ITRUM JLST 17.75 19.90 19.90 19.90 ADEKR 19.90 25.00 bedrijf TRIPS >RRAAD :N EN DAK DAK! EPRIJSD 4.00-18.00 UUR i echt lage prijzen. i! stallateurs inds 1933 496-14298 OUDE KERN O AUGUSTUS 1983 PAGINA mtmam m bi prn LEWEDORP - Na een lange onderbre king (17 jaar) mag Lewedorpse Boys zijn heroptreden maken in de vierde klas KNVB. En dat is uiteraard met gejuich ontvangen in het rood-witte kamp. „Twee jaar geleden hebben wij, zoals nu blijkt, een stap in de goede richting gedaan om een zestal jonge spelers in de selectie- groep op te nemen", zegt voorzitter Wim Ars. „Zij hebben zich uitstekend aangepast en er zeker toe bijgedragen dat de kam pioenstitel werd behaald en de daaraan ver bonden promotie naar de vierde klas. Spelers als Koen en Roel Raas alsmede Frits Huiskes kregen vorig seizoen een vas te plaats in het eerste team, maar ook op Robert Menheere, Kees Grim en Jaap de Jager werd vaak een beroep gedaan. We zijn dan ook wat de selectiegroep betreft in de breedte gegroeid. En dat heeft effectvol gewerkt". René Bras, die vorig seizoen als trainer zijn opwachting maakte bij Lewedorpse Boys, kijkt natuurlijk ook met voldoening te rug op het behaalde succes. „Toch was het voor mij even wikken en wegen om de goe- LEWEDORPSE Boys-trainer René Bras: „Inzet is een sterk wapen van 'mijn elftal. Dat hebben de jongens vo rig seizoen wel bewezen - foto willem mieras de lijn uit te stippelen", stelt hij vast. „In het begin liep het echt nog niet zo vlotjes. Na vijf wedstrijden hadden we nog maar drie winstpunten geïncasseerd, maar omdat ik kon werken met een grote selectiegroep kwam alles op zijn pootjes terecht". Naast de voetbalkwaliteiten die zijn spe lers etaleerden, wil René Bras ook kwijt dat de grote inzet een sterk wapen was in het vorige seizoen om de finish met voorsprong te halen. „De jongens wilden er echt voor knokken, wat trouwens ook een van mijn uitgangspunten was. Iets dergelijks bereik je natuurlijk niet zonder homogeniteit in de ploeg. De sfeer onderling moet optimaal zijn. Nou, daar hebben we hard aan gewerkt en over het resultaat mag ik best tevreden zijn. Kunnen we dit alles vasthouden, dan zie ik het komende seizoen met vertrouwen tegemoet". Bij „LeBo", zoals de club in de volks mond wordt genoemd, keert Tom Huiskes op het oude nest terug. Deze talentvolle middenvelder kwam enkele jaren uit voor Middelburg. „Voor ons betekent Huiskes natuurlijk een aanwinst", stelt René Bras vast. „Zijn capaciteiten en routine kunnen voor ons belangrijk zijn in de nieuwe competitie. Op hoger niveau spelen vraagt immers nog meer concentratie en vooral geroutineerde spelers kunnen dan door beheersing en spelinzicht de impulsen aandragen voor an deren". Hoewel ook René Bras er zich bewust van is dat prognoses maken betekent dat men zich op glad ijs gaat begeven, laat hij toch doorschemeren dat een middenmoot- plaats bereikbaar moet zijn voor Lewedorp se Boys. om imm mm m mms m im m mm kusst 0VEZANDE - Volharding heeft zich de laatste twee jaar slechts op het nippertje kunnen handhaven in de eerste klas van het zondagafdelings- voetbal. „Het trapje hoger dat we destijds bereikten werd uiteraard met gejuich ontvangen, maar het bleek toch een lastige opgave te zijn", geeft voorzitter Rinus Hoondert volmondig toe. „In de laatste competitie kenden we de fensief geen problemen", doet wedstrijdse cretaris Adri Rentmeester uit de doeken. „Op één club na kregen we de minste doel punten tegen, maar daar staat wel tegen over dat de produktiviteit veel te wensen overliet. Nee, dat scoren blijft voor