Piet Hoondert zegeviert Vierde stratenloop van Wolphaartsdijk Zege Bianea de Klerk in Vlissingen Koerszege Lazeroms in Souburg Jacky Buijck| heeft pech in rallycross Jeugdkoers in Zaamslag vooi Wilfred Geijs Koffie 14 ce> Thatcher zet mes in ww jongeren Amateurs starten in Zierikzee Wedstrijd atletiek in Goes Merijntje in DE Van onze sportmedewerker 1 AARDENBURG - Piet Hoondert in de A-categorie en Georges van Heule in de C-categorie zijn winnaar S geworden van de trimkoers s in Aardenburg. Hoondert deed dit via een knappe solo die hij even na de helft van de koers inzette. Dit in een H levendige wedstrijd, waar- voor 42 vertrekkers van S start gingen. De eerste onruststokers waren Patrick Leliaert, Frnak Gomems en j= Jan Dubbeldam. Lang duur- de hun uitstapje niet want na een tiental kilometer werden ze in de kraag ge grepen. Piet Hoondert, Rien Spij kers, Tonnie de Krijger, Dik van Zanten, Rien Bril en Henk Peters namen hun rol over. Ook dit zestal kreeg geen toestemming van het peloton. Nadat Van de Berg- he het nog een keer alleen had geprobeerd, was het de beurt aan Wim Hoondert, Ger Jacobs en Henk Beken- kamp er tusseeeuit te trek ken. Nadat dit trio er aan was voor de moeite, ver scheen Piet Hondert aan de frontlijn. Het bleek achteraf de beslissing, ondanks dat het peloton er in de voor laatste toer alles aan deed om de man uit Heinkens- zand terug te pakken. Bij de C-categorie trok ken 65 renners de toeclips dicht. Niemand kreeg hier toestemming om er tussen uit te trekken zodat de prij zen via een massaspurt aan de man werden gebracht. De Belg Georges van Heule liet iedereen zijn rug bewonde ren. Uitslagen C-categorie: X. G. van Heule, Eeklo, 40 kilometer in 1 uur en 10 minuten; 2. J. Bosman, Philippi ne; 3. P. Hamelink, Terneuzen; 4. D. de Naayer, Eeklo; 5. F. Bou- chaut, Sluiskil; 6. E. van Erven, Goirle; 7. E. Lampo, Kaprijke; 8. J. Buysse, Assenede; 9. A. Rijk, Driewegen; 10. P. Wondergehem, Heinkenszand. A-categorie: 1. P. Hoondert, Heinkenszand, 60 kilometer in 1 uur en 44 minuten; 2. op 1.20 D. van Zanten, Goes; 3. op 1.46 J. de Visser, Goes; 4. K. van den Dries, Ovezande; 5. P. Leliaert, Malde- gem; 6. A. Geers, Ossendrecht; 7. F. Gemmers, Philippine; 8. J. Moes, Terneuzen; 9. E. Crom- heecke, Aardenburg; 10. ex aequo een dertigtal renners. Wijns blijkt een klasse apart Van onze atletiekmedewerker WOLPHAARTSDIJK - Alle edities van de Wol- phaartsdijkse stratenloop is Luc Wijns al van de partij geweest. Drie keer moest hij het met een ere plaats stellen. Afgelopen zaterdag mocht hij dan toch op de hoogste trede van het erepodium plaats nemen. De 25-jarige leraar uit het Belgische Reet rekende bij het ingaan van de laatste van de vijf af te leggen ronden af met een verbluffend sterk lo pende Hugo van Duyse, om onbedreigd op de vette hoofdprijs (een rijwiel) af te stevenen. Dit met een acceptabele tijd van 46 minuten en 41 seconden, mede gezien de tropische temperatuur tijdens de vijftien kilometer lange wedstrijd. Opnieuw een pluim op de hoed van het organiserende AV'56, dat zéker loon voor