TALENT Daar werd met 3-1 verloren en dat betekende de definitieve terugkeer naar de tweede klas. PIJN wyp 4^ fr\ XJs r rffr* J**mn 1 7 mam smm is tnmmsPMOot" jm smw mm hup us m k mi sm mm SLUIS - „Komend seizoen wordt voor ons een overgangsseizoen", stelt Jerome Boerjan, trainer van de rood-witte afdelingseersteklasser, die afgelopen seizoen in de slotfase de promotie miste. „Ik verwacht een moeilijk seizoen. Egbert Versprille heeft voorlopig althans, de voet balschoenen opgeborgen terwijl ook het meespelen van Maarten Lensen nog onze ker is. Afgelopen voorjaar vertrok hij naar Australië, is onlangs teruggekeerd, maar het is afwachten of we hem weer volledig fit aan de start kunnen krijgen. Hopelijk blijft Harry Hazen dit seizoen ge spaard van blessures, want vorige competi tie kon hij slechts vijf keer zijn opwachting maken in het eerste. Een pure spits, afkom stig van Lewedorpse Boys waar we onze hoop op gevestigd hebben. Ook Lucien de Clerck komt de aanval versterken. De erva ren rot afkomstig van Aardenburg, was vo rig seizoen al bij ons aangesloten, maar ge zien Aardenburg zijn medewerking weiger de stond hij één seizoen aan de kant. Dit Breskens-portier wijzigde echter in laatste instantie van gedachten en ging eveneens naar Aardenburg. Mario Leenhouwers zal nu het doel gaan verdedigen. „Een geweldig getalenteerde jongen", omschrijft voorzitter Gerrit Postema hem. „In de jeugd keepte hij de sterren van de hemel, maar brak niet door en speelde de laatste jaren een recreatief partijtje in het derde. In hem hebben we zeker een goede vervanger voor Almekinders. De capacitei ten heeft hij zeker en als de ambitie van vroeger terugkomt moeten we over die plaats ons zeker geen zorgen maken". Wat de aanvulling vanuit de jeugdrangen betreft moet men in Sluis voorlopig een paar jaar wachten. Men beschikt in het ge zellige Belfortstadje over een aantal leuke B-junioren. Het zal echter nog wel even du ren voordat deze jongens aan de poort van het eerste staan te kloppen. Bovendien kampt men in deze toeristische plaats steeds met het feit dat veel jongens op jeug dige leeftijd de toeristenindustrie induiken om er een centje bij te verdienen waardoor al menig talent voor de vereniging verloren is gegaan. „Toch moeten we met de sub-top mee kunnen draaien", is het oordeel van Poste ma. „We hebben een vrij jonge ploeg, aan gevuld met wat ouderen zoals Bram Beun. Het gebrek aan routine heeft ons trouwens afgelopen seizoen de promotie gekost, daar ben ik zeker van. De jongens konden de druk nog niet aan, maar ik ben er van over tuigd dat we er over een paar jaar zeker staan. Een titelkandidaat aanduiden in deze klas is mij niet gegeven. Twee wedstrrijden winnen en je staat aan de top, verlies je een paar keer, dan mag je tegen de degradatie knokken. Toch vind ik dit een enorm inte ressante ontwikkeling. Er zit spanning in van begin tot het eind. Alleen hoop ik dat de spanning onderaan Sluis voorbij gaat". SAS VAN GENT - Al enkele jaren speelt Corn Boys in de top van de eerste klas afdeling. Twee keer ach tereen werd een tweede plaats be reikt en het optimisme laaide dan ook op toen bleek dat in de afgelopen competitie twee promotieplaatsen te verdienen waren. Dat moest kunnen. Het sterke Hoofdplaat was gepromo veerd en de andere ploegen hingen, qua krachtsverschil, als een kluitje aan elkaar. Het lukte niet. Na lang meegedraaid te heb ben in de kopgroep werd de kans op pro motie in de slotfase uit handen gegeven en moest Corn Boys genoegen nemen met een zesde plaats. „We hebben veel pech gehad in de afge lopen competitie. Daarmee wil ik niets aan de prestaties van Lewedorpse Boys en Phi lippine af doen, die ploegen zijn terecht ge promoveerd. Maar zonder de blessuregolf hadden we die ploegen toch dichter op de hielen kunnen zitten", zegt Hans Radt, de trainer van Corn Boys. „Vooral doordat enkele steunpilaren in ons team, zoals Chris Dorssers, Johnny Moes en Hans Roegiers, langdurig met blessures te kampen hadden, hebben we punten moeten inleveren. Op beslissende momenten mede doordat we over een te smalle basis beschikten, voel