Politie verscherpt actie tegen alcohol in verkeer Vrolijke drukte op Axelse kinderboerderij NAC-SUP VAN VI GEDEPUTEERDE BEKEEK AXEL VANUIT DE L UCHT: Game '78 vierde gezellig jubileum 'Nieuw Hulst' wint opnieuw Hulster zeskamp JANSEN Roosendal ME haaM bliksemsnel Leden reddingsbrigade streden om clubtitels maandag 22 augustus 1983 VAN ZEELAND DRIE MAANDEN INTENSIEVE CONTROLE OP ZUID-BEVELAND Nieuw gesprek over watersport op Grote Kreek Museum 3000 BELANGSTELLENDEN politierapport WENTZLER Popconcert in Hulst slaat aan Noodweer op Tholen Inwoner Dreischor verongelukt Zr.Isfrida gefêteerd Gevonden voorwerpen pagina sport 1 T6 pagina zeeland 2 Van een onzer verslaggevers GOES - De rijkspolitie gaat, in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), in de maanden sep tember, oktober en november een alcohol-actie houden op Zuid-Beveland. Volgens een door de politie uitgegeven verklaring is het de bedoeling om het alcoholge bruik in het verkeer -met na me bij jongeren en gelegen heidsdrinkers- onder de aan dacht te brengen. Doelstelling van de aktie is om te bereiken dat er minder gereden wordt onder invloed, er minder wordt doorgereden na aanrij dingen en er minder verkeers ongevallen als gevolg van al- coholgebruik zullen plaatsvin den. Ook worden gunstige ne ven-effecten verwacht, zoals vermindering van de overlast in uitgaanscentra, in bus en trein en op de veerboot Krui- ningen-Perkpolder. De controles zullen worden uitgevoerd na afloop van be paalde gelegenheden en in de weekend-nachten en hebben voornamelijk tot doel de weg gebruikers zo goed mogelijk te informeren over de gevaren van alcohol in het verkeer. Dit zal gebeuren bij bestuurders die, na het afnemen van een blaastest, net onder de 0,5 pro mille (of later onder de 0,8 pro mille) hebben gescoord. Weggebruikers die boven de 0,8 scoren wordt een bloed proef afgenomen en krijgen uiteraard een proces-verbaal. Gelijk met de uitslag van de bloedproef krijgt de betrokke ne documentatie, waarin hij wordt geïnformeerd over de mogelijkheden van het ZCAD. Tevens zullen VVN en ZCAD voorlichting gaan geven op scholen en vormingscentra en gaat het consultatiebureau ook informatie-avonden ver zorgen voor aangehouden be stuurders, die op hun veroor deling wachten. Dat de actie geen overbodi ge luxe is blijkt uit cijfers van de rijkspolitie op Zuid-Beve land. Daaruit komt naar voren dat het aantal alcohol-misdra gingen in het verkeer de laat ste jaren weer behoorlijk is toegenomen. Na afloop van de drie actie-maanden zal wor den bekeken of het zinvol is dergelijke controles ook naar de rest van Zeeland uit te breiden. Meer toeristen kan best Van een onzer verslaggevers AXEL - De Zeeuwse recreatie-gedeputeerde J. Ventevogel heeft Axel zaterdag eens van een totaal andere kant kunnen bekijken. In een zweefvliegtuig overzag de provincie-bestuur der geruime tijd de gemeente, om -na weer vaste grond onder te voeten te hebben gekregen- de bood schap te verkondigen: „Axel biedt voldoende moge lijkheden voor een toeristische uitbouw". Omdat Axel, evenals me nige andere gemeente in het achterland, ook graag wil Van een onzer verslaggevers AXEL - Er komt een nieuw gesprek tussen de Axelse VVV en de plaatse lijke hengelvereniging GOA over de plannen om tot watersport-activiteiten te komen op de Grote Kreek. Dit deelde wethouder P. Apers zaterdag mee tijdens het bezoek van recreatie gedeputeerde J. Ventevo gel aan Axel. „In dit ge sprek zullen de vóórs en tegens nog eens worden af gewogen", aldus Apers, die het „zeer positief" zei te vinden dat GOA „een deurtje heeft opengelaten" voor een nieuwe onder handelingsronde. Zoals bekend is de VW- Axel voorstander om van de Grote Kreek een cen trum voor kleine water sporten te maken. Dit plan stuit echter op felle kritiek van GOA, die de kreek voor hengelactiviteiten