Toernooizege van Els Ars J$4 JP»1/ Ongelukkige val van Jan Raas WIE-DEGRADATIEREGELING KNVB Zege Tim van Dijk Winst Clinge r A er Oostburg eerste in Hoofdplaat-toernooi IplNSDAG 23 AUGUSTUS 1983 nre fwFMsncrU ^^■idagen [erneuzen ■e& TRIMKOERS HENGSTDIJK Oefenduels Sport in 'I kort Wielerkoers in 's-Gravenpolder gaat niet door Pim Dohmen wint surfwedstrijd Sjaak de Kok aan leiding TOERNOOIVOETBAL &fCi T14 PAGINA SPORT 2 Van onze term ïfiOES - Els Ai Ibehaalde opni Imiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiiimminimummmimmiiiiimmmimmimurn Van onze tennismedewerker DOES - Els Ars uit Ovezande Ibehaalde opnieuw een toer- Loizege. De Zeeuwse D-kam- pioene won zondag het D- toernooi, georganiseerd door tennisvereniging 't Halve Maantje te Goes. De Zeeuwse L-kampioen bij de heren, Jan Loense (eveneens uit Ovezan- )e), kon zijn succes niet voort uien, want hij verloor de fi- iale van TSI-speler Hans lerhaagen. Voor Els Ars verliep het toernooi, dat voor de tweede maal werd gehouden, zoals was voorzien. Als eerste ge plaatste bereikte zij zonder ai te veel problemen de halve fi nales via een forse zege op Corry van Dale (6-0 6-1). Ook Janny Traas uit Waarde, als vierde getipt, kwam in de hal ve finales, via een driesets- partij tegen Ria van der Lin den (3-6 6-3 6-2). De confrontatie tussen Ars en Traas liet geen enkele twij fel bestaan over de aspiraties van Ars. Met ruime cijfers (6-1 6-1) werd zij finaliste. De TSI-speelster Conny van der Vloet schakelde in de kwartfinales Marion de Bour- graaf (6-1 6-0) uit. In de halve finales sloeg zij de als tweede geplaatste Joyce Scholten uit het toernooi (6-3 7-5). In de finale tegen Ars bood Van der Vloet goed tegen stand, doch kon niet verhinde ren dat Els Ars aan het langste eind trok (7-6 6-2). Na de uitschakeling van Ed Joosten (als zevende geplaatst) nam Goense de plaats in van de als tweede getipte Marco Leon Moelker door hem met 7-6 6-2 te verslaan. Hans Ver- haagen, eveneens ongeplaatst, bereikte de finale na overwin ningen op Jacco Nieuwenhuij- ze (6-2 6-0), Alex Greeve (7-5 7-6) en Koen Nobels (3-6 6-4 6-1). In de finale won Verhaa- gen met 6-3 6-1 van Goense. Uitslagen finales dubbelspelen: herendubbel: Goense/Verhaagen- De Vries/Wolfert 6-4 6-0; dames- dubbel: Van Dijk/Luitwieler-Van Dale/Scholten 6-4 1-6 6-3; ge- mengddubbel: De Vries/Iwema- Springer/Springer 6-4 0-6 6-3. ^iiiiiMiiimmmmmmmmmiiimmiimmmmmmimwimmiimmiimmmiimmimmmiimiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmimmmmmmmmmmmmmmiMmmmmmmmmHimmiimMfflmmmmmmiifmmmmmmmmmmmmmmmimiiMimHmm. SBSE WINNAARS IN TOERNOOI letscross anto- van il te itulen mene iders noot- 11 jnder inwij- n het 1 en arleg- mstig i van Wet- stuur. Van onze hockeymedewerker JULST - Tijdens het 25ste Reinaert-toernooi van [de hockeyvereniging Rapide uit Hulst maakten de Engelse ploegen de dienst uit. Bij de heren won het .erste team van Harrow en bij de dames trok Pennbrokeshire aan het langste eind. Het toernooi, dat sfeervol en sportief verliep, startte zater dag 20 augustus om tien uur en