VEILIG STELLEN VERSTERKING AFHAKEN SPELBEPALER 30 AUGUSTUS 19831PAGINA MIKKEN OP BE MIDDENMOOT Eric de Block, veelvoudig geselecteerd voor het Zeeuws elftal, kreeg last van een voet balknie en Mahu moest zijn plaats innemen. Dat deed hij met verve. De Block heeft nu geen last meer van z'n euvel en Mahu heeft zodoende op het middenveld een vaste plaats toebedeeld gekregen. „Daar kom ik ook het beste tot mijn recht", verzekert hij. ZAAMSLAG - „Wat is een progno se", zegt Johan Eckhardt. „Vorig jaar dacht ik dat we zo door de competi tie heen zouden rollen. Het tegendeel bleek waar te zijn. De een na de an der moest afhaken wegens blessu res. Het gevolg, een uiterst beschei den rol voor Zaamslag met constant het degradatiespook op de hielen. Je moet het me niet kwalijk nemen dat ik nauwelijks een voorsprelling durf te doen. Dit ondanks dat ik weet dat we versterkt zijn en er dus normaal gesproken geen vuiltje aan de lucht mag en kan zijn", zegt Johan Eckhardt, die de aanstaande competitie voor het vierde jaar voor de groen-witte Zaamslag-brigade uitkomt. De opstelling betreffende de vooruitblik op het nieuwe seizoen van Eckhard, is ge zien de ervaring die hij vorig seizoen op deed niet zo vreemd. Na een goede oefen periode begon de ellende bij de Zaamslag- se derdeklasser. Eckhardt weet dat nog al was het gisteren gebeurd. „Direct in het be gin van het seizoen begon het kwakkelen met Kees Kempe. Daarna volgden Maarten van der Staal, Jopie Kolijn, Frans Deurwaar der en Jan Dees. Zelf sukkelde ik eveneens enige tijd met een enkelblessure. En zo ging het maar door. Uiteindelijk speelden Willy Nieuwelink en Piet Ruytenburg als enigen een volledige competitie. De rest moest om verschillende redenen voorgoed of tijdelijk afhaken", aldus Eckhardt. Het gevolg van deze Zaamslag-misère was dat er na tien duels slechts vier punten behaald werden. De rode lantaarn wierp zijn licht dan ook meer dan gewenst was op Zaamslag. Dat uiteindelijk nog een ander team de klos werd, had Zaamslag aan ych- JON DE POOTED: COMPETITIE AANTKEKKEUJKEK GEWONDEN" te. Krijgen telkens nul op het request", al dus Mahu. De verjonging van Graauw heeft bevrij dend gewerkt. De oude garde mocht het een stapje lager gaan proberen. De jeugd kreeg de kans en heeft die met beide han den aangegrepen. Eric Mahu kwam eigen lijk noodgedwongen in het eerste terecht. GRAAUW - Na een eenjarig verblijf in de tweede klas van het zondagafde- lingsvoetbal drukte Graauw onder leiding van Ko Leenhouts direct door naar de eerste klas. „Het kampioen schap hebben we verdiend behaald na de strijd tegen Terhole", vertelt Erik Mahu, de 16-jarige middenvelder van Graauw. Erik Mahu mocht vorig seizoen zijn op wachting maken in het eerste elftal. Eigen lijk wat jong, maar in Graauw kampt men duidelijk met een probleem. „Jeugd hebben we eigenlijk niet. Een A-juniorenelftal kun nen we niet op de been brengen. Daarom moeten wij wel erg jong naar het eerste. Maar dat schaadt niet. We zijn enorm goed opgevangen door Leenhouts en niet voor de leeuwen geworpen", legt Mahu uit. Terhole was' de voornaamste „tegenkan didaat" voor de titel in de tweede klas. Graauw was echter twee keer de baas en zodoende kwam uiteindelijke de titel bij de ERIK MAHU, de talentvolle midden velder van het pas gepromoveerde Graauw: We moeten ons gemakke lijk kunnen handhaven in de eerste klas met het