E FEYENOORD MAKKELIJK LANGS V0LENDAM Auxerre leider Derde plaats Kees van der Ven FC Köln laatste St Mirren gelijk f**"? Gemeente Tilburg heeft geen haast Manchester United wint openingsduel ÜRDINGEN AAN KOP Supercup voor Standard tesg Brit Palmer Europees kampioen formule II PAGINA SPORT 2 JVIAANDAG 22 AUGUSTUS 1983 PAGINA SPORT 3 Winstgevend west_duitsland door Ted van Leeuwen V? - Wh~*$$6k fffSL 5» mm Si tmSml Goud voor Lobankina lelmond Sp. - Fortuna S. X" blendam - Feijenoord X EC Zwolle - Haarlem X l/illem II - Groningen X Itrecht - Ajax iS '79 - G.A. Eagles iparta - AZ '67 xcelsior - PSV X len Bosch - Roda JC X len Haag - Cambuur X /IW-WV X wente - Heracles X antal deelnemers: 46.936. Inleg: f 4.595.-. Prijzengeld: f. 101.932,-. fafegsssjraiiltlljMB linnende getallen: 15-19-20-21-23; fiegevoegd: 8. Aantal deelnemers: U05. Inleg: f. 19.428,-. Prijzengeld- ■10.122,-. _7 innende getallen. 6-7-13-21-33- l}; reservegetal: 10. Aantal deelne mers. 483.572 inleg: f. 2.552.831,- rijzengeld: f. 1.212.595, Cijfarspel t innend getal: 527904. Aantal elnemers: 199.932. Inleg: f, 9.898,-. Prijzengeld: f. 119.959,--. SUPERTRIO ierde koers Groningen om de oordel ij ke drafsportsprijs: 1. ummer 5 (Uplicate Ashton - .Suykerbuyk), 2. nummer 10 (Un- &re Madel - J.van Dooyeweerd), 3. ummer 3 (Violetta Weber - :.Roodenrijs). Omzet f. 106.557 -. Jitbetaling f. 187.40. BELGISCHE LOTTO Bvinnende getallen: 7-10-12-16-31- H6; bijkomend: 29. DUITSE LOTTO innende getallen: 8-10-29-36-47- reservegetal17. SPEL 77 5497151 ;EILEN - De vierde race in iet wereldkampioen zeilen in le Star-klasse werd in Marina lel Rey (Californie), evenals en dag eerder, wegens wind- lauwte afgelast. die fase alle geluk van de we reld. De Rotterdammers kon den in de tweede helft niet voorkomen dat een moment van onachtzaamheid de ge lijkmaker inluidde. De voor Gaasbeek ingevallen Talan lanceerde David Loggie, die van dichtbij doelman Noort- wijk van Sparta kansloos liet: -f- Score: 52. Holverda 1-0, 71. Log gie 1-1. Scheidsrechter: Keizer. HELMOND SPORT - FOR- TUNA S 1-1 (0-0) - Beide teams wilden de nieuwe com petitie niet met een nederlaag beginnen. De angst daarvoor drukte dan ook op het wed- strijdbeeld. Helmond Sport heeft met zijn nieuwe voor stopper Jimmy Andries, voor een jaar gehuurd van Beers- schot, en middenvelder Frans Roosen, daarvoor uitkomend voor MVV, ongetwijfeld aan kracht en karakter gewonnen. Fortuna bleek gewaarschuwd en schuwde meestal de aan val; in het spel van Helmond Sport zat te weinig verrassing. Met de 1-1 uitslag waren beide ploegen duidelijk tevreden. Score: 50. Smeets 0-1, 60. Lubse 1. Scheidsrechter: Bosman. EXCELSIOR - PSV 0-3 (0-1) De vrij eenvoudige manier waarop PSV met 3-0 van Ex celsior won, mag zeker niet als maatstaf gelden voor de kracht van PSV in de nieuwe competitie. De Eindhovenaren liepen de achterhoede van de Rotterdammers een gro°' aantal malen voorbij, maai bleken bijna niet tot een doel punt in staat. Excelsior kwam er in deze ontmoeting niet aan te pas. Arie Haan was bij de Eindhovenaren heer en mees ter op het middenveld. Score: 15 Thoresen 0-1, 73. Kol hof 0-2, 87. Landsbergen O"1, Scheidsrechter: Thomas. zegevierde Joke Hermes van ACO uit Ommen. De uitslagen zijn: heren: 1. Richard Vollen broek (NPM) 1 uur 10 min 1 sec; 2. Wim de Weerdt (PEQ 1.11,02; 3. Jan van Essen (De Gemzen) 1.11,38; 4. Paul vos (Altis) 1.12,00; 5. Chris kle» (Altis) 1.14,09; 6. Theo Weger» (NPM) 1.14,18; dames: 