obank mt' BAERT ITEER ATEER tXEL" B.V. mooEN niet stil. JAN KEES BE JONGE KIEST VOOR AATERIALEN iURVERZORGING INRICHTING EX DEALER IN MATRASSEN dswerken of schepen Ie soorten aamheden surs CRUIJFF De Rabobank iefst volop in lening op peil te PAGINA ti'WWhit'h'ami, HEINKENSZAND - Bert Peeters, de li bero en tevens aanvoerder van de SV Heinkenszand (zaterdag) windt er geen doekjes om en stelt: „Wij zijn in de komende competitie geen kam pioenspretendent, hooguit een goede middenmoter". Bert Peeters speelt al vijf jaar in het eer ste bij Heinkenszand, hoewel hij in Kwaden damme woont. Bij deze club begon hij trou wens zijn voetballoopbaan. Als jeugdig spe- 'er kon hij zich daar niet ontwikkelen was zijn idee. Vandaar de overstap naar Hein kenszand, waar hij nu een waardevolle kracht is in de defensie. De laatste man bij de groen-witten, die eok al eens werd gekozen in het Zeeuws af delingselftal, baseert zijn mening dat Hein-' kenszand geen hoofdrol gaat vertolken in det nieuwe seizoen, op het feit dat de club geen echte toppers in zijn gelederen heeft. Meters: „Vooral aanvallend doet zich dat gevoelen. Bij andere clubs kan soms één speler wel eens een wedstrijd beslissen, kijk, dat komt er bij ons niet uit, maar het is wel een belangrijke factor die meespeelt om een veldmeerderheid effectvol uit te druk ken". Heinkenszand zal het in het nieuwe sei nen moeten proberen te klaren zonder Jan kees de Jonge, dfe als voorstopper fun geerde. Laatstgenoemde gaat namelijk zon dags voetballen. ..Voor ons betekent dit een verlies", stelt °ert Peeters vast. „Defensief zie ik dan ook '"eer problemen dan voorheen. Een wat verjonginoskoor ial resoitmt gaan opleveren 1IJF KOEWACHT 370. 5453 iter veilig en warm zit in >453 - Telex 55384 2-1290 mtimai mma: immmnsm HEINKENSZAND - De SV Heinkens zand (zondag) krijgt in de nieuwe competitie versterking van Jan Kees de Jonge, die vorig seizoen als voor stopper fungeerde in het zaterdag team van Heinkenszand. Voor De Jonge is het dus maar een kleine overstap. Suggesties daarover zijn er overigens genoeg gemaakt. „Och dat doet me niet veel", zegt Jan Kees de Jonge. „In feite betekent die over gang maar weinig, want ik verander niet eens van club. Ook dat ik het bij de zater dagvoetballers niet naar mijn zin zou heb ben was helemaal niet in het geding. Hoofd zaak voor mij was dat ik op zaterdag het liefst kon doen en laten wat ik wou, wat kar weien bijvoorbeeld". De zondagafdeling van SV Heinkenszand die er trouwens ook Leo Boonman bij krijgt, is uiteraard dik tevreden met de komst van De Jonge. Twee jaar maakt deze speler al deel uit van de Zeeuwse B-selectie (UEFA- jeugd). Hij heeft dus talent deze speler, die al op 6-jarige leeftijd lid werd bij de groen- witten. Op 16-jarige leeftijd maakte Jan Kees de Jonge zijn opwachting in het „eer ste", dat in de eerste klas van de afdeling uitkomt. voetbal op 20n0ag JAN KEES de Jonge, die de zon dagafdeling van Heinkenszand zal gaan versterken als stuwende kracht op het middenveld in het komende seizoen. - foto tannie de jonge Omdat de zondagvoetballers van Hein kenszand in de tweede klas opereren doet De Jonge eigenlijk een stapje terug. Hij heeft daar echter geen moeite mee en zegt: „Op dat punt ben ik heel nuchter. Voetbal len doe ik erg graag, zo sla ik bijvoorbeeld nooit een training over, maar let wel het blijft een hobby voor me. Mijn studie aan de MEAO prevaleert namelijk. Volgend jaar hoop ik door te gaan op de HEAO, dus voorlopig weet ik nog wel waar mijn vizier opgericht moet