ons een probleem". Algemeen secretaris Joop Uitterhoeve wijt een en ander ook wel aan het feit dat di verse spelers kampten met langdurige bles sures. Vooral het gemis van de spits Henk Weemaes, die maar enkele wedstrijden meespeelde, deed zich sterk gevoelen. Uit terhoeve: „En de selectie bij ons is te smal om dit goed op te kunnen vangen". De club uit Ovezande teert in feite op een te wat oude kern. Diverse spelers schom melen rond de leeftijd van dertig jaar. Willy Verbeek zit daar zelfs ver boven. Gelukkig dient zich nu wat meer jeugd aan. Rent meester: „Na lange tijd gaat weer een A-ju niorenteam aan de competitie deelnemen en dat is natuurlijk een goede zaak". Wat het „eerste" betreft zien de be stuursleden van Volharding het nieuwe sei zoen met gematigd optimisme tegemoet. Hoondert: „Als we niet opnieuw te maken krijgen met geblesseerde spelers moet een middenmootplaats haalbaar zijn". William Debbaut gaat als nieuwe trainer fungeren. Hij vervangt Herman Schotman, die door drukke werkzaamheden liever wilde stop pen. In de selectiegroep verandert er maar heel weinig. Robbie Coppoolse, die voor heen voor Goes 2 uitkwam, kan wellicht een versterking betekenen. Zo zoetjesaan zal Volharding moeten gaan uitkijken naar een nieuwe voorzitter. „Dat is één van mijn grootste wensen", zegt Rinus Hoondert. Het klinkt wat laconiek, maar Hoondert meent wat hij zegt en legt uit: „Die functie heb ik nu tien jaar waargenomen en met veel plezier. Maar nu vind ik het welletjes". Bij één van de oudste clubs in de Zak van r000 w00rr zal gemist w ROBUR-oefenmeester Jan de Roo: „Als de instelling van de spelers opti maal is, behoeven we ons geen zor gen te maken- foto tannie de jonge llateur heeft het onder één ANDRÊ Schillemans: „Bij Goes ontbreekt het aan een afwerker". - foto willem mieras daar de nodige rust brengen". De 24-jarige André Schillemans, die al op 17-jarige leef tijd in het „eerste" van Goes debuteerde, hoopt vurig dat zijn club zich deze keer in de breedte mentaal sterker etaleert. „Daar zal veel van afhangen", concludeert hij. „Technisch kunnen we al jaren achtereen de toets der kritiek doorstaan, mar vaak zijn we te lief voor de tegenstander". Hoewel Schillemans zelf zeker niet tot de „schavers" behoort (in zijn carrière kreeg hij nog nooit een officiële waarschuwing) blijft bij hem voorop staan dat wilskracht en mentaliteit sterke wapens zijn. Nog een be langrijk punt waarover Goes de laatste jaren struikelde, was het gemis aan produktiviteit. „Inderdaad sorteerde het vaak goede veld spel geefl effect omdat het bij ons ontbrak aan een afmaker", geeft Schillemans toe. „Dat schuif ik overigens niet zonder meer af op de schutters", voegt hij er aan toe. „De trainingsaccommodatie in Goes is namelijk bijzonder slecht. Vooral wanneer het flink heeft geregend kun je het hier wel vergeten om de oefenstof tot zijn recht te la ten komen. Op een grasmat oefenen is er niet meer bij. In de kortste keren is die her- WEDSTRIJD-secretaris Adri Rent meester van Volharding: „Scoren blijft voor ons een probleem - foto willem mieras Zuid-Bveland weet men dus welke be stuursfunctie vacant raakt. Een leuke taak voor een ambitieus persoon, menen wij. In een dorp van 1200 inwoners is Volharding namelijk met een ledental van 125 een ge zonde en bloeiende vereniging, die al ruim vijftig jaar mede gestalte geeft aan ontspan ningsmogelijkheden. GOES - Het Goese Robur, dat in de vorige competitie als derde finishte achter Lewedorpse Boys en Philippi ne, heeft volgens trainer Jan de Roo opnieuw een uitstekende