1. J0»® Hermes (ACO) 50 min 31 sec; Marij ke Abramsen (ADAI 51,20; 3. Ria Veldwijk (Daven- tria) 57,06. PLANKZEILEN - John va» der Starre uit Den Haag heel de eerst race tussen Hoek va Hollan en Den Helder gewon nen. Van der Starre had vo het 130 kilometer lange traje 7 uur 19 minuten en 19 seC° den nodig. Dennis Hennevan ger bezette de tweede p)aa„ Slechts vier van de 46 gestat^ plankzeilers haalden de finlS r T11 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM Van onze sportredactie VOLENDAM - Volendam-Feyenoord was drie minuten oud, toen Johan Cruijff zijn spelinzicht gelijke tred liet houden met lijn fluwelen techniek, door een vrije trap feilloos naar het blonde hoofd van André Hoekstra te versturen: 0-1. Het was het eerste van drie Feyenoorddoelpunten, die rechtstreeks voort kwamen uit zogenoemde 'dode' momenten, situaties waar de Rotterdammers mét Cruijff dit jaar veel voordeel uit lijken te gaan puren. Het jonge en onervaren Volendam had geen kijk op Feyen- oords vrije trappen en hoekschoppen, die steevast en slim naar de lange spitsen gespeeld werden. Cruijff copiëerde in de tweede helft (0—4) het eerste doelpunt door deze keer een vrije trap al koppend door Jeliazkov te laten afronden. Een hoekschopva riant tussen Hoekstra en Troost eindigde op het hoofd van de hoog opspringende Peter Houtman (0—2). Het enige 'normale' doelpunt werd door Troost uitgespeeld na een dieptepass van weer Cruijff, De attente Houtman hoefde na een botsing tussen de uitgekomen Volendamdoelman Hoek en Troost de voortrol lende bal maar in het doel te schuiven. Geen slechte start van de competitie, al liet Feyenoord een veel hogere score liggen. Houtman miste op curieuze wijze enke le kansen die een spits van zijn kaliber nooit mag laten liggen. Pierre Vermeulen, die vooral in de tweede helft diep wegzakte, knalde op de lat, terwijl Ben Wijnstekers uitermate dom een ze ker doelpunt van Hoekstra ongeldig maakte door de bal nog een extra zetje te willen meegeven, maar daardoor wel in buiten spelsituatie kwam te staan. Het aandoenlijk ploeterende Volendam stelde er bij 0-4 een doelpunt van Holshuysen tegenover, goed voor een pakket vlees van ƒ25 door de plaatselijke slager beloofd aan de schutter van het eerste Volendamse competitiedoelpunt. 'De passes en het inzicht van Cruijff' waren voor Volendam- trainer Cor van der Hart de reden dat Feyenoord zo gemakke lijk naar een riante score kon doorlopen. „Klopt", beaamde trai ner Thijs Libregts van de Rotterdammers, „maar toch is Cruijff door de anderen niet de volle 90 minuten gesteund. In de tweede helft wilde iedereen weer laten zien hoe goed hij wel is. Gevolg was dat de speldiscipline wegviel. Het spel zonder bal was ver dwenen. Alleen de speler die de bal had, was actief. Natuurlijk, de eerste helft was erg goed. Maar daar mag je nooit tevreden mee zijn. Het publiek heeft weer interesse in betaald voetbal, dan moetje ook 90 minuten iets bieden. Zo simpel ligt dat." Johan Cruyff ziet een vrije trap 'smoren' in het Volendams muurtje. - foto anp iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM Van onze sportredactie VOLENDAM - Officiëel kunnen er 15.000 toe schouwers in het stadion netje van Volendam. Gis teren werden de trap- en gangpaden ook nog bezet, zodat een schatting het bezoekertal van 20.000 opleverde. Een aardige start voor de eredivisie-debutant die zijn spelers heeft be loofd als er meer dan 50.000 mensen komen dit seizoen samen