staan". Klare taal van deze talentvolle voetballer, die al enkele aanbiedingen heeft gekregen van derde klas KNVB-clubs, maar daar niet op in ging. Trainer Piet Baart zal Jan Kees de Jonge zeer waarschijnlijk gaan inzetten als stu wende kracht op het middenveld. Iets wat trouwens ook het meest wordt geambieerd door De Jonge. „Op het middenveld zou ik me nog meer kunnen uitleven dan als voor stopper". De zondagvoetballers van Heinkenszand eindigden vorig jaar als derde. „Met wat meer inzet en wat meer zelfverzekerdheid moet zelfs meer bereikbaar zijn", denkt Jan Kees de Jonge. „Ons team bestaat in hoofdzaak uit jonge spelers die anderhalf uur lang voluit kunnen gaan. Althans wan neer de conditie optimaal is. DAt bereik je alleen wanneer je bij elke training present bent". imoon soeoe middenmoteb HANSWEERT - De Goese trainer Ben Bruins, die vorig jaar nog vaste plan nen had om er voorgoed de brui aan te geven, nadat voor hem de werk sfeer bij zijn vorige club Apollo to taal vertroebeld was, heeft toch de draad weer opgepakt. „Omdat het trainersvak voor mij een hob by blijft waar ik moeilijk afstand van kan ne men", bekent Bruians. „Eind december van het vorige jaar deed Hansweertse Boys een beroep op mij, want de club zat in de pro blemen", legt hij uit. „Nou, toen kon ik moeilijk nee zeggen, want niet voor niets heb ik voorheen reeds twee prettige jaren bij de oranje-witten doorgebracht". Bruins heeft zich nu opnieuw verbonden aan Hansweertse Boys. Echter voorlopig slechts voor één jaar en onder de voorwaar de dat de oefenstof die hij gaat geven be perkt blifjt tot één avond per week. „Per slot op BEN BBUINS kan WEEK GEREKENB schommelt rond de twintig jaar. Onder hen bijvoorbeeld Jacco Dorrepaal, een van de jonge talenten bij Hansweertse Boys. Daar naast kan Bruins een beroep blijven doen op oudere spelers als Andries den Hollan der, Dick Brandenburg en Jacky Becks. „En deze routiniers zijn voor ons nog zeer bruik bare krachten", weet Bruins. Op de vraag of Hansweertse Boys een gooi naar de titel gaat doen in deze compe titie, blijft Ben Bruins liever het antwoord schuldig. Volgens hem is daarvoor Walche ren de grote favoriet, nu deze club zich dui delijk heeft versterkt met de komst van de gebroeders Moens (voorheen Vlissingen) en doelman Ad Vermeulen (Middelburg). „Toch zal Hansweertse Boys dit seizoen zijn huid duur verkopen", wil Bruins kwijt. „Kwalitatief gezien staat we er zeker niet slecht voor. Bovendien is het een prettige bijkomstigheid dat er een gezonde geest waait in de selectiegroep. De jongens zijn optimaal gemotiveerd en dat is wel eens an ders geweest. Kunnen we die goede instel ling vasthouden zie ik echt wel gunstige perspectieven. Trouwens, eigenlijk zitten we al weer te lang in de tweede klas", meent ook Ben Bruins. KWADENDAMME - Kwadendamme heeft zich in het afgelopen seizoen goed geweerd en moest alleen Dom burg voor laten gaan in de tweede klas van het zondag-afdelingsvoet bal. Enkele jaren geleden begon Kwaden damme met een verjongingskuur wat de se lectie betrof. Diverse spelers uit het B-team maakten hun opwachting bij de hoofdmacht en de resultaten van deze aanpak worden nu zichtbaar. De 20-jarige Bob Peeters, die op het middenveld al vier jaar één van de grootste krachten is bij de geel-zwarten, re kent er dan ook op dat zijn club opnieuw in de top mee zal draaien. Peeters: „Met dit jonge team, waarin al leen voorstopper Jan Zuidhof dicht bij de dertig zit, moeten we echt wel een vuist kunnen maken. Vooral wanneer het trai- ningsbezoek