je dat gemis. Je moet dan vaker een beroep doen op jon- 9e spelers. Ondanks dat ze zeker naar be horen gespeeld hebben zag je dat die aan het slot van de competitie aan het eind van hun Latijn waren. Niet onbegrijpelijk. Als ik de afgelopen competitie nog eens bekijk ban moet ik eerlijk zijn en er aan toevoegen dat we, hoewel het de laatste jaren al verbe terd is, toch de echte winnaarsmentaliteit gemist hebben." Ook in de komende competitie zijn er twee promotieplaatsen beschikbaar. Hoe schat Hans Radt de kansen van Corn Boys in? „Ik ga niet teveel de nadruk op die pro motieplaatsen leggen. Als je dat al vanaf het begin van de competitie doet, komt een jong team zoals het onze onder druk te staan die het niet aankan. Als we bij de eerste vijf ploegen eindigen ben ik tevreden, al blijft innerlijk je blik ho ger gericht. Ik verwacht opnieuw een zware competitie met nieuwkomers als Zeeland Sport, Koewacht en Graauw. Domburg ken ik niet zo goed. Wel weet ik dat Noorman nen flink versterkt is. Dat acht ik samen met Koewacht tot de belangrijkste kanshebbers. Daaronder verwacht ik een zestal ploegen die aan elkaar gewaagd zijn, waarbij ook Corn Bovs. KRUISPOLDERHAVEN - SD0'63 uit Lamswaarde kon vorig seizoen het degradatiespook niet ontlopen. Na een bijzonder spannend slot van de competitie vond de ploeg van Jan Pleunis zijn Waterloo in Lewedorp. Overigens is dit stuivertje wisselen voor SDO geen nieuwigheid. Toch willen de aeelhemden zo snel mogelijk terugkeren haar de eerste klas. „We zijn onnodig gede- 9radeerd. Onze ploeg heeft veel pech ge had en in de eerste helft van de competitie hebben we het helemaal verprutst. De scha de was toen al zo groot dat we die niet meer jieheel konden herstellen", legt Jos van de "iele, de goalie van SDO uit. Van de Wiele moet nogal eens wat trai ningen missen vanwege zijn studie aan de Landbouw Hogeschool in 's-Hertogen- bosch. „Studie en mijn hobby zijn moeilijk 'e combineren, maar ik probeer mijn plaats "eer onder de lat te behouden", legt Van de Wiele uit. Voor de voetballer uit Kruispolderhaven "as het z'n eerste seizoen in het eerste van ®0 Van de Wiele: „Ondanks de degrada- °e is het me goed bevallen. Ik hoop dat we «ampioen worden. Misschien komen we "eer in de klas van Terhole terecht. Dan zie '"echt wel kansen voor ons". SDO-doelman Jos van de Wiele: We moeten er dit seizoen in kunnen slagen het verloren gegane terrein te heroveren - foto de stem/cor j de boer Pleunis beter bij de mentaliteit van de spe lers van SDO past dan Kramers. Jan kan echter slecht tegen zijn verlies. Maar dat zal wel een trainer eigen zijn", denkt Van de Wiele. De tweede klas biedt volgens Van de Wiele voldoende mogelijkheden voor zijn club om na een jaar weer terug te keren in de eerste klas. „Eigenlijk zou dat moeten kunnen. We moeten er natuurlijk wel voor knokken, want cadeau krijgen doe je niets. De sfeer is echter bij ons steeds goed ge bleven ondanks de mindere prestaties. Dat is een pluspunt en zeker ook de verdienste van onze trainer", aldus Jos van de Wiele. OOSTBURG - „Als we uit de afdeling geraken doen we mee aan de vierde klas", stelt de in Philippine woon achtige Oostburg-trainer Peter Pie- laet. Vlug wuift hij echter een kam pioenschap dit seizoen al van de hand. „Ik heb de beschikking over heel wat jeugdige spelers. Jongens zoals Johan van Laere, Erwin de Poorter, Jurgen de Bakker, Peter Catsburg en Rinkie de Houck zijn alle maal zeventien of achttien jaar. Ze hebben afgelopen seizoen leuk meegedraaid, maar ik denk dat ze dit jaar een terugslag kunnen krijgen. Mentaal en fusiek moet je je niet vergis sen in de eerste klas van de afdeling. Ze moeten nog een paar jaartjes rijpen en als ze zich zo in blijven zetten en bij Oostburg blijven, zit Oostburg binnen drie jaar in de vierde klas". Wie Peter Pielaet kent weet dat hij niet van hoogdravende taal houdt. Het moet in het veld gebeuren. Inzet en karakter staan hoog in zijn vaandel geschreven. „Ik heb er een hekel aan als ze zo maar een beetje meelopen. Ook op training eis ik inzet. Dat weten ze, want al zijn ze voetbal- technisch