de meer opbrengst te zullen delen. Dat kan dus een winstge vende zaak worden voor de spelers. Bestuur en management zijn tevre den als de ƒ500.000 die no dig zijn om de begroting rond te maken, binnen komen. De gemiddelde entreeprijs is bepaald op tien gulden, zodat de spe lers bij duizend toeschou wers boven de begroting al de helft van ƒ10.000 kunnen verdelen. Vol gende week woensdag in de tweede thuiswedstrijd, is Ajax tegenstander. Het is niet ondenkbeeldig dat Volendam dan al 40.000 bezoekers binnen de af rastering heeft gehad. Gouden tijden lijken dus in het verschiet te liggen voor de club die het loon naar prestatie-principe, gesteund door een gun stige competitie-indeling, al heel vroeg tot een lu cratieve zaak zal zien uit groeien. Ajax Utrecht tevreden met 1-1 UTRECHT - Ajax heeft zijn eerste examen in de nieuwe voetbalcompetitie tot grote tevredenheid van vooral zichzelf afgesloten. De kaalgeplukte landskampioen dwong FC Utrecht, dat voor eigen publiek op een opzienbarende ouverture had ge hoopt, een gelijkspel af. De 1-1 waarmee de ploegen hun confrontatie bezegelden, verwekte bijval in beide kam pen. Ajax was na de uitver koop ook al zonder de gebles seerden Schoenaker en Rij kaard komen te staan en sid derend van angst naar de Domstad afgereisd. Daar had de nieuwe trainer Hughes het voetbalvolk via hoogdravende teksten een overwinning be loofd. De eerste helft was echter voor Ajax, de tweede voor FC Utrecht en die veldverhouding zag zich weerspiegeld in de eindstand. Het publiek werd bij wijze van uitzondering eens op een aantrekkelijk kijkspel vergast. Aj ax had al na 266 seconden de leiding genomen. De ploeg was alle sombere voorspellin gen ten spijt, voortreffelijk van start gegaan. Tot in de vingertoppen geladen over rompelden de Amsterdam mers hun tegenstander gecon centreerd en wonnen aanvan kelijk alle duels. Jan Mölby, de uitblinker op het middenveld, •zag Gasselich de vrije ruimte in wandelen en diens trekbal werd door de verder onzicht bare Van Basten over de lijn gelopen: 0-1. FC Utrecht schrok er zicht- HAMBURG (DPA/SID) - Bayer Urdingen is na twee wedstrij- den de verrassende ranglijstaanvoerder in de Bundesliga. Ur dingen, één van de drie promovendi in de hoogste Westduitse voetbaldivisie, benutte de eerste thuiswedstrijd vrijdagavond om Eintracht Frankfurt een grote nederlaag (2-5) te toe te bren gen. Ook Bayern München en landskampioen Hamburger SV hebben nog geen punt afgestaan. Onderaan zijn FC Köln en FC Wimberg de enige clubs, die geen punt wisten binnen te halen. Bayern München, met de onopvallend acterende oud- Ajacied Lerby in de gelederen, won bij Arminia Bielefeld met 3-1. Del'Haye, Grobe en Karl- Heinz Rummenigge scoorden 'oor de Beierse club. Dronia redde de eer van Arminia. Met zijn broer Michael, die laat in de tweede helft werd vervan gen door kopspecialist Dieter Hiiness, groeide Karl-Heinz Rummenigge uit tot de beste speler bij Bayern. De Japan ier Ozaki was de uitblinker dij Bielefeld. Hamburger SV zegevierde m de eerste uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund met 2-1. lakobs en Kaltz, uit een straf schop, brachten de ploeg van 'rainer Ernst Happel op 2-0, waarna Klotz in de laatste mi- luut de thuisclub op 1-2 zette, 'i Dortmund waren 54.000 toe schouwers, een record-aantal. Happel had overigens weinig reden tevreden te zijn. Het vertoonde spel van HSV liet te Wensen over. De aanvalslinie, "3e' de nieuwe spitsen Sehatzschneider