OCH augustus Zen 3 itember I 'S CT ITH KAAS Colofon STRATI E ONGEGOUDSf MACHINES OSMAAIERS gemeente WREVEL KNOKKEN p industrie recreatie terdbin na 35 m weer >rdiger van zaagblad. de tweede rias -ig of zaagbok I ui Aaayuvn W Ud N.V.\ v.u. SERVICE EN REPARATIE IN EIGEN WERKPLAATS HifgEra atuurlijk een groot verschil in. as nog niet geprobeerd? an krijg je nu de kans! DEZE WEEK: 7 :ester van de gemeente Terneuzen d, dat het college van Gedeputeerde eeland bij besluit van 15 juli 1983. nr 39, 4e afd. bur. rov. de termijn, waar- intwerppian tot herziening van het be- in „Buitengebied" naar aanleiding van araak met betrekking tot dit plan ter vi- gelegd, heeft verlengd met éénmaal zes Ie besluit van Gedeputeerde Staten van vanaf heden met de bijbehorende stuk- teling algemene zaken (planologie), ka de gemeentesecretarie voor een ieder 30 augustus 1983. De burgemeester voornoemd. C. Ockeloenj BRESKENS - Na 35 jaar maakt Bres kens komend seizoen zijn rentree in ie tweede klas. In het seizoen 1947- 1948 duikelde de vissersploeg uit die Was, weet secretaris Gerrit van Heek I zich te herinneren. Toen was de ge wezen Dordtenaar nog toeschouwer. Een jaar later trad hij toe tot de elf talcommissie om twee jaar later zijn I ietrede te doen in het bestuur. Het afgelopen seizoen werd er één van h°ogtij. Met een straatlengte voorsprong "®rd de (jte| gepakt in de derde klas. Daar- "aast wist men door te dringen tot de lande- !Jke finale van de amateurbeker. In die fina- 6 weerhield pech hen van die bokaal die iaar het Friese Drachtster Boys ging. Een s®zoen om nooit te vergeten. Amper uitgevoetbald staat het nieuwe seizoen echter al voor de deur. Men is in öreskens ondanks het succes met beide be nen op de grond blijven staan. De kern bleef ie zijn geheel behouden, nadat in een eer ie' stadium Belgische scouts als aasgieren op een aantal Breskens-spelers waren ge loken. Er kwam zelfs nog versterking bij. 1 Hudi Snouwaert, die een aantal jaren gele ien Aardenburg verliet om bij de Belgische nationale derdeklasser FC Roeselaere te gaan voetballen, kwam via eerste provincia- 'er FC Knokke, waar hij afgelopen seizoen actief was, naar Breskens. Overigens woont I ie ex-Eedenaar - in zijn Aardenburg-perio- I legetest bij Feijenoord - al een aantal jaren Nro'S: CorJ.de Boer, I "'Hem Mieras en Tannie [VORMGEVING: Erik d'Aiily. o.KSIPeter Snelders, Imnus Verberkmoes, Eddy Schrijver en Rien de [Jonge. I SNDREOACTIE: Ton Koomen. in de Westzeeuwschvlaamse vissersplaats. Van Vlissingen kwam halverwege vorig sei zoen Johan van Leeuwe terug nadat hij als jeugdspeler de Westerschelde over was ge trokken. Dit seizoen is hij speelgerechtigd. Beide spelers zullen hun plaats niet ca deau krijgen. Trainer Piet de Winde, die aan zijn tweede seizoen begint: „Breskens heeft goed gedraaid dus zal er in feite weinig ver anderen. Ik denk wel dat Rudi Snouwaert zich in de kern zal kunnen spelen. Voor het overige verwacht ik weinig nieuwe gezich ten. De jongens die in het afgelopen sei zoen de kern vormden hebben een geweldi ge wedstrijdmentaliteit getoond, dus zie ik niet zitten waarom ik moet gaan verande ren. De klasse is er, dat hebben ze bewezen terwijl we conditioneel in de tweede helft van de competitie niet kapot te krijgen wa ren. In die tweede competitiehelft was de grote vorm er