Havenschappen in Zeeland gaan niet samen Spuesens en Robesin in halve finale Axelse braderie heeft uitgebreid programma olksmarkt tijdens luister braderie Coopertest in Hulst Directeur zwakzinnigeninstituut Clinge 7 BEKERS IV f 71,65 10% kortjng Buurtbewoners richten speeltuin op De Roskam Zomerrit van rallyclub De V ossenrijders Hontenisse hield veteranen- toernooi Nummer Een eerste, A1 JzATERDAG 27 AUGUSTUS 1983 ETERE BAAN politierapport voor een ma JW LCERTIFICATEN Kampioenschap hengelen jeugd Koewacht Vrouwen groeperingen Axel werken nauwer samen TENNIS HOEK/ PHILIPPINE G LOTERIJ, AMP 1983 VANZEELAND AATSCHAPPIJ Ws) n an nemen °ider andere deel 't Pand 25 (vegetarisch eet- ifij, Schommeling (zuurdesem bakken). De Pint (Kaasma- 9 en De Pingel met onder andere kringloopspullen. Er is een uiisaf- 6 Pottenbakken en er zijn een paar ideologische or- imn, i a£»nwezig. Bovendien organiseert 't OJC Kontrast een ™helmarkt. ,GEEN SLAPELOZE NACHTEN OVER GRONDPRIJZEN" Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN/TERNEUZEN - Er is geen enkele aanleiding om de havenschappen Vlissingen en Terneuzen samen te voegen. Tot die unanieme conclusie zijn de raden van bestuur van beide havenschappen deze week gekomen tijdens een „retraite" van anderhalve dag. De bestuurders van beide ha- teerde blijven richten op de venschappen rekenen daar- reeds bestaande overslagfunc- mee resoluut af met suggesties tie. die de laatste tijd wel zijn ge daan om tot een samenbunde ling te komen. Men kwam verder tot de conclusie dat voorlopig nog gewoon kan worden doorge gaan met het schrijven van rente bij de boekwaarde van nog onverkochte gronden. Dat betekent dat men de grond nog steeds verkoopbaar acht on danks het feit dat de prijs er van steeds hoger wordt. De Zeeuwse gedeputeerde voor economische zaken, R. Barbé (voorzitter van beide havenschappen) zei: „De grondprijs is nog zodanig dat je daar redelijkerwijs geen slapeloze nachten van hoeft te krijgen". Tijdens het beraad werd ge constateerd dat het toekomst perspectief zich voor de Vlis- singse haven gewijzigd heeft. Volgens de gedeputeerde ligt het accent nu meer op de han delsfunctie van de haven en veel minder op de industriële mogelijkheden. Barbé: „Diepzeewaterin- dustrieën hebben zich de laat ste tijd niet meer aangediend. Daarentegen blijkt er vanuit de handel steeds meer inetres- se". De haven van Terneuzen kan zich volgens de gedepu- (ADVERTENTIE) DUIVEN L SOCIËTEITEN! SERIE VAN Verenigingen Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Tel. 01170-2504 Van onze correspondent ST. JANSTEEN - St. Jansteen krijgt evenals Hulst zijn buurtspeelplaats, waarbij de gemeente voorziet in mate riaal en de buurtbewoners zelf zorgen voor de opbouw van de speeltuin. In St. Jansteen is het de be doeling dat er op twee plaat sen een dergelij ke voorziening komt. Op de eerste daarvan, de Barbogaart, zijn de buurt bewoners vandaag om negen uur begonnen met het opstel len van de speelplaats. Oorspronkelijk was de speelplaats op de Inghelose- bergh gepland, maar deze plaats is inmiddels verkocht. Waar en wanneer de tweede speelmogelijkheid in St. Jan steen wordt geplaatst is op dit moment nog niet bekend. ST. JANSTEEN - De Hulster- se rallyclub De Vossenrijders houdt zondag 28 augustus een oriëntatierit voor automobilis ten. Deze Zomerrit met een lengte van circa 40 kilometer telt in de A- en de B-klas mee voor het