SCHIETINGEN Voordeel van de twijfel voor RES Excursiebedrijf ontving de vijftigduizendste bezoeker Super Cup Koewacht finale Pater Camile Lansu viert eertigjarig priesterfeest - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 B1ST1M VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 Nomadische bouwwerken in Zeeuws museum Vlissingse equipe wint 'Zomerrit' Yossenrijders Vi Plaatselijk nieuws Noordstraat Graauw Hengstdijk Heikant Hulst Westdorpse verenigingen hielden rommelmarkt TACHTIG DEELNEMERS WILHELMINASCHIETING Axel garant voor lening van 50 mille T20 Van een onzer verslaggevers AXEL - De stichting Recreatieve Exploitatie Smitschor re (RES) heeft gisteravond van de Axelse gemeenteraad het voordeel van de twijfel gekregen. Onder voorwaarde dat het nieuwe bestuur van RES onder gemeentelijke curatele wordt gesteld stemde de raad schoorvoetend in met het voorstel van B en W garant te staan voor een lening van 50 mille. RES, dat een schuld van i.OOO gulden op zijn nek heeft, moet die lening aangaan om de rode cijfers te beperken. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Jeroen van Westen en Thijs Veraart zijn beeldende kunstenaars die sa men zwervend hun objecten bouwen. Zij doen met mate riaal dat ter plekke wordt aangetroffen. De aldus ontsta ne bouwsels worden achterge laten en overgeleverd aan de elementen van de tijd, de na tuur en de voorbijganger. Hun werk geeft signalen van onvrede weer om het doen en laten van mensen die geen aandacht hebben voor hun omgeving. Hun bouwsels po gen een contramodel te vor men van de cultuur waarin wij leven. Het concept van de bouwsels bestaat uit simpele ingrepen waarbij de omgeving vorm geeft aan zichzelf. Het is een basisprincipe van creati viteit. Van 29 augustus tot 3 sep tember zullen Jeroen, van Westen en Thijs Veraart in Middelburg en omgeving din gen bouwen, onder andere op 2 september in het Zeeuws mu seum in Middelburg. Van 3 september af zijn daar ook fo to's en tekeningen bij van de bouwsels in de directe omge ving van Middelburg en een kaart waar deze objecten zijn te vinden. Van onze correspondent AXEL - Op het terrein van de schuttersvereniging te Axel vond de finale plaats om de supercup van de Zeeuws- Vlaamse Bond van Wipschut- ters. Via diverse voorronden hadden zich voor deze finale de zestallen van Koewacht (bekerhouders), Westdorpe en Gilze-Rijen geplaatst. Elk zestal had recht op 3 x 10 schoten per wip per schutter. Reeds na de eerste ronde ble ken de schutters van Koe wacht plannen te hebben de wisselbeker definitief in hun bezit te krijgen. Ook in de tweede ronde vergrootten zij hun voorsprong en in de derde ronde kwam deze niet meer in gevaar. Het zestal van Koewacht werd dan ook de winnaar met 78 punten, op de tweede plaats volgde het zestal uit Gilze-Rij - en met 64 punten en op de der de plaats het zestal uit West dorpe met 45 punten. Omdat Koewacht voor de derde maal in successie de wisselbeker veroverde kwam deze defini tief in hun bezit. Bondsvoor zitter J. Bruggeman reikte de wisselbeker uit. De raadsleden Vink (PvdA) en De Putter (GPV) stemden tegen. PvdA'er Jongepier zag aan het voorstel een groot aantal haken en ogen, maar vond dat ten behoeve van de motorsport de gemeente dit gebaar maar moest maken. Wethouder J. van Schaick, die het financiële beleid van het oude bestuur wantrouwde, waarna een onderzoek naar het reilen en zeilen van de stichting werd ingesteld, dacht er al net zo