Navratilova atst ORFBALVERENIGING AAMSLAG JUBILEERT Pech voor Eduard van de Klooster Topper in toernooi 'V olharding' ZIEKEN" De Braakman-race S WACHT DEAF knappe zege HVV terk rennersveld Loers in Heikant Leon Marquinie 25 jaar voorzitter van Corn Boys Zaalvoetbal in Axel en Sas van Gent RIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 PAGINA SPORT 3 lotorcross mateurs EEUWSE TITELSTRIJD iOMERAVONDVOETBAL 9 PAGINA SPORT 2 lortredactie is, gisteren niet van start ge- /an de profronde van Neder- week een beslissing nemen wereldkampioenschap in het x kwam begin deze week op ngelukkige val in het eerste sch. Raas schoof met hoge nadat een pedaal brak. Hoe- ge blessure opgelopen leek te pijn. De arts die hij de dag er e een gekneusde ruggewer- momenteel tweemaal daags erapeut. De nationale kam- ten of die behandelingen tij - zullen opleveren. Komend fiets om mijn rug te testen, ifmelden voor het WK. Maar nen, zou te voorbarig zijn". Jimmy Connors. De titelveiv. dediger staat nu als derde ge plaatst, de tweede plaats ij voor Lendl. Navratilova is voor de twee de keer in Flusing Meadows als eerste geplaatst. Vorig jaar, toen de Amerikaanse van Tsjechoslowaakse origine ook de eerste was op de plaat singslijst, werd Navratilova in de kwartfinales uitgeschakeld door Pam Shriver. De plaatsingslijsten voor de ten- nisstrijd om de open Amerikaans tenniskampioenschappen, van 30 augustus tot 11 september: heren enkelspel: 1. John McEnroe (VSt), 2. Ivan Lendl (Tsj), 3. Jimmy Con nors (VSt), 4. Yannick Noah (Fra), 5. Mats Wilander (Zwe), 6. Guillen mo Vilas (Arg), 7. Kevin Curren (ZAf), 8. José-Luis Clerc (Arg), Jimmy Arias (VSt), 10. Jose Higue- ras (Spa), 11. Gene Mayer (VSt), 12. Johan Kriek (VSt), 13. Steve Den ton (VSt), 14. Eliot Teltscher (VSt), 15. Vitas Gerulaitis (VSt), 16. Bill Scanion (VSt); damesenkelespel: 1 Martina Navratilova (VSt), 2. Chris Lloyd-Evert (VSt), 3. Andrea Jaeger (VSt), 4. Tracy Austin (VSt)( 5. Pam Shriver (VSt), 6. Wendy Turnbull (Aus), 7. Sylvia Hanika (WD1), 8. Hana Mandlikova (VStj, 9. Andrea Remesvari (Hon), 10. Zi- na Garrison (VSt), 11. Barbara Potter (VSt), 12. Kathy Rinaldi (VSt), 13. Claudia Kohde (WD1), 14. Jo Durie (GBr), 15. Virginia Ruzici (Roe), 16. Evonne Cawley-Goola- gong (Aus). Mats Wilander heeft de kwartfinales van het Grand Prixtennistoernooi van Jeri cho, de 'generale' voor Flus hing Meadows, niet gehaald. De als vierde geplaatst?. Zweed verloor in de achtste fi nales in twee sets (6-4, 7-5) van de Zwitser Heinz Günthardtl Van de geplaatste spelers werd ook de Amerikaan Gene Mayer (derde) uit het toernooi geslagen. Zij n landgenoot Butch Walts won in twee sets; 6-3, 7-5. Guillermo Vilas heeft de Amerikaan Bill Talbert aan gezocht als zijn vertegenwoor diger in de commissie, die het beroep zal behandelen, dat de Argentijn heeft aangetekend tegen de schorsing en de boete wegens het onder de tafel ont vangen van startgeld. Talbert is een voormalig toptennisser en oud-aanvoerder van het Amerikaanse Davis Cupteam. De internationale beroeps- tennisorganisatie (ITPC) schorste de Argentijnse ten nisspeler voor een j aar en leg de hem een boete van 60.000 gulden op, toen bleek dat Vilas voor zijn komst naar het Grand Prixtoernooi in Rotter dam in