OTTO JTOMAAT GILMENVELD branden N KAAS enkazen ERTIJD - DANSTIJD jnst ïrieus kijkt, jen KIP bii: uur van stacaravans eg 5 - Serooskerke 9-1285 (gem. Veere] AG OSTBORG electro-winkel eropaf! UUR KOPEN •EDS? en met zekerheid. iet hoog of laag psim/OEIB POON 01172-1450 b.g.g. 1597 lestaan dansclub j" - Groede Start nieuwe dans- b cursussen op 18 september, lie. 2e. 3e 4e jaars). W, kL Inlichtingen: 01171-1358. Q ember in het Hervormd- of inlichtingen: itburg. Telefoon (01170) 3312 ons een rantie op roestvrij iel en kuip I >ezoek bij de dikke dame): n, is dat dan een massa- i WEDSTRUD-secretaris Frans Aerts \m Terhole: „Moeilijk in een kleine plaats om een brede basisselectie op been te brengen". Rechts van I tem staat terreinknecht August Fre- I ijzer. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER dubbei bebu bebby was funest IERH0LE - Als één van de jongste en één van de kleinste veldvoetbalvere- nigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen doet Terhole het goed. Vorig seizoen eindigde het keurkorps in de tweede klas van de KNVB afdeling Zeeland op de tweede plaats achter concur- Graauw. „Tot twee keer toe verloren we de derby legen Graauw en dat was voor ons funest", zegt Frans Aerts, wedstrijdsecretaris en nestor van de voetbalclub in Terhole. Spijtig vindt Aerts het dat zijn keurkorps de boot naar de eerste klas miste. Graag had hij met zijn jongens eens op een hoger plan gespeeld. „Met name in de eerste wed strijd tegen Graauw moesten we met teveel invallers spelen. Dat is voor een kleine vere niging als de onze niet op te brengen. Daar is de basis te smal voor. Jammer, maar wel realistisch", aldus Frans Aerts. Lukt het bij een „grote" vereniging vaak al niet om een brede basisselectie op de been te brengen, in Terhole slaagt men daar zeker niet in. „Als het muziekkorps er gens moet gaan spelen, dan geeft dat gere geld problemen wat spelersaantal betreft. Daar kamp je als streekvereniging nu een maal mee en daar is, ondanks een goede onderlinge samenwerking, weinig aan te veranderen. Zodoende praten wij niet over prestatief bezig zijn. Wij zijn meer een ge zelligheidsvereniging die graag voetbalt en daarvoor zijn best doet om hogerop te ko men. Een logisch streven dacht ik", laat Aerts weten om vervolgens te zeggen dat er „meer dan een tweede plaats in het afgelo pen seizoen niet in zat". ARMSLAG „Onze scheidende trainer Eric Merckx heeft naar mijn smaak gedaan wat hij kon doen. Mogelijk dat de komst van Johan Eve- raert en Marcel Verdurmen daar enige ver andering in kan brengen. Want met hun in breng hebben we iets meer armslag. En wat belangrijk kan zijn is dat we een jong team hebben. De gemiddelde leeftijd ligt volgend seizoen om en nabij de 23 jaar. Daarvoor moeten dan nog wel enkele oudgedienden hun plaats verliezen aan jon gere krachten. Een zaak die onze nieuwe trainer, Piet van Kerkhoven, op moet gaan lossen. Hij is de man waar we onze hoop op gevestigd hebben. Gezien zijn ervaring bij met name HW'24 moet hij in staat zijn van Terhole een goed voetballend ploegje te maken. Want daaraan werken kan hij in Ter hole, dat heeft het trainingsbezoek het afge lopen seizoen uitgewezen. Constant waren er 16 17 man op de training en dat voor een club met slechts twee seniorenteams", aldus Frans Aerts. Naast de wensen als het voortbestaan van een gezellige voetbalvereniging Terhole en een sportief jaar, heeft Aerts nog enkele wensen voor zijn vereniging. „Wij vlassen op