over. „De stichting is bedrijfseconomisch heel slecht gerund. Het is één boek houdkundige warboel", zo zei hij, maar vond dat hij on schuldige motorsporters te kort zou doen door tegen te stemmen. Wel was hij bang dat de schulden van RES op de nek van de motorsport komen te liggen. Wethouder P. Apers kon zich de huiver van de raad wel voorstellen, maar bedekte de hele zaak, waarbij volgens hem werderzijdse belangen zijn geschaad, met de mantel der liefde. Ouderbijdrage Het CDA hikte gisteravond heel lang aan tegen een ver hoogde ouderbijdrage voor het instandhouden van het school- vervoer voor de kernen Axel, Zuiddorpe en Koewacht. Bij monde van Kesbeke noemden de democraten de verhoging van 61 naar 100 gulden voor het eerste kind en nog forsere stijgingen voor een gezin met 2, 3 of meer kinderen, onaan vaardbaar. Kesbeke stelde een tariefdaling van 2700 gulden over de hele linie voor -de to tale ouderbijdrage in de nieu we opzet is 10.000 gulden maar vond hiervoor weinig weerklank. Een tussenvoorstel SINT JANSTEEN - Het echt paar Van de Hagen te Vlissin gen heeft zondag de door ral lyclub De Vossenrijders te Hulst gehouden Zomerrit ge wonnen. In de a-klasse van deze oriëntatierit bereikt deze equipe de finish met een totaal aan 210 opgelopen strafpun- ten. Tweede werden L. en F. de Groote te Axel 276. 3. A. en C van Loo, Kapelle 390, 4. A. Le- nos (solo) te Axel 391, 5. H. en J. Korst te Sas van Gent met 427 strafpunten. In de b-klasse gingen slechts twee equipes van start. 1. M. Geeronckx-L. van Hoec- ke, Stekene (B.) 461 strafpun ten, 2. J. Klaassen-T. Drabbe te Terneuzen 480. Toerklasse: 1. C. Korstanje te Goes met 139 strafpunten, 2. P. Pielaet, Sint Jansteen 323, 3. T. Schore mans, Axel 363, 4. R. Schore mans, Axel 423, 5. C. van de Meer, Sint Jansteen met 442 strafpunten. Na afloop van de rit, die in de a- en de b-klasse meetelde voor het clubkam pioenschap van De Vossenrij ders werden in café Bigodes de prijzen aan de winnaars uit gereikt. Van een onzer verslaggevers CLINGE - De geboren Clingenaar Pater Camiel Lansu (Laza- J'st) zal op zondag 4 september zijn 40-jarig priesterfeest vieren. het missiehuis te Helden-Panningen, waar hij tot priester w«rd gewijd, zal hij met zijn familie en confraters dit jubileum °P een feestelijke wijze herdenken. Pater Lansu werd in de kapel van het missiehuis te Helden- inningen tot priester gewijd op 18 juli 1943 door bisschop Lem ens. Zijn eerste standplaats was de Belgische plaats De Klinge, ';'aar hij gedurnde verscheidene jaren als onderpastoor paro- roiaal werk verrichtte. De volgende jaren was pater Lansu ï'wkzaam als rector in het St. Jozef ziekenhuis te Eindhoven, beiert zijn emeritaat is hij in genoemd ziekenhuis nog woon- achtig. van het college om de ouders van schoolgaande kinderen in Zuiddorpe wat te ontzien haalde het wel. De gemeente was genoodzaakt de tarieven bij te stellen omdat dit jaar de rijksbijdrage voor het school - vervoer is komen te vervallen. Van onze correspondent HULST - In de Burgerzaal van het stadhuis werd gistermorgen door burgemeester P. Molthoff en wethouder G. van de Voorde een groep van 36 dames ontvangen van het Katholiek Vrouwengilde van de Vredeskerk uit Tilburg. Onder hen bevond zich de 50.000ste bezoekster van restaurant Sport te St.