en Wuttke, jreponeerde niet. Borussia Dwtmund speelde echter bang maakte het HSV niet al te lastig. Spanning heerste in het duel 'ussen Kickers Offenbach, ook een nieuwkomer in de eerste 'visie, en Borussia Mön- chengladbach. Aanvankelij k eek de thuisclub op een grote overwinning af te stevenen. doelpunten van Michel- erger en Bein (2) kwamen de «okers op 3-0. Nadat Rahn oor 1-3 had gezorgd, was het Pnieuw Bein die de marge tot Jrie doelpunten vergrootte: In een 'alles-of-niets'-of- Obsief zorgden Matthaus (uit j strafschop) en Criens voor De gelijkmaker bleef denwel uit. «Pe uits|agen: Eintracht Braun- wiweig - Waldhof Mannheim 3-2, ■ckers Offenbach - Borussia JJchengladbach 4-3, Arminia Ba - Bayern München 1-3, !-n o Ceverkusen - FC Nürnberg u"Borussia Dortmund - Ham- VflSer sv 1-2, Werder Bremen - L Bochum 5-2, FC Kaiserslau- H.VFB Stuttgart 2-2, Bayer ."mingen - Eintracht Frankfurt '£u,'an? 's na tvvee wedstrijden: 1. yer Urdingen2 2-4, 2. Bayern München 2-4, 3. Hamburger SV 2-4, 4. VFB Stuttgart 2-3, 5. Fortu na Düsseldorf 2-3, 6. Bayer Lever- kusen 2-2, 7. Werder Bremen 2-2, 8. Waldhof Mannheim 2-2, 9. Kickers Offenbach 2-2, 10. Arminia Biele feld 2-2, 11. Eintr. Braunschweig 2-2, 12. VFL Bochum 2-2, 13. FC Kaiserslautern 3-2, 14. Borussia Dortmund 3-2, 15. Bor. Mön- chengladbach 2-1, 16. Eintracht Frankfurt 2-1, 17. FC Köln 2-0, 18. FC Nürnberg 2-0. baar van en zocht naar het evenwicht op het middenveld, waar de gepasseerde Van der Lem ontbrak. De ploeg van Hughes maakte de fout het veld erg lang en breed te hou den en die ruimte kwam het snelle Ajax goed van pas. Mölby ontpopte zich veel meer dan de wat overspannen ogende Vanenburg als de gro te leider op het middenveld. De Deen overvleugelde zijn nog niet topfitte opponent Wouters op alle fronten en daar lag de basis voor het Am sterdamse overwicht. Het was ook weer Mölby, die Van Basten een riante kans op 0-2 bood, maar de aanvaller blinkt nog steeds niet uit door een onberispelij ke koptechniek en liet de bal van het hoofd glijden. Pas na een half uur kon FC Utrecht wat terugdoen, maar Koeman redde voor de door Streete ge passeerde Galjé. Na rust restte er niets meer van de overrompelingstactiek van de Amsterdammers uit het eerste bedrijf. De oorzaak daarvan was een strategische meesterzet van Barry Hughes. De Brit gaf verdediger De Kruyk, die voor de geblesseer de Advocaat speelde, opdracht om zich veelvuldig met de oor logsvoering voor het doel van Galjè te bemoeien. De keeper kon dat gelazer voor zijn hok missen als de pest, omdat hij zich omringd wist door niet- koppers. Aj ax kreeg de bal niet meer behoorlijk weg, ook al omdat FC Utrecht de bewegingsvrij heid voor de Amsterdammers aanzienlijk had beperkt. Kruys en Wouters wierpen zich om beurten op als ballen- halers en slingerden het speel tuig met graagte hoog voor het Amsterdamse hok, waar Ajax het meest kwetsbaar was, maar dat is sinds het wegval len van Rijkaard geen nieuws meer. Bovendien trok Robert de Wit het spel naar zich toe en zijn bewaker Ophof moest af en toe naar grove middelen grijpen om de behendige spe- PARIJS -(AFP)- Na vijf wedstrijden heeft Auxerre nog steeds de leiding in de Franse voetbalcompetitie met tien punten. Za terdagavond werd Brest met 5-0 verslagen. De Pool Szarmach maakte drie doelpunten. Genghini scoorde tweemaal voor Mo naco tegen St Etienne: 3-1. De uitslagen van de vijfde speeldag in de Franse competitie zijn: Monaco - St Etienne 