zondag om half vier kon wedstrijdleider Hans Andela de finalisten bekend maken. Bij de heren kwam het ster ke Engelse Harrow pas na een beslissingswedstrijd tegen het goed voor de dag komende Middelburg in de finale. Te genstander was Pelikaan uit Roosendaal. In de finale ble ken de Engelsen over een bete re ploeg te beschikken. Vlot werd het door treffers van Lloyd Wood 2-0. Pelikaan kwam door een strafpush van Jeroen Tielen terug tot 2-1. Vlak voor het rustsignaal scoorde David Hughes 3-1 voor Harrow. Na de veldwis- seling bleef Harrow domine ren en vijf minuten voor tijd besliste Sunny Soor de strijd definitief door voor 4-1 te zor gen. In de strijd om de derde en vierde plaats won Antwerp verdiend met 1-0 van Middel burg. De winnaar van vorig jaar, Gemert, eindigde deze keer op de dertiende plaats. Bij de dames was het hele maal een buitenlands onder onsje. Het Belgische Antwerp mocht het opnemen tegen Pennbrokeshire, dat Anne- Isabel van Poelje als gast- speelster in zijn midden had. Zij was het, die de score na vijf minuten opende voor de En gelse dames. Na de hervatting scoorde Penny Summes 2-0 voor Pennbrokeshire. Deze voorsprong kwam niet meer in gevaar. In de strijd om de derde en vierde plaats won Rapide 2 verrassend van Capelle aan de IJssel. Eindstanden: heren: 1. Har row 1, 2. Pelikaan, 3. Antwerp, 4. Middelburg, 5. Hoorn, 6. Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - Traditiege- Irouw mocht de Terneuzense jietscrossvereniging weer een ot aantal rennertjes in schrijven voor de wedstrijd op [lie snelle baan aan de Bella- mystraat. Door de grote toe- iop kon de organisatie over gaan tot een scheiding tussen jongens en de meisjes. Ple gen dezen gewoonlijk geza menlijk te rijden, nu streden He zogenaamde „Powder lifts'* in eigen groepen. Dat ook zij dan hun „man- Jietje" kunnen staan, bewezen p tijdens de wedstrijden. Bij jongens gold eveneens een Indere dan de gebruikelijke De leeftijd van de dag bas hier geldig, iets wat de jtrijdvaardigheid ten goede wam. UITSLAGEN: JONGENS: 5 Lr: 1. Rutger van Anrooy, 2. Bart Schilt, 3. Michel Dey. 6 jaar: 1. indré de Vin, 2. Jimmy van der 3. Jody Jansen. 7 jaar: 1. hartijn van Poecke, 2. Mike de lidder, 3. Barry de Waal. 8 jaar: 1. Michel Schelkens, 2. Sancho Lern- Bout, 3. Francesco Hermans. 9 jaar: [Barry de Rijcke, 2. Ko Wisse, 3. [erge Zijlstra. 10 jaar: 1. Daniël Dobbelaar, 2. Walter Finze, 3. Ti- fcothy Sittrop. 11 jaar: 1. Pascal de Ridder, 2. Michel de Ridder, 3. Ro bert de Smet. 12 jaar: 1. Nice leyaert, 2. Andy de Meester, 3. Ri- prd Maas. 13 jaar: 1. Sandy de Muynck, 2. Barry Dallinga, 3. Gui- lovande Wiele. 14 jaar: 1. Johnny JeJongh, 2. Marco Uytdenwilligen lEric Ploegaert. 15 jaar: 1. Danny ie Muynck, 2. Michel de Jaeger, 3. lohn Adriaansen. 