trant een kneus ÈSf» Ambachtelijk weekeinde in Land van Waas Opbouw speeltuin Hulst begonnen ALS LAMS WAARDSE KAPEL KOSTEN KAN BETALEN CITROËNA DINSDAG 23 AUGUSTUS 1983 VAN ZEELAND UITDELINGSLIJST beoefenaren GOA-jeugd winnaar wisselbeker Scouting Hulst doet mee aan I braderie examens Haan en kruis van kerktoren Clinge gelicht Radio Reynaert hielp FM Stekene Huldiging Hulster sportlieden Plaatselijk nieuws Kloosterzande St.-Jansteen Graauw Hengstdijk Noordstraat IN HULST Nog deelname mogelijk aan DJ-wedstrijd W. DE BLOCK ZAKENFLITS Young Style Axel heropend T20 PAGINA ZEELAND 2 if De curator in het fail lissement van J. Fokke, Pluimveehouder te 's- Heer Hendrikskinderen heeft op 22 augustus 1983 ter Griffie van de Arrondissementsrecht bank te Middelburg ne- dergelegd de ENIGE UITDELINGSLIJST in bedoeld faillissement die aldaar gedurende tien dagen ter kosteloze inzage van de schuldei sers zal liggen. Voor concurrente krediteu- ren is een percentage van 1,22 percent voor- Middelburg, 22 augus tus 1983 Mr. E. Tak Curator van Ginneken, Schute Haans c.s. Hoogstraat 16 Middel burg •^c w reklameboodschap ken en gaten van est Nederland! s elke maand echnieken voor 'n groepen inement 1 ie nummer gratis toe. De Lamsoren naar jTsjecho-Slowakije Van onze correspondente LAMSWAARDE - 1984 Wordt in Tsjechoslowakije het jaar van de Tsjechische muziek. Dat jaar zet in met de 'Prager Win- I ter', waarin concoursen worden ge-1 houden met zowel lichte als ernstige muziek. Als het een beetje meezit, is op de 'Prager Winter' ook de Lams- waardse blaaskapel De Lamsoren I aanwezig. De onkosten die aan een dergelijke I onderneming zijn verbonden, zijn uiteraard hoog. En hoe die hindernis overwonnen moet worden, weet het muziekgezelschap nog niet precies. Wel worden er al driftig plannen ge- I smeed, want men is enorm trots op de I uitnodiging, des te meer omdat de blaaskapel nog niet zo erg lang aan de weg timmert. De Lamsoren, onder leiding van de heer Theo Kindt, bestaat als blaaska pel drie jaar. Als boerenkapel bestaat het gezelschapn al veel langer, ruim tien jaar. De Lamsoren zijn een on derdeel van fanfare Vrijheid Een dracht van Lamswaarde, die wordt geleid door Jan van Waterschoot. Ondanks de nog jonge levensduur heeft de blaaskapel al met zeer goed resultaat aan diverse concoursen deelgenomen, onder andere aan de NCRV-Blaastesten in 1981 en in 1983 en aan de open Limburgse kampioen schappen waar zij tweede werden in de C-klasse. Het gezelschap treedt ook regelma tig in Zeeuwsch-Vlaanderen op. De Lamsoren bestaat uit 23 leden, onder wie ook enkele zangstemmen. De blaaskapel treedt op in Tiroler kos tuums. FOTO BOVEN: DE LAMSWAARDSE blaaskapel. FOTO ONDER: Een repetitie van De Lamsoren. - FOTO'S WIM K00YMAN Van onze correspondente HULST - In Het Land van Waas gaan zaterdag 27 en zondag 28 augustus de deuren open van 25 ateliers van oude- en kunstambachten, volks- en streekambach- ten. Tijdens het ambachtelijk weekeinde rijden een post koets en een paardetram door de streek die aan de diverse ateliers halt houden. De ate liers zijn geopend tussen 10.00 en 12.00 uur en 13.00 en 18.00 uur. Er zijn vijf ritten naar de ateliers op zaterdag en zes op zondag. Men kan reserveren bij het WV-kantoor op de Markt van St. Niklaas waar men ook informatie kan in winnen over de op- en afstap- plaatsen en de te bezoeken ambachten. Het week-end wordt geor ganiseerd om oude ambachten voor uitsterven te behoeden. Men hoopt het verder te