mogelijk heid om hoog te eindigen. De 41-jari ge De Roo, die zijn derde jaar ingaat bij Robur, hamert er echter op dat motivatie en inspiratie mee zullen spelen om dit doel te bereiken. De Roo: „Ik kan van start met een jeugdi ge selectiegroep en kwalitatief gezien kan ik met deze jongens van voor in det twintig een aardige vuist maken. Persoonlijk ben ik er dan ook van overtuigd dat we ons geen zorgen hoeven te maken, mits de instelling van de spelers optimaal is. Jammer genoeg was dat in het verleden niet altijd het geval. Daarom blijf ik attenderen op meer daden drang en het meer zeUtverzekerd opereren, want tot nu toe ging het allemaal wat te krampachtig". Jan de Roo, die zijn voetbalcarrière be gon bij het Heinkenszandse Luctor en daar na vijftien jaar voor Goes uitkwam, heeft zelf nooit moeite gehad met bovengenoemde punten. Hij acteerde zelfverzekerd en met een opvallande ijver en wilskracht. Vandaar dat hij ook nu als oefenmeester bij dit stok paardje blijft. „Het wordt knokken geblazen in deze competitie", voorziet hij, „dus alle hens aan dek". Met de invoering van de versterkte degradatie vreest De Roo meer vechtvoet- bal. „Het wordt onderaan dringen geblazen om weg te geraken uit de gevarenzone maar daarnaast zal er fel worden gestreden om de topposities. Spannend en interessant kan het daarom zeker worden". Jan de Roo kan in het nieuwe seizoen geen beroep meer doen op Ruud Woord, die al een tijdje in Roosendaal woont en in middels voor de atletieksport heeft geko zen. Als middenvelder was Ruud Woord een bruikbare kracht. De Roo: „We zullen hem dan ook missen. Maar toch denk ik deze opengevallen plaats redelijk te kunnen be zetten. Verheugendd is voorts dat ons twee de team gepromoveerd is naar de reserve eerste klas van de KNVB. Die jongens kun nen zich daar op hoger niveau aardig gaan ontwikkelen. Voor de toekomst hebben we dan ook echt wel wat achter de hand. En wanneer we in deze competitie wilskracht tonen, vooruit willen wat ons betreft, zie ik het echt wel zitten". boven je hoofd hebben is vanzelfsprekend als het wel n. Maar dat merk je pas als komen. Lekkage of verstop- Deeld. Of een slechte afwate- erming van het gebouw. De istallateur heeft er de kennis or om dak-problemen op te ieter is het ze te voorkomen, te maken van zijn specialis- u vertrouwd het dak opstu- j bewijst het vak te kennen, koperen dak, van mastiek tot alle kennis van hemelwater- lle ervaring in het oude lood- De Grip blijft weliswaar Goes trouw, maar heeft te kennen gegeven dat hij niet meer in aanmerkipg wil komen voor de selectie. Hij «vil in het derde team gaan opereren. Koos Kempe, die als rechtervleugelverdediger één seizoen de rood-witte kleuren droeg, maakt zijn rentree bij Middelburg. In feite is er nog meer spelersverlies voor Goes want ook Menno Weber haakte af. Laatstgenoemde was vorig seizoen welis waar geen vaste keus (hij droeg toen de wa penrok) maar gezien zijn onmiskenbare ta lenten had hij toch weer een waardevolle kracht kunnen zijn. Hoe dit allemaal wordt opgevangen bij Goes zal straks blijken. De nieuwe trainer bij Goes, Cor van Aken, wil of wenst zich daar niet over uit te laten. Van Aken, die in de tweede helft van juli met drie trainingsavonden per week aan de voorbereiding begon, wilde alleen kwijt: „Ik ken helemaal niets van Goes, zeker niet wat betreft de kwaliteit van de spelers dus we gaan alles eerst eens rustig bekijken. In ieder geval heb ik 26 man bij de selectie zit ten". En daarmee werd de zaak afgedaan. André Schillemans, een van- de betere spelers bij