het vele werk kreeg want het was ongetwijfeld de sterkste bezet te wedstrijd in de provincie met alle Zeeuwse toppers, aangevuld met een contingent stjerke Belgen en nationaal marathonkampioen Cor Vriend. De Eindhovenaar kwam na een aantal weken op non-ac tief te hebben gestaan wegens een blessure in de dij, voor het eerst weer in competitie uit. Hij was met zijn vierde plaats dan ook uiterst tevreden. In de wedstrijd heeft hij nooit een rol van betekenis kunnen spe len. Hij zat nog wel in de der tien koppen tellende leiders- groep die na drie kilometer de streep voor de eerste keer pas seerde. Het tempo werd op dat moment geregeld door Luc Waegeman, Luc Wijns en Piet Vonck. Een gezelschap waarin alle favorieten zaten. Bij de tweede doortocht wa ren de kaarten al geschud. Luc Wijns schroefde het tempo op en alleen Hugo van Duyse en Luc Waegeman liepen nog in het spoor van de Belg. Daar achter een trio gevormd door Piet Vonck, Cor Vriend en Huib Dalebout. De rest was gezien. In de derde toer zouden vooraan de posities ongewij zigd blijven, maar bij de ach tervolgers moest Vonck de rol lossen. „Triest. Dit geeft wei nig moed voor het komende nationaal 25 kilometer-kam pioenschap", zou hij achteraf verklaren. Rudi Neefs, coördi nator van dat nationaal kam pioenschap, monterde hem op met de woorden „een slechte generale, maar een goede uit voering", waarna hij toch weer kon lachen. Vooraan zou ook Luc Waegeman onder het tempo van Wijns bezwijken. Iets wat de sympathieke Hugo van Duyse in de slotronde moest ondergaan. Van Duyse had duidelijk meer vertrouwen in de toe komst. „Dit had ik niet ver wacht. Ik schatte me in rond de zesde plaats. Bovendien voel ik me prima want ik ben niet leeg ondanks dat Wijns van me weg liep. Hij is nu een maal sneller dan mij". Erg knap was ook het optreden van Huib Dalebout. De Goese- naar, in volle voorbereiding op de marathon van Enschede, kreeg na afloop zelfs een com pliment van Cor Vriend. „Formidabel zoals die jon gen liep. Pas in de laaste me ters kon ik me van hem losma ken", stelde de Eindhovenaar. Bij de veteranen ging de zege naar de Belg Staf Spaepen. De Turnhoutenaar liep van begin tot eind aan de leiding. Achter hem wisselden de posities wel. Lange tijd liep Frans Krijnsen op de tweede stek. Een tekort aan trainingskilometers deed hem op de vierde plaats belan den nadat eerst Ron Jansen en later Kees Westrate hem „pakten". Bij de dames was Trijnie Smeenge nog maar eens een klasse apart. De Middelburgse bleef ruim onder het uur. Ge zien de weersomstandigheden nogmaals een bevestiging van haar klasse. Uitslagen Senioren: 1. Luc Wijns, Duffel AC, 15 kilometer in 46 minuten en 41 seconden; 2. Hugo van Duyse, RKHAV 46.52; 3. Luc Waegeman, Sgola Boechout 47.06; 4. Cor Vriend, PSV 47.29; 5. Huib Dale bout, AV'56 47.31; 6. Omer van Nooten, AC Wespelaer 48.33; 7. Piet Vonck, RKHAV 49.05; 8. Jos Ko- niuszek, Sprint 49.14; 9. Albert van Campfort, Sgola 49.56; 10. Dirk Verbruggen, Sgola 50.07; 11. A'd Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Tijdens wed strijden op de