1 MEISJES: A (5 en 6 jaar): 1. Ta lk Uytdenwilligen, 2. Wendy lerhelst, 3. Elana Harms. B (7,8 en ■jaar): 1. Cindy Roeland, 2. Clau- laDey, 3. Lydia de Vin. C (10,11 en B jaar): 1. Monique Wisse, 2. Sa- jantha de Waal, 3. Sandra van de lelde D (13,14 en 15 jaar): 1. Moni- Tue Schouten, 2. Marcia Bosten, 3 tarin Taillie. iel. TW ,80 ,41 01 1,61 21 ,81 itIËTTE ZOETE WEIJ leen wedstrijd voor dames leuwelingen in Aalst en be- l»alde daar een 11e plaats. Op wielerbaan in Oudenbosch |erd zij zondag 2e in het alge- leen klassement van een om- ïumkoers achter Monica de faal uit Gouda. De deelneem- ]ers waren geselecteerd van p Nederlandse wielerbanen. IF0NS WIJDEVELD werd P zijn ploeg van de wieler fan Oudenbosch 2e. De ploeg fn de wielerbaan Sloten ze- pierde. «KICK TOLHOEK werd linde Omloop van de Krim- pnerwaard. Hiervoor gingen 10 junioren van start. Eerste N Joost van Adrigem W), die de 113 km aflegde |2uur 26 RONNIE DE JON- 1 werd 20e. De Middelkam- ps legden beslag op de derde |aats in het ploegenklasse- fiTOINE GOENSE was de Pste van de 110 nieuwelin- |n> die in Nispen een koers |er 60 kilometer reden. Een Ï,1* P'aats was er voor JO- F VAN SCHAIK. In Spij- tese finishte PATRICK t. HOEK als vierde, MAR- f'OpNST werd twaalfde I ETER KANT achtste. ZOW (Nijmegen), 7. Olympia, 8. Capelle aan de IJssel, 9. Ra pide oud-leden, 10. Pennbro keshire, 11. Rapide 2,12. Rapid Temse, 13. Gemert, 14. Beau- vais, 15. Rapide 1, 16. Terneu- zen, 17. Goes, 18. Harrow 2, 19. Push Breda, 20. Zeeuwse jeugdselectie; dames: 1. Penn brokeshire, 2. Antwerp, 3. Ra pide 2, 4. Capelle aan de IJssel, 5. Rapide 1, 5. Zeeuwse jeugd selectie (vorig jaar winnaar), 7. Gemert, 8. Olympia, 9. Rapid Temse, 10. Middelburg, 11. Goes, 12. Beauvais, 13. Push Breda. Een speler van Temse (midden voor) snijdt door de defensie van Rapide. FOTO MM KOOYMAN OUDENBOSCH - Jan Raas is gisteravond in de profkoers van Oudenbosch zo ongeluk kig ten val gekomen, dat hij de strijd moest staken. De Zeeuw klaagde na afloop over pijn in zijn rug. Vandaag zal zijn fy siotherapeut pas de ernst van de blessure kunnen vaststel len. Op het moment dat Raas na een bocht wilde aanzetten, brak zijn pedaal. Daardoor be landde de Nederlands kam pioen in de dranghekken. Vanwege het natte wegdek liep hij geen schaafwonden op, maar de pijn in zijn rug was zo hevig, dat hij besloot uit koers te gaan. De uitslagen: profs: 1. Eric Vande- raerden (Belg) 80 km in 2.12.15, 2. Leo van Vliet (Oudenbosch), 3. Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge), 4. Sean Kelly (Ierl), 5. Bert Oosterbosch (Oudenbosch), 6. Jac van Meer (Wouw), 7. Frits Pirard (Dorst), 8. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque), 9. Gerrie van Gerwen (Olland), 10. Theo Smit (Zwanenburg), 11. Mario van Vlim- meren (Hoeven), 12. Stefan Rooks (Heer- hugowaard), 13. Hans Langerijs (Wad- dinxveen), 14. Jac van Hooydonck (Wernhout), 15. Eric McKenzie (NZ1), 16. Johan Lammerts (Bergen op Zoom), 17. Fons van Katwijk (Oploo), 18. Wies van Dongen (Breda), 19. Aad van den Hoek (Dirksland), 20. Piet van Katwijk (Op loo), 21. Vester Aarts (Kruiningen), 22. Jos Lammertink (Wierden), 23. Emiel Kerstens (Rijsbergen), 24. Jan Jonkers (Oud-Gastel), 25. Jos Schipper (Kwaden- damme), 26. Peter Winnen (IJsselstein), 27. Co Moritz (Badhoevedorp), 28. Jan Aling (Bladel), 29. Rudy