weliswaar niet, maar toch pakten we punten. Vooral in de tweede helft sloegen we toe wat voor mij de geweldige wedstrijdmentaliteit laat zien. Kijk de kern moet ook niet te groot wor den, want dan moet je jongens teveel op de bank zetten en dat wekt alleen maar wrevel op. De jongens willen voetballen, wat lo gisch is want ik heb zelf ook altijd graag in het veld gestaan", aldus de 37-jarige trai ner, die na een aantal jaren Philippine aan de basis stond van het succes. Hij Is echter niet naast zijn schoenen gaan lopen, maar BRESKENS-secretaris Gerrit van Heek. „De ploeg is degelijker en met het koppie gaan spelen. - foto de stem/cor j. de boer blijft uiterst realistisch over het komende seizoen. „Ze moeten niet gaan denken dat we nu gelijk gaan doorstoten naar de kop van de tweede klas. De ploegen die we tegenover ons krijgen zullen uiterst gemotiveerd zijn, want in de bekercompetitie hebben we toch een beetje naam gemaakt. Dat was afgelo pen seizoen geen probleem. We konden toen lekker starten vanuit de „underdog-po sitie" en ik ben bang dat dit komend sei zoen niet het geval zal zijn. Toch moet de middenmoot voor ons haalbaar zijn. Het blifjt echter een rare klas. Het kwachtsver- schil is er zo gering. Kijk maar eens naar het afgelopen seizoen. Sluiskil bengelt lang aan de staart, begint punten te pakken en ein digt nog bovenin. Met Middelburg ging het juist omgekeerd. Het speelde in de beginfa se een rol van betekenis om in het competi- tieslot nog te moeten knokken om de degra datie te ontlopen. Nee, ik ben gematigd op timistisch. Met deze ploeg moeten we kun nen meedraaien, maar er komen vaak ver rassende factoren die je als trainer niet in de hand hebt om de hoek kijken". Een onzekere factor blijft Bram van de Broecke. De man van de „zilveren schoen" studeerde afgelopen zomer af aan de Zee vaartschool en is op zoek naar werk in deze branche. Raakt hij aan de slag dan zal Bres kens het zonder de slagvaardige spits moe ten doen. Een van die factoren waar Piet de Winde misschien op doelde. Ook secretaris Van Heek beperkt zich tot gematigd optimisme. „Als je naar het afge lopen seizoen kijkt dan moeten we mee draaien, dat zonder meer. We hebben in de bekerstrijd toch teams als Middelburg, Vlis singen, Alliance en Internos gewipt. De ploeg is degelijker en met het kopje gaan spelen. Jonge jongens zoals Ronnie de Ruysscher, Robbie Faes en Tonnie van Vo ren zijn enorm gegroeid en dat geeft me vertrouwen in de toekomst. Maar de bal is rond om maar eens een cliché te gebrui ken". doelman patrien hamers is optimistisch SLUISKIL - „Vorige competitie is voor ons nuttig geweest. Nu kennen we het klappen van de zweep en daar moeten we profijt van trekken. Met meer ambitie dan vorig jaar zul len we dan ook beginnen met als doel zo hoog mogelijk te eindigen waarbij we er zeker naar zullen stre ven weer de beste Zeeuwse ploeg te zijn in het zondagvoetbal", aldus Pa trick Wauters, doelman van twee deklasser Sluiskil. Wauters ziet het voor zijn ploeg weer he lemaal zitten. Als 21-jarige doelman maakte hij de opbloei van Sluiskil mee en dat heeft van hem een bijzonder optimistische sport man gemaakt. Al zeven jaar staat hij als „de zwarte panter van Sluiskil" zijn mannetje onder de lat. Een stek die hij door hard wer ken stevig in zijn greep heeft. „Werken", dat