ver wezenlijken door in Het Land van Waas een ambachtencen trum te vestigen waar men el kaar kan ontmoeten en als ambachtsman kan inspireren. Van onze correspondent AXEL - De jeugdleden van hengelsportvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) te Axel hebben de jaarlijkse tweekamp-viswedstrijd tegen de jeugd van De Clingse Hen gelaars succesvol afgesloten. Door ook de tweede wedstrijd in dit seizoen, die afgelopen zaterdag werd gehouden, te winnen kwamen ze opnieuw in het bezit van de wisselbe ker. Gevist werd op de waterlei ding ten westen van de Kin derdijk. Er waren in totaal 53 deelnemers. De GOA-jeugd kwam tot een gemiddelde vangst van 53 gram, hun Clingse tegenstanders tot 17 gram. Het gemiddelde over beide gehouden wedstrijden wasw voor Axel 157 gram en voor Clinge 50 gram. De individuele uitslag za terdag was als volgt: 1. Marco de Bakker 500 gram, 2. Patrick Tangelder 410, beiden GOA; 3. Danny Bertram, 200, Clinge; 4. Rudy van DAmme, Clinge 200; 5. Adwin de Wolf en Jan Wie- land beiden met 190 gram van GOA. en brief(kaarl) naar: 'oordnr 65. 6500 WC Nijmegen^ Van onze correspondente IKCLST - Voor de derde maal lioen de Pivo's van Scouting 't I hgertje uit Hulst mee aan de I braderie, die het komend I «eekeinde wordt gehouden. I Dertien Pivo's, jongens en I Meisjes van zo'n 17 tot 21 jaar I P'us drie leiders, zijn zaterdag |w zondag met allerlei activi- I leiten op de Overdam- en de I Dierkaaistraat aanwezig. Met Itae activiteiten hopen zij de Ikas van de Scouting te spek- |ken voor het zomerkamp. Verder assisteren zij bij de |Puzzeletalagetocht op zater- begeleiden ze de steltlo- s en zijn ze aanwezig bij de iPaalklim-wedstrijden. I Zaterdag en zondag is er jsaast de Petrus en Paulus een l'ad van avontuur opgesteld, Imen kan meedoen aan vogel- Ipik en roulette en zich amuse- Jfffl met het stukgooien van I pionnen en zelfgemaakte ■koppen. In de Bierkaaistraat l«'ordt er getritst om Vlaamse l'euzen, er is een wedstrijd wie Iblang mogelijk in een paal Iran hangen en men kan zijn |*rachten meten met het door lagen van boomstammen. Zaterdag zijn de Pivo's aan- jwezig bij de puzzeletalage- r*ht tussen 10.00 en 12.00 uur. I"e tocht is bedoeld voor de Beugd van de lagere scholen. r'J moeten in de etalages van I® B'erkaai- en de Overdam- haat voorwerpen zoeken die I kar niet thuis horen. De F'jsuitreiking is om 14.00 uur I Overdamstraat bij de Is and van de Scouting. LANGEN - Stichting Instituut I'lGn^ g Opleidingen Ihiiie i A-Verpleegkundige: Gast- Ikorvi k Middelburg: de dames: J. leen t» We8man, K. van Wille- M Martina; de heren: W. haJjwHurg, van siuijs, B. Ver- ihuie kesc*a St.-Josephzieken- L' Vhssingen: de dames: P. iKlan Berg. J. van Halm, A. C oSSen' L Lovert, C. Naessens, lkwÏÏerbeeke- E- Roose, A. Stri- Kaol Valten; de heren: J. %iLnaars' J- van der Linde, T, ["Jckaert. Van onze correspondent CLINGE - De haan en het kruis worden van daag van de toren van de RK Henricuskerk gelicht. Dit zal geschieden door een hoogwerker, die het karwei tussen drie en vier uur in de namiddag zal klaren. Van een onzer verslaggevers STEKENE - De vrije Radio Reynaert uit De Klinge heeft afgelopen zaterdag de colle ga's van FM Stekene weer een flink eind in het zadel gehol pen. FM Stekene werd een paar weken geleden ernstig gedu peerd, toen onbekenden in de studio inbraken en zowat alle apparatuur buit maakten. De medewerkers van de vrije radio gingen echter niet bij de pakken neerzitten en besloten