materiaal waarover we beschikken - foto de stem/cor j. de boer ploeg die er de meeste aanspraak op mocht maken. Graauw kreeg ook de beschikking over een nieuwe oefenstrook en een nieuwe kan tine. „Dat hebben we allemaal zelf voor el kaar gebracht. De sfeer bij ons is uitste kend. We hebben veel voor elkaar over en dat stimuleert de prestaties. De kantine was een leuk kampioenscadeau. Maar toch zou den we graag een tweede veld willen heb ben. Elk jaar vragen we dat aan de gemeen- Wat de eerste klas gaat brengen is nog een vraag, maar Mahu denkt toch dat Graauw in staat moet zijn het eersteklasser schap veilig te stellen. Mahu: „Vast en ze- ker. Ik denk aan een plaats in de midden moot. Het tempo zal wel veel hoger liggen in deze klas, maar daar ben ik niet bang voor. We hebben een goed uitgebalanceerd elftal met toch de nodige routine in de persoon van Paul Taelman. Die man is goud waard voor de ploeg met zijn ervaring. Daar komt nog bij dat hij regelmatig zijn doelpunten scoort". De selectie van Graauw heeft geen wijzi gingen ondergaan. Ko Leenhouts kan uit dezelfde groep putten als vorig seizoen. Graauw gelooft in een langdurig verblijf in de eerste klas. „Ja, de eerste klas is wel moeilijker dan de tweede, maar met het spe lersmateriaal dat we hebben moeten we In staat zijn toch af en toe voor knappe presta ties te zorgen. Ik zie dat ook helemaal zitten. Aan direct degraderen denken we zeker niet. Als elke speler zich inzet moeten we leuk kunnen draaien dit seizoen", besluit Mahu. "INE MOETEN ND EEN GOED SEIZOEN KUNNEN DKAAIEN" zelf te danken. Het bleef onverdroten knok ken voor een beter resultaat en dankte zelfs een talentvolle speler als Kees de Putter als „onhandelbaar" af. Als hecht team speelde het zich veilig in de laatste competitiewed strijd met nieuwkomer Van der Belt. „De komst van Hans van der Belt Is voor Zaam slag goed geweest. Hij bracht, toen hij hal verwege de competitie overkwam, wat meer kracht in de aanval. Net voldoende om ons over het „dode" punt heen te helpen", zegt Eckhardt. Zoals het er nu uitziet, bij aanvang van de competitie, lijkt Zaamslag weer goed voor de dag te kunnen komen. Eckhardt: „Dat zou kunnen. Kees Kempe begint na een jaar stilstand weer te spelen. Maarten van der Staal draait weer mee als vrije ver dediger en daarbij reken ik er op dat de komst van Frank Deij voor ons een verster king zal betekenen. Dat hij een jaar niet in de competitie actief is geweest, moet geen bezwaar zijn. Negatief kan werken het ver trek van Jopie Kolijn en het mogelijk weg vallen van Cor Zegers, die al enige tijd met een knieblessure sukkelt. Positief kan zijn de doorkomst van spelers als Marijn Wilde- boer en Ko de Jonge". JOHAN Eckhardt, vaste kracht in de Zaamslag-brigade. Hij zegt: We moeten een goed resultaat neer kun nen zetten dit seizoen. Als de blessu- regolfmaar uitblijft". - foto de stem/cor j. de boer Moest de opstelling van de groen-witten noodgedwongen nogal eens een wijziging ondergaan, het speltype wijzigde met de komst van trainer Emans eveneens. Eck hardt: „Onder Versluys speelden we altijd aanvallend via het 4-3-3-systeem. Emans speelt liever het 4-4-2-systeem en dat gaf even problemen. Later lukte dat allemaal beter en dat is mogelijk een van de oorza ken geweest waardoor we toch nog vol doende punten bijeen gescharreld hebben om derdeklasser te blijven. Het gehanteerde