clubkampoenschap. Voor beginners is er tevens een toerklasse, die wordt ver reden volgens een eenvoudig puzzelreglement. Inschrijven voor deelname is mogelijk aan de inschrijfta fel die is gevestigd in café Bi- godes te St. Jansteen en is ge opend vanaf 12.30 uur. De rit is uitgezet door de heren Wolfert en Van de Velde uit Axel en de start van de eerste equipe is om 13.30 uur. HULST - RKHAV, de Hulster atletiekvereniging, houdt op donderdag 8 september »n coopertest op het gemeentelijk sportpark in Hulst. Deze conditietest, voor jong en oud, gaat over 12 minuten. De eerste serie van 20 deelne mers vertrekt om 19.00 uur. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in het sportcafé bij de at letiekbaan. Iedereen ontvangt na afloop een prestatiekaart. HONTENISSE - Voetbalvere niging Hontenisse hield een veteranentoernooi. Dit toer nooi vond plaats op de OZO- velden. St. Jansteen werd eer ste na strafschoppen tegen de Hulster voetbalvereniging. De eindstand van deze wedstrijd was 1-1. De verdere uitslag: 3. Meeu wen, 4. Terneuzense Boys, 5. Yerseke, 6. Apollo, 7. Honte nisse 1, 8. Hontenisse 2, 9. Phi lips, 10. Koewacht, 11. AZVV, 12. Oostburg. Rondgang OBK - Muziekvere niging Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat maakt op maandag 29 augustus vanaf 19.30 uur de jaarlijkse rond gang door Nummer Een en Slijkplaat. Eerst vindt er een optreden te Slijkplaat plaats, waarna men een optreden verzorgt te Nummer Een. uitgewuifd kten. Deze zijn thans plaatsen: n Tilburg Tilburg Tilburg* Tilburg* Tilburg Nijmegen Tilburg de avondcursussen, enten te examineren. opleiding, ippelijke carrière Je mensen die het volgen it volledige avond-heao pro- ta in de daarvoor gestelde ar een te zware opgaaf vin- iedt de AVOND-HEAO-BRE- mogelijkheid om de studie gespreid en daardoor met nder zware weekbelasting te ngen. oor de avond-heao ontwor- 'steem is in grote lijnen ver jaar met het CERTIFICATEN- EEM van de scholengemeen- pen voor vwo/havo/meao, wordt niet per vak maar per je) van vakken gestudeerd 5t doel uiteindelijk het heao- ta te behalen. ensdagavond van 19.00 'reda of na tel. afspraak ief 14 september 1983. heeft op ijkheid voor een e installatie en het achines en installaties, uitgaven gebruikt r geavanceerde werking met ius en andere moderne iratuur etc. ictie van chef beheer uit van het technisch fd technisch bedrijf, de leiding van de bestaat uit ca. 10 dt ondersteund door elektronische en registratiesystemen ivisie c.q. mgen teneinde te beperken jgkerende an de iptbegroting en het oudgetten ende criteria moeten GROEDE - De personenauto Ivan N. uit het Duitse Garpsen, [die geparkeerd stond op de Walendijk, is opengebroken Idoor het linkerportier te force- len. Een dameshandtas met Inhoud werd ontvreemd. BULST - De politie van Hulst leeft bij twee autobestuurders |e bloedproef afgenomen, na latvan beiden een abnormaal- jijgedrag was opgevallen, londerdagavond om ongeveer Ï300 uur werd W. v. A. uit hulst opgemerkt toen hij door iet rode licht reed op de krui- lingRijksweg 60-De Verrekij ker. E. S. uit Kieldrecht reed donderdagnacht om half een llingerend over de Absdaalse- ULST - De politie van Hulst laat de komende tijd vaker letten op het gedrag van de fchooljeugd die iedere dag in fcote getale per fiets naar pulst komt. Aanleiding daar- zijn klachten van bewo- Jiers op de Steensedijk dat de patste weken door de voorbij ■etsende schoolkinderen nog- wat vernielingen aan ge markeerde auto's worden aan- lebracht. PULST - Op het Genestet- llantsoen in Hulst werd de Personenauto van S. B. uit pulst opengebroken. De auto pas afgesloten, maar waar pijnlijk stond een raampje 1 een kiertje. Uit de auto perden cassettes, een rijbe- fijs, verzekeringspapieren en paspoort gestolen. 