TEN SPEL 15. „ASPIRATIES VOOR 01 TM" u ROOO mm RENT OE MOSEUJRHEOEH „VIT m Alm VAATJE TAPPEN" FRANS OE NOOY NU VASTE KEUS Ms *x Carrara beelden Fonteinen X Bloembakken Vijvers Pompen ïx Waterplanten srbestrating yVI FORS VERLIES REGELMATIG ;iaIist als anderen, kwaliteit particulieren SUMHtH BE BF MASSE rneuzen jverheidsstraat 2 'I 150 13981-1 7916 idrijfswagens «agens en opleggers x Schaarhekken X Palen 'x Biels - boomkwekerij WESTDORPE - „Als we niet dezelfde weg gaan als Zeeland Sport ben ik tevreden", laat RlA-aanvoerder en topscorer Egbert Audenaerd zich ont vallen. Een wat impulsieve uitspraak, toch zeker uit de mond van de RIA- spits die over het algemeen als zeer positief te boek staat. Als alles wat nader bekeken wordt is die uitspraak log niet zo verwonderlijk. RIA degradeerde uit de derde klas D - na I jen overigens uitstekende start - en zag zo vijf basisspelers wegvallen. Dat incalcule rend mag de uitspraak van Egbert Aude naerd zelfs als een nuchtere conclusie ge- zien worden. Al is hij de eerste om er aan toe te voe len, dat het allemaal nog mee kan vallen. Egbert Audenaerd: „We hebben een moei lijk seizoen achter de rug. Het was te voor zien dat het niet gemakkelijk zou zijn in de derde klas. Een basissselectie van twaalf spelers is natuurlijk te krap. Daarvan werkte nog een aantal spelers in onregelmatige diensten. Dat gaf geen probemen als we hier in Zeeuwsch-Vlaanderen moesten spe len. Dan lukte het de meesten wel om enke le uren vrij te krijgen. Het seizoen in de vier de klas, toen we kampioen werden, met bij na allemaal Zeeuwsch-Vlaamse ploegen, vormde weinig problemen. Het werd moeilij ker in de derde klas met hoofdzakelijk te genstanders van buiten Zeeuwsch-Vlaande ren. Die te smalle basis en daarbij nog bles sures hebben ons opgebroken. De start bleek nog wel veelbelovend, maar daarna was het goed mis. We verloren maar liefst tien wedstrijden achter elkaar. Bepaald niet bevorderlijk voor de sfeer, toch zeker niet als je in de competitie daar voor nauwelijks met verlies geconfronteerd werd. Daarna volgde nog wel een lichte op leving, hoewel dat ook betrekkelijk was. We pakten wel wat punten, maar dat gebeurde meestal tegen ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hadden. Tegen ploe gen die nog wel gebaat waren bij punten- winst ging het mis. Dat in ogenschouw ge nomen mag je gerust stellen dat we gewo gen zijn en duidelijk te licht bevonden wer den voor deze derde klas". Paul van Bambost vertrekt naar Terneu- zen, Alex Dehulsters naar het Belgische Wetteren, Eddy Vink en Jack Wille stoppen en datzelfde geldt hoogstwaarschijnlijk ook voor Staf Martens. Een meer dan fors ver lies voor RIA. Daar staat wel de terugkomst van Frank Bauwens tegenover. De selectie zal verder aangevuld worden met spelers uit het tweede team. Egbert Audenaerd over het komende sei- RIA-aanvoerder en topscorer Eg- bert Audenaerd: „Ik hoop niet dat we net als Zeeland Sport nog verder naar beneden tuimelen". - foto de stem/cor j de boer zoen: „Misschien dat het allemaal nog wel meevalt. Je weet natuurlijk niet hoe de jon gens uit het tweede, die nu een kans krij gen, uit de verf komen. Voordien moesten ze genoegen nemen met een plaats op het tweede plan. Dan liet de motivatie te wen sen over als ze eens in moesten vallen. Nu kan dat anders zijn. Met het team waarmee we de competitie ingaan, hebben we twee maal met 2-2 gelijk gespeeld aan het slot van de vorige competitie tegen AZVV. Op zich zeker niet slecht, al moet je altijd voor zichtig zijn om je aan uitslagen in vriend schappelijke duels te spiegelen. Wel is me opgevallen dat de sfeer tijdens die duels erg goed was. Een tikje overdre ven heb ik toen gezegd dat ik meer plezier aan die duels beleefde dan aan de gehele vorige competitie. Die sfeer en de saamho righeid zullen volgens mij de basis moeten zijn om in de komende competitie mee te draaien. Klikt dat, dan kan het allemaal nog meevallen". centrum is beslist \n met