maart onderhands geld had ontvangen. Een driemans commissie zal de zaak in het hoger beroep onderzoeken. Vi las had het recht van de door, de ITPC voorgelegde lijst een persoon te kiezen voor die commissie. miiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiuiiiiiiiiiiii Van onze korfbalmedewerker ytMSLAG - De korfbalvereniging Zaamslag bestaat 15 jaar. j opvolger van het aloude Scampolo beleefde de korfbalsport Zaamslag de wederopstanding in het jaar 1969. Thans is omslag een vereniging met zo'n 80 leden. Ter herdenking van heroprichting wordt zaterdag een toernooi gehouden voor al- categorieën. Voor het seniorentoernooi werden uitgenodigd ;|lrijk (België), Ready'60 (Roermond), BKC Breskens en Riko, nieuwe vereniging uit Rilland Bath. Het klapstuk van de viering moet de demonstratiewedstrijd jssen Tjoba en Borgerhout worden. Aanvankelijk was het de doeling de Nederlandse topploeg Deetos uit Dordrecht te rikken, maar omdat dit weekeinde de competitie start, was dat iet mogelijk. Borgerhout kan toch voor het nodige spektakel zorgen. Afge- inen seizoen werd het kampioen van België en tweede in de rijd om de Europacup. De wedstrijd begint om 16.00 uur en aat onder leiding van Gilbert Gilles, de internationale scheids- chter uit Antwerpen, geassisteerd door de grensrechters Al- irtLekens uit Gent en Rinus de Doelder uit Terneuzen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllll Van onze correspondent HKANT - Zondag wordt in Heikant de 17e Grote Prijs van cikant verreden voor amateurs en junioren. In totaal komen lil honderd renners aan het vertrek. De junioren bijten het lits af. Het wielercomité Heikant is opnieuw in geslaagd een intrekkelijk deelnemersveld in de start te krijgen van de urlijkse Grote Prijs. Vijftig nateurs hebben ingeschre- Dit jaar geen Wim de laai aan de start die deze «dstrijd al vele keren op zijn aam heeft geschreven. De jcelaar maakt echter geen eel meer uit van het ama- lurkorps. Toch komen er heel at Zeeuwse renners aan de lart. Ab Verplanke, Cees Spaans, Bijvank, Werner Wieme, or Vervaet, Cees Vleugel, ickie van der Horst, Rinus erboom en Karei van Goe- lem moeten hoge ogen kun- m gooien. Ze krijgen tegen- and van onder andere crite- «mspecialist nummer één: to Appeldoorn, de te klop- tn man in Heikant, de ge tal jaren voor me. Het liefst wil ik die doorbrengen bij-, PSV. Ik heb het in Eindhoven ontzettend naar mijn zin. Mij") contract loopt af. Maar waar kan ik in Nederland beter zit ten? Nergens toch. Het buiten land? Nou, alleen als je een ge weldige klapper kan maken. Maar dat zie ik nog niet ge beuren. Daarom wil ik het liefst in Eindhoven blijven. De sfeer is uitstekend. De disci pline is aangetrokken. Jan Ro ker is daar in Korea mee be gonnen. Bovendien is de con currentie moordend. Als je slechts speelt, staan er meteen) drie of vier klaar om je plaats over te nemen" Daar is Ton Lokhoff er dus. een van. Maar de middenvel der houdt zich rustig. Is niet van plan de kop in de wind te gooien en wacht op zijn kans. „Reker heeft gezegd dat ik dit seizoen heus wel aan spelen:' toe kom", accepteert Ton Lok hoff de bank, „en dat ver wacht ik ook. Alleen, ik hoop' niet dat het te lang gaat duren. Want in feite is het nieuw voorn me. In mijn begrinperiode