Goes, is wel zo nuchter om vast te stellen dat de aderlating die zijn club moest ondergaan, niet zonder meer onder stoelen of banken kan worden geschoven. Schillemans: „Vooral in de spits waren Hemmie van der Sluis en Jan de Grip voor ons spelers die we node zullen missen. Uiteraard blijven Gé Wolters en Peter Ver burg waardevolle spitsen". Mocht Van Aken er de voorkeur aan ge ven om met drie spitsen te gaan opereren, denkt Schillemans dat de jeugdige Ad Ver- schuure een goede kans maakt. Voorts ver wacht hij dat de middenvelder Martin Cor- stanje, die vorig seizoen al enkele keren mocht opdraven, vaste keus wordt. Schillemans, die persoonlijk op het mid denveld het beste uit de verf komt, ziet voor de bezetting daar weinig problemen. Trou wens ook defensief kan men nog wel enkele kanten op verwacht hij. „Routiniers als Frans Schouw en Rinie Houtepen kunnen schapen in een modderpoel. En het uitwij ken naar een verhard terrein stelt ook niet veel voor omdat dit veel te geringe afmetin gen heeft. Dit alles wreekt zich geducht. Vooral in de competitiewedstrijden die we na de winterstop moeten afwerken. Het wordt dan ook hoog tijd dat de gemeente Goes eens aandacht gaat besteden aen een behoorlijke trainingsaccommodatie", aldus André Schillemans. De voetbalvereniging Goes hoeft er ech ter niet op te rekenen dat deze wensen op korte terrein gerealiseerd zullen worden. Sportambtenaar Hans de Ridder liet ons weten: „We doen wat we kunnen, maar fi nancieel moeten we roeien met de riemen die we hebben. Voorlopig blijft het dus hier bij dat we de toplaag van de grasvelden steeds blijven bezanden. Op den duur moet er dan verbetering optreden". De Ridder neemt overigens geen blad voor de mond en stelt: „De voetbalvereni ging Goes moet over dergelijke zaken niet blijven zeuren en geen afleidingsmanoeu vre zoeken voor tegenvallende prestaties. Dat zijn allemaal fabeltjes. Laat men ge woon proberen sommige spelers uit de kroeg te houden. Dat is niet rancuneus be doeld, maar het gaat om een stuk mentali teit". Wat dit laatste btreft loopt Hans de Ridder dus parallel met André Schillemans. :K - „Volgend seizoen spelen we een goede competitie. Geen moment zal het tweedeklasserschap in ge vaar komen. Daar heeft ons team voldoende klasse voor in huis. Des ondanks koester ik geen titelaspira- ties, want daar ontbreekt momenteel de ervaring nog voor. De topplaats is voor Arnemuiden, een an dere ploeg zou ik niet weten", zijn opmer kingen van Adrie Koster, vleugelverdediger I efi routinier in het keurkorps van de kers- I "erse tweedeklasser Hoek. Als de bal weer begint te rollen, bij de I opening van de nieuwe competitie, begint Koster aan zijn vijftiende seizoen in het keurkorps van Hoek. Als 15-jarige speelde Ji voor het eerst in de basis van de zater- degclub uit Hoek. „Toen kon dat nog, te- Senwoordig mag dat blijkbaar niet meer. Het waarom niet, ontgaat me vaak een «otje"zegt Koster, die zelf nooit benauwd [s Hink de beuk er in te gooien. Die inzet ver- 'an9l hij ook van zijn medespelers en te- fecht. Samen met Hoek draaide Koster vorig I seizoen uitstekend. Dat seizoen, dat de titel opleverde, kon voor Hoek eenvoudigweg niet kapot. Het is met die instelling dat Hoek net tweede klas-avontuur tegemoet gaat. ■Aan de start van de vorige competitie heb- "en we gezegd: We gaan op het kampioen- ?onap spelen en dat is uitgekomen ondanks "at er enkele spelers niet in geloofden. Nu ik dt we ons zullen handhaven. Belang- Jjlk zal de start zijn. Is die goed, dan loopt oe rest vanzelf. Temeer daar een ploeg die