zoals hij laat weten „Sluiskil bijzonder hard moet doen om goed mee te kunnen draaien. Dat is vorig jaar wel gebleken. De start was problematisch, voornamelijk omdat we de zaken te licht opgevat hadden. Doordat we keihard met de neus op de feiten gedrukt werden, hebben we de koppen bij elkaar gestoken en zijn als een hecht geheel ver der gegaan. Daarna bleek dat wij in de tweede klas thuishoren". „Wij zijn de beste ploeg uit Zeeland", zei trainer Han van der Hofot eens, en dat is uit gekomen. „Door op de vierde plaats te ein digen, lieten we toch mooi Middelburg en Vlissingen achter ons", zegt Wauters, die het voor de aanstaande competitie weer he lemaal ziet zitten. Niet dat hij Sluiskil als ti telkandidaat wil bestempelen - „WVO uit Oosterhout is naar mijn smaak de ploeg die kampioen wordt", zegt hij - maar een goede plaats in de middenmoot ziet hij zonder meer zitten voor zijn ploeg. Door de ervaring opgedaan in de tweede klas verwacht Wauters dat Sluiskil vrijer zal gaan spelen. „Wij hebben een vrij jong team dat gerust nog enkele jaren samen kan spe len. Dus wat dat betreft zijn er toekomstmo gelijkheden voldoende", aldus de Sluiskil doelman. Ervaren mocht Sluiskil eveneens dat het niet in een 4-3-3-opstelling aan moest tre den in de tweede klas. „Daar zijn we de boot mee ingegaan. Alle teams spelen 4-4-2 en dat systeem moesten wij eveneens gaan toepassen. Het gevolg was dat we daarna het middenveld beter in handen kregen en daardoor ook meer uitzicht kregen op een zege. Overwinningen die er kwamen door er gezamenlijk keihard voor te knokken. Want alleen met techniek redden wij het niet, daarvoor had de ploeg te weinig bagage in huis. Een enkele speler uitgezonderd dan", SLUISKIL-doelman Patrick Wau ters: Vorig seizoen hebben we dui delijk aangetoond in de tweede klas thuis te horen - foto de stem/cor j de boer laat Wauters weten. Een van die technisch begaafde spelers was Jan de Block. Hij verliet Sluiskil om voor Hoek te gaan spelen. Daarnaast heeft Johnny Schelfhout te kennen gegeven een stapje terug te willen doen en valt dus nor maal gesproken af voor een vaste plaats in de selectie. Kan Sluiskil dit opvangen? Wauters hierover: „Geen probleem. Peter Zwart vult de plaats van De Block op en Ro nald Breepoel die van Schelfhout. Naast Zwart spelen Paul van Kouteren, Leo Koch en Eddy van der Hooft in de middenlinie waardoor dc bezetting daar goed is. Voorin moeten Paul van der Hooft, Peter van Kou teren en Jos van Mieghem voor een plaats knokken. Dus dat komt eveneens in orde. Verdedigend zaten we goed, want laten we eerlijk zijn, 22 doelpunten tegen in 22 duels is toch geen schande. Houden we in het aanstaande seizoen de pot net zo goed dicht, dan is er geen vultje aan de lucht. Daar heeft het team voldoende klasse voor in huis". Een nieuwkomer in de Sluiskil-defensie is Ludwig Jurriëns. „Hij zal meer dan waar schijnlijk als voorstopper spelen met Fons de Brouwer en Karei Wullems naast hem. Jurriëns is nog wel jong, maar hij is een klassespeler. Trouwens er loopt nog goede jeugd rond in Sluiskil. Dus wat dat bertreft, maak ik me geen zorgen. De beste ploeg van Zeeland worden, dat is waar we naar streven. Alles wat we meer mee kunnen pakken, is mooi meegenomen", aldus een optimistische Patrick Wauters.

de Stem | 1983 | | pagina 19