uitgangspunt was steeds de zaak achterin gesloten houden en van daaruit kijken wat er te halen was. Voor het aanstaande sei zoen zie ik dit weer zo. Normaal gesproken is er geen smetje aan de lucht en moeten we in staat zijn een goed seizoen te draaien. De blessuregolf moet dan wel achterwege blijven, dat is de enige voorwaarde. AXEL - „Met Hoek er bij in onze klas, is de competitie een stuk aan- trekkelijer geworden. Die derby spreekt mij bijzonder aan, temeer omdat er dan veel publiek langs de lijn staat. Want juist dan ontstaat er een entourage waarin het lekker spe len is. De sfeer voor en tijdens deze derby zijn voor mij hoogtepunten. Hoek spreekt me veel meer aan dan ploegen als Arnemuiden en Oostkapelle", zegt Jan de Pooter, linker spits van zaterdagtweedeklasser AZW uit Axel. Voor Jan de Pooter liep het tijdens de voorgaande competitie niet zoals verwacht. Door zijn studie voor fysiotherapeut moest hij regelmatig een trainning missen en had daarbij tevens pech voor een periode we gens een blessures uitgeschakeld te zijn. Omstandigheden die zijn spel niet ten goe de kwamen. Tevens had hij de pech dat AZW niet meer die sprankelende opbouw had waarbij het voor een voorhoedespeler een stuk gemakkelijker voetballen was. De passesn waren voorheen een stuk zuiverder terwijl er meer steun voorin was te vinden. Vorig seizoen speelde de Axelse zater dagtweedeklasser veelal op inzet en han teerde het veelvuldig de lange dieptepass. Voor een spits een veel moeilijker speelwij ze, omdat de bal niet zo gauw bemachtigd en onder controle gebracht kan worden. Een speelwijze waaronder het spel van met name Jan de Pooter leed. De Pooter: „ledereen zag het vorig sei zoen somber in. Toch zijn we er in geslaagd evenals in de voorgaande competitie 24 punten te pakken. Als goede middenmoter zijn we gestopt, dus kan ik gerust stellen dat het seizoen vor ons goed is geweest. Het enige waar naar mijn smaak verandering in moet komen, is de daling van het spelni- veau. Gedurende de laatste jaren is dit wat gezakt en dat mag niet zo doorgaan. Want wat stelt anders de tweede klas nog voor? Gelukkig was NEO'25 een zwakke broeder, maar in de aanstaande competitie is die er niet meer bij en dan is het de grote vraag wie zal nu de klos worden? Temeer daar er nu slechts 12 teams spelen in onze klas, te gen vorig sezoen 13 terwijl er voor zover ik weet twee teams degraderen. Eenvoudiger wordt het er daardoor niet op. Ook voor ons niet. Sar Hanny haakt af en wordt vervangen door Gerard Maas uit Terneuzen, dus dat is opgevangen. In grote lijnen starten we zo doende weer met dezelfde ploeg als verle den jaar. Mogelijk krijgen we versterking door de terugkeer van Johnny Spaans, want die kunnen we best nog gebruiken. Temeer daar de eigen jeugd te matig is om direct door te kunnen stoten naar de selec tie. Vandaar dat ik me wel eens afvraag, hoe lang spelen we nog in de tweede klas? Dit zonder dat ik angst heb voor de aanstaande competitie. Daarin zie ik het ons wel weer redden. Een sub-toppositie moet haalbaar JAN DE POOTER: „Ik heb bijzon der veel zin in de derby tegen Hoek. De competitie is er voor ons beslist aantrekkelijker op geworden - foto de stem/cor j. de boer zijn, maar op langere termijn moet er toch wel iets veranderen. Zeker als een man als Rinus Scheele weg zou vallen, zou dat voor AZW een fikse tegenvaller zijn". Is de