heeft gepacht van het wa terschap. Het pachtcon- tract loopt echter eind 1985 af. In een eerste gesprek tussen GOA en de VVV bleven beide partijen on wrikbaar op hun stand punt staan. Wethouder Apers zei zaterdag te ho pen dat tijdens de nu ko mende tweede ronde een oplossing zal worden ge vonden, die voor de twee verenigingen acceptabel is. meegraaien in de geldzak die de vele tienduizenden toeris ten elk jaar weer in (West- )Zeeuwsch-Vlaanderen ach terlaten, had wethouder P. Apers de gedeputeerde zater dag uitgenodigd om de moge lijkheden eens in ogenschouw te nemen. En Ventevogel stel de hem niet tèleur. Na een bezoek aan het streekmuseum, het openlucht zwembad 't Plaatje, het mo torcross-terrein, de sportac commodaties en de enige cam ping die de gemeente rijk is, ging de gedeputeerde op het vliegveld van de Axelse zweefvliegclub EZAC de lucht in om daarna zijn stelling op tafel te leggen. Volgens de ge deputeerde zal Axel het niet moeten hebben van voorzie ningen die als landelijke trek pleister fungeren, maar veel eer van de toenemende trend om een eenvoudige vakantie in eigen land door te brengen. „In het kader van de recrea tie-spreiding zijn wij ook van plan om meer aandacht te be steden aan Oost-Zeeland", al dus Ventevogel. „In dat ver band heeft Axel, met zijn vele voorzieningen op het gebied van de actieve recreatie, dui delijk mogelijkheden". Omdat de gemeente toch voorname lijk zal worden aangedaan door passanten (voor verblijf- stoerisme is er onvoldoende accommodatie) moet Axel dan wel zorgen voor eenvoudige maar goede logiesmogelij khe- den, zo beklemtoonde de Zeeuwse bestuurder. De gedeputeerde achtte ook het bestaande kooptoerisme van groot belang, maar zei het jammer te vinden dat dit zich enkel beperkt tot de zaterdag se weekmarkt. „Een uitbrei ding naar de andere dagen van de week zou nodig zijn", meende Ventevogel, die echter niet aangaf hoe dat gereali seerd moet worden. Dit liet hij over aan het plaatselijk initia tief, dat het advies meekreeg „de nodige creativiteit te ont plooien". Van onze correspondent CLINGE - De tennisvereniging Game 78 vierde zaterdag' met haar leden het 5-jarig bestaan van de club. Zowel voor de al lerkleinsten als de senioren waren er activiteiten, zodat iedere deelnemer aan zijn trekken kon komen. Van de zijde van de leden was er een spontane medewerking. „In ons gehele bestaan, heb ben wij nog nooit zo'n gezellig Van onze correspondent AXEL - Vanavond om zeven uur vergaderen de leden van de museumcommissie van de gemeente Axel in de B en W kamer. Aan de orde komt de jaarreke ning 1982 van het streekmu seum Het Land van Axel. Ver der een brief aan een ingezete ne inzake het door de mu seumcommissie terug afstaan van door haar in bruikleen ge geven voorwerpen. Na de ope ning is er gelegenheid tot spreken voor de publieke tri bune. feest in onze club gehad", aldus voorzitter Frans Strooband. In zijn toespraak legde de voorzit ter vooral de nadruk op de in zet van Karei Lansu, die bui tengewoon veel werk had ver richt om het feest te doen sla gen. Het begon 's middags voor de nog schoolgaande jeugdleden. Zij konden allerlei spelletjes doen zoals ballen gooien, bal lons trappen, blikken gooien en vele andere spelletjes. Daar na werd hen op het prachtig versierd terras een gratis bar becue aangeboden. 