Jarino-lokaal als dorpshuis in Hoofdplaat| Bewoners De Sterre Hn de boot Buurtvereniging op straat DE KI UN IEDERE D Wil KUNT „de 4 in 1 krant" •amilie b< t DE STEM Kritiek landbouwman Luteijn op overheidsbeleid: MAANDA|,Ë STEM VAN MAA 22 AUGUSTUS 198] Bisschop Ernst woont concert bij Jubileum viering Goese RK kerk van start JOHANNA TI- VAN DE P Vandalisme Voorstel gemeentelijke werkgroep] in omgeving Vogelwaarde Buit 42 mille bij inbraak in Goese juwelierszaak Bejaarde uit Terneuzen bij ongeval zwaargewond Belg at meeste frieten Niet juichen Directeur J. Tesink van Zeeuwse Gezondheids dienst voor Dieren stopt DOOR SLOOP KLEUTERSCHOOL TERNEUZEN Hondenshow goed bezocht margareth; de smae Gustaaf La t, TA -mm iittm DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND VAN ZEELAND Van onze correspondente GOES - Met een feestconcert door jongens van de Zeeuwse Koorschool en de heren van het parochiële kerkkoor onder leiding van Evert Heijblok, werd zaterdag een begin ge maakt met de viering van het 75-jarig jubileum van de pa rochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes. Zondag ging de pauselijke pro-nuntius voor Nederland, aartsbisschop Bruno Wüsten- berg, voor als hoofdcelebrant tijdens een pontificale hoog mis, die door honderden paro chianen werd bijgewoond. Bij het jubileumconcert wa ren onder meer aanwezig bis schop H. Ernst van Breda, emeritus-pastoor C. Holt- kamp, oud-kapelaan Van Stee van Goes en burgemeester W. Blanken. Ook pastoor Bas- tiaensen, die al enige tijd we gens ziekte op non-actief staat, woonde het concert bij De voorzitter van de Zeeuwse Koorschool, Herman Heupperman, bood het kerk bestuur een klein koor-orgel aan, dat een plaats krijgt ach ter het altaar. Dit orgeltje is door de Goese orgelbouwer Eversdijk geheel vervaardigd uit gebruikte materialen en zal dienen voor ondersteuning van de koorzang. Na het concert werd door het kerkbestuur gereceptieerd in de Magdalenzaal, waar ve len hun gelukwensen kwamen aanbieden. EEN BEELD van de recep tie, die het rk kerkbestuur van Goes aanbood ter gele genheid van het 75-jarig be staan van de parochiekerk van de H. Maria Magdalena. - FOTO WILLEM MIERAS Moegestreden, is na eer T15 PAGINA ZEELAND! van ons heengegaan onz en oma Van onze correspondent VOGELWAARDE - Zaterdag morgen tussen 10.00 en 12.00 uur zijn in Vogelwaarde door onbekende vandalen nogal wat vernielingen aangericht. Langs de weg Vogelwaarde- Kloosterzande ter hoogte van de afslag naar Pauluspolder werden wegmarkerings paaltjes omgetrapt en in de sloot gedeponeerd. Ook een re clamebord was hetzelfde lot beschoren. Aan de andere kant van het dorp werd een vijf tiental jonge boompjes afge broken. Ook een bruggetje in het park moest het ontgelden. Enkele planken werden ver wijderd alsmede de brugleu ning. De laatste tijd nemen ook de fietsdiefstallen hand over hand toe. Kleine zelfstandige tussen wal en schip' Van onze correspondente COLIJNSPLAAT - De visserij en de landbouw zijn zeer ontevreden over het overheidsbeleid met betrekking tot kleine zelfstandigen. „Vlees noch vis", zo karakteriseerde de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, ir. D. Luteijn, zaterdag het door Den Haag tot nu gevoer de beleid. Van onze correspondent GOES - Uit een juwelierszaak aan de Lange Kerkstraat te Goes is zaterdagmorgen voor ca. 42.000 gulden aan sieraden gestolen. Dat was de inhoud van een drietal cassettes met bloedko ralen en parels. Op het mo ment van de diefstal was nie mand van het winkelpersoneel in de verkoopruimte aanwe zig. De eigenaar J. van H. heeft bij de politie te Goes aangifte gedaan. Luteijn uitte zijn kritiek tij dens de reünie van de kotter sector van de Zeeuwse vereni ging voor visserij-belangen (Zevibel) te Colijnsplaat. Deze bijeenkomst werd onder meer bijgewoond door commissaris van de koningin dr. C. Boer- tien en het voltallige gemeen tebestuur van