0STBURG - Donderdag avond is in de Nieuwstraat een pnzijdig ongeval gebeurd faarbij een personenauto, be- luurd door R. E. uit Breskens fceheel werd vernield. E. en fjn inzittende J. V. uit Knok- a werden met verwondingen 1 het ziekenhuis opgenomen, fe oorzaak van het ongeval is fiat bekend. 0STBURG - Gistermorgen porden in de Bredestraat pelheidscontroles gehouden, n totaal werden 138 auto's ge- pntroleerd. 44 auto's bleken 6 maximum snelheid van 50 m,u te hebben overschreden, e overschrijding beliep 62 tot pion. f.RNEUZEN - Donderdag- P-ht is ingebroken in de ftheldeschool aan de Jacob Jatsstraat te Terneuzen. Ver- f'st worden een kleurentele- Kle on een videorecorder. Van onze correspondent KOEWACHT - De Koewacht- se hengelvereniging hield haar jaarlijkse jeugdkam pioenschap, bestaande uit twee wedstrijden. De eerste wedstrijd werd gehouden op het Grote Gat en de tweede op de Konijneputten. Als eind- score werd het beste resultaat van een van de wedsrijden ge nomen. De vangsten op de Ko nijneputten waren veruit de beste. Er namen 24 jeugdleden deel aan het kampioenschap. Uit slag: 1. Frank Mechelink, Westdorpe 800 gram; 2. Wer ner de Schepper 680, 3. Igor Kint 650, 4. Jurgen Kint 650. allen Koewacht; 5. Bob de Meyer, Antwerpen 460 gram Zondag 28 augustus wordf voor de senioren de tweede wedstrijd gehouden voor het kampioenschap. Er wordt dan gevist van 9.00 tot 11.00 uur op de Konijneputten. Van onze correspondent AXEL - De vrouwengroepe ringen De Praat-Inn, Vrou- wenkontakt en de Vido-praat- groep in Axel gaan nauwer samenwerken. Een werk groep, waarin namens elk van de vrouwengroeperingen een aantal vrouwen heeft plaats genomen, heeft voor het ko mende seizoen een gezamen lijk programma opgezet. Het ligt in de bedoeling dat men eens in de maand samen een activiteit heeft, zoals film, discussie, lezing e.d. Om te we ten te komen of er onder de Axelse vrouwen behoefte be staat aan dergelijke gezamen lijke activiteiten is er voor woensdag 31 augustus een speciale Praat-Inn gepland. Deze begint om 9.30 uur in de Halle te Axel. Op deze bijeenkomst zal het programma bekend worden gemaakt, waarbij het mogelijk zal zijn dat er wijzigingen worden aangebracht. De maandelijkse activiteiten van de Axelse vrouwengroepen zullen afwisselend 's morgens en 's avonds plaatsvinden. Van onze tennismedeweker HOEK/PHILIPPINE - Ria Spuesens en Marijke Robesin hebben zich gis teren geplaatst voor de halve finales van het da mes enkelspel in het suc cesvolle 4-dorpen tennis toernooi, dat morgen zijn beslag krijgt op de banen van Phiiten te Philippine. Beide dames kwalificeer den zich via flinke uitslagen. De als eerste geplaatste Ria Spuesens uit Philippine had in de eerste ronde weinig problemen gekend met Net tie Deij uit Hoek (13-2), ter wijl ook Wil Steenhuis het in de volgende ronde moest ontgelden (10-4). De tweede geplaatste Marijke Robesin uit Hoek werd halve finalis- te via een zege op Marijke Vervaet uit Philippine (7-4). Daarvoor versloeg Robesin Mariandl Jung (11-2). Bij de heren is men nog niet zo ver gevorderd. De vandaag te