toekomstvisie van De Pooter niet zo optimistisch, veel goede woorden heeft hij over voor zijn doelman Frans Riekwel en zijn aanvoerder Nico Bouman. „Beiden hebben een grandioos seizoen gespeeld", zegt hij over zijn speelmakkers. Met deze twee spelers zijn twee vaste krachten voor het nieuwe seizoen genoemd. Of De Pooter eveneens een vaste kacht blijft, daar twijfelt hij ietwat aan. „Met Maas, Verschelling en Klein moet ik in de slag om twee plaatsen in de voorhoede, want evenals het vorig sei zoen zullen we wel weer met twee spitsen opereren", aldus De Pooter, die een stuk minder gespannen binnen de lijnen komt dan zijn vader ooit deed. Senior was altijd een man die „leed" onder de zenuwen als hij in het AZW-doel stond. Als echte club man staat hij dan ook nog steeds rotsvast achter zijn club. Dit geldt trouwens voor Jan de Pooter eveneens. „Er moet wel erg veel gebeuren wil ik weg gaan bij AZW", zegt hij. Minder strijd om een plaats lijken de mid denvelders te moeten leveren. Naast spel maker Theo Hanny komen hiervoor in aan merking Alex Lippens, Adrie Dieleman, Jo han Haak en Wim Oppeneer. De verdedi ging zal evenals tijdens het vorige seizoen bestaan uit de vleugelverdedigers Schuit- vlot en Tilgenkamp met Nico Bouman in de rol van vrije verdediger en Jan van Dronge- len verdienstelijk spelend op de voorstop- persplaats. „Met die ploeg moeten we een stevige middenmoter kunnen worden, mis schien zelfs meer", aldus Jan de Pooter. HULST - „ik wilde me via Zeeuws elftal in de kijker voor een profclub. Maar v keuzeheren ben ik niet got Ze hebben me een keer aa gezien. Meer niet. Ik plaati vraagtekens bij het selecte spelers voor het Zeeuws e Woorden uit de mond van nderen, de betrouwbare slui '9 seizoen bij HVV'24. Moge rans hem niet meer onder de I zien want Van der Kinderen aanbiedingen gekregen uit het „Ik weet echt nog niet of ik t wijven. Ik heb echter een goedi mi k behouden. De mogelijkhe k cie baan, bankemployé, ook and kan handhaven. We zien v Kinderen weten. van der Kinderen d "vv 24 naar behoren. De mins poelman van de vierde klas kwaliteitenzijn genoegzaam «n mislukt avontuur bij Roda ®ru9 naar het oude nest. Vol< fenaar zal HW'24 het dit ja jgen dan vorig seizoen. „De epaalde spelers groter wore aar dat ze die druk niet als I: en- Vorig jaar verwachtte omdat we de klasse missen om ons anders staande te houden", is een ietwat sombere blik op de toekomst van Ko Simons voor zijn Terneuzense Boys, spelend in de derde klas van het KNVB-zaterdagvoetbal. Dat Simons zich zo uitdrukt, is als je de Boys kent, helemaal niet vreemd. Het is ty perend voor Terneuzense Boys zichzelf te onderschatten, maar aan de andaere kant zichzelf eveneens snel overschat als het goed gaat. De gemakzucht sluipt dan onge merkt binnen de ploeg met als gevolg een fikse kater in de vorm van een of meerdere nederlagen op rij. Het is dan ook geen won der dat Terneuzense Boys een van de minst voorspelbare ploegen is. Het wisselvallig optreden is als het ware een visitiekaartje van de oranje-zwarte formatie geworden. Ko Simons, al negen jaar een vaste kracht in het keurkorps van de Terneuzense zaterdagvoetballers, zegt hierover: „Voor elke wedstrijd hebben wij een fikse oppep per nodig. Een noodzaak, omdat er al gauw een hautaine houding ontstaat. Alles wordt dan te licht opgevat omdat pr dan gedacht wordt „het zal wel weer gaan". De