- Jansteen in het gezelschap van reisleider Van Colegem. Burgemeester Molthoff was zeer vereerd met het bezoek van de dames aan de stad Hulst. „Als u straks in de stad rondwandelt, dan zal het u opvallen welke gastvrijheid hier in de stad heerst. Die staat bij ons dan ook hoog genoteerd", zo zei hij. Namens de gemeente Hulst bood hij de leidster van het gezelschap, mevrouw M. van der Waarden, een gebrandschilderd glas met het wapen van Hulst er in aan. Alle overige dames kregen als herinnering een tegel van het excursiebedrijf aangeboden, waarop behalve de naam van het bedrijf, ook stond: „Hoera, de 50.000ste, 30-8-1983". Nadat het stadhuis was bezichtigd, werd nog een bezoek gebracht aan het streekmuseum, de basiliek en de verdere bijzonderheden in de stad. Het excursiebedrijf, Café Sport in St.-Jansteen, is rond het jaar 1971 met het initiatief begonnen. In 1976 werd de 25.000e bezoeker genoteerd, en in 1979 de 40.000e. BURGEMEESTER Molthoff overhandig t de leidster van het gezelschap een gebrandschilderd glas met het wapen van Hulst. - FOTODESTEM/COR J DE BOER OOGSTTIJD De vogels zijn nog net niet weg met de lijsterbessen en daarom kunnen wij nog even genieten van de oranje overvloed. Onder de strui ken liggen de hazelnoten al weer. De vrucht van de mei doorn moet nog rijpen, de rozebottels beginnen rood aan te lopen, de vlier daar entegen is alweer bijna kaal gegeten. Stoot je de plantjes van basterdwederik, die plotse ling overal in tuinen en plantsoenen bovenuit zijn gegroeid, even aan, dan stui ven de parachuutjes naar alle kanten. Kortom, de na zomer is de periode van overvloed; de periode dat er bijna van elk soort de mees te zijn; de periode van oogst ook, van voorraden verza melen, reserves opslaan. Die overvloed is ook de charme van dit seizoen. De jonge kwikstaarten zijn niet meer bij de ouders. Op hun eentje komen ze op het gazon voedsel zoeken. Fraai zijn ze allerminst. Ze hebben nog niet het helder wit, het parelgrijs, het glan- zendzwart van de volwassen vogels, maar alles is nog meer of minder grijs. De to renvalken leren de late jon gen jagen; de vroege jongen daarentegen zijn al lang zelfstandig. Bijna boven el ke polder zie je de Bruine kiekendieven zeilen, ouden en jongen, niet meer samen, maar ieder voor zich. Over vloed alom. Maar overvloed brengt ook problemen met zich mee. De jager: „Kiekendie ven doen veel scha. Ik zag er een die voortdurend op iets stootte in 'n blok graan. In eens zag ik wat het was: een jonge haas. Het beestje stiet bijna menselijke angstkre ten uit, het leek op kinderge schrei en hij deed wat ie kon om de messcherpe, dodelijke klauwen te ontkomen. Te vergeefs. Kiekendieven doen veel schade". Dit laatste met een bezorgd gezicht. De veeboer: „Er zijn veel te veel kraaien. Overal zie je groepjes van vijf, zes stuks. Twee ouden met drie, vier jongen. Nu maakt dat nog niks uit, maar tegen de win ter komen ze aan mijn bul ten met kuilvoer pikken. Door 't plastic heen. Wat ze opeten is de moeite niet, daar gaat het niet om, maar door inregenen en rotten krijg ik veel schade in mijn wintervoorraad". De natuurliefhebber: „Er zijn veel te veel eksters. Hier in de buurt zaten ik weet De veeboer: „Er zijn veel te veel kraaien" niet hoeveel nesten van me rels, lijsters en andere zang vogels. Stuk voor stuk zijn ze leeggehaald door eksters. Daar moet wat aan gedaan worden". Het is goed dat hij natuurliefhebber is, maar 't is jammer dat hij 't nog niet allemaal begrijpt. Want vraag je dan: „Zijn er nu echt veel minder lijsters, merels en zangvogels?" dan krijg je een verbaasde blik en (als ie eerlijk