VLissingse kunststofbaan voor C- en D- junioren wist Bianca de Klerk van Scheldesport de 600 meter bij de meisjes C afgetekend te winnen. Zeeuwsch-Vlaamse overwinningen waren er voorts voor Esther Schrier van Scheldesport bij het versprin gen meisjes C en Claudia Lau- wers van RKHAV bij de 80 meter voor meisjes C. Erg sterk was weer het op treden van Gidi Kroon van Dynamo'70 die bij de jongens D zowel de 1000 meter steeple als de 80 meter wist te winnen. Twee zeges waren er ook voor zijn clubgenoot Henry Won- derghem. Dit bij de C-jongens. Uitslagen JONGENS C: Speerwerpen: 1. Marco Boekema, Dynamo 37.50; 2. Ivan Beck, RKHAV 34.24; 3. Marcel Berserink, Spado 31.98. Discuswer pen: 1. Henry Wonderghem, Dyna mo 38.54; 2. Ivan Beck, RKHAV 37.60; 3. Danny Sondak, Spado 29.16. 1500 meter steeple: 1. Henry Wonderghem 4.46.6; 2. Arnoud Willemse, AV'56 4.48.3; 3. Paul van Loon, Spado 4.49.3. Verspringen: 1. Frank Bosschers 5.27, 2. Marcel Berserink, beiden Spado 4.86. 100 meter::l. Wim Raats, Spado 12.7; 2. Marco Boekema, Dynamo 12.9; 3. Henry Wonderghem, Dynamo 13.8. JONGENS D: 80 meter: 1. Gidi Kroon, Dynamo 10.5; 2. Erwin Sparrenboom, Olympia 11.2; 3. Wim Gideonse, Dynamo 11.7. Ko gelstoten: 1. Jos van de Boom gaard, Zeeland Sport 10.0; 2. Ard Wonderghem, Dynamo 9.31; 3. Wim Gideonse, Dynamo 7.30. 1000 meter: 1. Gidi Kroon, Dynamo 3.15.9; 2. Stephen Grondman, RKHAV 3.17.0; 3. Revelino Rijk, Marathon 3.21.6. Hoogspringen: 1. Jos van de Boomgaard, Zeeland Sport 1.40; 2. Erwin Sparrenboom, Olympia 1.40; 3. Wim Gideonse, Dynamo 1.35. MEISJES C: 600 meter: 1. Bian ca de Klerk, Scheldesport 1.46.5; 2. Brigitte Lokker, Spado 1.49.0; 3. Christel van Waes, RKHAV 1.49.1. Verspringen: 1. Esther Schrier, Scheldesport 4.56; 2. José van Raan, Spado 4.40; 3. Ivette Vuijk, Dynamo 4434. 80 meter: 1. Claudia Lauwers, RKHAV 10.9; 2. Marjan van Eet- velde, Scheldesport 10.9; 3. Petra Geleijns, Marathon 11.2. Discus werpen: 1. Petra Geleijns, Mara thon 25.44; 2. Nicole Jansens, Spado 19.66; 3. Ivette Vuijk, Dynamo 19.18. Speerwerpen: 1. Petra Geleijns, Dynamo 24.90; 22 Angelique Schuit, Scheldersport 20.70; 3. Chantal Logghe, Marathon 18.64.60 meter: 1. Lonneke Versluys, AV'56 8.9; 2. Barbara Rijk, Marathon 8.9; 3. Janine Schrijver, AV'56 9.3. MEISJES D: Hoogspringen: 1. Ditta van Hidde, AVR 1.40; 2. Jani ne Schrijver, AV'56 1.40; 3. Wendy Molenwijk, Scheldesport 1.35. Ko gelstoten: 1. Ditta van de Hidde 10.47; 2. Janine Schrijver 9.82; 3. Wendy Molenwijk 8.11. 600 meter: 1. Ditta van de Hidde 1.47.7; 2. Mar jolein Klunnen, Spado 1.50.4; 3. In- grid Pul, Marathon 1.57.4. Aan de leiding in de stratenloop in Wolphaartsdijk loopt hier nummer 97 de latere winnaar de Belg Luc Wijns. In vierde positie Hulsterse atleet Piet Vonck. - foto willem mieras Thiery, Dynamo 50.11; 12. Peter Hameeteman, Zeeland Sport 50.18; 13. Johan Antheuniss.e Dynamo 50.20; 14. Jan van Laarhoven, RKHAV 50.38; 15. Eddy van Put, Veteranen Nederland 50.46; 16. Mi nus Schoonen, AC Olympia 51.18; 17. Zeeger de Ruiter, Typhoon 51.52; 18. Pierre Blocklandt, Sgola 51.58; 19. Jaap Oele, AV'56 52.28; 20. 