's Avonds was er voor de oudere leden allereerst een fo to-fietstocht in de omgeving van het dorp. Na een grappige tocht werd tot winnaar uitge roepen Marco de Klerk, Erik de Deckere en Ad Brink. Zij kre gen alle drie een horloge. Meer dan 50 liefhebbers na men daarna deel aan de barbe cue op het terras, waar het er erg gezellig aan toe ging. Ten slotte was er nog een kwis, waarbij de kennis in de tennis sport getoetst werd. Als laatste was er de gele genheid om in de open lucht te dansen op discomuziek, dat tot zeer laat duurde. Gedeputeerde Ventevogel nam zaterdag plaats in een zweefvliegtuigje om vanuit de lucht de recreatiemogelijkheden van Axel te bekijken. fotowimkooyman Van onze correspondent HULST - Afgelopen zaterdag werd op de met vlaggen ver sierde en met dranghekken af gezette Grote Markt voor de vierde maal de Hulster zes kamp gehouden, waarbij on geveer 3000 belangstellenden aanwezig waren. De zeskamp werd voor ae tweede achtereenvolgende maal gewonnen door de buurtvereniging Nieuw Hulst. Die kreeg daardoor voor de tweede maal de wisselbeker. Na afloop was er in het zalen centrum Tiffany een groot bal, waar de bekers aan de deelne mende groepen werden uitge reikt. De Stichting Hulster Zes kamp had voor een buitenge wone goede organisatie ge- zorgd, waaraan werd meege werkt door radio Nightingale met de radiowagen van De Stem en de vrijwillige brand weer van Hulst. De deelne mende buurtverenigingen wa ren de Statie, Tivoli, Botje bai botje, het Moertje, Nieuw Hulst, Den Dullaert, en als gastploeg de Hulster Carnaval Stichting de Vossen. In totaal werden acht ver schillende spelen afgewerkt. Dat waren achtereenvolgens het klimrek. het ijsspel, de vlaggenrace, het schuifwater- spel, het slinger werpen, de blindemansrace, het water- dragen en de skirace. Tussen door was er een rode draad, het wagenduwen. Om aan het einde van de wedstrijd de winnaar te kunnen vaststel len, was er een internationaal scheidsrechtersteam uit Hil- varenbeek, dat aan alle onder delen een puntenwaardering toekende. Via een geluidsin stallatie werden de duizenden aanwezigen telkens op de hoogte gebracht door speaker Laurens Hamelink. Aan het rinde hield voorzitter Emiel Mortier een korte toespraak, waarna hij de deelnemers bloemen overhandigde en de prijzen bekend maakte. De uitslag was: 1. Nieuw Hulst 41 punten, 2. Botje bai botje, 38, 3. Den Dullaert 30, 4. Tivolie 41, 5. het Moertje 24,6. de Vosse 22, 7. de Statie 20 punten. Van onze correspondent AXEL - De open dag van de Axelse kinderboerder „De Ponderosa" zorgde zaterdag de gehele dag dooi voor een vrolijke drukte. Bijna honderd kinderen de den 's morgens mee aan de kinderspelen. De organisatie van deze spelen was in handen van een groep buurtbewoners, 's Middags waren de activitei ten meer op de kinderboerde rij zelf gericht. Hier werd door een hoefsmid enkele paardjes beslagen en werden er geiten gewassen. De touwtrekwedstrijd, waaraan vier ploegen deelna men, werd gewonnen door de groep van Cambrinus. Zij schonken hun prijs, een pop, aan de kinderboerderij, waar ze nu als mascotte zal gaan dienen. Grote belangstelling was er van de kinderen ook voor het optreden 's middags van een imitatie Dorus en het kampvuur 's avonds. Bij het AARDENBURG - In de Wijk Draaibrug is door insluiping bij de familie D. D. een in braak gepleegd in hun woning aan de rijskweg. Er is een aan tal sieraden meegenomen, doch de juiste waarde hiervan kon nog niet worden vastge steld. HOOFDPLAAT - Op de Zee dijk te Hoofdplaat is de de auto van D. P. uit Axel open gebroken door het vernielen van een achterraam. Men heeft uit de auto kleding en een horloge ontvreemd. SAS VAN GENT - Bij een in braak zaterdagnacht in de kantine van de voetbalvereni ging Corn Boys aan de Scha- penweg te Sas van Gent is een luidsprekerbox ter waarde van circa honderd gulden ge stolen. De daders zijn de kan tine binnengekomen door het forceren van het slot van de deur van de nooduitgang. TERNEUZEN - De bromfiet ster I. A. uit Terneuzen werd zaterdagavond bij een ver keersongeval gewond en moest worden overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil. Het ongeluk gebeurde op de Schependijk te Terneuzen. In een onoverzichtelij ke bocht kwam zij in botsing met een in verboden richting rijdende fietser, te weten R. H. uit Gent. TERNEUZEN - Zaterdag