advies terzijde TERNEUZEN - „Terneuzen is voor veel clubs in de regio nu eenmaal de te kloppen ploeg. Zo zelfs dat je sommige spelers hoort opmerken I Als we van Terneuzen winnen, dan i is het seizoen goed'. Zodoende hebben wij steeds met een fikse te- genstand af te rekenen. Desondanks reken ik er op het volgende I seizoen met de titel af te sluiten. Want dat mee gaan doen in de kampioensrace, is voor mij een klare zaak", zijn opmerkingen 'en Jack Begijn, aanvoerder en vrije verde lger in de rood-zwarte Terneuzen-brigade. Voor Jack Begijn begon het Terneuzen- estival tien jaar geleden. Toen, tegen RAC "it Rijen, mocht hij voor het eerst zijn op wachting maken in het elitekorps. Een K°rPs dat destijds in de tweede klas van de KNVB opereerde, maar langzaam wegzakte [jaar de vierde klas van het KNVB-voetbal. van klas waarvan gerust gesteld kan wor sen dat deze een beetje „onwaardig" is «oor Terneuzen. Een constatering waarin "{gijn zich kan vinden: „Terneuzen is een nek, erg zieke vereniging geweest. Die pe lade is dacht ik achter de rug en nu is de «P aangebroken om weer hard te werken aan de opbloei van Terneuzen. Daarbij I Jeeft het geen versterking van buitenaf no- 1 -'9- Op eigen kracht moeten wij, gezien de 3oede jeugd die we hebben, terug kunnen •omen naar het niveau waarop Terneuzen gewend was te acteren. Het enige respijt oatwe daarvoor moeten krijgen, is tijd. Tijd ooi de opbuw te voltooien", aldus Begijn. I Een goede zet in de juiste richting kan I 'oigens Begijn volgend seizoen al gezet I "orden. Terneuzen moet daarvoor de titel I ™W>, temeer daar het uit de vierde klas I* Begijn: „De vierde klas is aantrekkelijk omdat er veel wedstrijden in Zeeuwsch- I Vlaanderen worden gespeeld, maar voor 13 belere soort voetbal moeten we zeker I m ï'as s,i)9en. Nu is er naar mijn smaak I vake van teveel schaafvoetbal en te wei- I E? bombinatievoetbal. Voor Terneuzen een I andicap omdat wij vaak te braaf zijn en S Jaardoor te weinig een vuist maken tegen I wegen die tot het uiterste willen gaan als I "'ogen ons spelen. Want dat gebeurt". \maximaal Ondanks de wetenschap dat Terneuzen wekelijks op een maximale tegenstand kan rekenen, blijft de Terneuzense aanvoerder optimistisch voor wat de toekomst van Ter neuzen aangaat. Daarvoor zijn de titelaspi- raties te hoog. Als verklaring van zijn opti misme geeft Begijn onder andere als uitleg: „Vorig jaar was elke speler min of meer ze ker van zijn plaats. Nu is het zo dat er zes spelers bij zijn gekomen die meedingen naar een plaats in de hoofdmacht. Corijn kwam van Axel naar Terneuzen, Bambost verruilde zijn RIA-shirt en Rini Adriaansen keert van Vogelwaarde terug. Daarbij dient zich een drietal jeugdspelers als Joop Lauret, Eric de Reus en Cor Pijpe- lijk aan en verlieten 't Gilde en Wouters de militaire dienst. Daar staat tegenover dat Gerard Maas vertrok. Dus al met al zal er nu een stuk harder voor een plaats geknokt AANVOERDER en vrije verdediger Jack Begijn is er van overtuigd dat Terneuzen dit seizoen de titel moet kunnen pakken in de vierde klas H. - foto de stem/cor j. de boer moeten worden. En dat moet voldoende zijn om Terneuzen te stimuleren de weg om hoog te beklimmen". Dat de mannen uit Terneuzen in hun op zet zullen slagen, daar tijwfelt Begijn geen moment aan. Samen met trainer Maurice de Windt, die er in geslaagd is Terneuzen weer tot een hechte formatie te smeden, moet dat kunnen. „Ik heb de terugval meegemaakt en wil nu de opgang van Terneuzen ook meemaken", besluit een vastberaden Be gijn. O AUGUSTUS 19831 PAGINA PHILIPPINE - „Als we goed meedoen en een plaats in de middenmoot kun nen pakken ben ik ruim tevreden", zegt Ruud Luteijn, de ambitieuze trai ner van Philippine, de nieuwkomer in de vierde klas H. „Let wel, ons streven blijft er natuurlijk op gericht om zo hoog mogelijk te eindigen, maar je moet ergens een grens kunnen trekken en je mogelijkheden niet overschat ten. Een voordeel is nu dat ik weet wat de mogelijkheden