'Sam Polderman, Marathon 52.51. Veteranen: 1. Staf Spaepen, AC Turnhout 50.29; 2. Ron Jansen, Thor 50.57; 3. Kees Westrate, Ma rathon 52.43; 4. Frans Krijnsen, AV'56 53.24; 5. Rini Heynen, Thor 54.59; 6. Daaf Goedegebuur, AV"6 55.14. Dames: 1. Trijnie Smeenge, Dy namo 57.33; 2. Grete de Wolf, Sgola 1.01.10; 3. Siska van Velsen, Ilion 1.04.48; 4. Monique Decorte, AV'56 1.09.04; 5. Sari Davidse, Dynamo 1.10.49. SOUBURG - Cees Lazeroms heeft zaterdag in Souburg be wezen dat bij hem de accu be paald nog niet leeg is. In te genstelling tot diverse andere amateurs, die koersmoeheid vertoonden, was Lazeroms be paald een smaakmaker. Hij stak niet alleen vele vette pre mies op zak, incasseerde de leidersprijs en etaleeerde over het sterkste eindschot in het kopgroepje van vier dat om de bloemen streed, te beschikken. Een sterke en verdiende winnaar reed dan ook de ere- ronde. Reeds na 25 kilometer was Lazeroms samen met Theo Appeldoorn, Vin Ke- ijzers, Gerard van Velzen en Cees Vleugel ontsnapt. Laatst genoemde moest er af omdat hij met pech te kampen kreeg en zijn moedige achtervolging daarna kreeg geen effect meer. De vier die vooraan overbleven werd lange tijd geen stroobreed in de weg ge legd. De plaatselijke favoriet Jacky van der Horst, Cees Spaans en Kees Vleugel deden nog wel even een poging om wat terrein terug te winnen maar van een serieus tegenof fensief was geen sprake. Bijna 50 seconden was de maximale voorsprong die het leiders- kwartet had genomen na 60 kilometer. De kaarten leken geschud. Toch kwam er kort daarop reactie van Hoppenbrouwers, Van der Steen en Van der Horst. Dit drietal jagers won terrein maar niet genoeg om de leiders te verontrusten. Het jachtgroepje werd in de slotfa se zelfs achterhaald door een groep met onder andere Nap Hage, Cees Vleugel en de uit stekend marcherende Patrick van Passel in de gelederen. Deze mannen lagen er in de slotfase geweldig de zweep over maar kwamen te laat. Lazeroms van kop af spurtend en nog met veef energie in zijn body, hield zijn naaste concur rent Appeldoorn en de ande ren achter zich in de eind sprint. De spurt van de lang gerekte volggroep werd ge wonnen door Cees Vleugel, de pechvogel van het eerste uur. Uitslagen Amateurs: 1. C. Lazeroms, Hoeven, 80 kilometer in 1 uur 57 minuten en 32 seconden; 2. T. Appeldoorn, Roo sendaal; 3. V. Keijzers, Eindhoven; 4. G. van Velzen, Zoetermeer; 5 op 6 seconden C. Vleugel, Wemeldinge; 6. N. Hage, St.-Maartensdijk; 7. P. van Passel, Sluiskil; 8. K. den Har- tog, Hendrik Ido Ambacht; 9. A. van der Steen, Bruinisse; 10. J. van der Horst, Souburg; 11. J. Gevers, Rijsbergen; 12. M. van der Jagt, Oud-Vossemeer; 13. E. Amperse, Goes; 14. C. de Baat, Steenbergen; 15. K. St.Nicolaas, Dordrecht; 16. P. Jaspers, St.-Willebrord; 17. H. Hoppenbrouwers, Boxtel; 18. K. St.Nicolaas, Dordrecht; 19. R. van Hooydonk, Roosendaal; 20. F. de Meester, Etten-Leur. Nieuwelingen: 1. E. Koevoets, St.