nog zo goed, ik pak gewoon een ander. Kijk, ik zal ze wel uitleggen waarom, want het gesprek is de basis van succes. Praten met een speler moet je altijd doen. Ook omgekeerd. Als er iets is moeten ze naar je toe durven komen. Problemen smel ten dan weg als sneeuw voor de zon". Pieiaet, die aan zijn tweede seizoen be gint bij de rood-zwarten kan terugblikken op een geslaagd debuut. Men was akelig dicht bij de promotie, terwijl daarnaast de afde lingsbeker werd binnen gehaald. Een voordeel voor de komende competi tie is dat we nu over een bredere basis kun nen beschikken. Een paar capabele jeugd spelers komt erbij. Frank Ingels is nu met zaalvoetbal gestopt en is zeker een serieuze gegadigde voor het eerste. Daarnaast zijn er nog twee jongere voetballers die ook met zaalvoetbal gestopt zijn en daardoor auto matisch in aanmerking komen voor de se lectie. Door die bredere basis, ook het twee de team is versterkt, kunnen we in de com petitie gemakkelijker een stootje opvangen en die hoopvoller tegemoet blikken". SDO moest vorig seizoen nogal eens met een wisselend elftal de groene grasmat be treden. De ploeg van Jan Pleunis werd door het blessurespook achterna gezeten. Zo moest Pol Marter, ex-Antwerp- en Water schei-speler, nog eens opgetrommeld wor den. „Ja, dat was niet de bedoeling. Ik ben 39 jaar en vind het tijd dat de jongere garde aan bod komt. Voor mij hoeft het niet meer zo nodig, maar als de trainer een beroep op mij doet zal ik er wel staan", legt Marter uit. De selectie van SDO heeft eigenlijk geen veranderingen ondergaan. De basisspelers blijven allemaal op hun honk en dat bete kent dat de doelpunten gemaakt zullen moeten gaan worden door Johan de Rijk en Mark Heyens. Jos van de Wiele heeft zowel Willy Kra mers als Jan Pleunis als trainer ervaren. „Allebei goede trainers. Alleen denk ik dat johbere spelers wacht terugslag CORN BOYS-oefenmeester Hans Radt: „In de slotfase hebben we vorig seizoen de promotie verspeeld. Ik verwacht nu een zware competitie, want er zijn een paar sterke teams bij gekomen". - foto de stem/cor j de boer KïiWiWcmrïilkMklkË MiYtML t ÈÜt degraderen is met nodig SLUIS-voorzitter Gerrit Postema: „Het gebrek aan routine heeft ons af gelopen seizoen de promotie gekost. Daar ben ik zeker van - foto de stem/cor j. de boer seizoen echter is hij speelgerechtigd en kan aanvallend voor de nodige impulsen zor gen". Sluis, dat vorig seizoen sterk van start ging, maar na de winterstop teveel punten liet liggen om van de versterkte promotie - twee teams gingen over - gebruik te kunnen maken, zag ook doelman David Almekin ders vertrekken. De Zuidzandenaar ging te rug naar Aardenburg waar hij in vroegere jaren reeds actief was. In eerste instantie zag het er naar uit dat Fred de Krijger zijn plaats onder de lat zou overnemen. De ex- HULSTERLOO-trainèr Edy de Witte hoopt in het komende seizoen ver schoond te blijven van degradatiezor- gen. Dan ziet hij het wel zitten voor de club uit Nieuw Namen. - foto de stem/cor j de boer Edy de Witte wordt in de selectie van Hul- sterloo geconfronteerd met spelers die vrij intensief met zaalvoetbal bezig zijn. Enkele namen: Hans Picavet, (stopt met veldvoet- bal, red), Arnold Segers, Ed de Nijs en Ron- ny de Rijcke. Nu al heeft hij een eis ten aan zien van zaalvoetbal gesteld. Edy de Witte: „In een overigens gemoedelijk gesprek heb ik kenbaar gemaakt dat'zaalvoetbal kort voor de wedstrijd op zondag niét kan. Op andere dagen ben ik er zelfs voorstander van, maar kort voor een competitieduel kan dat niet. De speler die wel kiest voor zaal voetbal wordt gepasseerd. Ik hoop dat ik die eis kan aanhouden, want de mogelijkheid is natuurlijk niet uitgesloten dat je tenslotte door wat voor omstandigheden dan ook, een beroep moet doen op die jongens". Hans Picavet valt dus weg, samen met Gerrie Smet die naar Clinge gaat. Twee spe lers komen de selectie van Hulsterloo aan vullen. Ziet de 31-jarige Edy de Witte de competitie met vertrouwen tegemoet? „Ja natuurlijk. Je moet vol vertrouwen aan een competitie beginnen. Waarom zou ik ook niet. Er zijn beslist perspectieven