zijn van Philippine. Vorig seizoen was de club nieuw voor mij en dat kostte enkele maanden voordat ik tot een juiste samenstelling kon komen. Dat was een periode waarin ik de mogelijkhe den van diverse spelers leerde kennen. De opzet was er op gericht, overigens altijd bij mij, om een elftal rond een bepaalde routi ne-as op te bouwen. En dan bedoel ik met routiniers ook spelers die over een goede wedstrijdmentaliteit beschikken. Aan spe lers die mooi kunnen voetballen, maar het op beslissende momenten af laten weten heb je weinig. Aangevuld met jongere spe lers met wat loopvermogen en wat techni sche inbreng, kom je tot een ideale mix. De collectiviteit heeft in de afgelopen competi tie vruchten afgeworpen. Te gemakkelijk naar mijn smaak wordt er tegenwoordig naar jonge spelers gegrepen. Op zich niet verkeerd, maar combineer het met inbreng van oudere, geroutineerde spe lers en overdrijf niet door teveel jeugd in een elftal onder te brengen. Neem nu onze doelman Cees Pladdet. Die is half in de der tig maar met zijn instelling kan hij gemakke lijk tot zijn veertigste mee. Wat is dan oud? Daarnaast stimuleert hij op een positieve manier de jeugdige spelers en is een voor beeld voor de gehele ploeg. De wijze waar op hij naar een wedstrijd toeleeft en hij in moeilijke periodes toch Philippine op been hield, zijn daar lichtende voorbeelden van. Hij is zonder meer één van de beste keepers van Zeeland". Philippine kan terugblikken op een vrij PHILIPPINE-trainer Ruud Luteijn: „Je moet de mogelijkheden van je ploeg niet overschatten - foto de stem/cor j de boeh regelmatig seizoen in de eerste klas afde ling. Na een ietwat ongelukkige start draai de de ploeg vrijwel constant mee in de kop van de klassering. Philippine moest slechts twee nederlagen incasseren. Ruim toerei kend om de tweede plaats te bemachtigen (na Lewedorpse Boys) die recht gaf op pro motie naar de vierde klas H. Ruud Luteijn: „Volgens mij de meest in teressante klas. Elf Zeeuwsch-Vlaamse ploegen, mooier kan het toch niet. Weke lijks streekduels en dat leeft. Zowel onder spelers als supporters. De promotie naar deze klas hebben we naast de collectiviteit van het team mede te danken aan de bijzon der goede sfeer in de vereniging. Zonder wanklanken konden wij bij blessurs een be roep doen op spelers uit het tweede team. Een ploeg die in de derde reserveklas als vijfde eindigde en met die spelers zonder meer hoger had kunnen komen. Geen on vertogen woord daarover heb ik gehoord en dat maakt dat het voor een trainer fijn wer ken is". Als de kanshebbers voor de titel in de vierde klas H ter sprake worden gebracht, zegt Ruud Luteijn: „HVV'24 en Terneuzen schat ik hoog in. Maar daarnaast mag zeker Lewedorpse Boys niet onderschat worden. Een fysiek sterk team met een goede voor hoede, waartegen menige ploeg het schip in zal gaan. Vooral in Lewedorp is het moei lijk om punten te pakken. Die ploegen ver wacht ik hoog in de klassering en hopelijk Philippine daar niet te ver onder". KLOOSTERZANDE - „Degraderen naar de afdeling zou een ramp voor Hontenisse geweest zijn. Met bijzon der veel geluk hebben we het gered. Hontenisse moet veel aanvallender gaan voetballen. Dan pas is er sen satie op het veld te beleven en daar komt het publiek voor. Als je verdedigend speelt heb je al verlo ren voordat de spelers uit de kleedkamers komen", aldus Bert Kint, bestuurslid van Hontenisse. „Ik heb zelf ook gevoetbald. In onze tijd waren er geen trainers. Nu is het allemaal te commercieel opgezet. Ik ben geen voor- HONTENISSE-bestuurslid Bert Kint: „Al die systemen maken me doodziek. Ik ben geen voorstander van een trainer. Laat ze lekker vrijuit voetballen",-fotodestem/corj.deboer stander van een trainer. Hontenisse zal van af de start moeten vechten. En dat moet ook duidelijk gemaakt worden door het bestuur. Een trainer zou je eigenlijk achter z'n vod den moeten zitten. Immers, als het niet goed gaat vertrekt men en blijft het bestuur met de brokken