- Willebrord, 40 kilometer in 1 uur, 4 minuten en 16 seconden; 2. A. Wij- develd, 's-Gravenpolder; 3. P. Bar- ten, Zevenbergen; 4. J. Sep, Roo sendaal; 5. A. Polorsa, Roosendaal; 6. A. Goense, Ovezande; 7. P. Ti- rions, Roosendaal; 8. A. Vermue, Kapelle; 9. J. van de Luijtgaarden, St-Willebrord; 10. H. Vis, 's-Gra- venpolder; 11. J. Mobach, Sluiskil; 12. J. van Steen, Fijnaart; 13. A. Verheijden, Oud-Gastel; 14. C. Ma nieën, Putte; 15. J. Oreel, Vlissin gen; 16. R. Boudens, Goes; 17. A. Havelaar, Zwijndrecht; 18. P. Cas- teleijns, Steenbergen; 19. J. van Schaik, Souburg; 20. L. Goeree, Kruiningen. Liefhebbers: 1. H. Vijfhoek, Wil lemstad, 50 kilometer in 1 uur, 9 minuten en 14 seconden; 2. C. van de Bergh, Oud-Gastel; 3. S. Broers- ma, Zoutelande; 4. C. van der Ma de, Moerdijk; 5. H. Slabbekoorn, Kapelle; 6. L. Meijers, Tilburg; 7. W. Wielhouwer, Sommelsdijk; 8. B. Steenbakker, Heinkenszand; 9. J. Tolhoek, Yerseke; 10. K. van Berk hoven, Breda; 11. L. van de Wiel, Breda; 12. E. van Schaik, Helmond; 13. A. Aarts, Halsteren; 14. K. Ver hagen, Willemstad; -15. W. van Lienden, Berkel. Dames trimmers: 1. J. Withagen, Bergen op Zoom; 2. I. van Otzel, Oude Tonge; 3. J. van Stee, Her- kingen; 4. J. Spitters, Roosendaal; 5. M. Wagemakers, Oostkapelle; 6. J Goeree, Driewegen; 7. J. de Groot, Souburg; 8. J. Cools, Roo sendaal; 9. A. Pernambucq, Ove zande; 10. C. Beks, Heerle. nSSOHHBHi Van onze sportmedewerker GOES - Met nog twee wedstrijden voor de boeg in het ARCZB. kampioenschap, is duidelijk te merken dat de puntjes duurdti worden. De rallycrossers knokken met zo'n grote inzet dat d. rand van het toelaatbare regelmatig overschreden wordt. lt hard en te fel wordt er soms gereden, iets wat naast materiaal, schade een boeiend spektakel voor het publiek oplevert. In de zwaarste klasse, 1600 cc en hoger, verstevigde Ko Kasse uit Veere zijn leidende positie. Op het terrein aan de Kattendijkse dijk te Goes ver sloeg hij in een enerverende strijd de Oostburger Jacky Buijck. Jan Piet de Feyter uit Westdorpe finishte als derde en staat nu samen met Buijck op een gedeelde tweede plaats in het algemeen klassement. De derde plaats in deze rang schikking wordt ingenomen door Rinus Dekker uit Zaam- slag, die op het goed berijdba re traject in Goes in de laatste manche met pech de strijd moest verlaten. In de groep 1300-1600 cc op gevoerd kreeg Jacky Buijck in de finale met een kapotte ver snellingsbak af te rekenen. De Oostburger, goed voor een topplaats, moest Adrie de Ja ger uit 's-Gravenpolder klop pen wilde hij die nog kunnen bedreigen voor de eerste plaats in de kampioensrace. Beide kemphanen gooiden alle pk's in de strijd, maar na de start werd al gauw duidelijk dat Buijck met pech had af te rekenen. Voor De Jager was het toen een koud kunstje de finale winnend af te sluiten en daarmee zijn koppositie te verstevigen. Herman Guiljam uit Zaamslag staat in het alge meen klassement op de derde plaats. In de vijfde race moest hij echter met pech afhak» waardoor hij wat punten moest leveren op de naa concurrentie. Han Braam hier de trotse leider, hij finish te op de tweede plaats achte de sterke Huissoon. Iri de standaardklas 0-l(# cc reed Kees Krijnse uit Goe naar de eindzege. Piet Verbal uit Ovezande deed dit bij di standaardgroep 1000-1300 De volgende rit, de voorlaat® in de titelrace, wordt 3 tember verreden op het ter rein in Goes en niet zoals m voorzien in Kamperland. Uitslagen Standaardklas: 0-1000 cc: Kees Krijnse, Goes; 2. Gerry vi Eenennaam, Goes; 3. Sjaak Saa: loos, Hansweert; 4. Rini de Kaïr, Kamperland; 5. Ben van Ecnei naam, Hansweert. 