optimaal is". Bob Peeters weet echter dat de Kwaden- damse voetballers wel eens een trainings avond durven overslaan en voorzitter Piet Beulens kan er ook over meepraten. „Er zou kwalitatief meer uit te halen zijn wan neer we met zijn allen twee avonden per week serieus en vol ambitie bezig konden zijn". Bob Peeters, die het voetbalspel ook als een hobby beschouwt, maar wel inten sief zijn tak van spoart beoefent en dus op elke trainignsavond present is, weet ook dat het publiek een team vaak kan inspireren. „Daarom is het jammer dat we maar weinig mensen langs het lijntje hebben staan. Die motivatie van het publiek zouden we best kunnen gebruiken", aldus Peeters. „Daarom is het zaak om in de nieuwe competitie vanaf het begin mee te draaien in de top van de ranglijst. Dat werkt de pu blieke belangstelling zeker in de hand". Bob Peeters, die Johan Cruijff de beste voetbal ler noemt die Nederland ooit heeft gehad en het profvoetbal op de voet volgt, weet ook dat Cruijff en al die anderen in eerste in stantie de ambititie en de wilskracht hadden om te slagen. Peeters: „Wie dan bovendien nog be gaafd is en talent heeft kan het een heel eind schoppen. In de amateursector waarin wij vertoeven komt het dacht ik ook vooral aan op de animo die we aan de dag leggen voor onze sportbeoefening om resultaten te boeken. Wij als amateurs ontvangen geen cent voor een goed resultaat, maar per soonlijk schenkt het mij toch meer voldoe ning als ik van het veld kan stappen na een overwinning dan na een nederlaag. Daarom hoop ik dat in de nieuwe competitie alle spelers van Kwadendamme het accent zul len leggen op inspiratie en motivatie. Dan kunnen we met dit team hoog reiken". BOB PEETERS, de 20-jarige mid denvelder van Kwadendamme, en één van de steunpilaren van de geel zwarte formatie. - foto tannie de jonge GERARD Olijhoek staat te trappe len van ongeduld om als trainer aan de slag te gaan bij Patrijzen, een ploeg die voor hem niet onbekend is. - foto willem mieras. is gewoon logisch. Dat begint daar immers reeds van bovenaf. In onze provincie daar entegen zitten we met enkele tweedeklas sers tegen het plafond. En dit alles zet zich trapsgewijs door naar omlaag. Daar komt trouwens nog bij dat Brabant een veel gro ter arsenaal aan spelers bezit dan wij. Uiter aard scheelt dat een flinke slok op ene bor rel. Het is dus bepaald geen schande dat wij in Zeeland geen gelijke tred kunnen houden met Brabant wat het spelniveau betreft". Toen Patrijzen vorig seizoen niet aan de ruif kon komen zocht men misschien toch naar een andere oorzaak. In ieder geval moest Williamn Debbaut de laan uit. „Och, meestal is de trainer de dupe van dit alles", stelt Gerard Olijhoek schouderophalend vast. „Overigens ben ik niet over één nacht ijs gegaan wat een oplossing betrof. Zo heb ik persoonlijk een goed gesprek gehad met Debbaut en toen is uit de bus gerold dat ik zijn plaats zou innemen". Olijhoek, die al geruime tijd een sportzaka drijft in Zierikzee en nu een eenjarig contract heeft afgeslo ten met Patrijzen, verwacht voor zijn club opnieuw een moeilijk seizoen. De ambitieuze oefenmeester wil dan ook zeker niet het etiket opgeplakt krijgen als iemand die het daar eens even zal gaan ma ken. „Vergeet het maar", zegt hij resoluut. „Alle clubs willen hun uiterste best doen en er zitten zware tegenstanders bij. Wat denk je bijvoorbeeld van Zeeland Sport en Koe wacht. Ook twee clubs die gedegradeerd zijn en evenals ons wel met de gedachte zullen rondlopen om het verloren terrein te herwinnen". In