3-1, Auxerre - Brest 5-0, Bordeaux - Toulon 1-0, Lille - Nan tes 2-0, Rennes - Rouen 2-1, Sochaux - Laval 0-1, Bastia - Lens 2-2, Nancy - Strasbourg 3-2, Paris St Germain - Metz 2-0, Nimes - Toulouse 3-0. De stand na vijf wedstrijden: 1. Auxerre 10 punten 2. Monaco en Bor deaux 9, 4. Paris St Germain, Rouen, Lens, Nantes en Laval 7, 9. Sochaux, Lille en Strasbourg 6, 12. Toulouse, Bastia, Nimes en Brest 5, 16. Nancy, Toulon, St Etienne en Metz 4,20. Rennes 3. DUNDEE -(ANP)- St Mirren, tegenstander van Feyenoord in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi, heeft zaterdag op de eerste dag van de Schotse voetbalcompetitie met 1-1 gelijk ge speeld in de uitwedstrijd tegen Glasgow Rangers. Titelverdediger Dundee United ging glanzend vanm start met 4-0 tegen Motherwell. Kirkwood (2), Hegarty en Taylor maakten de doelpunten. Aberdeen, de winnaar van de Europa II, begon eveneens uitstekend met 3-0 tegen FC Dundee. Spelmaker Stra- chan opende de score. Hij is binnenkort te koop voor een miljoen pond, een slordige 4,5 miljoen gulden. Celtic versloeg Hibernian in een uitwedstrijd. Melrose van Coventry, die de naar Arsenal vertrokken Nicholas kwam vervangen, maakte het eerste doel punt. De uitslagen van de eerste dag in de Schotse eredivisie zijn: Aberdeen - FC Dundee 3-0, Dundee United - Motherwell 4-0, Hibernian - Celtic 0-2, Glasgow Rangers - St Mirren 1-1, St Johnstone - Hearts 0-1. Van onze sportredactie BRUSSEL - Standard Luik heeft zaterdagavond in het Heizel- stadion te Brussel de Belgische Supercup gewonnen. Het duel tussen de landskampioen en de bekerwinnaar Beveren eindigde in 1-1 na een ruststand van 1-0. Daerden zette Standard Luik in de tiende minuut op voor sprong. Theunis maakte in de 57e minuut gelijk. Standard Luik kreeg de beker door na afloop alle vijf strafschoppen in te schie ten tegen Beveren vier. V-x-y.„ —m* I ft m i MM- -«ft» KMw mmtmm*** fc urm mHlt'r U* Ffff mt tmm»* mt p»m mmm Van onze sportredactie TILBURG - Willem II voetbalt nog altijd onder surséan ce van betaling. Zes september loopt die surséance van betaling af. Die datum moet Willem II financieel orde op zaken gezet hebben. Belangrijk is echter dat de gemeente Tilburg de hel pende hand toesteekt. Immers, Willem II kan het finan ciële plaatje niet invullen als de achterstallige subsidie, ongeveer zes ton, niet uitgekeerd wordt. Het bestuur van Willem II heeft er inmiddels van alles aan gedaan om po litiek Tilburg warm te maken voor Willem II. Maar toch zijn er nog twijfels. De gemeenteraad was namelijk voornemens de zaak Willem II vijf september te behandelen. Sinds enkele da gen weet Willem II echter dat het voorstel tot subsidië ring pas zeventien september ter tafel komt. De Tilburgse club denkt de weken die tussen het aflopen van de sur séance van betaling en de raadsvergadering te kunnen overbruggen, maar heeft ook gesteld dat verder uitstel niet meer mogelijk is. Of Willem II straks kan rekenen op de subsidie is ove rigens nog maar de vraag. Momenteel staat het CDA en twee kleine partijen achter Willem II. Dat levert zeven tien stemmen op. Willem II heeft echter twintig stemmen nodig om de subsidie straks in de boeken te kunnen ver werken. Met de PVDA en VVD tegen geen eenvoudige opgave. Vandaar dat het niet uitgesloten is dat Willem II straks een beroep moet doen op de KNVB die er niets voor voelt dit seizoen clubs te laten afsterven. Frans Adelaar maakt gelijk voor FC Utrecht. Ajax-doelman