Kortgene. „De ruggegraat van onze maatschappij, de basis van onze welvaart, wordt gevormd door enige honderdduizenden kleine bedrijfjes en zelfstandi ge ondernemers in midden stand, handel, ambacht, land en tuinbouw en visserij", al dus Luteijn, die benadrukte dat Nederland - ondanks voordelen als een lage inflatie, gunstige ligging en relatieve rijkdom aan energiebronnen - economisch gezien ongunstig afsteekt bij andere landen. Als oorzaken daarvan noemde de KNLC-voorzitter „het gebrek aan flexibiliteit, waardoor in groeisectoren de boot is gemist en andere lan den ons voorgingen". Ook de „te ver doorgevoerde nivelle ring" en de „veel te omvang rijke collectieve sector" zou den debet zijn aan de situatie. „Indien de overheid bij haar beleid wat meer lering zou hebben getrokken uit de erva ring van zelfstandige onder nemers, dan zou het er heel wat beter hebben voorge staan", stelde Luteijn. Hij pleitte ervoor, dat zelfstandi gen gezamenlijk hun belangen moeten gaan behartigen, waarbij de public relations niet vergeten mag worden. Voorzitter J. van den Bos van Zevibel ging nader in op de zaken die de vissers blijven dwars zitten. In de eerste plaats noemde hij het wegval len van een deel van de histo rische rechten van de Neder landse vissers, als gevolg van de in Brussel bereikte compro missen. Ook blijft de dreiging bestaan van een verscherpte controle op naleving van de toegestane vangst-quota. „Van een gemeenschappelijke wil bij alle lidstaten van de Europese gemeenschap om, met opoffering van het eigen belang, te komen tot een com munautair beleid, is tot nu toe weinig te bespeuren", meende Van den Bos. Zaterdagmiddag maakten de ruim 120 aanwezigen op de Zevibel-reünie een vaartocht op de Oosterschelde met kot ters van de Colijnsplaatse vis- servloot. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Gisteravond werd de 75-jarige P. F. M. uit Terneuzen bij een verkeerson geval zwaar gewond. De be jaarde man moest met zwaar hersenletsel worden overge bracht naar het academisch ziekenhuis te Gent. Het ongeval gebeurde toen hij op zijn fiets de provinciale weg Hoek-Terhole wilde over steken om linksaf de Drieweg in te rijden. Hij "lette daarbij niet op het verkeer op de pro vinciale weg en werd gegre pen door een personenauto, bestuurd door J. K. uit Etten Leur die tevergeefs trachtte de man te ontwijken door sterk naar links te sturen. ST. JANSTEEN - In café Sport te St. Jansteen werd gis teren gestreden om het kam pioenschap in het eten van de grootste hoeveelheid frites. Acht deelnemers schaarden zich aan de tafel en werden voorzien van borden frites welke elk afgewogen ander half ons bevatten. Onder hila riteit van veel belangstellen den gingen de eerste borden frites er nogal gemakkelijk in maar na vijf borden kwamen de eerste afvallers. Uiteinde lijk werd Ivan Heijninck uit het Belgische De Klinge win naar door het verorberen van tien borden frites met een to taalgewicht van anderhalve kilo. De tweede en derde plaats werden behaald door Patrick Sturm en Philip Ivens, beiden uit St. Jansteen door respectievelijk negen en acht borden frites met een gewicht van 1,350 kg. en 1,200 kg. naar binnen te stouwen. De frites werd nog overgoten met het nodige vocht. HOOFDPLAAT - Het plaatsen van een Jarino-lokaa! is zowel kwa investering als kwa exploitatie de goedl koopste oplossing om Hoofdplaat aan een dorpshuis i>| helpen. plaat nu niet bepaald staat it juichen over de voorgesteld! oplossing. De dorpsraad J zelfs faliekant tegen, omdai een Jarino-lokaal geen sou! laas biedt voor te houden eve! nementen. Eigenlijk zou, moet de werkgroep erkenner! de verbouwing van de oude la! gere school een betere oplo! sing zijn, omdat dit geboutl „zonder meer geschikt te ma! ken is voor de wensen van del dorpsraad en overige gebru l kers". Belangrij ke nadelen zijl echter de kosten. De invest! ringslasten worden geraas! op 