de selectiegroep bij Patrijzen komt niet veel verandering. Wellicht dat er één van de twee uit de A-junioren overgekomen spelers bijkomt. Voorts kan Olijhoek weer beschik ken over de middenvelder André Verbart, die enkele jaren vanwege studieredenen niet beschikbaar was. En dit kan wel een versterking betekenen. De oude kern bij Patrijzen wordt gevormd door het trio Loet de Jonge, Peter Verbart en Rinus Moisson. Drie spelers die rond de drie kruisjes schommelen. „Maar nog uit stekend mee kunnen", weet Gerard Olij hoek, die al eerder bij Patrijzen werkte. De oefenmeester, die bekend staat om zijn se rieuze aanpak en zijn spelers kan motive ren, laat doorschemeren dat hij geweldig veel zin heeft om aan het karwei te begin nen. Wellicht kan Patrijzen daarvan de vruchten plukken. bredere selectie zou ons dan ook zeker goed uitkomen. Maar ja, we moeten nu een maal roeien met de riemen die we hebben. Trouwens, meerdere dorpsclubs in het amateurvoetbal kampen met hetzelfde pro bleem. Ik lig er dan ook niet van wakker. Voor mij blijft in ieder geval hoofdzaak dat ik elke week mag opdraven in een club waarin de teamgeest niets te wensen overlaat". Peeters zwaait op dit punt alle lof toe aan trainer André van de Broek en laat weten: „Vooral hij is het geweest die de saamhorig heid bij ons heeft opgevijzeld en dat is toch erg belangrijk volgens mij". Nog even de blik werpend op het huidige profvoetbal komt Bert Peeters tot de con clusie dat te veel jonge spelers zich zonder wikken of wegen in het avontuur storten en dan maar al te vaak een illusie in rook zien opgaan. „Om op hoog niveau mee te kun nen moet je niet alleen veel in je mars heb- van rekening wordt ik ook een dagje ouder", lacht de nu 47-jarige Ben Bruins. Bij de Boys gaat secretaris Piet Schellekens een trainingscursus volgen, maar zolang Schellekens nog niet is gediplomeerd, moesten er natuurlijk toch spijkers met kop pen worden geslagen. Toen Bruins op het oude nest terugkeer de had Hansweertse Boys nog maar zes punten vergaard in de competitie. Daarna keerde het tij en vijzelde men het punten- aantal zodanig op dat men als derde finishte op de ranglijst. „Ook in het nieuwe seizoen verwacht ik dat we vlot mee gaan draaien in de tweede klas", luidt de opinie van Bruins. Hij kan aan de slag met een overwegend jong team. De leeftijd van de meeste spelers 'S-HEERENHOEK - Na drie jaar in de vierde klas te hebben gespeeld moet Patrijzen een stap terug doen. De club uit 's-Heerenhoek trof het in het vorig seizoen niet zo erg wat de competitie-indeling betrof. Alleen Brabantse tegenstanders bleken een te moeilijke opgave voor de Zuid-Be velanders. „De oorzaak moet gezocht worden in het feit dat het voetbal daar op een hoger pitje staat dan bij ons", is de simpele verklaring van Gerard Olijhoek. De trainer uit Zierik zee, die bij Patrijzen het roer overnam van William Debbaut tijdens de laatste competi tie, wil een en ander nog wel nader toelich ten. „Dat in Brabant ook het amateurvoetbal, want daar hebben wij mee te maken, kwali tatief op hoger niveau staat dan in Zeeland, ben, maar tevens een keiharde instelling be zitten", is zijn visie. „En dat laatste wordt maar al te vaak vergeten". HANSWEERTSE Boys-trainer Ben Bruins: „Een avond per weeek trai nen is voor mij genoeg. Ik wordt ook een dagje ouder. - foto tannie de jonge BERT Peeters: „Heinkenszand is in de komende competitie beslist geen kampioenskandidaat. Een midden- mootpositie zou al fraai zijn - foto tannie de jonge

de Stem | 1983 | | pagina 31