nieuwe verlichting en een trainingsveld met voor de kantine een parkeerterreintje. Die dingen hebben we nog hard nodig. Als de gemeente Hontenisse, want daar vallen wij onder, dat aan ons geeft, dan kan het volgende seizoen niet meer kapot. Dat we daarbij zelf ook de handen uit de mouwen willen steken, spreekt vanzelf", besluit Aerts. veel erniam spelen" [CADZAND - „We zullen dit jaar meer regelmaat aan de dag moeten leg- stelt Aector Doorns, die zijn i seizoen ingaat als trainer van ■zaterdag-tweedeklasser Cadzand. 1 Afgelopen competitie pakten we uit (vier wedstrijden zeven punten om de daaropvolgende reeks van vier met Rechts één punt af te sluiten". De kustjongens debuteerden dit jaar in •e tweede klas en eindigden in de midden- root. Ook voor komend seizoen hoopt men |'"l van degradatiezorgen de competitie |™or te komen. 1 fitelaspiraties zijn er niet bij. Twee vaste ■tanen stopten met de actieve voetballerij. Ifuri Tazelaar sukkelt voor de tweede keer IJJ.rijn loopbaan met een meniscus, terwijl ■mm van Akker wegens te drukke werk- ■«amheden zijn schoenen opbergt. Wel l*er present is Jan de Wolf, die de veertig "nisjes al een poosje gepasseerd is. Dooms: „Ik heb voor Jan nog steeds soen vervanger. Als laatste man is hij van ■onschatbare waarde voor de ploeg. Boven- I™en is hij een voorbeeld voor de jongere Karde". Van buitenaf kwam Erwin Ringoot I 8 gelederen versterken. De Schoondijke- speelde een aantal jaren bij Oostburg, 1' daar zijn draai niet vinden en moet ge- Irijn kwaliteiten een aanwinst beteke- 1 Voorts klopte twee jonge jongens aan 8 Poort van het eerste. Robbie Siegersma, ^aanvallende middenvelder en Peter Ta rtar, een meer verdedigend ingestelde l'-Menvelder. Naast de jeugdspelers die l°!'9 seizoen al hun opwachting maakten, KW Dooms dus een vrij jonge selectie on- ptiin hoede. PAGINA CADZAND-trainer Aector Doorns: „We hopen de competitie vrij van de gradatiezorgen door te komen - FOTO OE STEM/COR J DE BOER „De jeugd is afgelopen seizoen puur noodzakelijk doorgebroken. Vergeet niet dat ik maar liefst 22 spelers heb moeten op stellen. De oorzaak daarvan is dat bij aan vang van de competitie veel jongens ont breken wegens seizoenwerk. Velen zijn in de landbouw werkzaam en in september is er op dat gebied de zaterdag nogal wat werk aan de winkel. Daarnaast pakken deze jongens hun vakantie in de winterperiode waardoor je opnieuw een aantal weken krap komt te zitten. Begrijpelijk maar het kost wel punten". JONGE PLOEG Is de ploeg wat leeftijd aangaat erg jong, achter deze verjonging gaapt een groot gat. Komend seizoen beschikt men in Cadzand slechts over een drietal jeugdelftallen en dan nog te beginnen met C-junioren, dus geen A's en B's en dat zal in de toekomst ongetwijfeld grote problemen op gaan leve ren. Doorns: „De ploeg die we op dit moment hebben zullen we jaren op moeten teren, want voordat de huidige generatie C-junio ren daar is, dat duurt nog wel enkele jaren. De jeugd heeft op een dorp nu eenmaal meer mogelijkheden gekregen om zich uit te leven. Vroeger was dat alleen maar voet bal, maar nu zijn tennis, volleybal en met name het fietscrossen grote concurrenten van het voetbal geworden". De ploegen die komend seizoen de dienst uit gaan maken in de tweede klas zijn volgens de in Terneuzen woonachtige trai ner ZSC uit Scharendijke en Rillandia. „Laatstgenoemde club is de laatste jaren duidelijk in de versukkeling geraakt, maar volgens mij is het dieptepunt bereikt en zal