bU;" NAC heb ik wel eens reserve1 gestaan. Daarna eigenlijk'' nooit meer. Maar ik moet het accepteren. Zo simpel is dat". [lllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIII" T14 broeders Van de Klundert en Van 't Geloof. De amateurs vertrekken om 15.30 uur. Zij moeten 24 ronden afleggen hetgeen neerkomt op 100 kilometer. De start en de finish zijn in de Julianastraat gevolgd door de Lekenstraat, Magdalenastraat, Ellestraat, Vilainlaan en terug naar de Julianastraat. De junioren starten hun koers om 13.30 uur. Zij rijden 40 kilometer (14 ronden). Streekfavoriet is Eric Vereec- ken uit St. Jansteen. Verder zijn Patrick Tolhoek, Conno van de Sande, Evert Verplan ke, Bennie de Wever, Mario Rammeloo en Patrick de Roeck in staat om een ere plaats in de wacht te slepen. Ook in deze categorie moet veel tegenstand verwacht worden van de Brabantse ren- Van onze sportredactie AXEL - Op het Smitschorre- circuit in Axel wordt woens- ig 31 augustus de laatste mo torcross voor amateurs in dit eizoen gehouden. In actie ko len de niet-licentiehouders in le categorieën 80,125,250 en 500 cc. De organisatie is in handen van de stichting RES (Recrea tieve Exploitatie Smitschorre). Eerder dit seizoen werden er op het Axelse circuit negen crossen voor amateurs en ne gen voor de licentiehouders - om de RES-trofee - gehouden. De wedstrijden woensdag be ginnen om 18.00 uur en de toe gang is gratis. Van onze sportmedewerker IS VAN GENT - HW'24 heeft een knappe 1-5 zege behaald in «n vriendschappelijk duel in en tegen Yerseke. AZVV wist ge- i)ke voet met Breskens te houden (1-1) en Axel won met 1-2 van lulsterloo. Terneuzense Boys versloeg verrassend een niet op olie sterkte spelend Sluiskil met 0-2. YERSEKE-HVV'24 1-5 mend seizoen als speler-trai- tor rust een gelijk opgaande ner bij Hulsterloo actief zal irtij met in de beginfase een sterker Yerseke. Uit een "ije trap van Lucas van de wrde kwam HVV'24 in die sriode op voorsprong. Na rust in duidelijk sterker HVV'24, it een hoog tempo speelde. 1 een eigen goal van Yerse- s-speler Wies Boone liep fW'24 naar 0-5 door doel- mten van Peter Tuin (vrije 7p), opnieuw Lucas van de '«orde en Carlo Cleyman. taeke scoorde in de slotfase gen via Johnny Vette. AZVV - BRESKENS 1-1 - to leuke en aantrekkelijke "'ij voetbal. In de eerste 'ft een beter Breskens, dat a' gelukkig op voorsprong "am toen Jan van Drongelen 'bal in eigen doel schoot. Na ■t had AZW het beste van - sPel, creëerde zich ook di- ïse kansen, maar wist er "hts één van te benutten. was Gerard Maas die de "ijkmaker scoorde. HULSTERLOO-AXEL 1-2 - «e wedstrijd gold tevens als beheidswedstrijd voor Axel- Wer Edy de Witte, die ko zijn. Na een half uur aan Axelse zijde meegespeeld te hebben, werd hij in de bloe metjes gezet. De wedstrijd kenmerkte zich door snelle balwisselingen en een hoog tempo. Voor rust was Hulster loo iets beter, maar het kon niet scoren. In de tweede helft kwam Axel op voorsprong via Mels Verhelst, maar niet lang daarna scoorde Danny van Acker uit een strafschop de gelijkmaker. Het was Fonny Verstraeten die de winnende treffer voor Axel liet aanteke nen. SLUISKIL-TERNEUZEN- SE BOYS 0-2 - Een niet com pleet Sluiskil heeft de winst aan een feller Terneuzense Boys moeten laten. Qua