168.000 gulden, terwijl ooi de exploitatielasten aanmeil kelijk hoger komen liggen dal bij het Jarino-lokaal. Verdel wordt verwacht dat er gel luidsoverlast zal optrede! voor de nabijgelegen wonirl gen. Het Oostburgse college vaal B en W is dan ook erg verdeeïl over de aangedragen oplo! sing. Wethouder J. Thorns! geeft de voorkeur aan ver! bouw van de lagere school al vindt de plaatsing van het Ja! rino-lokaal ongewenst, hl wethouders A. de Feijteren! Vergouwe kunnen zich nel verenigen met het advies va! de werkgroep, hoewel De Fe:! ter het Jarino-lokaal ook nel Geboren 10-02-1918 te M Overleden 18-08-1983 te 1 Haarlem: Henk ei Michel, Etten-Leur: Tina en Rosalin Etten-Leur, 18 augustus Emmalaan 116. Corr. adres: Fam. Bos Hazeleger 41,4872 KX Et- De crematie zal plaats® augustus om 11.45 uur ir aan de Tuinzigtlaan te Bi Samenkomst in het crem; Dat is de' conclusie van een door het Oostburgse gemeen tebestuur ingestelde werk groep. Het college van B en W is zelf echter verre van en thousiast over het voorstel en wil -alvorens tot een definitief standpunt te komen- de dis cussie in de raadscommissies voor openbare werken en fi nanciën afwachten. Volgens de gemeentelijke werkgroep, die een onderzoek heeft ingesteld naar de inves- terings- en exploitatielasten voor het stichten van een dorpshuis in Hoofdplaat, kan het Jarino-lokaal met een op pervlakte van 7,5 bij 10 meter het best worden neergezet in de tuin van het voormalige ge meentehuis. Deze hele opera tie zou, inclusief aansluiting, riolering, fundering en toe- zichtskosten, een kleine 60.000 gulden kosten. Andere alter natieven, zoals de uitbreiding van het oude gemeentehuis of de verbouwing van de voor malige lagere school, komen aanmerkelijk duurder uit. Overigens moet de werk groep erkennen dat Hoofd- zo'n gelukkige oplossing vine; j De raadscommissie voor I nanciën bespreekt de zaïil vrijdag 26 augustus tijd»! een vergadering (aanvaia 15.30 uur) in het OostburpJ gemeentehuis. Van onze correspondente TERNEUZEN - De tweede editie van de Sterretocht -een vaartocht aangeboden door jacht- en bootbe- zitters aan de bewoners van de zwakzinnigen-inrichting De Sterre te Clinge- is opnieuw een succes ge worden. Vanuit de oude zeehaven te Terneuzen vertrokken zaterdagmid dag 42 boten richting Sas van Gent met aan boord ruim 100 bewoners van De Sterre, vergezeld door 38 be geleiders. Vorig jaar kwam op initiatief van Terneuzenaar S. Vlieger de eerste Sterretocht tot stand, waarbij een organiserend comité werd gevormd door leden van de drie watersport verenigingen Neusen, De Honte en 't Sas. Tijdens de tocht naar Sas van Gent en terug werden de jachten be geleid door vaartuigen van de rijks havendienst en van de rijkspolitie te water. Omdat het weer goed mee werkte handden de Sterre-bewoners een fantastische middag. Bij terug komst in Terneuzen werd de vloot VELE hulpvaardige handen hielpen de passagiers bij het in schepen - FOTO WIM KOOYMAN onthaald door harmonie en drum band De Vliegende Hollander. Aller- wege heerste tevredenheid over het verloop van de tocht. Van een onzer verslaggevers I MIDDELBURG - Direct»! dr. J. Tesink van de Gezonij heidsdienst voor Dieren Zeeland heeft met ingang nil 1 augustus zijn functie neer.'j legd. Hij maakt gebruik de VUT-regeling. Dr. Tesink heeft vanaf 1Ë leiding gegeven aan de Gel zondheidsdienst voor Diers in Zeeland. Na de fusie in 1® met de Stichting Gezondheidsj dienst in West- en Middel' Nederland werd hij hoofd v<1 de vestiging in Goes en desj kundige in milieu-aangelfj genheden. Dit jaar kwam Tesink in spraak omdat hij zijdeW betrokken zou zijn geweestt, de grootscheeps bouwfraus| in Zeeland. Hij zou 'zwa': verbouwingen aan zijn Pi hebben laten uitvoeren. zijn terugtreden het gevolg-' van deze affaire kon tijde® het weekeinde niet worde.'! achterhaald. Het stichtingsbestuur Wj dr. J. Koopman, hoofd van vestiging in Alkmaar, aar wezen als opvolger van dr. sink voor milieu-aangelef heden. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het bestuur van de buurtvereniging Bin nenstad Terneuzen zit in de problemen omdat ze nog steeds geen nieuw onderko men heeft gevonden voor haar activiteiten. Evenals de schip- pers-kleuterklas 'De Groene Zwaan' is de vereniging de du pe geworden van het besluit van de gemeente Terneuzen om -in afwachting van de sloop- de oude kleuterschool aan de Schoolweg dicht te tim meren. „En daarom kunnen we er niet meer terecht", aldus voor zitter Nico van Leeuwen van de binnenstad-vereniging. „Vijf jaar geleden zijn we be gonnen om wat te doen voor de kinderen in het stadscentrum. En dit is uitgegroeid tot jaar lijkse evenementen als een sinterklaasviering, rommel markten, filmmiddagen enz. Ook voor ouderen hebben we regelmatig een gezellige avond en in de middag is er elke maandag bingo, waarbij toch nog altijd zo'n 65 mensen aan wezig zijn". De vereniging is dan ook naarstig op zoek naar een nieuw onderkomen. Van Leeuwen: „We kunnen zo te recht in de bovenzaal van een café, maar daar zijn toch nog al wat nadelen aan verbonden. Een caféhouder wil dan na tuurlijk de consumpties leve ren en dat zou voor onze leden te duur worden, met als gevolg een terugloop van het bezoe kersaantal". De voorzitter ziet dan ook meer in het gebouw van de voormalige MAVO 'De Bran ding' aan de Walstraat. „We hopen op korte termijn een ge sprek te hebben met de ge meente om een oplossing te vinden voor onze problemen", zegt hij. Mocht het echter niet lukken een nieuwe behuizing te vinden, dan zal de buurt vereniging niet tot harde ac ties overgaan. „Komt ér geen oplossing, dan stoppen we er gewoon mee", aldus Van Leeuwen. „Maar dat zou voor iedereen natuurlijk wel erg jammer zijn". AXEL - De internationale hondententoonstelling van de Zeeuwsvlaamse Kyno- logenclub, die zaterdag in Axel werd gehouden, mocht zich in een redelijke belangstelling verheugen. Bijna 500 bezoekers kwa men kijken naar de hon dendemonstraties in de di verse ringen, waaraan door zo'n 45 rassen werd deelgenomen. Het was de derde inter nationale tentoonstelling die de in 1980 opgerichte vereniging hield. De ten toonstelling werd 's mor gens geopend door loco burgemeester H. de Mul van de gemeente Axel. Aan het eind van de dag reikte de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer J. van Wolferen, de prijzen uit. De grote erebe- ker voor de beste hond van de show ging uiteindelijk naar E.R. Stabel met zijn Newfoundlander, de twee de prijs was voor F.C. Fi- lippo met zijn Afghaanse windhond, de derde prijs voor F.J. Franse met zijn Duitse herder en de vierde prijs voor E. Blom met zijn Lhaso Apso. De beker voor de beste veteraan ginê eveneens naar de heer Blom met zijn Lhaso Aps°> en de beker voor de beste pup naar de bouvier van Veerhoek. De beker voor de beste kampioensklasse ging naar A. Tempel-Lu- casse met een Afghaanse windhond en de beker voor de beste ongecoupeerde hond was kwam bij Duerinck terecht. Je bent niet dood Je mag voor eeuwi Je bent verlost van van pijn en verdri God heeft je gegev geluk in onbegrent Bedroefd maar in grote d haar liefde en zorgen voor ons heeft betekend dat, na het H. Sacrame: hebben ontvangen, zacht slapen mijn lieve vrouw, oma echtgenote i geboren te Westdorpe 15 i overleden te Sluiskil 20 au Westdorpe, Gustaaf 1 Oss, Herman I Hélène L: Hilde en Koen Steven Inge Westdorpe, Kitty van Laurijs Francois Martijn 4554 LC Westdorpe, 20 augt Graafjansdijk B126 De gezongen uitvaartdie wordt uitgenodigd, zal j I donderdag 25 augustus a._. i de parochiekerk te Westdoi 1 Hierna leggen wij haar te begraafplaats aldaar. I Samenkomst aan de kerk: 1 i Gelegenheid tot condolerer j nis in ,,'t Oude Raedthuys B5 te Westdorpe. Zij die door onachtzaamh brief ontvingen gelieven i ging als zodanig te willen b(

de Stem | 1983 | | pagina 4