Rillandia nu een hoofdrol gaan vertolken. Wat Cadzand aangaat ben ik uiterst tevre den als we in de middenmoot meedraaien. Hopelijk een paar plaatsjes hoger dan afge lopen seizoen, toen het degradatiespook zich af en toe aan de Westzeeuwschvlaam- se kust liet zien". ine bekenen bp be msb" GROEDE - Bij Groede, uitkomend in de derde klas van de KNVB afdeling Zeeland, hoopt men komend seizoen eens uit het diepe dal te geraken. De blauw-witten, enkele decennia terug toonaangevend in het afdelingsvoet bal, zijn afgezakt naar een bedenke lijk niveau. Vorig seizoen moest men zelfs knokken om niet in de laagste klas van het afdelings voetbal terecht te komen. Men eindigde op een negende plaats op elf. Toch ziet de toe komst er hoopvol uit. De afgelopen jaren meldde zich de jeugd, met als gevolg dat men vorig seizoen een knap A-juniorenelftal voorhanden had. Dit elftal gaat vrijwel in zijn geheel het eer ste en enige seniorenteam vormen. Secreta ris Adrie de Wit: „Komend seizoen zullen acht a negen jongens van dat A-juniorenelf tal ingepast worden. Een paar vielen af. Deels door studie en deels doordat er een paar wegens geloofsovertuiging niet op zondag in actie komen. Deze jongens, aan gevuld met een paar oudere spelers moeten ons uit het diepe dal halen waarin we de laatste jaren verzeild zijn geraakt. Als we maar een keer kampioen kunnen worden dan ben ik ervan overtuigd dat de voetbalsport in „de Groe" weer op gaat bloeien. Het nadeel van onze vereniging is dat de jongens waar wat in zit, al vertokken zijn voordat ze bij ons rendement opleve ren. Kijk maar wat er hier en daar van Groe de rondloopt. Bram Beun is al jarenlang een steunpilaar van SV Sluis, Milco van der Hooft en Robbie Faes spelen bij Breskens de sterren van de hemel. Ook vorig seizoen raakten we een paar leuke voetballers kwijt. Charles Verduyn en Oscar van Quekelberg- he, twee A-junioren, gingen naar Breskens. Het spreekt de jongens nu éénmaal meer aan". RIGOREUS Naast een rigoreuze ingreep in het keur korps werd er ook een andere trainer aan getrokken. Patrick Boussen maakte plaats voor Jan de Ritter, die na een anatal jaren als jeugdtrainer in Hoek werkzaam geweest te zijn, voor het eerst met senioren aan het werk gaat. De 35-jarige De Ritter ziet het he lemaal zitten. „Er komt een aantal jonge gaste bij. Mits de inzet en motivatie er zijn, moeten we dit jaar kunnen promoveren. Afgelopen jaar ben ik een paar keer als toeschouwer aanwezig geweest en met na me in de eerste helft werd er voor dat ni veau aardig gevoetbald. De tweede helft echter donderde het als een kaartenhuis in elkaar. Het kon ook niet anders, want tij dens gesprekken met het bestuur kwam ik aan de weet dat de trainingsopkomst mini maal was. Het kwam zelfs voor dat hij de enige man op het veld was en dat kan ge woon niet. Als je niet traint kunnen er ook geen prestaties vewacht worden. Ik heb de zaak goed met de jongens GROEDE-trainer Jan de Ritter: „De jeugd zal de training moeten volgen. Zo niet, dan kap ik er mee - FOTO DE STEM/COR J DE BOER doorgesproken, waarbij de jongens zelf ook beseften dat het op deze manier niet langer kon. Ze waren er zelfs voor om twee keer in de week te trainen en daar houd ik ze aan. Zodra ik merk dat het dezelfde kant op gaat als met mijn voorganger, dan kap ik er mee. Er zijn betere plaatsen om voor joker te staan. Zo ver zie ik het echter niet komen, want vooral met de jeugd zie ik de ambitie in Groede terugkeren. Kampioen worden