1000-1300 cc: Piet Verbart, Ovezande; 2. Ji Verbart Ovezande; 3. Rinus Lc dekker, Le-wedorp; 4. Leen de,® Middelburg; 5. William Harinti 's-Heer Arendskerke. Opgevoerde klas: 0-1300 ct; Ad Huissoon, Heinkenszand; Han Braam, Lewedorp; 3. Kees Jonge, Heinkenszand; 4. Ado Hermes, 's-Heer Arendskerke; Lex Severin, Goes. 1300-1600 cc: Adrie de Jager, 's-Gravenpolder Jan Wijkhuis, Grijpskerke; 3.\V:r van de Heijde, Kamperland; 4. Pe ter Wijkhuis, Grijpskerke; 5. Buijck, Oostburg. 1600 cc en b 1. Ko Kasse, Veere, 2. Jacky Buijck Oostburg; 3. Jan Piet de Feyter, Westdorpe; 4. Arnoudse, Arnemm- den; 5. Gerrit van de Post, Kapelle Van onze sportmedewerker ZAAMSLAG - De jeugdlicentiehouders kwamen afgelopen w terdag voor de derde maal in successie in actie in Zaamslai waar Wim de Vos en zijn mannen de organisatie weer puik voor elkaar hadden. Opvallend sterk was het optreden van de jeu!' drenners van Theo Middelkamp, die in vier van de zeven cate gorieën met de winst gingen lopen. Wilfred Geijs pakte de blue men in de oudste categorie, de 14-jarigen, vóór zijn clubmakta Richard de Vrieze en Zeeuwsch-Vlaming Harold Dhondt. Dit al les in een spurt met vijf. De 13-jarigen zorgden voor een geanimeerde koers. Het werd tenslotte een psurt met acht man gewonnen door Ar jan de Ridder, die nog maar eens de bloemen mee naar Ar- nemuiden nam. Frank Zoete- wei van Theo Middelkamp reed het gehele veld op één ronde bij de 12-jarigen. Bij de 11-jarigen werden de prijzen verdeeld in een massaspurt waarin Richard Siereveld Van onze sportmedewerker ZIERIKZEE - Tijdens de jaarlijkse toeristendagen in Zierikzee zal dit jaar eveneens een wielerwedstrijd voor amateurs worden gehouden. Dat gebeurt dinsdag 23 augus tus. 's Avonds om half zeven klinkt het startschot op het Havenplein. Diverse toppers zoals Toon van der Steen, Theo Appel doorn, Wim Lugtenburg, John de Crom, Werner Wieme en Mathieu Hermans zijn van de partij. Vele andere bekende namen prijken trouwens eveneens op de deelnemers lijst. Hierbij mannen als Peter Hoondert, Henny Rovers, Bart van Est, Richard Thijs, Wim van Kooten en de Zeeuwse kampioen Nap Hage. Door de sterke bezetting van deze amateurkoers rekent met dan ook op een groot aantal toe schouwers. Westdorpenaar Johnny Cadsand klopte. Robbert Np bij de 10-jarigen en Monif Fortrei bij de 8-jarigen den ervoor dat de Zeeuw» Vlamingen op eigen bode! met bloemen naar huis moet' ten. Patrick Ridderbos soleef' de bij de 9-jarigen naar dezf ge- Uitslagen 8 jaar: 1. Monica Fortrei, 2,® chard van Cadsand, bei® Zeeuwsch-Vlaanderen; 3. Ric® van Gilst, Middelkamp. 