voor afgelopen zater dag een benefietbal te organi seren om geld bijeen te krijgen voor nieuwe spullen. Vanwege de diefstal ontbrak het FM Stekene echter aan de moge lijkheid om zelf de muziek te verzorgen. Er werd aange klopt bij Radio Reynaert, waar men zo collegiaal bleek zaterdagavond met de eigen drive-in-show naar Stekene af te reizen om de zender uit de nood te helpen. Dat niet alle vrije radio's de collegialiteit hoog in het vaan del hebben staan bleek overi gens zaterdag ook weer. Het eveneens vanuit Stekene uit zendende station Radio Spoet- nic bekloeg zich namelijk bij de politie over geluidsoverlast die het benefietbal zou veroor zaken. Aan dit centrum zou een ten- toonstellings- en verkoop ruimte moeten worden gekop peld, wat vooral in het toeris tenseizoen attractief kan wer ken. Men hoopt volgend jaar over dit ambachtencentrum te kunnen beschikken. De initia tieven tot deze verschillende vormen van handhaving van het Land van Waas tot am- bachtenland gaan uit van de gewestelijke vereniging tot bevordering van het toerisme in de streek, die daarmee ook het doorbreken van een stuk isolement van de regio wil be rekenen. Er zijn in dit week end nog diverse andere evene menten. Er is ondermeer in Beveren een tentoonstelling in kasteel Cortewalle, met als onderwerp „het leven in en om het kasteel anno 1900", dan zijn er in Eksaarde de feesten met oude ambachten, rommel markt en muziek, in Lokeren is er een jaarbeurs, Haasdonk en Beveren heben gemeente feesten en in St. Niklaas kan men een braderie bezoeken. HULST - Het gemeentebe stuur van Hulst zal vrijdag avond 9 september om half acht in de burgerzaal van het stadhuis de sportfiguren van Hulst huldigen. Bij de teamsporten gaat het om de eerste teams van een vereniging - dames of heren - die door de bond, waarbij zij zijn aangesloten, tot kampioen zijn uitgeroepen. Bij de individuele sporten geldt voor de junioren en se nioren - dames of heren - dat ze geëindigd zijn op een van de drie van de eerste drie plaat sen bij een wereld-, europees- of nationaal kampioenschap. Het is ook mogelijk dat een eerste plaats behaald is in een provinciaal kampioenschap. Andere bijzondere prestaties zullen ter beoordeling zijn van het gemeentebestuur. De aanmelding zowel voor teams als voor individuelen moet vóór 29 augustus ge schieden. Van onze correspondent HULST - Eindelijk was het gisteravond dan zover: Een tiental buurtbewoners van het Brouwersplein en omge ving kon beginnen met de opbouw van een aantal speelvoorzieningen voor de kinderen uit de buurt op het H. Geesthuisplein in Hulst. Een maand geleden werden de straatstenen al wegge haald en werden er onge veer vijftig vierkante meter rubberen veiligheidstegels gelegd. Vorig jaar werd door het buurtcomité een verzoek voor de speeltuin ingediend bij de gemeente. De ouders deden dit, omdat er geen speelgelegenheid meer was voor hun kinderen. In de vergadering van 28 april dit jaar stelde de Hulstse raad het benodigde geld beschik baar voor de aanleg van speelvoorzieningen. De kinderen, die gister avond als toeschouwer aan wezig waren bij de opbouw- werkzaamheden, kunnen zich nu vermaken met een klim-schommelcombinatie, een klimrek, een kleuterglij - baan en een evenwichtsbalk. Attributen en rubber veilig heidstegels hebben de ge meente Hulst ruim 8000 gul den gekost. Vrijdagavond 26 augustus vindt om 19.00 uur de offi ciële opening plaats door wethouder W. Kayser, die dan de glijbaan zal 'inglij den'. Aan de feestelijke ope ning koppelt het buurtcomi té een barbecue vast voor iedereen die heeft meege werkt aan de totstandko ming van het speelpleintje. ONDER veel belangstel ling van de jeugd werken de ouders aan een klimrek. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Hengelen - Zeehengelclub De vogel hield in de Westerschel- de aan het Zeedorp te Ossenis- se een wedstrijd, waaraan .door 59 vissers werd deelgeno men. Alhoewel de krabben ac tief waren en binnen enkele minuten met het aas gingen lopen, werd er toch nog tame lijk veel bot gevangen. Uit slag: 1. mevrouw Hermans, Terneuzen 1625 punten; 2. K. van Kerkhoven, Kloosterzan de 1031; 3. R. Jonkheym, Kloosterzande 940; 4. R. Her mans, Terneuzen 921; 5. me- vrauw P. de Waal, Klooster zande 890 punten. De troost prijs ging naar S. van Duyse, Clinge. Gaaibolling - Aan de gaaibol- ling in café De Kroon werd door 18 boilers deelgenomen. Uitslag: hoge vogel^ N. Pie- ters; zij vogels: K. Pieters en J.de Clippeleir, allen St.-Jan steen. Benoeming - Tot nieuwe diri gent van fanfare Nooit Ge dacht is benoemd H. de Gucht uit Hulst. De heer O. Kips bracht een woord van dank aan het adres van de scheiden de dirigent R. de Nijs uit Hulst en verwelkomde tevens de heer De Gucht. Bingo - Op camping De Vogel werd een bingo-avond gehou den, waaraan 150 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw De Loos, Nieuw Na men; 2. mevrouw Van Goe- them, Beveren; 3. mevrouw Maas, Amsterdam; 4. me vrouw Lodewijks, Merksem. Gaaibolling - In zaal A. Men- heere werd een gaaibolling ge houden, waaraan 39 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: M. de Mey, Koewacht; lin ker zijvogel: mevrouw Van der Linden, Terneuzen; rech ter zijvogel: Johhny Mattens, Dordrecht; grootste aantal (6): A. Goossens, Walsoorden. Van een onzer verslaggevers HULST - Er kunnen nog deel- nemers(sters) inschrijven voor de disc-jockey-wedstrijd, die komende zaterdag tijdens de Hulster braderie wordt gehou den in zaal Tiffany. Voor de winnaar ligt een ge heel verzorgde reis naar Span je te wachten, terwijl de op één na beste platenruiter naar Parijs mag. Dezelfde hoofdprijzen zijn te verdienen tijdens de dans wedstrijd, die eveneens die avond wordt gehouden en waarvoor ook nog kan worden ingeschreven. Voor deelname aan één van de wedstrijden kunnen belangstellenden, die minimaal 16 jaar moeten zijn, zich opgeven bij Tiffany of bij J. van der Eisen 01140-16943. Tussen de wedstrijden door zijn er optredens van de popu laire Hontenisser formatie Draften Blues. Het evenement is op touw gezet door Radio Reynaert en Tiffany. Ter gelegenheid van de braderie is Radio Reynaert overigens vier dagen lang in de Bierkaaistraat te vinden met de complete drive-in- show en een promotiestand. Tijdens het gebeuren zullen ondermeer 'live' programma's worden opgenomen, waarbij braderiebezoekers verzoekjes kunnen aanvragen en de groe ten kunnen overbrengen aan familieden en kennissen. De disc-jockey- en dans wedstrijd begint zaterdag avond om 21 uur en om het spektakel financieel mogelijk te maken wordt aan de bezoe kers een intree van 2 gulden gevraagd. ADVERTENTIE Tivollweg - Hulst Tel. 01140-12058 AXEL - Young Style, exclu sieve dames- en herenmode in Axel heropende vorige week donderdag op feestelijke wijze de volledig vernieuwde zaak. Burgemeester Hack verrichtte de heropening. Daarna volgde een drukbe zochte receptie. Vrijdag en za terdag werd 'open huis' ge houden.

de Stem | 1983 | | pagina 13