is gemakkelijker gezegd dan gedaan, maar toch, het moet lukken als de inzet er maar is". „mbuluk BH bit mm klasse te komen" SCHOONDIJKE - „Het is enorm lastig om uit de tweede klas te geraken", aldus Henk Everts, secretaris van zondag-tweedeklasser Schoondijke. „Het is een rare klas. De reserve-elftallen zetten tegen een standaardelftal altijd het beste beentje voor. Juist tegen die clubs verlies je kostbare punten. Je moet eigenlijk na degradatie uit de eerste klas in één jaar tijd terug zijn. Zo niet, dan valt de ambitie weg en moet je op gaan passen, anders wordt het een lange lijdensweg. Dat terug keer in één jaar tijd mogelijk is bewees Graauw vorig seizoen. Dat was zonder meer de beste ploeg en de titel kwan dan ook op de juiste plaats terecht". Schoondijke vertoeft al weer een paar jaar in de tweede klas. Wat spelersmateriaal betreft is er weinig veranderd. Van buitenaf kwam niemand de gelederen versterken, terwijl er daarnaast ook niemand een over schrijvingsformulier kwam halen. Wel vond er een trainerswisseling plaats. Gilbert Ver- caille, die vorig seizoen aan het roer stond, maakte plaats voor oud-Schoondijke-speler Jaap Seen. Een man die in het verleden zijn sporen als actief speler zeker in het Maone- blussersdorp heeft verdiend. Henk Everts: „Die wisseling van de wacht heeft in goed overleg plaats gevonden. Hal verwege de vorige competitie toen de kan sen op de titel al tot een minimum waren ge reduceerd, kwam vanuit het bestuur de ge dachte naar boven om het een keer met iemand van eigen dorp te proberen. On danks dat een dergelijke relatie wel eens problemen kan opleveren, hebben we daar toch het volste vertrouwen in. Dat het kan beweest Piet de Winde bij Breskens. Ook hij is ene rasechte Bressiaander en ook toen hij vorig jaar daar begon waren er stemmen die zeiden dat kan nooit goed gaan. Hij be wees het tegendeel". ROUTINE Kwam er van buitenaf geen versterking wat spelersmateriaal betreft, wel kan men bij de „Molenkreek-bewoners" komend sei zoen weer rekenen op Bram Geelhoed die een jaar op non-actief stond wegens een schorsing. Hij moet samen met Rinus Cor nells en Theo Alberti de routine in het elftal brengen. Vanuit de jeugdrangen is er niets in aantocht. Men zit komend seizoen zelfs erg krap om jeugdelftallen te formeren. Voor het derde opeenvolgende jaar zijn er geen A-junioren. Everts: „Het gevolg is dat de B-junioren voor de leeuwen worden geworpen Fysiek zijn die jongens nog niet opgewassen tegen hun taak en het percentage afvallers is dan SCHOONDiJKE-secretaris Henk Everts: „Een kampioenschap zou bij de jeugd misschien de voetbalkoorts terug kunnen brengen - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER ook schrikbarend hoog. Ik blijf erbij dat een A-juniorenteam de kweekvijver is voor een eerste elftal. Een kampioenschap zou bij de jeugd.misschien de voetbalkoorts weer te rug kunnen brengen, al zie ik een titel ko mend seizoen nog niet direct zitten. Hopelijk hebben ze geleerd van het afge lopen seizoen. We waren te teer. Tegen ploegen die ons lieten voetballen speelden we de stêrren van de hemel. Als we echter een tegenstander hadden die zelf op de bal zat, liet Schoondijke het afweten. En dat is nu juist de kern van de zaak. Afgelopen sei zoen was het gewoon een mentaliteitskwes tie. De jongens hadden te weinig voor el kaar over, het was geen team. Of dat veran dert? Och, de tijd zal het leren. De kwaliteit is er zeker".

de Stem | 1983 | | pagina 33