veld spel ontliepen de ploegen el kaar niet veel, alleen de be reidheid aan Terneuzense Boys-zijde om voor iedere me ter te knokken, was groter. Rij an Wilting zorgde voor een 0-1 ruststand en in de tweede helft was het Mare de Kunder die de eindcijfers op 0-2 be paalde. Van onze sportmedewerker bRNEUZEN - Zaterdag 27 augustus start vanaf elf uur op de 'oen zes en zeven van het Zuidersportpark te Terneuzen het aWpioenschap zomeravondvoetbal van Zeeland. organisatie van dit evenement is in handen van het rayon "neuzen en de deelnemende ploegen zijn Mistrappers, Ter- suzen; ONA/SU, Sas van Gent; Het Koper Galjoen, Middel- ^g; PTT, Goes; RWS, Vlissingen en Koninklijke Zeelandia, '«ikzee. „Ik hen een pure democraat''. door TON KOOMEN SAS VAN GENT - Wie Marquinie zegt, zegt Corn Boys. Wie Corn Boys zegt, zegt Marquinie. Leon Marquinie en Corn Boys zijn immers één. Al 25 jaar lang loopt Leon Marquinie, de 58-jarige Sasse- naar in hart en nieren, zich het vuur uit zijn sloffen voor Corn Boys, de Sasse voetbalvereniging waar bij hij al 25 jaar de voorzittershamer hanteert. Marquinie zal dit jubileum niet onopgemerkt voor bij zien gaan. Vanavond, vrijdag 26 augus tus, wordt hij in het zonnetje gezet in het bedrijfsrestaurant van de CPC, het bedrijf waar Corn Boys nauwe banden mee onderhoudt. Er zal hem een welverdiende receptie worden aangeboden - aanvang 19.30 uur - door het bestuur van de Sasse vereniging. Marquinie belandde 25 jaar geleden vrij onverwacht op de voorzitterszetel. „Ik was koud veertien dagen lid van Corn Boys. Mijn vader was gek van voetbal en een trouw aanhan ger van de Sasse club. Ik ging wel steeds naar de wedstrij den kijken, maar werd er eigenlijk door Camiel Verhelst nauw bij betrokken. Dat ge beurde in het Brabantse Woensel. Ik zal het nooit ver geten. Ik had verkering in Den Bosch, mijn vrouw komt daar vandaan en toen Corn Boys in Woensel tegen Woenselse Boys een beslissingswedstrijd moest spelen voor promotie naar de tweede klas van de KNVB, was ik erbij. Corn Boys leek kansloos, stond met 5-3 achter, kwam terug tot 5-5 en scoorde in de laatste seconden de winnende treffer. Heel Woensel stond aan de grond genageld, maar ik ging als een gek de lucht in. Dat vestigde de aandacht van Camiel Verhelst op me, die vroeg of ik bij Corn Boys in het bestuur wou komen. Ik heb de zaak even in overwe ging genomen en heb ja ge zegd. De eerste bestuursverga dering - ik was net zo'n twin tig minuten afwezig - werd ik tot voorzitter benoemd. Dat gebeurde tijdens mijn afwe zigheid. En ik hanteer de voor zittershamer nog steeds met veel plezier", zegt Marquinie, arbeidsconsulent bij het Ge westelijk Arbeidsbureau in Terneuzen, waar hij al 38 jaar werkzaam is, waarbij zijn speciale zorg uitgaat naar de gehandicapten. Hij is al jaren lang secretaris van de AVO, de gehandicaptenvereniging. Marquinie is toch op vele fronten actief. Zo is hij wet houder van onder andere sportzaken in Sas van Gent en bracht hij onlangs tijdens de gemeenteraadsverkiezingen 'zijn' Gemeentebelangen Groot Sas met vijf zetels in de raad. „Geloof me echter maar, dat Corn Boys op geen enkele manier voorgetrokken wordt. Ik ben een pure democraat. Ga alle sportverenigingen in Sas regelmatig af en probeer ieder