nacht is ingebroken in de per sonenauto van C. de V. uit Sluiskil. Het voertuig stond geparkeerd aan de Kastanje- laan te Terneuzen. Vermist worden een paar voetbal schoenen, rijbewijs en een le ren jack. ZAAMSLAG - De Belg J. v. A. uit Borgerhout deed bij de ge meentepolitie van Terneuzen aangifte van diefstal van zijn roeiboot. Deze lag afgemeerd aan een rietkraag van de kreek aan de Groeneweg te Zaamslag. De waarde van de boot die, moet zij n weggeno men tussen afgelopen donder dag en zaterdag bedraagt 1300 gulden. (ADVERTENTIE) ORTHOPEDISCH SCHOENTECHNIKERS Teteringsedijk 60, Breda Iedere donderdag spreekuur bij Grote Zwanenstr. 21 Hulst Alleen via afspraak op tel.: 076-148168 Voor orthopedische schoenen, inlays, steunzolen, steunkousen en orthopedische semorschoe- nen Van onze correspondent HULST - In het open jonge rencentrum Kontrast heeft af gelopen zaterdag de uit vier man bestaande Engelse pop groep Taoist een goed verzorg de avond gegeven. Deze groep toert momenteel door Europa en speelt muziek die lijkt op die van bekende groepen als U2 en Police, een genre dat in Hulst nog niet zo vaak aan bod is gekomen. Ge let op het enthousiasme van de bezoekers ligt het in de bedoe ling vaker dergelijke groepen te laten optreden. KLOOSTERZANDE Hoewel zaterdagmiddag slechts twintig zwemmers deelnamen aan de wed strijden van de plaatselijk reddingsbrigade in het ge meentelijk zwembad De Honte te Kloosterzande werd het toch een geslaagd evenement. De deelnemers werden in drie leeftijdsgroepen in gedeeld en moesten alle maal vijf onderdelen af werken die naar gelang de leeftijd in moeilijkheid va rieerden. De verschillende onderdelen waren onder meer schoonslag met kle ding aan, rugslag met kle ding aan, onder water zwemmen, iets opduiken, watertrappen en natuur lijk een drenkeling vervoe ren in kopgreep en in pols- greep. De uitslagen: categorie 10 en II jaar: 1. Wendy Schillemans 163.3 sec., 2. Edwin Elias 166.89 sec., 3. Jurgen Buysrogge 170.5 sec.; categorie 12 t/m 14 jaar: 1. Frank Vermast 188.95 sec., 2. Angelina Ser- rarens 218.69 sec., 3. Ed ward Lauret 220.41 sec.; ca tegorie 15 jaar en ouder: 1. Michel Weemaes 131.89 sec., 2. Timo Jansen 151.67 sec., 3. Conny Mannaert 161.6 sec. Watertrappen: wie houdt het 't langst vol?! FOTO WIM K00YMAN kampvuur was een barber ingericht. Het is de bedoeling dat kampvuur een vaste plan krijgt op de kinderboerderj Hiermee wil men bereiken dj de boerderij naast ontmot tingsplaats van kind en ook een ontmoetingsplaat wordt voor de buurt zelf. Ht grote enthousiasme waarna de buurtbewoners de activitei ten, en vooral de kinderspel^ uitvoerde geeft de twee initia tiefnemers van de kinderboei derij, de heren L. Out en Liefting goede hoop voor toekomst. Er gingen dan geluiden op om vaker activi teiten in de buurt te gaan hou den. THOLEN - Een hevige on weersbui zorgde zondagmor- genvroeg voor flink wat wa teroverlast in St. Annaland St. Maartensdijk. Tegen uur 's ochtends stond in straten van deze twee plaatse; meer dan dertig centimete water. Vele kelders liepen ondu De brandweer had het drnt met het leegpompen daarvan Ook moest een beginnen: brandje worden geblust door kortsluiting was om staan. Bij diverse gebouwen waaronder het postkant»: van St. Annaland, traden alarminstallaties spontaan werking. Tussen kwart ove vijf en kwart over zeven vit maar liefst 68 milimeter op dit deel van het eiland The len. De gewassen op het Tan! liepen ook schade op. DREISCHOR - De 20-ja P.J. Klompe uit Dreischor (ge meente Brouwershaven) is de nacht van zaterdag op zo dag door een verkeersongelol om het leven gekomen. Het slachtoffer botste mÉ zijn personenauto op bochtige polderweg tegen boom, aldus de politie. Waf neer het ongeluk is gebeurd niet precies bekend. Een tiepatrouille trof zondag» gen om half vier het wrak va: de auto aan. De bestuurde' was toen al overleden, t' brandweer moest er aan tepï komen om het stoffelijk over schot uit het autowrak te gen. Van onze correspondent HULST - Zaterdag was er In hotel „Het bonte hert" in Hulst de gele genheid om zuster Ley- graaff van de orde van de Franciscanessen mei haar gouden kloosterju- bileum te feliciteren. 