spelen partijen zullen uitmaken wie zich halve finalist kan noemen. Overigens werden J an Huisman uit Hoek, als vier de getipt, door Koert van den Akker alle verdere illu sies ontnomen. Van den Ak ker wist met aanvallend spel Huisman onder de duim te houden. Met 9-3 zegevierde Van den Akker. Zaamslag- speler Maarten van Kerk- voort zal zijn volgende te genstander worden. Van Kerkvoort wist gisteren via degelijk spel Willy Lippens met 10-5 tegen te houden. De plaatselijke favoriet, althans voor Philippine, An- toine de Waal plaatste zich eveneens voor de tweede ronde. De Waal kende geen pardon met Vogelvluchtspe ler Aioijs Sponselee (9-2). De Waal zal echter nog een zware dobber krijgen. Zijn tegenstander wordt de win naar uit de partij Riny Kort en Cor Deij, een confrontatie waarvan de winnaar aller minst van tevoren is aan te wijzen. De als eerste geplaatste Peter van Veldhoven uit Philippine had gisteren geen zware klus in de eerste ron de. Igor van der Bilt maakte het hem niet erg lastig (11-2). Joop van der Griek en Frans Witte zullen moeten uitma ken wie Van Veldhoven moet trachten tegen te hou den. Uitslagen heren dubbel kwart finales: Schelfhout/ De Vilder-Hamelink/Kouw- ijzer 12-4, Witte/Kort-Spon- selee/De Schepper w.o. voor Witte/Kort; dames dubbel kwart finales: Robesin/Ver- vaet-Louwerse/De Rooij 15- 5, Fousert/Bierings-Diele- man/Siewert 8-5. S-0776-0492-0768-0845-2968 '-2973-0800-0231 -0817-2559 1-0844-2725-2588-1384-2082 >-0463-0342-0303-2181 -2175 3-1175-1076-9890-1142-2344 5-1573. r 30 september 1983 bij: jachtenstraat 8. te Hulst. Drs. A. Krol T27 PAGINA ZEELAND 2 bij De Sterre FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze correspondente AXEL - In Axel begint woensdag 31 augustus de jaarlijkse braderie. Dit vier dagen durende festijn zal om 14.15 uur geopend wor den door wethouder P. Apers en krachtpatser John Massis. De organiserende Stich ting Streekcentrum Axel heeft ook dit jaar weer een uitgebreid pogramma opge zet. De Axelse middenstand zal deze vier dagen met kraampjes naar buiten tre den. De kermis op het Szyd- lowskiplein, orgeldemon straties en demonstraties oude ambachten zijn even eens dagelijks terugkerende activiteiten, die van 14.00 tot 21.00 uur duren. De demon straties oude ambachten op het braderieterrein. Naast de vaste activiteiten zijn er voor elke dag nog een aantal andere attracties op gezet, die het publiek naar Axel moeten trekken. Voor woensdag staat er een trim- loop Axel-Zuiddorpe -Axel op het programma. Start 18.00 uur Markt Axel. 's Avonds zal tamboer-, trom pet- en majorettenkorps Thalia uit Axel de braderie een muzikaal tintje geven. Er is eerst een rondgang over het braderieterrein, waarna een optreden op de markt volgt. Donderdag is er een rom melmarkt voor de school jeugd op het braderieterrein van 16.00 tot 21.00 uur. Deze dag zal showband Axel het muzikale deel voor haar re kening nemen. Om 19.00 uur begint de band met een rondgang, om 20.30 uur is er een show op de Markt. Om 18.30 uur beginnen de touw trekwedstrijden op het Szydlowskiplein, waarvoor zich nu al 23 ploegen hebben laten inschrijven. Ook de balletgroep van zuster José zal op het braderieterrein een optreden verzorgen. Vrijdag is er een speciale ontvangst voor de Zonne- bloemgasten om 14.00 uur. 