is): „Nee, dat niet, maar Zoals gezegd: jammer dat hij 't nog niet allemaal be grijpt. De produktie is im mers veel groter dan nodig is. Er mag best wat geoogst worden. Maar hoe leg je dat uit? Het advies aan de vee boer is gemakkelijk: „Neem dikker plastic. Het kost wel wat meer, maar 't is jaren te gebruiken. Die grote lappen, zwart, dun folie gooi je toch weg meestal. Gerekend op de lange duur ben je goed koper uit". Verhelderend Maar die anderen? Soms werkt een verhaaltje heel verhelderend. Dit voorjaar had ik voor een bepaald doel wat slakken nodig. Huis jesslakken, U kent ze wel, met die gebandeerde huisjes. Krekels zeggen ze aan de grenskanten. De kleine groepjes struiken langs onze wegen, met een weelderige ondergroei van brandnetels zijn meestal prima vind plaatsen. Bij 't Kraaike (Terhole) duik ik zo'n bosje in en 't eerste wat ik zie is een steen met resten van honderden huisjes er omheen. Een lij stersmidse. Lijsters slaan op zo'n steen de huisjes stuk om de voedzame inhoud te kun nen verorberen. Je eerste re actie is: hier is niets te halen, hier zit geen slak meer! Maar dan ga je je biologisch verstand gebruiken: 1. Hier moeten veel slakken zitten, want de lijsters vin den ze in overvloed. 2. Geen lijster kan 't zich veroorloven om op de aller laatste slak te jagen, want voor hij die heeft is ie zelf al lang verhongerd. 3. Als lijsters werkelijk alle slakken zouden vinden, zou den slakken al lang zijn uit gestorven. Dat is niet zo, zo te zien, ergo: hier moeten slakken zitten. Er zaten slakken. Genoeg. Binnen de kortste keren had ik verza meld wat ik nodig had. Was ik gaan zoeken op een plek waar niets op de aanwezig heid van slakken wees, ik had kunnen zoeken tot ik een ons woog. Met andere woorden: alleen waar over vloed is kan een ander ervan profiteren. Een roofvogel in z'n jacht veld is voor de jager een compliment: hij voert een goed beheer, daar zit nog wild. Wie in zijn veld geen roofvogels ziet, heeft al bij voorbaat de zekerheid dat hij ook geen wild heeft. Kuikens Een ander verhaal. Nu en dan gun ik me de tijd mijn paar kippen eens rustig te observeren. Dit voorjaar waren er kuikens. Een ervan gedroeg zich vreemd: hij reageerde niet, of verkeerd op de signalen van de kloek. Liet ze horen dat er wat te halen was, hij reageerde niet; wees ze met een luide kreet op gevaar, dan zocht hij geen bescherming bij haar, maar liep gewoon ver der. Wellicht was 't beestje doof, blind of achterlijk. Een lang leven gaf ik 't in ieder geval niet. Dat klopte precies. Na een paar dagen was 't weg. Hoe, waar, wat, ik weet 't niet, maar weg was ie. 't Zijn in derdaad de dutsen die als eersten als slachtoffer val len. En ook in het wild ko men sukkelaars voor. Geen probleem in de natuur. Ze redden 't toch niet, hoe eer der 't doek valt, hoe beter. Niemand is er bij gebaat dat er hele generaties dutsen ontstaan en al wat ze eten gaat ten koste van de ster ken, de overlevers. Oogsten is niet verkeerd, als je tenminste kunt onder scheiden wat je moet oog sten. Maar laat dat met een gerust hart aan kiekedief, ekster en bovendien ook nog kraai over. Het nare is al leen, dat je nooit kunt aan tonen dat dat haasje, die zanglijster en al die andere slachtoffers sukkelaars wa- Gaaibolling - In zaal Menhee- re, 50 deelnemers. Uitslag: ho ge vogel Mario Mattens, Dor drecht, rechter zij vogel M. de Mey, Koewacht, linker zij vo gel R. de Bakker, Walsoorden. Grootste aantal M. Goossens, Groenendijk (7). Fietsen - Door sportcentrum Aloy wordt elke woensdag in clubverband een fiets-avond gehouden. Start om 18.30 uur vanaf het sportcentrum. Gere den wordt met een snelheid van 25 kilometer per uur. Toertocht - Elke zondagmor gen is er een toertocht, vertrek vanaf het clubgebouw Aloy opa 9.30 uur. Afstand 55 kilo meter. Er wordt gereden met een snelheid van 23 kilometer per uur. Mergellandroute - Zondag 11 september gaat trimclub Aloy deelnemen aan de Mergel landroute met als startplaats Heerlen. Afstand van het par koers is 135 km. Belangstellen den kunnen per bus naar Lim burg meerijden. Inlichtingen: H. de Witte, tel. 01140-14350 en A. van Eerdenburg, tel. 01140- 13525. Kaarting - In café E. de Kort 38 deelnemers. Uitslag: 1. P. Pauwels, Kloosterzande, 2. L. de Vos, Terneuzen, 3. M. Wol- felaar, Koewacht, 4. A. Bun, Hengstdijk, 5. A. Asselman, Rotterdam. Bingo - In zaal camping De Vogel 175 deelnemers. Uitslag: I. mevrouw Goossens, Merk- xem, 2. Ineke Haaikorst, Drie bergen, 3. mevrouw van de Veggel, Doorn, 4. J. Dobbel- man, Zwijndrecht. Kaarting - In zaal camping De Vogel 19 personen. Uitslag: 1. Goed Gezelschap, Terneuzen, 2. F. Duvivier, Hengstdijk, 3. M. Jonkers, Vogelwaarde, 4. W. van de Hooft, Terneuzen, 5. P. Jonkers, Vogelwaarde. Gaaibollen - Café E. de Kort 30 personen. Uitslag: eerste hoogvogel J. de Kort, Hengst dijk, tweede hoge vogel L. van Bellen, Hengstdijk, eerste zij- vogel A. Fassaert, tweede zij- vogel J. Hermans, derde zij vo gel, P. Ferket, vierde zijvogel P. Hermans, allen Boschka- pelle. Grootste aantal 8 stuks J. de Kort, Hengstdijk en L. de Maat-Neve, Kloosterzande. Uitslag met 60 deelnemers: hoge vogel mevrouw de Kort, Hengstdijk, linkerzij vogel L. van Stevendaal, Hengstdijk, rechter zij vogel P. van de Ber gen, Hengstdijk. Grootste aan tal mevrouw Tieleman, Kloos terzande (9). Kaarten en bingo - De maan- delijke kaart- en bingomiddag in het gemeenschapscentrum 't Heike wordt gehouden op donderdag 1 september. Alle bejaarden en gepensioneerden uit Heikant worden hiervoor uitgenodigd van 13.30 tot 17 uur. Prijskaarting - Ron de Vilder 38 deelnemers. Uitslag: 1. L. Blommaert, 2. P. Jonkers, 3. G. de Bruin, 4. G. Gijsel, 5. F. Piessens. Ouderenbond - Woensdag 7 september gaan de ouderen van de Katholieke Bond afde ling Hulst de jaarlijkse zomer reis maken naar Maastricht, Luik en de Ardennen. Er wordt 's morgens tegen acht uur vertrokken vanuit Hulst naar Maastricht, waar zal worden ingescheept in een passagiersschip van de rederij Stipthout. Met de boot gaat het dan naar Luik, maar onder weg is er sensatie bij de Stop van Ternaaien, waar de boot binnen vijf minuten vijftien meter omhoog wordt geschut. Nadat de doorgraving van het Albertkanaal door de St. Pie tersberg is gepasseerd, komt de boot via de sluis van Visé weer terug op de Maas. Uit eindelijk komt de boot dan in Luik, waar wordt afgemeerd aan de Quai de Gaulle, waar de toeringcar staat te wachten. Na een flinke pauze volgt er dan met de toeringcar een tocht door de Ardennen langs veel mooie plaatsen. Het laat ste punt zijn de watervallen van Coo. Vandaar wordt ver trokken om via Eupen en Mal- medy terecht te komen in Scherpenheuvel en zo op huis aan te eaan HULST - Bejaardenschieting: De Blaauwe Hoeve 40 schutters. Eer ste hoogvogel A. van de Branden, St. Jansteen, eerste zij vogel A. van de Branden, St. Jansteen, tweede zij vogel J. Maas, Hulst. Meeste kleine vogels F. Reunis, St. Jan