gelijke rechten te geven. Het is echt goed te combineren, het voorzitterschap van Corn Boys en de politieke functie binnen de gemeente". Marquinie voelt zich uitste kend thuis bij de Sasse vereni ging. Betreurt het nog steeds dat Corn Boys zo ver buiten de bebouwde kom voetbalt op sportpark De Valcke. Heeft nog dikwijls heimwee naar het terrein onder de rook van de CPC-fabriek. „De aanleg van dat sportpark op die plaats is destijds een politiek verkeerde beslissing geweest. Maar ja, dat is niet meer onge daan te maken". Marquinie prijst zich vooral gelukkig met de uitstekende samenwerking binnen het Corn Boys-be stuur. „Er wordt mij wellicht wel eens wat dictatoriaal ge drag verweten, maar dat is al- lêrminst juist. Ga maar eens na hoeveel bestuursleden er bij Corn Boys al tien, vijftien of twintig jaar zitten. Het is een hecht team. En dat werkt fijn". Marquinie is vele uren langs de lijn te vinden bij de Sasse vereniging. Steekt er veel vrije tijd in. „Dat is alleen mogelijk dankzij de medewerking van mijn vrouw. Die heeft net als ik een warm hart voor de club. Alleen is zij er bij de wedstrij den niet altijd bij. Ze kan het niet opbrengen. Heeft teveel last van de ze nuwen, maar ze doet veel voor Corn Boys. Ze staat aan het hoofd van de schoonmaak ploeg van tien vrouwen, die de kantine en bestuurskamer schoon houden. Elke maandag worden de vergaderingen van de technische commissie bij mij thuis gehouden. Dat is een traditie en mijn vrouw zorgt steeds voor een goede soigne ring. Dat doet me deugd", zegt Marquinie, wiens zoon Frans als keeper onder de lat staat in het tweede team van Corn Boys. Marquinie vecht voor zijn Corn Boys. Is er in geslaagd een kerngezonde jeugdafde ling op te bouwen. „De opvang van de jeugd is belangrijk. Is bij Corn Boys uitstekend ver zorgd. Bij elk jeugdelftal staan twee begeleiders klaar. Daar zijn we trots op. Blij ben ik ook met de voortreffelijke band die we hebben met de CPC. Corn Boys is tenslotte ont staan uit de personeelsvereni ging van CPC". Marquinie weet nog van geen ophouden. „Zo lang de samenwerking in het bestuur zo perfect is, zo lang we de kar zo goed trekken met z'n allen, zet ik door. Ik doe het met ple zier en weet me gesteund door mijn vrouw", zegt Marquinie, die zich het wel en wee van ieder Corn Boys-lid persoon lijk aantrekt. Dat dat op prijs gesteld wordt zal Marquinie van avond ongetwijfeld merken tijdens de receptie, die zeer druk bezocht zal worden. Leon Marquinie en echtgenote. Marquinie geeft al 25 jaar zijn beste krachten aan Corn Boys als voorzitter van de Sasse voetbalvereniging. FOTO WIMKOOYMAN i toernooi CVC Van onze volleybalmedewerker CLINGE - Zaterdag 27 augustus houdt de Clingse Volleybal Com binatie (CVC) zijn tiende internationale volleybal toernooi. Dit toernooi past bij veel teams uit stekend in hun trai ningsprogramma, zodat het niet vreemd is, dat de organisatie zelfs een vijftigtal teams kan ver welkomen. Vanaf negen uur 's morgens zullen de vol leyballers hun trainin gen in praktijk kunnen brengen op het terrein van de voetbalvereniging Clinge. Sinds jaar en dag is dit toernooi enorm sterk bezet. Teams uti België, Brabant, maar ook van eigen bodem, proberen de laatste onef fenheden uit hun spel te verwijderen. CVC