's Avonds zal een vuurspu- wer/acrobaat het publiek op het braderieterrein zijn kunnen tonen vanaf 19.00 uur. De werkgroep Sportie ve Recreatie Groot Axel heeft voor deze dag een his torische wandeltocht op haar programma staan. Een zeven kilometerlange tocht zal langs plaatsen voe ren, die in de geschiedenis van Axel een belangrijke rol hebben gespeeld. De start is om 19.00 uur. Vanaf 19.30 uur zal de balletgroep van Rola Besselse optreden op de Markt Het muzikale gedeel te van de vrijdag wordt ver zorgd door Hosanna, die om 19.30 uur met een rondgang begint en vanaf 20.30 uur op de Markt optreedt. feestelijk afscheid genomen van de heer Krol. Tijdens de drukke receptie fungeerde ad- juct-directeur J. Meysen als ceremoniemeester. Drs. Krol was algemeen di recteur sinds april 1980. Hij beëindigt het dienstverband per 1 september voor een functie als algemeen directeur bij een zwakzinnigeninstituut in Heemstede. Hij wordt per 19 september opgevolgd door de heer Bottelier. Zoals de ver schillende sprekers benadruk ten, was een van de verdien sten van de heer Krol dat hij met grote dynamiek de orga nisatie binnen De Sterre dus danig „in stroomversnelling en tot volwassenheid bracht" d van apparatuur >pen Van onze correspondente Tijdens de braderie in Hulst organiseert het open jon- 'kteren'rUm ^ontrast een volksmarktje met informatief ka- deel uitmaken van de aan het hoofd van de leversmaatschappij de sda. tbus 3229 MB breda kwPr°grarnrna wol"dt uitgevoerd tijdens alle braderiedagen 1nkeiarn tot stand met medewerking van alle deelnemers en ^vereniging het hart van Hulst. Tijdens de braderie 'n ha eert ver^er 'Germaine' diverse aerobics samen met een 0*r Jeugdige leerlingen. Dit gebeurt zaterdagavond bij ca- ua Antwerpen. Woensdagavond geeft tamboer-, trompet- en majorettenkorps Thalia uit Axel de braderie een muzikaal tintie Van onze correspondente ICLINGE - Tussen vier |en zes uur vond gisteren afscheidsreceptie Iplaats van de scheiden- algemeen directeur ■van het instituut voor ■zwakzinnigen De Sterre lin Clinge. ■Directeur drs. A. Krol was Isamen met zijn echtgenote lopde receptie aanwezig. Tegelijk verwelkomde men e nieuwe algemeen directeur, e heer P. Bottelier, eveneens ■met echtgenote aanwezig. In Ide ochtenduren was al met de ■bewoners van De Sterre zoals G. Burggrave, vice-voor- zitter van het bestuur van De Sterre het uitdrukte, dat de bewoners erbinnen optimaal gelukkig kunnen zijn. Hij hield daarbij rekening met de bestaande verhoudin gen. Verder bracht drs. Krol contacten tot stand op ge meentelijk, provinciaal en landelijk niveau, legde contac ten met de plaatselijke bevol king in Clinge en gaf ruimte aan inspraak van ouders van pupillen. Behalve de heer Burggrave sprak namens de ondernemingsraad de heer A. Buys, J. Vaessen als hoofd van de administratie personeelsza ken, drs. C. van de Putte na mens de ROZ en de heer Schutte namens de oudervere niging en burgemeester P. Molthoff. Zij verwelkomden allen de heer Bottelier als directeur. In zijn afscheidswoord ging drs. Krol in op de ontwikkelingen in de toekomst, waarbij hij zijn bezorgdheid uitsprak dat bezuinigingen zouden kunnen leiden tot overmatige klein schaligheid waarbij pupillen in kleine leefgroepen op zich zelf komen te staan zonder de besehermende omstandighe den van een met speciale voor zieningen toegerust instituut. Links de nieuwe directeur F. Bottelier met zijn echtgenote. Naast hem de scheidende directeur drs. A. Krol - FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1983 | | pagina 17