O'aait, niet met blessures te kampen heeft, j ™l verlies vallen al gauw enkele mentaal wakkere broerders af heeft de praktijk uit gewezen. Het begin zal dus van groot be lang zijn voor het verdere verloop", meent Koster. Vorig seizoen startte Hoek niet goed, maar toch eindigde het sterk. Met 4-0 kreeg het in eigen huis klop van NTW, lange tijd de absolute koploper. Slechts een keer werd daarna nog verloren en dat was in We- meldinge tegen de plaatselijke club. Met 1-0 ging Hoek toen de boot in en dat kostte bij na het kampioenschap. Het beslissingsduel tegen Serooskerke bracht pas de zekerheid. Hoek had getoond de beste ploeg te zijn en daarom een terechte kampioen. „Als ploeg hebben we in zijn totaliteit goed gespeeld en dat moet volgend seizoen weer kunnen. Zelfs in de tweede klas. In die klas spelen momenteel ploegen waar ik 12 jaar geleden in de derde klas te gen speelde. Hieruit concludeer ik dat het spelpeil is gezakt. Het gaat er bij mij niet in te stellen dat de ploegen zoveel beter zijn gaan spelen. Daar geloof ik absoluut niet in. Trouwens zo realistisch moet je kunnen zijn'" zegt Koster, die tevens tot de conclu sie is gekomen dat Hoek geen echte leiden de figuur in het team heeft. „Individueel lo pen er prima spelers als Jan en Peter Hame link en een man als Frans van der Pijl rond, maar een echte leider hebben wij niet", zegt hij. Een man die die rol enigszins naar zich toe trok, was Jack van Glansbeek. Met hem is gelijk een speler genoemd waarvan het onzeker is of hij nog langer in het Hoek- keurkorps blijft spelen. Koster: „Jack heeft gezegd dat hij niet langer beschikbaar kon zijn wegens zijn werk. Hetzelfde geldt min of meer voor Peter van Langevelde. Ook hij zal wegens werkzaamheden af moeten haken. De plaatsen die daardoor vacant komen, worden opgevuld door Jan de Block en Ko Neels. Beiden kwamen over naar Hoek, De Block van Sluiskil en Neels van Terneuzen- se Boys. Dus wat dat betreft blijft alles op dezelfde sterkte. Desondanks ben ik er niet gelukkig mee dat er spelers van buitenaf ko men. Mijn standpunt is dat ieder dorp maar moet spelen op het niveau dat het zelf op kan brengen". Op de vraag of Hoek voldoende jonge krachten heeft om de open gevallen plaat sen op te vullen, zegt Koster: „Jongens als Arjen Jansen e Ad de Rijcke moeten door kunnen breken. Je kan die snuiters moeilijk steeds op de bank houden, want daar ste ken ze ook niet veel van op". Nu Hoek in de tweede klas speelt, ont- - moet het AZW. Een treffen dat altijd goed is voor een spannend middagje. Dat Hoek succesvol in dit treffen zal zijn, daar twijfelt Koster geen moment aan. „Dat wordt winst voor Hoek", zegt hij vol zelfvertrouwen. Eigenlijk met hetzelfde vertrouwen als hij de competitie tegemoet gaat. „Er is maar een ding waarvan ik hoop dat het tijdens de ko mende wedstrijden er eveneens weer zal zijn. En dat is ons eigen legioen. Vorig jaar stond het als een blok achter ons en dat hoop ik nu weer mee te maken. Hoek zal het dan echt wel redden, daar kun je op reke nen", aldus een geladen Adrie Koster. GOES - Goes moet het in deze com petitie stellen zonder een drietal ge routineerde krachten. Hemmie van der Sluis, Jan de Grip en Koos Kem pe keren niet meer in de basis terug. Van der Sluis, die al geruime tijd in Kapelle woont, gaot voor de club van die naam uitkomen. ROUTINIER Adrie Koster van Hoek ziet vol belangstelling uit naar de streekduels tegen het Axelse AZW. Wedstrijden die we zeker zullen win nen stelt hij optimistisch. - foto de stem/cor j. de boer

de Stem | 1983 | | pagina 27