de kleinst mogeli; derheid in de raad achter de schermen gestoord hun gang gc Van Rie gaf gister dens de raadsvergad mondig toe dat de br minister bedoeld is graf van Lockefeer graven. „Ik ben indei mening dat de zittin van de burgemeest maart 1985 niet verl< worden", aldus het „Daarvoor heeft h brokken gemaakt". Geen traan Dit betoog werd steund door J. de (VVD), die stelde „ge te zullen laten" als I Van een onzer verslt AARDENBURG - He nog niet helemaal zei de provincie bereid dragen in de kosten grootscheepse restaur ken aan de Kaaipoor denburg en de kerkt St. Kruis nog dit na, start. Beide projecte worden uitgevoerd lingbouwplaats. Dit deelde wethoud de Wijnckel gisterav tijdens de Aard< Clubkampioensch GROEDE - Tijdens h weekend van de cl Pioenschappen van de se tennisvereniging C( ïijn de favorieten ove gemeen als winnaar: strijd gekomen. Vei was wel het optreder Seen in het herenen eerst H. Vergouwe seeuw telkens 6-1 en de baan te hebben f Sing Seen tenslotte na stekende partij tennis en 6-3 ten onder tegen Bij het damesenkel de clubkampioene va jaar, Bernie Risseeu opnieuw de favoriet titel, terwijl ook bij de de gevestigde namen t winningen kwamen. 1 tiende weekeinde vi ontknoping plaats v clubkampioenschap. Be uitslagen - Herene Dey - p. Dey 6-1, 6-2; T. E tergouwe 6-1, 6-2; S. Prov «en 6-1, 6-2; A. Dey - L t-6, 2-6; Risseeuw - T. E j"6; Risseeuw - Risseeuw Klaaysen - A. IJsebaert Baas - H. van Vliet 7-6, (tesenkel: B. Risseeuw Tergouwe 6-1, 6-2; M. B; 'fans 5-7,6-3,6-0. Herendi I ey'C. Baas - Vergou Seeuw 6-0, 6-2; Van Vlie' Ueerts/IJsebaert 7-5, 6-4. |emengd dubbel ging de «aas/Koster, Den Hollan en Baas/Dey over naar de oe ronde en bij het darm et duo Buize/Den Hollanc

de Stem | 1983 | | pagina 16