9 jatr- Patrick Ridderbos, 2. Rudie KJ3" se, 3. Mark Martens, allen Wilmar van de Berghe, Z-Vl- jaar: 1. Robbert Nijs, 2. CM» van Waterschoot, beiden Z-Vl jaar: 1. Richard Siereveld, Johnny van Cadsand, Z-Vl; 3.» win Hillebrand, M; 4. Serge V» Boven, 5. Jean-Paul Fortrei, den Z-Vl. 12 jaar: 1. Frank Wj wei, 2. Ronald Klaasse, 3. Ev-'fj' Provoost, 4. Kees Dalebout, al M. 13 jaar: 1. Arjan de Ridder,W land; 2. Henk Tolleman, Ei- Frank Verbiest, 4. Rudi Ra"0; beiden Z-Vl; 5. Frank Hillebn» M. 14 jaar; 1. Wilfred Geijs, 2 chard de Vrieze, beiden M; 3 11 rold Dhondt, Z-Vl; 4. Leon de*' ge, 5. Maarten GOeree, beiden M Van onze atletiekmedewerker GOES - Woensdag 24 august houdt de Goese atletiekvere' ging AV'56 de derde avo#1 wedstrijd van het huidige s< zoen. In actie komen de se# ren, AB-junioren en NIS-»" ten. nci u een dikke kans op succel kD .mdat negan van de tien sl y/0Cü in week uit In onze „Klointjel van hun gading bij staat. Dat zijn el kleintjes Ie kantoren te Breda Berj Hui ing van Van onze redq ARNHEM/DEN HA/ lond heeft minister Vd nomische zaken) gistel ;en gestuurd, waarij raagd wordt waaror de 'overdreven' prijss vensmiddelen, die behij van elk huishouden. Het ministerie van Ecc mers toestemming aan fal ren om goederen als koffj fors in prijs te verhogen. Volgens de fabrikanten isl die prijsverhoging noodzake-I lijk, mede omdat de inkoopl van grondstoffen nu ookl duurder is, vanwege de danigl gestegen dollarkoers. De goedkeuring van Vanl Aardenne leidt ertoe dat: Een pak koffie van 2501 gram, vanaf morgen, 14 centl duurder wordt; Een pakje margarine (af-l hankelijk van het soort) 9 totl 12 cent per pakje duurder! wordt, mogelijk vanaf eindl volgende week; Een pakje halvarine (afhan kelijk van de samenstelling) 414 tot 6 cent duurder wordt, iveneens vanaf volgende I week; Mayonaise en slasauzen I even later ook duurder wor- den. De koffieprijs ging op 13 juli I ook al met zes cent per pak I van 250 gram omhoog. Ook toen werd als argument aan gevoerd dat de grondstoffen voor koffie op de wereldmarkt in dollars worden ingekocht. En de dollarkoers is de laatste maand fors gestegen, aldus de 'Vereniging van Nederlandse LONDEN (AFP) - De Britse regering is van plan de werkloosheids uitkeringen voor jonge ren te verlagen om de „motivatie tot werken te versterken". Premier Margaret Thatcher heeft enige tijd geleden opdracht gege ven tot het doorlichten van het stelsel van socia le voorzieningen. In juni verklaarde zij dat het voor een aantal jongeren te makkelijk is op zes tienjarige leeftijd recht streeks van school naar de sociale dienst te gaan. ..Zij leren zich een ma nier van leven aan die zij zich nooit eigen zouden moeten maken", aldus de premier. Op het ogenblik krij gen zestien- en zeven tienjarige werklozen 15,80 pond sterling (71 gulden) per week en achttienjarigen 20,55 Pond (92,50 gulden) per week. Als de werkloze jongeren bij hun ouders wonen krijgen zij 3,10 Pond (veertien gulden) Per week extra, maar als zij eigen huisvesting heb ben kunnen zij binnen bepaalde grenzen hun buur betaald krijgen. De horeca is te prijzen!

de Stem | 1983 | | pagina 14