zitten", legt Kint uit. „Degradatie", zegt hij, „ik moet er niet aan denken. Voor mij zou de maat vol ge weest zijn. Ik zou er dan onmiddellijk een punt achter gezet hebben". Momenteel heeft Hontenisse geen voor zitter. Piet van Waterschoot kon het niet meer opbrengen steeds z'n gezicht te laten zien. „Een voorzitter heeft een zware taak. Ook dat is allemaal te commercieel gewor den." Volgens Kint hebben de meeste spelers van tegenwoordig geen eerzucht meer. „Nee, dat geloof ik ten stelligste. Vroeger vond men het prachtig om in het eerste te voetballen en te scoren. Misschien komt het door de systemen die in het voetballen zijn geslopen. Laat ze vrij voetballen. Nu geeft men voor de wedstrijd aan welke tien vier kante meter men mag bestrijken. Het lijkt soms op een kooi makke schappen. Dat vind ik als voetbalfanaat doodjammer. Maar ja, dat is deze tijd", meent Kint. In de selectie van Hontenisse is weinig of geen verandering gekomen. De jeugd zal opnieuw de kans krijgen zich te presente ren, zodat voorgoed de oudjes van het to neel verdwenen zijn. Op het middenveld zal ongetwijfeld Frans van Meele weer bergen werk gaan verzetten. Hontenisse zal het mogelijk tijdens de start van de competitie zonder doelman George van Damme moeten stellen. Tegen Aardenburg, de laatste wedstrijd in de na- competitie voor behoud van het vierdeklas serschap, ging Van Damme in de fout en moest voortijdig de kleedkamers opzoeken. Wat de KNVB hiervan zal vinden is nog steeds niet bekend bij Hontenisse. VOGELWAARDE - Frans de Rooy ver overde vorig seizoen een vaste plaats in de basis van Vogelwaarde. Trainer Rinus Zeegers, hij begint aan zijn tweede seizoen bij de groenhem- den, was gecharmeerd van het spel van De Rooy en zodoende werd Frans de Rooy vaste keus. „Ik heb redelijk gedraaid. Een jaar daar voor stond ik nog in het tweede. Ik zat toen in militaire dienst en kon dus niet zoveel trainen. Maar het tweede team was ook best gezellig. Toch wil je als voetballer het hoogst haalbare bereiken. En dat zit er dit seizoen weer dik in", aldus Frans de Rooy. Vogelwaarde kende vorige competitie een slechte start. Drie nederlagen op rij en de supportersschare werd al ongeduldig. Toen er eenmaal punten vergaard werden begon Vogelwaarde weer te draaien. Uitein delijk kon in de annalen de zesde plaats worden opgetekend aan het einde van het seizoen. Een oorzaak voor de zwakke start kan wel eens het wegvallen van goaltjesdief Ro nald Bun geweest zijn. Bun vertrok voor vier maanden naar Amerika en ook nu weer ver trekt Bun tot en met december naar dit land. „De trainer zal dus weer voor een oplossing moeten kiezen. We zien wel hoe dat gaat lo pen", aldus Frans De Rooy, die op het mid denveld heel wat vuil werk voor de ploeg opknapt. „Maar dat is niet erg. Ik loop graag voor- en achteraan. Dan voel ik me het bes te", meent De Rooy. De komst van trainer Rinus Zeegers heeft bij Vogelwaarde weinig of niets veranderd. De Rooy: „We kunnen het allemaal goed vinden met de trainer. Andersom ook, zodat de sfeer in de vereniging opperbest is". De selectie van Zeegers zal enkele ver sterkingen krijgen van jeugdspelers. Ge dacht wordt onder andere aan spelers als Guido Gelderland en Ronnie de Dijckere. Guust de Schepper zal naar alle waarschijn lijkheid weer onder de lat staan. Een ver trouwd gezicht overigens. De Schepper is duidelijk „verliefd" op het voetbalspel, want hij kondigde al eens eerder aan het voor ge zien te houden. FRANS de Rooy, de man die veel „vuil werk" opknapt voor Vogelwaar de op het middenveld, heeft inmid dels een vaste stek veroverd in de ba sisselectie. - foto de stem/cor j. de boer Volgens De Rooy zal de strijd om het kampioenschap in de vierde klasse weer draaien tussen Hoofdplaat en HVV'24. Vo gelwaarde moet ook een aardig eindje kun nen komen dit seizoen. Voorwaarde is wel dat we beter uit de startblokken komen. Als dat lukt zie ik het heus wel zitten", besluit De Rooy.

de Stem | 1983 | | pagina 23