Galjé is kansloos. Ier te remmen. De gelijkmaker van Frans Adelaar was een lo gisch gevolg van de verander de Utrechtse spelopvatting. Bij Ajax was de in het tem po van een veteraan spelende Gasselich inmiddels overbodig geworden. De dure aankoop uit Oostenrijk, met de actiera dius van een slak, is aan de bal niet de zwakste, maar komt verder nauwelijks in het spel voor. De Mos wisselde hem voor Van 't Schip, die in een inmiddels dodelijk vermoeide ploeg mocht plaatsnemen. Snakkend naar adem haal de Ajax tenslotte het einde, maar niet ongeschonden. Na een rauwe actie met Kruys moest Koeman, als vrije ver dediger niet overtuigend, met een teenblessure het veld rui men voor Wilco van Buuren, overgekomen van DHC. Mölby mocht de laatste tien minuten volmaken als libero en bewees daar de juiste man op de juiste plaats te zijn. Omdat Van Basten voor Ajax en Wouters voor Utrecht in de slotminuten nog scherpe kansen lieten glippen, stapten beide ploegen niet ontevreden onder de douches, waarbij de Ajacieden de meest opgetogen indruk maakten. Opgetogen door het resul taat van de voorstelling roem de Aad de Mos vooral zijn ver dedigers, die in zijn ogen tac tisch gedisciplineerd gespeeld hadden. „Ik had vooraf mijn twijfels," bekende De Mos,- „maar ik ben zeer tevreden over het resultaat en het uit gangspunt. Alleen blijven we voorlopig kwetsbaar op hoge ballen." ROME - De Russin Alia Lo bankina heeft bij de Europese zwemkampioenschappen in Rome de eerste gouden me daille behaald. Uitslag torenspringen da mes: 1. Alia Lobankina (Sov) 455,52 punten, 2. Angela Sta- sioelevitsj (Sov) 448,56, 3. Ra- mona Wenzel (OD1) 410,91, 4. Bianka Meyer (OD1) 401,64, 5. Ildiko Kelemen (Hon) 394,11, 6. Christina Szackas (Roe) 365,19, 7. Alena Niederlova (Tsj) 361,53, 8. Hana Novotna (Tsj) 359,43, 9. Ileana Pirjol (Roe) 354,00, lO.Elke Heinrichs (WD1) 344,94, ll.Christina Betti (Ita) 341,76, 12, Andrea Spudeit (WD1) 312,30. HASSELT -(ANP)- De Britse autocoureur Jonathan Palmer is zondag op het circuit van Zolder in België Europees kampioen Formule 2-renwagens geworden. ÜjlililimilllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllHIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllINMIIIIIIIIIIl; HYVINGAE -(ANP)- Kees i van der Ven heeft het sei- zoen 1982/83 zondag in Fin- j land bekroond met de derde plaats in het wereldkam- i pioenschap cross in de 250- cc-klasse. Van der Ven be- gon de laatste twee man- I ches, zondag in Hyvingae, op i de gedeelde derde plaats met de Belg Jo Martens. Beide rijders hadden 101 punten. Van der Ven liet in de eer ste manche al zien dat het hem ernst was om die derde positie veilig te stellen. Aeh- i ter wereldkampioen Geor ges Jobé en de Westduitser Arno Drechsel werd hij der de. Die klassering liet hij in de tweede manche volgen door de vijfde plaats, vol doende om Martens af te schudden. De Belg kwam in de eerste manche niet over de eindstreep en in de twee de omloop, gewonnen door de titelverdediger van dit seizoen Danny Laporte (VSt), werd hij derde. Jobé viel halverwege die race uit. Door zijn manchewinst greep de Amerikaan de tweede plaats in de eind stand. De andere Nederlan ders kwamen zondag in Hy vingae niet in de kopgroep voor. Eerste manche: 1. Georges Jobé (Bel) Suzuki, 2. Arno Drechsel (WD1) Honda, 3. Kees van der Ven (Ned) KTM, 4. Danny Laporte (VSt) Yamaha, 5. Jacky Martens (Lux) KTM, 6. Jör- gen Nilsson (Zwe) Yamaha, 7. David Watson (Eng) i s De Britse arts