komst van trainer Dekker is voor ons goed ge weest. Hij is zelf enorm met ons bezig en kan juist dat extra erin brengen dat wij no dig hebbenb. Zijn komst is tevens goed ge weest voor de discipline, want daar man keerde geregeld het een en ander aan". Vorig seizoen begon Terneuzense Boys ronduit zwak. Veel spelers werden ignezet en dat kwam het spel niet ten goede. „Na de winterstop zijn we goed gaan draaien. Van af die periode hebben wij punten gepakt. Met name in uitwedstrijden. Thuis lukte dat allemaal nog niet zo", laat Simons weten'. Het falen, om een groot woord te gebruiken, in eigen huis, was voor een groot deel te wijten aan het minder volwassen optreden van de Terneuzenaren. Wat uit lukt, moet thuis eveneens kunnen. Een goede gedach te, maar dan moet je het spel wel zelf ma ken. En daar schortte het nogal eens aan bij de mannen van aanvoerder Antheunissen. Ko Simons: „Wat wij missen, is een spel- bepalende voetballer op het middenveld. Als die er komt, maar ik zou niet weten wie dat bij ons zou moeten zijn, dan redden we het wel. Verdedigend zit het goed in elkaar HANDHAVEN VIA KEIHAHD WENKEN terwijl de middenlinie goed bezet kan wor den zonder een speler die juist dat extra beetje meer kan dan de rest. Een probleem lijkt mij de voorhoede worden. Kees Ver- planke is afgehaakt wegens studie in En schede en Arjan Wilting zal mogelijk even eens af moeten haken omdat hij in Leiden gaat studeren. Naast dit duo heeft Ko Neels een voor mij onbegrijpelijke overstap naar Hoek gedaan, waardoor hij eveneens wegvalt voor onze selectie. Het gevolg is dat er weer behoorlijk aan het team gesleuteld moet worden. Ho pelijk komen we snel tot een goede forma tie, want spelers zijn er genoeg zij het van hetzelfde kaliber. Voor een grote vereniging als de onze niet zo verwonderlijk. Erger vind KO SIMONS: „Terneuzense Boys zal keihard moeten knokken voor een plaats in de middenmoot". - foto de stem/cor j. de boer ik het dat er geen echte toppers zijn in de club. Daarom geloof ik voor het volgend sei zoen niet in een topplaats voor Terneuzen se Boys. Met een plaats stevig in de mid denmoot ben ik al meer dan tevreden. En dat terwijl we juist een opbloei nodig heb ben. Een somber vooruitzicht dat wel. Hop- lijk zit ik er naast, dat zou voor de vereni ging alleen maar gunstig zijn. En dat is waar we aan moeten werken, keihard". CLINGE - Fred van Caute lig seizoen een van de bi jionnen in het elftal van nen met'Boudewijn van uroek en opkomende mai iis de Visser had trainer waarschijnlijk bezig aan seizoen voor Clinge, een volle formule bedacht da de kampioenswimpel gini En dat was onverwacht. „Ja, je hebt natuurlijk alt gen, maar kampioen worder we eigenlijk nooit op gereke wel dat we mee konden dr£ was echter erg mooi", laat F ren, de rechterspits van Cling Clinge zal het komend zwaarder krijgen als nieuwko de klas. Tegen al het Brabant opgebokst worden. „Maar Cauteren, „de ploegen ken niet. Ik denk dat dat ons to gaat helpen bij het scoren. Er voornaam wapen van ons. Ei; we alleen Steen als enige der king met vorig jaar erg weinig zal het wel hard tegen hard g; duels vorig jaar creeërden to der sfeertje rond het veld. M TERNEUZEN - „Keihard werken, dat zal het devies moeten zijn waarmee Terneuzense Boys de aanstaande competitie gestalte moet gaan geven. Dit devies als een bittere noodzaak

de Stem | 1983 | | pagina 20