Dhaenens (Belg), 30. Kim Andersen (Den). Junioren: 1 Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer) 60 km in 1.23.34, 2. J Sienders (Zwijndrecht) 3. J Pemen (Rijsbergen), 4. P Bol (Hoeven), 5. C van Rijen (Hoeven), 6. E van Ginneken (Schijf), 7. P van der Klundert (Hoogerheide), 8. T Kampen (Veldhoven), 9. E Nieuwenhuis (Zoeter- meer), 10. K Hopmans (Hoogerheide), 11. J Verbeek (De Lier), 12. D Dekker (Hoo- geveen), 13. R van Nij natten (Hoeven), 14. J van Dijke (Tholen), 15. K de Bont (Klundert), 16. A Meesters (Roosendaal), 17. K Zagers (Standdaarbuiten), 18. D van de Breggen (Berkel), 19. F van de Leur (Roosendaal), 20. H Oomen (Etten- Leur). HENGSTDIJK - Zaterdag 27 augustus kunnen de trimmers weer aan de slag tijdens de kermiskoers van Hengstdijk. Er zal worden gestreden om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook de dames komen aan het vertrek. Om 12.30 uur gaan de dames van start. De dame, die het eerst over de streep bolt, mag zich kampioen van Zeeuwsch- Vlaanderen noemen. De C- trimmers vertrekken om 13.30 uur voor een koers over 40 ki lometer. Om 14.30 uur worden de A- trimmers weggeschoten. An dre Geers is de te kloppen man. Favorieten zijn verder de gebroeders Dubbeldam, René Heyboer, Ceriel Hoefna gels en Patrick Leliaert. Mo gelijk verschijnt ook Richard Buckacki in Hengstdijk. Van onze sportmedeiverker Uw"i De Prom°tie- en degradatieregeling, KNVB-amateurvoetbal, die geldt voor ted6,fcien 1989~1984> 's vastgesteld. In de L^a aS A van het zaterdagvoetbal - hierin n AZVV en Hoek - promoveert de kam- tb ?3nr eerste klas van het zaterdag- nip.' laagst geklasseerde ploeg moet een n{ 'eru£ d°en naar de derde klas en het dat eindigt op de voorlaatste plaats, lede'ti n ,<>gen He voorlaatste teams uit de n.L ,as en de tweede klas C voor twee de tweede klas. Viel deze klas de ..^petitie buiten de afgeiastingsregel "district, in het nieuwe seizoen geldt de ln6 Per district. ft H'rde klas A van het zaterdagyoetbal "e kampioen promoveert en de nummer .degradeert. Terneuzense Boys en Zaam- LUen in deze klas uit. 'bal 'Weede klas van het KNVB-zondag- f geldt de regel: de kampioen gaat over e eerste klas, de laagst geklasseerde "sen •6e ploeg verdwijnt naar de derde klas, terwijl de voorlaatste ploeg uit moet komen tegen het team, dat in de andere tweede klas als voor laatste eindigt, voor behoud van een plaats in de tweede klas. Breskens en Sluiskil komen uit in deze groep. Hetzelfde geldt voor de derdeklassers. De kampioen promoveert, de hekkesluiter degra deert en de nummers voorlaatst spelen een wedstrijdenreeks - er zijn vier derde klassen - voor het behoud van een plaats in de derde klas. Clinge en Steen vertegenwoordigen Zeeuwsch-Vlaanderen in de derde klas D. De vierde klas H is bijna een Zeeuwsch- Vlaamse aangelegenheid. Alleen Lewedorpse Boys speelt hierin als ploeg van boven de Wes- terschelde. Ook hier geldt promotie voor de kampioen en degradatie voor de rode lan taarndrager. De kans dat de nummer twee eveneens kan promoveren, is afhankelijk van welke ploeg degradeert uit de tweede klas naar de derde klas. Is dit gunstig, dan spelen de nummers twee van de vierde klassen een nacompetitie voor een plaats in de derde klas. Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Na dit seizoen tweemaal als verliezend fina list naar voren te zijn gekomen, kon Tim van Dijk uit Ter- neuzen zich afgelopen zondag tot winnaar laten kronen in de C-categorie van het door tennisclub De Schelde in Vlissin- gen georganiseerde invitatie-toernooi. Van Dijk begon dit sei- Zijn tegenstander werd zoen met het behalen van de niet Koen Stroo. De Vlissin- Zeeuwse jeugdtitel in de leeftijdscategorie tot en met 16 jaar, waarna hij zowel in het TSI-toernooi als de Zeeuwse kampioenschappen voor senioren zijn meerdere moest erkennen in Robert van de Bogaart. Dat Middelburger Martin Titiheru niet alleen een moeilijke tegenstander blijkt te zijn voor „vader Van Dijk" bleek in dit toer nooi. Drie sets had Tim van Dijk nodig (ê-7 6-4 6-1). Daarna haalde de Terneuze- naar in de kwartfinale fors uit tegen Jos Hermsen uit Wouw (6-2 6-2). Oostburger Ronald Baarends ging even eens ten onder tegen Van Dijk. Van Dijk leverde in deze partij geen enkele ga me in (6-0 6-01. ger werd verrassend uitge- chakeld door Peter Heinz ■Schoolkate uit Oostkapelle (6-3 4-6 7-6). Schoolkate werd uiteindelijk finalist dankzij een overwinning op Ron Vroegop (1-6 7-6 6-4). Schoolkate, die bij de strijd om de Zeeuwse jeugdtitel in de halve finale een set van Van Dijk afsnoepte, was dit maal niet opgewassen tegen een sterk spelende Van Dijk. De Terneuzenaar liet de cij fers 6-2 6-1 aantekenen. Bij dames in de C-catego rie stelde de als eerste ge plaatste Karin van Maarle- veld uit Axel teleur. Zij werd verrassend uit het toernooi gespeeld door de Vlissingse Astrid Duson (6-2 6-3), die in de finale met 6-1 6-1 verloor van Nelly Grootj en. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Van dins dag 23 t/m zondag 28 augustus worden er weer tal van vriendschappelijke voetbal- duels gespeeld. Programma: dinsdag 23 augus tus: 19.00 uur: Koewacht-Honte- nisse, Philippine-SLV Zelzate en Terneuzen-Zaamslag, 19.30 uur: Yerseke-HW'24, 20.00 uur: Hul- sterloo-Axel, donderdag 25 augus tus: 19.00 uur: AZVV-Breskens en Sluiskil-Terneuzense Boys, 19.30 uur: Hulsterloo-Axel; 19.00 uur: SDO-Graauw, Biervliet-Hoek, Zaamslag-Corn Boys en Sluis- Maldegem, 19.15 uur: Steen-IJzen- dijke, 19.30 uur: Clinge-Kemzeke; vrijdag 26 augustus: 19.30 uur: Oostburg-Cadzand; zaterdag 27 augustus: 14.30 uur: Breskens-We- meldinge, Zaamslag HVV'24 en Sluis-Veere, onder voorbehoud Terneuzense Boys-FC Muide. 16.00 uur: Steen-Serooskerke, 18.00 uur: Biervliet-AZVV, 19.00 uur: Hoofd- plaat-Oud-Zeeuwsch-Vlaams team en Koewacht-Heinkenszand; zondag 28 augustus: 14.30 uur: Pa trijzen-Aardenburg, Graauw- HVV'24, Hontenisse-Hobur, Loch- risti-Philippine, SDO-Axel, Lewe dorpse Boys-Biervliet, Oostburg- Terneuzen, RIA-Corn Boys, Vogel waarde 2-Hulsterloo en Corn Boys 2-RIA 2. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Oostburg heeft het toernooi, dat de voetbal vereniging Hoofdplaat hield, gewonnen. In de finale klopte Oostburg Koewacht met 2-1. Voordat het zover was moest Oostburg strijd leveren met Hoofdplaat. Na een sensa tionele wedstrijd, waarin Oostburg opvallend gemakke lijk scoorde van grote afstand (vier doelpunten uit afstand schoten), eindigde die partij in 5-5, In het nemen van straf schoppen toonde Oostburg zich de sterkste, waardoor het de eindstrijd bereikte. Koewacht bereikte die fina le heel wat gemakkelijker. Met 5-0 werd Sluis, dat kee persproblemen kende, terug gewezen. In de strijd om de derde plaats moest Sluis het op nieuw afleggen. De organise rende vereniging was heer en meester in dit duel. Na een 4-0-ruststand won Hoofdplaat met 6-0 door doelpunten van Jacky Jacobse (2x), Herbert Versluys (2x), Henk Ottens en Stanny Soulimans. Koewacht wist in de finale wedstrijd, na een veldover- wicht een 1-0-voorsprong te nemen uit een penalty van Luc Rombout, maar zag Oostburg op gelijke hoogte komen via Ko Mookhoek. In de tweede helft een fysiek sterker Oost burg, dat, opnieuw via Kc Mookhoek, de zege pakte. De sportiviteitsprijs was voor Sluis. Peter Baecke werd tijdens dit toernooi gehuldigd voor 50C wedstrijden trouwe dienst. Ter gelegenheid daarvan kreeg hij tal van geschenken overhandigd. Van onze sportmedewerker 'S-GRAVENPOLDER - Er komt dit jaar geen wielerron de van 's-Gravenpolder meer. Diverse leden van het organi satiecomité haakten namelijk af om uiteenlopende redenen. Uiteindelijk bleven alleen Arie Meulmeester en Ko van Dalen over en dit tweetal zag geen kans om alsnog een wie lerwedstrijd te realiseren. Volgend jaar hopen de twee weer een koers te realiseren. Arie Meulmeester: „Wanneer we genoeg mensen kunnen vinden om een functie te ver vullen in het organisatiecomi té, pakken we zeker de draad weer op". VOETBAL - De Zwitserse voetbalbond heeft het contract met bondscoach Paul Wolfis- berg met drie jaar verlengd. Onder zijn leiding verloor het 'nietige' Zwitserland slechts vijf van de twee-en-twintig interlands. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ondanks dat er iets te weinig wind blies over de Otheense Kreek, maakten de deelnemers aan de wedstrijden, die de Dow-zeil- club daar hield, er een leuke strijd van. Pim Dohmen werd winnaar in de groep surfers. Tweede werd Rob van der Heyden, voor Nouter van de Enge. In de handicapklas won Ronny Len- sen, voor Deurlo en Van der Vee. Patrick de Ruyter zege vierde in de partnerklasse voor Marcel van Zweeden en Marco Roos. De volksbootklas leverde een overwinning op voor André Vennix voor Kunst en Van Eden. Van onze sportmedewerker KLOETINGE - Na 24 wed strijden wordt het Zeeuws puntenklassement voor lief hebbers/veteranen nog steeds aangevoerd door Sjaak de Kok. Stand: 1. Sjaak de Kok 125 pun ten, 2. Willy de Feber 95, 3. Ko Tol- hoek 80, 4. Sam Broersma 74, 5. Chris van de Bergh 68, 6. Huib Slabbekoorn 62, 7. Hans van den Oever 57, 8. Henk Vijfhoek 56, 9. Wil Weterings 50, 10. Wim van I.ienden 50 punten. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zondag werd er weer op grote schaal vriendschappelijk gevoetbald door Zeeuwsch-Vlaamse clubs. De resultaten van die duels zijn samengevat in het vol gende overzicht. AARDENBURG-LOCH- RISTI 1-0 - Na een eerste helft, waarin een hoog tempo gehanteerd werd, zakten beide ploegen in de tweede helft ver terug. Qua sterkte ontliepen de teams elkaar weinig, al was Aardenburg in de tweede helft iets meer in de aanval. Martin Quataert maakte de winnende treffer door na de hervatting een bal simpel in de tikken, die terug gekomen was van de paal, die door Hans Riteco werd getroffen. VOSMEER-CLINGE 1-3 - In de eerste helït een iets ster ker Vosmeer, dat na een kwartier op voorsprong kwam via Adrie Capello. Nog voor rust bracht Boudewijn van Craenenbroeck uit een straf schop de stand in evenwicht. Na de pauze een veel beter Clinge, dat verdiend naar 1-3 uitliep door twee treffers van Boudewijn van Craenen broeck. GRAAUW-IJZENDIJKE 1-3 - Een goede oefenwedstrijd van twee ploegen, die elkaar lieten voetballen. In het veld ontliepen de teams elkaar weinig, al was IJzendijke het meest gevaarlijk. Door Karei d'Haens kwam de thuisploeg op voorsprong, maar nog voor de thee waren de rollen omge draaid, doordat Ronald Boeye twee keer scoorde. Graauw kwam sterk terug in de twee de helft, maar zag een foutje in de defensie bekwaam afge straft worden door Eric van Poucke: 1-3. PHILIPPINE-BOELAERE 0-0 - Zonder meer een goed re sultaat van Philippine. Het sterke Belgische Boelaere werd knap in bedwang gehou den. Vooral defensief klopte het goed bij de thuisploeg. Boelaere was technisch iets sterker, maar kon niet echt ge vaarlijk worden. Er deden zich weinig kansen voor. De strijd werd vooral op het midden veld uitgevochten. AXEL-CORN BOYS 3-1 - Een verdiende zege voor Axel. Vooral voor rust en in de be ginfase van de tweede helft eiste die ploeg het beste van het spel voor zich op. In de slotfase begon vermoeidheid een rol te spelen, mede doordat het toernooi daags daarvoor in Breskens nog in de benen zat. Via Marlon van der Goes kwam Axel op voorsprong. Nadat Renato Ambrosini in de tweede helft een strafschop had benut, scoorde Corn Boys tegen via Hans Roegiers. Re nato Ambrosini bepaalde de eindstand op 3-1. BIERVLIET-ROUX 3-0 - Na een gelijk opgaande eerste helft kon Biervliet met een 1-0-voorsaprong gaan rusten. Het was Cor de Regt, die vanaf vijfentwintig meter in de kruising schoot. In de tweede helft was Biervliet iets beter. Nadat de onverwoestbare Sjaak Lijbaart met een fraaie kopbal Biervliet naar 2-0 had getild, bepaalde Raymond In- gels de eindstand op 3-0. RIA 1-R1A 2 6-0 - Aanvan- kelij k zou het Oud-Zeeuwsch- Vlaamse elftal als tegenstan der voor RIA 1 fungeren, maar dat gelegenheidsteam kon niet voldoende spelers op de been brengen. Nu werd er tegen de eigen reserves geoefend. Het werd een simpele 6-0-zege voor het standaardteam. De ruststand was 3-0. De doel puntenmakers waren Egbert Audenaerd (3x), Frank Bau- wens, Staf Martens en Gerard Dellaert. BRESKENS 2-SCHOON- DIJKE 7-1 - Breskens kan bo gen op een sterk reserveteam. Dat ondervond Schoondijke. Over alle linies was Breskens 2 sterker. Na een 5-0-rust- stand ontbrak de motivatie in de tweede helft bij beide ploe gen om er nog iets van te ma ken. Toch was ook in die pe riode Breskens 2 duidelijk sterker. De doelpunten voor dat team werden gemaakt door Dirk Geervliet (3x), Jo han van Leeuwen (2x), Camiel van Rattingen en Wilem Fe- nijn. Voor Schoondijke scoor de Frank Huygen. HVV'24-KEMZEKE 4-3 - Een leuke aanvallende partij voetbal. Voor rust was HVV'24 zeker de gelijkwaardige van Kemzeke, maar in de tweede helft waren de Belgen de bete re ploeg. Bij de rust leidde HVV'24 met 2-1 door goals van Francies Steyaert en Lucas van de Voorde. In de tweede helft kwam Kemzeke langszij en nam zelfs een voorsprong, voordat HVV'24 via Luc Cley- man en een strafschop van Pe ter Tuin alsnog de winst kon pakken. TERNEUZEN-WAAR- SCHOOT 2-6 - Een verdiende zege voor een goed voetballend Waarschoot. Voor Terneuzen gold hetzelfde excuus als voor Axel. Ook Terneuzen had het Breskens-toernooi in de benen zitten. Bovendien miste het een drietal vaste krachten. Bij rust stond Waarschoot met 1-3 voor. Het liep uit naar 1-5, voordat Terneuzen opnieuw tegen kon scoren via Jan Huisman. Het werd nog 2-6. De eerste treffer voor Terneu zen kwam tot stand via een fraai afstandsschot van Rinie Adriaanse. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De resultaten van enkele voetbaltoernooien, die afgelopen zondag gehouden zijn, zijn samengevat in het vol gende overzicht. HEINKENSZAND - De or ganiserende vereniging Hein- kenszand heeft het mr. dr. Mes-toernooi gewonnen. Door in een gelijk opgaande finale wedstrijd Robur met 1-0 te verslaan, via een goal van An dré Krijger, greep SV Hein- kenszand de toernooizege voor het oog van een groot aantal belangstellenden. Eindstand: 1. SV Heinkenszand, 2. Robur, 3. Middelburg 2, 4. Hansweert- se Boys, 5. Patrijzen, 6. Vol harding, 7. Lewedorpse Boys, 8. Kwadendamme. RUCPHEN - Het eerste elf tal van de voetbalvereniging Steen is op de zevende plaats geëindigd in een sterk bezet toernooi, dat de voetbalvereni ging RSV in Rucphen hield. Eindstand: 1. Alliance, 2. Hal steren, 3. Internos, 4. Moerse Boys, 5. Rood Wit, 6. Virtus, 7. Steen, 8. RSV. SAS VAN GENT - Ter af sluiting van een aantal toer nooien voor de jeugd hield Corn Boys afgelopen zondag een toernooi voor B-junioren en E-pupillen. Eindstanden: B-junioren: 1. Clinge, 2. Ge leen, 3. Philippne, 4. RIA, 5. Corn Boys, 6. Sluiskil, 7. Hon- tenisse, 8. Koewacht. E-pupil len: 1. RIA, 2. Sluiskil, 3. Oost burg, 4. Philippne, 5. Hoofd plaat, 6. Corn Boys. (ADVERTENTIE) Voor de zakenman die in alle rust en in een volmaakte omgeving wil praten en eten, serveren wij alle werkdagen, behalve maandag, een speciale lunch, die bestaat uit drie gangen. Saumon frais,fttmé par'DeSwaen' a la mousse de concombres Pigeonneau etfoie cl'oie en feuille de chou eert Moka et friandises Prijs f 65,- pp- De I.ind 47, Oisterwijk, 04242-190 06.

de Stem | 1983 | | pagina 9