heeft veel medewerking ge kregen van de plaatselij ke voetbalclub en van de judoclub om dit toernooi te organsiseren. Onder de deelnemers bevinden zich De Sterre, Attack, YVC en veel teams uit de BeVoBo Hulst. Het toer nooi draagt namelijk een recreatief karakter. jnlllllllllllllintlüilllllllllllllllllllllllllllllüiilf. Leon Marquinie, de jubilerende voorzitter van Corn Boys, tijdens een bespreking met de lagere elftallen als voorbereiding op de competitie in de Corn Boys-kantine. FOTO WIMKOOYMAN Van onze sportredactie AXEL - Volop pech was er woensdagavond op het Smitschorrecircuit in Axel voor Eduard van de Klooster. In de laatste wedstrijd van de strijd om de fel begeerde RES-trofee, wilde de crosser uit Kapellebrug nog eens ouderwets vlammen in de 500 cc-klas, waarin hij zich het gehele seizoen al oppermachtig getoond had. Een ongelukkige valpartij in de vierde ronde van de eer ste manche - hij lag §an de lei ding op dat moment - kwam Van de Klooster echter ten val. De dokter constateerde ge scheurde enkelbanden en de onfortuinlijke Zeeuwsch-Vla ming moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij zal ongetwijfeld geruime tijd op non-actief staan. De RES-trofee, die hij ech ter toch al gewonnen had, werd door wethouder van sportzaken Piet Apers van Axel alsnog uitgereikt. In het dagklassement ging bij het ontbreken van Van de Kloos- HUIIIllllllllllllllllllllltlllllllllllllllIlllllilllllIlllllllllllIIMIIIIIIIIIII8IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIIItll Van onze zwemmedewerker |®EK - In het recreatiegebied Braakman wordt zater- aanvang een uur, 'Braakman-race, een lange- 'bizwem wedstrijd over "m 2000 meter, gehouden. De 'leniging De Braakman jje't dit jaar de wedstrijd ingesteld voor leden van 'lenigingen van buiten Zee- Of die clubs daarvan ge- 'k zullen maken, is nog sar de vraag omdat er ko- 'nd weekeinde veel lange- snwedstrijden in Nederland arden gehouden. In ieder ge- Beeft Marcel GrUndman van Laga uit Zeist ingeschre ven op het onderdeel school slag. Hij moet in staat worden geacht o«ft Wim den Engels man en Patrick Braam goed partij te geven. Op het onder deel vrije slag zullen Els van Haelst en Jannine Goethals weer verbeten om de zege strijden. Bij de heren is Rob Geervliet de te kloppen man. Dat geldt op het onderdeel schoolslag voor Sandra Ver- donck uit IJzendijke. Bij de jongens en meisjes onder de 12 jaar hebben ook enkele niet- Zeeuwen ingeschreven, waar door de wedstrijd wellicht een ander verloop krijgt dan afge lopen weekeinde in de Ganze- trek. De standen voor de Zeeland-be ker zien er als volgt uit: Vrije slag heren: 1. Arco Wagenvoort, De Ganze 1.32.29; 2. Tonnie Vinke, Scheldestroom op 2.22; 3. Peter Claes, Bruinvis op 2.23; 4. Freddie Simpelaar, Scheldestroom op 5.09; 5. Hans Murre, Schelde op 5.18. Schoolslag heren: 1. Wim den En gelsman, Otters 1.50.04; 2. Wies van de Berghe, Bruinvis op 7.34; 3. An ton Thoen, Koewacht op 8.23; 4. Henk Bondewel, Scheldestroom op 13.03; 5. Mario Willaert, Bruinvis op 17.02. Vrije slag dames: 1 Janni ne Goethals, Bruinvis 1.32.05; 2. Els van Haelst, Bruinvis op 12 secon den; 3. Nicole van Haelst, Bruinvis op 1.37; 4. Mrianda de Zeeuw, Scheldestroom op 9.28; 5. Ester Haak, Otters op 