bij Hul sterloo. Hoofdzaak in deze competitie is om zonder degradatieproblemen mee te draai en. Lukt dat, dan is de eerste opzet ge slaagd". Pielaet: „We hebben inderdaad lekker gedraaid. Het kon beter, maar ik ben niet ontevreden. Het begin is moeilijk geweest, maar na de winterstop ging het prima. Toen ik hier vorig jaar kwam, zat het goed op zijn gat. De jongens moesten leren in een be paald systeem te spelen. Ze wisten niet eens hun plaats in het elftal. Na de winter stop ging het al stukken beter. We hebben lekker vrij gespeeld met als hoogtepunt het veroveren van de afdelingsbeker tegen Ouwerkerk. De sfeer is terug. Toen ik kwam was iedereen meteen na de training vertrokken. Nu wordt er na afloop nog gzellig nagepraat en zo moet het". Komend seizoen neemt Pielaet ook de A-junioren onder zijn hoede. „De aanvulling moet van onderaf komen. Het is voor een trainer belangrijk te weten wat er in de jeugd omgaat. Daarom ben ik blij dat komend seizoen ook de A-jeugd door mij getraind wordt.Voor de lagere elf tallen hebben ze Patrick Boussen aange- OOSTBURG-trainer Peter Pielaet: „Robur is voor mij de grote favoriet voor de titel dit seizoen. Die formatie heeft op mij vorige competitie veel in druk gemaakt" -fotodestem/corj de boer trokken, die afgelopen jaren in Groede werkzaam was. Over medewerking van het besatuur heb ik dan ook niet te klagen". De enthousiaste Philippinenaar zal het komend seizoen met vrijwel dezelfde selec tie moeten doen. Niemand kwam de gelede ren versterken terwijk ook niemand vertrok. „Alleen voor het derde elftal komen we krap te zitten", weet secretaris Adrie van Gessel te melden. Met de komst van een paar A-ju- nioren wordt de basis echter breder. Titel kandidaat voor Pielaet is Robur. „De Goe- senaren hebben op mij een voortreffelijke indruk gemaakt vorig seizoen. Ik weet niet wat van de ploeg overgebleven is, maar voor mij wordt dat de re kloppen ploeg". me 6-0-zege op Renesse, zei me niet zo veel. Toen werd er tegen een lusteloze te genstander gespeeld die al lang zeker was van degradatie. Hulsterloo is geen ploeg die voor degradatie in aanmerking hoeft te ko men". Automatisch komt dan ter sprake hoe een ploeg na knappe starts tot twee keer toe zo ver weg kan zakken. Edy de Witte: „Je moet niet vergeten dat het puntenver- schil in deze klas gering is. Had Hulsterloo een punt of vijf meer gehad dan was een plaats in de sub-top het resultaat. Dus echt groot was die terugval niet. Het ging min der, vooral na de winterstop. Ja, waar ligt het aan? Het kan een kwestie van mentali teit zijn. Te vlug denken dat we er al zijn. Dat is slechts een vermoeden van me, want ik ken Hulsterloo niet zo goed om een oor deel te kunnen vellen. Wel speelt zonder meer de slechte toestand van het terrein mee. Daarop moeten senioren en jeugd wedstrijden spelen en daarop moet ook ge traind worden. In de winterperiode is dat ene veld niet of nauwelijks bespeelbaar. Dat vormt een handicap. Een nieuw veld kan nog wel enige tijd op zich laten wachten, terwijl dat toch een bittere noodzaak is voor Nieuw Namen". Op de vraag of zijn functie als trainer speler gemakkelijk te combineren zal zijn antwoordt hij: „In België zeggen ze dat het gemakkelijk kan en in Nederland juist het te genovergestelde. Ik zie wel. Zodra ik merk dat het problemen met zich meebrengt, stop ik met voetballen. Dat zou met pijn in mijn hart zijn, want ik doe het nog ontzettend graag". NIEUW NAMEN - Evenals het voor gaande seizoen ontsnapte Hulsterloo in de laatste competitiewedstrijd aan degradatie in de eerste klas afdeling. Een opmerkelijk feit, temeer omdat in de beginfase van die competitie er een hoge klassering voor die ploeg in zat. Deze competitie hoopt Hulsterloo, met aan het roer nieuwe man Edy de Witte, van degradatieproblemen verschoond te blij ven. „Dat moet kunnen", zegt Edy de Witte. „Ik heb de ploeg in de laatste twee competi tiewedstrijden in actie gezien. Toen maakte het team vooral tegen Corn Boys een goede indruk op me. Dat duel werd met 4-2 ge wonnen. Het laatste duel, ondanks een rui-

de Stem | 1983 | | pagina 29