steen (4). HULST - W. Blommaert 23 schut ters. Eerste hoogvogel E. de Bak ker, St. Jansteen, eerste zij vogel E. Vos, Heikant, tweede zij vogel W. Blommaert, Hulst. Meeste kleine vogels E. Vos, Heikant (7). KLOOSTERZANDE - De Hoog aars 45 schutters. Eerste hoogvogel F. Reunis, St. Jansteen, eerste zij- vogel F. Reunis, St. Jansteen, tweede zij vogel P. Schelfhout, Hulst. Meeste kleine vogels F. Kouyzer, Kloosterzande en A. van Dijk, Vogelwaarde en M. Sanders, Groenendijk (4). PAAL - Zaterdag: P. Verras 49 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel J. Sorber, Stoppeldijk, eerste zij vo gel A. Verhoeven, Kloosterzande, tweede zij vogel J. sorber, Stoppel dijk. Meeste kleine vogels Th. van Goethem, Kloosterzande (5). wip 2: eerste hoogovgel A. Verhoeven, Kloosterzande, tweede zij vogel R. de Moor, Clinge, eerste zij vogel R. Roels, Graauw, tweede zij vogel J. van Kerkhoven, St. Jansteen. Meeste kleine vogels P. Jansen, Nieuwkerke (5). HENGSTDIJK - Las Palmas 31 schutters. Eerste hoogvogel J. Ver- straeten, Hulst, tweede hoogvogel R. Verschoten, Kloosterzande, eer ste zij vogel P. Maas, Kloosterzan de, tweede zij vogel P. Boeter, Vo gelwaarde. Meeste kleine vogels J. Lambert, Boschkapelle (5). ZUIDDORPE - M. de Cock 30 schutters. Eerste hoogvogel P. Stendler, Rotterdam, tweede hoog vogel F. de Waal, Koewacht, eerste zij vogel J. van Dam, Moerbeke, tweede zij vogel P. Oosting, Axel. Meeste kleine vogels A. Slok, Koe wacht (5). OSSENISSE - Hermans 14 schut ters. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel T. Asselman, Kloosterzan de, tweede zij vogel J. Roelands, Camping Mussenist. Meeste kleine vogels J. de Kort, Ossenisse (4). HULST - P. Leeraert 39 schutters. Eerste hoogvogel F. van Swaal, tweede hoogvogel J. van Stiggel, eerste en tweede zij vogel F. van Swaal, allen Hulst. Meeste kleine vogels R. Sterkx, Zelzaete, P. van de Branden, Hulst (5). HULST - Braderieschieting Broodmarkt. 25 schutters. Wip 1; eerste hoogvogel en eerste zij vogel A. van de Branden, tweede zij vogel R. Pieters, beiden St. Jansteen. Meeste kleine vogels H. de Vos, Heikant (7). Wip 2: eerste hoogvo gel J. Leeraert, St. Jansteen, eerste en tweede zij vogel F. Dobbelaar, Vogelwaarde. Meeste kleine vogels L. van Kerkhoven, Heikant (5). OSSENISSE-Zondag: Hermans 28 schutters. Eerste hoogvogel Rudi Verchoten, Kloosterzande, tweede hoogvogel J. de Kort, Ossenisse, eerste zij vogel Ronald Verschoten, tweede en derde zij vogel Rudi Ver schoten, allen Kloosterzande, vier de zij vogel mevrouw Rottier, Osse nisse. Meeste kleine vogels E. War rens, Groenendijk (5). PAAL - P. Verras 55 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel E. Scheer ders, Hulst, eerste en tweede zij vo gel A. Verheoven, Kloosterzande. Meeste kleine vogels F. Durinck,. Kloosterzande (6). Wip 2: eerste: hoogvogel A. Asselman, Graauw; eerste zij vogel J. Sorber, Stoppel dijk, tweede zijvogel J. van Zeele, Meerdonk. Meeste kleine vogels F.,., Vonk, Kapellebrug (4). HENGSTDIJK - Las Palmas 25 - schutters. Eerste hoogvogel P. Maas, Kloosterzande, tweede" hoogvogel J. Pauwels, Axel, eerste'" zij vogel F. Taalman, Groenendijk,", tweede zij vogel P. de Bakker, Groenendijk, derde zij vogel C. de Kort, Hengstdijk. Meeste kleine vogels J. Gerritsen, Lamswaarde (5). PHILIPPINE - Marinet 9 schutt- ters. Eerste hoogvogel W. Taal man, Phlippine. Meeste kleine vo- gels H. Vermast, Philippine (8). Van onze correspondent WBSTDORPE - Hoewel nog geen exacte cijfers konden worden genoemd, waren de organisatoren van de zaterdag in Westdorpe gehouden rom melmarkt dik tevreden over het verloop. Vijf plaatselijke verenigingen hadden voor een prima organisatie gezorgd en de publieke belangstelling was zeer goed te noemen. De gehele dag hebben de penningmeesters van carna- valsvereniging De Zuipcilin- ders, biljartclub Westdorpe, voetbalvereniging RIA-W, muziekvereniging Eikels Wor den Bomen en het gemengd koor het erg druk gehad met wisselen van geld en het op maken van de winstcijfers. Geschat wordt dat de winst drie a vier duizend gulden be- draagt. Overigens heeft de bevol king vn Westdorpe haar vere nigingen weer flink bijge staan. Velen stelden nog goed bruikbare spulletjes ter be- schikking, die op de rommel markt vlot verkocht werden. Elke club had een eigen kraam, waarin naast de ver koop van de oude spulletjes andere attracties aanwezig waren. Een leuk intermezzo was het optreden van volksdansgroep Ons Genoegen uit Westdorpe op het kerkplein SINT JANSTEEN - De tradi tionele Wilhelminaschieting, georganiseerd door schutters- sociëteit St. Jan, begon reeds te 9.30 uur en voordat de laat ste schutter zich te 13 uur aan meldde, hadden er 80 liefheb bers ingeschreven. Op wip 1 werd de blokvogel door de 80 schutters slechts drie keer af geschoten en wel door J. Claes uit Belsele (B.), G. Baert uit Si- naai (B.) en C. de Pauw uit Niel (B.). Een volledige Belgi sche aangelegenheid. Toen om 13.15 uur tussen deze drie werd gekampt, lukte het G. Baert in de negende ronde om de blokvogel af te schieten en de mooie prijs te winnen. Op wip 2 wisten 11 schutters van de 80 deelnemers de blok vogel af te schieten namelijk J. Vereecken, Kloosterzande, T. Freyser, Hulst, K. Schud ding, Wachtebeke (B.), W. Cor net, St. Niklaas (B.), G. van Waes te Westdorpe, H. Plas- schaert, Zuiddorpe, E. Savooy, St. Jansteen, J. van Meerven- ne, Haasdonk (B.), J. de Rover, Puyenbrug (B.), R. van Essen, St. Jansteen en A. Brakman te Wachtebeke (B.). Reeds in de eerste kampronde wisten K. Schudding en J. van Meerven- ne de blokvogel af te schieten. In de kampwedstrijd tussen twee wiet K Schudding in de 20ste ronde opnieuw de blokvogel af te schieten en veroverde hiermede een prachtige prijs, die door de voorzitter van St. Jan werd uitgereikt. Hij merkte hierbij op dat deze Wilhelminaschie ting een volledig Belgisch suc ces was geworden. Na de blokschieting vond om 14.30 uur een gewone staande wipschieting plaats waaraan slechts 40 schutters deelnamen, waarvan 20 van de eigen vereniging. Van alle schuttersverenigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen waren slechts 13 schutters aanwezig en dit was voor St. Jan een flinke tegenvaller omdat zij er alles aan deden om van deze dag een feest te maken. Opmerkelijk was zelfs dat de schutter P. Praet die aan de leding stond voor een te win nen rijwiel niet aanwezig was. Uiteindelijk werd hij toch winnaar omdat hij de meeste punten had. Uitslag: eerste hoogvogel F. Herrewegh, Axel, tweede hoogvo gel P. Ivens, St. Jansteen, eerste zijvogel E. Savooy, St. Jansteen, tweede zijvogel P. Weemaes, St. Jansteen, derde zijvogel E. Jonk- heym, Kloosterzande, vierde zijvo gel H. Bauwens, Kemzeke. On danks de geringe belangstelling zal St. Jan de tradiditie van de Wilhel minaschieting ook volgend jaar voortzetten. Deze schieting wordt reeds sinds 1894 gehouden.

de Stem | 1983 | | pagina 15