1» het klooster draagt zij de naam van zuster Isfrida. Tevoren had zuster Leygraaff het gouden feest in intieme kring met haar medezusters gevierd in huize Baude- loo te Hulst. Nu was er gelegenheid voor vrien den en kennissen o» haar geluk te wensen mei •het gouden kloosterjubi leum. Het was een hele drukte, want velen wa ren gekomen om haar ge luk te wensen. Behalve deze gelukwensen mocht zij talrijke cadeau's in ontvangst nemen. AXEL - Knipbeurs met/; houd, gouden ring inscrip'; personeel, herenhortó zwarte knipportemonnaie inhoud, gouden ring steentjes, slot garagede» zwarte damesportemon® met inhoud, quartz dames'/ loge kleur roze, leesbril, gengoed, parapluie, bedela"; band, dameshorloge, bank» jet, ketting met hanger, ka"; rie, diverse sleutels, enk' fietsen. Bovengenoemde v# werpen kunnen door de d! naar worden afgehaald Groepsbureau der rijkspo'1 Bijlokestraat 3, Axel. ROOSENDAAL - kies stak de RBC- schenhoofd, een uuij over. Op weg naar de kleel Vught de laatste instif goede afloop werd ver ming-up. Bekeken door toen al zenden toeschouwers die tijl naar sportpark 'De Luiten' trokken waren. Benieu naar de rentree van RBC het betaald voetbal. Met in achterhoofd een overwinn voor NAC dat zoveel routine in het veld bracht. Het Roosendaalse bestij liep zenuwachtig rond. lopen op de toppen van ol tenen", gaf Pierre van Ov| veld toe, „iedereen heeft hard gewerkt". Het resultj mocht er zijn. RBC had zaakjes keurig voor elkaar. viel vrijwel geen wanklank noteren, al werd er mispil zend gekeken naar de lu| ruchtige B-side. Het was i] mers even wennen. Leden Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Jan Hu bregts, secretaris betaa voetbal, loopt al heel jaartjes mee. Er zullen in i betaald voetbal echter wein mensen zijn die er in geslaal zijn Jan Huybregts in onde broek naar de voordeur te lol ken. RBC slaagde cum laudej RBC had vrijdagavond laj namelijk een sponsor voor shirtreclame aan de haak gJ slagen. Bouwbedrijf Vq Schilt kwam tot overeensten ming met de Roosendaalse dl butant. De handtekeningë werden gezet. RBC moest dj echter melden bij de KN\ die de overeenkomst eveneei] moet signeren. Daarom weil zondagochtend in alle vroegl bestuurslid Bominaar op pq gestuurd. Met het contract zak werd aangeklopt bij Ja Huybregts. De secretaris va het betaald voetbal handeld vervolgens snel. Maakte allq in orde waardoor RBC mJ shirtreclame de competitie il kon. Want in Roosendaal hal men uiteraard niet stil geztf ten. De shirts met tekst lage| dan ook keurig klaar in kleedkamer waar RBC ongq veer anderhalf uur later uil] >undig feest vierde. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - De Roosendaalse gemeentepolitie werd gisterochtend om 10.00 uur verrast door zo'n 60 NAC- supporters, die in het centrum van Roosendaal een spoor van vernie lingen achter lieten. Er was op dat moment slechts 4 man politie be schikbaar, omdat men de supporters biet zo vroeg in Roosendaal had verwacht. In allerijl werden 20 korpsle den en 10 ME'ers opgeroepen, die de meute richting sta tion dreven. Drie supporters werden Voor de wedstrijd, en drie tijdens de wedstrijd aange houden en ingeslo ten. Na de wedstrijd Werden de suppor ters door een grote Politiemacht naar bet station gebracht en in de trein gedi rigeerd. Tijde'ns de- ze rit vielen ver schillende klappen aab weerszijde, /een van de agen- en raakte gewond. Cp het station ston- I por der ger por per Vo< Roe hac ter; de brc enk geo tier

de Stem | 1983 | | pagina 6