9.37. Schoolslag dames: 1. Sandra Verdonck, Schel destroom 1.58.25; 2. Mariette van Kleven, Luctor op 4.11; 3. Ingeborg Schauwvliege, Bruinvis op 9.30; 4. Ellis Hamelink, Schelde op 10.23; 5. Linda Thoen, Koewacht op 1.4.49. Op deze wedstrijd zal Edwin de Causmaecker zijn rentree maken na een afwezigheid van vele maanden vanwege een hardnekki ge blessure. UMlIHUHMMUUIIMIMUVIUMIUIIIIUIWVUfRM'IIUUIUMIUMII'M'UI'UU'MlMlIIIIIHt" ■IHIIIMIHIIIVI" ter de winst nu naar Gerry Franken uit het Brabantse Zegge, op de tweede plaats ge volgd door de Belg Franky van Eecke. Beide crossers leg den op dezelfde plaatsen be slag - achter Van de Klooster - in het eindklassement van de RES-trofee in deze categorie. In de 250 cc-klas bleek Lie ven de Vijlder weer een klasse apart. De Vijlder, die de laat ste avond van de strijd om de RES-trofee geen concurrentie had van Pascal van der Kelen (de Axelaar was ziek en kwam niet aan het vertrek) won moeiteloos met grote voor sprong in beide manches. Hij nam ook de RES-trofee mee naar huis. Tweede plaats in het dagklassement was voor de sterk rijdende Martien Jansen uit Sluiskil, die in de slotfase een verbeten vechten de Gino de Jonghe naar het derde plan had kunnen vewij- zen. De strijd in de 125 cc-klas was weer bijzonder boeiend. Ronnie Walhout uit Terneu zen en de Belg Alain Roels knokten niet alleen om de ere plaatsen in het dagklassement, maar eveneens om de top- plaatsen in de strijd om de RES-trofee (onbetwist over acht wedstrijden in totaal). Ronnie Walhout bleek in beide manches over het rapste eind- werd in beide reeksen nipt ge klopt. Fraaiq prestatie leverde ook Adwin Cortvriendt, de Axelaar die als derde finsihte in het dagklassement. Woens dag 31 augustus staat de laat ste cross van dit seizoen voor de amateurs, de niet-licentie- houders op het programma. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur en de toegang is gra tis. UITSLAGEN DAGKLASSE MENT: 125 cc: 1. Ronnie Walhout, Terneuzen, 2. Alain Roels, België; 3. Adwin Cortvriendt, Axel; 4. Bart Raes, België; 5. Frank van Kruys- sen, Kloosterzande. 250 cc: 1. Lie ven de Vijlder. België; 2. Martien Jansen, Sluiskil; 3. Gino de Jonghe, Axel; 4. Erwin Adam, Westdorpe; 5. Geert Thijs, België. 500 cc: 1. Gerry Franken, Zegge; 2. Franky van Eecke, België; 3. Jaap van Ta- tenhove. Hoek; 4. Walter Haantjes, België. EINDSTANDEN RES-TRO FEE: 125 cc: 1. Ronny Walhout, Terneuzen, 2. Alain Roels, België; 2. Jacky de Paepe, Schoondijke; 4. Frank van Kruyssen, Kloosterzan de; 5. Marlon Hemelsoet, Westdor pe. 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, Bel gië; 2. Pascal van der Kelen, Axel; 3. Gino de Jonghe, Axel; 4. Martien Jansen, Sluiskil; 5. Hans Kolijn, Terneuzen. 500 cc: 1. Eduard van de Klooster, Kapellebrug; 2. Franky van Eecke, België; 3. Gerry Fran ken, Zegge; 4. Walter Haantjes, België; 5. Jaap van Tatenhove. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Maandag 5 september gaat de Sasse zaal voetbalcompetitie weer van start. Competitieleider Dolf Tiggel- hoven heeft twee nieuwe ploegen mogen inschrijven. In de tweede klas zijn Racing White 4 en De Rijnvaert 2 nieuwko mers. Daarmee is het totale aantal ploegen in het rayon Sas van Gent op 26 gekomen. Veertien teams komen in de tweede klas uit en twaalf ploe gen vormen de eerste klas. Zo als dat vorig seizoen ook het geval was, zal er op maandag avond en dinsdagavond van half zeven tot elf uur gevoet bald worden en wordt er re gelmatig op donderdagavnd na tien uur nog een wedstrijd uit de tweede klas gespeeld. De eersteklassers spelen hoofdzakelijk op maandag. De eerste bekerronde wordt maandag 3 en dinsdag 4 okto ber gehouden. Voor die ronde zijn de regioploegen Fabricom 1 en Racing White 1 evenals de kampioen uit de eerste klas Corn Boys en bekerwinnaar FC RRS vrij. De indeling van de klassen in Sas van Gent ziet er als volgt uit: Eerste klas: Corn Boys 1, Philippine 1, CPC 1, Racing White 2, De Gravin, FC RRS, Deho'80/Maas 1, De Rijnvaert, Fabricom 2, IZV, FC Molenkreek en FC Reseda. Tweede klas: Corn Boys 2, De- ho'80/Maas 2, ONA/SU, Ra cing White 4, Philippine 2, Philippine 3, CSM, FC Molen kreek 2, Racing White 3, CPC 2, Corn Boys 3, Corn Boys 4, De Rooien Oedt en De Rijnvaert 2. Maandag 29 augustus gaat in Axel de zaalvoetbalcompe titie weer van start. In de eer ste klas komen 12 teams bin nen de lijnen en in de tweede klas 15. In de eerste klas komen de teams van 't Wapen van Axel, De Maayer, Den Hamer, Don kere Wolk, Moy Fa, Deto, Dax, Groovy, De Waal, Primus, Van Westen en AZVV uit. El Sombrero, vorig seizoen een topper en Axel 1 trokken zich terug. In de tweede klas debuteren enkele teams. Groosman/ Smulders, Kota Radja, Kerck- haert en Le Feber zijn nieuw komers. Verder spelen in deze groep Wilton, Broomchemie, HCG, Axel, Markt Boys, 't Wapen van Axel/Kesbeke, Dieleman/Schepper, La Bour se, Doelder, Haak en Snel- dienst. De laatste comepetitie- dag is geprogrammeerd 23 mei 1984. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Het Poolse Pogon, dat zondag aantreedt in het toernooi van het Goese Volharding, maakt een toer- nee door Nederland en België, mede tot stand gekomen door contactpersoon Lou Traas uit Goes. Aan zijn contacten - in oktober is Traas nog in Polen geweest - is het te danken dat dit sterke Poolse team op het Volharding-toernooi aanwezig is en dat het in actie kan ko men tegen topploegen uit Ne derland en België. De Polen komen vrijdag 26 augustus aan en spelen dan 's avonds tegen de herenselectie van EMM. Zaterdagavond spelen ze in Hoboken tegen de Belgische topclub Sasja. Zon dag in ons toernooi en maan dag treden ze aan tegen Neer- pelt, de kampioen van België. Dinsdag zijn ze te gast bij de Nederlandse kampioen Vlug en Lenig en woensdag sluiten ze hun toernee af tegen Her mes, de ploeg waar de Zeeuw Ron de Jonge keept", aldus or- Volharding mag zich geluk kig prijzen met dergelijke contacten, want mede door dit Poolse team zal er handbal op hoog niveau worden gespeeld zondag 28 augustus tijdens het toernooi van Volharding in sporthal De Stenge te Hein- kenszand. NieuwelingK GEENSE Ter neuzen reed in het Belgische De Klinge naar een achtste plaats. De zege was voor de Belg pascal Fauconnier. Het aantal vertrekkers bedroeg 27. In datzelfde De Kiigne was er een veertiende plaats voor FREDDY DE MUYNCK bij de junioren. Peter Raeymakers was de snelste van de 19 deel nemers. JOS VAN BAAL fietse als negende over de streep in de juniorenwedstrijd in Aart-

de Stem | 1983 | | pagina 9