liet niets aan het toeval over en zegevierde zelf in de elfde en voorlaatste race van de serie. Op punten was hij eigenlijk al kampioen, maar hij kon eventueel de titel nog kwijtraken als een, nog tegen hem lopend, protest zou worden toegekend. Door zijn winst op Zolder kan hij in geen geval meer ingehaald worden in het klassement. De uitslag van de race op Zol der is: 1. Jonathan Palmer (Gbr) Ralt-Honda 1.06.12,03 (gem. 177.680 km/u) 2. Mike Thackwell (Nzl) Ralt-Honda 1.06.22,86; 3. Philippe Streiff (Fra) AGS-BMW 1.06.55,98; 4. Christian Danner (Wdl) March-BMW 1.06.57,41; 5. Phi lippe Alliot (Fra) Martini- BMW 1.07.06,03 6. Enrique Mansilla (Arg) March-BMW 1.07,26,92. Stand Europees kampioen schap: 1. en Europees kam pioen Palmer 63 punten 2. Thackwell 45, 3. Beppe Gabia- ni (Ita) 39, 4. Danner en Streiff 21. Kees van der Ven in actie. Yamaha, 8. Magnus Nyberg (Zwe) Honda, 9. Sören Mor- tensen (Den) Yamaha, 10. Matti Tarkonen (Fin) Yamaha Tweede manche: 1. Laporte, 2. Thorleif Hansen (Zwe) Yamaha, 3. Jo Martens (Bel) Yamaha, 4. Tarkkonen, 5. Van der Ven, 6. Nilsson, 7. Drechsel, 8. Jean-Claude Laquaye (Bel) Honda, 9. - FOTO ARCHIEF DE STEM Erkki Sundström (Zwe) Yamaha, 10. Leif Niklasson j| (Zwe) Yamaha 5 Eindstand wk cross 250 cc: 1. 3 Jobé 249 punten, 2. Laporte 3 181, 3. Van der Ven 117, 4. 3 Drechsel 115, 5. Jo Martens 3 111, 6. Laquaye 74, 7. Rolf 3 Dieffenbach (WD1) Honda 70, 8. Watson 69, 9. Jeremy 3 Whatley (GBr) Suzuki 59, 10. 3 Hansen 39. 3 .üimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin3 Van onze sportredactie LONDEN - Manchester United heeft zaterdag het Charity Shield gewonnen. In het Wembley-stadion versloeg de beker winnaar landskampioen Liverpool met 2-0. Met deze traditione le wedstrijd tussen de bekerwinnaar en de landskampioen werd het Engelse voetbalseizoen geopend. Door Liverpool gedecideerd te verslaan, lijkt Manchester United aanspraken te maken op de Engelse titel. Brian Rob- son drukte het overwicht uit met doelpunten in de 23e en 62e minuut. De man van de wedstrijd was echter Ray Wil- kins.De middenvelder, die in onmm leeft met manager At kinson, dicteerde het spel en zorgde voor de openingen. Vooral zijn voorbereiding tot het eerste doelpunt was een schitterende actie van Wil- kins. robson vervolmaakte de pass door Grobbelaar handig te omspelen. Manchestér United viel on stuimig aan, miste verschil lende kansen door Graham en McQueen. Robsons tweede doelpunt in de 62e minuut was beslissend. Liverpool stelde er alleen schot tegen de lat van Dalglish tegenover. Bij de landskampioenen was Rush niet geheel fit en gaf Robinson (ex-Brighton) blijk nog niet gewend te zijn. GIJON -(ANP)- FC Köln is als laatste geëindigd in het toernooi van Gijon (Spa). De club van Rinus Michels verloor in de wed strijd om de derde plaats met 0-1 van Sporting Gijon, dat drie minuten voor tijd door Cundi van de strafschopstip aan zijn doelpunt kwam. Toernooiwinnaar werd Spartak Moskou, dat in de openingsronde met 5-0 van Gijon had gewonnen en in de finale Atletico de Madrid met 2-1 versloeg. Prieto gaf Atleti co een voorsprong, Posdnja- kov en Pesnik brachten ver in de tweede helft de winst bij Spartak. Real Madrid heeft het toer nooi van Palma op Majorca gewonnen. Madrid versloeg in de eindstrijd het naar de eer ste divisie gepromoveerde Palma de Mallorca na verlen ging met 3-2. Brighton werd derde na een overwinning met 3-2 op Vasas Györ (Hon).

de Stem | 1983 | | pagina 9